maciej bierwagen

mpa

Do Torunia nadjeżdża koszykarski wojownik, co sędziów się nie boi

Niepokorny, pyskaty wybuchowy, karany raz za razem przez sędziów - taki jest na boisku Mateusz Bierwagen, najskuteczniejszy koszykarz I ligi i Astorii, która w środę będzie w Toruniu rywalem Polskiego Cukru/SIDEn.

Koszykarze Legii bardzo dobrzy, ale tylko w pierwszej połowie. Porażka przy Wiertniczej

Pierwszoligowi koszykarze Legii w 17. minucie prowadzili z Sokołem Łańcut 42:25, ale wysoką przewagę szybko roztrwonili. W zaciętej końcówce lepsi byli doświadczeni gracze rywali, którzy wygrali w Wilanowie 87:82.

Siła była po stronie Dąbrowy. Oto przyczyna porażki Astorii

Bydgoscy koszykarze przegrali pierwsze spotkanie we własnej hali. Rozpoczęli we wspaniałym stylu, ale im więcej minut upływało, tym bardziej uwidaczniała się przewaga fizyczna MKS Dąbrowa Górnicza.

Sparingowe derby dla Znicza. Koszykarska Legia przegrała na koniec zgrupowania

strzelców. Naszym pomysłem jest grać możliwie jak najszybciej - powiedział po sparingu asystent Marka Zapałowskiego Maciej Jamrozik. Obaj w swoich rolach debiutują, ale widać, że udało im się stworzyć młody i ciekawy zespół. W sobotnim sparingu z Legią z dobrej strony pokazali się sprowadzony z drugoligowej

Twierdza Torwar. Po festiwalu trójek koszykarze Legii rozgromili AZS Poznań

kadrowe - wciąż kontuzjowani są Bartłomiej Bojko, Damian Zapert i Grzegorz Malewski, zawieszony za nadmiar fauli technicznych był Mateusz Bierwagen, a nie w pełni zdrowi byli Cezary Trybański i Marcel Wilczek. Ich zmiennicy poradzili sobie jednak znakomicie i nie dali rywalom z Poznania cienia nadziei na

Śląsk rozbił Astorię: Rzucili się na nas, jakby chcieli nas zjeść

. Wysoką formę na starcie sezonu utrzymuje Łukasz Diduszko, który w niedawnym turnieju o Puchar Macieja Zielińskiego został wybrany MVP. W Bydgoszczy tylko w pierwszych dziesięciu minutach zdobył 11 punktów i miał sześć zbiórek. Mecz zakończył z double-double - notując na swoim koncie 18 punktów i 11

Czas na przełom w Sportino

faworytami. Liderami zespołu z Wałbrzycha są Marcin Stefański, Ousmane Barro (obaj średnio 11,2 pkt) i Adam Waczyński (9,9 pkt). W składzie gospodarzy grają także dobrze znani kibicom na Kujawach i Pomorzu Tomasz Zabłocki, Mateusz Bierwagen, Maciej Raczyński i Kristian Ercegovic. Początek niedzielnego meczu

SIDEn zdeklasował Astorię

Astorii Maciej Bierwagen, który teraz broni barw SIDEn. Gospodarze już do końca meczu kontrolowali wydarzenia na boisku, a ich zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe. jednak torunianie słabo wykonywali rzuty wolne - na 37 prób trafili zaledwie 21 razy. Jednak gracze Sowińskiego pokazali, że sa o klasę lepsi

Derby dla Bydgoszczy. Znów fatalny mecz Polskiego Cukru/ SIDEn

miejscowych. W pierwszych dwóch kwartach torunianie byli słabsi pod obiema tablicami - zebrali aż o dziewięć mniej piłek od rywali. Gracze PC/SIDEn nie byli w stanie też zatrzymać w ataku Szyttenholma i Macieja Bierwagena, którzy wspólnie zdobyli aż 29 punktów. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie

Festiwal trójek, wystraszony przeciwnik i rekordy koszykarzy Legii w meczu z AZS [OBSERWACJE]

koszykarzy pewnie nie znalazłby się w składzie na to spotkanie. Sztab szkoleniowy nie miał jednak wyjścia. Zawieszony za faule techniczne był bowiem Mateusz Bierwagen, a od dłuższego czasu kontuzjowani są Bartłomiej Bojko, Damian Zapert i Grzegorz Malewski. Zmiennicy nie zawiedli Okoliczności zmusiły więc

Asta poległa w Toruniu

już nie był w stanie zagrać. - Obojętnie z "Dohą" czy bez niego, trzeba było zagrać przede wszystkim skuteczniej. Zabiła nas indolencja strzelecka. Nie trafialiśmy i to z dobrych pozycji - tłumaczy trener Maciej Borkowski. SIDEN MMKS Toruń - KPSW/Astoria Bydgoszcz 87:62 Kwarty: 20:11, 17

Udany powrót Znicza do ekstraklasy

natomiast najskuteczniejszym zawodnikiem wśród gospodarzy. Tym został Grady Reynolds, który na swoim koncie zapisał 23 "oczka". Wśród gości pierwszoplanowymi postaciami byli Maciej Raczyński i Adam Waczyński, który przed sezonem przymierzany był do występów w Jarosławiu. Ostatecznie jednak wybrał

Gdzie Legia, gdzie ekstraklasa koszykarzy? Czy warszawianie mogą awansować już w tym roku?

choroby, jeśli trener Piotr Bakun będzie miał do dyspozycji cały, coraz bardziej zgrany zespół, Legia może być groźna. Piątka Łukasz Wilczek, Michał Aleksandrowicz, Mateusz Bierwagen, Marcel Wilczek i Cezary Trybański robi wrażenie, z ławki wchodzi najlepszy strzelec zespołu Arkadiusz Kobus, a rezerwowi

Wójcik - to jest klasa!

To drugie zwycięstwo poznaniaków w tym sezonie. A 13 lat minęło od ostatniego występu Adama Wójcika w poznańskiej Arenie. Wtedy najlepszy polski koszykarz - obok Macieja Zielińskiego - reprezentował Bobry Bytom. Grał świetnie, jego drużyna pewnie wygrała z 10,5 Poznań. Wczoraj Wójcik też był

Anwil przegrał, Okafor wrócił

Wałbrzych. Warto podkreślić debiut w PLK Marcina Ecki, który od lat był określany jako najlepszy rozgrywający poza ekstraklasą. 29-letni zawodnik w ciągu 20 minut miał (9 punktów, 6 asyst i 2 straty. 22 punkty dla Górnika zdobył 24-letni Maciej Raczyński. Dobry mecz rozegrał 19-letni Adam Waczyński - 13

Noteć - Astoria 59:91

Chudeusz. W sobotę Astoria będzie miała szansę na pierwszą wygraną na własnym parkiecie. Bydgoszczanie goszczą wicemistrza Polski, Anwil Włocławek, który w tym sezonie przegrał wszystkie cztery spotkania. Wojciech Borakiewicz, Maciej Łopatto Inowrocław Dla Gazety Piotr Baran szkoleniowiec Noteci Astoria

Astoria była w Łodzi bliska szczęścia

), Beciński 6, Fedder 1 oraz Bierwagen 17, Wójcik 5 (1), Pietrzak 5, Murowicki 2, Iciek 0 Stan rywalizacji: 1:0 dla Bonduelle

Asta zaczyna grę o I ligę

Bonduelle: Małecki 27, Kowalewski 18 (4), Gliszczyński 15 (1), Sulima 13 (3), Tracz 11, Wilangowski 7 oraz Strzelecki 5 (1), Wilczewski 5, Plebanek 1, Tlałka 0, Szopiński 0 SIDEn: Kondraciuk 23 (1), Lipiński 12 (2), Bagaziński 11 (1), Beciński 6, Fedder 1 oraz Bierwagen 17, Wójcik 5 (1), Pietrzak 5