KSS: Druga Litwinka i Grabarczyk z pomocą

Piłka ręczna. Działacze KSS-u wzmacniają zespół, by zwiększyć szanse na utrzymanie w ekstraklasie. Przychodzą litewska rozgrywająca Lina Abramauskaite i prawoskrzydłowa Katarzyna Grabarczyk.

Grabarczyk w reprezentacji Polski

Katarzyna Grabarczyk, prawoskrzydłowa KSS-u Kielce została powołana do reprezentacji Polski. - Jestem ogromnie zaskoczona - mówi.

Olbrzymia strata KSS-u

rozgrywki przesiedziała na ławce rezerwowych lub trybunach. - Poradzi sobie - mówi Grabarczyk. Działacze błyskawicznie rozpoczęli jednak poszukiwania jej zastępczyni. - Zrobiliśmy już wstępne kroki, bo musimy kogoś nowego znaleźć na tę pozycję. Jeśli nie uda się w Polsce, to poszukamy za granicą - mówi

MKS Dąbrowa Górnicza. Budżet dopięty w 90 procentach

dalszym ciągu będą go tworzyć: Robert Koćma, Katarzyna Sobstyl i Adam Grabarczyk. Zarząd pracuje obecnie nad budżetem i składem siatkarskiej drużyny na nowy sezon. - W tym roku jesteśmy w dobrej sytuacji, ponieważ już teraz budżet mamy dopięty w 90 procentach - przyznaje prezes Koćma. ŚLĄSK.SPORT.PL na

KSS dalej od półfinału europejskiego Challenge Cup

Kielczanki grające bez Katarzyny Grabarczyk (rozchorowała się w Turcji) i kontuzjowanej kołowej Mileny Kot już po 13 minutach przegrywały aż 2:8. Słabo grały w ofensywie, nie mogły poradzić sobie z rosłymi rywalkami. Do przerwy traciły aż dziewięć bramek. W końcówce zespołowi Pawła Tetelewskiemu

We Francji liczymy na medal Marcinowskiej

miejsca Katarzynie Grabarczyk z LKS Dobryszyce (58 kg). - Selekcjoner kadry uznał, że rywalka Basi jest bardziej bojowa i dlatego to ona pojedzie na mistrzostwa. Zawodniczki sparowały się czterokrotnie i, mówiąc w żargonie piłkarskim, 3:1 wygrała Grabarczyk - kontynuuje Kruger. Reprezentanci Polski

Vistal Łączpol Gdynia rzutem na taśmę uratował remis z KSS Kielce

prowadzenie gdynianki wyprowadziła jeszcze Katarzyna Duran, ale był to już łabędzi śpiew gdynianek. W drugiej od początku ton grze nadawały kielczanki, które dzięki bramkom Joanny Drabik i Pauliny Piechnik w 37. minucie wyszły na trzybramkowe prowadzenie. Zryw gdynianek i skuteczna gra Patrycji Kulwińskiej

Na memoriale w KSS pokazały się zmienniczki

zwycięstw. Wyprzedził słowacką Juventę Michałowce, Gorodniczankę, KSS i ukraińską Galiczankę Lwów. Na najlepszą bramkarkę wybrano kielczankę Paulinę Kozieł, a królową strzelców została Katarzyna Grabarczyk (39 bramek). Tytuł MVP trafił do Karyna Jeżykawa (Bielaz). - Bardzo pożyteczny turniej, bo obsada

KSS powalczył w Piotrkowie. Minus trzy

W pierwszym starciu początkowo podopieczne Zdzisława Wąsa nawet prowadziły. Po 12. minutach 6:2. - W otwierającym kwadransie grała pierwsza siódemka [Kawka, Kabała, Abramauskaite, Rosińska, Kot, Gedroit i Grabarczyk - przyp. red.]. Dobra obrona i pomoc Gosi Kawki w bramce dała efekty - opowiadał

KSS już spokojniejszy

). Riposta przyszła jednak w porę. Były to trzy gole z rzędu: Katarzyny Grabarczyk, Mileny Kot i Marty Rosińskiej. Rewanż w niedzielę o godz. 16 w hali przy ul. Krakowskiej. Pogoń Handball Szczecin - KSS Kielce 27:28 (11:12) Pogoń: Adamska - Gryglicka 6, Huczko 6, Stefanowicz 4, Dyszewska 3, Piontke 3

Lalewicz przed początkiem walki o piąte miejsce: to rywalki muszą się nas bać

Jeleniej Góry. Z dobrą zaliczką moglibyśmy zagrać tam bez presji, a dziewczyny, które rzadziej występowały, mogłyby spędzić więcej czasu na parkiecie - dodaje Lalewicz. Ona zastępująca w ostatnich meczach w pierwszym składzie na prawym skrzydle Katarzynę Grabarczyk zmaga się z bólem w łokciu. Ale ten uraz

KSS: W Lubinie o wrażenie

lidze KSS-u. Tym bardziej, że kielczanek nie omijają kłopoty ze zdrowiem. Ciągle Zdzisław Wąs nie może skorzystać z trzech zawodniczek (w kadrze zostało dwanaście). Na mecz z Zagłębiem wraca skrzydłowa Katarzyna Grabarczyk, ale choroba wyłącza z gry rozgrywającą Alinę Nowak.

KSS: ósme czy siódme?

nie nawiązały walki ani przez chwilę. A do tego w Koszalinie zagrają bez lewoskrzydłowej Katarzyny Grabarczyk (naderwany mięsień) i kołowej Joanny Drabik (oszczędzana na rozpoczynające się w poniedziałek w Busku-Zdroju finały mistrzostw Polski juniorek) oraz wyłączonej od dłuższego czasu lewej

KSS: braki w... cwaniactwie

szóstej min było 2:3, a potem odjechaliśmy. Przed meczem z Olkuszem miałem jakieś złe przeczucia. Po całym dniu w dusznej hali trochę się obawiałem. I wyszło na moje, bo zaczęło się od 1:4 w plecy. Ale potem pomału to odrobiliśmy - opowiadał Wąs. W ostatnim pojedynku palec wybiła Katarzyna Stradomska, a z

Trener KSS jedzie do domu

ustawień 5-1 i wysuniętego 3-2-1. Sporą rolę odegrają zatem nasze rozgrywające. Nie możemy popełniać prostych błędów - mówi Wąs. On nie będzie mógł skorzystać tylko z prawoskrzydłowej Marty Słomy (grypa żołądkowa). Pomoże za to narzekająca na początku tygodnia na ból w kolanie Katarzyna Grabarczyk.

Wąs: jestem wkurzony

Litwinka Lina Abramauskaite rzuciła nad poprzeczką. Mimo to, pojawiła się kolejna szansa, bo rywalki straciły piłkę. Wówczas jednak źle zachowała się bardzo dobrze spisująca się w tej części Paulina Kozieł, która niepotrzebnie próbowała zacząć kontrę - zamiast do Katarzyny Grabarczyk trafiła wprost w ręce

KSS gromi. Momenty zachwytu

Podopieczne Zdzisława Wąsa wreszcie w pełni pokazały, że potrafią grać ładnie i skutecznie. Znakomicie spisywał się zwłaszcza duet Marija Gedroit i Katarzyna Grabarczyk. Co ciekawe, we dwie zdobyły zaledwie jedną bramkę mniej niż cały zespół gości. Litewska rozgrywająca w całym meczu pomyliła się

KSS bliski sensacji w Gdyni. Zadecydowała końcówka

Kielczanki pokazały w sobotnie popołudnie, że mimo problemów finansowych oraz problemów kadrowych (urazy Pauliny Piechnik, Joanny Drabik i absencja Katarzyny Grabarczyk, która jest w ciąży) nie zamierzają bez walki oddać losy ćwierćfinału. Przez niemal 60 minut toczyły wyrównaną walkę z wiceliderem

KSS Kielce niczym wulkan?

Łutaj - 20, 173/59; 14. Karolina Młynarczyk - 19, 160/55; 11. Agnieszka Poborca - 18, 2. Katarzyna Grabarczyk - 26, 173/58; 8. Kinga Lalewicz - 19, 171/68; 165/62, 7. Marta Słoma - 20, 171/60. Rozgrywające: 17. Lina Abramauskaite (Litwa) - 23, 178/66; 32. Marija Gedroit (Litwa) - 24, 178/73; 39. Alina

KSS: od 1:0 do 1:14 w Gdyni

, kierownik kieleckiej siódemki. Brylowały w tym elemencie przede wszystkim Katarzyna Koniszaniec (pięć goli w pierwszym kwadransie), Monika Głowińska i Karolina Sulżycka. W sobotę o godz. 17 KSS podejmie Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Vistal Łączpol Gdynia - KSS Kielce 40:22 (24:5) Vistal: Sadowska

KSS żegna sezon z Olimpią. Tylko sezon?

w tygodniu walczyła rozgrywająca Aleksandra Grzesik). Ciągle brakować będzie Katarzyny Grabarczyk, Joanny Drabik i Pauliny Piechnik. Ta ostatnia do KSS-u już nie wróci wcale. Lecząca zerwane w grudniowym pojedynku z Ruchem Chorzów więzadła jedna z liderek kieleckiej siódemki (pukająca do kadry

KSS: Obrona dziurawa jak szwajcarski ser

Katarzyny Grabarczyk zrobiło się 27:30, ale na więcej doświadczone rywalki już nie pozwoliły. Tym bardziej, że zdobyły nawet dwa gole, grając w. podwójnym osłabieniu. - Po meczu spytałem w szatni, czy któraś narzekała na zmęczenie, czy brakowało szybkości. Żadna się nie odezwała. Nie wiem co się dzieje

Dwa punkty z wyjazdu po półtora roku

nowe zawodniczki - Iwona Muszioł w bramce i Marzena Paszowska - opowiada Grzegorz Boszczyk, wiceprezes klubu ds. sportowych. KSS rozstrzygnął mecz już w pierwszej połowie (14:8 w 25. min po golu Katarzyny Grabarczyk), a już w 35. minucie wygrywał różnicą 10 trafień (21:11, bramka Paszowskiej). We

KSS: Nie mogły przegrać, a przegrały... I to wysoko [GALERIA ZDJĘĆ]

dobrych sytuacjach - denerwował się potem trener Paweł Tetelewski. Początek drugiej połowy był też bardzo zły dla gospodyń. W 32. minucie dobrze grająca w obronie i z konsekwencją w ataku (bardzo dobre wykorzystywanie znakomicie dysponowanej prawoskrzydłowej Katarzyny Pasternak) Pogoń wygrywała już 22:14

Ćwiczyły obronę i... przez nią przegrały

wydarzyło. Najbardziej dała się mi się we znaki lewoskrzydłowa Marta Oreszczuk, wiele razy zaspałam przeciwko niej - przyznaje Katarzyna Grabarczyk. Obrona to jednak nie jedyna bolączka KSS-u. Zawiodła również skuteczność. - Zrobiłyśmy bohaterkę z bramkarki rywalek [Martyna Kozłowska - przyp. red.]. Było

KSS utrzymał ekstraklasę

dobrze w tym okresie spisywała się w bramce Małgorzata Kawka, często broniąca nawet w sytuacjach sam na sam, a skutecznością w ataku imponowały Katarzyna Grabarczyk oraz wracająca po kontuzji łokcia Aleksandra Pokrzywka. - Jak weszłam na parkiet to nawet nie myślałam o urazie. Po prostu chciałam pomóc

KSS na ostro: dwa dni, cztery gry

wydarzeń w Lublinie [SPR ma poważne kłopoty finansowe i grozi mu rozpad - przyp. red.], być może uda nam się przekonać do gry m.in. Małgorzatę Kucińską - mówi Marek Rolak, prezes KSS-u. Potrzebna może być też prawoskrzydłowa, bo po zaplanowanej przerwie od sportu przez Katarzynę Grabarczyk została tylko

Liderki za mocne. Taki rywal nie da się gonić

, błędy w ataku, obita bramkarka przy kontrach - wylicza Janiszewski. I po trafieniu Katarzyny Grabarczyk dziewięć kolejnych zanotowały lubinianki. Druga odsłona była już znacznie bardziej wyrównana, a i gospodynie radziły sobie lepiej. Odrabiały straty i kilkakrotnie zbliżały się na cztery bramki do

KSS: Pierwszy mecz u siebie pierwsze punkty

25:22 z kontry podwyższyła Katarzyna Grabarczyk. - Jesteśmy bardzo szczęśliwe, zdobyłyśmy dwa niezwykle ważne punkty - uważa Stradomska. W sobotę o godz. 17 KSS zagra znów u siebie. Podejmie beniaminka rozgrywek - Latochę Sambor Tczew. KSS Kielce - Zgoda Ruda Śląska 25:23 (12:11) KSS: Kawka

KSS imponuje. Piąte bliziutko

Marta miała więcej miejsca. Mówiłam jej w przerwie, by rzucała jak najwięcej - opowiadała Aleksandra Pokrzywka, rozgrywająca KSS-u. Znakomicie funkcjonowała kontra, w której brylowały Katarzyna Grabarczyk, Marzena Paszowska i kołowa Milena Kot (uruchamiane najczęściej przez Muszioł). Nie można też się

KSS znów wiceliderem. Trzy debiuty w Ekstraklasie!

Kielczanki ostatecznie zagrały bez dwóch leworęcznych zawodniczek: prawoskrzydłowej Katarzyny Grabarczyk i rozgrywającej Kingi Lalewicz. Tą pierwszą zastąpiła nominalna... lewoskrzydłowa Marzena Paszowska a drugą - Kamila Skrzyniarz. Niespodziewanie na środku rozegrania od początku grała wychowanka

Złoto Karpińskiej i nadzieja na Pekin

Rowińska (WLKS Siedlce Iganie Nowe) 180 (75+105), 3. Monika Olszewska (Mazovia Ciechanów) 169 (72+97), 4. Katarzyna Grabarczyk (LKS Dobryszyce) 148 (65+83); kat. 63 kg: 1. Aleksandra Klejnowska (WLKS Siedlce Iganie Nowe) 209 kg (89+120), 2. Malwina Grądzka (Legia Warszawa) 173 (78+95), 3. Magdalena

KSS - SPR 23:38. Lekcja szczypiorniaka

Łutaj. Ale za to po 2,5-letniej przerwie do gry wróciła skrzydłowa Katarzyna Grabarczyk. Za tydzień kielczanki czeka kolejna trudna przeprawa - w Lubinie zmierzą się z liderującym Zagłębiem. KSS Kielce - SPR Lublin 23:38 (12:20) KSS: Kawka, Wiekiera - Abramauskaite 8, Rosińska 5, Pokrzywka 2, Muchocka 2

KSS minus 15. Wąs: duma i przebudzenie

. Kielczanki popełniały sporo błędów w ataku (w sumie 22, w tym Katarzyna Stradomska aż siedem), presji nie wytrzymała chwalona przed sezonem litewska rozgrywająca Lina Abramuskaite. Zawiodły również skrzydłowe, które w całym meczu nie zdobyły bramki. - To już był inny świat... Dziewczyny, walcząc o

Osiemnaście piłkarek ręcznych na pierwszych zajęciach Vive Kielce

rozgrywające: Marta Owczarek, Katarzyna Echolc i Natalia Szyszkiewicz. Były też dwa nowe nazwiska - Skrzyniarz i Grabarczyk. To oczywiście nie nowe twarze, ale dobrze znane Kamila Drogosz i Katarzyna Wiktorowska, które niedawno zmieniły stan cywilny. Pierwszy etap przygotowań zakończy się za tydzień. W środę

KSS traci zawodniczkę

bramkarka Iwona Muszioł, skrzydłowe Katarzyna Grabarczyk i Marzena Paszowska oraz najlepszy strzelec drużyny Marta Rosińska (163 gole w 27 spotkaniach). Z pozostałymi zawodniczkami działacze mają zaplanowane rozmowy. pawel.matys@kielce.agora.pl

KSS minus 23. Tak być musiało

Podopieczne Zdzisława Wąsa na początek pierwszej rundy walki o medale pojechały do jaskini głównego faworyta do złota. W Lubinie musiały sobie radzić w mocno okrojonym składzie. Wiadomo było, że zabraknie kontuzjowanych Małgorzaty Kawki i Katarzyny Stradomskiej, grającej na mistrzostwach Polski

KSS: 50 zamiast 150 proc.

przegrywały tylko 9:11. Jednak do końca pierwszej połowy KSS trafił tylko trzy razy, a rywalki aż dziewięć (głównie za sprawą znakomitych kontr reprezentacyjnej prawoskrzydłowej Katarzyny Koniuszaniec). Po przerwie gdynianki, mimo że grały rezerwowym składem, powiększyły przewagę. - Popełniliśmy zdecydowanie

Świętokrzyskie piłkarki i piłkarze ręczni otrzymali powołania do reprezentacji

W kadrze panów znaleźli się kołowy Piotr Grabarczyk, skrzydłowi Wojciech Zydroń i Patryk Kuchczyński oraz bramkarz Maciej Stęczniewski (w rezerwie jest także odchodzący z Kielc do Grasshopper Zurich Filip Kliszczyk). Przygotowujący się do przyszłorocznych finałów mistrzostw Europy w Szwajcarii

Gladiatorzy, bilardziści i wędkarze - brązowi medaliści MŚ w piłce ręcznej

kilkanaście centymetrów Jurecki w sekundzie był już przy Chorwacie, by stanąć w obronie kolegi. Po latach spędzonych w Magdeburgu "Shrekowi" kończy się kontrakt, ponoć chce wrócić do Polski. 18. Piotr Grabarczyk, "Grabar", 31 października 1982 r. (Olsztyn), Vive Tauron Kielce, 200, 99

KSS: wyczuły szansę, zabrakło czasu

i rozgrywająca Katarzyna Stradomska . Obie jednak zacisnęły zęby, wróciły na parkiet z opatrunkami na prawych rękach i grały mimo bólu. KSS dobrze zaczął mecz - od prowadzenia 4:2. Rywalki bramki zdobywały tylko z rzutów karnych (trafiała wychowanka kieleckiego klubu Edyta Szymańska). Pierwszego

Czwartki królowej sportu

Grabarczyk (SP 14) 57,61, 3. Marlena Lipka (SP 39) 59,29; 600 m - 1. Paulina Błaziak (SP 14), 1.57,12,2. Katarzyna Matejczyk (SP Przewłoka) 2.08,05, 3. Ewelina Kocyła (SP 14) 2.16,73; skok w dal - 1. Agnieszka Wargocka (SP 4) 4,04, 2. Koszlikowska 4,01, 3. Ada Kołodziejczyk 3,93 (obie SP 7 Świdnik

Pościg KSS-u Kielce po punkt

60 sekund przed końcem do remisu doprowadziła Katarzyna Stradomska. A mogło być jeszcze lepiej - w następnej akcji zmęczone rywalki zgubiły piłkę w ataku (przechwyt Marty Rosińskiej), ale w kontrze Milena Kot trafiła wprost w bramkarkę z 10 metra. W odpowiedzi nie pomyliła się już za to z drugiej

OOM: Młodzi szczypiorniści ze złotem

sierpnia triatloniści i żeglarze. Składy Juniorzy młodsi: Mateusz Kornecki (KSSPR Końskie) 1 bramka, Filip Jastrząb - Mateusz Styrna (obaj PMOS Busko-Zdrój) 6, 7, 6, 9, 8 bramek w kolejnych meczach, Bartosz Sękowski 5, 5, 4, 10, 10, Dawid Maleszak 6, 4, 5, 1, 7, Robert Grabarczyk 3, 5, 5, 4, 4, Patryk

KSS: koncert skuteczności do przerwy

- Nie pamiętam, kiedy ostatni raz mieliśmy tak rewelacyjną skuteczność w pierwszej połowie - cieszy się Marcin Janiszewski, kierownik KSS-u. W tej części podopieczne Marka Smolarczyka oddały 25 rzutów i zdobyły aż 20 bramek (80 proc.). Nie pomyliły się m.in. obie skrzydłowe - Katarzyna Grabrczyk (5

Stadion SKRY

19 1 300 304 RYSZARD SIELSKI 3570 74 1 760 305 KATARZYNA GRABARCZYK 3578 19 1 300 306 ALINA WIECZORKIEWICZ 3572 70 1 450 307 ILONA JASKULSKA 3562 20 1 900 308 KRZYSZTOF BARANOWSKI 3564 60 1 850 309 ARTUR

Piłkarze ręczni Vive Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu

Grecji Panoliniosie Ateny. Tłuczyński rozpoczął przygotowania z piętnastką szczypiornistów. Jak zapowiadaliśmy, zabrakło skrzydłowego Andrzeja Bystrama, który nie jest jeszcze w pełni sił po drobnym zabiegu chirurgicznym. Kołowy Piotr Grabarczyk za zgodą trenera przedłużył sobie urlop (niedawno zmienił

Koszykarki Polfy wygrały turniej Zawsze z Mistrzem

zawodniczką łódzkiego zespołu w całym turnieju była Katarzyna Kenig (dawniej Szołtysek), a spore możliwość zademonstrowała też Magdalena Skorek. Zwycięzcą 21. turnieju Zawsze z Mistrzem została PZU Polfa Pabianice, która w meczu o pierwsze miejsce pokonała Lotos 76:58. Wicemistrzynie Polski miały jednak

Sport w skrócie

Dziewczyny zostają w I lidze Niesamowity finisz w rozgrywkach grupy południowej I ligi kobiet. Kolporter Korona Kielce wygrał u siebie w ostatniej serii 2:0 (po bramkach Agnieszki Wąsowicz w 26 min. i Katarzyny Furmańczyk w 45. z karnego) z niepokonanym w całym sezonie liderem MUKS Tomaszów