sadłecka zdobyła

materiały prasowe

I Festiwal Górskich Motywacji w Lublinie

W najbliższy weekend do Lublina zawitają popularni i lubiani wspinacze, podróżnicy oraz sportowcy. W dniach 4-5 października odbędzie się I Festiwal Górskich Motywacji. Zapraszamy na weekend pełen gór, wspinaczki i pasji podróżowania.

Włoszczowska wicemistrzynią Europy

Maja Włoszczowska (Lotto) zdobyła w niedzielę, w belgijskim Kluisbergen, srebrny medal mistrzostw Europy w kolarstwie górskim. Mistrzynią Europy została Norweżka Gun Rita Dahle, od lat dominująca na świecie w tej dyscyplinie sportu, a trzecie miejsce zajęła Hiszpanka Marga Fullana.

Kolarstwo górskie. Włoszczowska wicemistrzynią Europy!

Maja Włoszczowska została wicemistrzynią Europy podczas mistrzostw MTB odbywających się w Dohnanach na Słowacji. Przed Polką linię mety przejechała Gunn-Rita Dahle-Flesjaa, dla której jest to piąty złoty medal ME w karierze.

Ponad 1600 osób śmigało na rowerach MTB po Krakowie [ZDJĘCIA]

. Teraz forma będzie coraz lepsza - zapewniał Halejak. Wśród kobiet pierwsze miejsce i 100 punktów do klasyfikacji Pucharu Polski zdobyła Sadłecka. - Wiedziałam, że mam do przejechania 90 kilometrów, więc na początku nie forsowałam tempa. Po dwóch godzinach jazdy poczułam, że mam siłę i mogę wygrać

MTB im. Artura Filipiaka ''Fisha'' w Zieleńcu

W sobotę 16 lipca na głównym parkingu w Zieleńcu pojawi się również narodowa kadra MTB: Maja Włoszczowska, Ola Dawidowicz, Magda Sadłecka i Paula Gorycka pojadą honorowo jedną pętlę, a trener Andrzej Piątek obiecał zwycięzcy koszulkę z ich autografami. Ponieważ IV Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska

Kolarstwo górskie. Piątek o medalu Mai: To wielki sukces, może dominować latami

Dramatyczny wyścig Włoszczowskiej. Przeczytaj relacją na Sport.pl » Andrzej Piątek to wieloletni trener Mai Włoszczowskiej, z którym sięgała po największe sukcesy. To z nim zdobyła między innymi wicemistrzostwo olimpijskie w Pekinie. W lipcu niespodziewanie medalowy tandem Piątek

Kolarstwo. Polacy gotowi na MŚ. Michał Kwiatkowski obroni tytuł?

w wyścigu ze startu wspólnego wywalczył Zbigniew Spruch, złoto i brąz na czasówce juniorów zdobyli Piotr Mazur i Łukasz Bodnar, a srebro z wyścigu ze startu wspólnego juniorek przywiozła Magdalena Sadłecka. Pozostałe medale w historii to złoto Michała Kwiatkowskiego w jeździe na czas juniorów (2008

PŚ w kolarstwie górskim. Maja Włoszczowska szósta

Drugi wyścig z cyklu Pucharu Świata rozegrano w brytyjskim Dalby Forest. Wystartowały 84 najlepsze kolarki globu, które poprzez ten cykl chcą uzbierać jak najwięcej punktów do rankingu i zdobyć w ten sposób przepustkę na przyszłoroczne igrzyska w Londynie. Najlepsza polska kolarka była szósta

Kolarstwo górskie. Włoszczowskiej wyprawa po pierwsze złoto

CCC Polkowice - Aleksandra Dawidowicz (złoto do lat 23 sprzed roku) i Magdalena Sadłecka. Niezwykle zdeterminowana jest również Anna Szafraniec (JGB-2), która w światowym rankingu jest najwyżej z Polek (9.), oraz Paula Gorycka, która zdobyła w czwartek w Kanadzie brązowy medal do lat 23 i marzy jej

MŚ w Australii. Mai Włoszczowskiej wyprawa po złoto

Europy, marzy, by w końcu zdobyć złoto MŚ. W olimpijskiej konkurencji cross country jeszcze jej się to nie udało, choć miała już okazję jeździć w tęczowej koszulce mistrzyni globu w maratonie. Trasa mistrzostw świata w Canberze jest polskiej ekipie zupełnie nieznana. - Nie przejmuję się tym - opowiada

Kolarstwo górskie MTB. Pojechali dla Artura

- mówiła podczas rozgrzewki Teresa Ćwik-Maszczyńska, która zdobyła potem pierwsze miejsce w kategorii K4. - Andrzej, pamiętaj, masz jechać rekreacyjnie - przypominała mężowi, panu po 70-tce, który po raz kolejny startował w Zieleńcu. 200 zawodników zostało wystawionych na ciężkie próby: tuż po starcie

Kolarstwo górskie. Grande Vinci Mai Włoszczowskiej

fontanna nie trysnęła. Może na szczęście, by otworzyć ją korkociągiem po złotym medalu mistrzostw świata. Aleksandra Dawidowicz, najlepsza kolarka świata ubiegłego sezonu do lat 23, goniąc rywalki, boleśnie się przewróciła i wycofała z zawodów. Anna Szafraniec była 14., Magdalena Sadłecka - 29., Paula

Kolarstwo górskie. Z Mają na majówkę

. Oczywiście nr. 1 jest gospodyni Maja Race. Zaproszenie przyjęły pozostałe czołowe Polki - Aleksandra Dawidowicz, Magdalena Sadłecka i Anna Szafraniec. Z zagranicznych gwiazd odliczy się znakomita Norweżka, wicemistrzyni świata Lene Byberg. Zapowiedziała się również dwukrotna olimpijka Amerykanka Mary

paniach. Oczywiście nr. 1 jest gospodyni Maja Race. Zaproszenie przyjęły pozostałe czołowe Polki - Aleksandra Dawidowicz, Magdalena Sadłecka i Anna Szafraniec. Z zagranicznych gwiazd odliczy się znakomita Norweżka, wicemistrzyni świata Lene Byberg. Zapowiedziała się również dwukrotna olimpijka Amerykanka

Kolarstwo górskie. Mistrzostwa Europy w Izraelu: Zdobyć medale i faktury

przejął stanowisko po Walkiewiczu, ale jest bliski rezygnacji. W ubiegłym roku Polki zdobyły na mistrzostwach Europy najcenniejsze trofea - złoto w elicie Maja Włoszczowska, złoto w kategorii młodzieżowej Aleksandra Dawidowicz. - Od tego momentu, a właściwie już od srebrnego medalu olimpijskiego Mai

Maja pofrunęła po złoto

, zdobyła w karierze dwanaście medali, w tym olimpijskie srebro w Pekinie. Ale polskiego hymnu na podium MŚ wciąż jej brakowało. - Wiedzieliśmy, że tego dopniemy - cieszył się trener kadry Andrzej Piątek. Na dekoracji był ubłocony po łokcie, bo biegał podczas wyścigu z jednego miejsca na trasie do drugiego

Włoszczowska szósta, Sadłecka kontuzjowana

pojedynki, to z Argentynką, to z Holenderką. Na pierwszą starczyło sił, na drugą już nie. Więcej nie mogłam dzisiaj zrobić, rywalki były lepsze, i tyle. Trzecia z Polek, 22-letnia Magdalena Sadłecka, nie dojechała do mety. Ona jednak wytrwała trzy pętle (trasa składała się z pięciu, w sumie liczyła 31 km

Nasi w Atenach - piątek

Lekkoatletyka Robert Korzeniowski zdobył ZŁOTY MEDAL w chodzie na 50 km w czasie 3:38,46 godz. Roman Magdziarczyk był szósty (3:48.11), a Grzegorz Sudoł - siódmy (3:49.09). Zbigniew Tulin/Łukasz Chyła/Marcin Jedrusiński/Marcin Urbaś w eliminacjach sztafety 4x100 m byli na drugim miejscu w swoim

Grand Prix MTB - Skody dla Włoszczowskie i Galińskiego

mecie. Zdobyte w Szczawnie punkty zapewniły Galińskiemu siódme już zwycięstwo w cyklu Grand Prix MTB. Wyniki zawodów w Szczawnie i końcowa kolejność Skoda Auto Grand Prix MTB: mężczyźni - elita 1. Igor Bogdan (Ukraina) - 1:50.29 2. Marek Galiński (Grupa PSB) strata 36 s 3. Serhij Rysenko (Ukraina) 2.21

Kolarstwo górskie. Włoszczowska: Nie mam normalnego życia

trafimy do ludzi. Choć szkoda, że latem ciężej jest się przebić do Eurosportu, bo o tej porze roku konkurencja jest dużo większa niż zimą. Za mistrzostwo świata zdobyte w 2010 roku dostała pani tęczową koszulkę - co może pani dostać za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

Marzenie Mai Włoszczowskiej: By ludzie kochali rowery

papieru, bo mówić nie mogła. Dla "Playboya" na razie nie Dwa tygodnie później Włoszczowska zdecydowała się na rzecz niesłychaną - wystartowała w mistrzostwach Europy w maratonie rowerowym w Estonii. Zdobyła srebro. - Medal zdobyłam tylko siłą psychiki - opowiada Maja. - Wszystko mnie jeszcze

Trener Włoszczowskiej: Majka nie ma dość kolarstwa

kilka minut później. Patrzymy, Majka macha nerwowo z daleka, byśmy się zatrzymali. Mówi nam, że rozbiła się Magda Sadłecka. Dojeżdżamy, przyjechała już także karetka, a z jej barku sterczały dwie kości, więzadła były całe poszarpane. Zresztą Madzia łamała sobie obojczyk cztery razy. Na igrzyskach w

Andrzej Piątek: Umiesz liczyć, licz na siebie

Przemysław Iwańczyk: Jak zdobywa się medal za prywatne pieniądze, nie licząc tylko na dotacje z ministerstwa? Andrzej Piątek*: Gdy w 1999 roku po pracy z kadrą szosowców objąłem reprezentację kolarzy górskich, od razu postawiłem sobie cel - medal igrzysk. Żeby go zdobyć w naszej dyscyplinie, nie

Lubię, jak boli

Kolarka. Po co hamować? Maja Włoszczowska, kolarstwo górskie Gonię po łące trzy ładne dziewczyny. Jedziemy na rowerach górskich. Łąka to stromy podjazd w Bukowinie Tatrzańskiej, a dziewczyny to Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec i Magda Sadłecka, olimpijska ekipa kolarek górskich. Na podjeździe

MŚ w kolarstwie górskim. Maja Włoszczowska mistrzynią świata!

zabrakło ostatecznie dwóch sekund. To największy sukces Włoszczowskiej obok srebra wywalczonego na Igrzyskach w Pekinie. Pozostałe Polki pojechały na miarę możliwości: siódme miejsce zajęła Anna Szafraniec a 21. była Aleksandra Dawidowicz. Magdalena Sadłecka nie ukończyła wyścigu. Tak relacjonowaliśmy na

MŚ w kolarstwie górskim - srebro Włoszczowskiej

) 6.14 8. Severine Hansen (Francja) 7.01 9. Irina Kalentiewa (Rosja) 7.25 10. Anna Enocsson (Szwecja) 7.36 ... 17. Anna Szafraniec (Polska) 10.39 34. Magdalena Sadłecka (Polska) 17.20

Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim: Złota Maja, Złota Ola

Szafraniec, dziewiąte - Magdalena Sadłecka. Po złoto w kategorii do lat 23 sięgnęła Aleksandra Dawidowicz, która w Pekinie dojechała na 10. miejscu. Piątek: - To było coś niesamowitego. Ta dziewczyna to nasza przyszłość, ona się nie męczy. Jest jak baterie Duracell - inni padają, ona jedzie coraz szybciej