jp

Koszykarki AZS-UMK Toruń gromią Widzew Łódź 84:52

Znakomicie zagrała kapitan toruńskiego zespołu Jolanta Sowińska-Broczek, która zdobywając 35 punktów ustanowiła swój strzelecki rekord sezonu

Koszykarki Kani/AZS wygrały w Swarzędzu

Po znakomitym meczu koszykarki Kani/AZS pokonały w Swarzędzu miejscową Unię. - Zwycięstwo dedykujemy kontuzjowanej Agnieszce Wiśniewskiej - powiedziała po meczu Jolanta Sowińska - Broczek.

Toruńskie koszykarki po trzecim ligowym zwycięstwie zostały liderem zaplecza ekstraklasy.

W pokonaniu Piątki Tczew nie przeszkodziła im nawet kontuzja liderki zespołu Jolanty Sowińskiej-Broczek.

Katarzynki przegrywają z SMS Warszawa 82:95

pozycji i wypromowała się w SMS) na parkiecie "spożywczaka" w pełni potwierdziła swoje walory. Była praktycznie nie do powstrzymania przez toruńską defensywę. Trafiła m.in. pięć razy z dystansu. Indywidualny pojedynek z Sowińską-Broczek jednak przegrała. Torunianka zdobyła o cztery "oczka

Cenny sukces koszykarek AZS/UMK w I lidze

prowadziły jeszcze 71:70, ale wtedy udanym rzutem za 2 pkt popisała się Sowińska-Broczek. W rewanżu ekipie Gedanii nie udało się przeprowadzić skutecznej akcji. Piłka trafiła do Zaniewskiej, a filigranowa torunianka przypieczętowała zwycięstwo, wykorzystując jeden z dwóch rzutów osobistych. - Nerwy były do

Startują igrzyska paraolimpijskie w Rio! 97 niepełnosprawnych polskich sportowców powalczy o medale [KALENDARZ STARTÓW]

Strzelectwo sportowe: Filip Rodzik, Szymon Sowiński Szermierka na wózkach: Renata Burdon, Marta Fidrych, Marta Makowska, Adrian Castro, Jacek Gaworski, Michał Nalewajek, Dariusz Pender, Grzegorz Pluta, Kamil Rząsa Tenis na wózkach: Kamil Fabisiak, Tadeusz Kruszelnicki Tenis stołowy: Dorota Bucław, Katarzyna

Pożegnanie ze "Spożywczakiem". Tak tam kiedyś bywało [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

zainteresowanie ligą kobiet. - Był jak teatr - wspomina Jolanta Sowińska-Broczek, była zawodniczka miejskiego klubu. Tam torunianie ekscytowali się akcjami pierwszych Amerykanów - Chrisa Wimberly'ego, Nixona Dayalla, Ricka Callowaya. Tam sprawnością zadziwiał mający posturę niedźwiedzia Ricky Robinson. Również w

Inauguracja I ligi kobiet

Macieja Broczka z Gorzowa zdobyły nawet tytuł najlepszych w kraju. Z funkcji lidera znakomicie wywiązuje się Jolanta Sowińska-Broczek. Żona szkoleniowca, a zarazem siostra byłego obrońcy AZS Grzegorza Sowińskiego nie obawia się brania odpowiedzialności za wynik i zwykle znakomicie potrafi oszukać

Kania/AZS pokonała rywalki zza miedzy różnicą aż 46 punktów.

szybko odskoczyły na 13 punktów przewagi - w 7 min. było 20:7 dla gospodyń. Pierwsza kwarta to niemal stuprocentowa skuteczność zawodniczek Kanii. Kosz Kadusa dziurawiły raz za razem Jolanta Sowińska - Broczek i Katarzyna Maksel. Agresywna i skuteczna gra w obronie miejscowych pozwoliła na systematyczne

Nova Trading/Kania walczy z Unią Swarzędz

to nie wierzyła, nie wychodziłabym nawet na boisko. Musimy zagrać podobnie jak w pierwszym meczu. Wtedy będę spokojna o końcowy wynik - stwierdziła Jolanta Sowińska - Broczek. W Swarzędzu o porażce podopiecznych Broczka zadecydowało sześć ostatnich minut spotkania. - Tym razem musi być inaczej. Na

Ligowy sukces koszykarek AZS/UMK

rzędu i kontrze, wykończonej przez Jolantę Sowińską-Broczek, w 15 minucie był już remis 32:32. Bardziej doświadczone leszczynianki nie dały jednak sobie łatwo wydrzeć prowadzenia. Tuż przed przerwą wykorzystały kolejny przestój w grze katarzynek i wygrywały 48:40. Na początku drugiej połowy trafiła

Cenny sukces ligowy koszykarek AZS/UMK

wyprowadzać kontrataki - mówi trener Maciej Broczek. Jeszcze w 38 min AZS/UMK prowadził tylko 58:52, ale wtedy nie zawiodły najbardziej doświadczone zawodniczki z Torunia. Punkty zdobyły Katarzyna Maksel i Jolanta Sowińska-Broczek. Wynik meczu TĘCZA - AZS/UMK 58:68 (12:21, 13:11, 18:23, 13:13) AZS/UMK: Maksel

Przedwczesny koniec sezonu toruńskich koszykarek

jednak akcję trzypunktową wykonała Anna Nijaki, a chwilę później Jolanta Sowińska - Broczek trafiła z dystansu i gospodynie przegrywały zaledwie 66:68. W końcówce bezbłędna była jednak doświadczona Siwczak - Dajksler, która faulowana nie myliła się z linii rzutów wolnych. Porażka w tym spotkaniu oznacza

Porażka Nova Trading/Kani w inauguracji play-off

Początek spotkania należał do torunianek, które w 3 min. prowadziły 6:3 dzięki skutecznym akcjom Agnieszki Saidowskiej. Do zakończenia tej części meczu oba zespoły niemal nie popełniały błędów w ataku. Jednak dwa celne rzuty za trzy punkty Jolanty Sowińskiej Broczek spowodowały, że to zawodniczki z

Bijatyka w meczu Nova Trading/Kani z SMS Warszawa

Początek bardzo ważnego dla torunianek spotkania zdecydowanie należał do gospodyń. W 6 min. gospodynie prowadziły już 15:8 dzięki czterem celnym rzutom za trzy punkty. Jednak skuteczna gra Agnieszki Saidowskiej i Jolanty Sowińskiej - Broczek spowodowała, że koszykarki z Torunia zaczęły odrabiać

Zwycięstwo koszykarek Kani/AZS w I lidze

parkiecie przebywały głównie rezerwowe. W ekipie Kanii/AZS najlepszą zawodniczką na parkiecie była Jolanta Sowińska-Broczek, która praktycznie w ciągu trzech kwart zdobyła ponad połowę całego dorobku meczowego przeciwniczek. Nieźle z konstruowania akcji wywiązała się Anna Rumińska, która zanotwała 5 asyst

Pewna wygrana toruńskich koszykarek w I lidze

Połowę sobotniego spotkania zawodniczki Macieja Broczka rozegrały na poziomie nieosiągalnym dla koszykarek ze stolicy Dolnego Śląska. W ataku znakomicie dysponowane były Jolanta Sowińska-Broczek i Katarzyna Maksel, a w obronie większość piłek zbierała Agnieszka Meszyńska. Szkoleniowiec miał duży

Ważne zwycięstwo katarzynek z Włókniarzem

, zrobiła po prostuy swoje pod koszem - przyznał Broczek. Gospodynie świetnie zagrały w pierwszej kwarcie. Dzięki skuteczności Jolanty Sowińskiej-Broczek i Katarzyny Maksel katarzynki prowadziły najpierw 7:3, a potem nawet 20:8. Przed dwie kolejne części spotkania utrzymywały bezpieczną przewagę 12-14

Koszykarki AZS/UMK gromią rywalki w I lidze

torunianek Tomasz Jaworski. Szczególnie w drugiej połowie spotkania katarzynki zdominowały rywalizację. Zbierały większość piłek z tablic, a w kontratakach nie myliły się Jolanta Sowińska-Broczek i Katarzyna Maksel, które wspólnie zdobyły więcej punktów niż cały zespół rywalek. - Chcielibyśmy podziękować

Zaległy mecz AZS/UMK

kontrataki, które najczęściej kończyła Jolanta Sowińska Broczek przyniosły połowiczny efekt. Przyjezdne zmniejszały straty do kilku punktów, ale ani razu nie zdołały wyjść na prowadzenie. - Szkoda, że po udanym początku i przewadze z pierwszej kwarty za łatwo później oddaliśmy pola rywalkom - przyznał trener

MOS Wrocław - AZS/UMK 81:82

min. prowadziły 61:51. Od tego momentu rozpoczął się okres koncerotowej gry najlepszej na parkiecie Jolanty Sowińskiej - Broczek. Dzięki niej przyjezdne zdobyły doprowadziły do remisu 63:63. W ostatniej minucie gospodynie trafiły z dystansu, ale żona trenera odpowiedziała skutecznym rzutem spod kosza

Koszykarki AZS/UMK wygrały w Łodzi

gonić, wkradła się dodatkowa nerwowość, zwłaszcza w ataku - mówi Jaworski. W ostatnich minutach meczu ciężar gry wzięła na siebie najbardziej doświadczona koszykarka AZS/UMK Jolanta Sowińska-Broczek, która świetnie podawała piłki, zwłaszcza pod kosz do Justyny Nieznalskiej. Dobrą zmianę dała także

Wygrana Kanii/AZS w I lidze koszykarek

Zespół gospodarzy, wzmocniony młodzieżową reprezentantką Polski Edytą Błaszczak zapowiadał walkę o zwycięstwo. Pierwsza kwarta to gra bez defensywy z obu stron. Torunianki bardziej skupiały się na zdobywaniu punktów niż na obronie własnego kosza. Gdyby nie fantastyczna postawa Jolanty Sowińskiej

Toruńskie koszykarki pierwsze w akademickich MP

/Erbud. Jolanta Sowińska-Broczek nie tylko udanie rozgrywała kolejne akcje, ale również trafiała z dystansu. Trudna do powstrzymania była również Ilona Jasnowska, najskuteczniejsza zawodniczka imprezy (101 punktów). Akademicy nie zdołali znaleźć się na podium i zajęli czwarte miejsce. Po dwóch

Koszykarki AZS/UMK rozpoczynają rozgrywki

głównym celem dla zespołu. Ma on przetrwać, koszykarki nabrać rutyny, a o powrocie do grona najlepszych zespołów w Polsce myśleć dopiero w przyszłości. Torunianki dysponują silną wyjściową "piątką" ale słabszymi rezerwami. Kapitan Jolanta Sowińska - Broczek ma za sobą krótki epizod

Koniec drugiej rundy I ligi kobiet

to popis zawodniczek Nova Trading/Kani, które zdobyły w tym czasie dziewięć punktów tracąc zaledwie jeden. W drugiej części tego spotkania obie drużyny popełniły dużo błędów. Mnozyły się niecelne podania i rzutu z zupełnie nieprzygotowanych pozycji. Skuteczna gra Jolanty Sowińskiej - Broczek

Piąta z rzędu porażka Nova Trading/Kani

. Pietnastominutowa przerwa chyba nieco zdekoncentowała podopieczne Broczka, bo w 25 min to drużyna gosci wygrywała 44:40. Ciężar gry w tym momencie wzięła na siebie Jolanta Sowińska - Broczek, która zdobyła dla gospodyń pięć punktów z rzędu i było 45:44 dla miejscowych. W 28 min. podczas próby wejścia pod kosz

Ligowa porażka toruńskich koszykarek

Czajkowska, trafiając z półdystansu. Następnie Jolanta Sowińska-Broczek dwukrotnie z rzędu trafiła "za trzy" i w 37 min Kania wygrywała 67:65. Jednak ostatnie trzy minuty meczu były już popisem białostoczanek. Zdobyły 7 pkt, a akademiczki do końca meczu nie powiększyły już dorobku. Niecelne rzuty

Koszykarki Włókniarza PJG pokonały AZS Toruń

Białostoczanki długo szykowały się do rewanżu za porażkę jednym punktem we własnej hali. - Spotkanie nie ułożyło się dla nas najlepiej - opowiada Bogusław Bobka, trener PJG. - Tak jak się obawialiśmy, nie do zatrzymania była Jolanta Sowińska-Broczek. Po pierwszych kwartach przegrywaliśmy sześcioma

Kania/AZS przed derby I ligi koszykarek

, naprawdę gra się nam wtedy o wiele lepiej. Jesteśmy bardziej zmobilizowane i skoncentrowane. Przecież uprawiamy ten sport nie tylko dla siebie, ale i dla kibiców - twierdzi kapitan katarzynek Jolanta Sowińska-Broczek.

Duatlon: częstochowianki bezkonkurencyjne w kraju

Ochociński (WLKS Kmicic Częstochowa) 01.09,41, 2. Ewa Brych-Pająk (Kmicic) 01.11,26, 3. Dorota Brzezina (Ślęża Sobótka) 01.12,38... 6. Aneta Sierocka (Kmicic), 11. Monika Brożyna (Kmicic), 12. Lidia Bieńkuńska (Kmicic), 13. Jolanta Lipińska (Częstochowa). Mężczyźni: 1. Michał Migała (Czarni Szczecin) 00:59

Porażka Novy Trading/Kani z AZS Jelenia Góra

Góry. Zmiany dokonywane przez szkoleniowca gospodyń nie przynosiły rezultatu. Torunianki nie mogły złapać właściwego rytmu gry. Brak Jolanty Sowińskiej - Broczek był niezwykle widoczny. - Absencja naszej najskuteczniejszej zawodniczki to dla nas duże osłabienie. Bez Joli nie mogłyśmy normalnie

Skandal w meczu Kani/AZS w Poznaniu

momencie meczu przewinieniem technicznym ukarano Jolantę Sowińską-Broczek, której brak okazał się kluczowy dla losów spotkania. - Nie rozumiem, dlaczego tak się stało. Praca sędziów była w tym meczu skandaliczna - stwierdziła torunianka. Po dwóch celnych rzutach osobistych Moniki Nawrot, gospodynie objęły

Kania/AZS lepsza w derby regionu od koszykarek Kadusa

trafieniu z dystansu Katarzyny Jaworskiej, prowadziły 6:1. Dopiero skuteczna gra Jolanty Sowińskiej-Broczek pozwoliła toruniankom na odrobienie strat. W 7 min. to już zawodniczki z grodu Kopernika prowadziły (11:10). Jednak pierwsza kwarta była bardzo słabym widowiskiem. Koszykarki obu zespołów popełniały

Ligowa wygrana koszykarek AZS/UMK

torunianki przegrały w Sosnowcu 58:64. Teraz do zwycięstwa akademiczki po raz kolejny poprowadziła para najbardziej doświadczonych zawodniczek. W drużynie nie zabrakło wbrew wcześniejszym przewidywaniom Jolanty Sowińskiej-Broczek, która w poprzednim meczu skręciła nogę w kolanie. Według zaleceń lekarzy miała

Porażka koszykarek AZS UMK w Jeleniej Górze

przerwie. Znakomicie dysponowana była ponownie Jolanta Sowińska - Broczek świetnie wspierana przez Agnieszkę Meszyńską. Bardzo dobrze w defensywie pracowała także Katarzyna Maksel. Właśnie jej zejście z parkietu okazało się kluczowe dla losów spotkania. W 25 min. skrzydłowa AZS UMK popełniła piąty faul i

AZS UMK TORUŃ - WISŁA II KRAKÓW 61:64

toruńskim słabo grała rozgrywająca Rumińska i Jolanta Sowińska-Broczek, którą jednak usprawiedliwia choroba. - Przez cały tydzień leżałam w łóżku. Wyszłam na parkiet tylko dlatego, że dowiedziałyśmy się, że Wisła przyjedzie w rezerwowym składzie - powiedziała koszykarka. Szansa na zwycięstwo pojawiła się na

Koszykarki AZS-UMK pokonały AZS Jelenią Górę 69:59

zespołem i trochę czasu musi upłynąć, zanim zespół na parkiecie przypomni sobie wszystkie zagrywki - tłumaczył Maciej Broczek. Od połowy drugiej kwarty torunianki zaczęły odrabiać starty. Z dystansu trafiły Jolanta Sowińska-Broczek i Elżbieta Zawadka. AZS-UMK po raz pierwszy prowadzenie objął po ostatniej

AZS/UMK/VIII LO - MUKS 65:51

poprzednim meczu w Łodzi była najskuteczniejsza, a w tym również znakomicie rozpoczęła - przyznał szkoleniowiec AZS/UMK/VIII LO Maciej Broczek Bez Mrówki torunianki grały jednak równie dobrze. Żona trenera, Jolanta Sowińska-Broczek w ważnych momentach trafiała z dystansu, dzięki czemu poznanianki nie zdołały

Wyniki I ligi koszykarek

Jolanta Sowińska-Broczek. Później Unia znalazła sposób na powstrzymanie liderki gości, a bardzo dobra gra Wiolety Lewandowskiej w końcówce drugiej kwarty pozwoliła drużynie trenera Zbigniewa Grześczyka objąć prowadzenie 48:43. O losach meczu przesądziła trzecia kwarta, w której kapitalnie grała

AZS/UMK pokonał Unię Swarzędz

było założenie Broczka, który chciał w ten sposób wyeliminować przewagę wzrostu środkowych Unii pod tablicami. Torunianki prowadzone znakomicie przez najbardziej doświadczone Katarzynę Maksel i żonę trenera Jolantę Sowińską - Broczek starały się spokojnie konstruować akcje, aby nie dopuszczać do

Koszykarki Włókniarza PJG zagrają w Toruniu

dyspozycji. Jeśli tylko zagramy mądrze i konsekwentnie, bez wdawania się w wymianę ciosów z rywalkami, wówczas powinniśmy wygrać. Nikt w białostockim zespole nie ma wątpliwości, że spotkanie w Toruniu będzie jednym z trudniejszych w całych rozgrywkach. A największym atutem rywalek będzie Jolanta Sowińska

Grypa i koszykarki z Leszna pokonały Nova Trading/Kanię

punktów. Jednak błędy w rozgrywaniu akcji spowodowały, że rywalki szybko powiększyły przewagę i w 30 min znów było 48:38 dla koszykarek Dudy. Szkoleniowiec torunianek wprowadzał na parkiet kolejne zawodniczki, ale wobec słabszej postawy Jolanty Sowińskiej - Broczek zadna z nich nie była w stanie wziąść

Rozgromione pierwszoligowe koszykarki AZS/UMK

W starciu z głównym kandydatem do awansu torunianki były jednak bez szans na zwycięstwo. Pojechały bez chorej snajperki nr 1 Jolanty Sowińskiej-Broczek i rozgrywającej Katarzyny Maksel, którą zatrzymały sprawy na uczelni. W efekcie trener Maciej Broczek miał do dyspozycji zawodniczki o bardzo

Koszykarki Nova Trading/Kani walczą z wirusem grypy

grypie. Dzięki temu przechodzę wszystko nieco lżej od koleżanek. Ale od normalnej formy jest w moim przypadku bardzo daleko. Staram się zażywać jak najwięcej witamin. Może to mi pomoże na tyle, abym mogła wystąpić w sobotnim spotkaniu i być w swojej zwykłej dyspozycji. Jolanta Sowińska - Broczek Czuję

Nova Trading sponsorem Kani/AZS

narzekają także Katarzyna Maksel i Jolanta Sowińska - Broczek. Ta ostatnia ma na wyleczenie urazów więcej czasu, ponieważ po trzecim przewinieniu technicznym w tym sezonie, jakie otrzymała w Poznaniu, będzie musiała pauzować w najbliższym meczu. Najskuteczniejsza koszykarka Kani/AZS opuści więc pierwszy

Mistrzostwa Podkarpacia w narciarstwie alpejskim

- łączny czas dwóch przejazdów; 2. Grzegorz Waltoś (Sport-Partner) 1:17,81; 3. Mateusz Konopelski (Laworta) 1:26,93; juniorki młodsze (rocznik 1989/90): 1. Katarzyna Sowińska (Sport-Partner) 1:47,88 - łączny czas dwóch przejazdów; 2. Joanna Budziak (MKN Jasło) 1:52,41; 3. Gabriela Kopeć (MKN Jasło) 1:56,35

Problemy Kani/AZS

. - Przyznaję, że spodziewałyśmy się ciężkiej przeprawy... Ale aż takiej? Nie myślałam, że wrócimy aż tak mocno poobijane - przyznała liderka Kani/AZS Jolanta Sowińska-Broczek. Na urazy narzekają nie narzekają jedynie te zawodniczki, które nie wystąpiły w pojedynku z Unią. Broczek wcześniej stracił też jedną

Szósta z kolei wygrana koszykarek Włókniarza PJG

, choć w przypadku Jolanty Sowińskiej-Broczek nie będzie to łatwe. To nie tylko liderka torunianek, ale i motor napędowy całej drużyny. WŁÓKNIARZ PJG BIAŁYSTOK - POGOŃ SIEDLCE 96:47 Kwarty: 25:13, 34:4, 21:18, 16:12. Włókniarz: Gawrońska 19 (3), Kuraś 19 (1), Gołumbiewska 17 (2), Chomicka 13 (3

Zwycięstwa koszykarek Unii Swarzędz i Tęczy Leszno, porażka MUKS Poznań

radziła sobie Agnieszka Meszyńska (18 zbiórek), a gdy tylko poznaniankom udawało się zmniejszyć straty do 6-8 pkt, to natychmiast za 3 pkt trafiała Jolanta Sowińska-Broczek. Była reprezentantka Polski trafiła tak pięć razy, a w sumie zdobyła 18 pkt. AZS-UMK VIII LO Toruń - MUKS Poznań 65:51 Kwarty: 16:8

Nova Trading/Kania bliska niespodzianki w Jeleniej Górze

. Ponadto kolejne przewinienie techniczne otrzymała Jolanta Sowińska - Broczek, za to, że zwróciła uwagę sędziemu, iż przeszkodził jej w wywalczeniu piłki.

Koszykarki Eureki zaczynają sezon ekstraklasy

silniejszy. Teraz nie będzie można już podziwiać celnych rzutów z dystansu Ilony Jasnowskiej, mądrej gry w defensywie Jolanty Sowińskiej-Broczek czy ambicji w walce o zbiórki Katarzyny Kiedy. Pierwsza z nich przeniosła się do znacznie bogatszych Cukierków Odry Brzeg, druga chce albo grać we wrocławskiej

Wyniki 84. Mistrzostw Polski

2. Ewelina Sętowska-Dryk (AZS AWF Warszawa) 2.02,50 3. Agnieszka Sowińska (KB Sporting Międzyzdroje) 2.03,21 4. Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście) 2.04,41

Ile zarabiają kujawscy sportowcy

najważniejsze obok Predehl zawodniczki Nova Trading - Jolanta Sowińska-Broczek, Katarzyna Maksel i Ewa Borys. 2000 złotych to kwota, którą otrzymywać będzie z Polskiego Związku Kajakowego Beata Mikołajczyk, mistrzyni Europy seniorów w kajakarstwie, dwukrotna młodzieżowa mistrzyni Europy. Od września do grudnia