puchar świata szpadzistek

Piotr Płatek

Łotyszka Julija Vansovica wygrała w niedzielę Puchar Świata szpadzistek w Katowicach

Jeszcze nigdy Polka nie wygrała katowickiego turnieju. Fatum nie zostało przerwane również w niedzielę, tym razem triumfowała Łotyszka...

Szermierka. Magdalena Piekarska wróciła po walce z rakiem i zdobyła mistrzostwo Europy z drużyną szpadzistek

Rok temu szpadzistka Magdalena Piekarska przechodziła chemioterapię w walce z nowotworem krwi. W sobotę w Duesseldorfie została drużynową mistrzynią Europy. Szpadzistki to największa nadzieja polskiej szermierki na igrzyska w Tokio

Szpadzistka Magdalena Piekarska w "Wilkowicz Sam na Sam": W grudniu jeszcze wygrałam Puchar Polski. W styczniu była diagnoza: nowotwór

Podeszłam jak do kontuzji: wyleczę tego raka i wrócę. Po coś się to stało. Żeby zwolnić, być bliżej rodziny. Wiedziałam, że włosy wypadną. Ale było smutno. Od lat powtarzałam, że zapuszczam aż do ślubu. Długo się z nimi żegnałam. Lekarka powiedziała: nie czytać o raku w Internecie. Jak się chce znaleźć informację, że się jutro umrze, to się znajdzie.

Polki seryjnie wygrywają najważniejsze zawody i niespodziewanie są naszą wielką nadzieją olimpijską

biegała między planszą, a toaletą. W niedzielę, po zajęciu pierwszego miejsca na Pucharze Świata w Tallinie, polskie szpadzistki zostały liderkami światowego rankingu. Wyjazdu na przyszłoroczne igrzyska są już niemal pewne. I dają coraz większe nadzieje na pierwszy dla Polski olimpijski medal w szermierce

Była mistrzynią, będzie rządzić po najlepszym ministrze od lat. Danuta Dmowska-Andrzejuk szefową polskiego sportu

Dmowskiej widzieliśmy przyszłość polskiego sportu, wierzyliśmy, że w kolejnych latach do złota mistrzostw świata dorzuci złoto olimpijskie. Szpadzistka z Warszawy kolejne sukcesy osiągała - w drużynie została jeszcze wicemistrzynią świata oraz mistrzynią i dwukrotnie wicemistrzynią Europy. Ale na igrzyska

Dokumenty, rozliczenia, paragrafy i koszty zmiany narodowości. Oto kulisy sporu Shelton z Polskim Związkiem Szermierczym

Końcówka stycznia, Puchar Świata w szabli kobiet w Salt Lake City. Ekipa USA już w pierwszej rundzie trafiła na Polskę. Aleksandra Shelton musiała stanąć naprzeciw swych niedawnych koleżanek, z którymi kilka miesięcy wcześniej jeździła na obozy przygotowawcze. 28 sierpnia do Polskiego Związku

Sukces warszawskiej szpadzistki

Szpadzistka Legii Magdalena Kumiet wygrała w Londynie zawody Pucharu Świata. W finale pokonała reprezentantkę Korei Płd. Keum-Nam Lee 15:14. Dwa tygodnie wcześniej warszawianka triumfowała także w zawodach PŚ w Pradze. Trzecią pozycję w PŚ juniorek w austriackim Moedling zajęła klubowa koleżanka

Olga Cygan wygrała zawody PŚ w szpadzie

Zawodniczka Warszawianki Olga Cygan wygrała w Legnano zawody Pucharu Świata szpadzistek. W finale pokonała Francuzkę Maureen Nisimę 15:12. Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Stroka, a siódma była Monika Maciejewska.

Magdalena Kumiet piąta w PŚ w Tauberbischofsheim

Szpadzistka Legii Magdalena Kumiet zajęła piąte miejsce w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Tauberbischofsheim. W finale Rosjanka Tatiana Łogunowa pokonała Niemkę Brittę Heidemann 15:11 Kumiet przegrała w ćwierćfinale z reprezentantką Francji węgierskiego pochodzenia Hajnalkš Kiraly-Picot 14:15

Londyn 2012. Magdalena Piekarska broni honoru szpadzistek

były jedyną furtką. Na szczęście wywalczyłam trzecie miejsce na Pucharze Świata w Barcelonie i to zapewniło mi olimpijski paszport - mówi. Olimpijskiej formy szukała na zgrupowaniach w Cetniewie i ostatnio w Spale, gdzie trenowała już mniej intensywnie. - Nie musiałam niczego nadrabiać, bo formę

Dmowska mistrzynią świata w szpadzie

/32 finału Claudię Panushkę z Austrii 15:6, a następnie w takich samych rozmiarach Szwajcarkę Dianę Romagnoli-Takouk. W 1/8 finału uporała się z drugą zawodniczką klasyfikacji Pucharu Świata w sezonie 2004/05, czołową szpadzistką świata ostatnich lat Rosjanką Anną Siwkową, wygrywając 11:9 Kolejną

Sport w skrócie

GIMNASTYKA Marta Pihan (Kusy Szczecin, na zdjęciu) zajęła 8. miejsce w finale ćwiczeń na poręczach podczas zawodów finałowych Pucharu Świata w gimnastyce sportowej, które odbyły się w Stuttgarcie. W pozostałych ćwiczeniach zajmowała odległe pozycje. LEKKOATLETYKA Stanisław Puna

Londyn 2012. 17 polskich medali na igrzyskach w Londynie?

Chińczycy, przed Rosjanami i Brytyjczykami. "USA Today" do tworzenia rankingu używa algorytmu, który uwzględnia imprezy takie, jak mistrzostwa świata, kontynentu czy Puchar Świata rozgrywane od ostatnich igrzysk. Dane aktualizuje holenderska firma Infostrada Sport, która co miesiąc będzie

Sylwetka Danuty Dmowskiej

mistrza świata. Ostatnim była także szpadzistka Joanna Jakimiuk, która stanęła na najwyższym stopniu podium w Hadze w 1995 roku. Danuta Dmowska urodziła się 1 marca 1982 roku. W klubie jej trenerem jest Mariusz Kosman, a w kadrze Janusz Wyszomirski. Jest studentką warszawskiej Akademii Wychowania

Szermierka: Wielkopolanie bez sukcesów

dość nieoczekiwanie zdobył 30. zawodnik Pucharu Świata - Tomasz Motyka z AZS AWF Wrocław. Dopiero w półfinale przegrał on z późniejszym złotym medalistą - Węgrem Gaborem Boczko. Na medal polska ekipa liczyła również w rywalizacji szablistek - jedną z głównych faworytek do mistrzostwa była warszawianka

Komplet złotych medali warszawskich szermierzy

Maciejewska-Banit pokonała klubową koleżankę Olgę Cygan, która kilka miesięcy temu wsławiła się wygraniem zawodów Pucharu Świata. Maciejewska triumfowała dopiero po dogrywce. - Nie cierpię występować w Warszawie. Tu mam masę znajomych. W dodatku walczę na planszy swojego klubu - mówiła Maciejewska, której

Znany skład kadry na szermiercze mistrzostwa Europy

się szykować do jesiennych mistrzostw świata, które odbędą się w Lipsku. Zamiast na Węgry, Ciepły, Witkowski i Mocek polecieli wczoraj do Hawany, bo tam w najbliższy weekend odbędą się ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata. Inną strategię wybrali pozostali trenerzy: w kobiecym florecie, a także

Szanse szermierzy na występ w Atenach

Pucharu Świata. Pozostałym drużynom nie udało się zakwalifikować, w tym florecistom, którzy tę szansę zaprzepaścili po przegranych ze słabszymi rywalami już w pierwszych rundach: miesiąc temu z Japonią, w miniony weekend z Egiptem. - Może zawodnicy nie dorośli jeszcze do walki o takie cele? - zastanawiał

Raport Olimpijski. Rok do igrzysk w Londynie. Szukamy polskich medali

, bo wyrównała dorobek z Aten - zdobyła dziesięć medali. W tym roku Polki są w wysokiej formie - wygrały Puchar Świata w Poznaniu, przypłynęły tuż za Niemkami w Duisburgu, zaś za Węgierkami w mistrzostwach Europy 2011 (w węgierskiej dwójce płynęła Katalin Kovacs, 38-krotna medalistka mistrzostw świata

Medale Wielkopolan w mistrzostwach Polski

. Maciejowi Tomczakowi z KKSz Konin, który niedawno był szósty w cenionym turnieju Pucharu Świata "O szablę Wołodyjowskiego", nie udało się nawet awansować do ćwierćfinału, a jego klubowi koledzy Arkadiusz Nowinowski i Patryk Pałasz zdecydowanie przegrali rywalizację o awans do półfinału. Te

Przed mistrzostwami świata w szermierce

będzie wyglądał turniej drużynowy. W tym roku po raz pierwszy zmienił się system rozstawiania zespołów. Podstawą są wyniki osiągnięte w zawodach Pucharu Świata. W nich nie wszystkie drużyny brały udział, niektóre walczyły w eksperymentalnych składach. Dlatego ranking światowy nie odzwierciedla

PRZEGLĄD regionalnych wydarzeń sportowych roku (część I)

bydgoskich lekkoatletów w halowych MP seniorów: trójskoczka Roberta Michniewskiego (BKS), kulomiota Leszka Śliwy i siedmioboisty Łukasza Zambrzyckiego (obaj Zawisza). Radosław Glonek (Budowlani Toruń) trzeci w Pucharze Świata do lat 20 we florecie Trener koszykarzy "Asty" Aleksander Krutikow