ecka

Rozmawiał Tomasz Welc

Marcin Ecka: Z każdym treningiem jest lepiej

- Podleczyłem kontuzję i jeśli trener mnie będzie widział w składzie, to będę grał. Jestem zawodnikiem Znicza i chcę grać jak najlepiej, by moja drużyna wygrywała - mówi rozgrywający Sokołowa Znicza Jarosław

Mordzak lub Ecka na ratunek Politechniki?

Męska rozmowa i niewykluczone, że kary finansowe - to może spotkać dziś koszykarzy i trenerów Politechniki Poznań.

Dwa kontrakty w Zniczu

Grzegorz Kukiełka i Marcin Ecka to kolejni zawodnicy, którzy podpisali kontrakty z ekstraligową drużyną Znicza Jarosław. W tym tygodniu powinni być znani kolejni gracze.

Przed meczem Sokół Łańcut - Mickiewicz Katowice

Ecka bacznie obserwował poczynania swoich nowych kolegów w ostatnim wygranym 103:68 pojedynku z Pogonią. - Wszystkie sprawy formalne są już załatwione. Czekamy tylko na potwierdzenie otrzymania licencji z Warszawy. Jeśli uzyskamy je na czas to Marcin zagra w dzisiejszym

Pierwszoligowi koszykarze szukają rozgrywającego

tym sezonie zagrają w drużynie Znicza? - Ecka przedstawił zwolnienie lekarskie, a Przewrocki złożył prośbę o rozwiązanie kontraktu - mówi Roman Śliwiński, prezes Znicza. - W tej sytuacji pozostaje nam szukanie ich następców, zwłaszcza zawodnika na pozycji rozgrywającego. A jeśli chodzi o decyzje

Koszykarze Astorii zrobili urodzinowy prezent trenerowi

- Astoria 70:75 (17:18, 20:17, 21:19, 12:21) GTK: Radwański 19 (4), Fraś 18, P. Pluta 7 (1), Wróbel 5, Pabian 2 oraz Bodych 10, Ecka 5, Piszczek 4, Konsek 0. Astoria: Grod 16 (1), Mazur 15 (3), Szyttenholm 11, Robak 7 (1), Łucka 3 (1) oraz Laydych 17 (3

Gra I liga koszykarzy. UTH Rosa kontra ekipa z Gliwic

Na tle młodego zespołu UTH Rosy, gospodarze z Gliwic prezentują się niezwykle dojrzale. W ich składzie występują m.in. ograni na parkietach I ligi, a nawet ekstraklasy: Piotr Pluta, Grzegorz Podulka, Marcin Ecka, czy Tomasz Wróbel. Tego ostatniego kibice Rosy pamiętają

Wózki wygrywać nie potrafią

Trzy sekundy przed końcem było 90:90, a oba zespoły miały za sobą dwie i pół minuty nieudanych ataków. Ale piłkę w ostatniej akcji mieli goście - były rozgrywający zespołu z Pruszkowa Marcin Ecka dostał ją dziewięć metrów od kosza, szybko przekołował w kierunku obręczy

Mówią o meczu

strefową Znicza. Ponadto oni w czwartej kwarcie zaczęli trafiać za trzy punkty i to im dodało skrzydeł. Skuteczniej egzekwowali też rzuty wolne. Zapłaciliśmy frycowe. Marcin Ecka, rozgrywający Znicza: Żubry zaskoczyły mnie swą dobrą grą. Przede wszystkim rewelacyjnie spisywały

Portorykańczyk w Zniczu

zdobywanymi na mecz został najlepszym graczem ligi portorykańskiej. Najbliższy sezon będzie dla niego pierwszym spędzonym na europejskich parkietach. Przypomnijmy, że oprócz Guzmana i Reynoldsa zawodnikami Znicza są również: Tomasz Celej, Marek Miszczuk, Marcin Ecka, Grzegorz

Kto zagrozi awansowi Torunia do I ligi?

Pod koszami dominuje Łukasz Ratajczak (śr. 9,6 pkt., 4,7 zb.). Grywał epizody w ekstraklasie, ale pod względem warunków fizycznych znacznie ustępuje Dawidowi Przybyszewskiemu - dzieli ich aż 12 cm. Duże znaczenie ma wszechstronny rozgrywający Marcin Ecka (śr. 8,9 pkt., 4,1 zb

Wysoka porażka Znicza w stolicy

trzeciej minucie 6:4. Niestety, później przez ponad cztery minuty jarosławianie nie potrafili trafić do kosza rywali. Ci natomiast nie mieli problemów ze zdobywaniem punktów i wyszli na prowadzenie 12:6. Niemoc gości przełamał Marcin Ecka, ale w ósmej minucie, po punktach Amerykanina Grega Harringtona

Bafra Sokół Łańcut - Mickiewicz Katowice 87:62

, Podolec 3, Ecka 11 (1), Sagan 0, Wlaź 4. Mickiewicz: Wosz 10, Kozłowski 7, Goj 17 (1), Wojnowski 6, Lepczyński 8 (1) oraz Woźniak 5, Jankowski 3, Urbańczyk 2, Kopera 4.

Koszykarze Sokoła Łańcut awansowali do finału play-off II ligi

końcową syreną Znicz dzięki rzutowi Kordasa zniwelował wprawdzie straty do dwóch oczek (75:77), ale Marcin Ecka trafiał niemal wszystkie rzuty osobiste i jego drużyna mogła się cieszyć z awansu do finału play-off. Kwarty: 15:18, 18:17, 15:19, 29:26

Koszykarze Interbudu AZS UMCS nie awansowali do II ligi

w składzie: Dawid Myśliwiec 21 (4), Adam Myśliwiec 16 (1), Stefaniuk 10 (2), Beczek 2, Krzeszowski oraz Bartłomiej Karolak 13 (3), Pawelec 1, Adameczek, Chabros, Krysa. Najwięcej punktów dla Polonii: Zadęcki 17 (3), Ecka 16. JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W

Znicz najlepszy w I lidze

), Gabiński 6 (1), Wojdyła 4, Wierzbicki 2, Żytko 1. Znicz: Celej 31 (5), Miszczuk 16 (1), Szczotka 10, Sikora 7 (1), Mikołajko 6 (1) oraz Ecka 16 (2), Fortuna 2, Białas 2. Stan rywalizacji: 2:0 dla Znicza, który zajął pierwsze miejsce w I lidze

Skuteczny pościg Sportino

pozycji w tabeli. Znicz - Sportino 82:84 (26:15, 20:22, 17:28, 19:19) Znicz: Mikołajko 19, Celej 18 (2), Miszczuk 13 (1), Ecka 11, Sikora 10, Przewrocki 8 (1), Fortuna 3, Dryjański 0. Sportino: Majchrzak 21 (5), Gabiński 14

Sukces koszykarzy Interbud AZS UMCS. Awans jest coraz bliżej

kwarty: (8:15, 14:14, 22:20, 19:14, d. 8:5) AZS UMCS: A. Mysliwiec 16 (1), D. Myśliwiec 13, Beczek 8, Krzeszowski 6 (1), Stefaniuk 3 (1) oraz B. Karolak 18 (4), Pawelec 5 (1), Chabros 2, Adameczek. Polonia: Strzelecki 23 (3), Zadęcki 22 (6), Ecka 9

Koszykarze AZS-u Politechnika moralnymi zwycięzcami

. Do końca spotkania pozostawało 20 s, a niespodzianka wisiała w powietrzu. Radomianie prowadzili 85:83, gdy prowadząca zawody Karina Pełka przyznała Sokołowi dwa rzuty wolne. Na linii stanął najlepszy strzelec gospodarzy - Marcin Ecka. Pierwszego "osobistego" trafił, ale drugiego spudłował

Sokół Łańcut - AZS Radom 95:91, Znicz Jarosław - Polonia Przemyśl 84:91

Głównymi bohaterami meczu w Łańcucie byli Marcin Ecka w zespole gospodarzy oraz Kardaś w drużynie z Radomia. Ten ostatni dwukrotnie trafił zza połowy boiska zmniejszając w obu przypadkach straty do łańcucian. Najciekawsza była ostatnia kwarta. W 39. minucie Kardaś doprowadził

Koszykarze Politechniki Poznań o włos od awansu

, Dudek 0. Znicz: Fortuna 16 (4x3), Mikołajko 10, Celej 10 (1x3), Ecka 9 (1x3), Miszczuk 8 (1x3) oraz Sikora 9 (1x3), Białas 5 (1x3), Szczotka 0, Dryjański 0, Gazarkiewicz 0. Politechnika 86 Znicz 104

KOSZYKÓWKA. Porażka krośnian

liderem I ligi. Znicz Basket Pruszków - MOSiR Krosno 91:87. Kwarty: 12:21, 30:19, 16:17, 12:13, d. 8:8, d. 13:9. Znicz: Dłoniak 32 (3), Ecka 25 (3), Urbaniak 14, Aleksandrowicz 10 (2), Briegmann 6 (1), Malewski 2, Bajer 2, Suliński 0, Czubek 0. MOSiR: Piątek 18, Salamonik 16

Nieudany wyjazd koszykarzy AZS-u do Łańcuta

od rzutu graczy obwodowych Sokoła. Taka taktyka zdawała egzamin, bo Marcin Ecka i Jerzy Koszuta pudłowali nader często, a po przeciwnej stronie kosz rywali dziurawili do spółki Piotr Kardaś i Michał Wołoszyn. Ten drugi dał kapitalną zmianę w drugiej kwarcie, zdobywając z rzędu osiem "oczek"

Gaspar Okorn już wygrywa

(2), Reynolds 14, Celej 10 (1), Kukiełka 8 (2), Ecka 2 oraz Hughes 7, Diduszko 2, Mikołajko 0, Gazarkiewicz 0. Czarni: Straight 14 (1), Leończyk 12, Dutkiewicz 11 (3), Bennett 7 (1), Howell 6 oraz Sroka 13 (1), Ingram 11 (3), Ratajczak 8, Cesnauskis 5 (1), Malesa 0

Sokół minimalnie gorszy od Polpaku w walce o awans do EBL

Sokół zaprezentował się w Świeciu z bardzo dobrej strony. Od początku spotkania dyktował warunki na parkiecie i do sensacyjnego awansu do ekstraklasy zabrakło naprawdę niewiele. Do przerwy pierwsze skrzypce grali Michał Baran, Piotr Miś i Marcin Ecka

Basket Kwidzyn poległ

. Znicz: Celej 20 (4), Reynolds 14, Hughes 12 (2), Kukiełka 12 (1), Miszczuk 4 oraz Nowak 15 (1), Ecka 8 (1), Mikołajko 2, Szczotka 0.

Koszykarze Sokoła Łańcut awansowali do I ligi!

dominowali już świetnie broniący gospodarze, w szeregach których nie było słabych punktów. Bardzo dobrze prezentował się Marcin Ecka, który praktycznie wyeliminował z gry lidera AZS-u Kardasia, pod koszami brylował Piotr Miś, skutecznie grali pozostali zawodnicy. Kiedy syrena zabrzmiała po raz ostatni

Chanas pogrążył koszykarzy Znicza

minucie spotkania najpierw spod kosza dwa punkty zdobył Artur Mikołajko, a za chwilę jeden rzut wolny wykorzystał Marcin Ecka i Znicz na 24 sekundy przed końcem meczu prowadził 75:71. W międzyczasie piąte przewinienia popełnili Marcin Stefański oraz Artur Mielczarek. W tym

Lider rozgromiony w Jarosławiu!

pierwszej kwarcie wychodziło niemal wszystko. Trafiali z każdej pozycji, praktycznie się nie mylili. Prym wiódł zwłaszcza Marcin Ecka, który trzy razy celnie przymierzył za trzy punkty i po 10 minutach miał na swoim koncie już 13 punktów. - Nie pamiętam takiej kwarty w naszym wykonaniu, ale mam nadzieję, że

Sokołów Znicz wreszcie gra u siebie

Marcin Sroka i Paweł Leończyk. - Czarni to trudny rywal, który na pewno będzie się bił o czołowe miejsca w tabeli. Ale na pewno powalczymy o zwycięstwo - zapowiada Gierczak. W jego zespole na urazy narzekali Amerykanin Brandun Hughes, Marcin Ecka i Kamil Nowak, ale wszyscy mają zagrać w najbliższym meczu

Polak Weatherspoon w Zniczu nie zagra

Zgorzelec i jedno w warszawskiej Polonii. Później grał na Słowacji, ale w ciągu dwóch lat zaliczył ledwie kilka spotkań. Znicz ma już zakontraktowanych 11 zawodników (na pozycji Weatherspoona są to Marcin Ecka, Adrian Suliński i Kacper Krajewski) i szuka jeszcze młodego

Sokół Łańcut - Basket Kwidzyń 90:91 i 82:91

Miś rzucił jednego, a Ecka dwa wolne i na tablicy pojawił się remis 87:87. W kolejnych akcjach gospodarze dwukrotnie sfaulowali rywali, Puncewicz z Partyką nie pomylili się z linii osobistych i Basket znów wygrywał (91:87). Rzut Barana oddany równo z ostatnią syreną

Koszykarze Sokoła Łańcut o włos od zwycięstwa w Świeciu

Robert Morkowski. Długo kozłował, bo do końca meczu pozostawało 26 sekund. Gdy zdecydował się na wejście pod kosz, wypadła mu piłka, którą chciał przechwycić Marcin Ecka. Ubiegł go jednak Łukasz Żytko i sędzia odgwizdał faul. Zawodnik Polpaku wykorzystał oba rzuty wolne i zapewnił swojej drużynie

Polpak wygrał mecz półfinału I ligi

sekund. Gdy zdecydował się na wejście pod kosz, wypadła mu piłka, którą chciał przechwycić Marcin Ecka, ale na szczęście ubiegł go Łukasz Żytko i był sfaulowany. Nie zanosiło się na dramatyczną końcówkę, gdyby nie obrona strefowa gości. Indywidualne krycie było tak nieefektywne

Pogrom w Jarosławiu

zespołowo gramy zbyt indywidualnie - stwierdził rozgrywający Marcin Ecka. W zespole Znicza z kontuzją kolana zagrał Brandun Hughes, a zabrakło Kamila Nowaka. Już w niedzielę jarosławscy koszykarze wyjechali do Zgorzelca na wtorkowy pojedynek 10. kolejki, w którym zmierzą się z

Setny mecz i porażka Znicza

większość ze swoich 14 punktów. Inny były zawodnik zespołu z Pruszkowa Piotr Szybilski zagrał tylko pięć minut i zdobył dwa punkty. W Zniczu wyróżnili się Marcin Ecka (bliski triple-double: 17 pkt. 9 asyst, 9 zbiórek), Łukasz Kwiatkowski i Marcin Matuszewski. Sobotnie spotkanie

Polpharma zdemolowała Znicza

), Mikołajko 5 oraz Miszczuk 16 (1), Ecka 5, Szczotka 2, Diduszko 1, Wyka 0.

Hughes bohaterem ostatniej akcji

. Znicz: Reynolds 27, Kukiełka 25 (4), Celej 6, Ecka 4, Mikołajko 2 oraz Miszczuk 12 (2), Hughes 9 (2), Fortuna 0, Nowak 0.

Mistrzostwo dla Sokoła Łańcut

zespołu Znicza wrócił Marcin Ecka, który ma wybity palec. Zabrakło z kolei Tomasza Celeja narzekającego na kontuzję pleców. W pierwszym meczu nie było natomiast portorykańskiego rozgrywającego Ansela Guzmana. W meczu o piąte miejsce osłabiona brakiem kontuzjowanych Krzysztofa Zycha i Macieja Bielaka

Mecz przyjaźni dla Znicza

tym spotkaniu ani na chwilę na parkiecie nie pojawili się Marcin Ecka oraz Jakub Dryjański. Natomiast ponad 18 minut zagrał Bartłomiej Białas, a w pierwszej piątce wyszedł Grzegorz Szczotka, który na parkiecie spędził 22 minuty. Najskuteczniejsi w ekipie Znicza tradycyjnie byli Tomasz Celej i Marek

Znicz Jarosław - Start AZS Lublin 93:86

graczy swojego zespołu. Zresztą Celej przewodzi klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników I ligi. Kwarty: 32:21, 27:19, 14:22, 20:24. Znicz: Celej 23 (6), Ecka 20 (2), Miszczuk 19, Fortuna 16, Mikołajko 4 oraz Szczotka 6, Sikora 5, Białas

Resovia bez Płocicy gra z Wózkami

Sokołowa Znicza Jarosław, którzy w sobotę o godz. 18 we własnej hali podejmą Tarnovię Tarnowo Podgórne. W ekipie z Jarosławia nie wystąpią Marcin Ecka i Tomasz Przewrocki. Przypomnijmy, że obaj koszykarze nie zgodzili się z karami finansowymi nałożonymi na zawodników z Jarosławia po słabych wynikach

Koszykarze Polpaku Świecie w Era Basket Lidze!!!

kolejnej akcji za trzy trafił znowu Morkowski. Potem najlepszy w Sokole Marcin Ecka trafił tylko jeden wolny, a w kolejnej akcji został zablokowany przez Macieja Kowalczyka. Zostały już tylko 4 sekundy do końca spotkania, kiedy Żytko skutecznie wykonał dwa rzuty osobiste i ustalił wynik meczu na 72:67

I liga koszykarzy - porażka Górnika

, 22:14, 20:19, 13:9. Sokół: Miś 18, Ecka 16 (2), Baran 15 (1), Koszuta 11, Chromicz 2 oraz Bielecki 6 (2), Szymański 2, Rusin 0, Romanek 0. Górnik: Adamek 14 (2), Dymarski 9, Glapiński 9 (1), Nowicki 8, Józefowicz 3 oraz Marcin Sterenga 11

Sport w skrócie

5, Kusper 3, Wlaź 2. Sokół: Miś 22, Chromicz 12, Koszuta 10, Baran 6, Ecka 6, Bielecki 5, Szymański 5, Rusin 4, Romanek 4, Podolec 2, Wlaź 2, Pazdan 0. W obu zespołach wystąpił Radosław Wlaź, gracz Sokoła, który być może wzmocni ekipę Znicza. W jarosławskiej drużynie zagrał Maciej Piątek, były

meczu sparingowym koszykarzy: Siarka Skobud Tarnobrzeg - Sokół Łańcut 79:83. Kwarty: 19:16, 28:26, 20:21, 12:20. Siarka: Kosior 19 (2), Krupa 19 (2), Pelczar 9 (1), Ożóg 8, Włodarczyk 7 oraz Polek 10 (1), Papka 7. Sokół: Miś 16, Ecka 11 (1), Rusin 11 (1), Baran 9 (1), Koszuta 6 oraz Romanek 13 (4

Koszykarze Znicza dostali lanie w Sopocie

(2), Reynolds 9 (1), Miszczuk 8, Celej 14 oraz Diduszko 5, Ecka 4 (1), Mikołajko 3, G. Szczotka 1, Nowak 12. Wyniki pozostałych meczów i tabela w "Gazecie Sport".

AZS - Sokół 2:2 w finale play off II ligi koszykarzy

(24 sekundy). Obu zespołom niezbyt to przeszkadzało i ustalono, że mecz dojdzie do skutku. Od początku radomianom wychodziło niemal wszystko. Co prawda wynik otworzył Marcin Ecka, a jeszcze przez chwilę trwała wymiana ciosów, ale kolejne minuty należały już do gospodarzy

Wygrana Siarki, porażki Sokoła i Stali w I lidze koszykarzy

przy oddawaniu rzutu uderzony łokciem w twarz został Marcin Ecka. - Po tym zdarzeniu Marcin długo nie mógł dojść do siebie. W drugiej połowie zagrał tylko dwie minuty - tłumaczył trener Sokoła Dariusz Kaszowski. To zdarzenie i słaba skuteczność łańcucian (w całym meczu 51

Przed 19. kolejką II ligi koszykarzy

nie zagra jeszcze nasz nowy nabytek Marcin Ecka, z którym już ustaliliśmy warunki kontraktu, ale czekamy na potwierdzenie transferu przez Polski Związek Koszykówki. Jednak pozostali zawodnicy są zdrowi i wracają do wysokiej formy - dodaje szkoleniowiec łańcucian. Trzeci nasz

O awans do I ligi koszykarze AZS-u zagrają w barażach

po celnej trójce Piotra Kardasia. Później na parkiecie w małej łańcuckiej hali dominowali już świetnie broniący gospodarze, w których szeregach nie było słabych punktów. Bardzo dobrze prezentował się Marcin Ecka, który praktycznie wyeliminował z gry lidera AZS-u Kardasia. Pod koszami brylował Piotr

Bafra Sokół Łańcut - AZS Radom 66:65 i 73:64, Znicz Jarosław - Lafarge Kielce 88:75

: 15:6, 14:19, 13:26, 24:14. Bafra Sokół: Baran 9 (2), Ecka 6, Miś 15, Koszuta 2, Rusin 4 oraz Romanek 9 (3), Bielecki 8 (1), Ucinek 9 (1), Szymański 4. AZS: Kardaś 24 (5), Plutka 4, Wall 11 (1), Majewski 5 (1), Wolczyk 0 oraz Wołoszyn 21 (1), Kogut

Znicz Jarosław - Bobry Zabrze 86:65, Sokół Łańcut - Lafarge 88:90, Big Star - Polonia Przemyśl 90:95

końcem było 89:86. Wtedy dwóch rzutów wolnych nie wykorzystał Ecka, a w nerwowej końcówce goście nie dali wyrwać sobie zwycięstwa. Była to pierwsza porażka Sokoła w tym sezonie we własnej hali. BAFRA SOKÓŁ ŁAŃCUT 88 LAFARGE KIELCE 90

Wygrana Stali, porażka Siarki

), Piechowicz 8, Szczepaniak 2 oraz Szpyrka 11 (1), Klima 5, Lisewski 4, Sobiło 0, Juniak 0. Znicz: Dłoniak 25 (1), Briegmann 9, Czubek 4, Bajer 2, Suliński 2 oraz Ecka 14 (1), Urbaniak 8 (1), Aleksandrowicz 2, Malewski 2, Pacocha 0, Wilkusz 0. Siarka Tarnobrzeg - Polonia 2011

Koszykarskie derby lidera z outsiderem

poprzednią kolejką doszedł Marcin Ecka, z którym niedawno kontrakt rozwiązał ekstraklasowy Sokołów Znicz Jarosław, a zespół, który ma tylko jedną wygraną więcej niż Stal, prowadzi... amerykański trener Janavor Weatherspoon. W niedzielę o godz. 18 w kolejnych derbach Podkarpacia

Koszykarzom Znicza zabrakło zdrowia

. tomasz.welc@rzeszow.agora.pl Kwarty: 20:21, 24:19, 16:23, 12:14. Znicz: Reynolds 24 (1), Kukiełka 14 (2), Miszczuk 11 (1), Celej 8 (2), Hughes 6 oraz Mikołajko 4, Diduszko 3, Ecka 2. Atlas: Daniels 19 (1), Okafor 18, Jovanovic 14

Jedna połowa nadziei Znicza

: Miljković 27 (7), Copeland 19 (3), Daniels 14, Turek 7, Roszyk 0 oraz Townes 13, Harris 9, Radojnić 9 (3), Kitzinger 9 (2), Witka 4, Bochno 0, Strzelecki 0. Znicz: Miszczuk 18 (2), Celej 17 (1), Hughes 17 (4), Reynolds 15 (1), Kukiełka 8 (1) oraz Mikołajko 6, Ecka 4, Diduszko 2

Sokół Łańcut - MMKS Dąbrowa 85:76, Znicz Jarosław - Polonia Przemyśl 102:88

Dariusz Kaszowski. SOKÓŁ ŁAŃCUT 85 DĄBROWA GÓRNICZA 76 Kwarty: 28:19, 15:22, 22:21, 20:14. * Sokół: Miś 16 (1), Ecka 15 (1), Baran 9, Ucinek 7, Rusin 5 (1) oraz Podolec 14 (2), Koszuta 11, Romanek 8

Koszykarze Sokoła blisko awansu do EBL, Siarka spada do II ligi

. W drugiej kwarcie było już 15:27, gdy miejscowi zerwali się do odrabiania strat. Po trafieniach Roberta Morkowskiego, Krzysztofa Kalinowskiego i Andrzeja Molendy Polpak przegrywał 33:35 (w Sokole w tym czasie trafiał tylko najlepszy na parkiecie Marcina Ecka). Chwilę po

Podkarpacie ma ekstraklasę koszykarzy

Stalą Stalowa Wola o awans do ekstraklasy. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Jarosławiu. Kwarty: 30:24, 16:23, 24:17, 31:15. Znicz: Celej 30 (3), Miszczuk 28 (5), Ecka 12 (1), Fortuna 12 (3), Mikołajko 10 oraz Sikora 5, Szczotka 4, Białas 0

Koszykarze Tytana Częstochowa podejmują Sokół Łańcut

. red.]. Kluczem do zwycięstwa będzie wyłączenie z gry przynajmniej dwójki z filarów Sokoła: Miś, Ecka, Chromicz.

Zwycięstwa Sokoła i Znicza, porażki Siarki i Stali w I lidze koszykarzy

Łańcuta zapewnili sobie wygraną w Łodzi już w pierwszej połowie. Świetnie grał zwłaszcza Marcin Ecka, który w początkowych 10. minutach zdobył 21 punktów (5x3). - Jestem zadowolony. Mieliśmy niezłą skuteczność [52 proc. za dwa i 50 za trzy - przyp. red] i wygraliśmy zasłużenie - skomentował opiekun Sokoła

Koszykarze Żubrów przegrali w Jarosławiu

tabeli Startem Lublin. Znicz Jarosław - Mispol Żubry Białystok 86:74 Kwarty : 23:17, 18:21, 27:16, 18:20. Znicz : Celej 18 (3), Miszczuk 14 (2), Ecka 15, Przewrocki 5 (1), Nikołajko oraz Fortuna 12 (1), Miller 17 (1

Koszykarze Żubrów grają w Jarosławiu

. - Taki Tomasz Celej jest najlepszym strzelcem całej ligi, a poza tym w pierwszym meczu z nami był niezwykle groźny. Do tego są jeszcze m.in. Marcin Ecka, Marek Miszczuk czy Tomasz Przewrocki, a więc bardzo doświadczeni zawodnicy. Poza tym gramy jeszcze w sali rywali, a to zawsze jest trudniejsza sprawa

Koszykarze Bobrów przeprowadzą się do Zabrza

. Szkoleniowcem MOSiR-u jest Józef Potępa, który przed pięciu laty doprowadził Bobry do tytułu wicemistrzów kraju. Podstawowi zawodnicy natomiast to m.in.: Marek Brandysiok, Marian Ecka i Andrzej Mach. Nowy zespół miałby występować w pierwszej lidze pod nazwą MOSiR Bobry Zabrze. Kolejna

Drugie miejsce Siarki i trzecie Sokoła w Memoriale Wacławczyka

34, Krupa 10, Rzegocki 8, Kosior 19, Włodarczyk 0, Żuraw 3, Miller 12. Sokół: Romanek 2, Michoń 1, Pazdan 0, Baran 4, Ecka 14, Podolec 7, Koszuta 13, Bielecki 13, Chromicz 10, Szymański 0, Rusin 6. Bafra Sokół - Basket Kwidzyn 66:72. Kwarty: 23:22, 14:17, 7:15, 22:18

ukraiński Pulsar Równe, trzecie - białoruski BK Mińsk, a czwarte - Resovia. Wyniki: Mińsk - Resovia 74:71, Znicz - Pulsar 84:60, Pulsar - Mińsk 71:65, Znicz - Resovia 74:83, Pulsar - Resovia 68:55, Znicz - Mińsk 102:60. Punkty dla Znicza: Ecka 10, 4, 15; Dryjański 4, 7, 18; Sikora 6, 10, 12; Miszczuk 15, 13

Zwycięstwa Sokoła Łańcut, Znicza Jarosław i Polonii Przemyśl w II lidze koszykarzy

przekroczyć tej bariery. - Szkoda trochę chłopaków z Sosnowca, których znam bardzo dobrze. Teraz jednak gram w Sokole i wszelkie sentymenty odchodzą na bok - mówił po meczu były zawodnik Zagłębia Marcin Ecka. SOKÓŁ ŁAŃCUT 99 ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 74

Koszykarze AZS-u na fali

. Zagrali też zespołowo, podczas gdy Sokół, mający w ekipie takie indywidualności jak Piotr Miś, Marcin Ecka czy Piotr Romanek, nie potrafili ich momentami zupełnie wykorzystać. Radomianie mieli tym razem jeszcze jeden, jak się później okazało ogromny atut - publiczność. Widzowie

Piotrcovia - Sokół Łańcut 79:59, Lafarge Kielce - Polonia Przemyśl 91:75

. * Piotrcovia: Baranowski 20, Wójcik 15 (3), Łęski 9 (1), Sikora 7, Misztela 2 oraz Kubala 19 (2), Zachacz 10, Chomicz 3 (1), Włóka 0, Goździk 0. * Sokół: Ecka 11, Ucinek 9 (1), Miś 9, Szymański 6, Bielecki 3 (1) oraz Romanek 11 (2), Podolec 6, Wlaź 2, Koszuta 2, Pazdan 0

Stal Ostrów odrabia straty

: 20:21, 24:19, 16:23, 12:14 Sokół: Reynolds 24 (1x3), Kukiełka 14 (2x3), Miszczuk 11(1x3), Celej 8 (2x3), Hughes 6, Mikołajko 4, Diduszko 3, Ecka 2. Atlas: Daniels 19 (1x3), Okafor 18, Jovanović 14, Rivera 12 (2x3), Szubarga 11 (1x3), Ochońko 3

Po pierwszych meczach remisowo

emocje. Najpierw przez dwie minuty żadna z drużyn nie mogła trafić do kosza, a pierwszy tę niemoc przełamał Marcin Ecka. Jednak kolejne siedem punktów zdobyli Paweł Pydych oraz Rafał Partyka i Stal prowadziła 7:2. W tym momencie skończyła się dobra gra gości. - Zaczęliśmy dobrze i chyba za szybko

Festiwal trójek Tomasza Celeja

(1), Miszczuk 4 oraz Nowak 15 (1), Ecka 8 (1), Mikołajko 2, Szczotka 0.

Nokaut "Stalówki" po przerwie

punktów, trafiając zaledwie pięć rzutów z gry. Za to w zespole Znicza przebudził się Marek Miszczuk, który zakończył mecz z dorobkiem 18 punktów i aż 14 zbiórek. - Zaczęliśmy ospale, ale z biegiem czasu nasze akcje zaczęły się zazębiać i wygraliśmy zdecydowanie - mówił Ecka, którego akcje były ozdobą

Kolejne mecze w fazie play-off pierwszoligowych koszykarzy

, Busz 0. * Sokół: Ecka 22 (2), Miś 17, Baran 7 (1), Chromicz 7 (1), Koszuta 2 oraz Bielecki 5 (1), Rusin 4, Romanek 3 (1), Podolec 2. Ambitna Stal Po dwóch porażkach w Świeciu tylko nieliczni kibice Stali wierzyli, że ich

Resovia wygrywa kolejne koszykarskie derby

. Zwycięskie punkty Ecki Wygraną jarosławianom zapewnił Marcin Ecka, który trafił w ostatniej akcji meczu równo z końcową syreną. Wcześniej długo prowadzili gospodarze, którzy byli znakomicie dysponowani w rzutach za trzy punkty. W pierwszej połowie trafiali aż 12 razy, a w całym

Nerwowe derby dla Znicza

, wśród których po ponadmiesięcznej przerwie zagrał Marcin Ecka, mimo tych strat i już drugiej w tym meczu awarii zegara odmierzającego czas gry, utrzymali minimalną przewagę do końca meczu, w ostatnich sekundach skutecznie wykonując rzuty wolne. - Marcin wrócił do zespołu w bardzo dobrym momencie

Sokół Łańcut kontra Znicz Jarosław w półfinale II ligi koszykarzy

, 11:25. * Dąbrowa: Adamczyk 13 (2), Lewicki 12 (1), Kloziński 9 (2), Zieliński 9 (1), Koziński 0 oraz Gradzik 7 (1), M. Dudkiewicz 4, Dudkiewicz 4, Pietraszczyk 5, Dudek 0. * Sokół: Ucinek 11 (1), Baran 6, Miś 6, Rusin 2, Ecka 18 (2) oraz Koszuta

Przed 20. kolejką II ligi koszykarzy

Po zwycięstwie w zaległym meczu nad Mickiewiczem Katowice koszykarze Sokoła z 34 punktami na koncie objęli prowadzenie w drugoligowej tabeli. W wygranej miał swój udział debiutujący w łańcuckich barwach Marcin Ecka. Pozyskany z Zagłębia Sosnowiec rozgrywający rzucił 11 punktów

Koszykówka mężczyzn. II liga

* Zagłębie: Ecka 32 (2), Nawrot 10, Żurawski 8, Deja 6, Podgórski 5 oraz Krajewski 6 (1), Jakubczak 0, Dziura 7 * Sokół: Romanek 14 (2), Baran 17 (4), Ucinek 3, Rusin 8, Miś 16 oraz Bielecki 5, Wlaź 1, Koszuta 2, Ucinek 3, Szymański 2. Widzów: 100

Podkarpackie starcie w play-off

: Znicz Basket Pruszków - Stal Stalowa Wola 97:72. Kwarty: 23:18, 26:18, 26:15, 22:21. Znicz: Bajer 19, Dłoniak 14 (1), Briegmann 14 (1), Matuszewski 13 (3), Malewski 10 (2), Ecka 10 (2), Czubek 6 (1), Kok 4, Aleksandrowicz 3 (1), Suliński 2, Krajewski 2, Wilkusz 0. Stal: Wołoszyn 18 (4), Piechowicz 11 (1

Krosno poległo w Łodzi

Basket Pruszków 81:58. Kwarty: 16:23, 21:5, 25:16, 19:14. Sokół: T. Pisarczyk 24 (2), Kwiatkowski 18, Mroczek 15 (1), Grzesiński 7 (1), Kułyk 5 (1), Chromicz 4, Dubiel 3, Szurlej 3 (1), Podolec 2, Balawender 0, Kołacz 0, W. Pisarczyk 0. Znicz: Briegmann 19 (2), Malewski 10 (1), Dłoniak 9 (2), Ecka 7

Lider nie zwalnia tempa

, Nowakowski 2, Kołowca 2, Jankowski 0, Mokros 0. Znicz Basket Pruszków - Resovia Rzeszów 85:73. Kwarty: 25:25, 15:15, 25:18, 20:15. Znicz: Dłoniak 23 (3), Ecka 15 (1), Briegmann 13, Malewski 12, Pacocha 8, Suliński 5 (1), Aleksandrowicz 5, Bajer 4, Kok 0, Urbaniak 0, Czubek 0

Polpak - Sokół 2:2 w play off o awans do Era Basket Ligi

nim center Sokoła Piotr Miś, który w 37 minut uzbierał 32 "oczka" (12/18 spod kosza, 8/11 wolnych, 13 zbiórek). Nie miał jednak wsparcia w partnerach, poza tym kontuzji kolana doznał bardzo groźny strzelec Michał Ecka, a łuk brwiowy rozbił Ireneusz Chromicz. Polpak znokautował gospodarzy na

Polpak - Sokół 1-1 w półfinale I ligi koszykarzy

:19) Polpak: Morkowski 18 (4), Żytko 12 (2), J. Kalinowski 10, Molenda 10, Cywiński 7, Kowalczyk 7 (1), K. Kalinowski 3 (1), Gołąb 2, Migała 0 Sokół: Ecka 28 (4), Baran 18 (4), Miś 11, Koszuta 8, Romanek 8, Chromicz 4

Miłe złego początki u koszykarzy Znicza

Reynolds 4,3 - Marek Miszczuk 4,0 - Quinton Day Asysty (średnio na mecz): 3,0 - Brandun Hughes 2,1 - Marcin Ecka 2,0 - Quinton Day

Znicz przeciwko Anwilowi z nowym rozgrywającym

- charakteryzuje nowego gracza trener Znicza. Z zespołem pożegnał się natomiast Marcin Ecka, który przyszedł do Jarosławia w poprzednim sezonie i razem ze Zniczem wywalczył awans do ekstraklasy. W tym sezonie z drużyną z Jarosławia po raz pierwszy w karierze zagrał też na najwyższym

Będą zmiany w Zniczu?

@rzeszow.agora.pl Kwarty: 21:24, 18:21, 20:15, 9:16. Znicz: Reynolds 21, Kukiełka 15 (1), Hughes 6, Miszczuk 5 (1), Celej 3 (1) oraz Diduszko 11, Kowalenko 5, Ecka 2, Mikołajko 0. Sportino: Landry 26, Lee 16 (1), Żytko 13 (2), Miller

Porażka koszykarzy Pyry Poznań

- mówił. Kwarty: 12:14, 17:14, 12:11, 13:7 Sokół: Koszuta 15, Ecka 14, Miś 11, Baran 7 (1x3), Chromicz 2 oraz Rusin 5 (1), Romanek 0, Bielecki 0. Pyra: Janowicz 16 (1), Ziółkowski 12, Tomaszewski 8, Raczyński 5 (1), M

Znicz rozpoczyna rozgrywki

Ecka (1978, 184), Tomasz Fortuna (1981, 186), Mateusz Gazarkiewicz (1991, 192), Brandun Hughes (1976, 180), Grzegorz Kukiełka (1983, 192), Tomasz Przewrocki (1976, 192), Andrzej Urban (1991, 192); skrzydłowi: Tomasz Celej (1978, 198), Artur Mikołajko (1979, 195), Kamil Nowak (1988, 196), Grady Reynolds

Sokół Łańcut - Kager Viking Gdynia 77:70

dobrze i agresywnie w obronie, co od razu miało przełożenie na atak - tłumaczył po meczu szkoleniowiec Sokoła. Kwarty: 19:21, 18:22, 27:13, 13:14. Sokół: Ecka 32 (4), Baran 12 (1), Miś 11, Koszuta 10, Chromicz 7 (1) oraz Romanek 3 (1), Rusin 2

Miszczuk, Amerykanin Grady Reynolds, Portorykanin Ansel Guzman, Grzegorz Kukiełka oraz Marcin Ecka. W najbliższym czasie to samo powinni uczynić Artur Mikołajko i Tomasz Fortuna. Ważną umowę ma też Tomasz Przewrocki.

Koszykarze AZS-u przegrali w Łańcucie

trudnymi meczami. wysł. tw n Kwarty: 29:7, 21:22, 12:18, 12:8. n Sokół: Koszuta 22, Miś 15, Baran 13, Ecka 13, Chromicz 7 oraz Bielecki 2, Rusin 2, Romanek 0, Podolec 0. n AZS: Majewski 13, Plutka 11

Koszykarze Znicza w ekstraklasie!

57 Kwarty: 20:14, 14:12, 14:9, 22:22. Znicz: Celej 21 (3), Ecka 13, Miszczuk 6, Mikołajko 5, Fortuna 4 oraz Sikora 10 (1), Szczotka 6, Dryjański 5. Stal: Szczepaniak 16 (4), Prawica 11, Jarecki 8 (2), Partyka 7 (1

Znicz krok od awansu

odrobili straty - tłumaczył Gierczak. Kwarty: 17:25, 14:20, 18:19, 11:8. Stal: Partyka 17 (4), Szczepaniak 11 (1), Prawica 11 (1), Nikiel 10, Pydych 6 oraz Szewczyk 4, Grzyb 1, Maj 0. Znicz: Celej 18 (3), Ecka 13 (2), Miszczuk

Ekstraklasa nie dla Politechniki

16) - o punkt więcej od całej Politechniki. Znicz Jarosław 101 Politechnika Poznań 79 Kwarty: 30:24, 16:23, 24:17, 31:15. Znicz: Celej 30 (3x3), Miszczuk 28 (5x3), Ecka 12 (1x3), Fortuna 12

Koszykarze AZS-u podejmują Sokoła Łańcut

będzie miał lekko, bo i gracze obwodowi gości - Piotr Baran, Marcin Ecka, Jerzy Koszuta, czy Piotr Romanek stanowią duże zagrożenie dla kosza przeciwnika, a uniemożliwienie im rzutów z dystansu do łatwych nie należy. - Liczymy się z tym, że o wszystkim może zadecydować obrona - mówi Bartnik. - Dlatego na

Polonia Przemyśl - Sokół Łańcut 93:67, Lafarge Kielce - Znicz Jarosław 103:73

, Szymański 2 oraz Ecka 13 (3), Podolec 5, Koszuta 4, Ucinek 2, Pazdan 1, Bielecki 0, Wlaź 0. Widzów: 800. Jarosławianom w meczu z Lafarge spore problemy sprawiały rzuty rywali za trzy punkty. Dopóki Danielowi Belczykowi i Witalijowi Kowalence udawało się

Lepiej jest grać niż siedzieć

, Baganc 0, Skowroński 0, Mowlik 0, Dudek 0. Znicz: Celej 25 (3x3), Ecka 13 (1x3), Przewrocki 10 (1x3), Miszczuk 7 (1x3), Mikołajko 1 oraz Fortuna 8 (2x3), Dryjański 2, Miller 0, Szczotka 0. Pozostałe wyniki: MKKS Rybnik - Start-AZS Lublin 93:72, Wiecko