marian kolasa

Radosław Leniarski

Lekkoatletyczne MŚ. Polska tyczka na dwóch nogach

Najlepszy wynik na świecie ma Paweł Wojciechowski, broniąca tytułu Anna Rogowska czwarty. Pięcioro Polaków ma szanse na finał mistrzostw świata, co najmniej dwoje na medal. Czyżbyśmy byli potęgą w skoku o tyczce?

Kozakiewicz: Gdy dowiedzieliśmy się o bojkocie igrzysk, zamówiliśmy dzbanek wina. Po chwili restauracja zaczęła się trząść

- Poprosiliśmy kelnera o dzbanek wina. "Będziemy się martwić" - powiedzieliśmy. Dostaliśmy, pijemy, a za jakiś czas czujemy, że trzęsie się cała restauracja. Patrzymy po sobie i na ludzi, którzy wybiegają na zewnątrz, żeby im sufit na głowę nie spadł. Oni w panice, a my idziemy spokojnie, bo się zastanawiamy czy to się na pewno dzieje, czy to nie wino tak zadziałało. Okazało się, że Wezuwiusz się troszeczkę zdenerwował i było trzęsienie ziemi - Władysław Kozakiewicz wspomina dzień, w którym dowiedział się, że Polska zbojkotuje igrzyska olimpijskie w Los Angeles w 1984 roku. I opowiada, jak tamte wydarzenia wpłynęły na jego późniejszą karierę i życie.

Juniorki KSS-u Kielce w finale mistrzostw Polski

- Z taką grą jesteśmy w stanie powalczyć o medal - mówi Marcin Janiszewski, kierownik KSS-u Kielce po turnieju półfinałowym mistrzostw Polski juniorek. Takiej szansy nie będą mieć ich rówieśnicy z Vive.

Dwie kieleckie siódemki w półfinale MP juniorów

Kieleckie siódemki przeszły wstępną selekcję bezproblemowo. Podopieczne Mariana Siewruka w Dobrzeniu Wielkim pewnie pokonały 29:20 MTS Żory oraz miejscowy Tor 36:21. Zajęły pierwsze miejsce i dzięki temu będą gospodyniami turnieju półfinałowego. W dniach 20-22 lutego zmierzą się z Sośnicą Gliwice

Złoty medal dla juniorów Budowlanych

Ryszard Wiejski), 1972 (Wiejski), 1974 (Wiejski), 1975 (Wiejski), 1976 (Wiejski), 1977 (Bogdan Gur), 1978 (Gur), 1986 (Gur, Zbigniew Jurzysta), 1989 (Gur, Jurzysta), 1990 (Mirosław Żórawski, Marian Kolasa), 1991 (Żórawski, Kolasa), 1996 (Kolasa, Marcin Ociepa), 2003 (Żórawski, Marek Maciejewski), 2004

I liga piłkarzy ręcznych: Końskie zyskiwały atakiem, Wisła Sandomierz traciła

[ChKS przegrał 26:39 - red.] Chrzanów walczył do końca - podkreślał Marian Panek, trener KSSPR. A miał o co się starać, bo w 48. min przewaga gospodarzy sięgnęła dwunastu trafień (33:21). Udało się ją zmniejszyć, bo rywal mocno odpuścił, pozwalając nawet między 54. a 57. min na rzucenie pięciu bramek z

Drugoligowi piłkarze Cracovii wznowili treningi

dwóch Słowaków (jednym z nich jest Marian Cocis z Hetmana) - Szykujemy transferowy hit - mówi tajemniczo prezes Misior. Ma nim być prawdopodobnie Kameruńczyk Adeck-Akah Mba (ostatnio grał w Dynamie Berlin). - Z tej grupy wybierzemy jeszcze dwóch, trzech piłkarzy, z którymi podpiszemy kontrakty - dodaje

I liga piłkarzy ręcznych: szóste i ósme na półmetku

. Przed przerwą gospodarze przez to odskoczyli nam na trzy bramki. Mecz rozstrzygnął się tuż po zmianie stron. Znów nie trafialiśmy, a sami zostaliśmy kilkakrotnie skontrowani - opowiadał Marian Panek, trener KSSPR. Po świątecznej przerwie pierwszoligowcy wrócą do gry dopiero 24 stycznia. Wisła nawet

Porażka Jagiellonii w sparingu

żołądkowa - powiedział trener mławian Marian Kurowski. Białostoczanie od początku starali się atakować, ale nie potrafili poważnie zagrozić bramce Roberta Romanowskiego. Ich przewaga była widoczna jedynie w liczbie egzekwowanych stałych fragmentów gry. Niewiele było w ich wykonaniu strzałów. Z pierwszej

Rugbiści Budowlanych bez kierownika

cieszył się, kiedy drużyna zdobywała wicemistrzostwo Polski i Puchar Ligi, raz zajął czwarte miejsce. Wspomina współpracę z czterem trenerami: Mirosławem Żórawskim, Marianem Kolasą, Ryszardem Wiejskim i Mirosławem Szczepańskim. Kierownik Blach Pruszyński utrzymuje, że głównym powodem rezygnacji są sprawy

"Złote kolce" dla Moniki Pyrek i Szymona Ziółkowskiego

Bronisław Malinowski 1974 - Szewińska i Malinowski 1975 - Szewińska i Władysław Kozakiewicz 1976 - Szewińska i Jacek Wszoła 1977 - Szewińska i Kozakiewicz 1978 - Grażyna Rabsztyn i Jan Ornoch 1979 - Rabsztyn i Marian Woronin 1980 - Rabsztyn i Kozakiewicz 1981 - Małgorzata Nowakowa i Bogusław Mamiński 1982

HOKEJ. Play-off: Dwory/Unia - ComArch/Cracovia 4:2

za moment do boksu kar trafił Mariusz Dulęba). Marian Csorich podjechał pod bramkę, zasymulował strzał, po czym podał do Damiana Słabonia, a ten łatwo trafił do pustej bramki. 90 sekund później wyrównać mógł ponownie Słaboń. Zamiast tego na sekundę przed końcem meczu, gdy Radziszewski zjechał do

I liga piłkarzy ręcznych: Wisła ograła wicelidera

, Rokita. Koneczanie próbowali podjąć walkę na parkiecie lidera. Na przeszkodzie stanęły jednak kontuzje (w Zabrzu zabrakło bramkarza Rafała Ratuszniaka i Arkadiusza Bąka, a ze szwami grał Filip Sadowski) oraz twarda - momentami na granicy faulu - gra w defensywie siódemki gospodarzy. Podopieczni Mariana

Polacy nie odpadają w pierwszych rundach

. Do finału byłem świeży. Tu będzie inaczej. Obawy przed finałem? Tylko jedna. Nie wiem, czy uda mi się poprawić w finale życiówkę, po mocnym półfinale. ADAM KOLASA: Nie wiem jak to się stało, że poprzeczka na 5,70 m nie spadła. Już ją zahaczyłem od dołu nogami, a potem lekko przy schodzeniu

Tak było - krótka historia poprzednich mistrzostw świata

Kostadinowa (2,09 m). Jest to jeden z 12 rekordów świata kobiet ustanowionych w latach 80., który przetrwał do nowego milenium. Polacy? Najwyższe miejsce, czwarte, zajął w skoku o tyczce - Marian Kolasa (5,80 m). Tokio, 1991 Carl Lewis wygrał po raz trzeci na 100 m. Był też w doskonałej dyspozycji w skoku w

W 31 kolejce Podhale lepsze od "Pasów", remis Unii w Tychach

Piotr Gil, po drodze "guma" odbiła się od obrońcy Cracovii Pavla Urbana, co kompletnie zmyliło bramkarza, i podhalanie prowadzili 2:0. W drugiej tercji podwójne osłabienie krakowian (w boksie kar Marian Csorich i Sebastian Smreczyński) wykorzystał trafieniem w górny róg Janusz Hajnos po

Bubka mógł skoczyć 6,40 m

(6,15) 5,90 rekord Polski Mariana Kolasy, 1988 Jelena Isinbajewa 11 rekordów świata (5,01) 9 rekordów świata w hali (4,93) 4,83 rekord Polski Anny Rogowskiej, 2005 *Wasilij Pietrow - trener Siergieja Bubki i Jeleny Isinbajewej, najlepszych w historii skoku o tyczce. Bubkę "stworzył" od zera, z

Blachy Pruszyński Budowlani Łódź - Arka Gdynia w ekstraklasie rugby

Matczak, Artur Mrowicki, Adam Prach i Krzysztof Serafin. Okazuje się, że udział w rozgrywkach drugiej drużyny Blach Pruszyński Budowlani nie jest debiutem. - W 1981 roku też zgłosiliśmy do drugiej ligi rezerwy - opowiada Marian Kolasa, były szkoleniowiec łodzian. - Sam grałem w tych meczach. Naszymi

Wojas/Podhale - ComArch Cracovia 5:1

Najważniejsza akcja meczu, po której gospodarze odskoczyli rywalowi na 3:1, nastąpiła w końcówce II tercji. Zbigniew Podlipni utrudniał wyprowadzenie krążka z tercji Marianowi Csorichowi. Obrońca Cracovii upadł, sędzia podyktował drugą w ciągu minuty karę przeciw Podhalu. Widząc to, Csorich z

W PLH zwycięstwa Cracovii i Unii nad Podhalem

Marian Csorich pokonali Dawida Łukaszka, który po sześciu minutach drugiej tercji stanął w bramce sanoczan. Trzecia odsłona nie przyniosła najmniejszych emocji, a oba zespoły chciały to spotkanie dograć. COMARCH CRACOVIA 7

Jak Sergiej Bubka spędził sobotę w Szczecinie

, Mariana Kolasy śledził nocny konkurs. Cała trójka nie mogła spokojnie usiedzieć i co chwilę udzielała porad zawodnikom biorącym udział w konkursie. W niedziele przed południem Sergiej Bubka odleciał do Warszawy, skąd uda się na kolejny konkurs. Tym razem do Czech.

28. kolejka ekstraklasy. Porażki Wisły, Legii i Pogonii

trącił obrońca Śląska Piotr Jawny. Marian Janoszka wykorzystał karnego i w kwestii, kto zagra w barażach nadal nic nie wiadomo.

Wziąłbym ślub z diabłem - rozmowa z trenerem Moniki Pyrek

swoją inteligencję, by tak swoim życiem pokierować, żeby w tym sporcie wygrać z kim się da i zrobi to z klasą. W kategorii swoich sukcesów zawodowych, na którym miejscu postawiłby Pan medal Moniki? - W tej chwili na pewno na pierwszym. Miałem do tej pory czwarte miejsce Mariana Kolasy w mistrzostwach

Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd

(Polska) Tamara Wołkowa (Ukraina) Anna Zagórska (Polska) Marian Burnett (Gujana) Beata Rudzińska (Polska) Rikke Ronholt (Dania) Nadjeżda Worobjewa (Rosja) Ewa Klarecka (Polska) 1500 m kobiet Anna Jakubczak (Polska) Justyna Lesman (Polska) Małgorzata Jamróz Polska) Jackline

Prognozy 9. kolejki piłkarskiej ekstraklasy

strzały Małocha 54 Salami 15 celne Żelazowski 27 Januszewski 40 faulował Małocha 41 Salami 49 faulowany Małocha 60 ŚLĄSK - GÓRNIK MECZ W SOBOTĘ O 16 Zabrzanie w dwóch kolejnych meczach strzelili osiem goli, ale u siebie. W Śląsku jest nowy trener Marian Putyra, znany z silnej ręki. W Ostrowcu w niczym nie

Prognozy 8. kolejki piłkarskiej ekstraklasy

MECZ W SOBOTĘ O 14.30 Wrocławianie idą tropem ŁKS, który kilka lat temu był znany z tego, że drugi i pierwszy trener po kilka razy zamieniali się miejscami. Teraz Marian Putyra wrócił na stanowisko, a różnica w stosunku do łodzian jest tylko taka, że pierwszy nie zostaje drugim, tylko jak Czech Petr

13. kolejka PLH: porażka Dworów/Unii!

Tercje: 1:1, 0:1, 0:1 STRZELCY BRAMEK 1:0 Rąpała (5. Mermer, Burnat w przewadze), 1:1 Kolusz (11. Sroka, Różański), 1:2 Hajnos (34.), 1:3 Hajnos (55. Biela, Podlipni). Wojas/Podhale: Worosznow - Sroka, Kolasa, Różański, Kolusz, Łyszczarczyk - Piotrowski, Wilczek, Podlipni, Biela, Hajnos - Gil, Talaga, Ł

Hokej: Zwycięstwa i prowadzenie Małopolan

Radziszewskiego uderzeniem pod poprzeczkę. Później katowiczanie strzelili drugą bramkę, a jeszcze "Radzik" wygrał pojedynek z Tomaszem Mirochą. W II tercji "Pasy" ruszyły ostro do odrabiania strat. Kontaktowy gol to efekt błędu Zająca, który po strzale z dystansu Mariana Csoricha przepuścił do

Najlepsi na Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym

. Bożena Trzcińska (Skra) 6,12... 6. Aneta Cubała (Zawisza) 5,78; trójskok: 1. Mariana Solomon (Rumunia) 14,04 m, 2. Nadieżda Bażenowa (Rosja) 13,92, 3. Natalia Safronowa (Białoruś) 13,90; rzut dyskiem: 1. Joanna Wiśniewska (Warszawianka) 62,79 m, 2. Wioletta Potępa (AZS AWF W-wa), 3. Marzena Wysocka (AZS

Półfinały Pucharu Polski: Zagłębie - Polonia 1:2 i Odra - Górnik 1:1

Dariusza Solnicy, który bez problemu obronił Mirosław Wróbel. Druga połowa rozpoczęła się bardzo szczęśliwie dla piłkarzy Odry, bo już pierwsza akcja przyniosła im wyrównanie. Po rzucie wolnym, wykonywanym przez Mariana Kucharskiego, najwyżej do piłki wyskoczył Józef Żymańczyk i strzałem głową pokonał