tod

Hokeista z Sosnowca asystentem słynnego Mariana Gaborika [WIDEO]

Artur Ślusarczyk był trenerem podczas obozu dla młodych hokeistów, jaki organizuje Marian Gaborik, słowacki hokeista i reprezentant NHL - najlepszej hokejowej ligi świata.

NHL. Los Angeles Kings zdobyli Puchar Stanleya

Dwóch dogrywek potrzebowali hokeiści Los Angeles Kings, by w decydującym meczu pokonać New York Rangers 3:2. Kings wygrali tym samym finałową serię 4:1 i sięgnęli po Puchar Stanleya po raz drugi w ostatnich trzech latach.

Vancouver 2010. Słowacy strzelali, Czesi wygrali

Czechy - Słowacja 3:1 w pierwszym hicie turnieju hokejowego. Zwycięzcy mieli dwóch bohaterów - 38-letniego Jaromira Jagra, który strzelił gola i miał asystę oraz bramkarza Tomasa Vokouna, który obronił 34 z 35 strzałów rywali.

Sportowy weekend. Polska zima stulecia

roku. Tak dobrego wyniku nikt nie mógł się spodziewać. 3 - Skrzydłowy Columbus Blue Jackets Marian Gaborik wrócił do gry po kontuzji, która wyeliminowała go na 12 meczów. W sobotę przebywał na lodzie tylko 3 minuty i... złamał obojczyk. To fatalna wiadomość dla klubu, który płaci mu 7,5 mln za sezon

Vancouver 2010. Czechosłowacjo wróć! Tęsknota za dawną potęgą hokeja

Super-blog Vancouver - wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk - Spotkania z nimi zawsze są szczególne, ale ciągle musimy uczyć się na błędach - przyznaje Marian Gaborik, obrońca Słowacji. Rywale próbują jednak podnosić na duchu sąsiadów. Trener Vladimir Ruzicka nazwał

NHL. Los Angeles Kings w finale Pucharu Stanleya

, prezydentowi Meksyku. Wróćmy do meczu. Kiedy do końca brakowało niewiele ponad 7 minut, Marian Gaborik przejął krążek po strzale kapitana Kings, Dustina Browna, i wepchnął go do siatki. 4:4! Ale taka seria zasługiwała na dogrywkę w meczu nr 7! W niej największym pechowcem okazał się Nick Leddy. Obrońca

Vancouver 2010. Czarny koń ze Słowacji lepszy od Szwedów

zaledwie siedmioma uderzeniami, z których jednak aż cztery zmyliły Henrika Lundqvista. Strzelanie zaczęło się w drugiej tercji. Zanim Szwedzi zastanowili się porządnie nad tym, jaką ofensywną akcję skonstruować tym razem, w ciągu zaledwie 40 sekund między ósmą a dziewiątą minutą Marian Gaborik i Andrej

Olimpijski hokej w cieniu nieobecnych

bramkostrzelnego Mariana Hossę z Chicago Blackhawks. Problemem Słowaków jest jednocześnie inny Marian - Gaborik z Columbus Blue Jackets. Gaborik jest kontuzjowany, ale nie da się nie zauważyć, że w ostatnich miesiącach zatracił instynkt strzelecki. Helweci z kolei już podczas poprzednich igrzysk pokazali, że nie

Słowacja pobiła Czechy

Pavol Demitra, na prowadzenie wyprowadził swój zespół Richard Kapus, a w trzeciej tercji dobił Czechów Marian Gaborik. Czesi zmniejszyli jeszcze rozmiary porażki po bramce Rostislava Klesli, ale zremisować już nie zdołali. "Co za nieprawdopodobna przemiana! Zaczęli mistrzostwa doskonale [w

Czeski menedżer zaproponował GKS-owi Tychy Martina Havlata!

96 bramek (31 w ostatnim sezonie!) - W Czechach lepszy od niego jest od chyba tylko Jaromir Jagr - zachwala Klich. Kolejnym zawodnikiem z najwyższej półki, który mógł zagrać w Tychach, był Marian Gaborik, 22-letni Słowak. Wychowanek Dukli Trenczin grał za Oceanem w Minnesocie Wild. W NHL zagrał w 295

Hokej. Ciągłe urazy głowy przyczyną śmierci hokeisty?

konferencji Wschodniej pomiędzy Boston Bruins i Tampa Bay Lightning w sobotę, kibice uczczą jego imię chwilą ciszy. - To była wstrząsająca informacja - powiedział Marian Gaborik z Rangers, którzy z Boogaardem grał razem w Minnesocie i Nowym Jorku. - Był jeden z najlepszych w tym, co robił. Każdy zespół

Vancouver 2010. Ostre baraże! Krew na lodzie, kontuzja Jagra

Słowacji: M. Handzus (8.), M. Gaborik (11.), R. Zednik (19.), M. Satan (49.). Dla Norwegii: M. Z. Aasen (19.), T. Vikingstad (28.), A. Bastiansen (40.). Czechy - Łotwa 3:2 (2:0, 0:0, 0:2, dogrywka 1:0). Bramki - dla Czech: T. Rolinek (6.), T. Fleischmann (12.), D. Krejci (66.). Dla Łotwy: M. Cipulis (53

Węgrzy wygrali hokejowy turniej asów

Trencinie znany słowacki hokeista Marian Gaborik. Wyniki turnieju. Mecz o 1. miejsce: MsHK Żylina - Alba Volan 1:2. o 3. miejsce Zagłębie Sosnowiec - Krefeld Pinguine 2:3 (po rzutach karnych). o 5. miejsce: Metalurgs Lipawa - HK Spiska Nowa Wieś 3:5. o 7. miejsce: IF Troja/Ljungby - Ferencvaros TC 4

Minnesota Wild

. MARIAN GABORIK 182 cm/84 kg 1982.02.14/Trenczyn (Słowacja) 11. PASCAL DUPUIS 180 cm/87 kg 1979.04.07/Laval (Kanada) 12

Hokejowe MŚ. Znamy już pary ćwierćfinałowe, wielka klęska Słowaków

Bartecko dostały wsparcie od nowego zaciągu wprost z NHL. Marian Hossa (Chicago Blackhawks), Marian Gaborik (New York Rangers), Jaroslav Halak (St. Louis Blues) i Milan Jurcina (New York Islanders) karnie stawili się na wezwanie trenera reprezentacji Glena Hanlona. Zabrakło jedynie kapitana Boston Bruins

Hokejowe MŚ 2011. Wielka wojna czechosłowacka

którymi wciąż walczy w playoffs Pucharu Stanleya. Jest za to supersnajper New York Rangers Marian Gaborik, 37-letni Pavol Demitra - najlepszy strzelec ubiegłorocznych igrzysk w Vancouver, twardy defensor New York Islanders Milan Jurcina oraz etatowy finalista Pucharu Stanleya Marian Hossa, który na ten

Haszek wrócił do bramki Red Wings

Minnesota Wild - 5:1 w Buffalo z Sabres. Dwa gole dla triumfatorów uzyskał Dominic Moore, a po jednym Pavol Demitra, Keith Carney i Todd White. Ponadto w 35. minucie Marian Gaborik nie wykorzystał rzutu karnego. Honorową bramkę dla Sabres strzelił Michael Ryan. Po kontuzji do składu Detroit Red Wings

NHL. Canadiens nadal przegrywają, a Czerkawski nadal nie gra

Martin Gaborik z Minnesota Wild. W meczu z Edmonton Oilers Gabori zdobył jedną bramkę, swą 20 w sezonie, a jego drużyna pokonała "Nafciarzy" w dogrywce 4:3. Zwycięstwo hokeistom Wild zapewnił w piątej minucie dodatkowego czasu gry Richard Park, strzelając swego drugiego gola w tym meczu

NHL. Znów zagrał Czerkawski - asystował przy golu, a Canadiens wygrali

:3. Dogrywka nie zmieniła wyniku. Kolejne bramki zdobyli najlepsi strzelcy ligi. Szwed Markus Naeslund z Vancouver Canucks w trzeciej minucie dogrywki strzelił swą 22 bramkę w sezonie, a jego drużyna pokonała Edmonton Oilers 4:3. 20-letni Słowak Marian Gaborik zdobył w tym sezonie 21 bramkę dla