dablex

osa

Łączpol lepszy od Ruchu, Dablex od Słupii

W 14. kolejce ekstraklasy piłkarek ręcznych wygrane faworytek. Łączpol Gdynia pokonał Ruch Chorzów 24:20, Dablex AZS AWFiS Gdańsk rozgromił Słupię 37:19

Łączpol kontra Dablex w derbach Trójmiasta

Oba zespoły potrzebują punktów. Łączpol Gdynia walczy o 4. miejsce, a Dablex AZS AWFiS Gdańsk o pozycję lidera po sezonie zasadniczym. Początek meczu we wtorek o godz. 20.15. Transmisja w TVP Sport

Mecz na szczycie w Gdańsku: Dablex - SPR

W niedzielę może się rozstrzygnąć sprawa pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym w ekstraklasie piłkarek ręcznych. Jeśli Dablex AZS AWFiS Gdańsk pokona na własnym parkiecie SPR Safo Lublin, to pozycji lidera nie powinien już oddać

Dablex zgodnie z planem

Dablex był zdecydowanym faworytem meczu ze Zgodą i nie zawiódł. Zgoda prowadziła tylko na początku, potem na parkiecie rządziły akademiczki. W 22 min prowadziły już 10:5, otwarcie drugiej połowy wygrały 6:1 i kontrolowały przebieg wydarzeń. - Nastawiłem drużynę na prostą obronę

Dablex wciąż bez półfinału

W ćwierćfinałach gra się do dwóch zwycięstw. Dablex wygrał pierwszy mecz ze Zgodą Ruda Śląska i już w środę mógł awansować do półfinału. Nie udało się. Zgoda w swojej hali prowadziła niemal cały mecz, choć najwyżej różnicą trzech bramek. Piłkarki z Gdańska nie potrafiły jednak

Dablex nadal wygrywa

. - Zagraliśmy bardzo słaby mecz. Jeśli na poważnie myślimy w tym sezonie o medalu, takie spotkanie nie może się powtórzyć - podkreślił szkoleniowiec. Start Elbląg - Dablex AZS AWFiS Gdańsk 24:31 (11:14). Dablex: Sadowska - Naumienko 8, Musiał 7, Wojtas 7, Serwa 5, Kulwińska 2

Dablex zdobył Lublin!

coraz gorzej. AZS prowadził grę pewnie, wymuszając na przeciwniczkach mnóstwo błędów. Do poziomu swoich koleżanek dostosowała się bramkarka SPR, Magdalena Chemicz, która pod koniec meczu wpuszczała do siatki prawie każdy rzut Dableksu. SPR Safo - Dablex AZS 24:32 (11:11). SPR

Dablex oddalił się od złota

W piątek Dablex ani razu nie prowadził i już po pierwszej połowie (12:21) było wiadomo, że nie wygra. - Na tym poziomie nie da się tego odrobić - powiedział trener Dableksu Jerzy Ciepliński. Ostatecznie skończyło się na przegranej 21:34. W 51. min zasłabła na parkiecie

Piłka ręczna: Dablex w półfinale

, która zdobyła 12 goli. Połowę z nich z rzutów karnych, co było efektem ostrej gry przyjezdnych. Za tydzień gdańszczanki rozpoczną półfinałową rywalizację z Politechniką Koszalin, która wyeliminowała Łączpol Gdynia. Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Zgoda Ruda Śląska 37:21 (18:8

Piłka ręczna: Dablex gra o złoto

Dablex rozpoczyna rozgrywkę o tytuł w Lublinie, gdyż w sezonie zasadniczym dał się wyprzedzić SPR w ostatniej kolejce przegrywając mecz z outsiderem Łącznościowcem Szczecin. Szanse obydwu drużyn wydają się być wyrównane, choć gdańszczanki mają przewagę psychologiczną, gdyż

Dablex walczy o finał mistrzostw Polski

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Dablex pechowo przegrał w Lublinie jedną bramką, co zepchnęło go przed play-off z pierwszego na czwarte miejsce. Od tego czasu zawodniczki oraz trener Jerzy Ciepliński nie mówią o niczym innym, jak tylko o chęci rewanżu za tamto spotkanie

Dablex jedzie po pozycję lidera

Akademiczki zajmują w tej chwili trzecie miejsce w tabeli, ale wyprzedzające je SPR Safo Lublin i Zagłębie Lubin swoje mecze 11. kolejki rozegrały awansem. Zwycięstwo Dableksu w Szczecinie pozwoli mu wyprzedzić o jeden punkt Zagłębie oraz zrównać się z SPR. A ponieważ w bezpośre

Czy Dablex odwróci losy batalii o złoty medal?

W Lublinie gospodynie okazały się bezsprzecznie lepszą drużyną: gdańszczanki uległy 21:34 i 23:32. - Musimy mocniej grać w defensywie i nie popełniać tylu błędów - stwierdził trener Dableksu Jerzy Ciepliński. Jego zawodniczki nie wykorzystały m.in. aż

Czarna seria Dableksu trwa

Łączpol był zdecydowanym faworytem, bo Ruch zdobył wcześniej tylko punkt. Tymczasem bliski był wywiezienia z Rumi zwycięstwa. Dopiero rzut karny wykonany przez Monikę Stachowską w ostatniej minucie dał remis Łączpolowi. Zawiódł Dablex, który przegrał

Piłkarki ręczne Dableksu w finale

Dablex, poza pierwszą minutą, w której przyjezdne zdobyły gola, prowadził przez cały mecz. Przewaga oscylowała przeważnie wokół pięciu bramek. Im bliżej jednak końca, tym przewaga topniała i robiło się bardziej nerwowo. Winne były temu same akademiczki, które w niegroźnych

Powinny być zwycięstwa szczypiornistek

ambitne plany. W Jeleniej Górze panuje nerwowa atmosfera i gdańszczanki powinny to wykorzystać. Choć trzeba pamiętać, że podopieczne Jerzego Cieplińskiego nie wygrały już od pięciu kolejek. Na postawę młodej drużyny nie można jednak narzekać, Dablex potrafi się przeciwstawić każdej drużynie, co pokazały

Piłkarki Łączpolu wygrały w Gdańsku

zawodniczek. Pięć z nich przebywało z kadrą na mistrzostwach świata i wywalczyło w piątek na tej imprezie 11. miejsce. Wyniki spotkań: Łączpol Gdynia - Start Elbląg 42:28, SPR Lublin - Dablex AZS AWFiS Gdańsk 33:26, SPR Lublin - Łączpol Gdynia 29:35, Dablex - Start 35:32, Dablex

Hitowe mecze szczypiornistek

Trener Dableksu Jerzy Ciepliński nie ukrywa, że w ostatnich tygodniach jego zespół przygotowywał się pod kątem wyjazdowego spotkania z Zagłębiem. Mecz w dużej mierze decydować może o ustawieniu zespołów przed play-off. W tej chwili drugi w tabeli Dablex ma punkt przewagi nad

Łączpol lepszy od Dableksu

, Wasak 5, Andrzejewska 4, Sulżycka 2, Szejerka 2, Musiał 2. Dablex: Sadowska - Knoroz 6, Koniuszaniec 6, Kulwińska 4, Szwed 4, Serwa 3, Wojtas 3, Sawicka 1, Kordunowska 1, Mielczewska 1, Sawicka, Taczyńska. Tragiczna śmierć zawodnika

Akademickie derby w Gdańsku

W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdańsku zmierzą się ze sobą drużyny z dolnej części tabeli. Dablex z dwoma zwycięstwami na koncie jest ósmy. Po meczu z warszawiankami bilans zwycięstw i punktów w ligowej tabeli powinien się gdańskim akademiczkom

Mistrz SPR Asseco BS jedzie do wicemistrza

wręcz zdeklasowały przeciwniczki wygrywając różnicą 15 bramek. Nie powiodło się natomiast drużynie z Gdańska. Zespół trenera Jerzego Cieplińskiego nie sprostał w Rudzie Śląskiej Zgodzie. Dablex przegrał wprawdzie różnicą jednej bramki (28:29), ale do przerwy Ślązaczki

Rusza play-off piłkarek ręcznych

Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw, a zacznie się na parkietach zespołów, które zajęły wyższe miejsca w sezonie zasadniczym. Dablex (2. miejsce) pierwszy mecz ze Zgodą (7.) zagra w sobotę o godz. 16.30. Z kolei Łączpol (3.) podejmie w Rumii Politechnikę (6.) w

Szczypiornistki SPR Safo rozbiły pretendenta

) SPR: Chemicz, Pierzchała - Majerek 7, Duran 5, D. Malczewska 5, Rola 4, Damięcka 3, Włodek 3, Puchacz 3, Sztefan 2, E. Malczewska 1, Tyda 1, Skrzyniarz, Wojdat. Dablex: Sadowska, Mikszto - Naumienko 5, Wojtas 4, Chudzik 3, Serwa 2, Szwed 2, Kulwińska 1, Musiał 1, Wilamowska

Ważne wygrane drużyn z Gdańska

przerwy akademiczki prowadziły 17:10. W drugiej połowie podopieczne Jerzego Cieplińskiego kontrolowały przebieg meczu. Piotrcovia - Dablex AZS AWFiS Gdańsk 23:29 (10:17). AZS: Sadowska - Naumienko 8, Serwa 6, Wojtas 5, Chudzik 4, Koniuszaniec 3, Wilamowska 2, Szwed 1, Kulwińska

Derby także na parkiecie

Przed sezonem mało kto spodziewał się, że rozgrywane w 10. kolejce derby Trójmiasta będą w kobiecej ekstraklasie meczem na szczycie. Tymczasem po dziewięciu seriach spotkań Dablex zajmował trzecie, a Łączpol czwarte miejsce. W tygodniu oba zespoły spadły o jedną pozycję niżej

Rusza ekstraklasa szczypiorniaka

Ekstraklasa kobiet Dablex AZS AWFiS tradycyjnie już został osłabiony (odeszły takie zawodniczki jak Edyta Chudzik, Olena Naumienko czy Lucyna Wilamowska). Tradycyjnie też już nic sobie z tego nie robi trener akademiczek Jerzy Ciepliński. - Nie ma po

Piłka ręczna: pełno sensacji

. Kibice w Gdańsku przeżyli jednak szok. Mimo że Dablex prowadził w drugiej połowie różnicą 10 goli, to przegrał! Od razu pojawiły się głosy, że gdańszczanki specjalnie przegrały, aby w ewentualnym półfinale nie wpaść na Zagłębie Lubin. Teraz najpierw zagrają ze Zgodą Ruda Śląska, a w razie wygranej w

Piłka ręczna: Akademickie porażki

Derby województwa pomorskiego pełne były walki i nieustępliwości, ale nie stały na najwyższym poziomie. Kiedy po 8 min MMTS prowadził 6:2 wydawało się, że gospodarze przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i spokojnie będą powiększać przewagę. - Niestety, znów przydarzył

Szczypiornistki SPR zaczynają batalię o złoto

Broniąca tytułu mistrzowskiego drużyna lubelska przystąpiła do fazy z pierwszego miejsca. To sprawia, że jest w korzystniejszej sytuacji, gdyż pierwsze dwa mecze gra na własnym parkiecie, potem kolejne dwa na wyjeździe i ewentualne piąte spotkanie u siebie. Rywalki w półfinale m

SPR wygrywa na Gwiazdkę

W imprezie udział wzięły cztery zespoły: SPR Safo Lublin, Dablex AZS AWFiS Gdańsk, Start Elbląg i ukraiński HC Smart Krzywy Róg. Rozegrano w sumie sześć spotkań. Najbardziej zacięty bój lublinianki stoczyły z liderem ekstraklasy Dableksem. SPR wystąpiło bez reprezentantek

Gdańskie piłkarki zdobyły Lubin

Nieudana w wykonaniu akademiczek była tylko końcówka pierwszej połowy kiedy Zagłębie odskoczyło w 23 min na cztery bramki (14:10). Dablex dogonił rywala w 35 min (16:16) i od tego momentu rozgorzała walka gol za gol. Od 53 min mecz przebiegał w rytmie - Dablex odskakuje na dwie

Bez niespodzianek

Lider polskiej ekstraklasy, gdański Dablex, przyjechał do Lublina w najsilniejszym składzie. Trener Jerzy Ciepliński dał jedynie odpocząć reprezentacyjnej bramkarce Małgorzacie Sadowskiej, która w weekend wróciła z mistrzostw świata we Francji. Z kolei w pierwszym składzie HC

Piłka ręczna: porażki drużyn z Gdańska

W ostatnim finale Dablex przegrał właśnie z SPR, a przewaga kadrowa rywala już wtedy była widoczna. Teraz - po tym, jak gdański zespół doznał kolejnych osłabień - SPR był jeszcze większym faworytem. Ale Dablex mógł sprawić niespodziankę - 10 min przed końcem było 25:25. Wtedy w

Gdański szczypiorniak z tarczą

Dablex potrzebował dogrywki, aby pokonać doświadczony zespół Politechniki. Gdańszczanki zarówno w pierwszej połowie, jak i po przerwie wychodziły na sześciopunktowe prowadzenie, którego nie potrafiły jednak utrzymać. W dogrywce Dablex na początku wypracował sobie przewagę i

Piłka ręczna: znamy terminarz

Płock. W nowym sezonie MMTS zadebiutuje także w europejskich pucharach, w Challenge Cup. Na derbowe mecze nie będą musieli czekać kibice żeńskiego szczypiorniaka. Już w pierwszej kolejce wicemistrzynie Polski Dablex AZS AWFiS Gdańsk podejmą Słupię Słupsk (zespół ten spadł z

Porażka gdańskich akademiczek

Do przerwy Dablex miał przewagę i prowadził, o porażce gdańszczanek zadecydowała słaba druga połowa. Akademiczki poniosły pierwszą wyjazdową porażkę w sezonie. Powinny jednak utrzymać 1. miejsce przed play-off, do czego potrzeba im 4 punktów w 3. ostatnich kolejkach

Sportowy weekend

, basen MOSiR Gdańsk przy ul. Chałubińskiego w Gdańsku-Chełmie. Wstęp wolny. PIŁKA RĘCZNA Towarzyski turniej kobiet, sobota - Dablex AZS AWFiS Gdańsk - SPR Safo Lublin (godz. 13.45), Łączpol Gdynia - Start Elbląg (15.15), Dablex - Start (18), SPR

Łączpol bliżej pierwszej czwórki

derbach. Taka faktycznie toczyła się w pierwszej połowie i na początku drugiej. Oba zespoły grały uważnie w obronie stąd do przerwy wynik był niski. Jedną bramką prowadził Dablex, który jako pierwszy zdobył gola w drugiej odsłonie. Końcówka meczu należała już jednak zdecydowanie do Łączpolu. Dzięki tej

Piłkarki ręczne zapłacą za odpuszczenie meczu

Dablex AZS AWFiS Gdańsk przegrał z najsłabszą drużyną ligi Łącznościowcem, mimo że w drugiej połowie prowadził już różnicą 10 bramek (22:12 w 39 min). W ten sposób Dablex stracił pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym, ale "zyskał" teoretycznie łatwiejszych

MMTS Kwidzyn powtórzy swój mecz

Gdańsku W sobotę i niedzielę w hali AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego (dawna ul. Wiejska) odbędzie się turniej towarzyski kobiet. Terminarz: sobota - Dablex AZS AWFiS Gdańsk - SPR Safo Lublin (godz. 13.45), Łączpol Gdynia - Start Elbląg (15.15), Dablex - Start (18), SPR

Pech piłkarzy ręcznych z Gdańska

Zespół Dableksu przeszedł kolejny test, wygrywając z Ruchem. - Do przerwy mieliśmy kłopoty ze skutecznością - mówi trener Dableksu Jerzy Ciepliński. - W drugiej połowie Ruch zbliżył się na jedną bramkę, ale wytrzymaliśmy presję. Ruch Chorzów - Dablex

Co, gdzie, kiedy

PIŁKA RĘCZNA IV Międzynarodowy Turniej Bożonarodzeniowy "Gwiazdka 2007" - piątek: AZS AWFiS Dablex Gdańsk - SPR SAFO Lublin, godz. 13.30; AZS Dablex - Start Elbląg. godz. 17; SPR Safo Lublin - HC Smart Krzywy Róg (Ukraina), godz. 18.45

Finał Pucharu Polski nie dla Łączpolu

Zawodniczki Łączpolu jechały do Koszalina ze świadomością, że finał jest daleko. W pierwszym meczu w Gdyni przegrały bowiem różnicą siedmiu bramek, a rywalki są na fali (w lidze pokonały ostatnio lidera Dablex AZS AWFiS Gdańsk). Początek rewanżu był pomyślny dla gdynianek

Akademicy poszli za ciosem i pokonali Stal

zdobyły po siedem bramek. Pierwszą porażkę w sezonie poniósł Dablex. Gdańszczanki nie dały rady na wyjeździe Zgodzie Ruda Śląska. Początek był wyrównany, jeszcze po kwadransie podopieczne Jerzego Cieplińskiego prowadziły jedną bramką. Do końca pierwszej połowy akademiczki

Świebodzin (16) Walka Zabrze - Polonia Słubice (16) Piłka ręczna. Ekstraklasa kobiet. Ruch Chorzów - Dablex AZS AWFiS Gdańsk (15.30) Zgoda Ruda Ś. - SPR Safo Lublin (16

Pięć zawodniczek SPR w kadrze

Piotrków Trybunalski), Małgorzata Sadowska (AZS AWFiS Dablex Gdańsk), Karolina Kudłacz (HC Lipsk), Dagmara Kowalska (VfL Oldenburg), Agnieszka Wolska (HC Frankfurt), Iwona Niedźwiedź-Cecotka (SK Aarhus/Dania), Karolina Siódmiak (Le Havre/Francja), Izabela Duda (Storhamar/Norwegia). Natomiast w rezerwie

MMTS debiutuje w pucharach

szczypiorniakiem - tłumaczy Markuszewski. W związku z pucharami ligowy mecz MMTS z AZS AWFiS Gdańsk został rozegrany w środę (25:22). W weekend będą grały więc tylko piłkarki. Dablex AZS AWFiS Gdańsk podejmuje Start Elbląg (sobota, godz. 17), natomiast Łączpol Gdynia zagra w Lublinie z SPR.

Kościerzyna (17). Piłka ręczna Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Piotrcovia, mecz ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 17, hala AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdańsku. Bilety: 8 zł. MMTS Kwidzyn - Wisła Płock, mecz ekstraklasy

Szczypiornistki szukają klubu przez Naszą-klasę

zaproponowano im dojazd na własny koszt. Dodatkowo wycofał się sponsor strategiczny, firma Dablex, któremu uczelnia nie udostępniła pożądanego miejsca reklamowego. Niewykluczone, że za dwa tygodnie zespół przestanie istnieć. Sytuacja jest zatem zła i choć decyzja Kulwińskiej to bardzo

Łączpol gra o finał Pucharu Polski

gdyniankom wystarczył jeden wygrany mecz. W 1/4 finału Łączpol wyeliminował po rzutach karnych Finepharm. Teraz na drodze do finału stanie Politechnika, która w poprzedniej rundzie niespodziewanie wyeliminowała Dablex AZS AWFiS Gdańsk. W lidze oba zespoły zmierzyły się w tym sezonie raz. W Koszalinie lepszy

Weekendowe imprezy sportowe w regionie

- Cukierki Odra Brzeg (17.15) Piłka ręczna. Ekstraklasa kobiet: Zgoda Ruda Śl. - Dablex AZS AWFiS Gdańsk (16) Siatkówka. Puchar Polski kobiet (hala Centrum w Dąbrowie Górniczej): BKS Aluprof - Stal (10

Weryfikacja tabeli Serii A rugby

31 467-114 2. Robod Lechia Gdańsk 11 31 453-118 3. Dablex Ogniwo Sopot 10 26 260-89 4. Budowlani Łódź 10 21 155-151 5. AZS AWF Dębica Lincer Gdańsk 11 21 139-215 6

Plebiscyt "Gazety" - faworyci górą

8. Norbert Witkowski 9. Marta Hlavaty 10. Małgorzata Sadowska DRUŻYNA 1. Energa Stoczniowiec Gdańsk 2. Dablex AZS AWFiS Gdańsk 3. Trefl

Trwają "Trójmiejskie Gwiazdy Sportu"

2. Lotos Gdańsk 3. Dablex AZS AWFiS Gdańsk Trener 1. Henryk Zabrocki 2. Daniel Waszkiewicz 3. Jerzy Ciepliński

, mecz ekstraklasy, niedziela, godz. 14.45, stadion przy ul. Olimpijskiej w Gdyni. Bilety: 40, 25, 18 i 16 zł. Piłka ręczna Słupia Słupsk - Dablex AZS AWFiS Gdańsk, mecz ekstraklasy kobiet, niedziela, godz. 17, hala przy ul. Olimpijskiej w

Zwycięstwa Łączpolu i AZS

, Kostrzewa 4, Bednarek 3, Fogler 3, Ringwelski 2, Olęcki 2, Wysokiński 2, Pilch 1, Masiak 1, Sulej 0. Pozostałe wyniki 10. kolejki piłkarek ręcznych: AZS AWF Warszawa - Słupia Słupsk 19:33, Zagłębie Lubin - Piotrcovia 32:23. Mecze Politechnika Koszalińska - Dablex AZS AWFiS Gdańsk

Gdańsk, mecz ekstraklasy, piątek, godz. 20. Piłka ręczna Carlos Jelenia Góra - Dablex AZS AWFiS Gdańsk, mecz ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 16.30. Rugby Budowlani Łódź - MACH Czarni Pruszcz

Szczecinek - Orlęta Reda (15), Cartusia - Rodło Kwidzyn (15). Piłka ręczna Łączpol Gdynia - Dablex AZS AWFiS Gdańsk, mecz ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 17.30, hala przy ul. Mickiewicza w Rumi. Wstęp wolny. Rugby

. Piłka nożna Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa, mecz ekstraklasy, piątek, godz. 20, stadion przy ul. Traugutta w Gdańsku. Bilety: 50, 40, 30, 20 i 10 zł. Piłka ręczna Dablex AZS AWFiS Gdańsk - SPR Lublin, mecz ekstraklasy

Forum dla sponsorów

Szczypiornistki SPR Safo dwukrotnie pokonały Dablex AZS AWFiS Gdańsk i pewnie zmierzają po tytuł mistrza Polski. Do pełni szczęścia brakuje im tylko jednej wygranej. W przypadku powodzenia - w co nie wątpię - będzie to 13. złoty medal wywalczony przez

Łączpol Gdynia gra w Koszalinie

znów nie popełnić masy prostych, niewymuszonych błędów - tłumaczy Gościński. Sama koncentracja może nie wystarczyć, bo rywalki są ostatnio na fali. W miniony weekend pokonały lidera ekstraklasy Dablex AZS AWFiS, zespół, który wcześniej wyeliminowały zresztą z Pucharu Polski. Czy to, w połączeniu z dużą

Trudny mecz akademików

zespołów - MMTS Kwidzyn - swój mecz rozegrał awansem w środku tygodnia. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego zremisowali w Kielcach z Vive 25:25. Ciężkie mecze wyjazdowe czekają nasze zespołu kobiece. Lider tabeli Dablex AZS AWFiS Gdańsk zmierzy się w Koszalinie z Politechniką

Piłka ręczna: Derby dla Finepharmu

. W pozostałych meczach: Start Elbląg - Łączpol Gdynia 28:30 (15:16), Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Ruch Chorzów 29:20 (17:9), Słupia Słupsk - Łącznościowiec Szczecin 26:21 (13:12), AZS Politechnika Koszalińska - Piotrcovia Piotrków 29:25 (17:11). Porażka Chrobrego

. Lotos PKO BP Gdynia - MUKS Poznań, mecz ekstraklasy kobiet, niedziela, godz. 15, hala przy ul. Olimpijskiej w Gdyni. Bilety: 10, 7 i 5 zł. Piłka ręczna Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Ruch Chorzów, mecz ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 17, hala przy ul

KOSZYKÓWKA Energa Czarni Słupsk - Prokom Trefl Sopot, mecz DBE, niedziela, godz. 18, hala Gryfia przy ul. Szczecińskiej w Słupsku. Bilety 35, 30, 25, 20, 15 i 9 zł. PIŁKA RĘCZNA Dablex AZS AWFiS

Wyniki plebiscytu

Kowalski 10, 8. Jerzy Ciepliński 7, 9. Witold Sroga 6, 10. Daniel Waszkiewicz 4, 11. Maciej Stachura 2, 12. Grzegorz Gościński 1. Drużyna roku 4. Energa Stoczniowiec Gdańsk 1684, 5. Dablex AZS AWFiS Gdańsk 568, 6. Prokom Arka Gdynia 321, 7. RC Arka

Porażka mistrzyń Polski

Piotrcovia Piotrków Tryb. - Łącznościowiec Szczecin 36:18 AZS Politechnika Koszalińska - Zgoda Ruda Śląska 32:25 Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Słupia Słupsk 37:19 Start Elbląg - Interferie Zagłębie Lubin 28:34

. Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Słupia Słupsk , mecz ekstraklasy kobiet, niedziela, godz. 18, hala nr XII AWFiS przy ul. Czyżewskiego w Gdańsku. Wstęp wolny. Siatkówka Trefl Gdańsk - GTPS Gorzów Wielkopolski , mecz I ligi mężczyzn, sobota godz. 16, hala

. Piłka ręczna KS Zgoda Ruda Śląska - Dablex AZS AWFiS Gdańsk, mecz ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 16. Start Elbląg - Słupia Słupsk, mecz ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 17. AZS Politechnika Koszalińska - Łączpol Gdynia

Pierwsze punkty piłkarzy ręcznych AZS

, Chrapkowski 1, Wysokiński 1, Sulej 0, Olęcki 0. TABELA We wtorek gra Dablex Ważny mecz czeka we wtorek piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS Gdańsk. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego podejmą prowadzącą w tabeli Piotrcovię i jeśli

Piłkarki ręczne grają u siebie

Najciekawiej powinno być w Gdańsku, gdzie Dablex AZS AWFiS podejmie Start Elbląg (godz. 17, hala przy ul. Wiejskiej). Niezależnie od miejsc zajmowanych w tabeli, mecze między tymi rywalami zawsze są zacięte. Nie inaczej powinno być tym razem. Pod warunkiem jednak, że

MMTS Kwidzyn - Wisła Płock, mecz ekstraklasy mężczyzn, sobota, godz. 17, hala przy ul. Mickiewicza w Kwidzynie. Bilety: 12, 8zł. Słupia Słupsk - Dablex AZS AWFiS Gdańsk, mecz ekstraklasy kobiet, niedziela, godz. 12, hala przy ul. Olimpijska w Jezierzycach. Bilety: 10, 5zł

Trudny weekend pomorskiego szczypiorniaka

czwartej (Dablex) z trzecią (Zagłębie) drużyną odbędzie się dopiero w poniedziałek (godz. 18.15, hala AWFiS przy ul. Wiejskiej w Gdańsku). Trzecia z naszych drużyn Słupia Słupsk zagra na wyjeździe z Finepharmem Jelenia Góra. W lidze męskiej na własnym parkiecie zaprezentują się

Zrenjanin, mecz w ramach Challenge Cup, sobota, godz. 17.30, hala przy ul. Mickiewicza w Kwidzynie. Bilety: 12 i 8 zł. Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Start Elbląg, mecz ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 17, hala przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdańsku. Bilety: 8 zł

Plebiscyt Gazety: Wygraj laptopa i kamerę

), Paulina Pawlak (koszykówka, Lotos PKO BP Gdynia), Paweł Pęczak (piłka nożna, Lechia Gdańsk), Maciej Rogalski (piłka nożna, Lechia Gdańsk), Anna Rogowska (lekkoatletyka, SKLA Sopot), Andrzej Rybski (piłka nożna, Lechia Gdańsk), Małgorzata Sadowska (piłka ręczna, Dablex AZS AWFiS Gdańsk), Donatas Slanina

. Piłka ręczna Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Łącznościowiec Szczecin, mecz ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 17, hala widowiskowo-sportowa przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdańsku. Bilety: 8 zł, młodzież szkolna i studenci wstęp wolny. Słupia Słupsk

. Bilety: 30, 25 i 20 zł. Bank BPS Basket Kwidzyn - Anwil Włocławek, mecz ekstraligi mężczyzn, niedziela, godz. 18, hala przy ul. Mickiewicza w Kwidzynie. Bilety: 20 i 10 zł. Piłka ręczna Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Zgoda Ruda

Piłka ręczna: w tygodniu liga, w weekend Europa

akademiczki z powodów finansowych musiały się z nich wycofać. W Pucharze Zdobywców Pucharów grała natomiast drużyna AZS Politechnika Koszalin, z którą Dablex miał zmierzyć się w miniony weekend, dlatego mecz przesunięty został na środę. Akademickie derby w Koszalinie zapowiadają interesująco, ale mimo

Nie tylko Wybrzeże Gdańsk. Na odrodzenie tych klubów też czekamy

zespołów w piłce ręcznej. Wraz z trenerem Jerzym Cieplińskim wywalczyły w 2004 roku tytuł mistrzyń Polski, a także dwa srebrne i dwa brązowe medale. W 2003 roku doszły do półfinału prestiżowego Pucharu Challenge. Jednak wycofanie się głównego sponsora firmy Dablex oznaczało wyrok dla tej drużyny, która w

Typy dziennikarzy ?Gazety"

9. Dariusz Ulanowski 10. Małgorzata Sadowska To, że Korol i Blanik byli w mijającym roku najlepsi nie ulega dyskusji, więc ich miejsce jest oczywiste. DRUŻYNA 1. Dablex AZS AWFiS Gdańsk

SPR Asseco BS wygrało w Chorzowie z Ruchem

Politechnika Koszalińska - Carlos-Astol Jelenia Góra 28:26 Dablex Gdańsk - Zagłębie Lubin odbędzie się 22 października

. III liga Bałtycka: Sława Sławno - Bałtyk Gdynia, sobota, godz. 17. Piłka ręczna Ruch Chorzów - Dablex AZS AWFiS Gdańsk, mecz ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 16. Start Elbląg - Słupia Słupsk, mecz ekstraklasy kobiet

SPR Asseco rozgromiło w Lubinie Zagłębie

Tryb. 21:23 Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Słupia Słupsk 44:22 Carlos-Astol Jelenia Góra - Zgoda Ruda Śląska 28:29 Łączpol Gdynia - Start Elbląg 35:26

Piłka ręczna Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Słupia Słupsk, mecz ekstraklasy kobiet, niedziela, godz. 16, hala AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdańsku. Bilety: 8 zł. Łączpol Gdynia - Start Elbląg, mecz ekstraklasy kobiet, niedziela, godz. 13, hala

(16). Piłka ręczna Dablex AZS AWFiS Gdańsk - SPR Lublin, 3 i ew. 4. mecz finału ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 18.15, ew. niedziela, godz. 16.45, hala przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdańsku. Bilety: 8 zł, młodzież szkolna i studenci wstęp wolny

. 3 Maja w Kartuzach. Bilety: 5 zł. Piłka ręczna Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Zgoda Ruda Śląska, 1. mecz 1/4 finału play-off ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 16.30, hala AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdańsku. Bilety: 8 zł

Zawodniczki SPR ograły Zagłębie

) Najwięcej bramek dla Finepharmu: Oreszczuk 7, Gęga 7. W pozostałych meczach: Słupia Słupsk - Start Elbląg 22:28 (8:11), Ruch Chorzów - Łącznościowiec Szczecin 27:17 (14:8), Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Zgoda Ruda Śl. 37:27 (16:11). EKSTRAKLASA MĘŻCZYZN

, mecz ekstraligi mężczyzn, sobota, godz. 18. Piłka ręczna AZS Politechnika Koszalińska - Dablex AZS AWFiS Gdańsk, mecz ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 17. Piotrcovia - Łączpol Gdynia, mecz ekstraklasy kobiet, sobota, godz

. Koszykówka PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk, mecz ekstraligi mężczyzn, sobota, godz. 18. Piłka ręczna Piotrkovia - Dablex AZS AWFiS Gdańsk, mecz ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 16. Zagłębie

SPR Safo Lublin chce wyjść z dołka

półfinału, to nie mamy wyjścia, bo w tej fazie rozgrywek gra się jeden mecz, dopiero w półfinale są dwa spotkania. Zestaw pozostałych par 1/4 finału PP AZS Politechnika Koszalińska - Dablex AZS AWFiS Gdańsk Zgoda Ruda Śląska - Interferie Zagłębie Lubin

Sport w skrócie

PIŁKA RĘCZNA Losowanie 1/4 Pucharu Polski kobiet. Dablex AZS AWFiS Gdańsk i Łączpol Gdynia poznały rywali w ćwierćfinale Pucharu Polski kobiet. Oba zespoły zagrają na wyjeździe (o awansie decyduje jedno spotkanie). Akademiczki w Koszalinie z

Słaby weekend siódemek

. Drugiej porażki w sezonie doznała Słupia Słupsk, która przegrała w Jeleniej Górze z Finepharmem 19:34. W ostatnim meczu drugiej kolejki Dablex AZS AWFiS Gdańsk zagra dziś z Zagłębiem Lubin (godz. 18.15, hala AWFiS przy ul. Wiejskiej w Gdańsku). Pozostałe wyniki 2. kolejki

, godz. 16 Piłka Ręczna Ruch Chorzów - Dablex AZS AWFiS Gdańsk, mecz ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 15.30 Łącznościowiec Szczecin - Słupia Słupsk, mecz ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 17

, sobota, godz. 18. SPR Safo Lublin - Dablex AZS AWFiS Gdańsk, mecz ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 17.30. Łącznościowiec Szczecin - Łączpol Gdynia, mecz ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 17. Ruch Chorzów - Słupia Słupsk

Politechnika i Łącznościowiec przed ostatnią kolejką

. Zajmującego ostatnie miejsce Łącznościowca Szczecin czeka mecz z wiceliderem rozgrywek AZS Dablex Gdańsk. Zawodniczkom z Trójmiasta będzie zależało na przekonywującym zwycięstwie z outsaiderem, ponieważ walczą o jak najlepsze rozstawienie przed pierwszą rundą play-off. Pokonując outsidera ligi zagwarantują

Derby Dolnego Śląska dla Chrobrego

Słupsk 29:20 (16:8). Mecz Łączpol Gdynia - Dablex AZS AWFiS Gdańsk zostanie rozegrany we wtorek.

Piotrkowianie wygrali z wicemistrzem

w wypłacaniu pensji zawodniczkom. Większość z nich zrezygnowała więc z dalszych występów w Dableksie. Działacze chcieli przełożyć mecz z Piotrcovią, ale na to nie zgadzał się Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Ostatecznie jednak związkowe władze zgodziły się na przełożenie spotkania. Jeśli Dablex zdoła

Piłka ręczna: Uśmierzyć ból po przegranej

rękawicę, jesteśmy podbudowani pierwszym meczem - mówi "Gazecie" menedżer Jacek Karwacki. - Liczymy znów na dobry mecz bramkarki Justyny Jurkowskiej-Alberciak i cieszymy się z powrotu do składu Moniki Andrzejewskiej - dodaje Karwacki. Dablex AZS AWFiS, który łatwo

Łączpol Gdynia ograł Finepharm i Zagłębie

, Odrowska 2, Latyshevska 1, Dyba 1, Dąbrowska 0, Bogusławski 0. W pozostałych meczach: SPR Safo Lublin - Piotrcovia Piotrków 36:31 (18:17), Słupia Słupsk - AZS Politechnika Koszalińska 21:24 (14:13), Ruch Chorzów - Start Elbląg 38:28 (17:14), Dablex AZS AWFiS Gdańsk

Znów tylko remis Zagłębia

, Kocela 0. W pozostałych meczach: Ruch Chorzów - SPR Safo Lublin 28:36 (14:14), Zgoda Ruda Śl. - Słupia Słupsk 33:15 (15:10), Start Elbląg - AZS Politechnika Koszalińska 29:36 (14:19), Piotrcovia Piotrków - Dablex AZS AWFiS Gdańsk 23:29 (10:17