hajek wygrał

tka

PŚ w skokach. Hajek wygrywa kwalifikacje w Bad Mitterndorf

Czech Antonim Hajek skokiem na 200,5 metra wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf. W zawodach zobaczymy pięciu Polaków: Adama Małysza, Łukasza Rutkowskiego, Marcina Bachledę, Krzysztofa Miętusa i Stefana Hulę. Nie zakwalifikował się Kamil Stoch.

Letnie mistrzostwa Polski w skokach. Maciej Kot skakał najdalej, Kamil Stoch dopiero trzeci

Zawodnik AZS Zakopane wygrał konkurs o mistrzostwo Polski na skoczni HS 134 w Wiśle.

Pieszczek poza finałem IMEJ

Krystian Pieszczek nie zdołał awansować do finałowego turnieju Indywidualnych Mistrzostw Europy juniorów. Żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk zajął 9. miejsce.

BNP Paribas Polish Open. Kolejny faworyt za burtą. Jan Hajek w półfinale

Futures, w finale ograłem wtedy Mariusza Fyrstenberga, który też gra w sopockim turnieju, tyle że w deblu. Potem wygrałem jeszcze challangera w Poznaniu (w 2006 roku - przyp. red.) i możecie być pewni, że tutaj też łatwo nie odpuszczę - zapowiada Hajek. Podoba Ci się ten news

Honorowe pożegnanie. Azoty ograły w Lizbonie Benfikę

sporcie wszystko zdarzyć się może i wygrana Azotów w Lizbonie także. Szef drużyny puławskiej liczył także na to, że drużyna zrehabilituje się za kiepski i oddany bez walki pierwszy mecz. I rzeczywiście tak się stało. Wprawdzie po pierwszej połowie wynik był identyczny jak w

BNP Paribas Polish Open. 100 minut Fyrstenberga i Matkowskiego w drodze do finału w Sopocie

;Frytka" i "Matka" gładko zwyciężyli 6:2, 6:1. W ćwierćfinale czekał ich pojedynek z australijczykami Rameezem Junaidem i Sadikiem Kadirem, którzy rundę wcześniej wyeliminowali Jerzego Janowicza i Michała Przysiężnego. Ale tu również nie mieli problemów, na wygraną 6:1, 6:3 potrzebowali

Czy w Portugalii stanie się cud? Rewanż Benfiki z Azotami

. Zwycięzca tego dwumeczu spotka się w półfinale z wygranym z pary ZTR Zaporoże (Ukraina) - Handball club Odorhei (Rumunia). Pierwszy mecz zakończył się wyjazdową wygraną Rumunów 26:18. Początek sobotniego spotkania w Lizbonie wyznaczono na godz. 16, a poprowadzą arbitrzy z Czech

PŚ w lotach. Tepes wygrywa kwalifikacje. Polacy z pewnym awansem do konkursu

przekroczyło jeszcze trzech zawodników, którzy musieli walczyć o kwalifikację do sobotnich zmagań. Byli to: Anders Jacobsen (201 metrów), Antonin Hajek (204,5 metra) oraz Daiki Ito (201 metrów). Dwójka biało-czerwonych, która reprezentuje nasz kraj w Bad Mitterndorf, nie miała

BNP Paribas Polish Open. Festiwal przełamań w półfinale, Francuz Eric Prodon drugim finalistą

. Najpierw udało się to rozstawionemu na sopockiej imprezie z numerem 4. Prodonowi. I to od razu dwukrotnie, Francuz po czterech gemach prowadził już 3:1. Jedyny punkt Hajek zdobył wtedy, a jakże, po przełamaniu. Gdy w piątym gemie Prodon prowadził już 40:0, na korcie nie było chyba nikogo, kto wierzyłby

Legia Warszawa - Viktoria Pilzno 1:5. Mistrz Polski rozbity w sparingu

zgrupowania na Florydzie. W czwartek dał dobrą zmianę. To właśnie po jego podaniu bramkę dla Legii zdobył Kasper Hamalainen. Dodajmy, że piękną (Fin pokonał bramkarza Viktorii mocnym strzałem z dystansu) i honorową, bo to było jedyne trafienie legionistów w tym meczu. Czesi wygrali sparing aż 5:1. Po

PŚ w Klingenthal. Stoch nie startuje. Gdzie doskoczy Polska?

piątek "Koudi" wygrał kwalifikacje, skacząc 142 m . Jego koledzy z drużyny zmieścili się w pierwszej "30". Jakub Janda był 21., Jan Matura zajął 25., a Antonin Hajek - 30. miejsce. Co świetne skoki Koudelki i równe jego kolegów mogą dać czeskiej drużynie? Najpewniej miejsce od piątego

BNP Paribas Polish Open. Podsumowanie czwartego dnia: niezawodny debel i 58 minut Gawrona

Fyrstenberg. Pierwszy set kolejnego starcia polsko-australijskiego trwał zaledwie 21 min. Fyrstenberg i Matkowski podzieli się po równo z rywalami dwoma pierwszymi gemami jednak już przy kolejnym serwisie Australijczyków wygrali do 30. I taką zwycięską ścieżką kroczyli już do końca

MŚ w lotach w Planicy. Trening wygrał Schlierenzauer

). Pozostali Polacy skoczyli nieźle. Marcin Bachleda ustanowił swój rekord życiowy (201,5 m). Łukasz Rutkowski i Kamil Stoch uzyskali po 190 m. Rafał Śliż skoczył 199m, a Stefan Hula 195,5m. Trwa druga seria treningowa. Bierze w niej udział 70 zawodników. Ammann wygrał drugi trening

Hiszpanie bliżej Pucharu Davisa

było do tenisisty, który przed kontuzją roznosił rywali w pył (mączny). Dał się przełamać już przy pierwszym gemie serwisowym, a wygrał głównie dzięki olbrzymiej liczbie niewymuszonych błędów rywala (23). Z 42 zdobytych punktów Nadal samodzielnie wygrał zaledwie 9 piłek

BNP Paribas Polish Open. Niezawodny debel Mariusz Fyrstenberg - Marcin Matkowski

później wszystko poszło po naszej myśli. W sumie spotkanie polskich par trwało zaledwie 48 minut. Niespodzianki nie było, nasz eksportowy debel wygrał gładko 6:2, 6:1. - W sumie graliśmy krócej niż na treningu. Ale trzeba pamiętać o tym, że żaden

TCS. Sześciu Polaków w finale, ale żadnego w dziesiątce. Zwycięstwo Ammanna

klasyfikacji TCS, którego nigdy jeszcze nie wygrał. Drugie miejsce zajął Anders Bardal, a na trzeciej pozycji ex aequo znaleźli się Peter Prevc i Thomas Diethart. W finałowej serii oglądaliśmy wszystkich sześciu Polaków, jednak w pierwszej dziesiątce ich zabrakło. 13. miejsce zajął Kamil Stoch, 14. był Klemens

Pięciu wspaniałych Poznań Porsche Open

tu publiczność. Te wiwaty na moją cześć były niesamowite - mówił szczęśliwy Czech. 25-letni Hajek wygrał w sumie sześć challengerów i dziewięć futures - w tym w 2002 r. w Sopocie. Dwa lata temu Hajek dotarł do III rundy French Open, co pozwoliło mu być 71. tenisistą w rankingu ATP. Hajek

PŚ w Harrachovie. Sześciu Polaków w konkursie głównym

na zajęcie 37. miejsca. Marcin Bachleda i Dawid Kubacki ukończyli konkurs kwalifikacyjny odpowiednio na pozycjach 24. i 26. Kwalifikacje wygrał Norweg Anders Jacobsen, który osiągnął kapitalną odległość - 143 metry. 10:30 Z zawodników, którzy nie musieli brać udziału w konkursie kwalifikacyjnym

PŚ w skokach. Klingenthal znów przegrało z wiatrem. Zawody odwołane

prowadzeniu pozostaje Tomasz Byrt. Bardzo długo będą trwały dzisiejsze zawody. Antonin Hajek już kilka minut czeka na zielone światło. W końcu! Tomasz Byrt jak już skoczył, to wylądował w okolicach punktu K - 126 metrów. Sporo punktów odjętych za silny wiatr pod narty, ale Polak oczywiście zajmuje chwilowo

Droga do Vancouver 2010. Skoki narciarskie. PŚ: Małysz coraz wyżej

trudnych warunkach i plasuje się na 3. pozycji. 14:41 Aktualna czołówka: Jacobsen, Evensen, Uhrmann, Hajek. 14:38 Kolejny Norweg znakomicie - teraz Jacobsen skacze 213,5 metra i zmienia kolegę z reprezentacji na pozycji lidera 14:36 Evensen pokazał klasę! Z jeszcze niższej belki poleciał na 217,5 metra

BNP Paribas Polish Open w Sopocie. Deszcz wygrał z tenisem

nawierzchnia stałaby się mokra. Tak więc dwa mecze singla (drugi to starcie Jan Hajek - Juan Pablo Brzezicki) zostały odwołane i przeniesione na wtorek. Późnym wieczorem odbyły się tylko dwa deble. Poniedziałek miał być jednak tylko rozgrzewką przed

MŚ w lotach w Planicy. Stoch trzeci, świetny skok Małysza

Kwalifikacje MŚ w lotach wygrał Noriaki Kasai przed Antonimem Hajkiem i Kamilem Stochem. 16. miejsce zajął Łukasz Rutkowski a 25. Rafał Śliż - obu zobaczymy w piątkowo-sobotniej rywalizacji. Ciekawsze były jednak skoki czołowej dziesiątki PŚ. Po skoku Bjoerna Einara Romoerena na 230,5 metra

Koszykarze wygrali z Czechami 86:78

. Niewiele ponad minutę przed końcem Polacy prowadzili tylko pięcioma punktami, a za trzy rzucał Stanislav Votroubek, który wcześniej trafił z dystansu trzy razy. Tym razem spudłował, a po faulach taktycznych Eric Elliott pewnie wykonał wolne, ratując wygraną. - Dla wszystkich

Adam Małysz "dopiero" trzeci w Klingenthal

Wyniki konkursu w Klingenthal Klasyfikacja generalna Pucharu Świata Trzy wygrane w ostatnich czterech konkursach oraz najdłuższe skoki we wtorkowych treningach i kwalifikacjach sprawiły, że tak murowanego faworyta jak Małysz

Klęska polskich koszykarzy z Czechami

wygramy. Jak widać, nic takiego nie nastąpiło, czym jestem bardzo rozczarowany - mówił Amerykanin z polskim paszportem Elliott, który inaczej wyobrażał sobie debiut w polskiej koszulce narodowej. - Nie mam słów. W najgorszych koszmarach takiego wyniku nie widziałem - dodawał załamany trener Kowalczyk

Łukasz Kubot w 1/8 finału Australian Open!

. Ręka zaczęła boleć pod koniec meczu. Myślałem, że w kolejnej rundzie skreczuję, ale Czech Jan Hajek był tak słaby, że mimo bólu, udało mi się szybko wygrać - opowiadał rozstawiony z dwudziestką Rosjanin, który uchodził za zdecydowanego faworyta pojedynku z Kubotem. Jużny

PŚ w skokach. Zwycięstwo Schlierenzauera, Małysz ósmy

: Klasyfikacja generalna PŚ: Tak relacjonowaliśmy na żywo: II seria 16:12 Robert Kranjec znów fantastycznie skacze! 204,5 metra Słoweńca, ale to za mało żeby wygrać. Gregor Schlierenzauer skacze na odległość 205 metrów i wygrywa

Roland Garros. Radwańskiej spacerek z dreszczykiem

wymarzony - po 10 minutach prowadziła 3:0, po kolejnych 14 minutach - wygrała seta 6:0. Rządziła na korcie, kontrolowała każdą akcję i skończyła partię z imponującą statystyką: zero niewymuszonych błędów. Zanosiło się na pogrom Baltachy (WTA 62) i na kolejny cios dla brytyjskiego

Małysz tylko czwarty w MŚ w lotach

piątek wygrał jedną serię ze Szwajcarem. Wszyscy mieli wrażenie, że skaczą w swojej własnej lidze. Skok próbny tylko to potwierdził, Ammann był niewiele lepszy od Małysza. Ale później zaczął się konkurs. Ciosy spadły niespodziewanie i w najmniej spodziewanym momencie. W pierwszej serii Polak skoczył 211

MŚ w lotach w Planicy, Małysz drugi po dwóch seriach

, daje mu to drugie miejsce. 15:50 Fenomenalny skok Kasai! Japończyk przeskoczył wszystkich - 215,5 metrów, ale jest dopiero trzeci. To efekt tego, że skacze z podwyższonego rozbiegu i na starcie dostaje 10 punktó mniej. Skaczący po nim rodak Daiki Ito - 200,5 m. 15:47 Czech Antonin Hajek poleciał

Borg stawia na Federera

- Znów będzie finał Federer - Nadal. Jeśli Szwajcar zachowa koncentrację do końca, pokona Nadala - przewiduje w "The Telegraph" Borg, który w latach 70. wygrał w Paryżu aż sześć razy i uchodzi za najlepszego w historii gracza na nawierzchni ziemnej. 50-letni Szwed

Niedziela dla Freitaga. Stoch 13., Żyła 25. w Harrachovie

:33 Średnio udana próba Polaka. 116,5 m, przy silnym wierze w plecy (11,3 pkt rekompensaty) i trzecia pozycja. 13:32 Kolejny z Czechów - Borek Sedlak - skacze 116,5 m i jest drugi. Teraz Ziobro. 13:31 Antonin Hajek ląduje dalej o 8,5 metra i prowadzi. 13:31 Konkurs rozpoczęty - Kozisek wylądował na

Wzgórze Henmana jeszcze się zapełni

to ikona brytyjskiego tenisa. Na Wimbledonie grał po raz 14., tylko w debiucie nie przeszedł pierwszej rundy. Przez te wszystkie lata jako jedyny bronił honoru gospodarzy największego turnieju świata, którzy od 1936 r. nie potrafią wygrać u siebie. Henman też nie potrafił, ale przynajmniej próbował

Skoki narciarskie. Zwycięstwo Larinto, Małysz dziewiąty

konkursu. W drugiej Morgenstern skoczył kapitalnie, ale pozwoliło mu to na zajęcie dopiero piątego miejsca. Najrówniej w środowy wieczór skakali Finowie i to oni stoczyli ze sobą zażarty bój o zwycięstwo. Ostatecznie wygrał Ville Larinto, który o jedną dziesiątą punktu wyprzedził dobrze dysponowanego

TCS. Bardal wygrał kwalifikacje, awans wszystkich Polaków

- Gregor Deschwanden Jan Ziobro - Denis Korniłow Piotr Żyła - Antonin Hajek Klemens Murańka - Tom Hilde Czołowa '10' kwalifikacji konkursu w Oberstdorfie

Skoki narciarskie. Wszyscy Polacy przebrnęli kwalifikacje

odjętymi punktami) poleciał dość daleko, bo 125 metrów, co daje mu prowadzenie. 18:17 Tochimoto nieźle - 119,5 metra (to trzecia odległość) - miejsce trzecie. 18:15 Niezniszczalny Noriaki Kasai skoczył 117,5 metra i jest trzeci. Drugi Hajek, pierwszy Deschwanden. 18:14 Olli Muotka słabiutko - tylko 108,5

Puchar Świata w skokach: Morgenstern wygrywa w Sapporo

(119 m), a słaby skok Yoshioki (92 m) sprawił, że Bachleda będzie 27. a nie 28. 10:16 Skoczyło dziesięciu zawodników. Prowadzi Hajek (119,5 w drugiej serii), przed Takeuchim (112) i Neumayerem (112,5). 10:15 Marcin Bachleda bardzo słabo. 95,5 m. Wyprzedził tylko Okabe i Hulę. Zarobił trzy punkty do

PŚ w skokach. Drużynowe loty w Oberstdorfie wygrywa Słowenia. Polacy na 6. miejscu

, za Czechami. 14:23 A na rozbiegu już Piotr Żyła. Dobry skok! Ale niestety, nieustany. Piotr Żyła się przewraca. 14:21 Po przerwie Antonin Hajek z Czech - 209 metrów, znacznie lepiej od Jakuba Jandy. Czesi obejmują prowadzenie. 14:20 Krótka przerwa na walkę z siłami przyrody - nad skocznią Heiniego