maciej broczek

Rozmawiał Filip Łazowy

Broczek: Tata zabierze mnie na mecz

- Jestem fanem Hiszpanii. To jeden z głównych faworytów na Euro 2012. Uwielbiam ligę hiszpańską i dlatego tej drużynie narodowej będę kibicował. Ale są na drugim miejscu za Polską - mówi były piłkarz Elany, trener toruńskich koszykarek Maciej Broczek

Problemy Kani/AZS

Potłuczenia, urazy naskórka, kontuzje kolejnych zawodniczek, a w efekcie ogromne problemy kadrowe - to efekt meczu toruńskich koszykarek w Swarzędzu. Trener Maciej Broczek ma kłopoty. - Normalny trenig zaczniemy od środy - mówi trener Kani/AZS Maciej Broczek.

Wzmocnienia AZS UMK

Trzy skrzydłowe i jedną rozgrywającą pozyskali działacze AZS UMK. - Brakowało nam właśnie wysokich dziewczyn - mówi trener Maciej Broczek.

Skandal w meczu Kani/AZS w Poznaniu

momencie meczu przewinieniem technicznym ukarano Jolantę Sowińską-Broczek, której brak okazał się kluczowy dla losów spotkania. - Nie rozumiem, dlaczego tak się stało. Praca sędziów była w tym meczu skandaliczna - stwierdziła torunianka. Po dwóch celnych rzutach osobistych Moniki Nawrot, gospodynie objęły

AZS/UMK gra we Wrocławiu

szansa, że jedna z zaprzyjaźnionych firm wkróce przekaże pieniądze na premie dla koszykarek za trzy zwycięskie mecze z rzędu. - Martwi mnie trochę sytuacja kadrowa, bo nie będę mógł korzystać z Agnieszki Meszyńskiej - przyznał szkoleniowiec torunianek Maciej Broczek. Najlepsza z wysokich zawodniczek AZS

Gedania - AZS/UMK 65:58

za wynik na swoje barki - przyznał trener naszej drużyny Maciej Broczek. W drugiej kwarcie torunianki zagrały fatalnie w ataku (zdobyły zaledwie 6 punktów) i Gedania, która dotąd wygrała zaledwie dwa mecze, prowadziła po pierwszej połowie 28:16. - Od trzeciej kwarty zaczęliśmy agresywnie bronić i

Kania/AZS podejmuje Pogoń Siedlce

możemy sobie pozwolić - stwierdził Maciej Broczek. W Siedlcach choć torunianki wygrały wysoko 73:41, to do przerwy rywalki toczyły wyrównany pojedynek z "katarzynkami". Mecz będzie szansą dla zawodniczek rezerwowych. Przy teoretycznie słabszym rywalu dublerki mają okazję pograć nawet przez

Tacho lepsze w derby Torunia

grali mądrze w defensywie a wynik tuż przed końcem meczu ustalił Maciej Serafin. Wynik meczu Marwit - Tacho 3:5 (1:3) Bramki: 0:1 Ferenc (5.), 0:2 Łoś (15.), 0:3 Mikołajewicz (16.), 1:3 Gil (18.), 1:4 Serafin (22.), 2:4 Jagielski (24.), 3:4 Jagielski (30.), 3:5 Serafin (38.) Marwit: Zalewski (32. Dudojć

Porażka Novy Trading/Kani z AZS Jelenia Góra

Góry. Zmiany dokonywane przez szkoleniowca gospodyń nie przynosiły rezultatu. Torunianki nie mogły złapać właściwego rytmu gry. Brak Jolanty Sowińskiej - Broczek był niezwykle widoczny. - Absencja naszej najskuteczniejszej zawodniczki to dla nas duże osłabienie. Bez Joli nie mogłyśmy normalnie

Ważne zwycięstwo katarzynek z Włókniarzem

, zrobiła po prostuy swoje pod koszem - przyznał Broczek. Gospodynie świetnie zagrały w pierwszej kwarcie. Dzięki skuteczności Jolanty Sowińskiej-Broczek i Katarzyny Maksel katarzynki prowadziły najpierw 7:3, a potem nawet 20:8. Przed dwie kolejne części spotkania utrzymywały bezpieczną przewagę 12-14

Nova Trading/Kania zawiedziona postawą Salskiej

- stwierdził Broczek. Przed zespołem Nova Trading/ Kania niemal dwa tygodnie na odpowiednie przygotowanie do kolejnego pojedynku z SMS Warszawa. Planowane jest w tym czasie rozegranie sparingu z zespołem z Bydgoszczy.

Koszykarki Kani/AZS wracają na ligowy parkiet

, to nie udało się jednak dopełnić wszystkich niezbędnych formalności związanych ze zgłoszeniem utalentowanej skrzydłowej do rozgrywek. - Na debiut Salskiej w barwach Kani/AZS trzeba będzie jeszcze poczekać - ocenia Broczek. Nie w pełni zdrowa jest również Anna Rumińska. Podstawowa toruńska

Kania lepsza od Piątki Tczew

jednak odmienił grę zespołu toruńskiego. Na minutę przed zakończeniem trzeciej kwarty koszykarki z Torunia prowadziły już zdecydowanie - aż 64:39. Broczek był na tyle spokojny, że w ostatniej części gry na boisku w Tczewie swój pierwszoligowy debiut zaliczyła 17- letnia Monika Drozdowska. - Nasze

Kania/AZS czeka na decyzję Katarzyny Salskiej

. Zanim podopieczne Macieja Broczka wznowią zmagania ligowe, 5 stycznia mają w planie rozegranie towarzyskiego spotkania z Łódzkim Klubem Sportowym, drużyną grającą w ekstraklasie.

Nova Trading/Kania czeka na decyzję Karwat

Wszystko rozstrzygnie się do końca tego tygodnia - mówi szkoleniowiec Maciej Broczek. Działacze już od kilku tygodni prowadzą rozmowy z wychowanką AZS. Wysoka, bo mierząca 186 cm wzrostu koszykarka przed kilkoma laty reprezentowała barwy Zapoleksu Toruń. Później grała we francuskim zespole

Toruńskie koszykarki kontra uczestniczki Euroligi

Mecz powinien według planów zostać rozegrany w sobotę, ale na prośbę ekipy z południa Polski, został przełożony. - Powodem jest ćwierćfinał Mistrzostw Polski juniorek, w którym wystąpią krakowianki. Nie chcieliśmy sprawiać im kłopotów z tego powodu - tłumaczy Maciej Broczek, szkoleniowiec

Koniec sezonu dla Katarzyny Salskiej

szkoleniowców zespołu. - Za trzy tygodnie powinna być w pełni gotowa do gry. To koszykarka o bardzo silnej woli. Dzięki własnemu wysiłkowi i samozaparciu w dążeniu do pełnej sprawności wygrała walkę z kontuzją - podkreśla trener Maciej Broczek. W innej sytuacji znajduje się Salska. Po kontuzji, którą odniosła

Toruńskie koszykarki po trzecim ligowym zwycięstwie zostały liderem zaplecza ekstraklasy.

szkoleniowiec torunianek Maciej Broczek. Podkreślał również tremę wśród zawodniczek. - To był pierwszy nasz mecz we własnej hali. A bywa tak, że jeśli się bardzo chce, to niekoniecznie wychodzi. Poza tym Jola musiała grac z kontuzją kolana. Teraz zostanie jej tydzień, aby to wyleczyć - analizował Broczek

Kania/AZS przed derby I ligi koszykarek

bardzo ważna. Punkty zdobyte w tym meczu, w przypadku zakwalifikowania się przez zawodniczki Kadusa też do górnej czwórki naszej grupy, będą liczyły się w drugiej rundzie rozgrywek - mówi trener torunianek Maciej Broczek. - Moje zawodniczki nie doszły jeszcze do siebie po spotkaniu z Unią. Wywalczenie

Salska nadal tylko kandydatką do zespołu Kani/AZS

. Sądzę, że opóźnienie będzie tylko jednodniowe i wkrótce będziemy mieli w drużynie nową skrzydłową - stwierdził trener Kani/AZS Maciej Broczek. Obecnie Salska wciąż przebywa w Polkowicach nie nie może uczestniczyć w treningach swojego nowego zespołu. Jeśli klub z Dolnego Śląska nie będzie ponownie

Cenny sukces ligowy koszykarek AZS/UMK

wyprowadzać kontrataki - mówi trener Maciej Broczek. Jeszcze w 38 min AZS/UMK prowadził tylko 58:52, ale wtedy nie zawiodły najbardziej doświadczone zawodniczki z Torunia. Punkty zdobyły Katarzyna Maksel i Jolanta Sowińska-Broczek. Wynik meczu TĘCZA - AZS/UMK 58:68 (12:21, 13:11, 18:23, 13:13) AZS/UMK: Maksel

Przedwczesny koniec sezonu toruńskich koszykarek

- Broczek 19 (2), Saidowska 10, Januszek 8, Czajkowska 8 (1), Grabowska 6, Nijaki 5, Budzińska 3, Zaniewska 0, Mrówka 0, Hołownia 0 Dla Gazety Maciej Broczek trener Nova Trading/Kani Gdybyśmy popełnili mniej błędów w samej końcówce, moglibyśmy cieszyć się ze zwycięstwa. Porażka oznacza dla nas koniec zmagań

Ligowy sukces koszykarek AZS/UMK

dziewczynami na temat kiepskiego rozpoczynania spotkań i założyliśmy od początku agresywną obronę. Miałem nadzieję, że mentalnie zmusi to zawodniczki do pełnej koncentracji - mówi trener AZS/UMK Maciej Broczek. To niewiele pomogło. Po dwóch akcjach Patrycji Lubak Tęcza prowadziła 4:0, a w trzeciej minucie już

Zwycięstwo koszykarek Kani/AZS w I lidze

Wcześniej jednak trener torunianek Maciej Broczek nie miał powodów do zadowolenia. Choć Kania/AZS miała przewagę wzrostu, to i tak gospodynie były lepsze w walce na tablicach. Dzięki temu faworytki nie mogły powiększyć przewagi utrzymującej się na poziomie kilku punktów. - W przerwie wyjaśniliśmy

Katarzynki przegrywają z SMS Warszawa 82:95

siły fizycznej - przyznała Sowińska-Broczek. jp Dla Gazety Maciej Broczek trener AZS/UMK Nie mam żadnych pretensji do swojego zespołu, bo uległ naprawdę mocnemu rywalowi. SMS przegrała kilka spotkań, ale tylko dlatego, że kontuzjowane były najlepsze koszykarki. W pełnym składzie nie ma na nią mocnych w

Kania/AZS pokonała rywalki zza miedzy różnicą aż 46 punktów.

bardzo dobrze. Po meczu trener torunianek Maciej Broczek, żałował jedynie, że jego podopieczne nie zagrały podobnie w poprzednim spotkaniu z Unią Swarzędz. - Jednak cieszę się, bo mam zespół z charakterem. Zawodniczki po porażce przystąpiły zmobilizowane do tego meczu derbowego i do samego końca walczyły

Pewna wygrana toruńskich koszykarek w I lidze

Połowę sobotniego spotkania zawodniczki Macieja Broczka rozegrały na poziomie nieosiągalnym dla koszykarek ze stolicy Dolnego Śląska. W ataku znakomicie dysponowane były Jolanta Sowińska-Broczek i Katarzyna Maksel, a w obronie większość piłek zbierała Agnieszka Meszyńska. Szkoleniowiec miał duży

Zaległy mecz AZS/UMK

Maciej Broczek. FILAR SOSNOWIEC - AZS/UMK TORUŃ 64:58 (12:21, 23:11, 20:9, 9:17) AZS/UMK: Meszyńska 18, Sowińska - Broczek 16 (2), Zawadka 8 (2), Nieznalska 6, Maksel 4, Zaniewska 3, Nijaki 3, Rumińska 0 1. Unia 7 13

Koszykarki AZS-UMK pokonały AZS Jelenią Górę 69:59

zespołem i trochę czasu musi upłynąć, zanim zespół na parkiecie przypomni sobie wszystkie zagrywki - tłumaczył Maciej Broczek. Od połowy drugiej kwarty torunianki zaczęły odrabiać starty. Z dystansu trafiły Jolanta Sowińska-Broczek i Elżbieta Zawadka. AZS-UMK po raz pierwszy prowadzenie objął po ostatniej

Wygrana Kanii/AZS w I lidze koszykarek

-Broczek (zdobyła 18 pkt w tej części spotkania), drużyna z Torunia wyraźnie by ulegała. Mocno zdenerwowany takim obrotem sprawy trener Maciej Broczek nakazał swoim podopiecznym agresywną grę w obronie. To szybko przyniosło efekty: pierwsze pięć minut drugiej kwarty zawodniczki Kanii/AZS wygrały 14:0 i w

AZS/UMK podejmuje AZS Jelenia Góra

Babickiej (180 cm) dołączyła niedawno Justyna Lambert (185). - Zobaczymy jak będą teraz grały z nią w składzie - mówi trener AZS/UMK Maciej Broczek. Wśród gospodyń ponownie zabraknie Lidii Olszewskiej oraz Anny Mrówki, która czeka na operację kontuzjowanego kolana. Początek meczu w sobotę o 17. Konkursy dla

AZS/UMK pokonał Unię Swarzędz

Trener torunianek Maciej Broczek miał niewielkie możliwości manewru w składzie "Katarzynek". Rozgrywająca Anna Mrówka przeszłą już operację po kontuzji wiązadeł kolana i są nawet szanse, że być może wróci do gry na ostatni miesiąc sezonu. W składzie gospodyń zabrakło również najlepszej

Kania/AZS podejmuje Włókniarza

- powiedział trener trorunianek Maciej Broczek. Gra w obronie zadecyduje, która z drużyn wygra to spotkanie. - Musimy walczyć twardo i nieustępliwie, bo w innym przypadku nie mamy co myśleć o zwycięstwie. Postaramy się czymś zaskoczyć przeciwniczki - mówi rozgrywająca Kani Anna Rumińska.

Koszykarki Nova Trading/Kani walczą z wirusem grypy

- Zwróciliśmy się z prośbą o zmianę terminu spotkania. Nie mogliśmy dojść do porozumienia z kierownictwem klubu z Jeleniej Góry. Nie wiem w jakim zestawieniu wystąpimy w pojedynku z AZS. Jedziemy z nadzieją na to, że zdołamy w ogóle nawiązać walkę - mówi trener torunianek Maciej Broczek

Koszykarki Kani/AZS wygrały w Swarzędzu

przed spotkaniem trener torunianek Maciej Broczek. Niespodziankę zawodniczkom Kani zrobili kibice, którzy pojawili się w hali Unii. - Chcieliśmy wspomóc zawodniczki w tym niezwykle ważnym meczu - powiedział jeden z fanów. Zaopatrzeni w bęben przez cały mecz głośno i kulturalnie dopingowali toruńskie

AZS-UMK Toruń - AZS Wrocław 90:61 w I lidze koszykarek

Mecz został rozstrzygnięty praktycznie już w pierwszej połowie. Inauguracyjną kwartę gospodynie wygrały aż 22:8. W drugiej części dołożyły jeszcze kolejnych dziesięć punktów przewagi i do przerwy prowadziły 49:25. W drugiej połowie trener Maciej Broczek posadził na ławce większość podstawowych

Ligowa porażka toruńskich koszykarek

- stwierdził po spotkaniu trener Kani Maciej Broczek. Filip Łazowy   Wynik meczu KANIA/AZS - WŁÓKNIARZ 67:72 (24:20, 16:14, 12:18, 15:20) Kania/AZS: Sowińska-Broczek 23(3), Maksel 16, Czajkowska 8, Januszek 8, Rumińska 7 oraz Nijaki 4, Zaniewska 1, Budzińska 0, Hołownia 0   Pozostałe wyniki: Piątka

Kania/AZS lepsza w derby regionu od koszykarek Kadusa

Po raz pierwszy w tym sezonie torunianki grały w tak wielkiej hali. - To prawda, że moje zawodniczki nie są przyzwyczajone do takich obiektów, ale i tak powinny sobie poradzić - powiedział przed spotkaniem trener Maciej Broczek. Pierwsze minuty tego pojedynku należały jednak do rywale. W 2 min., po

Przełamana fatalna seria porażek toruńskich koszykarek

- To zwycięstwo ma dla nas duże znaczenie psychologiczne - powiedział Maciej Broczek, szkoleniowiec Nova Trading/Kani. Torunianki były faworytkami już przed meczem, gdy okazało się, że wśród rywalek zabraknie zawodniczek występujących na co dzień w pierwszym zespole Wisły, który występuje w

Marwit i Tacho biją się o ekstraklasę

podtekstów. Trenerem Tacho jest były szkoleniowiec Marwitu Maciej Broczek. Z kolei Robert Wiśniewski w przeszłości ćwiczył z zespołem rywali. Krusiński i Marcin Mikołajewicz przez wiele lat byli czołowymi zawodnikami Tacho. Dzisiaj bramki strzelają już dla lokalnego rywala. W drugą stronę powędrowali za to

Toruński AZS/UMK gra w Poznaniu

To ekipa Macieja Broczka będzie faworytem tego pojedynku - na początku sezonu pewnie pokonała we własnej hali koszykarski z Wielkopolski 65:51. - Myślę, że można postarać się o zwycięstwo. Poznanianki są za nami w tabeli, więc jedziemy tam wygrać - przyznaje szkoleniowiec torunianek. Broczek będzie

Koszykarki AZS/UMK rozpoczynają rozgrywki

loterie fantowe. Być może już wkrótce do nazwy zespołu dołączy kolejny człon, który przeznaczony jest dla sponsora. - Cały czas toczymy negocjacje z różnymi firmami, więc może się to niedługo zmienić - przyznaje prezes klubu Marcel Czajkowski. rzek Dla Gazety Maciej Broczek trener AZS/UMK My dopiero w

Grają koszykarki AZS/UMK

W ogóle w 1. rundzie z 13 spotkań wygrały zaledwie jedno, z ostatnią drużyną ligi - AZS Wrocław (73:48). Dziś dla torunianek szansa na rozpoczęcie kolejnej serii zwycięstw. Podopieczne Macieja Broczka pokonały czterech ostatnich rywali w 2003 roku, ale pierwszy pojedynek w nowym roku przegrały

Koszykarki AZS-UMK Toruń gromią Widzew Łódź 84:52

Mimo, że rywalki z Łodzi w bieżących rozgrywkach odniosły zaledwie jedno zwycięstwo w 13 meczach trener katarzynek Maciej Broczek nie ukrywał obaw przed tym spotkaniem. - Widzew walczy o utrzymanie i z pewnościa zrobi wszystko, żeby w Toruniu zdobyć komplet punktów - mówi szkoleniowiec. Niepokój w

Zwycięstwo AZS/UMK w Poznaniu

- pozostałe punkty MUKS zdobył z rzutów osobistych. - Nie mogły się przebić pod nasz kosz - pochwalił się trener Maciej Broczek. Jednak im bliżej było końca spotkania tym większy był chaos na parkiecie. Sędziowie pozwalali na brutalną grę, w której zdecydowanie lepiej czuły się poznanianki. - Niepotrzebnie

AZS/UMK/VIII LO - MUKS 65:51

poprzednim meczu w Łodzi była najskuteczniejsza, a w tym również znakomicie rozpoczęła - przyznał szkoleniowiec AZS/UMK/VIII LO Maciej Broczek Bez Mrówki torunianki grały jednak równie dobrze. Żona trenera, Jolanta Sowińska-Broczek w ważnych momentach trafiała z dystansu, dzięki czemu poznanianki nie zdołały

AZS UMK siódmy w I lidze koszykarek

- mówi trener akademiczek Maciej Broczek. Choć torunianki oficjalnie już zakończyły sezon, to prawdopodobnie czeka je jeszcze jedno spotkanie. Działacze chcą zorganizować w Toruniu kontrolny mecz z czołowym zespołem ekstraklasy, ŁKS. Ma być to również okazja do oceny nowych kandydatek do drużyny. Wynik

Kania/AZS podejmuje MUKS Poznań

Niska skrzydłowa, która może również grać jako rzucająca obecnie nie trenuje, tylko jeździ na zabiegi do Bydgoszczy. W dzisiejszym spotkaniu zespół Macieja Broczka będzie nawet bez niej faworytem. W ubiegłym sezonie dwa razy pokonał ekipę z Wielkopolski. We własnej hali torunianki triumfowały

Zwycięstwo Tacho i porażka Marwitu

za to gracze Tacho. W Praszce torunianie kontrolowali wydarzenia na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. - Powinniśmy być bardziej skuteczni, bo sytuacji do zdobycia goli mieliśmy bardzo dużo - powiedział trener Tacho Maciej Broczek. Wyniki KS Marwit - Red Devils 3:4 (1:1

Wygrane Tacho i Marwitu w II lidze futsalu

zdobył Tomasz Sobański. Goście w końcówce zaatakowali, ale świetnie w bramce Marwitu spisywał się Leszek Zalewski. Znakomicie zaprezentowali się piłkarze Tacho. W Polkowicach podopieczni Macieja Broczka do przerwy przegrywali z miejscowym TPH 0:1. Po zmianie stron najpierw do siatki trafił kapitan

Inauguracja I ligi kobiet

Macieja Broczka z Gorzowa zdobyły nawet tytuł najlepszych w kraju. Z funkcji lidera znakomicie wywiązuje się Jolanta Sowińska-Broczek. Żona szkoleniowca, a zarazem siostra byłego obrońcy AZS Grzegorza Sowińskiego nie obawia się brania odpowiedzialności za wynik i zwykle znakomicie potrafi oszukać

tydzień temu na najlepszą koszykarką Europy. Warszawianki zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli i mają dwa zwycięstwa przewagi nad toruniankami, które po serii ostatnich dobrych występów awansowały na szóstą lokatę. Dziś jednak ich zwycięstwo byłoby miłą niespodzianką, bo trener Maciej Broczek ponownie

Nova Trading sponsorem Kani/AZS

starali się ją wykorzystać - powiedział trener torunianek Maciej Broczek. Tabela po I rundzie 1. Włókniarz Białystok 6 10 441-374 2. AZS Jelenia Góra

Rozgromione pierwszoligowe koszykarki AZS/UMK

W starciu z głównym kandydatem do awansu torunianki były jednak bez szans na zwycięstwo. Pojechały bez chorej snajperki nr 1 Jolanty Sowińskiej-Broczek i rozgrywającej Katarzyny Maksel, którą zatrzymały sprawy na uczelni. W efekcie trener Maciej Broczek miał do dyspozycji zawodniczki o bardzo

Kadus - Kania/AZS 61:81 w derby I ligi koszykarek

KOSZYKÓWKA. I liga kobiet - Napsuły nam dziś sporo krwi. Bardzo dobrze zbierały piłkę pod naszą tablicą, zwłaszcza w pierwszych dwóch kwartach - nie krył trener zwyciężczyń Maciej Broczek. Bo bydgoszczanki świetnie zaczęły sobotni mecz w hali Łuczniczka. Po akcji Justyny Nieznalskiej, trzypunktowym

Koszykarska córka marnotrawna wróciła zza oceanu

pochopnych kroków. Niech powie, dlaczego zrobiła coś tak zaskakującego - mówi trener Nova Trading Maciej Broczek. Na razie wiadomo, że Coleman chciała się koniecznie spotkać z bratem, z którym jest silnie związana. Ten wyjechał do Kanady. Co po spotkaniu działo się z koszykarką? Na razie nie chce o tym

Nova Trading/Kania bliska niespodzianki w Jeleniej Górze

drużyną z Torunia w play-off, bo według mnie to byłby niesamowicie trudny rywal. Chciałbym uniknąć tej rywalizacji. Na pewno wyniki tego zespołu sa jak na razie poniżej oczekiwań, ale kiedy przyjdzie pora na decydujące o awansie mecze to będzie zupełnie inaczej. Maciej Broczek Cieszy gra, ale nie wynik

My name is Bond. LaToya Bond

. Toruński szkoleniowiec zastąpił Adama Prabuckiego. To już kolejna zmiana na tym stanowisku. W poprzednim sezonie zespół prowadził Maciej Broczek, ale już po letniej przerwie nowym trenerem został Dariusz Raczyński pracujący wcześniej w klubie w Pabianicach. Drużyna pod jego kierunkiem grała źle, więc po

Nova Trading/Kania w powiększonej ekstraklasie?

, Białegostoku czy Warszawy są w stanie poradzić sobie wśród najlepszych - stwierdził szkoleniowiec AZS KK Jelenia Góra Rafał Sroka. Podobnego zdania jest również trener Nova Trading/Kani Maciej Broczek. - Pod względem organizacyjnym i finansowym jesteśmy w stanie podołać wymaganiom Torell Basket Ligi

Koszykarki Kani/AZS wygrały z MUKS Poznań

Wielkopolski, a w ataku prześcigały się w rzutach, które nie tylko trafiały jedynie w obręcz, ale nawet w ogóle jej dotykały. W efekcie szkoleniowiec gospodyń Maciej Broczek wspólnie ze swoim asystentem Grzegorzem Sowińskim irytowali się na zmianę, albo na wyraźnie nie skoncentrowane zawodniczki, albo na

Grają pierwszoligowe koszykarki AZS/UMK

parkiet nie jest znany. Nie ma szansy na to, aby AZS/UMK wzmocniła w najbliższym czasie również Anna Mrówka. Rozgrywająca torunianek przeszła już operację rekonstrukcji zerwanych wiązadeł w kolanie. Trener Maciej Broczek liczy więc na powrót do zespołu Patrycji Czajkowskiej. Wysoka skrzydłowa została

Niepokonane dotychczas w lidze koszykarki z Gorzowa będą rywalkami toruńskich akademiczek

grać tak, aby ją zastąpić - mówi szkoleniowiec zespołu Maciej Broczek. Teoretycznie Mrówka będzie musiała pauzować nawet rok. Jest jednak szansa, aby rehabilitacja odbyła się szybciej. W Szwecji przeprowadzane są zabiegi, po których pacjenci z urazami podobnymi do kontuzji Mrówki znacznie szybciej

Przygotowania koszykarek AZS/UMK

Zespół Macieja Broczka i Tomasza Jawroskiego w sierpniu szlifował formę najpierw w Zakopanem, aby po tygodniu przenieść się nad morze do Ustki. W górach torunianki pracowały głównie nad wytrzymałością fizyczną. - Staraliśmy się jak najwięcej przebywać na dużych wysokościach - tłumaczy Broczek

Toruńska Liga Szóstek Piłkarskich

: Sebastian Lisewski 3, Wojciech Nalaskowski, Jacek Kostrzewski, Marcin Grzelczyk, Sebastian Latanowicz; Copernicus - Marwit 1:1, bramki: Andrzej Wiwatowski - Maciej Broczek; Petros - Tacho 1:3, bramki: Adam Pachucy - Bartosz Martyniuk, Marcin Martyniuk, Marcin Mikołajewicz; Toruńskie Wodociągi - Trans/Gaz 1

Najlepsi młodzi koszykarze walczą o złoto

Katarzynki: 4. Igor Kamiński (rozgrywający, 180), 5. Maciej Piechota (rzucający, 188), 6. Karol Zaniewski (skrzydłowy, 185), 7. Przemysław Karnowski (środkowy, 214), 8. Michał Sekuła (skrzydłowy, 193), 9. Tomasz Stankiewicz (skrzydłowy, 191), 10. Olaf Szymański (rozgrywający, 188), 11. Dajan Kamiński

Toruń kontra Toruń. Czy to ma sens?

. Maciej Broczek obie toruńskie drużyny zna najlepiej. Przez kilka ostatnich lat był zawodnikiem Marwitu. Teraz jest szkoleniowcem Tacho. - To ciekawy pomysł. Jeśli oba kluby mają grać w II lidze, to lepiej połączyć siły. Obie drużyny chcą awansować do ekstraklasy, łączy je wiele innych rzeczy. Takie

Porażka białostockich koszykarek na inaugurację pierwszej ligi

zacięte spotkania - mówi Maciej Broczek z AZS-u. - W obu zespołach grają młode i ambitne dziewczęta, ale z niewielkim doświadczeniem ligowym. Nie interesuje nas awans do ekstraklasy, mimo że potencjał koszykarek mógłby na to wskazywać. Chcemy najpierw uporządkować swoje sprawy organizacyjne. WŁÓKNIARZ PJG

?Katarzynki" przegrały z Dudą

Już przed meczem nastroje toruńskich szkoleniowców Macieja Broczka i Grzegorza Sowińskiego nie były najlepsze. Liderka zespołu Michelle Campbell podczas czwartkowego treningu upadła tak nieszczęśliwie, że skręciła kostkę. Wystąpiła w meczu jedynie na własną prośbę. Takich problemów nie miał

Toruńska Halowa Liga Piłkarska

, Michał Suchocki; SKP Borkowski Chełmża - Copernicus 7:8, bramki: Łukasz Brandt 5, Kamil Ciesielski, Maciej Lanckowski - Wojciech Moszczyński 3, Sławomir Szachniewicz 3, Andrzej Wiwatowski, Dariusz Chrząstek; Skarpa - BiurFol 2:4, bramki: Andrzej Śpiewak, Wojciech Grubecki - Michał Olszewski 2, Michał

Rozgrywki toruńskiej Halowej Ligi Piłkarskiej

, bramki: Mirosław Pachniewski 2, Dariusz Malec 2, Przemysław Goździński 2, Edward Mioducki, Dariusz Rasak, Marek Bartkowski - Andrzej Wiwatowski 3, Patryk Lewicki 2, Dariusz Chrząstek 2; w zaległym spotkaniu Marwit - Abler 6:3, bramki: Dariusz Koc 4, Maciej Broczek, Maciej Strzelecki - Przemysław

porażki z drużyną Petrosa doznała faworyzowana Sigma. Wyniki I liga Tacho - Abler 4:1, bramki: Sebastian Łoś 2, Paweł Piotrowski, Michał Suchocki - Jacek Wolski; Marwit - Petros 2:1, bramki: Maciej Broczek 2 - Marek Waszak; Sigma - Copernicus 2:1, bramki: Wojciech Nalaskowski, Tomasz Bladowski - Dariusz

Abler mistrzem Halowej Ligi Piłkarskiej

. Wyniki I liga Abler - Marwit 3:4, bramki: Przemysław Goździński, Dariusz Malec, Piotr Reszkowski - Karol Streich 2, Tomasz Borowicz, Maciej Broczek; Tacho - Copernicus 10:4, bramki: Marcin Mikołajewicz 3, Paweł Piotrowski 3, Sebastian Łoś 2, Bartosz Martyniuk, Michał Suchocki - Dariusz Chrząstek 2

Wyniki toruńskiej halowej ligi piłkarskiej

; SKP Borkowski Chełmża - Tacho 8:5, bramki: Kamil Ciesielski 3, Łukasz Brandt 2, Robert Fornalik 2, Przemysław Legutko - Karol Czarnecki, Miłosz Materna, Sławomir Pławiński, Witold Page, Adam Urbański; Marwit - BiurFol 3:5, bramki: Maciej Broczek, Wiesław Malinowski, Kamil Zieliński - Radosław

Michał Małkowski; Tacho - Sigma 1:1, bramki: Marcin Mikołajewicz - Krystian Jukiel; Marwit - Toruńskie Wodociągi 2:2, bramki: Maciej Broczek, Janusz Lemke - Radosław Murawski, Krzysztof Zając; Petros - Abler 1:3, bramki: Rafał Nikiel - Sławomir Balejko, Mirosław Pachniewski, Zbigniew Regulski; Towix

- Biurfol 6:4, bramki: Marwit - Grzegorz Rutkowski 2, Maciej Broczek 2, Piotr Osmański, Wiesław Malinowski, Biurfol - Affelt Michał 2,Wojciech Zielaskowski, Sławomir Konury, Rigips/Skarpa - Nauczyciele 7:7, bramki: Rigips/Skarpa - Grzegorz Jeliński 3, Wojciech Szafran 2, Grzegorz Dusza, Marcin Markiewicz

Woźniak, Matopat - Mariusz Nadolecki 4, Wiesław Nadstawny 3, Robert Płatun, Meritum - Bella Nova 4:4, bramki: Meritum - Waldemar Czarnecki 3, Tomasz Błędzki, Bella Nova - Jarosław Kaniuk 2, Piotr Jankowski, Krystian Manikowski, Marwit - Auto Złomańczuk 11:2, bramki: Marwit - Maciej Broczek 3, Kamil

Porażka Nova Trading/Kani w inauguracji play-off

Początek spotkania należał do torunianek, które w 3 min. prowadziły 6:3 dzięki skutecznym akcjom Agnieszki Saidowskiej. Do zakończenia tej części meczu oba zespoły niemal nie popełniały błędów w ataku. Jednak dwa celne rzuty za trzy punkty Jolanty Sowińskiej Broczek spowodowały, że to zawodniczki z

Koniec drugiej rundy I ligi kobiet

to popis zawodniczek Nova Trading/Kani, które zdobyły w tym czasie dziewięć punktów tracąc zaledwie jeden. W drugiej części tego spotkania obie drużyny popełniły dużo błędów. Mnozyły się niecelne podania i rzutu z zupełnie nieprzygotowanych pozycji. Skuteczna gra Jolanty Sowińskiej - Broczek

Grypa i koszykarki z Leszna pokonały Nova Trading/Kanię

Aż połowa zespołu z Torunia w ostatnim tygodniu zmagała się z chorobą. Efekty widoczne były na parkiecie w sobotnim spotkaniu. Jeszcze przed jego rozpoczęciem Broczek wiedział, że nie będzie mógł skorzystać z sług Justyny Grabowskiej. Koszykarka pozyskana w trakcie sezonu z zespołu z Tczewa, w dniu

Ile zarabiają kujawscy sportowcy

napastnik Toruńskiego Klubu Piłkarskiego. W przeszłości jego gaża była kilkakrotnie wyższa - tak było, gdy występował w ekstraklasie w poznańskim Lechu i tworzył duet napastników z Maciejem Żurawskim, który teraz występuje w Celtiku Glasgow. 3500 złotych miesięcznie, to pensja najważniejszych zawodników

Nova Trading/Kania rozpoczyna rywalizację z Unia Swarzędz

- stwierdził Broczek. Nova Trading/Kania wystąpi w tym spotkaniu w pełnym składzie. Anna Nijaki, która za kopnięcie rywalki w meczu w Warszawie otrzymała przewinienie dyskwalifikujące także będzie do jego dyspozycji. Trener zawodniczek z grodu Kopernika liczył na wzmocnienie drużyny Żanetą Karwat, ale z powodu