kalf

mts

KALF: Seller i UJK gromią na początek

Seller/Life + oraz AZS Uniwersytet Jana Kochanowskiego odniosły wysokie zwycięstwa na inaugurację XIV edycji Kieleckiej Amatorskiej Ligi Firm.

AZS UJK wygrywa KALF. W dwumeczu lepszy od obrońcy tytułu [ZDJĘCIA]

AZS Uniwersytet Jana Kochanowskiego wygrał XIV edycję Kieleckiej Amatorskiej Ligi Firm. W finale dwa razy pokonał obrońcę trofeum Seller Life +.

Mecz Gwiazd KALF-a. Zawodowcy z UMKS-u nieco lepsi od Amatorów

Finał szóstej edycji KALF-a dla UMKS-u Kielce. Drugoligowy zespół poradził sobie z ekipą Gwiazd Ligi, wygrywając 94:83.

Tydzień w KALF (odcinek 14): Awans SJ TOM gromi

TOM pobił dwa najlepsze wyniki w historii rozgrywek. Poprawił aż o 30 punktów największą liczbę zdobytych punktów w meczu. Dotychczas należał on do trzech drużyn: AŚ, CK Awans i CKM-u. Udało mu się też pokonać ten ostatni zespół w liczbie "oczek" rzuconych w jednej kwarcie - aż 46 (przy 44

KALF: mistrz się rozkręci?

Drugim zespołem, który ograł mistrza jest jeden z kandydatów do jego detronizacji - CKM. Zwycięzca KALF-a sprzed trzech lat ma podstawy, by myśleć o powrocie na szczyt. Wzmocnił skład m.in. centrem Arturem Łatą, który przez ostatnie dwa lata był w kadrze drugoligowego UMKS-u. I to on był jednym z

Tydzień w KALF-ie (V): rekord Klamki

Uznany w poprzedniej sezonie KALF-a za najskuteczniejszego pod koszem Klamka jest w nowych rozgrywkach z meczu na mecz skuteczniejszy. Zaczął od 20 oczek z Sellerem, potem było 29 z Lekarzami, teraz punkt więcej z Groszfonem i na koniec 45 z Sędziami. A to tylko siedem punktów mniej niż cała

KALF: w finale rewelacja kontra doświadczenie

bolączką może być brak trenera - typuje przed decydującymi pojedynkami Witold Żarnotal, organizator KALF-a. A już w przyszły piątek tradycyjny mecz Gwiazd. Rywalem najlepszych zawodników ligi będzie tym razem drugoligowy UMKS Kielce. Wyniki półfinałów: Szkoła Jazdy TOM - CK Awans 68:55 (13:7, 14:13, 11:13

KALF: rewanż lidera... za rewanż

Zagłosuj już teraz. Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej: Wybierz swojego ulubionego sportowca, trenera, drużynę - Zabrakło im rozgrywającego Macieja Dudzika i było to bardzo widoczne. Dobrze też zagraliśmy w obronie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Przecież straciliśmy w niej tylko 15 punktów - opow

Rusza siódma edycja KALF-a

- Jeśli w tym roku nie wygramy, będę zdziwiony (śmiech). Bo jak nie teraz, to kiedy? - zastanawia się Mirosław Klamka, Center Awans Tom. Z pewnością jego zespół jest głównym faworytem rozgrywek. Przed rokiem Szkoła Jazdy Tom dopiero w finale przegrała z Politechniką Świętokrzyską. Przed nowym sezo

KALF: Bufu skuteczne za trzy

Lepiej zaczęli ci drudzy, którzy już w 6. minucie po trafieniu za trzy punkty Mariusza Jaszczyka prowadzili 15:6. Przewagę zwiększyli na początku drugiej kwarty, dzięki serii czterech celnych rzutów właśnie zza linii 6,25 metra. Trafiali kolejno: Piotr Nawrot, Jaszczyk, znów Nawrot i Piotr Rogowski.

Ruszył KALF. Falstart obrońcy trofeum

Jeszcze w połowie czwartej kwarty Politechnika, po trafieniach z rzutów wolnych Wiktora Dąbrowskiego, prowadziła 46:42. Od tego momentu nie mogła jednak poradzić sobie z najskuteczniejszym zawodnikiem rywali - Dominikiem Rachunkiem (26 punktów w meczu). Zdobył on osiem punktów z rzędu i 180 sekund p

KALF: TOM prawie już zwycięzcą! CKM rozgromiony

Zwycięzca ligi sprzed trzech lat prowadził w meczu tylko raz - 2:0. Już po I połowie TOM wygrywał 45:27. - Wygraliśmy zespołową grą. Każdy z nas mógł liczyć na lepiej ustawionego kolegę. Mieliśmy też przewagę na deskach i lepiej rozgrywaliśmy akcje ofensywne - powiedział Mirosław Klamka, center zwyc

KALF (odc. 10): Bufu postraszył UJK

Przyczyniło się do tego mocne otwarcie Bufu, które prowadziło 8:0, a w 5. minucie po trzecim kolejnym trafieniu zza linii 6,25 metra Piotra Nawrota 16:5. Jeszcze w 31. minucie UJK wygrywał tylko trzema punktami 52:49. Trzy minuty później było już wszystko rozstrzygnięte. M.in. po dwóch z rzędu rzuta

KALF (odc. 9): CKM lepszy od UJK

Co ciekawe jeszcze po 30 minutach przewaga trzykrotnego zwycięzcy ligi była zaledwie czteropunktowa - 46:42. Ostatnią kwartę rozegrał jednak po mistrzowsku - wygrali ją aż 34:13. Bardzo dobrze w tym okresie spisywali się skuteczni gracze podkoszowi - Artur Łata oraz Jacek Rogóż. Obaj w sumie zdobyli

KALF (odc. 8): UJK postraszył lidera

Już od połowy drugiej kwarty oba zespoły musiały grać bez swoich najlepszych zawodników: Mirosława Klamki i Macieja Łagana. Ten drugi dość ostro sfaulował najlepszego centra ligi ubiegłego sezonu, który również nie utrzymał nerwów na wodzy. Skończyło się odesłaniu do szatni - obaj ukarani zostali dy

Play-off KALF-a: faworyci plus 14

Zwycięzca fazy zasadniczej SJ TOM już w pierwszym pojedynku powinien rozstrzygnąć losy rywalizacji z obrońcą trofeum. W końcówce drugiej i na początku trzeciej odsłony wygrywał aż 40:15 oraz 52:24. Mało tego - jeszcze w 32. minucie po rzucie Dawida Nowakowskiego przewaga nadal wynosiła ponad dwadzie

Politechnika Świętokrzyska najlepsza w KALF-ie

Oba spotkania finałowe były niezwykłe pasjonujące, pełne zwrotów sytuacji, efektownych akcji. Już w pierwszym PŚ mogła praktycznie zapewnić sobie tytuł, bo po trzech kwartach prowadziła aż 17 punktami! Rywal zdołał jednak zmniejszyć rozmiary porażki, dzięki świetnej grze pod koszem w ostatniej odsło

Tydzień w Koszykarskiej Amatorskiej Lidze Firm (III)

podstawowego składu - Paweł Walczyk (do II ligi, kieleckiego UMKS-u) i Dominik Dzięcioł (wyjazd za granicę). - Teraz brakuje nam, obok Dominika Rachunka, drugiego strzelca i kolejnego wysokiego. Tę pierwszą rolę pełnił właśnie Walczyk - dodał Kajda. Kolejne mecze KALF-a w piątek (hala przy ul. Żytniej, od

Tydzień w KALF-ie (VI): CKM zrównał się z liderem

W starciu z silnym Sellerem zgotował sobie jednak nerwową końcówkę. A jeszcze w 25 min. po rzucie Tomasza Wachli CKM prowadził dwunastoma punktami (42:30). - My zagraliśmy nieskutecznie, zabrakło nam też spokoju w czystych pozycjach strzeleckich. Najskuteczniejszy Dominik Rachunek [zdobył aż 40 punk

KALF: koniec rundy zasadniczej, pora na play-off

Po pierwszej części sezonu można odnotować dwie niespodzianki. Pozytywną sprawiła Szkoła Jazdy TOM, która jeszcze rok temu nie awansowała do play-off, a teraz odniosła komplet zwycięstw i przystępuje do decydującej walki w roli jednego z głównych faworytów. Negatywne zaskoczenie sprawiła Farmacja. U

Tydzień w Koszykarskiej Amatorskiej Lidze Firm (IV)

Studenckie derby dla PŚ KOSZYKÓWKA. Politechnika Świętokrzyska lepsza od Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w starciu dwóch państwowych uczelni w Kieleckiej Amatorskiej Lidze Firm. O wyniku zadecydował fatalny okres gry UJK na początku trzeciej kwarty. Jeszcze w 21. minucie to ten zespół prowadził 28:

TOM i CK Awans w półfinale KALF. 50 punktów Szymona Sikory!

Ci pierwsi w rewanżowym meczu odprawili z kwitkiem obrońcę trofeum - Farmację/Lyovit. Więcej problemów z przejściem do półfinału miał CK Awans. W pierwszym meczu przegrał z CKM-em czternastoma punktami - 53:67. W rewanżu odrobił straty, ale potrzebował do tego dogrywki! Klasą dla siebie Szymon Sikor

Tydzień w Koszykarskiej Amatorskiej Lidze Firm

Seller pokonał AZS Gold Tour, rozstrzygając losy meczu po pół godzinie gry. Po raz kolejny bardzo skuteczny był duet: Dominik Wyrębkiewicz i Dariusz Kotwica. Najwięcej emocji było w spotkaniu Sędziów z WSU. Obydwie ekipy nastawione na dobrą obronę stworzyły pasjonującą końcówkę, z której zwycięsko w

Tydzień w Koszykarskiej Amatorskiej Lidze Firm (XI)

Po pierwszej połowie nic jednak nie zapowiadało emocjonującej końcówki. Studenci wygrali ją trzynastoma punktami i kontrolowali sytuacje na parkiecie. Po przerwie mieli jednak kłopoty z zatrzymaniem dwóch liderów rywala - Jakuba Rogóża i Grzegorza Pisarskiego. Ten pierwszy w tej części zdobył aż 21

Tydzień w Koszykarskiej Amatorskiej Lidze Firm (odcinek XIV)

Zdecydowanie w najkorzystniejszej sytuacji jest prowadząca w tabeli Szkoła Jazdy TOM. Wystarczy jej jedno zwycięstwo w ostatnich dwóch meczach - z ostatnimi w tabeli Lekarzami lub z pretendentem (obok PŚ) CK Awans. TOM w tej serii pokonał po pasjonującym meczu CKM. Finalista z ubiegłego roku jeszcze

Tydzień w Koszykarskiej Amatorskiej Lidze Firm (XIII)

Rozgrywający Jakub Strzałka w pojedynku AŚ z walczącym o play-off Skarżyskiem zdobył aż 42 pkt, w tym sześć razy trafiając zza linii 6,25 metra. Cztery punkty mniej rzucił lider Farmacji Dominik Rachunek w meczu z jedną najsłabszych drużyn w lidze - Defro. To aż 56 procent punktów całego zespołu w t

Tydzień w Koszykarskiej Amatorskiej Lidze Firm (VI)

A to dlatego, że do formy wśród rywali wrócił jeden z najlepszych strzelców ligi w ostatnich latach - Maciej Łagan, który zdobył 20 punktów. Ten rozgrywający w pierwszych meczach tego sezonu spisywał się słabiej. Teraz poprowadził kolegów do wyjątkowo pewnego zwycięstwa. Wszystko rozstrzygnęło się j

Tydzień w Koszykarskiej Amatorskiej Lidze Firm (IX)

W pierwszej połowie gra tych zespołów w niczym nie przypominała poziomu czołówki. Oba grały słabo w ataku, notując mnóstwo strat. Po przerwie w tym elemencie poprawił się tylko debiutant (ale mocno). Prym w tym wiódł Dawid Nowakowski. Do czterech oczek w pierwszych dwóch kwartach dołożył aż 29 m.in.

Tydzień w Koszykarskiej Amatorskiej Lidze Firm (X)

- Nasze pojedynki są z reguły bardzo zacięte. Teraz graliśmy tylko w sześciu, a mimo to pewnie wygraliśmy. Dlatego, że spisaliśmy się bardzo dobrze w obronie. System 3-2 dał efekt - opowiadał Michał Łankiewicz, kapitan CK Awansu. Fakt - jego zespół pozwolił rzucić jednemu z faworytów ligi zaledwie 3

Tydzień w Koszykarskiej Amatorskiej Lidze Firm (XII)

Znacznie więcej problemów TOM miał w meczu na szczycie. W 11. minucie po trafieniu Michała Kundery Seller wygrywał już 21:6, bo m.in. trzykrotnie trafił za trzy punkty (dwa razy Dariusz Kotwica i raz Dominik Wyrębkiewicz). - Od drugiej kwarty zaczęliśmy lepiej bronić i wróciła nam skuteczność, bo z

Sport w skrócie

Mecz Gwiazd KALF-a We wtorek o godz. 19.30 w hali przy ul. Żytniej odbędzie się tradycyjny Mecz Gwiazd Kieleckiej Amatorskiej Ligi Firm. Oprócz pojedynku najlepszych zawodników siódmej edycji KALF-a, prowadzonych przez Antoniego Pawłowskiego i Zbigniewa Imiołka, zaplanowano dodatkowe atrakcje

Spotkanie KALF-a W środę o godz. 19 w hali przy ul. Żytniej odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników VII edycji Koszykarskiej Amatorskiej Ligi Firm.

Rusza KALF W środę o godz. 19 w hali przy ul. Żytniej rozpocznie się spotkanie organizacyjne przedstawicieli drużyn chętnych do wzięcia udziału w siódmej edycji Koszykarskiej Amatorskiej Ligi Firm. - Zapowiada się kilka nowych drużyn, bo dostałem sporo pytań o ligę od nowych osób - mówi Witold

Liga Mistrzów z Vive, Korona z Zagłębiem, mistrz Polski w Ostrowcu [PLAN WEEKENDU]

; KOSZYKÓWKA III LIGA: AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce - AZS Politechnika Krakowska, hala przy al. Tysiąclecia Państwa Polskiego, niedziela godz. 17; KALF: Kielecka Amatorska Liga Firm, hala przy ul. Żytniej, piątek godz. 20.  LEKKA ATLETYKA BIEG PRZEŁAJOWY NA 15 KM Z OKAZJI 4

Mnóstwo sparingów piłkarskich, KSZO z Viretem i drugoligowe derby: Vive - UJK [PLAN WEEKENDU]

. KOSZYKÓWKA KALF: CKM/Elbudex/Globo Jet - Licealiści i AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce - Seller/Life + - hala przy ul. Żytniej, piątek godz. 18.30 i 19.30.

międzynarodowy turniej "Brno Cup". Przygotowujący się do majowych eliminacji mistrzostw Europy w Izraelu Polacy rozpoczną zgrupowanie 3 grudnia w Brennej, a turniej w Czechach rozgrywany będzie w dniach 7-9 grudnia. Rusza KALF Dziś o godz. 19 w hali przy ul. Żytniej 1 w Kielcach odbędzie się spotkanie

Sportowy weekend

-NOWINY: basen "Perła" w Nowinach, s. 10. KOSZYKÓWKA 31. TURNIEJ ECHA DNIA: hala SP 1 w Kazimierzy Wielkiej, p. 9, hala SP 27 Kielce, s. 12, n. 8.30. KALF: CK Awans SJ TOM - Groszfon i CKM - Totalizator, p. 19.30 i 20.30. FUTBOL AMERYKAŃSKI II LIGA : Scyzory Kielce - Gliwice Lions, boisko w

- wszystkie niedziela godz. 16. OLIMPIADA MŁODZIEŻY XV OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH HALOWYCH: dżudo kobiet, hala przy Krakowskiej, niedziela godz. 10.30, podnoszenie ciężarów, hala ZSP w Nowinach, niedziela godz. 10, taekwondo, hala przy ul. Stoińskiego, piątek i sobota godz. 9. KOSZYKÓWKA KALF : Remak

UMKS: Najpierw play-off, potem...

skrzydłowi Jakub Lewandowski, Jacek Wojtachnio, a z KALF-a Artur Jastrząb. Wprowadzanie młodzieży ma cel - od tego roku obowiązuje w II lidze przepis o tym, że przez cały mecz na parkiecie musi przebywać zawodnik 20-letni lub młodszy. Na co stać przemeblowany UMKS? - Jesteśmy w bardzo wyrównanej grupie, ale

pojedynku przegrali 6:8 z rozstawionymi z numerem siedem Anglikami Imranem Majidem i Darylem Peachem. Rywale biało-czerwonych odpadli już w drugiej rundzie po porażce z późniejszymi srebrnymi medalistami z Finlandii (Mika Immonen i Marcus Juva). Złoty medal zdobyli Chińczycy Fu Jian-bo i Li He-wen. KALF po

W rozgrywkach KALF wciąż można liczyć na zespoły z czołówki, które zgodnie wygrywają swoje mecze. Mimo że obowiązuje zasada "bij mistrza", CKM trzyma się mocno. W sześciu meczach obrońca trofeum przegrał dotąd tylko... jedną kwartę. Udany powrót na parkiet odnotował najlepszy snajper CKM

. KOSZYKÓWKA II LIGA: UMKS Kielce - Start Lublin, hala przy ul. Żytniej, s. 17. KALF: CKM - Seller i Groszfon - Totalizator, hala przy ul. Żytniej w Kielcach, p. 19.30 i 20.30. KICKBOXING MISTRZOSTWA POLSKI POŁUDNIOWEJ (K-1 Rules): hala przy ul. Jana Pawła II 22 w Starachowicach, niedziela godz. 12 (eliminacje

Tydzień w Koszykarskiej Amatorskiej Lidze Firm - odcinek ósmy

Borowiec. Na pozycję wicelidera KALF-a awansował rewelacyjny Seller, który by rozbić Defro znacznie bardziej napracował się w drugiej połowie. Wyniki: Defro - Seller 56:88 (22:20, 10:15, 10:22, 14:31) Defro: R. Kundera 19 (3), Głębicki 9 (1), Terelak 6 (1), Pożoga 6, S. Głębicki 5 (1), Wyporkiewicz 4

Zgodne z planem i łatwe zwycięstwa odniosły w tej serii najlepsze zespoły KALF - studenci z Politechniki i CKM Café Pub. Zaskakują jedynie rozmiary wygranej akademików z solidnym Lyovitem. I to pod nieobecność supersnajpera Artura Łaty. Wyniki CKM CAFÉ PUB - TOTALIZATOR SPORTOWY 89

. Kolejowej, meta na ul. Częstochowskiej, sobota godz. 15. GONITWA WOKÓŁ ZAMKU W CHĘCINACH: start i meta w rynku, niedziela godz. 11. KOSZYKÓWKA ĆWIERĆFINAŁY PLAY-OFF KALF-a: UJK - Seller i Politechnika Św. - Life+, hala przy ul. Żytniej, piątek godz. 19.30 i 20.30. PŁYWANIE VI RUNDA ŚWIĘTOKRZYSKIEJ DUŻEJ

CK Awans Szkoła Jazdy TOM z numerem jeden

Seller został wybrany przez organizatorów KALF-a najlepszą drużyną lutego. Wyróżnienie indywidualne dla wspomnianego Orzecha. Wyniki: CK Awans SJ TOM - Totalizator 93:61 (26:10, 11:14, 21:19, 35:19) TOM: M. Klamka 38, Sikora 18 (3), Ciepluch 16, Krakowiak 10 (2), C. Łankiewicz 4, M. Łankiewicz 4

PŁYWACKIEJ: pływalnia przy ul. Zielnej w Sandomierzu, sobota godz. 9.30. KOSZYKÓWKA KALF: Lekarze - AZS Akademia Świętokrzyska i CK Awans - Seller, hala przy ul. Żytniej w Kielcach, piątek godz. 19 i 20. TENIS STOŁOWY II LIGA KOBIET: AZS Akademia Świętokrzyska - Jedynka Łódź, niedziela godz. 12. II LIGA

Gwiazdy amatorskiego basketu spotkały się w Kielcach

Zgodnie ze sprawdzonym w poprzednich latach pomysłem najlepsze zespoły KALF podzieliły swoich zawodników między obie drużyny. Efektem tego był znakomity pojedynek snajperski pomiędzy występującymi razem, w najlepszym w lidze CKM Cafe Pub, Arturem Łatą i Grzegorzem Pisarskim, dwoma

wypełnią kupony, wylosujemy upominki od "Gazety". Zgłoszenia prosimy przysyłać lub przynosić do naszej redakcji (ul. Sienkiewicza 14) lub siedziby klubu UMKS (ul. Żytnia 1). Tylko w klubie oraz przy okazji spotkań KALF można się zgłaszać do otwartego konkursu wsadów, który będzie dodatkową

Po raz pierwszy w rozgrywkach koszykarze ekipy Seller są na pierwszym miejscu w tabeli KALF. Zawdzięczają to pauzie liderującego dotąd duetu Politechnika Świętokrzyska i CKM, a także wyśmienitej dyspozycji dwójki snajperów. W meczu z Lekarzami Dariusz Kotwica i Dariusz Wyrębkiewicz trafili aż osiem

Po raz trzeci na zakończenie rozgrywek Koszykarskiej Amatorskiej Ligi Firm odbędzie się mecz gwiazd.

W pojedynku gwiazd naprzeciw siebie staną najlepsi koszykarze trzeciej edycji KALF. Każda z dwunastu uczestniczących w rozgrywkach ekip będzie mieć swojego reprezentanta. Tradycyjnie pierwsze piątki wybierali czytelnicy "Gazety", a ośmiu rezerwowych obserwatorzy i organizatorzy. Trenerem