adrianna mendyk

ro

Ale występ radomskiej pływaczki. Pięciokrotnie w blasku złota

Paulina Nogaj z Wodnika Radom gwiazdą pływackich mistrzostw Polski juniorek. Radomianka zdobyła sześć medali, w tym pięć z najcenniejszego kruszcu.

Cztery medale pływaczek Wodnika na mistrzostwach Polski

Paulina Nogaj z Wodnika Radom wywalczyła trzy medale pływackich mistrzostw Polski juniorów na krótkim basenie. Czwarty krążek dla radomskiego klubu radomianki zdobyły w sztafecie

Paulina Nogaj gwiazdą pływackich mistrzostw. Znów wygrała

Zawodniczka Wodnika Radom ma już trzy medale mistrzostw Polski juniorek do lat 18. Warto podkreślić, że wszystkie z najcenniejszego kruszcu.

Stumetrowy "motylek" dla pływaczki radomskiego Wodnika

wrześniowe mistrzostwa świata juniorek do Singapuru. Tymczasem na basenie w Ostrowcu nieźle spisała się też inna zawodniczka Wodnika. Mowa o Adriannie Mendyk, która w wyścigu na 400 m stylem zmiennym była piąta (5:08.60). Z kolei Magdalena Sońta zajęła dziesiąte miejsce na 50 m

Sukcesy Wodnika na Bemowie

(2.26,36). W zmaganiach indywidualnych natomiast punktowali: Izabella Dymon, Paulina Nowak, Sylwia Busse, Zuzanna Fedorowicz, Aleksandra Mendyk, Filip Sulima (wszyscy rocznik 1996), Adrianna Nasiełowska, Łucja Cywka, Daria Kamińska, Jakub Fedorowicz (rocznik 1997), Aleksandra

Grad medali Wodnika

z Zamościa wróciły także Martyna Soboń (50 m stylem klasycznym w kat. 12-13 lat) oraz Adrianna Mendyk (50 m stylem klasycznym w kat. 9 lat i młodsi). Srebra natomiast przypadły w udziale Paulinie Nowak (50 m stylem klasycznym w kat. 10-11 lat), Adriannie Nasiełowskiej (50 m stylem motylkowym kat. 10

stylem dowolnym i rekord życiowy to osiągniecie Oskara Kalbarczyka. Na najwyższym stopniu podium stawali także: Łucja Cywka i Jakub Fedorowicz, a drugie miejsca w swoich konkurencjach zajęli Adrianna Mendyk, Filip Sulima oraz sztafeta chłopców. Do kompletu brązowe medale dołożyli natomiast Cywka i Sulima.

Kolejny worek medali Wodnika

Jakub Fedorowicz, który ponadto zdobył srebro w wyścigu na 100 m stylem zmiennym. Druga zarówno na 100 m stylem zmiennym, jak i dowolnym była z kolei 12-latka Izabella Dymon. W swoich kategoriach wiekowych trzecie miejsca zajęli natomiast: Małgorzata Gębczyk, Adrianna Mendyk, Krzysztof Głogowski oraz

Rekord Polski pływaczki Wodnika

, Łucja Cywka i Daria Kamińska (wszyscy rocznik 1997) oraz Aleksandra Przybysławska, Małgorzata Gębczyk, Adrianna Mendyk, Paulina Nogaj, Krzysztof Głogowski i Oskar Kalbarczyk (wszyscy rocznik 1998). Na podstawie rezultatów w poszczególnych okręgach działacze Wodnika obliczyli

Fantastyczny rekord Nasiełowskiej

. Oto wyniki uzyskiwane przez najlepszych reprezentantów Wodnika podczas Ożarowskich zawodów: Dziewczęta: 50 m. stylem dowolnym : 10 lat 1. Aleksandra Przybysławska 30.60 s, 11 lat 1. Adrianna Nasiełowska 30:42, 50 m. klasycznym : 10 lat: 1. Mendyk 42.56, 12 lat: 1. Paulina

Wodnik Radom w międzynarodowym towarzystwie

W Bielsku Podlaskim silna, 20-osobowa ekipa Wodnika wywalczyła aż 20 medali. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawały Adrianna Nasiełowska w kategorii 11 lat (50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym) oraz Adrianna Mendyk wśród dziewcząt 9-letnich i młodszych (50 m

Sport w skrócie

zajmując dwukrotnie czwarte miejsce (na 50 m stylem dowolnym oraz na 50 m stylem grzbietowym), pobiła swoje rekordy życiowe. Ponadto z najlepszymi życiowymi rezultatami na szóstych pozycjach rywalizację na 100 m stylem zmiennym zakończyli Adrianna Mendyk i Oskar Kalbarczyk. Pod koniec pierwszej dziesiątki

były to pierwsze zawody w życiu. Młoda pływaczka uplasowała się także na piątej pozycji w konkurencji 50 m stylem grzbietowym. Z pozostałych zawodników Wodnika w pierwszej szóstce swoich konkurencji znaleźli się również Adrianna Mendyk i Oskar Kalbarczyk.