"Czułem się, jakbym stracił 150 kg. Nie pamiętam, ile litrów piwa wypiłem". Szczere wyznanie legendy tenisa

Marat Safin po zakończeniu kariery nie przestał zaskakiwać. - Chciałem być piłkarzem, a nie tenisistą. Moja kariera była cudem. Po największym sukcesie na korcie nie byłem szczęśliwy - powiedział Rosjanin, były lider rankingu ATP.

Marat Safin łamał rakiety i serca, zarobił na korcie miliony, był pupilem Putina. Teraz samotnie przemierza świat

Marat Safin był oryginałem na korcie, i po zakończeniu kariery nie przestaje zadziwiać. Po sześciu latach w rosyjskiej Dumie wybrał samotność, starożytną filozofię i dyskusje o tym, że Bóg nie istnieje, ale obce cywilizacje - kto wie.

Wirus, który atakuje tenisistów. "Są bardziej narażeni niż inni sportowcy"

Roger Federer, Andy Roddick, Robin Soderling, Marion Bartoli, Christina McHale - to jedni z wielu, którzy chorowali na mononukleozę. To nie przypadek, że tenisiści tak często łapią tego niebezpiecznego wirusa.

Maradona nie pomógł

ukrywam, że troszkę się zdenerwowałem. Byłem przekonany, że Nikołaj wygra. Wszystko zależało ode mnie, a miałem problemy z kolanem i piętą. Gdybym przegrał tie-breaka w czwartym secie, pewnie nie dałbym już rady, dlatego w końcówce dałem z siebie wszystko - przyznał po finale Safin. Cytat dnia

Safin pokonał Federera!

prezent - przyznał Safin, który w czwartek obchodził swoje 25. urodziny. Jednak do ostatecznego zwycięstwa było jeszcze daleko. Piąty set był zdecydowanie najlepszy i stał na doskonałym poziomie - szczególnie w wykonaniu Safina. Pierwszy przełamał rywala i prowadził już 5:2, potem znów był remis po pięć

Do trzech razy sztuka Safina

bardzo ważny - przyznała młodsza z sióstr Williams, dla której jest to pierwsze zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym od Wimbledonu z 2003 roku. Finały: Marat Safin - Lleyton Hewitt 1:6, 6:3, 6:4, 6:4 Serena Williams - Lindsay Davenport 2:6, 6:3, 6:0

Marat Safin jednak bedzie grał!

dowiedziałyśmy się, że Marat Safin odsunął jednak w czasie swoją sportową emeryturę zapowiadaną na koniec tego sezonu i pogra jeszcze przynajmniej o 12 miesięcy dłużej. Alleluja! Przyznać musimy, że ze względu na powszechnie Wam znany fakt naszego umiłowania wobec Marata i pragnienie jego szczęścia przez chwilę

Roddick, Safin i Hewitt wygrywają w Masters Cup

amerykańscy kibice tenisa i sam zainteresowany. Niepotrzebnie. - Właściwie nie mogłem oczekiwać więcej. Wychodziło mi dziś wszystko - przyznał sam Roddick. Szczególnie miał na myśli uderzenia wolejowe i z bekhendu, które do tej pory uważano za jego piętę achillesową. - Najlepiej grał w krytycznych chwilach

US Open: Faworyci trzymają się mocno

Safin chyba nie spodziewał się, że już w drugiej rundzie będzie musiał stoczyć tak ciężki mecz. Na kort wyszedł rozluźniony i uśmiechnięty. Im jednak więcej czasu upływało, tym Rosjanin był bardziej zdenerwowany. Na każdy jego wygrany gem Chorwat odpowiadał tym samym - obaj regularnie serwowali z

Federer: to był perfekcyjny mecz

asem (łącznie miał ich 22) lub wygrywającym serwisem. - Musiałem się dobrze skoncentrować na dzisiejszym meczu, co nie pozwoliło mi zbytnio cieszyć się wydarzeniami na korcie - przyznał Szwajcar, jakby tłumacząc się ze swojej ponurej miny na korcie centralnym. - Nie dziwcie się, że mnie ograł. Jest po

Masters Cup. Hewitt i Federer w finale

sytuacjach, wydarzenia na korcie zupełnie przyćmiły wcześniejsze spekulacje spoza kortu. Gdy bowiem wszystko zdawało się iść według przewidzianego schematu - Szwajcar dzięki jednemu przełamaniu serwisu rywala wygrał pierwszego seta - nagle pojawiły się nieoczekiwane zmiany w scenariuszu. Safin fantastycznie

Roland Garros. Davenport pokonała Clijsters

Amerykankę Venus Williams, a w czwartej pokonała Szwajcarkę Emmanuelle Gagliardi. - Nie wiem, co powiedzieć. Mam pustkę u głowie. Nie mogę uwierzyć, że jestem w ćwierćfinale French Open. Kiedy w drugim secie wyszłam na prowadzenie 5:2, ogarnęło mnie przerażenie - przyznała Bułgarka. Od czasów Jugosłowianki

Australian Open. Haas pokonał Riosa

powiedział, że jestem w superformie, kłamałbym - przyznał Niemiec. Jego piątkowy rywal w półfinale Marat Safin spędził na korcie tylko 28 minut. Przeciwnik RosjaninaWayne Ferreira naciągnął mięśnie brzucha i skreczował przy stanie 2:5. - To jak upominek. Nie musiałem przebiec kilku kilometrów - powiedział

Australian Open: Sampras i Safin odpadli!

Z turnieju singla mężczyzn odpadło już trzech najwyżej rozstawionych: Kuerten, Safin i Sampras. W turnieju pań wygrały swoje mecze Lindsay Davenport, Monika Seles i Anna Kurnikowa. Wśród ośmiu tenisistek znalazła się też Jennifer Capriati, która zwyciężyła Martę Mareno. - Za każdym razem, gdy

Ciacha Roku 2008 - część pierwsza

ostatniej chwili walczyli Marat Safin, który pokazał nam swoje piekne plecy , oraz Novak Djoković. Ostatecznie jednak wygrały osiągnięcia. Nole był jednak największy w styczniu.     2. Luty   W lutym trzy zwycięstwa odnieśłi polscy piłkarze, ale w obliczu tego, co miało dziać się

Tenis. Janowicz i naprawdę źli chłopcy

trzecim secie pokłócił się z liniowym, a potem obrażony usiadł na jego krześle i nie chciał wstać. Główny sędzia Frank Hammond za karę przyznał gema McEnroe. Wtedy Nastase rzucił taką wiązankę bluzgów, że Hammond go zdyskwalifikował. Na trybunach wybuchły zamieszki, kibice zaczęli rzucać na kort puszki i

Roland Garros: odpadł Safin

- To cud, że awansowałam - przyznała w poniedziałek Belgijka Justine Henin-Hardenne po meczu czwartej rundy ze Swietłaną Kuzniecową. Rosjanka powinna wygrać. W tie-breaku pierwszego seta prowadziła już 5:2, ale jakieś magiczne moce pchały piłki Belgijki w kort (a w zasadzie w linię), a Rosjanki - w

US Open - Domachowska zagra z Peer

.), Argentyńczyk David Nalbandian (11.) czy Hiszpan Carlos Moya (31.). Wśród potencjalnych przeciwników broniącego tytułu, Federera w 1/2 finału są natomiast Australijczyk Lleyton Hewitt (3.), Rosjanin Marat Safin (5.), Brytyjczyk Tim Henman (12.) i Australijczyk Mark Philippoussis. Natomiast w dolnej połówce

Australian Open. Pierwszy krok Federera do Wielkiego Szlema

pokonać go w prawdziwym turnieju - przyznał też Roddick. Federer, który walczy o dziesiąty tytuł wielkoszlemowy w karierze, pierwszy mecz na Australian Open rozegrał już dziś w nocy polskiego czasu. Jego rywalem był Niemiec Björn Phau (ATP 83.). Jeśli nie doszło do tenisowej sensacji dekady, w

Deszcz uratował Safina

koncentrację. Gdyby nie to, byłoby po mnie - przyznał Safin, którego forma poszła nieco w górę, odkąd w grudniu wygrał decydujące dla Rosji mecze w finale Pucharu Davisa z Argentyną. Czwartego seta z Selą Rosjanin (nr 26 turnieju) rozstrzygnął po tie-breaku, a piątego, już na luzie, do zera. W hitowym

Stepanek i Mahut gwiazdami wrocławskiego challengera

Stepanek w ostatnich godzinach wystąpił do organizatorów o przyznanie mu "dzikiej karty". - Ćwierćfinaliście Wimbledonu i niegdyś ósmej rakiecie świata oraz byłemu narzeczonemu Martiny Hingis trudno było odmówić - zaznacza Paweł Jaroch, dyrektor turnieju. Stepanek jest aktualnie drugą

Carlos Moya pierwszym półfinalistą Masters Cup

. - Wcześniej muszę jednak pokonać Safina - zastrzega lider rankingu Champions Race. Podczas "rozgrzewki" do pojedynku dnia Costa pokonał Marata Safina, a Andre Agassi niespodziewanie uległ niedocenianemu Jirziemu Novakowi. - Chyba nie byłem przygotowany dziś na zwycięstwo - przyznał Agassi, który

Djoković vs. Murray: Kto wyjdzie z cienia?

- tłumaczył Andy. Obaj przyznają, że niezwykle pasuje im nawierzchnia w Melbourne - twarda, ale dużo wolniejsza niż w Nowym Jorku na US Open. Mimo kilku różnic fundament ich gry jest bowiem identyczny - to świetna defensywa i kontratak, czyli umiejętność dojścia do każdej piłki, a potem odbicia jej mocniej i

Australian Open - rozstawienie turnieju

, chociaż nie udało jej się odnieść ani jednego zwycięstwa w Wielkim Szlemie. W rywalizacji mężczyzn kolejne miejsca w rozstawieniu przyznano zgodnie z kolejnością zawodników w rankingu ATP "Entry System". W tej sytuacji numer drugi przypadł Amerykaninowi Andy'emu Roddickowi, trzeci

Federer - Agassi w ćwierćfinale Australian Open

Tenisistki same chyba zdają sobie sprawę z małej atrakcyjności swoich pojedynków, bo ostatnio nawet kreowana na przyszłą gwiazdę numer jeden Maria Szarapowa przyznała, że nie ogląda kobiecego tenisa. - Wolę męski. Kobiecy jest dla mnie za nudny - powiedziała po kolejnym swoim zwycięstwie. Akurat w

Najprzystojniejsi długowłosi sportowcy

absolutnie łysy Henrik Larsson. Długie włosy (i okulary, ale to akurat możemy przy dzisiejszym przeglądzie spokojnie pominąć) były też zawsze wizytówką i znakiem rozpoznawczym Holendra Edgara Davisa. Trzeba przyznać, że były naprawdę imponujące i pozazdroszczenia godne, a dodatkowo w przypadku holenderskiego

US Open: Pete Sampras pokonał Andre Agassiego

, doprowadził do kolejnego tie-breaka, publiczność zgotowała mu kilkuminutową owację. - Nigdy nie zapomnę tej chwili. Przez chwilę poczułem się, jakbym dokonał czegoś ważnego. Widziałem już w perspektywie piąty set i szansę wygrania meczu - przyznał potem Agassi. Jednak to Sampras pierwszy zdobył sześć punktów

US Open : Dzień tie-breaka

US Open to jedyne miejsce w tenisowym świecie, gdzie tie-breaki to rzecz powszechna. Wprowadzono je już w 1970 roku i od tego czasu rozstrzygają o wyniku każdego seta, gdy wynik brzmi 6:6. Sami Amerykanie przyznają, że początkowo zabieg ten miał uatrakcyjnić mecze tenisowe, teraz zaś to raczej

Odpadli Fyrstenberg i Matkowski

. Patrząc na drabinkę, trzeba przyznać, że turniej olimpijski jest silniej obsadzony niż niejeden turniej wielkoszlemowy - mówił Matkowski. - Zdobyliśmy trochę doświadczenia. Jesteśmy najmłodszą ze wszystkich startujących tu par deblowych - mamy 23 i 24 lata. Liczę, że to doświadczenie zaprocentuje i uda

Roland Garros: zwycięstwa Capriati i Agassiego, porażka Normana

błędy Normana i trzeba przyznać, że Szwed nie robił mu zawodu. On, który w ubiegłym sezonie był trzeci na liście najskuteczniejszych graczy na kortach ziemnych - tylko za Corretją i Kuertenem, a przed takimi asami jak Ferrero, Safin czy Puerta, mylił się w sytuacjach, kiedy wystarczało po prostu

Tenis 2000. Sezon z trzema zerami

Kuerten - Juan Carlos Ferrero na Roland Garros. Hiszpan, jako pierwszy w historii debiutant, dochodzi w Paryżu do półfinału, gdzie przegrywa, właściwie na własne życzenie, z późniejszym triumfatorem. Zuchwały Marat Safin zdobywający Nowy Jork. Pete Sampras przyznał później, że nigdy nie został tak

Ula Radwańska wychodzi z cienia, w II rundzie zagra z Sereną Williams

Klarą Zakopalovą 6:1, 6:4 Dla młodszej z sióstr Radwańskiej był to wielkoszlemowy debiut, w turnieju zagrała tylko dlatego, że organizatorzy przyznali jej dziką kartę doceniając zeszłoroczne sukcesy juniorskie - Ula wygrała w 2007 r. na Wimbledonie zarówno w deblu, jak i singlu. Ale na kameralnym

Rusza Wimbledon 2002: Planeta Williams

być, podobnie jak w Melbourne, pokonany przez kłopoty zdrowotne, w stu procentach zasłuży na miano pechowca roku. Lleytona można nie lubić ze względu na arogancję i wulgarne maniery, ale trzeba przyznać, że gra fantastycznie. Operuje głównie z głębi kortu, ale gdy trzeba, zadziwiająco swobodnie i

Po pierwszym dniu US Open

przeciwniczki, a przy prowadzeniu 30:0 w ostatnim gemie w rakiecie Coetzer pękła struna. - Nie miałam nic do stracenia i to mi pomogło - przyznała Schwartz po meczu. Tegoroczny US Open to dopiero jej siódmy turniej po niemal dwuletniej przerwie spowodowanej ciężką kontuzją ręki. Przez ten czas leworęczna

Zapowiedź turnieju Masters Series w Monte Carlo

jeszcze trochę postać. Przyznam się szczerze, że w to, iż będą musieli znów usiąść, jeszcze nie bardzo wierzyłem" - mówił Władysław Skonecki autorowi książki. Mecz w końcu wygrał. Gdy w 1955 ponownie triumfował w Monte Carlo, pokonując w finale Edwarda "Budge" Patty, nadano mu przydomek