redPor

Aleksandar Petrović trenerem koszykarzy Śląska?

Jasmin Repesa nie będzie trenerem koszykarzy Śląska Wrocław. Być może zastąpi go szkoleniowiec reprezentacji Chorwacji Aleksandar Petrović.

Liga VTB. Petrović: Turów jest w stanie sprawić wiele problemów czołowym zespołom Europy

Koszykarze Turowa Zgorzelec udowodnili, że nie tylko aspirują do zdobycia tytułu mistrza Polski, ale są w stanie także sprawić wiele problemów czołowym zespołom Europy - powiedział po meczu z Turowem były świetny koszykarz, a obecnie trener UNIKS-u Kazań Aleksandar Petrović.

Koszykówka. Petrović trenerem Anwilu

Aleksandar ?Aco? Petrović będzie trenerem koszykarzy włocławskiego Anwilu. Ostatnio prowadził reprezentację Chorwacji.

Trener Petrović zostaje w Anwilu

Trener Petrović zostaje w Anwilu Nie będzie zmiany na pozycji szkoleniowca włocławskiego Anwilu. Kontrakt z czwartym klubem ligi przedłuży Aleksandar Petrović. Czy to zaowocuje podpisanie umów z zawodnikami wysokiej klasy

Anwil gra w Walencji w półfinale Pucharu Saporty

Anwil gra w Walencji w półfinale Pucharu Saporty - Nie jesteśmy faworytami - spokojnie podkreśla przed najważniejszym meczem sezonu trener Anwilu Aleksandar Petrović. We wtorek włocławianie zmierzą się z chyba najtrudniejszym rywalem w historii

Po sezonie PLK. W Anwilu Włocławek bez rewolucji

Po sezonie PLK. W Anwilu Włocławek bez rewolucji Bez wątpienia Armands Skele, niemal na pewno trener Aleksandar Petrović i Jeff Nordgaard, a prawdopodobnie Ed O'Bannon pozostaną w zespole włocławskiego Anwilu w przyszłym sezonie. Chorwacki

Petrović zwolniony z Anwilu

Petrović zwolniony z Anwilu Już nie Aleksandar Petrović, a być może etatowy zdobywca mistrzostw Polski z zespołem Śląska Wrocław Andrej Urlep będzie trenerem włocławskich koszykarzy. Działacze czwartego zespołu ligi negocjują też warunki z kandydatem

Przed meczem koszykarzy Anwilu z Unicsem Kazań

Przed meczem koszykarzy Anwilu z Unicsem Kazań Trener Anwilu Aleksandar Petrović od chwili objęcia posady we Włocławku jest niepokonany. We wtorek jednak stoi przed nim najtrudniejsza próba - kujawski zespół zmierzy się UNICSEM Kazań, który w Pucharze

Więcej Polaków w Anwilu?

Więcej Polaków w Anwilu? Działacze włocławskiego Anwilu po raz kolejny próbują zbudować zespół zdolny do walki o mistrzostwo kraju. Trener Aleksandar Petrović nie ma jednak pełnej swobody wyboru - ograniczają go nie tylko pieniądze, ale również zmiany

Po meczu Anwilu w Walencji z Pamesą

Po meczu Anwilu w Walencji z Pamesą Teraz daję Pamesie 80 procent szans na awans - stwierdził po przegranym meczu Pucharu Saporty z Pamesą w Walencji trener Anwilu Aleksandar Petrović. Większym optymistą jest Arkadiusz Krygier, wicedyrektor klubu

Aleksander Kul zdolny do gry w Anwilu

Aleksander Kul zdolny do gry w Anwilu Choć trener Aleksandar Petrović nie może obecnie narzekać na dyspozycję swoich zawodników podkoszowych, potencjał zespołu Anwilu niedługo jeszcze bardziej się zwiększy. Prawdopodobnie już w najbliższej kolejce do

Anwil gra z reprezentacją Polski koszykarzy

Anwil gra z reprezentacją Polski koszykarzy Kontrolny mecz włocławskiego Anwilu z polską kadrą za niezbędny uznają szkoleniowcy obu zespołów. Aleksandar Petrović chce dać szansę gry zmiennikom, a Dariusz Szczubiał przygotować zespół przed niezwykle

Koszykówka. Przed meczem Anwilu ze Slovakofarmą Peżinok

Koszykówka. Przed meczem Anwilu ze Slovakofarmą Peżinok Zrobisz jakiś błąd i nagle zginiesz. Zabiją cię - obrazowo przedstawił grę mistrza Słowacji trener Anwilu Aleksandar Petrović. Włocławianie w środę rozpoczynają grę w play-off od pojedynku z

Anwil gra z Blachami w ćwierćfinale PLK

Anwil gra z Blachami w ćwierćfinale PLK To będzie szczyt sezonu - już od kilku tygodni podkreśla trener Anwilu Aleksandar Petrović. W sobotę włocławscy koszykarze rozpoczynają ostatni etap rozgrywek - rywalizację w play off. Ich rywalem w 1. rundzie

Generali Deyna Cup. Austria zwycięża w cichym meczu o trzecie miejsce

wrócić pod własną bramkę i zablokować jego strzał. Na początku drugiej połowy znowu lepsze wrażenie sprawiał Partizan. Bardzo dobrą sytuację w 54. miał Aleksandar Mitrović. 18-letni napastnik po dwójkowej akcji z Sepoviciem wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale Lindner

Euroliga. Nowa siła Żalgirisu

(średnio 9,6 pkt, 13 pkt w meczu z Amerykanami). Słoweńcy w zespole z Kowna to Aleksandar Capin i Mirza Begić (obaj byli już przed rokiem), natomiast Amerykanie to Marcus Brown, Travis Watson oraz dwaj nowi gracze - DeJuan Collins i mało znaczący w drużynie Omar Samhan. Dla

Sylwetka Aleksandara Petrovicia

olimpijskich. - To były najlepsze i najłatwiejsze lata mojej kariery - mówi Aleksandar, który w swoim kraju bardziej znany jest jako "Aco" Petrović. Po zakończeniu kariery trenował Cibonę Zagrzeb, BC Zeleznik i hiszpańską Caję San Fernando. Do września tego roku prowadził

Anwil buduje nową drużynę

przyniosła spodziewanych efektów. Teraz nikt nie ma zamiaru powtarzać błędu. Trudno spodziewać się zmiany szkoleniowca, choć Aleksandar Petrović nie ukrywa, że ma propozycje z innych klubów. Mimo tego już snuje plany budowy nowego zespołu. - Ten zespół nie był tym, który ja układałem. Moja koncepcja drużyny

Święta u koszykarzy - zmieniają się trenerzy

. 35-letni Słoweniec Dedek ma wrócić do roli asystenta. Jego szefem będzie trener z zagranicy. Być może Aleksandar Petrović, trener włocławian z sezonu 2001/02, który właśnie rozstał się z włoskim Legea Scafati. Włocławianie rozmawiają też o grze z byłym liderem Prokomu

Włocławscy koszykarze szukają pracy

- obserwowało kilkunastu trenerów. Szkoleniowiec Anwilu Aleksandar Petrović na razie skupia się na stanie swojego zdrowia - przeszedł już operację kolana, na które narzekał po zakończeniu sezonu.

Prawica odchodzi z Anwilu

statystyki Prawicy. Najczęściej narzekał na niego trener Aleksandar Petrović, który rzadko dawał okazję do gry Polakowi. Na pozycji niskiego skrzydłowego niemal przez całe spotkania grał Jeff Nordgaard, a Prawica albo pojawiał się na parkiecie epizodycznie, albo występował jako rzucający obrońca

Mecz nr. 2. Anwil - Blachy 72:70

wygramy też drugi raz, będziemy mieli już dużą przewagę - mówił w sobotę trener Anwilu Aleksandar Petrović. Chorwacki szkoleniowiec przez najbliższytydzień ma nad czym myśleć, bo pruszkowianie okazują się bardzo równorzędnym rywalem dla faworyzowanego Anwilu. W niedzielę wicemistrzowie Polski wygrali

Puchar Saporty: Panionios - Anwil 83:74

ukarany został trener Aleksandar Petrović. Goście grali coraz lepiej w defensywie, gdzie agresywnie bronili na całym boisku, ale przede wszystkim grali bez fauli. W 15 min. po akcji Eda O'Bannona włocławianie przegrywali tylko 26:29. Na minutę przed końcem pierwszej połowy po

Czy Marek Andruska wróci do Anwilu?

nie zaufałem Markowi - przyznał po zakończeniu sezonu ówczesny trener Anwilu Aleksandar Petrović. Andruska idealnie pasowałby do koncepcji obecnego szkoleniowca Andreja Urlepa. - Chcę mieć twardy zespół złożony z zawodników, którzy nie będą obawiali się walki - mówił przed

Anwil Włocławek - Blachy Pruszyński Pruszków 98:75

trzykrotnie zablokował Eda O'Bannona. W ostatniej części meczu trener Anwilu Aleksandar Petrović - wyraźnie oszczędzający podstawowych graczy - posłał na parkiet najmłodszych koszykarzy. Gości ośmieszał bardzo szybki Cieślak, który popisał się nawet rzutem trzypunktowym, przy którym

Tydzień w PLK w skrócie

Aleksandar Petrović po wtorkowym meczu z Degustą, o sytuacji w drugiej kwarcie. Jego zespół przegrywał 10 pkt., gdy po kolejnej nieudanej akcji Petrović z szaleństwem w oczach wpadł na parkiet i zagrodził drogę sędziemu. Było przewinienie techniczne, ale Anwil zaczął grać lepiej i dość łatwo wygrał 84:73

Mecz nr 3. Blachy Pruszyński Pruszków - Anwil Włocławek 81:79

poprzednim naszym meczu w Pruszkowie [wtedy też Anwil prowadził 15 punktami po dwóch kwartach i przegrał - przyp. red]. Przy wielkiej przewadze patrzymy na tablicę wyników zamiast grać - komentował trener Anwilu Aleksandar Petrović. W jego zespole słabo zagrał Aleksander Kul

Blachy Pruszyński Pruszków - Anwil Włocławek 92:83

groźni w play off. Po popisowej drugiej połowie pokonali w niedzielę Anwil Włocławek 92:83. - Teraz mojemu zespołowi najbardziej by się chyba przydała jakaś bójka w szatni - mówił po niedzielnym meczu zdegustowany trener Anwilu Aleksandar Petrović. Czy w pruszkowskiej szatni w

Rozmowa z trenerem Anwilu Aleksandarem Petroviciem

Rzekanowski: We Włocławku wierzą, że tak doświadczony szkoleniowiec pomoże Anwilowi zdobyć mistrzostwo kraju... Aleksandar Petrović: To już mój jedenasty rok zawodowego trenera. I gdziekolwiek pracowałem, były wysokie oczekiwania. Nauczyłem się już żyć z presją wyniku

MŚ 2010. Grupa D: Serbia, czyli zmieniamy szyld i jedziemy dalej

Rukavina (TSV 1860 Monachium), Nemanja Vidić (Manchester United), Neven Subotić (Borussia Dortmund), Aleksandar Luković (Udinese), Ivan Obradović (Real Saragossa), Aleksandar Kolarov (Lazio Rzym); Pomocnicy: Dejan Stanković (Inter Mediolan), Nenad Milijas (Wolverhampton), Milos

Włocławski Anwil bez szans na grę w Eurolidze?

/Śląsk Wrocław jest jedynym klubem branym pod uwagę przez organizatorów - Mam zamiar poprowadzić zespół Anwilu do mistrzostwa Polski, a później dobrej gry w Europie - mówił po przylocie do kraju trener Anwilu Aleksandar Petrović. Możliwe, że okazję do podbicia Starego

Anwil Włocławek - Idea-Śląsk Wrocław 62:77

własnej hali broniącym tytułu wrocławianom. - Po meczu z Degustą nie mieliśmy energii, aby dziś zagrać 40 minut na wysokim poziomie. I tak byłem zaskoczony, że tak długo się trzymaliśmy - stwierdził trener Anwilu Aleksandar Petrović. Najlepsze zespoły poprzedniego sezonu

Anwil gra z Degustą/Stalą i Ideą/Śląskiem

miejscu w tabeli Przypomnijmy, że oba spotkania zostały przełożone z minionego weekendu z powodu chorób koszykarzy Anwilu. Trener Aleksandar Petrović - ze względu na urazy i choroby - nie mógł wystawić do składu aż dziesięciu zdrowych zawodników. Po kilku dniach intensywnej

Legia Warszawa - Anwil Włocławek 79:88

. Wybuchł ponowniej już w części "nieoficjalnej", gdzie znów w swoim stylu ostro opisywał wydarzenia na boisku. Aleksandar Petrović był spokojniejszy cały czas, ale nie oszczędził swojego zespołu. - To pierwsze spotkanie, gdy jestem zły na mój zespół. Kilka razy mieliśmy

Adam Romański: Tydzień w lidze koszykarzy

We wtorek we Włocławku odbyło się unikalne spotkanie. Trener Anwilu Aleksandar Petrović zaprosił dziennikarzy, żeby pokazać im "w nowym świetle" to, co stało się w Ostrowie w czwartym meczu o trzecie miejsce. Chorwat został tam usunięty z hali po dwóch faulach technicznych, a Anwil przegrał

19. kolejka PLK. Popisy Austina

bardzo trudny rywal. A nasze zwycięstwo pokazało, że wciąż liczymy się w walce o czołowe lokaty w PLK - mówił po meczu trener zwycięzców Aleksandar Petrović. Nie było większych emocji w Inowrocławiu, gdzie Noteć pewnie pokonała osłabiony zespół Pogoni Ruda Śląska. - Nie mam

Porażka Anwilu z Uniksem w Pucharze Saporty

problemy Anwilu. Minutę później było już 19:12 dla Rosjan i trener Aleksandar Petrović musiał poprosić o przerwę. Po jej zakończeniu pojawili się na boisku Vladimir Anzulović i Roman Prawica. Zwłaszcza ten pierwszy znacznie przyspieszył i ożywił grę włocławian w ataku. Po kilku akcjach Chorwata i punktach

Kalendarium Trybańskiego

Anemia. Dwumiesięczna przerwa w grze. Trybański wraca tuż przed play off. Znów fantastycznie gra przeciw Anwilowi. - Muszę go mieć - mówi trener Anwilu Aleksandar Petrović Lipiec 2002 Pokazy dla kilku klubów NBA w Cleveland i Bostonie

Po porażce Anwilu w Sopocie

poczekać! - cieszył się Chorwat. Jego słowa to aluzja do nazwy imponującej wyglądem hali, którą wybudowano przed sezonem właśnie z myślą o sukcesie Anwilu w krajowych zmaganiach. - Straciliśmy swoją szansę w drugim, a przede wszystkim w czwartym meczu półfinału - stwierdził trener Anwilu Aleksandar

Anwil przed meczem z Prokomem: Zapomnieć o niedzieli

... - mówił przygnębiony Goran Savanović. Niepewny wyniku jest też trener Aleksandar Petrović, który stwierdził, że to Prokom-Trefl ma 51 procent szans na awans do finału. Chorwacki szkoleniowiec w niedzielę przegrał taktyczną rywalizację ze swoim rywalem Eugeniuszem Kijewskim

Anwil w ćwierćfinale Pucharu Saporty

Santangelo. Włocławianie do meczu przystepowali z 17-punktową przewagą z pierwszego spotkania. Moli sobie pozwolić na niewielką porażkę. Już przed rozpoczęciem rewanżu trener Aleksandar Petrović miał duży problem - w trakcie podróży choroby nabawił się Ed O'Bannon, najlepszy

Pogoń Ruda Śląska - Anwil Włocławek 74:87

. Wtedy jednak na nieszczęście gospodarzy ciężar gry Anwilu wziął na siebie Santangelo. W ostatniej kwarcie zdobył aż 13 punktów, trafiając za trzy punkty w decydujących momentach spotkania. - Mój zespół mogę pochwalić wyłącznie za ostatnie pięć minut - mówił po meczu trener Anwilu Aleksandar Petrović.

Przed meczem Anwilu z Panioniosem Ateny w Pucharze Saporty

- komentował szkoleniowiec Panioniosu Panayotis Yannakis. - Mają 90 procent szans na awans - oceniał szanse rywali po pierwszym meczu trener Anwilu Aleksandar Petrović. - Chyba, że będę mógł skorzystać z kontuzjowanych ostatnio zawodników - dodał. Na szczęście Petrović będzie miał

Anwil gra rewanż w 1/8 Pucharu Saporty

nie większą niż 17 punktów Jednak takiego rozwiązania nie dopuszcza nikt we włocławskiej ekipie. - Oczywiście, że jedziemy tam po zwycięstwo - zapewniał po pierwszym meczu trener Aleksandar Petrović. - Naprawdę stać nas na lepszą grę. Przewaga, jaką zdobyliśmy, mogła być

W czwartek Anwil gra z Ideą/Śląskiem

od kilku dni środkowy Anwilu. - Dla mnie i dla klubu ważne jest, żeby był w pełni sił w play-off, ale zagra w czwartek z Ideą - zapewnił po ostatnim meczu z Legią trener Anwilu Aleksandar Petrović. Gospodarze do meczu przystąpią więc w optymalnym

Podsumowanie sezonu Anwilu

drużyny był mniejszy, ale to wynikało ze mniejszego budżetu - klub musi spłacać zadłużenie z zupełnie nieudanego sezonu, gdy trenerem był Aleksandar Petrović. Wtedy włocławianie naszpikowani gwiazdami zajęli czwarte miejsce. Obecnie lokata jest ta sama, ale nastroje zupełnie inne

Euroliga. Prokom zaczyna grę o awans

Żalgirisu najlepiej grali w Turcji Kalnietis (średnio 9,8 pkt i 3,4 asysty) oraz Pocius (średnio 9,6 pkt, 13 pkt w meczu z Amerykanami). Słoweńcy w zespole z Kowna to Aleksandar Capin i Mirza Begić (obaj byli już przed rokiem), natomiast Amerykanie to Marcus Brown, Travis Watson

Kibice włocławskiego Anwilu chcą przeprosić trenera swojego zespołu

Kibice włocławskiego Anwilu chcą przeprosić trenera swojego zespołu Wczoraj na łamach "Gazety" trener włocławskiego Anwilu Aleksandar Petrović stwierdził, że jest rozgoryczony plotkami na temat jego rzekomej przyszłej pracy w Śląsku Wrocław

Prokom w finale PLK!

różnicą w zbiórkach. Nasze szanse straciliśmy jednak w meczach numer 2 i 4, kiedy powinniśmy byli wygrać - oceniał trener Anwilu Aleksandar Petrović, którego zespół w każdym z pięciu meczów prowadził nawet jeszcze w czwartej kwarcie co najmniej pięcioma punktami, a w meczu nr 4 zmarnował nawet 16 punktów

Przed play off w PLK: Anwil - Blachy

. Anwil: Goran Savanović (196), Vladimir Anzulović (188), Igor Griszczuk (194), Mladjan Silobad (209). Blachy: Roman Rubczenko (202), Cezary Trybański (216). Trenerzy: Aleksandar Petrović - bez tytułów i startów w play off w

Tydzień w PLK w skrócie: Milicić w kadrze Szczubiała?

sensacją. Na ten mecz powinien wrócić do gry Aleksander Kul, jeśli tylko trener Aleksandar Petrović będzie chciał go "przetrzeć" przed czwartkowym starciem z Ideą. Typ "Gazety": Anwil. Pozostałe mecze: Idea-Śląsk Wrocław - Polonia-Warbud Warszawa (typ: Polonia), Pogoń Ruda Śląska

Anwil Włocławek - Polonia-Warbud Warszawa 85:64

czy owak, w kolejnej fazie rozgrywek to będzie z pewnością bardzo trudny rywal. A nasze zwycięstwo pokazało, że wciąż liczymy się w walce o czołowe lokaty w PLK - mówił po meczu trener zwycięzców Aleksandar Petrović.

Arkadia - Anwil 74:105 w Pucharze Saporty

trener Aleksandar Petrović mógł wpuścić na parkiet najmniej doświadczonego Roberta Witkę. We wtorek we Włocławku ostatni mecz Telekomem. Bez względu na wynik w 1/8 Pucharu Anwil trafi na Slovakofarmę Peżinok lub Iraklis Saloniki. ARKADIA - ANWIL 74

Przed meczem Anwilu z Arkadią w Pucharze Saporty: bez zmian w składzie

narodowej trener Aleksandar Petrović podczas treningów kładł szczególny nacisk na defensywę. Anwil w tym czasie łatwo pokonał reprezentację Polski, w której grał Roman Prawica. Z zespołem nie trenował w tym okresie Vladimir Anzulović, który przebywał na zgrupowaniu Chorwacji. Jego rodaka Henjaka w 11

16. kolejka PLK: Idea wygrywa z Legią

połowie - i na osiem minut przed końcem Idea prowadziła 73:62. We Włocławku Anwil bez problemu pokonał Blachy z Pruszkowa. Zespół Anwilu prowadził nowy trener Aleksandar Petrović, a z powodu braku licencji nie zagrali jeszcze dwaj nowi koszykarze z

Adam Romański: Tydzień w PLK

tego chyba nie wiedzą, co mają zrobić z Aleksandrem Kulem. Po białoruskim olbrzymie nie widać już śladów kontuzji, ale trener Aleksandar Petrović nader oszczędnie korzysta z zawodnika - jak się wszystkim wydawało - nie do zatrzymania w PLK. Grał on zaledwie sześć minut w Warszawie z Polonią, mniej niż

33. i 34. kolejka PLK: Koniec rundy zasadniczej, czas na play off!

piątego miejsca - mówił po meczu szkoleniowiec zwycięzców Aleksandar Petrović. Koszykarze ze stolicy od drugiej kwarty grali tak, jakby wcale nie zależało im na zwycięstwie. - Najważniejsze i tak będą mecze za tydzień w play off. Wtedy jest szczyt sezonu. My mieliśmy taką

27. i 28. kolejka PLK. Polonia walczy

twardej obronie i wreszcie trafiając z dystansu (1/11 za trzy w I połowie, 8/12 w drugiej). - Co ja mam powiedzieć, jak rywale zdobywają 29 punktów w pierwszej połowie i 63 w drugiej? - zastanawiał się trener włocławian Aleksandar Petrović, który nie mógł liczyć na kontuzjowanych Vladimira Anzulovicia i

Przed meczem Anwilu z Ideą Śląskiem

, że koledzy byli wobec niego nie fair, bo gdyby w końcówce sytuacja ułożyła się inaczej, Kul mógłby zagrać przez kilka minut. Dla mnie i dla klubu ważne jest, żeby był w pełni sił w play off. Zagra w czwartek - zapewnił po spotkaniu w Warszawie trener Anwilu Aleksandar Petrović. - Chcę być

Tydzień w PLK: Cud we Włocławku?

"Gazety": Prokom. Tak jak trener Aleksandar Petrović uważamy, że może zadecydować atut własnej hali. Pomysł z czterema graczami obwodowymi jednocześnie na boisku wygląda na bardzo dobry, byle szkoleniowcy sopocian nie uparli się go stosować przez cały mecz. Nerwy mogą być też sprzymierzeńcem