jacek gabrusewicz

Sebastian Woźniak

Jacek Gabrusewicz ma żal do władz OKS 1945

Od kilku miesięcy w środowisku piłkarskim mówiło się, że jednym z zawodników, który w zimowej przerwie ma zasilić OKS 1945 Olsztyn, jest Jacek Gabrusewicz. Wieloletni kapitan "biało-niebieskich" od 2,5 roku reprezentuje barwy Dolcanu Ząbki, z którym ma ważny kontrakt do końca bieżącego sezonu

Jacek Gabrusewicz z OKS 1945: Czekamy na rewanż

- Spodziewaliśmy się, że możemy przegrać, Jeziorak to bardzo dobra drużyna, ale nikt nie przypuszczał, że dostaniemy takie lanie - mówi Jacek Gabrusewicz, kapitan OKS 1945 Olsztyn

Tydzień OKS-u we Fromborku

W piątek piłkarze trzecioligowego OKS 1945 wyjeżdżają na tygodniowy obóz przygotowawczy do Fromborka

Piłkarze OKS 1945 zagrali jak Ronaldinho

im sprawiać przede wszystkim przyjemność. A tego prócz bramek brakowało nam najbardziej w poprzednim meczu. Teraz pierwszego gola strzelił Jacek Gabrusewicz, dał dobry przykład, i tym samym odblokował zespół. Z prowadzenia olsztynianie mogli cieszyć w 55. minucie - Jacek Gabrusewicz po podaniu

OKS 1945 lepszy o jedną bramkę

obrony został cofnięty zatem Jacek Gabrusewicz, a na prawej flance wystąpił Daniel Michałowski. Pierwszy groźniejszy strzał na bramkę gości oddał Paweł Łukasik, który kopnięciem piłki z przewrotki chciał zaskoczyć golkipera gości. W 26. minucie indywidualną akcję przeprowadził Jacek Gabrusewicz, kapitan

Piłkarze OKS 1945 szukają nowych pracodawców

, który zmienił klub przed rozpoczęciem bieżącego sezonu i szybko został jednym z podstawowych zawodników Dolcana oraz Jacek Gabrusewicz zmagający się ostatnio z kontuzją. Z kolei Marcin Korkuć jest wychowankiem Tęczy Biskupiec, choć jako junior miał okazję występować w olsztyńskim Stomilu. Aziewicz

Piłkarski puchar trafił do Olsztyna

, Suchocki (90. Szypulski) żółta kartka: Suchocki Huragan: Pysera - Kulpaka, Szawara, Lipka, Madej, Gilmore (58 Siudziński), Boczko (76. Mędrzycki), Włodarczyk, Galik, Czorniej (79. Dębek), Żurawel DLA GAZETY Jacek Gabrusewicz, pomocnik OKS 1945 Olsztyn Cieszę się, że

OKS 1945 ma nowych piłkarzy

zawodnicy rozpoczynają poszukiwania nowych pracodawców - nie inaczej jest w OKS. Sebastian Spychała do 20 czerwca przebywa na testach w pierwszoligowym Górniku Łęczna. Z kolei obrońcy Tomasz Aziewicz i Jacek Gabrusewicz sprawdzali swoje umiejętności w Dolcanie Ząbki, który awansował do pierwszej ligi. Po

Trzecia liga piłkarska

własnej połowy, a Roberta Bilskiego próbowali pokonać - bezskutecznie jednak - Jacek Gabrusewicz i Grzegorz Lech. Goście ożywili się dopiero pod koniec pierwszej połowy, kiedy olsztyniacy grali w osłabieniu. Michał Łachacz, po starciu z jednym z zawodników Ceramiki, musiał bowiem na kilka minut zejść z

OKS z Toruniem, Olimpia z Pelpinem

W sobotę zawodnicy Andrzeja Nakielskiego zagrają kolejny sparing, ich przeciwnikiem będzie TKP Toruń grający w III lidze w grupie II. W Aleksandrowie Kujawskim, gdzie zaplanowano mecz, nie wystąpią jednak kontuzjowani Paweł Łukasik i Jacek Gabrusewicz. - W ostatnim czasie przeprowadzałem bardzo

OKS 1945 - ŁKS Łomża. Sprawiedliwy podział punktów w Kętrzynie

czerwonych i żółtych kartoników. Nie obyło się także bez drobnych kontuzji - boisko ze skręconą kostką musiał opuścić Jacek Gabrusewicz, kapitan OKS. Z powodu urazu zszedł także Łukasz Jasiński, pomocnik ŁKS. W drugiej połowie zarówno w jednej, jak i drugiej drużynie doszło do kilku zmian, jednak w dalszym

Zgrupowanie OKS-u w Kołobrzegu

Zakierski, Dariusz Frankowski, Jarosław Rzeźnikiewicz, Paweł Podhorodecki, Sebastian Spychała, Mariusz Mikłowski, Jakub Prusik pomocnicy: Paweł Alancewicz, Daniel Michałowski, Kamil Graczyk, Grzegorz Lech, Jacek Gabrusewicz, Maciej Szostek, napastnicy: Łukasz Suchocki, Łukasz Harmaciński, Paweł Łukasik

Remisy Drwęcy, Olimpii i OKS

żółtych katek dla OKS i trzy dla Wigier. Nie zmienia to faktu, że sędzia w niektórych momentach zbyt wcześniej sięgał za gwizdek. Po przerwie Jacek Gabrusewicz przedarł się przez obronę gości i podał do Łukasza Suchockiego, który nieco zaskoczony takim zagraniem oddał strzał obok słupka. O tym, że

OKS 1945 kontra pierwszoligowiec

przeszłości był trenerem olsztyńskiego Stomilu), ale ostatecznie porozumiał się z działaczami i poprowadzi zespół także w rundzie wiosennej. Do Łodzi nie pojedzie Jacek Gabrusewicz (w środowym spotkaniu z ŁKS Łomża skręcił kostkę), Piotr Trzciński oraz Sebastian Spychała, którzy narzekają na drobne urazy

Sparingi trzecioligowców na miesiąc przed ligą

były naprawdę wyczerpujące - mówi Jacek Gabrusewicz, kapitan OKS. - Nasze zmęczenie gołym okiem było widać w tych dwóch kontrolnych meczach. Po powrocie z pewnością będziemy pracować nad stałymi fragmentami gry i łapać ,,świeżość". Z Kołobrzegu podopieczni Andrzeja Nakielskiego wyjeżdżają dzisiaj

Zwycięstwo Korsz w sylwestra

. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast zawodnicy Huraganu Morąg - otrzymali także nagrodę fair play. Skład OKS 1945: Grzegorz Sobiech, Jarosław Rzeźnikiewicz, Łukasz Kościuczuk, Jacek Gabrusewicz, Marek Śnieżawski, Paweł Alancewicz, Jakub Prusik, Mateusz Różewicz, Jarosław Kaszuba, Szymon

Na początek piłkarze OKS remisują

Zjawiński (najskuteczniejszy piłkarz Świtu), Bartosz Grygorowicz sparował futbolówkę na słupek, a do pustej bramki trafił Robert Łoszakiewicz. Tuż przed zakończeniem spotkania blisko zdobycia kolejnego gola dla OKS był Jacek Gabrusewicz, który jednak zbyt szybko zdecydował się na strzał z pierwszej piłki

Trudny pojedynek OKS-u z Drwęcą

narzekają na drobne urazy, z kolei Jacek Gabrusewicz jest chory. Bilet na środowy mecz kosztuje 5 zł, kobiety i uczniowie szkół podstawowych wchodzą za darmo. Początek spotkania o godz. 17. Wcześniejsze mecze WPP Sokół Ostróda - Olimpia Elbląg 0:0 (3:4 k) Mazur Ełk - Jeziorak Iława 1:4

Hat-trick Śnieżawskiego

Napiórkowskiego. W 25. minucie po zamieszaniu w polu karnym do bramki MKS Szczytno trafił także Jacek Gabrusewicz, jednak gola nie uznał sędzia. W drugiej połowie olsztynianie w dalszym ciągu atakowali, ale nie potrafili sforsować dobrze ustawioną obronę MKS. Widząc taki obrót sprawy podopieczni Andrzeja

OKS 1945 remisuje w Ząbkach

Michałowski. Zresztą to niejedyne zmiany, bo sztab szkoleniowy na prawej obronie i pomocy skorzystał odpowiednio z usług z Jarosława Rzeźnikiewicza i Pawła Podhorodeckiego (po raz pierwszy w III lidze grał od pierwszych minut). Z drugiej strony placu gry natomiast zaprezentowali się Sebastian Spychała i Jacek

OKS 1945 wciąż liderem

; podyktowaną za faul na Alancewiczu. Wynik spotkania ustalił w 56 minucie strzałem głową Jacek Gabrusewicz. Ten sam zawodnik mógł strzelić jeszcze jedną bramkę pod koniec pierwszej połowy - z 17 metra strzelił w poprzeczkę. Po dramatycznym meczu Drwęca przegrała na wyjeździe z Wigrami Suwałki 0:1. Autorem

OKS 1945 Olsztyn już w III lidze!

ligowego sezonu. Na wyjeździe wygrali 1:0 z Ewingami Zalewo, a jedynego gola strzelił wówczas Grzegorz Lech. W drużynie grał także Jacek Gabrusewicz, kapitan OKS. - Wiele się od tego czasu pozmieniało - mówi Gabrusewicz. - Wtedy nie wiedzieliśmy, jak to wszystko będzie wyglądało. Teraz po awansie chcemy

Co u piłkarzy w OKS 1945 Olsztyn?

. Tak grali olsztyniacy Dwa spotkania w Wągrowcu zakończyły się zwycięstwem OKS 2:0. Z Nielbą Wągrowiec bramki strzelili Paweł Holc i Andriej Siniczyn, zaś z Chemikiem Bydgoszcz - Maciej Paszkiewicz i Jacek Gabrusewicz. Dwa razy mecze kończyły się remisem 2:2 - z Mieszkiem Gniezno (na listę strzelców

OKS 1945 - Olimpia Elbląg. Sprawiedliwy wynik

Nakielski oprócz podstawowych piłkarzy wziął ze sobą Marka Maleszewskiego (ostatnio Huragan Morąg), Piotra Trzcińskiego (Warmiak Łukta), Macieja Kisiela, Daniela Patuszyńskiego (obydwaj Mazur Ełk), Pawła Chomeja i Łukasza Małaszuka (DKS Dobre Miasto). W Olsztynie zostali Jacek Gabrusewicz, Rafał Szwed

Piąty sparing piłkarzy OKS 1945 Olsztyn

dwukrotnie. Najpierw olsztynianie przegrali spotkanie 0:1, takim samym wynikiem zakończył się rewanż, jednak tym razem ze zwycięstwa cieszyła się drużyna z Warmii i Mazur. Ekipa OKS 1945 od tamtego czasu bardzo się zmieniła, a pojedynki z Łowiczem mogą pamiętać tylko Grzegorz Lech, Kamil Graczyk oraz Jacek

Piłkarskie pożegnanie sezonu

), Arkadiusz Koprucki (Olimpia Elbląg), Tomasz Zakierski (OKS 1945 Olsztyn), Grzegorz Żytkiewicz (Mrągowia Mrągowo); pomocnicy: Łukasz Wróblewski (Olimpia), Grzegorz Lech, Sebastian Spychała, Jacek Gabrusewicz (wszyscy OKS 1945), Bartosz Dobroński, Bartłomiej Pietrasik (obaj Jeziorak Iława), Kamil Szarnecki

Trzecia liga piłkarska: Pelikan - OKS 1945 0:1

, olsztyńskiego bramkarza, strzałem z dystansu. Odpowiedź ze strony olsztyniaków przyszła w 12. minucie, kiedy to w dogodniej sytuacji do uzyskania gola był Dariusz Radziszewski. W 22. Marek Kryński nie wykorzystał dośrodkowania Macieja Paszkiewicza. W 75. natomiast okazję do trafienia miał Jacek Gabrusewicz

Rywal w Czarnych Koszulach przeciwnikiem OKS

meczu z Jagiellonią: Grzegorz Sobiech - Jacek Gabrusewicz, Tomasz Aziewicz, Tomasz Zakierski, Jarosław Rzeźnikiewicz - Daniel Michałowski (Paweł Podhorodecki), Paweł Alancewicz, Łukasz Harmaciński (Maciej Szostek), Aziz Mammedov - Paweł Szypulski (Marcin Łukaszewski), Sebastian Spychała (Jarosław

pozwalają one jedynie na utrzymanie jedenastego miejsca. MG MZKS Kozienice - OKS 1945 Olsztyn 2:1 (1:1) bramki: 11' (k) Dariusz Misztal, 67' Piotr Cetnarowicz - 36' Jacek Gabrusewicz Finishparkiet NML - Warmia Grajewo 1:0 (0:0) bramki: 74' Grzegorz Domżalski Liczba kolejki: 6 - tyle minut zagrał w meczu z

Trzecioliowy efekt pierwszej bramki

sprawiać wrażenie, jakby nie potrafili się na boisku odnaleźć. Jaśniejszymi punktami w olsztyńskiej drużynie byli jedynie Jacek Gabrusewicz oraz, jak zwykle, Piotr Skiba, który w sobotnim spotkaniu ani razu nie dał się zaskoczyć kozienickim piłkarzom. Trener Andrzej Biedrzycki po meczu wydawał się

- Mazowsze Grójec 1:0 (0:0) bramki: 73. Tomasz Zahorski OKS: Piotr Skiba, Grzegorz Żytkiewicz, Tomasz Zega, Damian Dąbrowski, Robert Miękus, Grzegorz Lech, Jacek Gabrusewicz, Marek Krzyński (72. Maciej Paszkiewicz), Andrei Siniczyn (90. Łukasz Jarząbek), Tomasz Zahorski, Dariusz Radziszewski (63. Krzysztof

OKS, Drwęca i Olimpia rozpoczynają III ligę

oraz Jarosława Rzeźnikiewicza. Olsztynianie do ligowych zmagań przygotowywali się na własnych obiektach, a także tygodniowym obozie we Fromborku. Trzeba mieć na uwadze, że w meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki za nadmierną ilość żółtych kartek z poprzedniego sezonu nie wystąpią Łukasz Suchocki, Jacek

Olimpia Olsztynek - OKS 1945 Olsztyn 0:3

Zahorski, który minął najpierw obrońców Olimpii, potem bramkarza, a na końcu strzelił do pustej bramki. Golkiper gospodarzy zdążył jeszcze w tej akcji sfaulować olsztyńskiego napastnika, jednak sędzia uznał wcześniej zdobytą bramkę. Bliski strzelenia kolejnego gola był Jacek Gabrusewicz, kapitan olsztynian

Remis OKS-u 1945 na inaugurację

było tam nikogo, kto mógłby skutecznie zakończyć akcję. W tym czasie olsztyniacy mogli kilkakrotnie podwyższyć prowadzenie na 2:0. Najdogodniejszą okazję zmarnowali w 65. minucie - Jacek Gabrusewicz znalazł się w polu karnym, ale - zamiast strzelać - podał piłkę do Tomasza Zahorskiego, którego strzał

Liderów OKS 1945 kusi pierwszoligowiec

zawodnicy wywodzący się z Warmii i Mazur - były zawodnik OKS Jacek Gabrusewicz oraz wychowanek Tęczy Biskupiec - Marcin Korkuć. Jeszcze inny, Andrzej Stretowicz zaliczył trzy występy w pierwszoligowym Stomilu. To właśnie ten zawodnik (o ile nie odejdzie) może być głównym konkurentem Pawła Łukasika w

Amica Wronki - Kadra Pawła Janasa 2:2

, że w Amice pozostanie Radosław Cierzniak - Amica dogadała się bowiem z MSP Szamotuły i bramkarz reprezentacji U-21 podpisał we Wronkach kontrakt. Na testach w Amice: Jacek Gabrusewicz (23 lata, pomocnik OKS 1945 Olsztyn), Piotr Wilk (25 lat, pomocnik Olimpii Sztum), Łukasz Baworowski (22 lata

W piłkarskiej trzeciej lidze

tym spotkaniu byłby remis. OKS 1945 Olsztyn - Finishparkiet Drwęca 1:2 (0:0) bramki dla OKS 1945: Zahorski (78') oraz Finishparkietu: Zezula (56' - k), Bała (65') żółte kartki: OKS: Jacek Gabrusewicz (10'), Grzegorz Misiura (12'), Marcin Przybyliński (40'), Finishparkiet: Tomasz Włodarczyk (19

Smutni tylko piłkarze Drwęcy

gola. Przyczynił się do tego Paweł Młodziński, bramkarz z Grójca, który niefortunnie interweniował (przy niegroźnym dośrodkowaniu wypuścił piłkę z rąk), a Jackowi Gabrusewiczowi pozostało jedynie trafić do pustej bramki. Wyrównanie przyszło dosyć nieoczekiwanie - grę z autu szybko wznowili przeciwnicy

Szlagier w IV lidze

- W naszej szatni tuż po meczu była grobowa atmosfera, praktycznie nie odzywaliśmy się do siebie - mówił po spotkaniu z Jeziorakiem w rundzie jesiennej Jacek Gabrusewicz, kapitan OKS 1945. - Podobnie było w poniedziałek i wtorek. Spodziewaliśmy się, że możemy przegrać, przecież Jeziorak to bardzo

OKS gra z Orłem, który nisko lata

Michałowski, Dariusz Frankowski, Paweł Podhorodecki i Mateusz Różewicz. W meczu z Orłem powinien już raczej wystąpić kapitan zespołu Jacek Gabrusewicz, który nie grał w ostatnich kolejkach. Olimpia Elbląg natomiast podejmie na własnym boisku Radomiaka Radom. Dziesiątą drużynę trzeciej ligi prowadzi obecnie

punkty, Ruch - 35). Mimo to, w pierwszym meczu lepsi okazali się olsztyniacy, którzy pokonali swoich przeciwników 2:0 (bramki zdobyli wtedy Krzysztof Wierzba i Jacek Gabrusewicz). Było to jednocześnie jedyne spotkanie, które OKS wygrał, kiedy był prowadzony przez Dariusza Janowskiego. Patrząc na sytuację

OKS 1945 przed pojedynkami o III ligę

W pierwszych zajęciach, które pod nieobecność szkoleniowca Andrzeja Nakielskiego (wraca w czwartek z urlopu) prowadził wczoraj Jacek Gabrusewicz (kapitan zespołu), wzięło udział 23 zawodników. Wśród nich znalazło się kilku nowych piłkarzy, którzy od rundy jesiennej będą reprezentowali barwy

Trzecia liga piłkarska: Stal Głowno - OKS 1945 Olsztyn 1:1

;poderwał się" dopiero po kilku minutach. Bramkę gospodarzy kolejno atakowali Andrej Siniczyn i Jacek Gabrusewicz, a po kilku minutach strzałem z 25 metrów popisał się Michał Łachacz. Żadna próba nie dała jednak OKS-owi prowadzenia. Na dodatek od 30. minuty olsztyniacy musieli grać w dziesiątkę. A to

Stal przegrywa z beniaminkiem

- stwierdził Władysław Łach, trener Stali. Osiem minut po utracie pierwszej bramki Stal straciła drugą. Jej autorem ponownie był Tataj, który tym razem wykorzystał dośrodkowanie Jacka Gabrusewicza. - Napastnik musi wykorzystywać takie sytuacje. Przy pierwszym golu pomogli mi bramkarz i obrońca Stali, drugi to

OKS kontra Jeziorak w derbach Warmii i Mazur

transferów Więcej dokonali ich działacze OKS. Tyle że jak się później okazało, olsztynianie nie wzmocnili się, a jedynie "załatali dziury" po poprzednich zawodnikach. Osłabiona została przede wszystkim defensywa, bo z zespołem pożegnali się Tomasz Zakierski, Jarosław Rzeźnikiewicz oraz Jacek

Kolejny wygrany sparing Jagiellonii

środkowego pomocnika, "zawieszonego" napastnika i gracza na lewą stronę boiska. Zaznaczył przy tym, że powinni to być gracze do podstawowego składu. - Przemek wciąż jest zawodnikiem Górnika Łęczna. Umożliwiliśmy mu po prostu trenowanie z nami - tłumaczy Jacek Chańko, pełniący obowiązki dyrektora w

Puchar Polski solidnym sprawdzianem przed drugą ligą

bezpośrednio o utrzymanie w trzeciej lidze. Bilety na spotkanie, które na stadionie przy al. Piłsudskiego rozpocznie się o godz. 17, kosztują 5 zł. Niespodzianka z Korsz Klub przez wiele lat dochował się wielu znanych wychowanków, do których zaliczają się Jacek Gabrusewicz (obecnie Dolcan Ząbki), Wojciech

Trzecia liga przed 23. kolejką

Ceramiką Jacek Gabrusewicz, kapitan OKS-u. - Musimy myśleć już o następnym spotkaniu. A jest o czym myśleć. Olsztyński zespół jedzie do Łomży, aby walczyć o punkty z tamtejszym ŁKS-em. W pierwszym spotkaniu obu drużyn, olsztyniacy musieli uznać wyższość rywala, który wygrał 2:0, przerywając w ten sposób

OKS 1945 wraca do domu

nadprogramowy sparing z Polonią Pasłęk, którą pokonali 2:1 (Jacek Gabrusewicz, Dariusz Frankowski), natomiast dzień później zwyciężyli 4:0 z Concordią Elbląg (dwa gole strzelił Piotr Kajda, po jednym Adam Świdwa i Kamil Graczyk). Obóz przygotowawczy w połowie tygodnia opuścił Grzegorz Żytkiewicz, który podczas

OKS 1945 śrubuje wynik

, jeszcze w czwartej lidze. Dziś już wiadomo, że biało-niebiescy wystąpią w nieco okrojonym składzie - Tomasz Zakierski pauzuje za zbyt dużą ilość żółtych kartek, z kolei Jacek Gabrusewicz w tym czasie bierze ślub. Mecze OKS w III lidze OKS 1945 - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0, Stal

Przedłużyć znakomitą passę OKS

ubiegłym sezonie był trzecim strzelcem w grupie mazowieckiej. Nie zabraknie także Marcina Ogrodowczyka ze Startu Działdowo. Szkoleniowiec OKS będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, ponieważ zdrowy jest już Jacek Gabrusewicz, który ostatnio narzekał na lekką kontuzję. - Wiemy, że zespół z Ząbek

Składy naszych trzecioligowców

Żakowski (1986) Pomocnicy : Paweł Alancewicz (1988), Jacek Gabrusewicz (1982), Kamil Graczyk (1987), Grzegorz Lech (1983), Daniel Michałowski (1987), Paweł Szymański (1988), Piotr Trzciński (1977), Dawid Wiśniewski (1986) Napastnicy : Paweł Łukasik (1986), Łukasz Harmaciński (1982), Łukasz Suchocki (1987

Trening strzelecki OKS 1945 przed III ligą

Lecha, Jarosława Kaszuby oraz Jacka Gabrusewicza. Bez wątpienia było to jedno z najlepszych spotkań w wykonaniu OKS 1945, który ma już 11 punktów przewagi nad najgroźniejszym rywalem z Iławy. W następnym tygodniu na własnym boisku olsztynianie zakończą zmagania w IV - zmierzą się z Motorem Lubawa

Tomasz Kułkiewicz. Honorową bramkę udało się zdobyć Jackowi Gabrusewiczowi dopiero pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry. - To była jedna z niewielu akcji, która nam się udała - stwierdził po spotkaniu Dariusz Janowski. Znicz Pruszków - OKS 1945 Olsztyn 3:1 (1:0) bramki: 23' Majewski, 46

Pomogli szczęściu. Baraże dla Korony

za to któryś z piłkarzy Korony zwijał się z bólu na boisku po kolejnym ostrym wejściu rywala. Kielczanie dłużni nie pozostawali i momentami było bardzo blisko do walki wręcz. W 43. minucie powinien paść gol dla Korony. W znakomitej sytuacji fatalnie przestrzelił jednak Jacek Kiełb. Dwie minuty

zagrać w osłabieniu. Kontuzjowani są bowiem Grzegorz Żytkiewicz i Jacek Gabrusewicz. Do pełni zdrowia nie powrócił też jeszcze Łukasz Jarząbek, kontuzjowany w meczu z Warmią Grajewo. W ostatnich meczach zastępował go Marcin Przybyliński. - Łukasz już od kilku dni trenuje indywidualnie, ale do gry

Korona w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Dreszczowiec w Ząbkach

. Motyka nadal reagował, na ostatnie pół godziny wprowadzając nowy duet napastników. Ernest Konon i Jacek Kiełb ostatecznie rozruszali grę kielczan. W 65. min swoją chwilę triumfu przeżywał jednak Cezary Wilk, który znakomicie przymierzył zza pola karnego. Odpowiedź Dolcanu mogła być jednak natychmiastowa

Remis piłkarzy OKS 1945 w Łomży i zwycięstwo Finishparkietu

, po tym, jak dwie żółte kartki (a w konsekwencji czerwoną) dostał Robert Miękus. - Na dodatek naszego bramkarza pokonał chyba w piątej minucie doliczonego czasu gry Rafał Bałecki - mówi Jacek Gabrusewicz, kapitan olsztyńskiego zespołu. A doliczonego czasu było sporo, a

Piłkarze OKS 1945 gromią Stal

zaatakowali... goście, ale piłka po strzale Keshi Zeala minimalnie minęła słupek. Nic więc dziwnego, że szybko na taką sytuację zareagowali podopieczni Andrzeja Nakielskiego, którzy już w dziewiątej minucie prowadzili 1:0. Akcja rozpoczęła się od aktywnego w tym spotkaniu Jacka Gabrusewicza, a zakończył ją

OKS 1945 oczami trenera

rozgrywek. Na treningach spisuje się bardzo dobrze, jest dynamiczny i nie może narzekać na technikę. Kiedy wychodzi na boisko, zupełnie nie widać jego zalet - grał trochę na kreskę , teraz musi udowodnić, że warto na niego stawiać. - Jacek Gabrusewicz - przykład do naśladowania na boisku i poza nim

Piłkarski nokaut. OKS 1945 Olsztyn - Polonia Pasłęk 5:1

coraz wyraźniejsza i to gospodarze cieszyli się z drugiego gola - w 30. minucie do dośrodkowania Jacka Gabrusewicza najwyżej w polu karnym wyskoczył Marek Śnieżawski, głową zgrał piłkę do Łukasika, a ten prezentu nie mógł zmarnować. Pięć minut później Śnieżawski już nie asystował, a sam zdobył gola po

Wygrane Freskovity i Wigier w III lidze

- Nowacki (76. Cimochowski), Kotwica, Osiecki, Lauryn - Ołowniuk, Todorow (62. Ł. Gikiewicz Ż ). Warmia Grajewo - OKS 1945 Olsztyn 0:3 (0:1) Strzelcy bramek : Paweł Alancewicz (30.), Łukasz Harmaciński (50.), Jacek Gabrusewicz (65.). Warmia : Masłowski - Arciszewski (75. Witkowski), Kowalko (55. Kozikowski

OKS na wyjeździe, Olimpia i Drwęca u siebie

cztery porażki (z Concordią Piotrków Trybunalski, Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, Świtem NDM i Wigrami Suwałki). Andrzej Nakielski, szkoleniowiec OKS będzie miał do dyspozycji już wszystkich zawodników (w ostatnim meczu z Olimpią Elbląg nie zagrali Tomasz Zakierski i Jacek Gabrusewicz), ale zapowiada

Derby Warmii i Mazur na Piłsudskiego

po drobnych kontuzjach do treningów wrócili Adrian Fedoruk i Piotr Trafarski, natomiast urazu nogi w ostatnim ligowym meczu doznał nowy nabytek Olimpii - Tobiasz Jarentowski. W OKS 1945 zostanie osłabiona linia obrony, ponieważ za żółte kartki pauzuje Tomasz Zakierski, z kolei Jacek Gabrusewicz w

Dyskobolia Grodzisk - OKS Olsztyn w Pucharze Polski, wtorek, godz. 18

kapitan Jacek Gabrusewicz. Graczom OKS taka postawa może się opłacać. Najlepszy strzelec olsztynian Tomasz Zahorski jest bliski przejścia do Groclinu. Spodobał się grodziskim działaczom podczas pierwszego meczu. Do Wielkopolski wybierają się władze OKS, by rozmawiać o transferze napastnika. Piłkarze płacą

Historyczne zwycięstwo

: Prusak - Rygielski, Hrymowicz, Perez, Chrzanowski, Sojka (80. Polak), Niewiada Ż, Skwara (63. Bańka), Protasewicz, Lindner (71. Dziuba), Magdziński Ż. Dolcan: Humerski - Dadacz, Jędrzejczyk Ż, Stawicki, Gabrusewicz Ż, Korkuć, Papierz (48. Krzywicki), Kułkiewicz, Frączczak (76. Chudziński), Trochim

Składy Jezioraka i OKS na sezon 2008/09 oraz terminarz

(Kmita Zabierzów), Paweł Chwaszczewski (MKS Korsze), Piotr Sokołowski (junior) Odeszli: Jacek Gabrusewicz (Dolcan Ząbki), Tomasz Zakierski, Grzegorz Sobiech, Łukasz Harmaciński (wszyscy Jeziorak Iława), Rzeźnikiewicz (Olimpia Grudziądz), Paweł Szypulski, Jarosław Marcin Łukaszewski (powrót do Błękitnych

Jaki to był rok dla sportowców z Warmii i Mazur?

Jacek Gabrusewicz, piłkarz OKS 1945 Olsztyn Dla całego zespołu był to niezwykle udany rok. Mamy w składzie przede wszystkim młodych zawodników, mimo to udało nam się osiągnąć duży sukces, czyli awansować do trzeciej ligi. Teraz bardzo dobrze radzimy sobie w rozgrywkach - na półmetku zajmujemy

Trzecia liga piłkarska: OKS 1945 - Mlekovita 1:1

(89.), Grzegorz Żytkiewicz (90.+2) dla Mlekovity: Grzegorz Lewandowski (50.) OKS 1945 Olsztyn: Piotr Skiba, Grzegorz Żytkiewicz, Michał Łachacz, Tomasz Zega, Damian Dąbrowski, Jacek Gabrusewicz, Robert Miękus (51. Grzegorz Lech), Marek Kryński, Andrei Siniczyn (51. Maciej Paszkiewicz), Tomasz Zahorski

- Grzegorz Bała (50'), 2:0 - Marcin Wróbel (77') Dla ,,Gazety": Jacek Gabrusewicz, kapitan OKS-u 1945 Olsztyn W pierwszej połowie udało nam się realizować wszystkie założenia taktyczne. Niestety, błąd, który popełniliśmy na początku drugiej połowy, sprawił, że straciliśmy bramkę. Po niej nie byliśmy już

Piłkarskie derby w Elblągu

ostatnim czasie okazało się, że Andrzej Nakielski, szkoleniowiec olsztynian, nie będzie mógł skorzystać z usług narzekających na urazy Grzegorza Lecha, Łukasza Harmacińskiego oraz Pawła Łukasika. Do tego dochodzą Daniel Michałowski i Jacek Gabrusewicz, którzy do gry nie byli zdolni już w ubiegłym tygodniu

OKS 1945 remisuje na swoim stadionie

bramkarzowi przeciwników. Jednak olsztynianie już wcześniej mieli doskonałe okazje - dwa razy Jacka Gabrusewicza w ostatniej chwili powstrzymywali Krzysztof Brodecki (wybił futbolówkę z linii bramkowej) i golkiper Dariusz Sowiński. Mając przed sobą tylko bramkarza, zimnej krwi zabrakło także Pawłowi

OKS 1945 wygrał po bramce samobójczej

Trzecia liga do stolicy Warmii i Mazur powróciła po dwóch sezonach i nic dziwnego, że na trybunach zasiadło prawie dwa tysiące kibiców. Piłkarze OKS na boisko wyszli bardzo zmotywowani, ale bez trzech czołowych zawodników - Jacka Gabrusewicza, Łukasza Suchockiego, Kamila Graczyka, którzy pauzowali

O rywalach wielkopolskich drużyn w Pucharze Polski

Supraślanką Supraśl (IV liga), a w I rundzie nieoczekiwanie rozbili 4:2 II-ligową Szczakowiankę Jaworzno. Wyróżniającymi się piłkarzami w zespole trenera Daniela Dylusia (były napastnik m.in. Sokoła Pniewy i Warty Poznań; ponad 120 spotkań w ekstraklasie) są 23-letni pomocnik Jacek Gabrusewicz i młodszy o

Zespoły z Podlasia rywalami w III lidze

w klubach z naszego regionu. Z piłkarzy OKS 1945, którzy pamiętają bezbarwne, choć zacięte spotkania z przeciwnikami z Podlasia, w Olsztynie nadal grają Jacek Gabrusewicz, Grzegorz Lech oraz Kamil Graczyk. Obecnym trenerem Warmii jest Andrzej Ambrożej, były zawodnik m.in. białostockiej Jagiellonii

Tylko remis OKS 1945

Przemysław Bagiński. Chwilę później część kibiców zerwała się, by świętować drugiego gola, ale okazało się, że Śnieżawski trafił jedynie w boczną siatkę. W doliczonym czasie nieporozumienie pomiędzy Jackiem Gabrusewiczem a Bartoszem Grygorowiczem wykorzystał Robert Brzeziński. Olsztyński golkiper

OKS 1945 gromi Zamek Kurzętnik

Łukasik strzałem z dystansu pokonał bramkarza gości Jacka Malanowskiego. Gospodarze znając wynik z Dobrego Miasta (Jeziorak zremisował 1:1 z tamtejszym DKS-em), wiedzieli że mają szansę zwiększyć przewagę punktową nad iławianami, drugimi w tabeli. Dlatego też w niedzielę często gościli pod bramką Zamku

Trudna przeprawa OKS

rewanżowej. W OKS zabraknie prawdopodobnie jedynie Łukasza Kościuczuka, który ma powiększoną lewą i prawą komorę serca i musi się poddać serii specjalistycznych badań. - Po słabszych występach wstąpiły w nas nowe siły - mówi Jacek Gabrusewicz, kapitan OKS 1945. - Myśleliśmy, że zakończymy rundę na drugiej

OKS 1945 rozpoczyna bitwa o II ligę

pomocnicy: Paweł Alancewicz, Jacek Gabrusewicz, Kamil Graczyk, Grzegorz Lech, Daniel Michałowski, Mariusz Mikłowski, Maciej Szostek napastnicy: Łukasz Harmaciński, Paweł Łukasik, Marcin Łukaszewski, Mateusz Różowicz, Łukasz Suchocki, Paweł Szypulski trenerzy: Andrzej Nakielski, Łukasz Kościuczuk

Jak piłkarze OKS-u awansowali do III ligi

(jesień 2005) Tomasz Żakowski (1986), Naki, OKS 1945 (jesień 2005) pomocnicy Przemysław Czerwiński (1986), Naki, OKS 1945 (jesień 2005) Jacek Gabrusewicz (1982), Stomil Olsztyn, OKS 1945 (jesień 2003) Kamil Graczyk (1987), Wałsza Pieniężno, OKS 1945 (z zespołu juniorów) Łukasz Harmaciński (1982), Motor

Trzecia Liga piłkarska w Olsztynie

groźnych sytuacji, po których mogły paść bramki. Brakowało jednak skuteczności i precyzji. Szkoda więc straconych dwóch punktów, bo zwycięstwo było w zasięgu olsztyniaków. OKS 1945 Olsztyn - RKS Okęcie Warszawa 1:1 (1:1) OKS 1945: Piotr Skiba, Jacek Gabrusewicz - kpt. (46. Robert Miękus), Michał Łachacz

, Łukasz Giermasiński (wszyscy Warmia) czerwona kartka: Marcin Wincel OKS 1945 Olsztyn: Piotr Skiba, Grzegorz Żytkiewicz, Michał Łachacz, Tomasz Zega, Łukasz Jarząbek (48. Marcin Przybyliński), Jacek Gabrusewicz, Grzegorz Misiura, Grzegorz Lech (75. Robert Miękus), Tomasz Osenkowski (87. Andrzej

Trzecioligowcy zakończyli rundę jesienną

Jacek Lis. Najpierw nie trafił w piłkę, a za drugim razem jego strzał głową przeszedł nad poprzeczką. - Mieliśmy bardzo udaną rundę - mówi trener ŁKS-u. - Czwarte miejsce to, jak na beniaminka, znaczące osiągnięcie. - Zadowolony jestem z punktu, a łomżan uważam za silną drużynę - ocenia z kolei trener

Ruszyły rozgrywki trzeciej ligi

okazję do wyrównania wyniku miał w 27. min Ryszard Tomczak. Przejął długie podanie od Janusza Bucholca, ale z sześciu metrów minimalnie spudłował. Ładnie strzelał też Jacek Kocur, ale i tym razem piłka nie trafiła w światło bramki. - Drugiego gola też straciliśmy w trampkarskich okolicznościach - dodaje

Mało kibiców i nuda na Odrze

), Uchenna Dolcan: Misztal - Korkuć, Hirsz, Stawicki, Grzelak Ż - Gabrusewicz (46. Stańczyk), Jędrzejczyk, Kosiorowski, Herman Ż (77. Warakomski) - Zapaśnik, Stretowicz (61. Tataj)