yakubu aiyegbeni

kris

Everton bez Yakubu przez miesiąc

Strzelec hat-tricka w meczu z Fulham, Nigeryjczyk Yakubu Aiyegbeni zamierza wystąpić w Pucharze Narodów Afryki. Oznacza to, że Everton być może nawet przez miesiąc będzie musiał sobie radzić bez swojego najlepszego napastnika

Puchar Narodów Afryki. Nigeria trzecia

Piłkarze Nigerii zajęli trzecie miejsce w Pucharze Narodów Afryki. W meczu o brązowy medal pokonali piłkrzy Mali 1:0.

Nigeria awansowała do 1/4 finału Pucharu Narodów Afryki

Nigeria wygrała z Beninem 2:0 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki.

Premier League: Robin van Persie na czele klasyfikacji strzelców

obecnie 7. miejsce w ligowej tabeli. 13 goli zdobyli do tej pory Sergio Aguero i Wayne Rooney, o trzy mniej Edin Dżeko z Manchesteru City i Yakubu Aiyegbeni (Blackburn Rovers). 9 razy do siatki trafiali Daniel Stirridge z chelsea i Emmanuel Adebayor z Tottenhamu Hotspur. Mario Balotelli z City pokonał

Olszarowi rośnie konkurencja w Portsmouth

gola. Oprócz Olszara i LuaLua w ataku Portsmouth grają także: Anglik Teddy Sheringham, Chorwat Ivica Mornar i Nigeryjczyk Aiyegbeni Yakubu.

Ghana gra dalej, Nigeria odpada po dramacie w końcówce

Spotkanie było bardzo dramatyczne. Gospodarze turnieju przegrywali 0:1 po wątpliwym karnym dla Nigerii, którego wykorzystał Yakubu Aiyegbeni. W ostatniej minucie pierwszej połowy do wyrównania doprowadził pięknym strzałem głową tuż przy słupku gwiazdor Chelsea - Michael Essien. W drugiej połowie

MŚ 2010. Nigeryjczyk z Kamaza

, we Francji i w Rosji), ale także jako skrzydłowy. W reprezentacji łączy jedno z drugim - z prawego skrzydła schodzi w pole karne, bo jego koledzy z ataku - Yakubu Aiyegbeni i Obafemi Martins - często są bezproduktywni. Atuty Odemwingie? Szybkość, niezły drybling. Nie wyróżnia się grą głową, strzałami

Portsmouth - skład zespołu

20 Aiyegbeni Yakubu 1982 Nigeria ? Jason Roberts 1978 Grenada

Premier League: Manchester City pokonał United

. Nigeryjczyk z polskim paszportem w 61. minucie spotkania z Evertonem zmienił Richarda Hughesa. Spotkanie wygrali piłkarze z Liverpoolu 1:0. Najlepsi strzelcy Premier League: 16 Ruud van Nistelrooy (Manchester United) 13 Thierry Henry (Arsenal) Frank Lampard (Chelsea) 11 Darren Bent (Charlton Athletic) Yakubu

Jutro Olszar ma zadebiutować z Wolverhampton

jedenastce przeciwko Wolverhampton w ataku zagrają Mornar i Sheringham. Olszar usiądzie na ławce, prawdopodobnie razem z Nigeryjczykiem Yakubu Aiyegbeni, jeśli ten zdąży wrócić z Tunezji, gdzie jeszcze do wczoraj był na Pucharze Narodów Afryki. Wczoraj wraz z dwójką innych reprezentantów został

Jak Dario Conca poradził sobie w Chinach?

Muslimović, Jan Rezek, Frederic Kanoute (właśnie ogłosił zakończenie kariery) czy Aiyegbeni Yakubu. Jeszcze do niedawna partnerem Conki w Guangzhou Evergrande był dobrze znany z Borussii Lucas Barrios, a w innych chińskich zespołach występowali Nicolas Anelka, Ailton czy Didier Drogba. W Chinach bywali też i

Liga angielska. Beniaminek lepszy od Aston Villi

wygranej gości przesądził osiem minut przed końcem meczu wypożyczony z Olympique Marsylia Djibril Cisse. Przed własną publicznością przegrało także WBA z Evertonem. Piłkarze z Liverpoolu objęli prowadzenie po bramce Mikela Arteta w 65 minucie. Na 2:0 podwyższył strzałem głową Yakubu Aiyegbeni. Honorowego

PNA. Ghana pokonała w półfinale Nigerię

ma 20 minut regulaminowego czasu na wyrównanie i przedłużenie swoich szans na finał. Do wejścia na boisko szykuje się napastnik Yakubu Aiyegbeni. 67 min. Nigeria stawia na atak bez kompromisów - schodzi defensywny pomocnik Ayila, wchodzi napastnik Obinna Nsofor. 64 min. Dobra akcja Ghany! Dramani

Mundial 2010. Narodziny gwiazdy: czyli człowiek, który zatrzymał Messiego

zacznie te swoje dryblingi, obrońcom trudno inaczej go zatrzymać jak nieczysto. Całą nadzieję położyliśmy więc w Vincencie, a on nas nie zawiódł - dodaje Yakubu Aiyegbeni. Sam Enyeama stwierdził, że oddałby tych kilka niezłych interwencji za trzy punkty, albo chociaż remis. - Chyba rzeczywiście rozegrałem

Premier League: Kolejny świetny mecz Kuszczaka

zmienił Richarda Hughesa. Spotkanie wygrali piłkarze z Liverpoolu 1:0. Najlepsi strzelcy Premier League: 16 Ruud van Nistelrooy (Manchester United) 13 Frank Lampard (Chelsea) Thierry Henry (Arsenal) 11 Darren Bent (Charlton Athletic) Yakubu Aiyegbeni (Middlesbrough) 10 Wayne Rooney (Manchester United

UEFA: finał drugiego rzędu

będzie dzisiaj. O miejsce w pierwszym składzie walczą Jimmy Floyd Hasselbaink, Mark Viduka i Yakubu Aiyegbeni. Australijski bramkarz Middlesbrough Mark Schwarzer dwa tygodnie temu złamał kość policzkową i jeśli zagra, to w masce. - Pokonaliśmy długą drogę, aby dojść do finału. Głupio byłoby teraz

Liga angielska. Porażka Arsenalu

19. West Bromwich 2 0 1-3 20. Portsmouth 1 0 0-4 Najskuteczniejsi 3 Gabriel Agbonlahor (Aston Villa) 2 Yakubu Aiyegbeni

MŚ 2010. Nigeryjczycy muszą, a szamana nie ma

. Peter Odemwingie, który wydawał się pewniakiem, usiadł na ławce, a od pierwszej minuty mecz zaczęli Chinedu Obasi i Yakubu Aiyegbeni - opowiada nigeryjskiej prasie źródło ze sztabu reprezentacji. Odemwingie zacznie dziś w pierwszej jedenastce, obok niego zagra Obafemi Martins. 62-letni Szwed dokona

Kuszczak zagrał w supermeczu z Chelsea!

) Amr Zaki (Wigan) 3 Elano (Man City) Hossam Mido (Middlesbrough) Emmanuel Adebayor (Arsenal) Robin van Persie (Arsenal) John Carew (Aston Villa) Kevin Davies (Bolton Wanderers) Yakubu Aiyegbeni (Everton) Shaun Wright-Phillips (Man City) Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz

Carson zamiast Dudka w bramce Liverpoolu

29-58 Najskuteczniejsi 22 Thierry Henry (Arsenal) 18 Andy Johnson (Crystal Palace) 11 Jermain Defoe (Tottenham Hotspur) 10 Robert Pires (Arsenal), Jimmy Floyd Hasselbaink (Middlesbrough), Yakubu Aiyegbeni (Portsmouth)

Liga angielska. Chelsea traci punkty

- MANCHESTER UNITED 1:2 (1:0): Grainger (39.) - Ronaldo (60.), Saha (78.) BLACKBURN - LEEDS 1:2 (0:1): Short (90.) - Caldwell (2.), Viduka (89.) BOLTON - ASTON VILLA 2:2 (0:1): Pedersen (48.), Davies (86.) - Crouch (18.), Hendrie (53.) CHARLTON - PORTSMOUTH 1:1 (1:0): Bartlett (8.) - Aiyegbeni (65.) CHELSEA

Liga angielska. 24. kolejka. Gole nr 100. i 101. van Nistelrooya dla MU

Ronaldo. Wynik 4:3 - również po golu strzelonym w przedostatniej minucie - padł także w meczu Tottenhamu z Portsmouth Sebastiana Olszara. Na White Hart Lane Polak znów nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych. Tym razem trener Harry Redknapp postawił na swój dawny atak Teddy Sheringham - Nigeryjczyk Yakubu

Liga angielska. 23. kolejka. Świetny debiut Sahy, Olszar na razie czeka

tylko nie doczekał się debiutu, ale nawet nie usiadł na ławce. Trener Harry Redknapp wystawił w ataku Teddy'ego Sheringhama i pozyskanego tego samego dnia co Olszar Chorwata Ivicę Mornara, a w rezerwie znalazł się Yakubu Aiyegbeni, który wrócił przedwcześnie z Pucharu Narodów Afryki, wyrzucony z

Premier League - wszyscy przeciw Chelsea

8 Asier Del Horno Athletic Bilbao - Chelsea 7,5 Aiyegbeni Yakubu Portsmouth - Middlesbrough 7 Peter Crouch

piłka nożna

Piłka nożna

Piłka nożna jest to gra zespołowa. Uznawana jest obecnie za jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Gra w piłkę nożną polega na rozgrywaniu zawodów zwanych meczami piłkarskimi. W meczach piłki nożnej rywalizują ze sobą dwie drużyny. Celem gry jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika jak największą ilość razy. Mecze piłki nożnej rozgrywa się na boiskach piłkarskich wyłożonych trawą. Mecz trwa 90 minut i jest rozgrywany w dwóch połowach.

Drużyna piłkarska składa się z 11 zawodników, wśród których znajdują się: bramkarz, obrońcy, napastnicy i pomocnicy. Gra w piłkę nożną polega na utrzymywaniu się w posiadaniu piłki tak, aby nie weszła ona w posiadanie przeciwnika i żeby trafiła do jego bramki. Nie jest dozwolone dotykanie piłki rękami, może to robić jedynie bramkarz w swoim polu karnym. Pozostali zawodnicy kopią piłkę lub podają ją przez tzw. "główkę", czyli poprzez odbicie piłki głową.

Piłka nożna od 1900 roku jest dyscypliną olimpijską. W turnieju piłkarskim biorą udział reprezentacje narodowe.

FIFA to ważna nazwa w świecie piłkarskim. Jest to Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej. Przynależy do niej 209 narodowych federacji piłki nożnej. FIFA organizuje światowe rozgrywki piłkarskie, takie jak: turnieje olimpijskie, mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn oraz grup młodzieżowych oraz ustala przepisy gry w piłkę nożną. Jest też zwierzchnią organizacją wobec federacji regionalnych.

Mundial jest ważnym wydarzeniem piłkarskim. Jest to potoczna nazwa wydarzenia jakim są Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Mundial odbywa się co cztery lata.

Liga Mistrzów UEFA to najpopularniejszy klubowy turniej piłki nożnej w Europie. Organizowany jest przez UEFA. Biorą w nim udział najlepsze drużyny Europy.

Najpopularniejsi piłkarze: od lat w tym gronie pojawiają się nazwiska takie jak: Christiano Ronaldo, Leo Messi, Xavi Hernandez, Andres Iniesta, David Beckham.