zuzanna-mazurek

paw

Zuzanna Mazurek blisko podium

Pływaczka Fali Zuzanna Mazurek zajęła czwarte miejsce na pływackich mistrzostwach świata, które są rozgrywane w meksykańskim Monterrey.

Trzeci finał Zuzanny Mazurek na mistrzostwach świata

Zuzanna Mazurek po raz trzeci popłynęła w finale mistrzostw świata juniorek. Tym razem zawodniczka Fali Kraśnik, która zdobyła złoto na 200 m st. grzbietowym była piąta na 50 m st. grzb.

Trzy razy złoto Zuzanny Mazurek

Znakomicie spisała się podczas mistrzostw Polski seniorek na krótkim basenie Zuzanna Mazurek. Zawodniczka kraśnickiej Fali zdobyła trzy złote medale.

Zuzanna Mazurek pływacką mistrzynią świata

17-Zuzanna jest w znakomitej formie. W wyścigu po złoto Mazurek poprawiła w Monterrey własny rekord Polski seniorek i uzyskała 2.12,56. Dzień wcześniej kraśniczanka, która teraz jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, startowała w Meksyku na dystansie o połowę krótszym zajęła czwa

Medale Zuzanny Mazurek i Macieja Certy

Mazurek trenowana przez ojca Grzegorza. Złoty medal Zuzanna zdobyła pierwszego dnia mistrzostw w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym w czasie 2:23,56. Po zaciętej walce wyprzedziła o pół sekundy Patrycję Gogolin z MOSM Tychy. Tego samego dnia popłynęła najlepiej na 400 m stylem zmiennym (5:13,55), prawie

Sukcesy nad Odrą

. zmiennym - 2:22,37 i 50 st. motylkowym - 0:29,54 oraz zajęła 3 miejsce na 50 m st. grzb. - 0:30,98. Rezultaty Zuzanny Mazurek: 50 st. grzb - 0:32,59, 200 st zm - 2:33,40,100 m st. grzb. - 1:08,84. Wyniki Macieja Certy: 200 st. zm - 2:19,32,100 st. klas, - 1:12,62 i 50 m st. dow - 0:26,51. Pucharami

Zuzanna popłynie w Pekinie

Występ Zuzanny był największą - jak do tej pory - sensacją zawodów. Licząca sobie 16 lat Mazurek, która jest teraz uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, popłynęła rewelacyjnie - uzyskała czas 2.12,65 i poprawiła o prawie dwie sekundy rekord Polski należący od ośmiu lat do Aleksandry

Polka z rekordem kraju, ale bez awansu

Polka uzyskała najlepszy czas swojego wyścigu - 1:02.77. Wspaniała kariera pływaczki Darry Torres » Stephanie Rice po zdobyciu złota: Jestem w szoku » Problemy Otylii ze strojem »

100 metrów stylem grzbietowym kobiet, eliminacje

Bieg 11. AITKEN Kiera1:02.622. BAEZ Maria Virginia1:05.393. BODDEN BACA Christie Marie1:07.18 Bieg 2 1. Zuzanna Mazurek 1:02.77 2. MORALES Gisela1:02.923. STRAZMESTER Marica1:03.56 Bieg 3 1. COLORADO Carolina1:01.192. GOSTOMELSKY Anna1:01.873. SJOSTROM

Urbańska trzecia na świecie

bowiem w kategorii do lat 18. Na mecie gdańszczanka przegrała m.in. z inną Polką 17-letnią Zuzanną Mazurek, która reprezentować będzie nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Mazurek wywalczyła mistrzostwo świata z czasem 2.12,56, czym poprawiła własny rekord Polski seniorek. Kolejnym występem

Triumfalny powrót - bez auta, ale z medalami

wcześniej - i to w siermiężnych warunkach - wychować wielu medalistów mistrzostw świata i Europy, a także olimpijczyków takich jak: Paulina Barzycka, Dagmara Komorowicz, Zuzanna Mazurek, Anna Uryniuk czy Mariusz Siembida. DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Orka w złocie

: Mateusz Jacniacki (Fala Kraśnik) i Kinga Kundzicz (Wisła Puławy). We włoskim Ligniano zakończył się europejski festiwal młodzieży w pływaniu. Do reprezentacji Polski powołane zostały dwie zawodniczki z naszego regionu Zuzanna Mazurek (Fala Kraśnik) i Iwona Lefanowicz z Lublinianki. Obie spisały się

Wypływali medali w bród

startu. Natomiast przepustkę do Chin wypływała już w czwartek Zuzanna Mazurek na 200 m st. grzb. Zdobyła złoto na tym dystansie, jak i o połowę krótszym. Natomiast na 50 m st. grzb. była druga z czasem 30,05. Ponadto dwa brązowe krążki wywalczyła w weekend Marcelina Radlińska z Orki. Zamościanka była

Dwa srebra lublinianek

w tej samej konkurencji Zuzanna Mazurek z Fali Kraśnik, czwartkowa brązowa medalistka na 200 m, zajęła piąte miejsce. Szósty na 200 m st. dowolnym był Konrad Czerniak z Wisły Puławy, a jego klubowy kolega Maciej Certa na 400 m stylem zmiennym zajął siódmą lokatę. Mistrzostwa Polski potrwają do

Najlepsza Karolina Michalczuk

Kolejne miejsca zajęli: 2. Zuzanna Mazurek (Fala Kraśnik - pływanie), 3. Daniel Iwanek (LKKT Lublin - karate tradycyjne), 4. Agata Pietrzyk (Suples Kraśnik - zapasy, nagrodę odebrał trener Aleksander Płatek), 5. Magdalena Chemicz (SPR Asseco BS Lublin - piłka ręczna), 6. Izabela Sularz (LKKK Lublin

Zapaśnicy nie zawodzą

pory nie zanosi się na to, aby Lubelszczyzna była w Chinach reprezentowana zbyt licznie. Na pewno popłynie Zuzanna Mazurek, co było dla mnie olbrzymim zaskoczeniem. Wszyscy liczyli, że na igrzyskach wystąpi reprezentacja piłkarek ręcznych, która oparta jest na szczypiornistkach lubelskiego SPR

Wisła odpłynęła

zwycięstwie zadecydowały dopiero sztafety. Obie wygrała puławska Wisła. Okazała się ona minimalnie lepsza od Skarpy Lublin. - Jeśli chodzi o wyniki indywidualne, to na podkreślenie zasługują rezultaty Magdy Kędrackiej i Zuzanny Mazurek na 400 m stylem zmiennym oraz Piotra Słotwińskiego i Jan Puchacza na 200 m

Złoto Lefanowicz

imprezy świetny wynik uzyskała 15-letnia grzbiecistka z Lublina Iwona Lefanowicz, która na dystansie 200 m wywalczyła złoto. Jej rywalka z Fali Krasnik Zuzanna Mazurek zdobyła medal brązowy. Warto zaznaczyć, że podczas eliminacji zawodniczki uzyskały dokładnie odwrotne miejsca. Również brąz na 50 m

200 m st. grzbietowym K, eliminacje

LP:Zawodnik (kraj):Wynik:1Kirsty Coventry (Zimbabwe)2:6. 76 Q OR2Elizabeth Simmonds (Wielka Brytania)2:08.66 Q3Meagen Nay (Australia)2:08.79 Q4Zhao Jing (Chiny)2:08.97 Q5Anastasia Zueva (Rosja)2:09.01 Q6Elizabeth Beisel (USA) 2:09.02Q7Margaret Hoelzer (USA) 2:09.12Q8Melissa Ingram (Nowa Zelandia)2:0

Grand Prix Polski - gwiazdy na pływalni

puławskiej Wisły trenuje w Hiszpanii. Natomiast z dobrej strony pokazało się grono utalentowanych pływaków z Lubelszczyzny. - To prawda - potwierdza trener Pliszka. - Bardzo udanie startowały Zuzanna Mazurek z Fali Kraśnik, Iwona Lefanowicz z lubelskiego Orlika, która po nieco słabszym okresie najwyraźniej

Sprinterzy na słupkach

(Wisła) -737 pkt 1. Przemysław Flis (Lublinianka) - 739 Kategoria 1991 1. Zuzanna Mazurek (Fala Kraśnik) - 592 1. Maciej Certa (Wisła) - 545 Kategoria 1992 1. Iwona Lefanowicz (Lublinianka) - 581 1. Przemysław Graczyk (Lublinianka) - 487 Kategoria 1993 1. Marcelina Radlińska (Orka) - 468 1. Paweł

Dziesiątka z Lubelszczyzny wystąpi w Pekinie

reprezentowały: Paulina Barzycka (Olimpia Lublin) i Zuzanna Mazurek (Fala Kraśnik), a w podnoszeniu ciężarów: Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj - kat. 48 kg) i Robert Dołęga (Orlęta Łuków - kat. 105 kg). Ponadto w chodzie na 50 km wystąpi Artur Brzozowski ze Znicza Biłgoraj. Mogliśmy mieć jeszcze jednego

Wybierz sport - weekend zachodniopomorskich ligowców!

Częstochowa, sobota, godz. 17, hala przy ul. Pierwszej Brygady. PŁYWANIE Grand Prix Polski z udziałem 250 zawodników z Polski i Niemiec. Wystąpią m.in. olimpijczycy z Pekinu - Mateusz Sawrymowicz, Maciej Hreniak i Zuzanna Mazurek. Sobota - godz. 10 (I blok) i 17 (II blok); niedziela - godz. 9 (III blok

Wrócili w brązie

sekcji - mówi Marek Daniel, trener zawodnika. - Jestem zadowolony z jego występu. Czwarty medal zdobyła Zuzanna Mazurek z Fali Kraśnik na 200 m stylem grzbietowym. W finale A pływała również jej koleżanka klubowa Barbara Ćwikła, która na dystansie o połowę krótszym zajęła ósmą pozycję. Miejsca od 9 do 16

Otylia jedzie do Pekinu, choć nie ma minimum

Katarzyna Baranowska, Zuzanna Mazurek, Paweł Korzeniowski, Mateusz Sawrymowicz, Przemysław Stańczyk, Łukasz Gąsior, Bartosz Kizierowski. Do tej grupy dołączą jeszcze Łukasz Wójt, Michał Rokicki i Łukasz Gimiński jako członkowie sztafety 4 x 200 m. Na wyjazd do Pekinu ma również szansę kobieca sztafeta 4 x

Nasi olimpijczycy wszech czasów

mistrzyni Europy juniorów w roku 1994 na 100 m st. grzbietowym i 100 m st. motylkowym. Karierę sportową zakończyła w wieku zaledwie 18 lat. Obecnie mieszka w USA. Zuzanna Mazurek, 1991. Zawodniczka Fali Kraśnik, pływaczka. Na igrzyskach w 2008 w Pekinie zajęła 21. miejsce na 200 m st. grzbietowym i 36