maciej śmiglewski

woj

Maciej Śmiglewski pożegnał się z boiskiem

Były kapitan Zawiszy Maciej Śmiglewski rozegrał w środę ostatni mecz w swojej piłkarskiej karierze. W pierwszym spotkaniu finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu bydgoszczanie zremisowali bezbramkowo z Victorią Koronowo.

O przyszłości Zawiszy mówi kapitan zespołu Maciej Śmiglewski

- Jak będzie wyglądał nasz protest przeciwko zachowaniu kibiców? Po prostu wygramy sobotni mecz ze Spartą Janowiec i postaramy się to zrobić w każdym, które jeszcze nam zostały w tej rundzie jesiennej - mówi kapitan bydgoskiego Zawiszy, Maciej Śmiglewski.

Maciej Śmiglewski już nie zagra

Niejeden piłkarz z Zawiszy, który zagrałby w klubie z Torunia, zostałby uznany za zdrajcę i wyklęty. Macieja Śmiglewskiego, który zakończył właśnie karierę, to nie spotkało. Bydgoscy fani wiedzą, że dla niego zawsze najważniejszy był Zawisza

Rozmowa z Maciejem Śmiglewskim

Stowarzyszeniu Piłkarskim Zawisza? Maciej Śmiglewski: Nie ma jednej przyczyny. Wiele spraw złożyło się na ten stan rzeczy: afera korupcyjna, uderzenie sponsora Tomasza Chłonda, nasze słabe wyniki. Kolejne przeszkody dzieliły ludzi w klubie w i konsekwencji osłabiały go. Jedynym pocieszeniem jest to, że gorzej

Gryf Wejherowo - Chemik/Zawisza Bydgoszcz 4:0

Ireneusz Malinowski, który zdobył gola głową po rzucie rożnym. Po kolejnych 6 minutach samobójczego gola dołożył Maciej Śmiglewski - Nie mam o to niego pretensji. To było w sytaucji obronnej - mówi Saboń. - Gryf miał przewagę od początku do końca meczu. Łatwo oddaliśmy mu pole gry - narzekał szkoleniowiec

Piłkarze Zawiszy i Unii zagrali na remis

Daha wyrównali. Dla piłkarza z Burkina Faso była to już czwarta bramka w czwartym meczu sparingowym. Na boisku pojawił się także Maciej Śmiglewski, który niedawno ogłosił zakończenie kariery. - To, że zagrałem, nic nie zmienia. Nadal podtrzymuję swoją decyzję. Chociaż trenuję indywidualnie i jestem w

W III lidze piłkarzy derby

Andrzej Wiśniewski. W zespole Chemik/Zawiszy na drobne kontuzje narzekają Łukasz Filarski i Maciej Śmiglewski. Podopieczni Piotra Gruszki zajmują przedostatnie miejsce w lidze, ale wciąż realne szanse na utrzymanie. Początek meczu o 11 na stadionie przy ul. Glinki Początek spotkania o 11. Wstęp wolny

Pierwsze zwycięstwo Chemika/Zawiszy w III lidze

Chemika/Zawiszy. Maciej Śmiglewski zamienił ją na gola. Nie upłynęło pięć minut, kiedy znowu ustawił sobie piłkę na "wapnie", bo Piotr Postkowski bezsensownie sfaulował Barlika. Śmiglewski znowu trafił w ten sam róg. - Nie miałem żadnych obaw przed pierwszym karnym. Przymierzyłem lewą nogą

Tomasz Rogóż wraca do Zawiszy

:3. Zaraz po zmianie stron, w 47 minucie rzut karny zamienił na drugą bramkę Maciej Śmiglewski. Na 4:2 rezultat rezultat ustalił jednak w 70. minucie Roger Babiarz. Wynik meczu: ZAWISZA/TOMEX - ZDRÓJ 2:4 (1:3) Bramki: 0:1 Nowak (3.), 0:2 Dettlaff (30), 0:3 Milewski (30., rzut karny), 1:3 Jankowski

Zdrój Ciechocinek po 22 latach w piłkarskiej III lidze

polu karnym (a Maciej Śmiglewski wykorzystał "jedenastkę" na 2:0), a w drugiej połowie strzelił dwie ostatnie bramki dla Zawiszy. Podopieczni Mariusza Modrackiego mogli wygrać nawet w dwucyfrowych rozmiarach, ale Nowicki, Wolski i Burchacki zmarnowali kilka stuprocentowych sytuacji. Wyniki

Aż 1:5 przegrali piłkarze bydgoskiego Chemika/Zawiszy z Kaszubią Kościerzyna w sparingowym meczu.

Chemika/Zawiszy (cała trójka bramkarzy grała po 30 minut) nie miał nic do powiedzenia. Po przerwie, kiedy na boisko w Sępólnie Krajeńskim weszli bardziej doświadczeni zawodnicy, drużyna Piotra Gruszki spisywała się lepiej, szczególnie w defensywie, bo grali w niej Maciej Śmiglewski, Zbigniew Sieradzki i

Wygrany sparing trzecioligowych piłkarzy Chemika

W środę na swym bocznym boisku ze składu, który regularnie grywał w minionym sezonie w III lidze, wystąpił jedynie trzon obrony - Zbigniew Sieradzki, Jacek Szpejna i Maciej Śmiglewski oraz pomocnik Adam Kardasz. - Reszta dotleniała się podczas biegu w pobliskim lesie. Tych pozostałych wykorzystam w

Piłkarze Zawiszy grają w Grudziądzu

za wysoki koszt utrzymania tych piłkarzy, a w szczególności Burchackiego - mówi Maciej Pietrzak, prezes SP Zawisza. Początek jutrzejszego meczu w Grudziądzu o godz. 14 Kadra SP Zawiszy: Bramkarze: Maciej Kowalski, Krzysztof Kochański Obrońcy: Maciej Śmiglewski, Damian

Początek przygotowań III-ligowych piłkarzy

ok. 70 tys. zł), o czym szeroko informowaliśmy we wczorajszej "Gazecie". Wyjaśnienia wymaga też sytuacja piłkarzy Zawiszy, którzy w myśl porozumienia wygasającego 31 grudnia przynależeli do drużyny z Glinek. To poza Krawczykiem jeszcze Maciej Śmiglewski i bramkarz Artur Gajewski oraz

Chemik/Zawisza - Amica II 1:1

Maciej Śmiglewski, zaspał Sebastian Zieliński i goście wykorzystali kontrę - mówi trener Chemika/Zawiszy Bogdan Saboń. Piłkę do bramki posłał Karol Gregorek. Wyrównał w 75 min z rzutu karnego Jacek Ziemiński. - Brawo, brawo panie sędzio - krzyczał ironicznie do arbitra trener Amiki II Jurij Szatałow nie

Unia Tczew - Chemik/Zawisza 1:0

niezbędne, bo wtedy Unia wygrywała już 1:0. W 57 min błąd na lewej stronie boiska popełnili Jacek Ziemiński i Maciej Śmiglewski. Zawahali się przy dojściu do bezpańskiej piłki, wyprzedził ich Piotr Wicek i pokonał Artura Gajewskiego. - Rywale właściwie mieli jeszcze tylko jedną szansę i to także po naszym

Victoria przegrała w Bydgoszczy z Zawiszą

, którą do siatki skierował napastnik Zawiszy. Goście, którzy zapewnili już sobie awans do III ligi, mogli jeszcze wyrównać w ostatnich minutach meczu. Podopieczni Macieja Kremblewskiego grali jednak uważnie w obronie i nie pozwolili już sobie na stratę punktów. woj Zawisza Bydgoszcz - Victoria

Kujawiak wygrywa z Chemikiem/Zawiszą 1:0

też w sytuacje bramkowe. Udało się z nich wykorzystać jednak tylko jedną. Po pół godzinie gry włocławianie przeprowadzili najlepszą akcję spotkania. Maciej Truszczyński spod własnej bramki przekazał piłkę do Przemysława Mądrego w okolice połowy boiska. Defensor Kujawiaka podał ją do Aleksandra Majicia

Zawisza/Tomex - Lech Rypin 7:0

działo. Tak było jednak tylko do 67 minuty, kiedy to po solowym rajdzie na pole karne wpadł Maciej Śmiglewski, a jego dośrodkowanie w ładnym stylu wykończył Jacek Łukomski. Pięć minut później na listę strzelców wpisał się Marcin Burchacki, który celnym strzałem ustalił wynik spotkania. Dzięki zwycięstwu

Chemik - Flota 3:1 (2:0)

"Ostatni mecz kawalera" - transparent z takim hasłem mogli zauważyć kibice goszczący w sobotnie popołudnie przy ul. Glinki. To przyjaciele Maciej Śmiglewskiego ogłosili, że w piątek obrońca Chemika wstąpi w związek małżeński z Joanną Pietrzak. Po zwycięskim meczu koledzy z drużyny rzucali

Zawisza - Sparta 0:0 w IV lidze

Po zmianie stron dogodną sytuację miał m.in. Tomasz Rogóż, a inicjatywa nadal leżała po stronie bydgoszczan. Nie przyniosło to jednak efektów w postaci zdobyczy bramkowych. - Mecz był czysty i sędziowie nie musieli interweniować - podkreśla Maciej Kremblewski, szkoleniowiec Zawiszy - Jestem

Rusza IV liga

października, o 15 z Pomorzaninem Toruń 5 listopada, o 17 ze Spartą Janowiec Wlkp. (przy świetle) 19 listopada, o 14 z Legią Chełmża Skład Zawiszy Bramkarze: Robert Tomaszewski (22 lata), Maciej Paczkowski (20) Obrońcy: Grzegorz Wódkiewicz (34), Maciej Śmiglewski (27), Damian Krawczyński (26), Zbigniew

Podział punktów w IV lidze

Po słabym spotkaniu w Lipnie podopieczni Macieja Kremblewskigo wzbogacili swoje konto o jeden punkt. Praktycznie do początku meczu obie drużyny przede wszystkim zajęły się pilnowaniem swojej bramki. Wraz z upływem czasu zaznaczyła się jednak lekka przewaga Zawiszy. Goście nie potrafili jednak

Zawisza wygrał w IV lidze

Goście mogą mówić o sporym pechu, bowiem w rozegranym wczoraj na boisku przy ul. Sielskiej w Fordonie meczu w pierwszej połowie byli stroną przeważającą. Podopieczni Macieja Kremblewskiego dopiero po przerwie śmielej zaatakowali bramkę rywali. Na efekt trzeba było poczekać jednak aż do 67 minuty

IV-ligowy Zawisza zremisował w Inowrocławiu z Goplanią

W spotkaniu w roli szkoleniowca bydgoskiego zespołu debiutował 25-letni Maciej Kremblewski, który na tym stanowisku zastąpił Mariusza Modrackiego. Nowy trener zmienił ustawienie drużyny (4-4-2 zamiast 3-5-2). Obie drużyny przystąpiły do meczu z założeniem, by przede wszystkim nie stracić bramki. I

Porażki Zawiszy i Chemika

Zawisza na własnym stadionie w meczu na szczycie nie sprostał liderowi tabeli Kujawiakowi Włocławek. Wynik ustalony został już w pierwszym kwadransie. Najpierw po błędzie bramkarza Macieja Kowalskiego piłkę w siatce umieścił Mariusz Kowalski, a później po długim rajdzie Aleksander Majić przelobował

Zorza - Chemik/Zawisza 1:0

kapitana zespół Włodzimierza Koreckiego. Po przerwie piłkarze Zorzy dwa razy ratowali się przed utratą gola. wybijając piłkę z linii bramkowej: po strzale Jacka Szpejny oraz po akcji wykończonej przez Macieja Śmiglewskiego. Szansę miał też znowu Kempa, ale po jego uderzeniu z woleja piłka poszybowała

Zawisza - Mazowsze Grójec 1:1

gra w grupie I trzeciej ligi, bydgoszczanie wyglądali po przerwie nieźle. Mieli tzw. optyczną przewagę. Udawały się akcje po skrzydłach w wykonaniu Macieja Kotarskiego i Tomasza Rogóża. W środku pola dobrze radzili sobie Krzysztof Krawczyk z Arkadiuszem Woźniakiem. Obrona grająca w trójkę skutecznie

Składy zespołów III ligi, terminarz gier na własnym boisku

CHEMIK/ZAWISZA BYDGOSZCZ Budżet zespołu: 700 tys. zł Skład Bramkarze: 1. Artur Gajewski (26 lat), 12. Robert Tomaszewski (21), Bartosz Deręgowski (19) Obrońcy: 2. Jacek Szpejna (23), 3. Marcin Tlałka (25), 4. Arkadiusz Pruss (32), 5. Maciej Śmiglewski (26), 9. Zbigniew Sieradzki (32), 15

Porażka Zawiszy 0:1 w Inowrocławiu

Michał Burchacki. Decydująca dla wyniku meczu akcja przeprowadzona została w 61. minucie spotkania. Nie popisał się w niej bramkarz Zawiszy Maciej Paczkowski, który najpierw złapał piłkę poza polem karnym, a potem tak ustawił mur, że Kornel Semenowicz bez problemu z wolnego trafił do siatki. Strata

Rusza runda wiosenna piłkarskiej III i IV ligi

obiecujący i młody zespół. Może już jednak o nim zapomnieć. Odeszło aż dziewięciu piłkarzy - większość to dotychczasowi podstawowi gracze. Najmniejsze straty chemicy ponieśli w defensywie. Ubył tylko Maciej Śmiglewski. Rozpadł się za to środek drugiej linii. Bez Krzysztofa Krawczyka (podobnie jak Śmiglewski

Zawisza chce grać o awans

Bramkarze: 1 (numer na koszulce). Artur Gajewski (29 lat), 12. Maciej Kowalski (32) Obrońcy: 2. Robert Tomczak (31), 16. Paweł Ettinger (20), 5. Damian Krawczyński (27), 4. Maciej Śmiglewski (29). 3. Damian Cuper (19), 6. Marcin Łukaszewski (29), Marcin Rogalski (25), 18

Nowy pomysł na piłkę nożną w Bydgoszczy

miniony piątek podczas rozmów, które z nimi przeprowadziłem - mówi przewodniczący sekcji piłki nożnej Chemka Mirosław Łataś. I połowa z nich (Artur Gajewski, Maciej Śmiglewski, Rafał Piętka, Arkadiusz Woźniak) może, zgodnie z prawem Bosmana (ukończyli 23. rok życia i nie mają kontraktu z klubem), tak

Olimpia - Zawisza 1:1 w IV lidze

Marks i Michał Zarembski. Trenerzy Zawiszy Zbigniew Wojtowicz i Piotr Fiutak nie mogli skorzystać z kontuzjowanych Krzysztofa Krawczyka, doświadczonego obrońcy Damiana Krawczyńskiego i Macieja Kowalskiego w bramce. Nie zagrał także pozyskany Robert Tomczak Na dodatek w 87 min bydgoszczanie stracili

W IV lidze remis Zawiszy

). Grający w dziewiątkę bydgoszczanie zdołali jednak za sprawą Michała Łuczaka wyrównać i uratować punkt. Po raz kolejny nie popisali się kibice. Mecz nawet był przerwany na kilka minut. Sędzia go wznowił po interwencji w bydgoskim sektorze kapitana Zawiszy Macieja Śmiglewskiego. Bydgoszczanie mają coraz

Chemik/Zawisza - Unia 1:2 (0:0)

Zieliński. Maciej Śmiglewski strzelił z 11 metrów pewnie w prawy róg bramki, myląc Marcina Ciesielskiego. Sześć minut później Zieliński przyczynił się do karnego dla Unii (wystawił nogę, na którą nadział się Jacek Łukomski), po którym wyrównał Grzelak. - Grając w trzech w ataku mamy dużą siłę ognia, ale

Wygrana zawiszan w piłkarskiej IV lidze

Urazy leczą Maciej Śmiglewski, Arkadiusz Nowicki i Wojciech Ruczyński. Maturę zdawał Daniel Bachar i Paweł Klimek (zaczął mecz na ławce rezerwowych), kłopoty z prawem ma Krzysztof Łożyński. Z tych powodów trener Mariusz Modracki w 18-osobowej kadrze miał aż pięciu juniorów starszych od trenera

Sparingi piłkarzy III i IV ligi

W trzynastkę zagrali w sobotę piłkarze bydgoskiego Zawiszy w swoim pierwszym meczu sparingowym. - W defensywie zagrali zawodnicy, którzy nigdy nie byli jej podstawowymi graczami. Na szczęście wróci Maciej Śmiglewski, który był na szkoleniu z pracy oraz Damian Krawczyński. Jestem zadowolony z gry

Przygotowania IV-ligowego Zawiszy do sezonu

utrzymać tych, którzy byli jesienią i teraz pozostali, byłaby szansa na walkę o awans. Jeśli długi nie zostaną spłacone to trudno będzie utrzymać tamten skład - mówi Maciej Śmiglewski, kapitan zespołu, który jest w dwunastce trenujących zawiszan Przypomnijmy, że bydgoska drużyna zajmuje w IV lidze trzecie

Unia Janikowo - Chemik/Zawisza Bydgoszcz 1:0 (1:0)

Woźniak, ale Maciej Zając wybił piłkę, która po poprzeczce wyszła na róg. Dużo emocji było w końcówce spotkania. Najpierw Krysiak głową zdobył gola. Arbiter go nie uznał, a kiedy janikowianie jeszcze protestowali, Chemik/Zawisza przeprowadził kontratak, po którym idealną okazję do wyrównania zmarnował

Chemik/Zawisza gra z Gryfem Wejherowo

, reprezentowanego w czwartek przez prezesa Andrzeja Będzińskiego. Tymczasem Chemik/Zawisza staje przed szansą rewanżu za porażkę w sierpniu 0:4 w Wejherowie. Złe wspomnienia z tamtego meczu ma obrońca Maciej Śmiglewski, który strzelił samobójczego gola na 2:0. Nie zagra jeszcze bramkarz Artur Gajewski, który w

Losy SP Zawisza

- Mam imienne zaproszenie na zebranie. Jestem członkiem stowarzyszenia. Płacę składki. Chcę współuczestniczyć, podobnie jak koledzy z drużyny w podejmowaniu decyzji - mówił "Gazecie" kapitan IV-ligowego zespołu Zawiszy Maciej Śmiglewski. Razem z pozostałymi piłkarzami i trenerami

CHEMIK/ZAWISZA - GRYF WEJHEROWO 2:0

chwile, kiedy się nie udawało. Generalnie mamy jeszcze dużo do zrobienia. W defensywie oparłeś się na dwóch doświadczonych piłkarzach: Zbyszku Sieradzkim i Arku Prussie, do nich dochodzi Maciej Śmiglewski... - Jeszcze jest Macin Tlałka, na którego też liczę. Nie trenował do tej pory z nami, tak jak

Rozmowa z Markiem Rzepą, nowym prezesem Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza

sponsorem. W rozmowie ze mną kapitan zespołu Maciej Śmiglewski przyznał, że istnieje groźba odejścia wielu zawodników. Czy umie się pan porozumieć z piłkarzami i przekonać ich do pozostania? - Sądzę, że tak. Moim atutem jest fakt, że sam byłem kiedyś zawodnikiem, grałem w futbol. Znam od

Remis Zawiszy z Legią na zakończenie rundy jesiennej IV ligi

. Rafał Drost mając przed sobą tylko bydgoskiego bramkarza Macieja Paczkowskiego nie dał mu żadnych szans. Na ostatnie minuty trener Modracki wprowadził na boisko Rafała Jankowskiego. Gospodarza stworzyli sobie jeszcze dwie dogodne okazje, ale obie zmarnował Arkadiusz Nowicki. Najpierw główkował z pięciu

Imeh strzela bramki na amatorskim boisku

:10 (3:3). Bramki : Maciej Garbal 2, Paweł Kwas, Tomasz Omniczyński, Błażej Stankiewicz oraz Piotr Warczak 5, Maciej Śmiglewski 2, Lesław Jaworski 2, Paweł Rekowski German 24 - Simi Solec Kujawski 2:2 (1:1), karne 5:4. Bramki: Jakub Klasło, Wojciech Zygmunt oraz Maciej Guczkowski, Marcin Oleś Karne

Rusza III liga wielkopolsko-pomorska

wygramy pierwszą rundę, to wiosną awansujemy. not. mac NASZE DRUŻYNY W III LIDZE CHEMIK/ZAWISZA BYDGOSZCZ Skład Bramkarze: 1. Artur Gajewski (26 lat), 12. Robert Tomaszewski (21), Bartosz Deręgowski (19) Obrońcy: 2. Jacek Szpejna (23), 3. Marcin Tlałka (25), 4. Arkadiusz Pruss (32), 5. Maciej

Futbolowy fenomen - ponad 1000 zawodników w hali

-Złomańczuk 9 7 32-49 KS Marwit :Michał Kocieniewski 9 (ilość strzelonych bramek), Łukasz Wierzchowski 6, Michał Lewandowski 6, Artur Lubieński 4, Michał Grzelak 4, Maciej Gil 4, Radosław Kraska 2, Wojciech Gil 2, Tomasz

Wyniki meczów III ligi piłkarskiej

, mecz był wyrównany. - Rywale nie przyjechali się bronić, tylko grali otwartą piłkę - mówi kierownik drużyny z Kościana Ryszard Matłoka. Pierwszy gol padł po rzucie karnym. Szarżującego w polu karnym Rewersa sfaulował Maciej Śmiglewski, a jedenastkę na gola zamienił Krzysztof Gościniak. Goście byli

KUJAWIAK/HYDROBUDOWA 1 (0) - UNIA JANIKOWO 0

instynktownie obronił Maciej Zając. Z kolei Remień bliski zdobycia gola był w 74. i 76 minucie spotkania. Uderzał wtedy z rzutów wolnych, ale Zając w obu wypadkach wykazał się dobrym refleksem. Decydująca dla losów pojedynku okazała się 90. minuta. Wtedy Tomasz Ciesielski, zdaniem sędziego, faulował w polu

Dwie drużyny z regionu spadają z III ligi piłkarskiej

. Janikowianie mieli jeszcze kilka okazji, ale żadnej nie wykorzystali, m.in. w 57 min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Maciej Wódkiewicz, ale piłkę nad poprzeczką wybił Hilscher. W 85 min Rosiak stał 5 m przed bramką, ale jego strzał głową był niecelny. Chwilę później spiker ogłosił, że TKP pokonało

W III lidze piłkarskiej

najszybciej strzelili bramkę, ale za długo się to nie udawało. not. mac CHEMIK/ZAWISZA BYDGOSZCZ 1 (0) - KOTWICA KOŁOBRZEG 0 Strzelec bramki Chemik/Zawisza: Ziemiński (73.) Żółte kartki: Rogóż - Remplewicz, Gębicki. Widzów: 200 Chemik/Zawisza: Gajewski- Pruss, Tlałka, Śmiglewski- Zieliński (70. Pazderski

Chemik Bydgoszcz - Pogoń II Szczecin 3:0

: Gajewski-Wolski, Szpejna, Tlałka, Śmiglewski-Zieliński (60. Filarski), Kardasz (78. Zarembski), Krawczyk, Olszewski (86. Raszka)- Korecki (68. Klein), Świerblewski Pogoń II: Fabianiak- Chwałek, Rodrigo, P. Celeban, Kamrowski- Liszczak, Stróż (86. Śnieg), Norsesowicz (50. A. Celeban), Bejnerowicz (86

I runda Pucharu Polski: Chemik Zawisza Bydgoszcz - Stasiak KSZO Celsa Ostrowiec 0:3

), Mężyk (87.) Sędziował Marcin Borski (Warszawa). Widzów 300 Chemik Zawisza: Gajewski - Wolski (70. Pruss), Szpejna, Tlałka - Śmiglewski, Zieliński (80. Olszewski), Kardasz Ż, Krawczyk, Filarski - Korecki (62. Cyrankiewicz), Świerblewski Stasiak KSZO Celsa: Dymanowski - Czerbniak, Wieprzęć (46