sprawdź też:

zgorzelec

gut

Koszykówka kadetek: Memoriał Krasonia

Puchar firmy Scavolini wywalczyła ekipa Osy Zgorzelec. Drugie miejsce zajęły kadetki z MUKS Poznań.

Mamy rozgrywającą. W niedzielę gra ostatni mecz w WNBA i leci prosto do nas

- Ryzykujemy, czekamy do końca, aby zyskać gracza nietuzinkowego i jednocześnie takiego, który nie rozwali naszego budżetu - mówił trener naszych akademiczek Dariusz Maciejewski. Doczekaliśmy się ostatniego wzmocnienia. 25-letnia rozgrywająca Angel Goodrich jeszcze gra w barwach Seattle Storm w WNBA. Do Gorzowa dotrze kilkadziesiąt godzin przed pierwszym meczem ligowym.

W memoriale sprawdza się nasza koszykarska młodzież

Zawodniczki AZS PWSZ Gorzów zapraszają do hali przy Chopina na pojedynki szóstego turnieju poświęconego Oli Piotrowskiej.

Pojedzie wycieczka kibiców Stelmetu na mecz do Zgorzelca. Skorzystasz?

PGE Turów Zgorzelec i Stelmet BC Zielona Góra miały spotkać się na boisku w niedzielę 3 stycznia. Ale mistrzowie Polski zostaliby wówczas bez szans na przygotowania do pierwszego meczu w Eurocup, który rozegrają 5 stycznia w Ludwigsburgu (Niemcy). Szefowie zielonogórskiego klubu poprosili zatem

Samsung Athletic Cup 2010 - Wrocław

chłopców, pierwsza trójka wbiegła na metę niemal równocześnie a wygrał Artur Walczak z MKS OSA Zgorzelec z czasem 11,81. Świetne wyniki osiągnęli też Paweł Malski (MKS MOS Wrocław) - zwycięzca biegu na 300 m z czasem 38,29 sek. i Krzysztof Czapieli (MKS Piast Lwówek Śląski) - triumfator pchnięcia kulą z

Finały wojewódzkie Orlik Basketmanii 2012

otrzymają profesjonalne stroje do gry firmy Spalding z kolekcji Score. Finały Wojewódzkie odbędą się na wybranych Orlikach w terminach: zachodniopomorskie: Stargard Szczeciński, Os. Zachód B15/a, 19-20 września dolnośląskie: Zgorzelec, ul. Kościuszki 68, przy Gim nr 1, 20 września opolskie: Brzeg

Berlin 2009. Polski oszczepnik amator powalczy o finał

. - W sensie zawodowym pozostanę na podobnym schemacie, jak to funkcjonowało do tej pory. Gdybym rzucił tak jeszcze raz czy drugi, może byłby to sygnał do zmian - wyjaśnia Markowski. Zawodnik Osy Zgorzelec zdecydował się jednak wystartować na mistrzostwach świata w Berlinie. O 16.15 zacznie rywalizację

Wszystkie festiwalowe koszykarskie gry dla gospodyń

, Walaszczyk 2, Balcerzak 0, Sienkiewicz 0. AZS PWSZ - Osa Zgorzelec 98:48 (24:14, 30:5, 20:18, 24:11): Chaliburda 28, Maruszczak 13, Zachorska 9, Modelska 8, Głębocka 4 oraz Trębicka 17, Lelek 8, Rutkowska 6, Grelewicz 4, Wierzbicka 1. AZS PWSZ II - AZS Uniwersytet Gdańsk 38:65 (4:20, 12:13, 18:16, 4:16

Medale poznańskich koszykarek

kategoriach młodzieżowych też mogą być najlepsi. Mimo tego faworytem finału i tak była poznańska Olimpia, która w ćwierćfinale rozgromiła GTK 100:64, już do przerwy prowadząca 57:27. Faworyci pewnie wygrali swoje mecze półfinałowe - Olimpia rozgromiła Osę Zgorzelec 94:57, a GTK wygrało z SKS 12 Warszawa 82:60

Wybierz sport

Handball Szczecin - Olimpijczyk Wągrowiec, sobota, godz. 17, hala przy ul. Twardowskiego. KOSZYKÓWKA Turniej o puchar Dyrektora Gimnazjum nr 3 w Szczecinie kadetek. Zagrają: Osa Zgorzelec, MUKS Szok Bojanow, UKS 16 Koszalin, Karkonosze Jelenia Góra, Mniszek Boguszów, Wilki Morskie Szczecin - Gim. 3. W

Koszykówka: kadetki Olimpii Poznań mistrzyniami Polski!

Wrocław, 6. Kasprowiczanka Ostrów Wlkp., 7. Osa Zgorzelec, 8. Odra Brzeg. Najwszechstronniejszą zawodniczką turnieju została wybrana Marta Urbaniak, najlepszą Agata Rafałowicz (obie z Olimpii), a królową strzelczyń Karolina Kaczmarek (Kasprowiczanka).

Jeden koszykarz z Trójmiasta w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na Eurobasket 2015

Skibniewski (WKS Śląsk Wrocław), Łukasz Wiśniewski (WKS Śląsk Wrocław) plus zawodnik naturalizowany Obwodowi: Dardan Berisha (Sigal Prisztina), Michał Chyliński (PGE Turów Zgorzelec), Tomasz Gielo (University of Mississippi), Karol Gruszecki (Energa Czarni Słupsk), Michał Michalak (Trefl Sopot), Jarosław

Wyniki X Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Wielkopolska 2004

, Garstka 3, Wrzesińska 2, Świerzewska 2, Antczak 1, Jankowiak 1. Olimpia Poznań - Osa Zgorzelec 43:63 (kwarty 8:13, 15:15, 8:24, 12:11); punkty dla Olimpii: O. Pacyńska 11, Durak 8, Budeń 5, Idczak 4, Kalka 4, B. Pacyńska 4, Białasik 3, Ignasiak 2, Grochowska 1, Bartuś 1. Mecz o 3. miejsce: MTK Pabianice

Koszykarze Asseco pokonali Siarkę i zagrają w play-off

Przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego sprawa była jasna - koszykarze Asseco aby zapewnić sobie udział w play-off musieli pokonać we własnej hali Siarkę Tarnobrzeg lub w przypadku potknięcia liczyć na porażkę Turowa Zgorzelec u siebie z Treflem Sopot. To drugie rozstrzygnięcie było raczej mało

Niespodzianka w Gdyni. Koszykarze Asseco pokonali mistrza Polski

Galdikasa (z gry, a potem z rzutów wolnych), zapewniły im dość przekonujące zwycięstwo 86:78. Asseco Gdynia - Turów Zgorzelec 86:78 Kwarty: 19:14, 23:24, 20:16, 24:24 Asseco: Walton 20, Szczotka 15 (1), Galdikas 12, Matczak 10, Frasunkiewicz 3 (1) oraz Kowalczyk 12 (1), Żołnierewicz 9 (2), Parzeński 5

Koszykarze Asseco zmiażdżeni w Słupsku

Polski Stelmet bez problemu pokonał Turów Zgorzelec 83:64. To oznacza, że Asseco jest już bardzo blisko awansu do play-off. Sytuacja w tabeli jest w tej chwili taka, że wystarczy im do tego choć jedno zwycięstwo w dwóch ostatnich meczach (oba grają u siebie - ze Stelmetem i Siarką Tarnobrzeg) lub

Można kupować bilety na finałowy turniej Pucharu Polski koszykarzy w Gdyni

W Gdynia Basket Cup zagra osiem najlepszych drużyn Tauron Basket Ligi. Gospodarze - Asseco Gdynia, zespoły występujące w tym sezonie w europejskich pucharach - PGE Turów Zgorzelec i Stelmet Zielona Góra oraz pięć najlepszych zespołów w tabeli po 15. kolejce TBL, czyli pierwszej rundzie rozgrywek

TOP10 alley-oop w I rundzie Tauron Basket Ligi. Ależ akcje! Jest też duet z Gdyni [WIDEO]

(kończący akcję). Ich akcja sklasyfikowana została na 9. miejscu. Prawdziwym "królem" alley-oop w I rundzie był koszykarz Turowa Zgorzelec Chris Wright, którego znalazł się na liście aż pięć razy (cztery razy w roli podającego wystąpił Tony Taylor, a raz Filip Dylewicz). TOP10 alley-oop w I

Asseco przegrało ze Stelmetem. O play-off musi jeszcze powalczyć

niedzielę pokonać we własnej hali Siarkę Tarnobrzeg lub liczyć na porażkę Turowa Zgorzelec z Treflem Sopot. Asseco Gdynia - Stelmet Zielona Góra 55:71 Kwarty: 14:23, 18:10, 12:18, 11:20 Asseco: Szczotka 12 (2), Hickey 7 (1),Żołnierewicz 7 (1), Matczak 6, Parzeński 5 (1) oraz Kaplanović

Koszykarze Asseco wygrali ważny mecz i wciąż są w grze o play-off

. Prowadzeni przez Anthony'ego Hickey'a i Przemysława Żołnierewicza gdynianie wygrali ją aż 28:6 i całe spotkanie 89:68. Dzięki temu zwycięstwu Asseco wróciło na 8. miejsce w tabeli (ma tyle sami zwycięstw co Turów Zgorzelec, ale jedną porażkę mniej). Do rozegrania ma jeszcze pięć meczów: z King Wilki Morskie

Wyniki Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Wielkopolska 2004

: Osa Zgorzelec - MKS Kutno 68:36, MUKS Poznań - Stal Stalowa Wola 55:53, Stal St. Wola - MKS Kutno 57:47, MUKS Poznań - Osa Zgorzelec 61:54, Osa Zgorzelec - Stal St. Wola 42:34, MUKS Poznań - MKS Kutno 59:56. 1. MUKS Poznań 3 6

Koszykarze Trefla odpadli z play-off. Turów za mocny [RELACJA + ZDJĘCIA]

dla Trefla sezon dobiegł końca. Sopocianie zostaną sklasyfikowani na 8. miejscu, na którym zakończyli fazę zasadniczą. Trefl Sopot - Turów Zgorzelec 73:98 Kwarty: 25:25, 22:25, 9:24, 17:24 Trefl: Leończyk 17, Michalak 9 (1), Lydeka 8, Kemp 8, Vasiliauskas 6 (2) oraz Bendżius 17 (2), Dutkiewicz 3 (1

Koszykarze Trefla walczą o przetrwanie

Trefl zakończył sezon zasadniczy na ósmym miejscu, z kolei Turów w tej fazie rozgrywek okazał się najlepszy. Faworyt starcia w 1/4 finału play-off był więc oczywisty i dwa pierwsze mecze w Zgorzelcu potwierdziły przewagę aktualnego mistrza Polski. Oba spotkania zakończyły się wysokimi zwycięstwami T

Koszykarze Asseco i Trefla poza Pucharem Polski

Do turnieju finałowego zakwalifikowało się osiem zespołów. W ćwierćfinałach poza Rosą i AZS zwycięstwa odniosły Energa Czarni Słupsk (84:83 nad Turowem Zgorzelec) oraz Stelmet Zielona Góra (74:71 po dogrywce ze Śląskiem Wrocław). W sobotnich półfinałach zmierzą się Energa Czarni z Rosą (godz. 18

Trefl podejmuje w środę Siarkę, Asseco poznało rywala w Pucharze Polski

Zgorzelec z powodu zatrucia pokarmowego. Środowe spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30. Asseco kolejny mecz ligowy rozegra w sobotę kiedy w derbach Trójmiasta podejmie właśnie Trefla (godz. 18). Koszykarze z Gdyni dowiedzieli się za to z kim zmierzą się w ćwierćfinale Dąbrowa Górnicza Basket Cup, czyli

Filip Dylewicz odchodzi z Trefla Sopot. Będzie grał w Turowie Zgorzelec

O tym, że Dylewicz prawie na pewno opuści zespół Trefla, było już wiadomo od wielu tygodni. Kiedy sopocki klub zakontraktował Pawła Leończyka stało się to przesądzone. Z Turowem flirtował od dłuższego czasu, teraz oficjalnie stał się jego zawodnikiem. - Przez te wszystkie lata spotkałem w Sopocie fa

Niezwykły mecz w lidze koszykarzy. Polpharma Starogard przegrała u siebie z Turowem Zgorzelec różnicą... 50 punktów!

z największych sukcesów w historii klubu. Kilka miesięcy później kibice Polpharmy przeżyli największą kompromitację. Polpharma Starogard - Turów Zgorzelec 55:105. Kwarty: 17:28, 10:22, 17:25, 11:30. Polpharma: Okafor 14, Weeden 10 (2), Arabas 5 (1), Simmons 4, Dąbrowski 0 oraz Wall 10, Hicks 5 (1

Ważne zwycięstwo koszykarzy Asseco Prokom Gdynia w Zgorzelcu

losy meczu praktycznie przesądził Łukasz Koszarek, który wykorzysta dwa rzuty wolne. W zespole Prokomu bardzo dobrze zagrał Jerel Blassingame, swoje zrobili też Mahalbasić (100 procent celności rzutów z gry plus siedem zbiórek) oraz Koszarek. Turów Zgorzelec - Asseco Prokom Gdynia 80:86. Kwarty: 22:31

Wyniki 84. Mistrzostw Polski

) 75,53 5. Adrian Markowski (MKS Osa Zgorzelec) 74,73 6. Rajmund Kółko (LKS Polkowice) 72,44 tyczka kobiet

Asseco Prokom po czterech latach wrócił do Hali 100-lecia Sopotu i pokonał Polpharmę Starogard [RELACJA+ZDJĘCIA]

Tauron Basket Ligi na 3. miejscu, ustępując tylko zespołom PGE Turów Zgorzelec i Stelmet Zielona Góra. Asseco Prokom Gdynia - Polpharma Starogard 88:64 Kwarty: 17:23, 23:12, 22:16, 26:13. Asseco Prokom: Zamojski 18 (3), Witka 11 (3), Hrycaniuk 10, Roszyk 5 (1), Koszarek 2 oraz Mahalbasić 18, Ponitka 18

Koszykarze Trefla bez szans w Zgorzelcu na początek play-off

, zespoły zmierzą się 10 maja w Zgorzelcu. W piątek rywalizację ze Stelmetem Zielona Góra (2. zespół rundy zasadniczej) zacznie na wyjeździe Asseco Gdynia (7.). Początek meczu o godz. 17. Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 101:78 Kwarty: 28:15, 29:25, 27:26, 17:12 Turów: Chyliński 20 (4), Taylor 13 (3), Natiażko

Niesamowita pogoń koszykarzy Trefla Sopot! W trzeciej kwarcie zdobyli 25 pkt z rzędu i pokonali PGE Turów Zgorzelec

gospodarzy. W ostatnich 10 minutach Turner, Dylewicz i Waczyński urządzili sobie małą strzelaninę i mimo zrywu gospodarzy w ostatnich sekundach, dowieźli wraz z kolegami odniesione w niesamowitych okolicznościach zwycięstwo. PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 81:86. Kwarty: 20:14, 28:19, 15:29, 18:24. PGE

Pięciu koszykarzy z klubów Pomorza w polsko-czeskim Meczu Gwiazd

Szubarga (Anwil Włocławek), Aaron Cel, Michał Chyliński (obaj PGE Turów Zgorzelec) oraz Jakub Dłoniak (Jezioro Tarnobrzeg). Z kolei w konkursie wsadów przedstawicielami Tauron Basket Ligi będą m.in. McCauley i Zamojski. Ten drugi zasługuje na miano najwszechstronniejszego koszykarza TBL

Zawodnik prosto z NBA w Czarnych Słupsk! Jordan Williams zagra w Tauron Basket Lidze

Williams, jak na polskie warunki, wcale nie będzie zarabiał wielkich pieniędzy. Dużo lepsze kontrakty mają gwiazdy Asseco Prokomu Gdynia czy Turowa Zgorzelec. Cheerleaderki Asseco Prokom Gdynia podbiły Turcję [GALERIA ZDJĘĆ] » Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil

Koszykarze Trefla po dramatycznym meczu wygrali w Zgorzelcu

zebrał niezawodny Leończyk. Za chwilę faulowany Simas Buterlevicius wykorzystał dwa rzuty wolne, ale gospodarze mieli jeszcze 14 sekund na ostatnią akcję. Jednak Tony Taylor nie trafił za trzy punkty i zwycięstwo Trefla stało się faktem. Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 74:77 Kwarty: 23:24, 15:19, 27:19, 9

Turów za silny dla Basketu

treningi - podsumował szkoleniowiec Basketu. Bank BPS Basket Kwidzyn - Turów Zgorzelec 74:83. Kwarty: 17:15, 23:16, 11:26, 23:26. Basket: King 18 (1), Żurawski 16, Ansley 12, Eldridge 7, Mazur 2 oraz Tuljković 10 (1), Andrzejewski 5 (1), Dąbrowski 4 (1), Potulski 0, Nate 0. Turów: Kelati 28 (5

Klęska Polpharmy w Zgorzelcu

rzędu (głównie Bryan Bailey oraz Krzysztof Roszyk), objął prowadzenie 47:29 i mógł zająć się dobijaniem słabnących z każdą minutą gości. Ostatecznie spotkanie zakończyło się prawdziwą katastrofą Polpharmy, która przegrała różnicą aż 42 pkt! Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard 97:55. Kwarty: 16:20

Koszykarze Trefla Sopot jako piraci. "Grabimy skarby tej ligi"

Trefl do walki w pierwszej "6" przystępuje z 4. miejsca, ale różnice w czołówce są tak minimalne, że po każdej kolejce możliwe są przetasowania (po sezonie zasadniczym pierwszy w tabeli PGE Turów dzielił od piątego Anwilu Włocławek zaledwie jeden punkt). W ramach kampanii "Grabimy ska

Koszykarze Trefla Sopot obronili Puchar Polski

Final Four Pucharu Polski - Intermarche Basket Cup - odbył się w Koszalinie. W sobotnich półfinałach Trefl bez większych kłopotów poradził sobie z PGE Turów Zgorzelec wygrywając 90:75, z kolei Prokom niespodziewanie przegrał z gospodarzem imprezy AZS 75:82. Finał nie miał zdecydowanego faworyta. W

Energa Czarni wciąż niepewni utrzymania

), Wiśniewski 5, Bozeman 2, Humphrey 0. W drugim środowym meczu Turów Zgorzelec wygrał z Atlasem Ostrów 87:71. Oznacza to, że bez względu na wyniki ostatniej kolejki, Turów przystąpi do play-off z pierwszego miejsca, a Prokom Trefl Sopot z drugiego. Tabela DBE 1. Turów

Wyniki 77. Mistrzostw Polski w lekkoatletyce

Sosnowska (Skra Warszawa) 13,12 2. Iwona Konrad (Skra) 13,59 3. Agnieszka Frankowska (Wawel Kraków) 13,92 4. Joanna Grzesiak (Lechia) 13,95 5. Magdalena Wittstock (LKS Ziemi Puckiej) 13,97 6. Justyna Oleksy (Osa Zgorzelec) 14,12 Dysk kobiet 1. Marzena Wysocka (AZS AWF Pol-Kres Biała Podlaska) 62,09 2

Energa Czarni Słupsk ukarani przez Polska Ligę Koszykówki za transparent "Pozdro dla emigracji"

POLECAMY - WYJĄTKOWY KALENDARZ NA 2012. Z SEKSOWNYMI CHEERLEADERKAMI Z GDYNI! [ZDJĘCIA MIESIĄC PO MIESIĄCU] Spotkanie to było transmitowane przez TVP Sport, kibice Czarnych uznali więc, że to dobry moment, aby pozdrowić kibiców klubu mieszkających obecnie poza Słupskiem - w Polsce lub zagranicą. Jed

Basket znów wygrał

Kibice zgromadzeni w hali w Kwidzynie znów oglądali fantastyczne widowisko i kolejny świetny występ swoich ulubieńców. Mecz od samego początku miał bardzo wyrównany przebieg, a oba zespoły zdecydowanie postawiły na atak. W ekipie gospodarzy świetnie spisywał się Dariusz Puncewicz. Dla borykającego s

Minimalne zwycięstwo "Czarnych Panter"

13, Naymick 12, Hamilton 10, Crone 4 (1), Cielebąk 1 oraz Przybyszewski 8, Barrett 6 (1), Kikowski 6 (1), Stelmach 2. Pozostałe wyniki 10. kolejki PLK: Atlas Stal Ostrów - Polpharma Starogard 96:86, PGE Turów Zgorzelec - Sokołów Znicz Jarosław 113:90, Sportino Inowrocław - AZS Koszalin 64:66, Basket

Sportowy weekend

, 15 i 9 zł. Prokom Trefl Sopot - Turów Zgorzelec, mecz ekstraklasy mężczyzn, sobota, godz. 20, hala przy ul. Goyki w Sopocie. Bilety: 30, 25 i 20 zł. Bank BPS Basket Kwidzyn - Stal Ostrów, mecz ekstraklasy mężczyzn, niedziela, godz. 17, hala przy ul. Mickiewicza w Kwidzynie. Bilety: 20 i 10 zł. Lotos

Koszykówka Finałowy turniej Pucharu Polski mężczyzn, Turów Zgorzelec - Śląsk Wrocław, sobota, godz. 15.15, Prokom Trefl Sopot - Anwil Włocławek, sobota, godz. 17.30, finał, niedziela, godz. 17, hala 100-lecia przy ul. Goyki w Sopocie. Bilety: 15 i 10 zł (na cały dzień). Energa Czarni Słupsk

Niesamowity Basket Kwidzyn

Polpharma podejmuję Astorię w Pucharze Ligi

"Kociewskie Diabły" zapewniły już sobie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w terminie 30.03-03.04 2005. Oprócz starogardzian pewni udziału w decydującej rozgrywce są już Polonia Warszawa, AZS Koszalin i Turów Zgorzelec, a także z urzędu trzy najlepsze drużyny poprzedniego

, sobota, godz. 12, stadion przy ul. Grunwaldzkiej. Wstęp wolny AZS AWFiS Gdańsk - Skra Warszawa, mecz o miejsca 7-10. I ligi, sobota, godz. 15, stadion przy ul. Wiejskiej. Wstęp wolny NASI NA WYJEŹDZIE Koszykówka - Turów Zgorzelec - Prokom Trefl Sopot, mecze półfinałowe ekstraklasy mężczyzn, piątek, godz

Era Basket Liga: Polpharma - AZS Gaz Ziemny 92:80

4. Polpharma Starogard Gd. 11 16 854:853 5. Turów Zgorzelec 10 15 782:760 6. Deichmann Śląsk Wrocław 10 15 792

Koszykarze Prokomu przegrali z Turowem w drugim meczu finału play-off [NA ŻYWO]

. Lider Prokomu Danel Ewing mówi, że kluczem do zwycięstwa będzie koncentracja. Taka jest prawda o polskiej lidze, największym rywalem gdynian są... oni sami. 17:50. Już za 10 minut drugi finałowy mecz pomiędzy Asseco Prokom Gdynia i Turowem Zgorzelec. W pierwszym mistrz Polski wygrał 88:79. Do

Sport w skrócie

półfinału Era Basket Ligi, w których Prokom Trefl Sopot zmierzy się na własnym parkiecie z Turowem Zgorzelec. Na spotkania te, w kasach Hali 100-lecia Sopotu, prowadzona będzie przedsprzedaż biletów. I tak: 19 i 20 kwietnia (wtorek i środa) godz. 12-16 - sprzedaż biletów wyłącznie dla posiadaczy karnetów