hajek wygrał

tka

PŚ w skokach. Hajek wygrywa kwalifikacje w Bad Mitterndorf

Czech Antonim Hajek skokiem na 200,5 metra wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf. W zawodach zobaczymy pięciu Polaków: Adama Małysza, Łukasza Rutkowskiego, Marcina Bachledę, Krzysztofa Miętusa i Stefana Hulę. Nie zakwalifikował się Kamil Stoch.

Pieszczek poza finałem IMEJ

Krystian Pieszczek nie zdołał awansować do finałowego turnieju Indywidualnych Mistrzostw Europy juniorów. Żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk zajął 9. miejsce.

Letnie mistrzostwa Polski w skokach. Maciej Kot skakał najdalej, Kamil Stoch dopiero trzeci

Zawodnik AZS Zakopane wygrał konkurs o mistrzostwo Polski na skoczni HS 134 w Wiśle.

BNP Paribas Polish Open. Kolejny faworyt za burtą. Jan Hajek w półfinale

POLECAMY - Zobacz jak Marcin Gortat grał w tenisa podczas turnieju BNP Paribas Polish Open Zwycięstwo z Darcisem było trzecim triumfem Czecha nad tym zawodnikiem. Przed piątkowym meczem obaj zawodnicy mierzyli się ze sobą czterokrotnie, odnosząc solidarnie po dwa zwycięstwa. Hajek jest obecnie

PŚ w lotach. Tepes wygrywa kwalifikacje. Polacy z pewnym awansem do konkursu

walczyć o kwalifikację do sobotnich zmagań. Byli to: Anders Jacobsen (201 metrów), Antonin Hajek (204,5 metra) oraz Daiki Ito (201 metrów). Dwójka biało-czerwonych, która reprezentuje nasz kraj w Bad Mitterndorf, nie miała żadnych problemów z uzyskaniem awansu. Aleksander Zniszczoł skoczył 192,5 metra

Honorowe pożegnanie. Azoty ograły w Lizbonie Benfikę

się może i wygrana Azotów w Lizbonie także. Szef drużyny puławskiej liczył także na to, że drużyna zrehabilituje się za kiepski i oddany bez walki pierwszy mecz. I rzeczywiście tak się stało. Wprawdzie po pierwszej połowie wynik był identyczny jak w Puławach - 18:15 dla Benfiki, ale w drugiej części

Legia Warszawa - Viktoria Pilzno 1:5. Mistrz Polski rozbity w sparingu

zgrupowania na Florydzie. W czwartek dał dobrą zmianę. To właśnie po jego podaniu bramkę dla Legii zdobył Kasper Hamalainen. Dodajmy, że piękną (Fin pokonał bramkarza Viktorii mocnym strzałem z dystansu) i honorową, bo to było jedyne trafienie legionistów w tym meczu. Czesi wygrali sparing aż 5:1. Po

Czy w Portugalii stanie się cud? Rewanż Benfiki z Azotami

. Zwycięzca tego dwumeczu spotka się w półfinale z wygranym z pary ZTR Zaporoże (Ukraina) - Handball club Odorhei (Rumunia). Pierwszy mecz zakończył się wyjazdową wygraną Rumunów 26:18. Początek sobotniego spotkania w Lizbonie wyznaczono na godz. 16, a poprowadzą arbitrzy z Czech - Milan Hajek i Karel Macho

BNP Paribas Polish Open. 100 minut Fyrstenberga i Matkowskiego w drodze do finału w Sopocie

godz. 13.30 wspomniany Hajek, który jak dotychczas nie stracił w turnieju singlowym nawet seta, zmierzy się z rozstawionym z numerem 4. Erikiem Prodonem. Faworytem jest Czech: - Bardzo lubię grać w Sopocie, kilka lat temu wygrałem tu turniej pokonując w finale Mariusza Fyrstenberga - przypomina Czech

PŚ w Klingenthal. Stoch nie startuje. Gdzie doskoczy Polska?

piątek "Koudi" wygrał kwalifikacje, skacząc 142 m . Jego koledzy z drużyny zmieścili się w pierwszej "30". Jakub Janda był 21., Jan Matura zajął 25., a Antonin Hajek - 30. miejsce. Co świetne skoki Koudelki i równe jego kolegów mogą dać czeskiej drużynie? Najpewniej miejsce od piątego

BNP Paribas Polish Open. Festiwal przełamań w półfinale, Francuz Eric Prodon drugim finalistą

razu dwukrotnie, Francuz po czterech gemach prowadził już 3:1. Jedyny punkt Hajek zdobył wtedy, a jakże, po przełamaniu. Gdy w piątym gemie Prodon prowadził już 40:0, na korcie nie było chyba nikogo, kto wierzyłby jeszcze w wygranie tego seta przez Hajka. Ambitny Czech wziął się wtedy jednak do roboty

BNP Paribas Polish Open. Podsumowanie czwartego dnia: niezawodny debel i 58 minut Gawrona

Matkowski podzieli się po równo z rywalami dwoma pierwszymi gemami jednak już przy kolejnym serwisie Australijczyków wygrali do 30. I taką zwycięską ścieżką kroczyli już do końca pierwszej partii. Rozpracowanie mało znanego rywala wydawało się perfekcyjne. - Jeżeli ciężko przeciwnika zobaczyć na żywo, to

MŚ w lotach w Planicy. Trening wygrał Schlierenzauer

. Szwajcar, który wygrał siedem ostatnich konkursów (pięć w PŚ, dwa na igrzyskach) uzyskał 217,5 metra. Skaczący z tej samej belki Adam Małysz i Gregor Schlierenzauer lądowali bliżej - Polak skoczył 209,5 m, a Austriak 211,5. Najdalej poleciał Czech Antonin Hajek (218,5 m), ale on jechał z dużo wyższego

Hiszpanie bliżej Pucharu Davisa

rywali w pył (mączny). Dał się przełamać już przy pierwszym gemie serwisowym, a wygrał głównie dzięki olbrzymiej liczbie niewymuszonych błędów rywala (23). Z 42 zdobytych punktów Nadal samodzielnie wygrał zaledwie 9 piłek. Potem jednak na korcie grał tylko jeden tenisista. Berdych, który w pierwszym

TCS. Sześciu Polaków w finale, ale żadnego w dziesiątce. Zwycięstwo Ammanna

nigdy jeszcze nie wygrał. Drugie miejsce zajął Anders Bardal, a na trzeciej pozycji ex aequo znaleźli się Peter Prevc i Thomas Diethart. W finałowej serii oglądaliśmy wszystkich sześciu Polaków, jednak w pierwszej dziesiątce ich zabrakło. 13. miejsce zajął Kamil Stoch, 14. był Klemens Murańka, Jan

BNP Paribas Polish Open. Niezawodny debel Mariusz Fyrstenberg - Marcin Matkowski

strony przygotowywaliśmy się na rywali grających z głębi kortów. Na szczęście szybko przełamaliśmy Mateusza i Mikołaja, a później wszystko poszło po naszej myśli. W sumie spotkanie polskich par trwało zaledwie 48 minut. Niespodzianki nie było, nasz eksportowy debel wygrał gładko 6:2, 6:1. - W sumie

PŚ w Harrachovie. Sześciu Polaków w konkursie głównym

na zajęcie 37. miejsca. Marcin Bachleda i Dawid Kubacki ukończyli konkurs kwalifikacyjny odpowiednio na pozycjach 24. i 26. Kwalifikacje wygrał Norweg Anders Jacobsen, który osiągnął kapitalną odległość - 143 metry. 10:30 Z zawodników, którzy nie musieli brać udziału w konkursie kwalifikacyjnym

PŚ w skokach. Klingenthal znów przegrało z wiatrem. Zawody odwołane

prowadzeniu pozostaje Tomasz Byrt. Bardzo długo będą trwały dzisiejsze zawody. Antonin Hajek już kilka minut czeka na zielone światło. W końcu! Tomasz Byrt jak już skoczył, to wylądował w okolicach punktu K - 126 metrów. Sporo punktów odjętych za silny wiatr pod narty, ale Polak oczywiście zajmuje chwilowo

BNP Paribas Polish Open w Sopocie. Deszcz wygrał z tenisem

. 20 minut, by kort samoczynnie się osuszył i możemy zaczynać - mówił rzecznik BNP Paribas Polish Open Jakub Kowalski. Ale pierwszego dnia turnieju nie było co osuszać, bo i tak za moment nawierzchnia stałaby się mokra. Tak więc dwa mecze singla (drugi to starcie Jan Hajek - Juan Pablo Brzezicki

Droga do Vancouver 2010. Skoki narciarskie. PŚ: Małysz coraz wyżej

trudnych warunkach i plasuje się na 3. pozycji. 14:41 Aktualna czołówka: Jacobsen, Evensen, Uhrmann, Hajek. 14:38 Kolejny Norweg znakomicie - teraz Jacobsen skacze 213,5 metra i zmienia kolegę z reprezentacji na pozycji lidera 14:36 Evensen pokazał klasę! Z jeszcze niższej belki poleciał na 217,5 metra

PŚ w skokach. Zwycięstwo Schlierenzauera, Małysz ósmy

5. Simon Ammann Szwajcaria 376,7 196,0 195,0 6. Wolfgang Loitzl Austria 371,9 192,5 192,0 7. Antonin Hajek Czechy 359,9 186,5 193,0

MŚ w lotach w Planicy. Stoch trzeci, świetny skok Małysza

Kwalifikacje MŚ w lotach wygrał Noriaki Kasai przed Antonimem Hajkiem i Kamilem Stochem. 16. miejsce zajął Łukasz Rutkowski a 25. Rafał Śliż - obu zobaczymy w piątkowo-sobotniej rywalizacji. Ciekawsze były jednak skoki czołowej dziesiątki PŚ. Po skoku Bjoerna Einara Romoerena na 230,5 metra

Adam Małysz "dopiero" trzeci w Klingenthal

Wyniki konkursu w Klingenthal Klasyfikacja generalna Pucharu Świata Trzy wygrane w ostatnich czterech konkursach oraz najdłuższe skoki we wtorkowych treningach i kwalifikacjach sprawiły, że tak murowanego faworyta jak Małysz nie było na skoczni dawno. Za złotówkę postawioną na jego triumf w

Łukasz Kubot w 1 8 finału Australian Open!

rundzie skreczuję, ale Czech Jan Hajek był tak słaby, że mimo bólu, udało mi się szybko wygrać - opowiadał rozstawiony z dwudziestką Rosjanin, który uchodził za zdecydowanego faworyta pojedynku z Kubotem. Jużny skonsultował się z lekarzem, który odradził grę. Powiedział, że zastrzyk może doraźnie

Klęska polskich koszykarzy z Czechami

ostatnich latach i to z zespołem potencjalnie słabszym. - Przez niemal cały mecz czułem, że zaraz wszystko musi się odmienić. Że stać nas na poprawę gry, że zaraz ich dopadniemy i wygramy. Jak widać, nic takiego nie nastąpiło, czym jestem bardzo rozczarowany - mówił Amerykanin z polskim paszportem Elliott

Zakopane znów z Małyszem

- Fajnie, żeby Adam wygrał, ale jeszcze lepiej jak będzie zadowolony ze swoich skoków. To dla nas szczególne zawody. Najważniejsze latem, najbardziej prestiżowe - mówi drugi trener kadry Łukasz Kruczek. W sobotę w kwalifikacjach Małysz (jako jeden z pięciu zawodników) skakał z obniżonej belki. Był

Koszykarze wygrali z Czechami 86:78

Stanislav Votroubek, który wcześniej trafił z dystansu trzy razy. Tym razem spudłował, a po faulach taktycznych Eric Elliott pewnie wykonał wolne, ratując wygraną. - Dla wszystkich, którzy mimo wszystko dobrze życzą polskiej kadrze, to było ważne zwycięstwo. Mam nadzieję, że teraz pójdziemy w lepszym

Roland Garros. Radwańskiej spacerek z dreszczykiem

kolejnych 14 minutach - wygrała seta 6:0. Rządziła na korcie, kontrolowała każdą akcję i skończyła partię z imponującą statystyką: zero niewymuszonych błędów. Zanosiło się na pogrom Baltachy (WTA 62) i na kolejny cios dla brytyjskiego tenisa, który od lat jest na Wyspach synonimem marnotrawstwa

Małysz tylko czwarty w MŚ w lotach

piątek wygrał jedną serię ze Szwajcarem. Wszyscy mieli wrażenie, że skaczą w swojej własnej lidze. Skok próbny tylko to potwierdził, Ammann był niewiele lepszy od Małysza. Ale później zaczął się konkurs. Ciosy spadły niespodziewanie i w najmniej spodziewanym momencie. W pierwszej serii Polak skoczył 211

SPR Asseco BS wyeliminowało LC Brühl St. Gallen

rywalizacji, my się świetnie uzupełniamy. W rezultacie SPR wygrało to spotkanie 34:28. - Faktycznie jest tak, że jak nie ma Lang, to jest nam trudniej - przyznaje Majka Sidorowicz, zawodniczka z St. Gallen, która ma ojca Polaka. - Jesteśmy jednak drużyną i musimy ją jakoś zastąpić. Miałyśmy kasetę z meczem

MŚ w lotach w Planicy, Małysz drugi po dwóch seriach

, daje mu to drugie miejsce. 15:50 Fenomenalny skok Kasai! Japończyk przeskoczył wszystkich - 215,5 metrów, ale jest dopiero trzeci. To efekt tego, że skacze z podwyższonego rozbiegu i na starcie dostaje 10 punktó mniej. Skaczący po nim rodak Daiki Ito - 200,5 m. 15:47 Czech Antonin Hajek poleciał

Borg stawia na Federera

- Znów będzie finał Federer - Nadal. Jeśli Szwajcar zachowa koncentrację do końca, pokona Nadala - przewiduje w "The Telegraph" Borg, który w latach 70. wygrał w Paryżu aż sześć razy i uchodzi za najlepszego w historii gracza na nawierzchni ziemnej. 50-letni Szwed, porównując siebie do

Niedziela dla Freitaga. Stoch 13., Żyła 25. w Harrachovie

:33 Średnio udana próba Polaka. 116,5 m, przy silnym wierze w plecy (11,3 pkt rekompensaty) i trzecia pozycja. 13:32 Kolejny z Czechów - Borek Sedlak - skacze 116,5 m i jest drugi. Teraz Ziobro. 13:31 Antonin Hajek ląduje dalej o 8,5 metra i prowadzi. 13:31 Konkurs rozpoczęty - Kozisek wylądował na

Turniej Czterech Skoczni. Młodzi biją starych

Miała być bitwa pokoleń na 55. Turnieju Czterech Skoczni, ale 21-letni Norweg i 16-letni Austriak, który wygrał w Oberstdorfie, są na razie poza zasięgiem Małysza i innych rywali. Młode wilki wygrały kwalifikacje w Gamisch-Partenkirchen z olbrzymią przewagą. Jacobsen skoczył aż o 6,5 metra dalej

Letnie skoki, zimowa forma

Najlepszy polski skoczek ma dziewięć punktów przewagi nad Austriakiem Wolfgangiem Loitzlem, który w sobotę był ósmy. To był szósty start Małysza tego lata i trzecia wygrana, poprzednio zwyciężał w Val di Fiemme i Zakopanem. Loitzl brał udział we wszystkich dziewięciu zawodach LGP. - Jechałem do

Skoki narciarskie. Zwycięstwo Larinto, Małysz dziewiąty

konkursu. W drugiej Morgenstern skoczył kapitalnie, ale pozwoliło mu to na zajęcie dopiero piątego miejsca. Najrówniej w środowy wieczór skakali Finowie i to oni stoczyli ze sobą zażarty bój o zwycięstwo. Ostatecznie wygrał Ville Larinto, który o jedną dziesiątą punktu wyprzedził dobrze dysponowanego

Wzgórze Henmana jeszcze się zapełni

po raz 14., tylko w debiucie nie przeszedł pierwszej rundy. Przez te wszystkie lata jako jedyny bronił honoru gospodarzy największego turnieju świata, którzy od 1936 r. nie potrafią wygrać u siebie. Henman też nie potrafił, ale przynajmniej próbował, czym rozkochał w sobie rodaków. Cztery razy grał w

Zaspy śniegu powitały skoczków w Zakopanem

Małysz plus Zakopane równa się zwycięstwo - to proste równanie, które przywożą na transparentach w Tatry polscy kibice, nie zawsze się sprawdza. Tak naprawdę od powrotu Pucharu Świata w skokach na wyremontowaną Wielką Krokiew w 2002 roku Małysz wygrał tu zaledwie raz. Ale też zaledwie raz na sześć

TCS. Bardal wygrał kwalifikacje, awans wszystkich Polaków

najlepszych wśród przegranych. Pary polskich skoczków: Kamil Stoch - Ansi Koivuranta Maciej Kot - Richard Freitag Krzysztof Biegun - Gregor Deschwanden Jan Ziobro - Denis Korniłow Piotr Żyła - Antonin Hajek Klemens Murańka - Tom Hilde Czołowa '10' kwalifikacji konkursu w Oberstdorfie Relacje z najważniejszych

Skoki narciarskie. Wszyscy Polacy przebrnęli kwalifikacje

odjętymi punktami) poleciał dość daleko, bo 125 metrów, co daje mu prowadzenie. 18:17 Tochimoto nieźle - 119,5 metra (to trzecia odległość) - miejsce trzecie. 18:15 Niezniszczalny Noriaki Kasai skoczył 117,5 metra i jest trzeci. Drugi Hajek, pierwszy Deschwanden. 18:14 Olli Muotka słabiutko - tylko 108,5

Puchar Świata w skokach: Morgenstern wygrywa w Sapporo

(119 m), a słaby skok Yoshioki (92 m) sprawił, że Bachleda będzie 27. a nie 28. 10:16 Skoczyło dziesięciu zawodników. Prowadzi Hajek (119,5 w drugiej serii), przed Takeuchim (112) i Neumayerem (112,5). 10:15 Marcin Bachleda bardzo słabo. 95,5 m. Wyprzedził tylko Okabe i Hulę. Zarobił trzy punkty do

Siódme miejsce skoczków w Lahti

8. Słowenia 806,2 Primoż Pikl, Robert Kranjec, Rok Benkovic, Jernej Damjan 9. Czechy 314,2 Antonin Hajek, Lukas Hlava, Jakub Janda 10. Francja 292,9

PŚ w skokach. Drużynowe loty w Oberstdorfie wygrywa Słowenia. Polacy na 6. miejscu

, za Czechami. 14:23 A na rozbiegu już Piotr Żyła. Dobry skok! Ale niestety, nieustany. Piotr Żyła się przewraca. 14:21 Po przerwie Antonin Hajek z Czech - 209 metrów, znacznie lepiej od Jakuba Jandy. Czesi obejmują prowadzenie. 14:20 Krótka przerwa na walkę z siłami przyrody - nad skocznią Heiniego