To był najsłabszy mecz janikowian w tym sezonie rozgrywek III ligi piłkarzy

Porażka trzecioligowych piłkarzy Unii Janikowo

Przegrali 1:2 u siebie z rezerwami Lecha Poznań

Unia Janikowo - Flota Świnoujście 0:0

Bilscy sukcesu byli jednak piłkarze znad morza. W 72 min poszedł kontratak, Jacek Ratajczak był w sytuacji sam na sam z Maciejem Zającem i próbował przerzucić nad nim piłkę. Bramkarz Unii końcami palców trącił futbolówkę. Ta wolno zmierzała jednak do siatki, ale tuż przed linią bramkową wybił ją

Halowy turniej piłkarski na Zawiszy

Od kilku lat dzień przed wigilią Bożego Narodzenia futbolowcy WKS rywalizują o puchar dyrektora klubu. - I tak zawsze wygrywają tzw. gwiazdy-oldboje. Dlatego teraz zagramy jako trenerzy - żartuje Grzegorz Wódkiewicz, który jeszcze w tym roku biegał po drugoligowych boiskach w barwach Arki Gdynia, a

Lech II Poznań - Unia Janikowo 3:2

Przegrana z Lechem II była pierwszą dla Unii w tym sezonie. Po udanej pierwszej połowie bezsensowny faul w polu karnym popełnił Sebastian Urbanek i z karnego wyrównał Pontus. Lech II zaatakował i strzelił kolejne gole. W 76 min, po stracie piłki przez Macieja Wódkiewicza faulował wychodzącego na

Unia Janikowo - Polonia/Crulex 3:1 (2:0)

(uraz mięśnia dwugłowego), a po przerwie nie mógł już wybiec na murawę Maciej Grzybowski (taki sam uraz). Kontaktowego gola dla Polonii/Cruleksu zdobył Paweł Kleszczewski, przedłużając lot piłki po rzucie wolnym Michała Zarembskiego w 58. min. - Od tego momentu mieliśmy więcej z gry, ale rywale nas

Kotwica - Unia Janikowo 3:2

zdobyć jedną bramkę wiecej - mówi Polehojko. Jednak w przedostatniej minucie spotkania gospodarze wyprowadzili znakomity kontratak. Lewa strona pomocy janikowian pozostała pusta, a piłka trafiła Pawła Gębickiego, który pokonał Macieja Zająca. KOTWICA KOŁOBRZEG 3 (2) UNIA JANIKOWO 2 Strzelcy bramek

Unia Janikowo - Unia Tczew 2:0

Drużyna z Tczewa nastawiła się na zagęszczoną obronę i kontrataki. Ostatecznie tylko raz zagroziła bramce Macieja Zająca, który jednak z łatwością złapał lekki strzał z rzutu wolnego. Bohaterem meczu mógł zostać jego vis a vis - Osiniak. Potrafił wybronić piłkę po uderzeniu głową Piotra Bajdziaka z

Ruchy kadrowe w Arce Prokom Gdynia

, że w przyszłym sezonie zagra w ekstraklasie. W podobnej sytuacji jak Fojna są dwaj inni kontuzjowani gracze Arki: Grzegorz Wódkiewicz i Marcin Mańka. Ten drugi dochodzi już do formy i 7 lipca pojedzie z drużyną na obóz do Świeradowa. Po obozie zapadnie decyzja, czy zostaje w klubie. Na razie jednak

Co u piłkarzy Finishparkietu?

Namówieni na grę w Finishparkiecie zawodnicy to trzej obrońcy - Mariusz Unierzyski z Ruchu Chorzów, Marcin Wincel z Warmii Grajewo i Marek Wódkiewicz z Unii Janikowo - oraz jeden napastnik Marek Gołębiewski z Ruchu Wysokie Mazowieckie. Wcześniej nowomieszczanie pozyskali bramkarza Unii Janikowo

Tylko remis Unii w piłkarskiej III lidze

Wystarczył w sobotę moment dekoncentracji tuż po wyjściu z szatni na drugą połowę. Waldemar Kuczyński (były wieloletni zawodnik Unii, owacyjnie witany przez kibiców - przyp. red.) silnym strzałem z około 18 m pokonał wówczas Macieja Zająca i było 1:1. Do końca meczu gospodarze nacierali na bramkę

Baraż o II ligę: Unia Janikowo - Stasiak KSZO Celsa Ostrowiec, niedziela godz. 15

, bo w obronie w tej drużynie góruje doświadczenie - Maciej Wódkiewicz i Tomasz Wódkiewicz to piłkarze mający za sobą grę w ekstraklasie. Są tam także byli gracze Kolportera Korona Marcin Thiede i Krzysztof Nykiel. Trenerowi Wiśniewskiemu na baraże zabraknie jedynie chorego napastnika Jacka

Unia Janikowo - Obra Kościan 2:1

To było jednak najtrudniej osiągnięta wygrana. Goście prowadzili po bramce strzelonej na początku drugiej połowy przez Macieja Piątka. Po kilkudziesięciu sekundach z boiska wyleciał jednak pomocnik Obry Gerard Putz. To była pierwsza, ale nie ostatnia czerwona kartka dla gości. W 80 min za drugą

Sylwetka Unii Janikowo

Klepczarek, ale z tego samego powodu nie został graczem Korony. Kilku piłkarzy ma za sobą grę w ekstraklasie: Maciej Wódkiewicz (Amica Wronki i Radomsko), Tomasz Ciesielski (Polonia Warszawa i Widzew łódź), Artur Szymczyk (Stomil Olsztyn, GKS Katowice, Widzew, Groclin Grodzisk Wielkopolski) i Łukasz

Debiut Wyłupskiego, Kalkowski wraca do Arki

którym 23 sierpnia gdynianie rozegrają u siebie mecz ligowy. Prezes Arki Jacek Milewski nie ukrywa, że zespół zostanie jeszcze wzmocniony, nowi zawodnicy (prawdopodobnie obrońca i pomocnik) mają dołączyć do drużyny jeszcze w Świeradowie. - Na pewno dołączy Maciej Kalkowski [ostatnio Stomil Olsztyn - red

Składy zespołów III ligi, terminarz gier na własnym boisku

Skład: Bramkarze: 1. Marcin Ciesielski (28), 12. Maciej Zając (26), 21. Tomasz Młynarek (25) Obrońcy: 2. Dariusz Modliński (26), 3. Janusz Humaj (30), 4. Krzysztof Nykiel (22), 5. Maciej Wódkiewicz (27), 15. Krzysztof Misiąg (19), 22. Tomasz Ciesielski (26), Marcin Thiede (28) Pomocnicy: 6. Krzysztof

Unia Tczew - Unia Janikowo 2:4

tczewianie. Najpierw Grzegorz Pawłuszek strzelił silnie z 15 metrów w długi róg na 4:1. Następnie Bogusław Lizak stojąc niedaleko narożnika boiska "wkręcił" piłkę tak, że odbita od słupka wpadła do siatki za Maciejem Zającem. Rekordzista kolejki, Grzelak ma teraz o jedno trafienie więcej niż Marcin

Porażka Unii Janikowo w piłkarskiej III lidze

do ziemi, gdy nadbiegło dwóch rywali i zaczęło go kopać po rękach, by wyłuskać futbolówkę i wbić do bramki. Piesika musiał zaraz zmienić Maciej Zając (Piesik ma krwiak, wczoraj nie trenował). Na początku drugiej połowy wpuścił gola, gdy Patryk Halaburda wykorzystał wrzutkę na pole karne, wyprzedzając

SPORT W SKRÓCIE

grupy trzeciej ligi Unii Janikowo. Jego kolegami w nowym zespole będą między inny były zawodnik kieleckiego klubu Krzysztof Nykiel, testowany kilka miesięcy temu w Kielcach Piotr Klepczarek czy znani z pierwszoligowych boisk Artur Szymczyk (kiedyś Stomil Olsztyn i GKS Katowice) oraz Maciej Wódkiewicz

IV liga piłki nożnej

Torunianie szybko stracili bramkę po akcji Michała Krzyżanowskiego, ale już po pięciu minutach zdołali wyrównać. Tyle samo minut potrzebowali jednak piłkarze z Ciechocinka, aby znów odzyskać prowadzenie. - Właściwie mecz zakończył się na pierwszej połowie - podsumował trener Zdroju Maciej Bartoszek

Unia Janikowo - Kaszubia 4:2

W sobotę najlepszy strzelec lidera III ligi rozpoczął festiwal bramek dla Unii. Już w 15 minucie wykorzystał podanie Sławomira Suchomskego i pokonał bramkarza Kaszubii. Goście, jeden z czołowych zespołów w tym sezonie nie oddawali pola. W 28 minucie Mariusz Majewski strzałem głową pokonał Macieja

Piłkarze TKP pokonali Unię Janikowo

. Kryszaka strzałem głową pokonał Piotr Bajdziak. Zwycięstwo TKP zapewnił w 72 minucie Damian Grzędzicki, który po indywidualnej akcji "na raty" strzelił gola rezerwowemu bramkarzowi Unii Maciejowi Zającowi. Trener Borończyk ze szczególną uwagą przyglądał się poczynaniom testowanych piłkarzy

Pierwsza porażka piłkarzy Lechii Gdańsk w rundzie wiosennej

celnie dogrywał piłkę, niewiele sztuczek technicznych wychodziło Maciejowi Kalkowskiemu. Piłkarze Lechii nie mieli miejsca do gry, gdy tylko któryś z nich dostał piłkę, zaraz pojawiał się przy nim zawodnik Unii, który czystym zagraniem lub faulem przerywał momentalnie akcję. Piłkarze Unii grali twardo i

Co słychać u trzecioligowych piłkarzy z regionu?

. Ekipę trenera Czesława Jakołcewicza po nieudanych barażach o II ligę z Piastem Gliwice opuściła spora grupa: Maciej Zając (Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie), Maciej Wódkiewicz, Marcin Thiede, Krzysztof Filipek, Jacek Łukomski, Arkadiusz Woźniak (Zawisza), Dariusz Wojciechowski. Skończył się także

Amica Wronki - Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)

Przewaga Amiki w meczu ze Stomilem niemal przez 90 minut była wyraźna, ale gole padły dopiero po przerwie Jedynie na początku drugiej połowy Stomil śmielej zaatakował i mógł strzelić gola. Najpierw sam na sam z Jarosławem Stróżyńkim był Maciej Sawicki, chwilę później do pustej bramki strzelał Paweł

Wygrana zawiszan w piłkarskiej IV lidze

Urazy leczą Maciej Śmiglewski, Arkadiusz Nowicki i Wojciech Ruczyński. Maturę zdawał Daniel Bachar i Paweł Klimek (zaczął mecz na ławce rezerwowych), kłopoty z prawem ma Krzysztof Łożyński. Z tych powodów trener Mariusz Modracki w 18-osobowej kadrze miał aż pięciu juniorów starszych od trenera

Tomasz Rogóż wraca do Zawiszy

:3. Zaraz po zmianie stron, w 47 minucie rzut karny zamienił na drugą bramkę Maciej Śmiglewski. Na 4:2 rezultat rezultat ustalił jednak w 70. minucie Roger Babiarz. Wynik meczu: ZAWISZA/TOMEX - ZDRÓJ 2:4 (1:3) Bramki: 0:1 Nowak (3.), 0:2 Dettlaff (30), 0:3 Milewski (30., rzut karny), 1:3 Jankowski

Zdrój Ciechocinek po 22 latach w piłkarskiej III lidze

rywala - Olimpię Grudziądz - rozgromili zawiszanie, mimo że grali bez sześciu podstawowych zawodników, którzy pauzowali za kartki (Wódkiewicz), są kontuzjowani (Barlik, Ruczyński, Krawczyński) lub zatrzymały ich sprawy osobiste (Łuczak, Kuś). Bardzo aktywny był Arkadiusz Nowicki: najpierw był faulowany w

2. liga piłkarska - 10. kolejka

. Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie : Marcin Wróbel II, Maciej Wódkiewicz, Szymon Sawala. Sędzia: Grzegorz Dubiel (Kraków). Widzów 1 500. Kujawiak Włocławek - Górnik Polkowice 2:0 (0:0) Bramki: 1:0 Grażvydas Mikulenas (59), 2:0 Maciej Truszczyński (69). Żółta kartka, Kujawiak Włocławek: Tomasz Bekas, Maciej

Unia Janikowo - Chemik/Zawisza Bydgoszcz 1:0 (1:0)

Woźniak, ale Maciej Zając wybił piłkę, która po poprzeczce wyszła na róg. Dużo emocji było w końcówce spotkania. Najpierw Krysiak głową zdobył gola. Arbiter go nie uznał, a kiedy janikowianie jeszcze protestowali, Chemik/Zawisza przeprowadził kontratak, po którym idealną okazję do wyrównania zmarnował

Siara i Toborek piłkarzami Arki Prokom Gdynia

, Waldemar Stanik - odejdzie z drużyny, Jacek Wosicki - odejdzie z drużyny, Mariusz Woroniecki - zostaje w drużynie, Grzegorz Wódkiewicz - trudno powiedzieć, Robert Bubnowicz - zostaje w drużynie, Artur Serocki - zostaje w drużynie, Arkadiusz Kupcewicz - zostaje w drużynie, Ireneusz Stencel - zostaje w

Remis Unii Janikowo w piłkarskiej III lidze

pole karne i rezerwowy Tomasz Lewandowski uderzeniem głową nie dał szans Maciejowi Zającowi. Wyrównał Czesław Owczarek: przejął piłkę w środku, przedryblował kilku janikowian (którzy chcieli złapać go na pozycji spalonej), wbiegł w pole karne i celnie strzelił. Wreszcie w 64 min Tomasz Bzdęga zaskoczył

Pałuczanka Żnin - Zawisza Bydgoszcz 3:0

Trzy bramki dla gospodarzy zdobył Radosław Mróz. Wszystkie po zespołowych kontrach. Zawisza wystąpił bez pauzujących za kartki Daniela Bachara, Macieja Kremblewskiego i Marcina Wiśniewskiego; kontuzjowanych m. in. Pawła Klimka i Tomasza Kuryło od 60. minuty spróbował grać bardziej ofensywnie

Unia Janikowo - Lechia Gdańsk 5:4

Dziewięć goli kibice w Janikowie obejrzeli w sobotę w 72 minuty. Faktycznie piłka lądowała w siatce co osiem minut. Kibice widzieli też, jak sędzia Maciej Wieczorek pokazał sześć żółtych kartek - wszystkie piłkarzom gości. Jedna z bardziej wstrzemięźliwych reakcji sympatyków Lechi na postawę

Chemik/Zawisza pauzował w lidze

bramce janikowian w kontrze. Do podania wzdłuż linii bramkowej, które minęło bramkarza Unii Macieja Zająca, nie zdążył jednak jeden z napastników Warty. Wreszcie w 77. minucie Grzelak dośrodkował z prawej strony pola karnego do Młodzieniaka, który zamknął akcję ładnym strzałem z woleja i było 1:0. W

KUJAWIAK/HYDROBUDOWA 1 (0) - UNIA JANIKOWO 0

instynktownie obronił Maciej Zając. Z kolei Remień bliski zdobycia gola był w 74. i 76 minucie spotkania. Uderzał wtedy z rzutów wolnych, ale Zając w obu wypadkach wykazał się dobrym refleksem. Decydująca dla losów pojedynku okazała się 90. minuta. Wtedy Tomasz Ciesielski, zdaniem sędziego, faulował w polu

Piłka nożna: wyniki spotkań III ligi

własnego pola karnego, przejął ją Przemysław Łudziński, a Maciej Wódkiewicz przytrzymał wronczanina ręką, co kwalifikowało się na czerwoną kartkę. Amica zdobyła bramkę trzy minuty przed przerwą. Łudziński podał z lewej strony do Marcina Tarnowskiego, a ten strzelił celnie głową. Wcześniej w dogodnej

Chemik - Unia Janikowo 0:0

jedenastka. - Nie komentuję dcyzji sędziego, ale wszyscy widzieli rękę w polu karnym. A nam w całym meczu zabrakło agresji - mówi szkoleniowiec Unii Czesław Jakołcewicz. Potem już znacznie częściej i lepsze okazje mieli bydgoszczanie, ale świetnie bronił Maciej Zając. W 45 min Sebastian Zieliński, będąc 5

Unia Janikowo - Kujawiak/Hydrobudowa Włocławek 1:0

aktywni byli włocławianie. Bliski wyrównania był w 28 min. Piotr Buchalski. Po dokładnym podaniu strzałem głową skierował piłkę tuż pod poprzeczkę, ale golkiper Unii Maciej Zając zdołał wybić ją poza bramkę. W 32 min sędzia podyktował rzut karny dla gości. Tym razem pretensje o tę decyzję mieli gospodarze

Relacja minuta po minucie

sam ze Stróżyńskim. Bramkarz Amiki skrócił jednak kąt, a... zawodnik GKS nie wiedział co z piłką zrobić - więc kopnął ją w bramkarza 39. min - Wódkiewicz był sam na sam z Lechem - zamiast strzelać próbował jednak dośrodkować piłkę do stojącego przed pustą bramką Sobocińskiego. Zrobił to niedokładnie i

Prokom Arka Gdynia jedzie na obóz

, Maciej Wesołowski i Waldemar Stanik, ale nikt nie ukrywa, że żaden z nich nie będzie w przyszłym sezonie numerem jeden w Arce. - Wciąż czekamy na decyzję w sprawie Jarosława Krupskiego, liczymy, że uda mu się rozwiązać kontrakt z Zagłębiem. Nie ukrywam jednak, że jesteśmy już trochę zniecierpliwieni i

Dwie drużyny z regionu spadają z III ligi piłkarskiej

. Janikowianie mieli jeszcze kilka okazji, ale żadnej nie wykorzystali, m.in. w 57 min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Maciej Wódkiewicz, ale piłkę nad poprzeczką wybił Hilscher. W 85 min Rosiak stał 5 m przed bramką, ale jego strzał głową był niecelny. Chwilę później spiker ogłosił, że TKP pokonało

Skarb kibica II ligi piłkarskiej

). Obrońcy: Tomasz Balul (83), Łukasz Hejnowski (85), Sławomir Jarczyk (80), Tomasz Jarczyk (85), Mariusz Jendryczko (73), Maciej Mizia (65), Piotr Mosór (74), Grzegorz Wódkiewicz (71). Pomocnicy: Dawid Bartos (78), Artur Błażejewski (81), Tomasz Foszmańczyk (86), Łukasz Grohlich (85), Marcin Molek (78

Rusza III liga wielkopolsko-pomorska

.) Bilety: wstęp bezpłatny UNIA JANIKOWO Skład Bramkarze: nr na koszulce 1. Marcin Ciesielski (28 lat), 12. Maciej Zając (26), 23. Marcin Piesik (19) Obrońcy: 3. Radosław Budnicki (19), 4. Krzysztof Nykiel (22), 5. Maciej Wódkiewicz (27), 22. Tomasz Ciesielski (25), 21. Marcin Thiede (28), Pomocnicy: 2

Drugoligowy raport pilkarski

Groclinie i Obrze Kościan; bytomianie porozumieli się z Arturem Rozmusem, ale czekają na zgodę na transfer Podbeskidzia. Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (beniaminek): nowymi piłkarzami zostali Mariusz Unierzyski (Ruch Chorzów), Marcin Wincel (Warmia Grajewo), Maciej Zając i Maciej Wódkiewicz (obaj Unia

Unia Janikowo wygrywa mecz na szczycie III ligi

pojedynki biegowe, Sławomir Wojciechowski bardzo rzadko celnie dogrywał piłkę, niewiele sztuczek technicznych wychodziło Maciejowi Kalkowskiemu. Piłkarze Lechii nie mieli miejsca do gry, gdy tylko któryś z nich dostał piłkę, zaraz pojawiał się przy nim zawodnik Unii. Piłkarze Czesława Jakołcewicza grali

1/8 Piłkarskiego Pucharu Polski

honorową bramkę olsztynianom. Znakomitą formę utrzymuje Maciej Żurawski, który potrzebował zaledwie 8 min na strzelenie dwóch goli. Tomasz Frankowski przełamał strzelecki impas. Zdobył pierwszego gola od rewanżowego pojedynku z Hajdukiem Split w I rundzie Pucharu UEFA. - Jedynym pozytywnym efektem tej

Chemik/Zawisza - Unia 1:2 (0:0)

Zieliński. Maciej Śmiglewski strzelił z 11 metrów pewnie w prawy róg bramki, myląc Marcina Ciesielskiego. Sześć minut później Zieliński przyczynił się do karnego dla Unii (wystawił nogę, na którą nadział się Jacek Łukomski), po którym wyrównał Grzelak. - Grając w trzech w ataku mamy dużą siłę ognia, ale

49. min Groźna akcja Stomilu. Po akcji Piotra Matysa, w sytuacji sam na sam ze Stróżyńskim jest Maciej Sawicki. Bramkarz Amiki dał sobie z nim radę. 51. min Do piłki poza polem karnym wybiegł Stróżyński, trafiła ona do Holca, który strzelał do pustej bramki. Piłkę zastopował Bieniuk. Chwilę

6. kolejka ligi polskiej: 6 goli Legii

- Zagłębie Lubin 4:0 (0:0) Bramki: Grzegorz Niciński dwie (54-głową, 59), Maciej Żurawski (47-karny), Mirosław Szymkowiak (71). Żółte kartki: Ibrahim Sunday, Grzegorz Niciński (Wisła), Tomasz Romaniuk, Piotr Przerywacz, Jarosław Krzyżanowski (Zagłębie). Sędziował: Jacek Granat (Warszawa). Widzów 5 000 Wisła

Amica Wronki - Hoop Polonia Warszawa 1:0 (1:0)

obronił Maciej Szczęsny, ale minutę później było 1:0. Piotr Dubiela podał w pole karne do Pawła Kryszałowicza, ten minął Żwirgżdauskasa oraz Arkadiusza Kaliszana i strzelił w długi róg obok bramkarza Polonii. Po stracie gola warszawiacy zaatakowali, stwarzając Amice możliwość przeprowadzania groźnych

Amica gra z Górnikiem poważnie osłabiona.Kontuzjowani są Jarosław Bieniuk, Grzegorz Wódkiewicz, Rafał Andraszak i Piotr Dubiela, za kartki nie grają Tomasz Dawidowski i Dariusz Jackiewicz. W Górniku trenerem jest Józef Dankowski, a "koordynator" Antoni Piechniczek siedzi na trybunach. 1

W III lidze piłkarskiej

końcowym gwizdkiem. Wówczas Dobek, strzelając na pustą bramkę z 7 m, trafił w słupek, a próbujący dobijać Drwięga uderzył prosto w bramkarza gospodarzy. - Bez Macieja Hanczewskiego nasz atak nie istnieje - przyznał Borończyk. OBRA KOŚCIAN - TKP TORUŃ 2:0 (1:0) Strzelcy bramek Obra: Gościniak (21

Sparingi ligowców: zwycięstwa Górnika, Odry, GKS, Szczakowianki, Zagłębia i Ruchu, remis Podbeskidzia, porażka Piasta

na Śląsk. Ruch Chorzów - Royal Goldavis Heviz 4:0 (3:0) Bramki: Bartos (3.), Toborek (15.), Śrutwa (17.), Leszczyński (70.) Ruch: Podolak - S.Jarczyk, Mosór, Wódkiewicz - Bartos, Mizia, Błażejewski, Toborek, Smarzyński - Śrutwa, Pokładowski. Ponadto grali: Franke, Jendryczko, T.Jarczyk, Musiał

Obraz nędzy i rozpaczy - sytuacja finansowa klubów piłkarskich

europejskich pucharach, za zdobycie Pucharu Polski, jak również sum kontraktowych. - W tym roku nie wypłacono nam jeszcze żadnej premii za wygrany mecz ligowy - powiedział oficjalnie po spotkaniu z Zagłębiem Lubin kapitan drużyny Arkadiusz Bąk. Maciej Szczęsny, który odszedł zimą z Polonii do Wisły, dostał

1. min W meczowym składzie był jeszcze Emmanuel Olisadebe, ale na boisko jednak nie wyszedł. W ostatniej chwili zastąpił go Igor Gołaszewski. 5. min Pierwsza groźna akcja Amiki. Strzelał Tomasz Sokołowski, ale piłkę złapał Maciej Szczęsny. 7. min Żółta kartka dla Tomasa Żwirgżdauskasa za

jednak dzielnie broniła i zdołała wywalczyć bardzo cenne trzy punkty. Maciej Henszel, Wronki