samiec krzysztof

Paweł Wilkowicz

Idealny sojusznik Krzysztofa Piątka. Hoeness drwił z Klinsmanna: W takim razie jestem Matką Teresą

Juergen Klinsmann, trener Krzysztofa Piątka w Hercie Berlin, zna tylko dwie opcje: wóz albo przewóz. Tam, gdzie przychodzi, gwarantowane są tylko rewolucje, starcia samców alfa i przerost zatrudnienia. A efekt? Czasem piękna bajka, czasem katastrofa. Ale dla napastnika w kryzysie Klinsmann może być sojusznikiem idealnym. We wtorek o 20:45 Schalke-Hertha w Pucharze Niemiec.

1. liga. Chrobry Głogów kompletuje kadrę na nowy sezon

Pierwszoligowy Chrobry przedłużył wygasające w czerwcu kontrakty czwórce swoich zawodników. Na dłużej w Głogowie zostaną Sławomir Janicki, Adam Samiec, Krzysztof Ziemniak i Michał Bednarski.

Sparingowa wygrana Zagłębia Lubin z Chrobrym Głogów

W kontrolnym meczu Zagłębie Lubin wygrało 1:0 z Chrobrym Głogów.

Zagłębie Lubin wygrało z Chrobrym Głogów w miedziowych derbach Dolnego Śląska

lubinianom zwycięskiego gola. Dośrodkowywał bardziej doświadczony Błąd, głową strzelał młodszy Krzysztof Piątek i trzy punkty pozostały w Lubinie. Zagłębie powinno jednak wygrać znacznie wyżej, ale znowu ofensywni gracze Miedziowych koszmarnie zawodzili pod bramką rywali. KGHM

Pierwsza wiosenna wygrana Wisły. Końcówka była nerwowa

. Chrobry Głogów - Wisła Płock 2:3 (1:2) Bramki: Chrobry - Damian Piotrowski (6.-k), Tomasz Zając (88.-k); Wisła - Krzysztof Janus (34.-k), Mikołaj Lebedyński (45.), Dimitar Iliev (61.) Chrobry: Prus - Pisarczuk, Byrtek Ż, Bogusławski, Samiec

Pierwsze zwycięstwo Zawiszy. Gra dalej w Pucharze Polski

przerwie wynik podwyższył Krzysztof Nykiel, po błędzie obrońcy Chrobrego. Losy spotkania zostały w tym momencie rozstrzygnięte. W 78 min Damian Byrtek sfaulował Jakuba Łukowskiego. Dostał czerwoną kartkę, a Drygas wykorzystał karnego. W kolejnej rundzie PP, już 1/8, Zawisza zagra

Motor powalczy w Pucharze z osłabionym pierwszoligowcem

. Faworytem będą oczywiście piłkarze I-ligowca. Głogowianie w Lublinie zameldują się już w piątek i odbędą jeden trening przed meczem. Jednak przystąpią do sobotniego meczu poważnie osłabieni. Trener Chrobrego Ireneusz Mamrot nie będzie mógł wystawić do gry aż pięciu zawodników. Kontuzjowani są: Adam Samiec

Trzy punkty Wigier po ciężkim boju z Chrobrym

dośrodkowań do piłki doszedł Łukasz Moneta i strzałem z woleja pokonał bramkarza Chrobrego. Kilka minut później nowy nabytek Wigier znowu dał się we znaki rywalom. Wychodzącego na sytuację sam na sam z bramkarzem Monetę nieprzepisowo zatrzymał Krzysztof Ziemniak i dostał czerwoną kartkę. Siły wyrównały się w

"Szpital" u rywala Stomilu, ale jego obrona gra znakomicie

pięć asyst. Chrobry w starciu z Zagłębiem Lubin wystąpił w ustawieniu 4-2-3-1. W bramce dość niepewnie spisywał się Sławomir Janicki, a kwartet obrońców tworzyli Adam Samiec, Michał Michalec, Łukasz Bogusławski i Krzysztof Ziemniak. Parę defensywnych pomocników pełnili Damian

Efektowne zwycięstwo Wisły dla najwierniejszych kibiców

interwencją. W pierwszej połowie goście grali dobrze tylko przez kwadrans, potem inicjatywa należała do Wisły. W 18. minucie udokumentowała ona przewagę zdobyciem gola. Autorem był najlepszy na boisku Krzysztof Janus, który wykorzystał doskonałe podanie ze środka pola. Wbiegający w

Siódmy mecz Arki Gdynia bez zwycięstwa. Bezbramkowy remis z Chrobrym Głogów

Gdynianie w Głogowie zagrali bez swojego kapitana Krzysztofa Sobieraja. Doświadczony środkowy obrońca w ostatnich spotkaniach popełnił sporo błędów, dlatego trener Niciński zdecydował się posadzić go na ławce rezerwowych. Jego miejsce zajął Antoni Łukasiewicz, który odcierpiał

Puchar Śląska dla koszykarzy Starogardu

miejsce po dramatycznej końcówce uporała się z drugoligowym MOSiR Bobry Bytom 72:68. Pozostałe zespoły z naszego regionu spisały się jeszcze słabiej - Zagłębie Sosnowiec było szóste, Mickiewicz Katowice - siódmy, a Spetech Bielsko ostatni, ósmy. Na najlepszego zawodnika imprezy wybrano Krzysztofa Samca z

Chrobry - Zawisza 3:1. Druga przegrana bydgoszczan

najlepszym z możliwych momentów. Brakowało tylko 15 sekund do doliczonej w pierwszej połowie minuty, kiedy Wasił Panajotow strzelił gola. Akcję rozpoczęli na prawym skrzydle Krzysztof Nykiel z Jakubem Smektałą. To była ich kolejna próba. Kilka minut wcześniej także rozerwali dwoma podaniami z pierwszej piłki

Nowy sezon w Sport.pl . Ligue 1, królestwo Paris Saint Germain. Porucznik Tuchel na tropie Ligi Mistrzów

; - pisze „L’Equipe”. Plus to, co najciekawsze od ludzkiej strony: jak ułożą się jego relacje z drużyną, przy takim stężeniu gwiazd i samców alfa, jakie występuje w paryskiej szatni. Zwłaszcza, że budowanie dobrych i trwałych relacji z drużyną i pracownikami klubu było do tej pory uważane

Śląsk rozpoczął treningi i testowanie. Są dietetyk, pomocnik z Japonii i brat Gancarczyków

Paraiba, Krzysztof Ostrowski i Dalibor Stevanović. Wszyscy dołączą do zespołu w poniedziałek, poza Stevanoviciem, który niedawno wziął udział w zgrupowaniu reprezentacji Słowenii i dostał od trenera Tadeusza Pawłowskiego kilka dni wolnego więcej. Stevanović w klubie pojawi się

Wielki finał adidas Football Challenge 2012 rozstrzygnięty!

MVP: Mikołaj Toborek /Siódemka Tychy/ Coerver MVP: Krzysztof Koton /Polonia Warszawa/ Najlepszy bramkarz: Mateusz Drumlak /AP Szczecin/ Król strzelców: Dawid Brzozowski /Motor Lublin/ Wyniki

Żubry - najważniejszy mecz sezonu

zmierzyć się z najlepiej zbierającym zawodnikiem ligi, Tomaszem Wojdyłą [średnio ponad dziewięć zbiórek na mecz - red.]. Na obwodzie także nie brakuje dobrych i doświadczonych graczy, jak na przykład Krzysztof Samiec. Początek spotkania w hali Uniwersytetu Medycznego przy ul

I liga piłkarska: Zagłębie Lubin i Miedź Legnica rozgromiły swoich rywali

rzutu wolnego. Po szczupaku defensywnego zawodnika Zagłębia Bucek był kompletnie bezradny. Potem próbujących odważniej atakować gospodarzy skarcił Bonecki, który znakomicie skontrował i strzelił. Bucek odbił piłkę, ale pod nogi Krzysztofa Piątka, który dobił ją do pustej bramki. Nikogo przed sobą nie

Śląsk Wrocław zremisował 2:2 z Odrą Wodzisław

, gdy wrocławianie występowali w teoretycznie najsilniejszym składzie, to Śląsk stworzył więcej groźnych sytuacji bramkowych. Jednak nie potrafili ich wykorzystać Wielgus i Małecki. W końcówce tej części gry gola dla miejscowych zdobył Krzysztof Ulatowski, dla którego był to pierwszy mecz w barwach

Bartłomiej Tomaszewski wraca do Poznania

. Stało się tak głównie dzięki fantastycznej skuteczności Krzysztofa Samca, który w całym spotkaniu rzucił 40 pkt! W poznańskim zespole najwięcej punktów rzucili: Marcin Flieger (29) i Krystian Skonieczny (20). Na dwie kolejki przed zakończeniem pierwszej rundy KKS zajmuje 3. miejsce w tabeli. Sobotni

Stokłosa w Turowie Zgorzelec

zdecyduje się podpisać kontrakt z Turowem, zgorzelecki zespół prawdopodobnie opuści Krzysztof Samiec. Zawodnik zwrócił się z prośbą do działaczy, aby wypożyczyli go do innego klubu.

Żubry grają w Jeleniej Górze

zneutralizować "jedynkę" i "dwójkę" - powiedział trener Żubrów Jerzy Karpiuk. - Piotr Kozyra, Rafał Niesobski i Krzysztof Samiec, którego pamiętamy jeszcze z pierwszoligowego Turowa Zgorzelec są najgroźniejsi. - Najsilniejszy mają obwód, trzech niewysokich graczy z

Derbowy play-off na remis, Siarka przegrywa

W sobotnim meczu w Krośnie gospodarze udaną mieli tylko pierwszą kwartę. Po dziesięciu minutach podopieczni Mariusza Zamirskiego, grający bez Krzysztofa Kalinowskiego, prowadzili 19:18, ale później na parkiecie dominowali już przyjezdni. Stalowowolanie drugą kwartę wygrali

Wygrana Śląska w Pucharze Polski

sparing przed znacznie trudniejszym sobotnim trzecioligowym spotkaniem z liderem - Zagłębiem Sosnowiec. A że Grzegorz Kowalski bardziej myślał o meczu z Zagłębiem niż o spotkaniu z Sokołem, świadczy fakt, iż w składzie zabrakło Krzysztofa Szewczyka i Andrzeja Ignasiaka. Obaj zawodnicy dostali czerwone

Turów Zgorzelec gra o ekstraklasę

. Obrońcy Turów: Grzegorz Mordzak, Robert Kempski, Krzysztof Samiec, Edward Żak Grzegorz Mordzak to nie tylko podstawowy rozgrywający Turowa, ale także jeden z czołowych zawodników I ligi na tej pozycji. W Turowie jest bardzo eksploatowany. W każdym

Sparingi piłkarzy Śląska i Polaru

- Sprawa pozyskania Krzyśka jest na razie w powijakach. Bardzo chcielibyśmy go mieć w zespole, ale jeszcze konkretnie w tej sprawie nie rozmawialiśmy z działaczami Zagłębia - tłumaczy trener Śląska Wrocław Grzegorz Kowalski. Sam Krzysztof Ulatowski

III liga Śląsk - Ruch 1:0

chóralnie dopingować wrocławian. - To nam bardzo pomogło. Człowiek dostaje dodatkowych sił, kiedy całe trybuny żyją - stwierdził po spotkaniu Adam Samiec. Była 90. minuta, kiedy sędzia odgwizdał w środku pola rzut wolny dla gospodarzy. Z wyjątkiem bramkarza i dwóch obrońców

Sparingi Dolnoślązaków

, Krzysztofem Pyskatym, Dariuszem Filipczakiem i Jackiem Maciorowskim. Dwóm ostatnim Śląsk zaproponował grę we Wrocławiu. Nowe umowy z tymi zawodnikami przewidywałyby także załatwienie starych spraw, w tym zadłużenia. Gracze wstępnie wyrazili chęć na takie rozwiązanie. Pieniądze, jakie jest winien Śląsk

Olszanecki w Górniku

zawodnika, a i sam koszykarz nie był zachwycony ewentualną grą w Górniku. Niewykluczone, że do Wałbrzycha trafi natomiast jeden lub nawet kilku graczy z drugoligowych Sudetów Jelenia Góra. Działacze Górnika rozważają pozyskanie Tomasza Siczka (205 cm, 24 lata) oraz Krzysztofa

Turów Zgorzelec przegrał walkę o ekstraklasę

nic nam nie szło - komentował po meczu skrzydłowy Turowa Sławomir Nowak. Zastępujący Mordzaka Krzysztof Samiec nie radził sobie z rozgrywaniem. Akcje gospodarzy były chaotyczne, nieprzemyślane. Zawodnicy Turowa często oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji, w ostatnich

Sparing Śląska z Inkopaksem

Z wyjątkiem obsady bramki Śląsk rozpoczął spotkanie w ustawieniu, którym być może będzie grał w rundzie wiosennej. Na środku obrony obok Andrzeja Ignasiaka wystąpił Dariusz Sztylka, a parę rozgrywających pomocników stanowili Krzysztof Szewczyk i Radosław Iwan. Jeżeli zakaz

Sparingi Dolnośląskich klubów

bramkarze Hryńczuk oraz Foltyn. Ten drugi obronił nawet rzut karny wykonywany przez Andrzeja Szczypkowskiego. W składzie Zagłębia zabrakło lekko kontuzjowanego Krzysztofa Ostrowskiego oraz dwóch zawodników z byłej Jugosławii. - chorwackiego bramkarza Daniela Madziaricia i serbskiego pomocnika Burosa

ŚLĄSK WROCŁAW 0 - ŁKS 2 (1)

Skrzypiec. Najpierw obronił strzał Krzysztofa Ulatowskiego, a później dobitkę Grzegorza Dorobka. Gola zdobyli jednak łodzianie. Wyprowadzili szybką kontrę - Matusiak zacentrował w pole karne, Łukasz Mierzejewski przepuścił piłkę, a akcję celnym strzałem zakończył Tomasz Rączka. W 44 min okazję do wyrównania

Sparingi Dolnoślązaków - Polar chce Jasińskiego

Stokowca, który być może już dziś podpisze roczny kontrakt w Polkowicach, oraz Krzysztofa Krawczyka z Zawiszy Bydgoszcz. - Mecz pokazał, że Piotrek Stokowiec to poważna kandydatura do gry w mojej drużynie. Ma jeszcze zaległości treningowe, ale powinien nas wzmocnić - ocenił trener Mirosław Dragan. - Z

Promień Żary - Śląsk Wrocław 1:2

. Zabrakło także Marcina Wielgusa, Jakuba Małeckiego, a Andrzej Ignasiak pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie. Za kartki nie mogli grać Tomasz Kosztowniak oraz Krzysztof Szewczyk. - Myślami jesteśmy już przy barażach. W Żarach mieliśmy zagrać spokojnie, długą piłką, i

Porażka Śląska, wygrana Polaru

. W akcjach Śląska brakowało szybkości. Być może sytuacja się poprawi, gdy do zespołu dołączy Krzysztof Szewczyk. - Rozmawiałem z trenerem przed sparingiem i chyba będę się starał odbudować formę w Śląsku. Wszystko powinno się wyjaśnić w poniedziałek - twierdzi zawodnik. Nadal możliwa jest gra w

Śląsk Wrocław - Odra Opole 1:0

barażach. Podobnie wygląda sytuacja z Krzysztofem Szewczykiem. Bramka: 1:0 - Kosztowniak (10) Śląsk: Janukiewicz - Sasin, Dorobek, Lis, Rudolf - Kowalczyk, Grabowski, Szewczyk Ż (89. Tęsiorowski), Ulatowski (71. Samiec), Wielgus (80. Lipiński

Piłkarze Śląska wygrali z Walką Zabrze

. Zawsze gra to, czego od niego wymagam. Do decydującego o losach spotkania zdarzenia doszło już w 12. min. Wtedy strzał Krzysztofa Szewczyka przed linią bramkową obronił ręką Andrzej Berezowski z Walki. Sędzia usunął z boiska obrońcę Walki i podyktował rzut karny dla wrocławian

Kto nie zna Przemysława Frasunkiewicza? Opowieść o talencie, błędach i nauce

- pamiętam, że na jakichś młodzieżowych mistrzostwach pytałem trenera Krzysztofa Walonisa, jak go wyszkolił. Przemek mógł być taki sam. W 1996 roku Frasunkiewicz, dwumetrowa 17-letnia gwiazda rozgrywek juniorskich, zagrał w meczu Północ - Południe w Sopocie. Zaproszenie go było

Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów 3:1

Radosława Janukiewicza. Śląsk atakował, ale długo nieskutecznie. Brakowało ostatniego podania, które otwierałoby drogę do bramki. Groźnie strzelali Jakub Małecki, Andrzej Ignasiak, Radosław Flejterski oraz Krzysztof Ulatowski. Ten ostatni wystąpił pierwszy raz w ataku wrocławian

Józef Pilch 1 kwietnia zostanie właścicielem piłkarskiego Śląska

Śląsk negocjował ze wszystkimi swoimi byłymi pracownikami (zawodnikami i trenerami) warunki spłaty zadłużenia. W przypadku niektórych zawodników były to duże sumy. I tak bramkarzowi Krzysztofowi Pyskatemu Śląsk był winny 123 tysiące zł bez odsetek, a napastnikowi Arkadiuszowi Aleksandrowi ponad 90 tys

Stal Stalowa Wola - Śląsk Wrocław 2:0 (2:0)

osiągnął zdecydowaną przewagę. Na bramkę byłego kolegi wrocławskich piłkarzy Krzysztofa Pyskatego sunął atak za atakiem, ale większość zatrzymywana była przed polem karnym Stali, której obrona grała pewnie. Jedyny kardynalny błąd, jaki popełniła w pierwszej połowie, powinien zakończyć się wyrównującą

Rozwój Katowice - Śląsk Wrocław 2:1

. Po rzucie rożnym głową do siatki trafił Andrzej Ignasiak. Od tego momentu wrocławianie przejęli inicjatywę - atakowali, stwarzali groźne sytuacje pod bramką Marka Kolonki, a miejscowi popełniali błąd za błędem. Gdyby Krzysztof Szewczyk wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i zdobył gola, mecz

Chrobry Głogów - Śląsk Wrocław 0:2

Krzysztof Szewczyk i Struzik znalazł się w sytuacji sam na sam z Sławomirem Cuperem. Uderzył mocno, dokładnie i piłka trafiła do siatki. Druga część spotkania nie była już tak ciekawa. Śląsk, prowadząc dwiema bramkami, spokojnie rozgrywał piłkę i czekał na ataki rywali. Piłkarze

GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 4:1 (2:0)

, bo gospodarze zdobyli kolejnego gola. Na bramkę Śląska strzelił Marcin Chmiest, ale Gruszka odbił piłkę. Dobitka Krzysztofa Kukulskiego była już skuteczna. Od tego momentu uspokojeni wysokim prowadzeniem gospodarze przestali forsować ostre tempo. Wykorzystali to piłkarze

III liga piłki nożnej: Ruch Radzionków liderem

konsekwencji czerwonej, z boiska musiał zejść Krzysztof Kmietowicz. - To był dla nas trudny okres. Byliśmy jednak mocno zdeterminowani i nie pozwoliliśmy odebrać sobie zwycięstwa - tłumaczył Adam Nocoń, obrońca Ruchu. W 72. min dwukrotnie z rzutu wolnego próbował strzelać Kamil Loch, jednak za każdym razem

Śląsk Wrocław - Walka Zabrze 1:1

, w dogodnej sytuacji znalazł się Waniek, ale bramkarz Śląska w ostatniej chwili wślizgiem zdołał wybić piłkę na aut. Gospodarze w pierwszej połowie stworzyli zaledwie jedną stuprocentową sytuację. Po akcji Pawła Sasina z Krzysztofem Szewczykiem ten drugi znalazł się sam na

III liga piłki nożnej: Zagłębie Sosnowiec powiększa przewagę

Czarnowąsów tylko 1:0 - przyp. red.) - nie krył zadowolenia Krzysztof Tochel, szkoleniowiec drużyny gospodarzy. Szczególnie dobrze zagrali Tomaszowie: Łuczywek i Stolpa, którzy strzelili po dwie bramki i dodatkowo zanotowali jeszcze po asyście. - Graliśmy nie tylko efektownie, ale i

Piłkarska III liga, 11. kolejka

pozycyjnej - tłumaczył później Wojciech Drożdż, szkoleniowiec Promienia. A gra pozycyjna sprawiała spore problemy podopiecznym Krzysztofa Tochela. Dopiero w 40. min Zagłębie wypracowało okazję do zdobycia gola, ale po indywidualnej akcji Lachowskiego, Bartosz Chwalibogowski strzelił obok. Jednak tuż przed