i kielecki bieg górski

materiał prasowy

Marcin Chabowski zwycięzcą Nocnego Biegu Świętojańskiego w Gdyni

Niezwykły klimat Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim ponownie przyciągnął tłumy. Minutę przed północą z ulicy Kazimierza Górskiego w Gdyni wystartowało 3410 zawodników. 10 kilometrów najszybciej pokonał Marcin Chabowski. Wśród kobiet najlepsza była Oleksandra Shafar z Ukrainy. 22 czerwca odbył się również marsz nordic walking, w którym wzięło udział 215 osób. Trzeci i zarazem przedostatni przystanek cyklu PKO Grand Prix Gdyni organizowany jest z okazji święta ulicy Świętojańskiej.

Pierwszy sprawdzian Korony, drugi bieg górski [SPORT NA WEEKEND]

Co, gdzie i kiedy na świętokrzyskich arenach sportowych?

Wyjazdowe starty zawodników KKL-u

Anglia, półmaraton w Gorlicach, Maków, Bieg na Magurkę - to miejsca i imprezy, w których z powodzeniem startowali zawodnicy KKL-u Kielce.

Pałyszko pół metra od rekordu okręgu

Kielecki miotacz w ostatnim starcie przed 84. mistrzostwami Polski seniorów w Szczecinie (w sobotę i w niedzielę) uzyskał rezultat 73,63 m, 46 cm gorszy od jego rekordu województwa ustanowionego 15 czerwca na Memoriale Janusza Kusocińskiego w Warszawie. Zwyciężył Węgier Krisztian Pars, a trzeci był

Sportowy weekend

MĘŻCZYZN: Hala Legionów przy ul. Bocznej w Kielcach, sobota i niedziela godz. 10. MISTRZOSTWA POWIATU KIELECKIEGO NAUCZYCIELI: hala ZSO w Sukowie, sobota godz. 9. KOSZYKÓWKA II RUNDA KIELECKIEJ AMATORSKIEJ LIGI FIRM: Seller - Politechnika Świętokrzyska, CK Awans SJ TOM - Lekarze, hala przy ul. Żytniej w

Kielecki maratończyk jedzie do USA

. Kielecki biegacz jest członkiem kadry narodowej, dlatego część kosztów wyjazdu pokryje PZLA. Ze Stanów Wójcik wróci na mistrzostwa Polski w biegach przełajowych, które 16 marca odbędą się w szczęśliwym dla niego Kwidzynie. Szczęśliwym, bo tam właśnie przed trzema laty świętował mistrzostwo Polski w biegach

Lekko i szybko - Romet Monsun 2.0 [TEST]

wąskich górskich singli, na których porównuję szybkość, zwinność i ogólne parametry prowadzenia testowanych przeze mnie rowerów. Zobacz też: Test rowerowej odzieży jesienno-zimowej ROSE Jadąc Monsunem po asfalcie i ubitych drogach czuć lekkość i dzięki temu "szybkość" konstrukcji. Szeroka

Chmury straszyły, rowery jechały - Polska na rowery w Kielcach

umiała poruszać się po asfaltowej nawierzchni i ścieżce rowerowej na swoim górskim rowerze. - Damy radę - odparła z uśmiechem. A potem przemówiła przez mikrofon ustawiony w rogu rynku: - Miło nam gościć ponownie na kieleckiej ziemi, przy dobrej pogodzie i w dobrym towarzystwie. Czeka nas jutro bardzo

Sport w skrócie

. Ten sam zawodnik został w maju mistrzem Europy - Gałczyński w Niemczech był 49. Stella wygrała ligę Łucznicy kieleckiej Stelli byli bezkonkurencyjni w Krakowie w trzeciej rundzie łuczniczej ekstraklasy (zanotowali komplet zwycięstw) i umocnili się na prowadzeniu drużynowych mistrzostw Polski (cztery

Przedpełskiego znalazł się też trener trzecioligowej Piątki Sandomierz Maciej Stefański, który trafił do komisji rewizyjnej. SĘDEK TRZECI W LUBLINIE. Jan Sędek z Uczniowskiego Koła Sportowego Kieleckiego Klubu Motorowego zajął trzecie miejsce w klasie popularnej 100 na rozegranej w Lublinie ostatniej eliminacji

Test Coopera na 27 stadionach w Polsce - sprawdź się 31 marca

Test Coopera polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu i ma ocenić naszą aktualną kondycję. Został opracowany w 1968 roku przez zespół dr Kennetha H. Coopera. Początkowo miał służyć głównie potrzebom armii Stanów Zjednoczonych. Dziś jest stosowany do podstawowego zbadania sprawności

SPORT W SKRÓCIE

53,13 min i wyprzedził Wosia o 51 sekund. Zawodnik z Ostrowca zakwalifikował się do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w biegach górskich, które 6 lipca odbędą się we włoskim Trento. ZWYCIĘSTWO NA OTARCIE ŁEZ. W ostatnim meczu eliminacyjnego turnieju do mistrzostw Europy juniorek polskie

rywalizację juniorek młodszych na rozgrywanych w Łodzi ogólnopolskich zawodach triatlonowych. W gronie juniorów drugi na trasie sprintu (750 metrów pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 biegu) był Dominik Szymanowski, a czwarty Grzegorz Kożuchowski (obaj Akwedukt MAC Edukacja). Inna zawodniczka kieleckiego

SREBRNY DANIEL. Daniel Wosik z UMKS Ostrovia Ostrowiec Świętokrzyski zdobył srebrny medal mistrzostw Polski seniorów w biegach górskich. Do pokonania był dystans 12 km z Międzygórza na szczyt Śnieżnika (1425 m). PLAŻÓWKA W KIELCACH... Aż 26 par męskich wzięło udział w rozegranym na kieleckim

) i Przemysław Szymanowski (juniorzy). Do pokonania było 600 metrów pływania i 3 km biegu. POPULARNA PLAŻÓWKA. Aż 29 par wzięło udział w pierwszym turnieju eliminacyjnym Dodoni Grand Prix w siatkówce plażowej. W imprezie zorganizowanej przez MOSiR na basenie przy ul. Szczecińskiej triumfowała kielecka

kolega klubowy, kielczanin Zbigniew Piątek, triumfował w całym wyścigu. Na trzecim miejscu w klasyfikacjach aktywnych i górskiej uplasował się Tomasza Kiendysia z Knaufa, a w rywalizacji zespołów grupa z Włoszczowy była dziesiąta. BANASIŃSKI I GAŁCZYŃSKI. Już po raz drugi na kieleckim Telegrafie

ALPEJSKI WICEMISTRZ. Daniel Wosik (UMKS Ostrowia Ostrowiec Świętokrzyski) zdobył w Międzygórzu wicemistrzostwo Polski seniorów w alpejskiej odmianie biegu górskiego. Dystans 12 km, z różnicą poziomów ponad 1000 m, pokonał w 58 min 7 s. Lepszy był tylko Jerzy Zawierucha (Diament Jastrzębie) - 57.22

i 7:15. SREBRNY MEDAL WOSIKA. Daniel Wosik z Ostrowii zdobył wicemistrzostwo Polski seniorów w biegu górskim anglosaskim w Korbielowie. Na dystansie 11,6 km z różnicą wzniesień 660 m wyprzedził go jedynie Jerzy Zawierucha z Diamentu Jastrzębie. Obaj zakwalifikowali się na mistrzostwa Europy, które

WOSIK NAJLEPSZY Z POLAKÓW. Daniel Wosik z Ostrowii zajął 54. lokatę w mistrzostwach świata seniorów w biegu górskim we Włoszech. Był najlepszy z sześciu reprezentantów Polski. Ponad 10-kilometrową trasę o różnicy wzniesień ponad 1000 m w miejscowości Sauze d'Oulx pokonał w 55 min 29 s. Do zwycięzcy