kaja załęczna

Rozmawiała Iwona Ludwinek-Zarzeka

Jak wychować mistrza piłki ręcznej? Kaja Załęczna: "To rodzice wskazali mi drogę"

Piłka ręczna to sport wymagający siły i dynamiki. To dyscyplina otwarta na osoby drobne i masywne. Wysokie i niskie. O tym, czym jest sport dla młodego człowieka rozmawiamy z byłą reprezentantką Polski w piłce ręcznej - Kają Załęczną.

Piłkarki Pogoni zaprezentowały w Lubinie dwa oblicza

PIŁKA RĘCZNA. Pogoń Baltica Szczecin miała już wicemistrzynie Polski na widelcu. Fatalne błędy po zmianie stron pozwoliły Zagłębiu Lubin rozpędzić się i zdecydowały o porażce 22:26.

Polki wygrywają z Portugalią

Dziewięcioma bramkami przewagi zakończył się mecz pomiędzy kobiecymi reprezentacjami Polski i Portugalii

KSS: W Lubinie o wrażenie

Ciężko nawet mówić o szansach kielczanek (rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw). - Realnie są poza naszym zasięgiem. Mają w składzie świetne zawodniczki zza granicy i reprezentantki Polski [Klaudia Pielesz, Karolina Olchawa-Semeniuk, Kinga Byzdra, Kaja Załęczna i rezerwowa Monika Migała - przyp

MKS Selgros po raz drugi przegrywa w Lubinie. O tytule zadecyduje piąty mecz

. Jego autorką była Karolina Semeniuk-Olchawa. Kolejny sygnał do ataku zdobywając 10 gola dla Miedziowych dała Kaja Załęczna. I od tamtej pory zaczął się dramat lublinianek. Miedziowe w przeciągu kolejnych sześciu minut zdobyły sześć bramek i na cztery minuty przed końcem spotkania po raz pierwszy wyszły

Starcie gigantów. MKS Selgros mierzy się w finale z Zagłębiem

Kaja Załęczna. JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEK Na drodze do finału w poprzedniej fazie lublinianki mierzyły się z Pogonią Baltica Szczecin i już po trzech meczach cieszyły się z awansu do finału. Najwięcej emocji było w ostatnim, trzecim meczu w Szczecinie. Pogoń przez cały mecz

SPR Safo Lublin w finale mistrzostw Polski

dla nich uzyskała Kaja Załęczna, na 2:0 podwyższyła Karolina Semeniuk. Wprawdzie po bramce Ewy Damięckiej przewaga Zagłębia stopniała do jednego gola (3:2), ale później dystans zaczął się zwiększać i w 26. minucie, po rzucie karnym Jeleny Kordić, lubinianki wygrywały 16:10. W końcówce pierwszej połowy

Pięć zawodniczek SPR w kadrze

reprezentuje SMS Gliwice. Oprócz lublinianek w 21-osobowej kadrze są: Izabela Czarna, Agnieszka Jochymek, Kaja Załęczna, Klaudia Pielesz, Aleksandra Jacek (wszystkie Interferie Zagłębie Lubin), Iwona Łącz i Marta Goraj (obie AZS Politechnika Koszalińska), Kinga Polenz (Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Vistal Łączpol Gdynia - Zagłębie Lubin 20:30. Udany rewanż wicemistrzyń Polski

gdynianek. Od ósmej minuty i bramki Anny Pałgan do samego końca spotkania na prowadzeniu były już tylko i wyłącznie "Miedziowe". Wicemistrzynie Polski konsekwentnie budowały swoją przewagę, która w 21. po trafieniu Kai Załęcznej wynosiła cztery bramki (10:6). W końcówce pierwszej połowy lubinianki

Lider SPR Asseco BS zmierzy się z wiceliderem

Skrzyniarz. Obie są po operacjach - pierwsza barku, a Kamila migdałka. Do tego grona dołączyła także Małgorzata Rola, która odniosła kontuzję. W tej sytuacji jakościowo lepszy zespół wydaje się mieć Zagłębie, ale też ma pewne problemy, bo nie grają Natalia Tsvirko i Kaja Załęczna. Musimy zmienić nieco

SPR Safo Lublin - Zagłębie Lubin 29:27

rozgrywająca SPR Dorota Malczewska. - Na szczęście udało nam się dowieźć zwycięstwo do końca. Widać u nas zmęczenie, szczególnie w drugiej połowie. To wynika z tego, że dużo ostatnio gramy. Cóż... Dziś nie liczył się styl, ważne, że wygrałyśmy. - To spotkanie było dla lepsze niż w środę - uważa Kaja

Kręta droga do Pekinu

: Magdalena Chemicz, Ewa Damięcka, Katarzyna Duran, Małgorzata Majerek i Dorota Malczewska. Oprócz nich powołane zostały - bramkarki: Małgorzata Sadowska (AZS AWFiS Gdańsk), Iwona Łącz (AZS Politechnika Koszalińska) oraz Kaja Załęczna, Aleksandra Jacek, Kinga Pielesz (wszystkie Zagłębie Lubin), Edyta Chudzik

Na złoto trzeba poczekać. MKS Selgros przegrał w Lubinie

. Już w 10. minucie, po trafieniu Kai Załęcznej, "Miedziowe" prowadziły trzema bramkami. Ale to nie był koniec dobrej gry gospodyń. Zagłębie nie przebierało w środkach i częstymi faulami przerywało grę lublinianek. Te dodatkowo nie potrafiły skonstruować składnej akcji w ataku i często traciły

Sprawdzian dla Polek w Uranii

(Zagłębie), Joanna Obrusiewicz (Zagłębie), Dorota Malczewska (SPR Lublin), Kinga Byzdra (SPR), Iwona Niedźwiedź - Cecotka (SK Aarhus, Dania), Karolina Kudłacz (HC Lipsk, Niemcy), Izabela Duda (Storhamar Handball, Norwegia), Alina Wojtas skrzydłowe: Kaja Załęczna (Zagłębie), Małgorzata Majerek (SPR), Kinga

Piłkarze ręczni Zagłębia deklasują

Trudno było sobie wyobrazić inny wynik tego spotkania niż zwycięstwo lubinianek. Mimo to młode zawodniczki ze Szczecina próbowały dokonać niemożliwego. Od początku przewagę miał jednak zespół gospodarzy. Gdyby nie bardzo zły dzień wyjątkowo nieskutecznej w sobotę Kai Załęcznej, prowadzenie

Porażka piłkarek ręcznych Zagłębia

;tego, że potrafi odrabiać straty i teraz też udało się rywalkom zniwelować naszą przewagę do jednej bramki. W 40. min po rzucie Kai Załęcznej SPR prowadziło 19:18. Potem Monika Marzec zwiększyła przewagę do dwóch goli 20:18, ale zaraz golem odpowiedziała Obrusiewicz. Przez następne dziesięć minut

Szczypiornistek droga przez mękę

znalazły się - bramkarki: Małgorzata Sadowska (AZS AWFiS Gdańsk), Iwona Łącz (AZS Politechnika Koszalińska) oraz Kaja Załęczna, Aleksandra Jacek, Kinga Pielesz (wszystkie Zagłębie Lubin), Edyta Chudzik (AZS AWFiS Gdańsk), Kinga Polenz (Piotrcovia Piotrków Trybunalski), Karolina Kudłacz (HC Leipzig, Niemcy

Play-off: SPR Safo pokonało Zagłębie Lubin

przewagę do jednej bramki. Na szczęście w porę się otrząsnęłyśmy. W 40. minucie po rzucie Kai Załęcznej SPR Safo prowadziło zaledwie 19:18. Potem Monika Marzec zwiększyła przewagę do dwóch goli 20:18, a Obrusiewicz znowu zmniejszyła dystans do jednej bramki (20:19). W tym momencie gospodynie się jednak