wacław wieczorek

Waldemar Kordyl

Wacław Wieczorek wygrał w Pobiedniku Wielkim

Najbardziej prestiżowe zawody lotnicze w Małopolsce wygrał pilot Aeroklubu Krakowskiego Wacław Wieczorek, a trzecie miejsce wywalczył jego młodszy brat Krzysztof. Obaj znaleźli się w kadrze, która od 21 czerwca będzie rywalizować w Austrii w mistrzostwach Europy w lataniu precyzyjnym.

Igrzyska lotnicze - Wacław Wieczorek zdobył złoto

Polski pilot Wacław Wieczorek (Aeroklub Krakowski) wywalczył w Cordobie złoty medal II Światowych Igrzysk Lotniczych w zawodach w lataniu precyzyjnym, uzyskując 257 pkt.

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie

Janusz Sidło, Grzegorz Lato, Wojciech Fibak, Andrzej Grubba, Mariusz Czerkawski i Wacław Wieczorek zostaną w niedzielę uhonorowani w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie.

Lot im . Franciszka Żwirki

Tradycyjna impreza lotnicza trwa od wczoraj na lotnisku w Pobiedniku Wielkim pod Krakowem. Krakowski Aeroklub reprezentują bracia Wieczorkowie (Krzysztof, Wacław i Michał) oraz Jerzy Markiewicz. Po pierwszym dniu najlepszy jest najstarszy z braci - Wacław. Krakowskie zawody to generalna próba przed

ME w lataniu precyzyjnym - Krzysztof Wieczorek liderem

Krzysztof Wieczorek wygrał pierwszą konkurencję nawigacyjną samolotowych mistrzostw Europy w lataniu precyzyjnym, które odbywają się w autriackim Ried. Trzeci był jego brat Wacław.

Samolotowe MŚ - Darocha objął prowadzenie

Janusz Darocha objął prowadzenie po pierwszej konkurencji nawigacyjnej rozgrywanych w Zagrzebiu 15. samolotowych mistrzostw świata w lataniu precyzyjnym. Drugie miejsce zajmuje Nigel Hopkins (RPA), trzecie - Wacław Wieczorek. Drugi z braci Wieczorków - Krzysztof jest na 7. miejscu.

Złoty Darocha

Na kolejnych miejscach uplasowali się zawodnicy Aeroklubu Krakowskiego: Krzysztof, Wacław i Michał Wieczorek. Na szóstym miejscu zawody ukończył pilot Aeroklubu Lubelskiego Michał Bartler. Pozostali reprezentanci Lublina zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką. W końcowej klasyfikacji juniorów

Sporty lotnicze. Darocha, jak zwykle, wygrywa

Wacław Wieczorek (Aeroklub Krakowski). Osowskiego z 172 punktami sklasyfikowano na 12. miejscu.

Samolotowe ME - całe podium polskich pilotów

Srebrny medal mistrzostw wywalczyła załoga Janusz Darocha ze Zbigniewem Chrząszczem, trzecie miejsce zajęli Michał Bartler z Dariuszem Zawłockim. Polacy zdecydowanie zwyciężyli także w klasyfikacji drużynowej. Klasyfikacja indywidualna 6. rajdowo-nawigacyjnych ME: 1. Wacław Wieczorek/Michał

Darocha bez medalu!

W grupie seniorów udało się rozegrać trzy konkurencje nawigacyjne i sześć lądowań. Zwyciężył rzeszowianin Marek Kachaniak. Na drugim miejscu uplasował się Wacław Wieczorek z Krakowa, a trzeci był jego syn Michał. Brązowy medal Wieczorka juniora był największą niespodzianką tych zawodów, gdyż po

80-lecie Aeroklubu Krakowskiego

, połamał się, ale przeżył. W naszych czasach największą furorę zrobił klan braci Wieczorków. Ze 109 medali wywalczonych przez AK w mistrzostwach Europy i świata zdecydowana większość przypadła dla Mariana, Wacława, Krzysztofa, a ostatnio także Michała, syna Wacława. - To nasza wizytówka - z dumą podkreśla

43. Lot Południowo-Zachodniej Polski

Dubnicy. Do narodowej kadry już wcześniej dostali powołania Wacław Wieczorek, Michał Wieczorek, Krzysztof Wieczorek (obrońca tytułu ME w lataniu precyzyjnym) i Jerzy Markiewicz z Aeroklubu Krakowskiego. - Czy jesteśmy dobrze przygotowani? Postaramy się wypaść jak najlepiej, ale to tylko sport. A z powodu

Darocha znów najlepszy

reprezentować będzie pięć załóg: Janusz Darocha i Zbigniew Chrząszcz (Wrocław), Wacław i Michał Wieczorkowie (Kraków), Krzysztof Wieczorek (Kraków) i Krzysztof Skrętowicz (Opole), Marek Kachaniak (Rzeszów) i Sławomir Własiuk (Lublin) oraz Ryszard Michalski (Łódź) i Jerzy Markiewicz (Kraków). W lataniu

Złoto 15-latków w Policach

. W Słupsku i Ustce rozegrano turniej rocznika 1996 o Puchar Wacława Kuchara. Nasza reprezentacja prowadzona przez trenerów Pawła Podgórskiego i Mateusza Kaźmierczaka została sklasyfikowana na miejscach 5-6. Nasz zespół przegrał w grupie z Małopolską 1:2, choć mógł te spotkanie wygrać. Później

Krzysztof Wieczorek

roku był indywidualnym wicemistrzem świata i złotym medalistą w drużynie w lataniu precyzyjnym w Dęblinie. Do latania zachęcili go starsi bracia Marian i Wacław. - To utalentowani ludzie, stworzeni do latania - wychwala Wieczorków dyrektor Aeroklubu Krakowskiego Janusz Czechowski. Pan Krzysztof ma 42

Co się wydaje: monografia Przyszłości Rogów

napisana przez Wacława Wranę, studenta politologii na Uniwersytecie Śląskim. Praca została napisana na podstawie wspomnień działaczy i piłkarzy rogowskiego klubu oraz opracowań książkowych i prasowych. Z publikacji można się dowiedzieć m.in., że w 1949 roku nastąpiła zmiana nazwy klubu. Stało się tak na

Gdzie są gwiazdy z tamtych lat: Wacław Sąsiadek

sfaulował go bramkarz Silesii Miechowice. Kolano pana Wacława boli do dziś, musi nosić nakolannik. - Cóż, żona w wyścigu do tramwaju jest dziś ode mnie szybsza - żartuje. Po długiej rekonwalescencji próbował jeszcze kopać piłkę w Silesii Miechowice, ale szybko dał sobie spokój. Pracował w dziale kreślarskim

Tam był sport: Skocznie w Bystrej

lat - opowiada Edward Wacht, wiceprezes Klimczoka. - Tu skakali również dwaj moi synowie: Wacław i Sebastian oraz wnuk Fabian Malik, który jest synem mojej córki Natalii i Janusza Malika, byłego reprezentanta kraju w skokach - mówi Przybyła. Swoje pierwsze skoki oddawał tutaj Łukasz Kruczek, obecny