earl brown

paw

Start Lublin potrzebuje 300 euro na koszykarza z USA

Amerykański rozgrywający Earl Brown w środę ma podpisać kontrakt ze występującym w PLK Startem Lublin.

Start Lublin - Polonia Warbud Warszawa 80:77

ERA BASKET LIGA. Po dramatycznym spotkaniu koszykarze Startu wygrali u siebie ze stołeczną Polonią, choć początek meczu zapowiadał klęskę lublinian. Świetną partię w drużynie gospodarzy rozegrał Earl Brown

Start Lublin - Old Spice Pruszków 80:82

KOSZYKÓWKA. PLK. Koszykarze lubelskiego Staru po bardzo emocjonującym meczu ulegli u siebie Old Spice'owi Pruszków 80:82. Na trzy sekundy przed końcem Earl Brown mógł wyrównać, jednak nie wytrzymał presji i spudłował z rzutów osobistych

Ostromecko Astoria Bydgoszcz - Start Lublin 62:70

Startem Lublin. Potem jednak łatwo cztery punkty z rzędu zdobył spod kosza Brahima Konare, dwa dorzucił Jacek Olejniczak i już było 8:3 dla czerwono-czarnych z Lublina (Astoria ma takie same barwy klubowe). Goście jedynie z Dante Swansonem nie potrafili sobie poradzić. Ale gdy Brown od początku drugiej

Wzmocnienia w Starcie Lublin

Rozgrywający Brown jest dobrze znany lubelskim kibicom z występów w Starcie w poprzednim sezonie. Był silnym punktem zespołu i trener Arkadiusz Czarnecki jest zdecydowany na korzystanie z jego usług w nadchodzących rozgrywkach. W przypadku Bella w grę wchodzą jeszcze testy, ale - jeśli potwierdzą

Olejniczak, kapitan Startu. - Byliśmy chyba najbliżej wygranej w tym sezonie. Brown w całym meczu starał się, jak mógł, i na pewno w końcówce chciał trafić. Nie mam do niego pretensji. O naszej porażce zadecydowała słaba skuteczność w pierwszych pięciu minutach czwartej kwarty. Pierwsza część meczu

Wygrana Old Spice, porażki Polonii i Legii w PLK

szóstki - mówił trener Old Spice Arkadiusz Koniecki. START LUBLIN - OLD SPICE PRUSZKÓW 80:82. Kwarty: 22:26, 21:20, 26:17, 11:19. Old Spice: Sneed 25 (2), Bailey 18 (1), Sporar 15 (2), Seweryn 10, Sawczenko 4 oraz Heinrich 8, Adamek 2, Mindaugas 0; najwięcej dla Startu: Olejniczak 23, Kosior 15 (3), Brown

Start Lublin - Unia Tarnów 89:87

niezawodny Brown, trafiając z półdystansu równo z końcową syreną. START LUBLIN 89 UNIA TARNÓW 87 Kwarty: 27:23, 21:22, 22:17, 19:25 Gracz meczu: Earl Brown - b3yskotliwie rozgrywa3, w koncówce jego kosze zadecydowa3y o zwyciestwie Startu. Sk3ady: Start: Olejniczak 27, Brown 18 (2), Plevnik 15 (3

Start Lublin - Azoty Dozorbud Tarnów 88:85 po dogr.

), Potulski 3. GRACZ MECZU: EARL BROWN - za 100 proc. skuteczność w dogrywce (7 pkt.). Koszykarze lubelskiego Startu po bardzo dramatycznym meczu pokonali wczoraj Azoty Dozorbud Tarnów 88:85. Losy spotkania rozstrzygnęły się w dogrywce Mecz nie stał na wysokim poziomie. Oba zespoły popełniały dużo błędów. Do

Pelczar w Siarce

powodu braku pieniędzy zawodnicy zagraniczni. Dopiero niedawno wrócił do swojego kraju Denis Vrsaljko, a mam nadzieję, że jutro odleci za ocean Earl Brown - dodaje Krzysztof Kołodziej. - Myślę, że to, jaka będzie przyszłość zespołu, wyjaśni się w najbliższych dniach.

Start Lublin - Prokom Trefl Sopot 74:97

rywala i do przerwy stawiali sopocianom zacięty opór. Pierwszą kwartę nawet wygrali. W zespole Startu dobrze w tym czasie grali Earl Brown, Davor Kurilić i Brahima Konare. Pod tablicami walczył Jacek Olejniczak. Ta część spotkania zakończyła się wygraną gospodarzy różnicą siedmiu punktów. W drugiej

Detal-Met/Noteć Inowrocław - Start Lublin 106:90

miał Earl Brown. Filigranowy czarnoskóry rozgrywający Startu albo sam kończył akcje swojego zespołu, albo szukał pod koszami wysokich Jacka Olejniczaka i Terrella Bella. Brown musiał jednak również wiele pracować w defensywie. Wśród gospodarzy znakomicie prezentował się Yann Mollinari. Francuz był

zdecydowanych liderów - Earla Browna i Jacka Olejniczaka. Brown zdobył 18 pkt, dzięki asystom ma duży udział w dorobku Olejniczaka (27 pkt), zanotował pięć przechwytów. Olejniczak był silnym punktem Startu w walce pod obiema tablicami, pod koszem rywali miał nawet więcej zbiórek niż pod swoim. Grająca cały mecz

W PLK zagra 11 drużyn

października meczem wyjazdowym ze Spójnią Stargard Szczeciński. W drugiej kolejce spotkamy się u siebie ze stołeczną Polonią. Działacze Startu nadal poszukują graczy na pozycję rozgrywającego i centra. Mimo zapowiedzi nie przyjechał do Lublina grający tu w ubiegłym sezonie Earl Brown. Rozważana była także

Idea-Śląsk Wrocław - Start Lublin 116:70

w połowie pierwszej kwarty wyrównali, a wkrótce objęli prowadzenie. Znakomicie spisywał sę Sean Colson. Amerykański środkowy Ślaska trafił do przerwy wszystkie pięć rzutów z gry i zanotował aż 5 asyst (w całym meczu aż 11). Nieźle wreszcie zaprezentował się też Acie Earl (9 zbiórek). Nowy środkowy

Przed meczami Unia/Wisła Tarnów - Start Lublin

. miejscu. W dotychczasowej rywalizacji obu drużyn jest remis. Pod Wawelem wygrała Unia/Wisła 102:97. Świetny mecz w zespole gospodarzy rozegrał Michael Ansley, który zdobył 36 punktów i miał 14 zbiórek. Z kolei nad Bystrzycą triumfowali lublinianie 73:72. W zwycięskiej drużynie bardzo dobrze wypadł Earl

Czarni Słupsk - Start Lublin 88:81

KWARTY: 25:22, 21:22, 19:14, 23:23 CZARNI: Augenijus Vaskys 11(2), Andriej Krivonos 2, Lee Shell Wilson 12, Przemysław Frasunkiewicz 23(2), Zbigniew Białek 17 oraz Rafał Frank 13(2), Tomasz Cielebąk 10(1) START: Jacek Olejniczak 7, Arkadiusz Pelczar 5, Earl Brown 31(7), Michał Marciniak 13(1

Rozmowa z trenerem Startu Arkadiuszem Czarneckim: Czuję niedosyt

wprowadziłem Michała Sikorę, bo Earl Brown był już zmęczony...

Przed meczem AZS Gaz Ziemny Koszalin - Start Lublin

Gaz Ziemny (84:80), a w Koszalinie lepsi okazali się czerwono-czarni (95:84). - Z pewnością nie jedziemy tam pooddychać morskim powietrzem - zapewnia Arkadiusz Czarnecki, trener Startu. - Będziemy walczyli, choć kłopotów nam nie brakuje. Chory jest Earl Brown i nie wiadomo, czy w ogóle wystąpi

Gipsar Ostrów Wlkp. - Start Lublin 86:77

kilkunastopunktową przewagę, a trener Andrzej Kowalczyk mógł wprowadzić na boisko graczy z głębokiej rezerwy - Michała Wiesnera i Grzegorza Małeckiego. W końcówce meczu koszykarze Startu dzięki szalonym rzutom Earla Browna zmniejszyli rozmiary porażki. - Mimo porażki jestem zadowolony - stwierdził Krzysztof

Kto ma najlepszych Amerykanów w EBL

- 24,3 pkt (34 proc. zespołu) Start Lublin Earl Brown Terrell Bell 13. - 15,6 79. - 6,3 razem - 21,9 pkt (32 proc. zespołu) Gipsar/Stal Ostrów

Wybierz skład drużyny Gwiazd

Polonii/Warbud Warszawa, po czterech z Ostromecka/Astorii i Idei/Śląska. Jest ponadto trójka inowrocławian i ostrowian i przedstawicieli Unii/Wisły Kraków oraz dwóch graczy AZS Koszalin i Earl Brown ze Startu Lublin. Kibice wybiorą podstawową piątkę zespołu. Pozostałych graczy wybierze prowadzący

Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg 76:73

lubelskim klubem, lecz odczuwa jeszcze skutki kontuzji. Natomiast zagrał Earl Brown. Amerykanin nie wybiegł wprawdzie w pierwszej piątce, ale spisywał się bardzo dobrze, mimo że zaledwie sześć godzin wcześniej wrócił zza oceanu. Nadal w świetnej formie utrzymuje się Maciej Bielak. Rozgrywający Startu zdobył

Start Lublin - Legia Warszawa 106:74

błyskawicznie odrobili straty. Po przerwie przewaga lublinian systematycznie rosła. Po pięknym wsadzie Earla Browna Start w 33 min. prowadził 89:57, a kibice głośno domagali się "setki". Dokonał tego rzutem zza linii 625 cm Maciej Bielak, a ostatnie punkty w spotkaniu zdobył także rzutem za trzy

Start Lublin - Detal-Met-Noteć Inowrocław 87:70

zniwelować straty do trzech punktów (43:46). Jednak bardzo dobrą zmianę dał Arkadiusz Pelczar i po "trójce" tego gracza na koniec trzeciej kwarty Start wygrywał 60:53. - To właśnie Pelczar i Earl Brown wykonali wielką pracę. Obaj nie pozwolili na rozwinięcie skrzydeł Austinowi i Mrożkowi. Poza tym

Spójnia Stargard Szczeciński - Start Lublin 76:75

tak było do samego końca. W 34. minucie, po rzucie za trzy punkty Roberta Morkowskiego, gospodarze wygrywali 72:69. Po chwili ten sam zawodnik znowu trafił i przewaga wzrosła do pięciu punktów (74:69). Jednak rzuty Earla Browna i Jacksona sprawiły, że lublinianie znacznie zniwelowali straty i na trzy

Przed meczem Start Lublin - Unia/Wisła Tarnów

zdecydowanym liderem zespołu jest Earl Brown. To właśnie od jego postawy zależy, jak grają koledzy. Ostatnie mecze pokazały, że Amerykanin jest w bardzo dobrej formie. Oczywiście porażka w Krakowie nie oznacza, że lublinianie opuszczą ligę. W przypadku przegranej będą walczyli o utrzymanie się

AZS Gaz Ziemny Koszalin - Start Lublin 109:90

. Gospodarze mieli ogromne problemy z presingiem Startu i często nie potrafili przenieść akcji nawet na połowę rywala. Po akcjach Earla Browna i Celeja Start objął w 12. minucie pierwsze prowadzenie (33:31), a przed dłuższą przerwą kilka razy uciekał rywalowi na kilka punktów (47:41 po kontrze i efektownym

Przed meczem Start Lublin - Noteć Inowrocław

Inowrocławia najskuteczniejszy był zdobywca 23 punktów Yann Mollinari, natomiast dla czerwono-czarnych tyle samo punktów uzyskał Earl Brown. - Jeśli chcemy ten mecz wygrać, powinniśmy ograniczyć poczynania Mollinariego, Alexa Austina, a także niedocenianego Tomasza Mrożka. Musimy się także wystrzegać się

AZS GAZ ZIEMNY Koszalin - Start Lublin 85:94

Bielaka. Najpierw trafił on dwa razy z rzędu za trzy punkty, a za chwilę uczynił to samo Earl Brown i Start niespodziewanie objął na chwilę pierwsze prowadzenie w tym meczu. Decydująca kwarta to już dominacja lublinian, dalszy popis Bielaka (w sumie sześć "trójek" bez pomyłki w żadnym z rzutów

AZS Koszalin - Start Lublin 109:90

znaczną część strat i wyraźnie dominowali w drugiej odsłonie. AZS miał ogromne problemy z presingiem Startu i często nie potrafił przenieść akcji nawet na połowę rywala. Po akcjach Earla Browna i Celeja w 12. minucie Start objął pierwsze prowadzenie (33:31), a przed przerwą kilka razy uciekał rywalowi na

Czarni Słupsk pokonali Start Lublin 85:77

spotkanie rozegrał Rafał Frank. Tym razem nie pograł sobie przy nim Tomasz Celej, a Frank nie bał się też rzucać (4/4 za trzy). W Starcie wyróżnił Denis Vrsaljko (czytaj w ramce), a także szybki Earl Brown oraz Maciej Bielak. Dobry mecz, mimo aż czterech start, rozegrał rozgrywający Czarnych Jerry Green

Start Lublin - Gipsar-Stal Ostrów 71:80

:12, 14:26 Start: Brown 24 (6x3), Bielak 19 (3), Olejniczak 11, Bell 1 oraz Marciniak 10, Derwisz oraz Łuszczewski 4, Hołota 2, Pelczar, Sikora, Ostrowski. Gipsar: Dan Earl 17 (2), Szawarski 13 (1), Sroka 10, Sessoms 5 (1), Micuda 5 (1) oraz Szcześniak 21 (2), Grudziński 9, Prawica. GRACZ MECZU Paweł

Spójnia Stargard - Start Lublin 80:69

tygodnie nie zagraliśmy żadnego meczu kontrolnego. Poza tym nie siedział nam rzut. Nie potrafiliśmy także znaleźć skutecznej recepty na ograniczenie poczynań Darby'ego. W moim zespole wyróżnili się Paweł Hołota i Michał Marciniak. Z dobrej strony pokazał się także Bell, natomiast martwi mnie postawa Earla

Unia/Wisła Kraków - Start Lublin 102:97

tracąc piłkę w głupi sposób. Mujo Tuljković faulował w ataku, mylił się pod samym koszem Piotr Szybilski, a Brandun Hughes kapitalne akcje przeplatał koszmarnymi stratami. Nie zawodził za to Michał Marciniak i Earl Brown (2 x 3 pkt) i w efekcie po pierwszej kwarcie Start prowadził 26:20. To, że goście

Przed meczem Polonia Warbud Warszawa - Start Lublin

siebie 80:77. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był zdobywca 25 punktów Earl Brown, natomiast w drużynie warszawskiej najcelniej rzucał Jeff Nordgaard (23 pkt). Do tej pory Polonia Warbud wygrała siedem spotkań, co daje jej piątą pozycję. W ostatniej kolejce warszawianie wygrali na wyjeździe po

Legia Warszawa - Start Lublin 90:70

, co zakończyło warszawską przygodę trenera Jarosława Zyskowskiego. Druga wizyta lublinian w stolicy była już zdecydowanie mniej udana. Mimo że do składu Startu wrócił po kontuzji Paweł Kosior, a zadebiutował Amerykanin Earl Brown. Ten ostatni jednak spisywał się fatalnie. Wstawiony do pierwszej piątki

Start Lublin - Czarni Słupsk 58:60

KWARTY: 10:16, 12:12, 16:16, 20:16 START: Marciniak 14, Olejniczak 12, Brown 9 (1), Konare 9, Kosior 6 oraz Miś 6, Pelczar 5 (1), Bielak 2, Ostrowski 0, Sikora 0. CZARNI: Wilson 15, Frasunkiewicz 14 (2), Vaskys 13 (1), Białek 9 (1), Kriwonos 2 oraz Cielebąk 7, Hajnsz 0, Cywiński 0. GRACZ MECZU

AZS Gaz Ziemny Koszalin - Start Lublin 85:94

i wciąż zdawał się panować na boisku. Wtedy rozpoczął się show Macieja Bielaka. Obrońca Startu najpierw trafił dwukrotnie z rzędu za trzy punkty, za chwilę uczynił to samo Earl Brown i Start objął pierwsze prowadzenie w meczu (66:65). Decydująca kwarta to niespodziewana dominacja gości, dalszy popis

Start Lublin - Spójnia Stargard Szczeciński 78:80

kwarty po rzucie Piotra Soczewskiego goście wygrywali 20:16. Jednak końcówka tej części spotkania należała do Startu i trafienie Earla Browna zapewniło drużynie trenera Arkadiusza Czarneckiego prowadzenie 22:20. W drugiej kwarcie było odwrotnie. Przez większą jej część prowadzili lublinianie. W 17

Unia/Wisła Paged - Start Lublin 84:79

sposób sprowokował Branduna Hughesa do bójki. Sędziowie zamiast przewinienia obustronnego odgwizdali tylko faul "Bronka". Dodatkowo lublinianie próbowali oszukać arbitrów, wysyłając na linię rzutów wolnych Earla Browna. Krakowianie popełniali koszmarne błędy w obronie, a ponieważ często

Start Lublin - Komfort Kronoplus Stargard Szcz. 71:91

własną publicznością zadebiutował Earl Brown. Trzeba od razu powiedzieć, że Amerykanin wypadł blado. Z kolei w Komforcie pierwsze spotkanie rozegrał Kiwane Garris i był to występ bardzo udany. Amerykanin dobrze prowadził grę i trafiał kiedy trzeba. - Bałem się tego meczu - mówił po spotkaniu Jerzy

Plusy i minusy sportowego weekendu

siódmy start Monteksu w Lidze Mistrzów. Wygrana grających w lidze zawodowej koszykarzy lubelskiego Startu W drugiej kolejce spotkań czerwono-czarni pokonali u siebie dysponującą pięciokrotnie wyższym budżetem Polonię Warbud Warszawa 80:77. W drużynie gospodarzy znakomity mecz rozegrał Earl Brown, który

Start Lublin

Earl Brown 1978 185 Terrell Bell 1973 206 być może także nr 11 Paweł Kosior 1969

Start Lublin - Ostromecko Astoria Bydgoszcz 71:74

E.Leclerca i Perły, które wycofały się ze współpracy z klubem. - Szkoda, że tak się stało, to niewątpliwie też miało wpływ na postawę zespołu - przekonywał dyrektor Kołodziej. Zaczęło się dla gospodarzy bardzo dobrze. Znakomicie zza linii 625 cm trafiał Earl Brown. W siódmej minucie, po rzucie Przemysława

Czarni Słupsk - Start Lublin 76:73

, Zbigniew Białek 24(6), Przemysław Frasunkiewicz 16(2), Tomasz Cielebąk 12, Augenijus Vaskys 12 oraz Dariusz Cywiński 7, Rafał Frank 1 Start: Earl Brown 3(1), Jacek Olejniczak 15, Samo Plevnik 16(3) Piotr Miś 5, Michał Marciniak 13 oraz Paweł Kosior 11(2), Michał Sikora 9(2), Arkadiusz Pelczar 2 Gracz

Czarni Słupsk - Start Lublin 85:77

punktem zespołu. Za to fenomenalne spotkanie rozegrał Rafał Frank. Tym razem nie pograł sobie przy nim Tomasz Celej, a Frank nie bał się też rzucać (4/4 za trzy). W Starcie wyróżnił się Denis Vrsaljko (czytaj w ramce), a także szybki Earl Brown oraz Maciej Bielak. Dobry mecz, mimo aż czterech start

PLK: Idea w formie, pokonała Anwil

nie chodzi o same 20 celnych rzutów, ale na jakiej to było skuteczności! W pierwszej kwarcie oba zespoły zdobyły w sumie 56 punktów, a indywidualny pojedynek strzelecki prowadzili Nordgaard z Acie Earlem. Wrocławianin potwierdził, że jest w wielkiej formie i nawet kontuzja nie miała wpływu na jego

Noteć Inowrocław - Start Lublin 76:69

lublinianie dzięki skuteczności Piotra Misia (9/12 z gry) jeszcze raz poderwali się do walki i w ostatniej minucie przegrywali jedynie 69:71. W końcówce zwycięstwa pozbawił ich brak zimnej krwi. Raz wyrzucili piłkę w aut, potem z dystansu chybiali Ibrahim Konare, Earl Brown i Michał Marciniak. Gospodarze

Start Lublin - Polonia Warbud Warszawa 67:75

reprezentacji Polski Dariusz Szczubiał, który być może zostanie trenerem Polonii. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. W piątej minucie Brahima Konare znakomicie zablokował Eda O' Bannona, a chwilę później po rzucie Przemysława Łuszczewskiego gospodarze prowadzili 11:6. Jednak po błędach Konare i Earla Browna

22. kolejka PLK: Legia jeszcze żyje

), Grudziński 4. Czarni Słupsk 88 Start Lublin 81 Gracz meczu: EARL BROWN zadbał o widowisko w przeciętnym meczu Kwarty: 25:22, 21:22, 19:14, 23:23. Czarni: Frasunkiewicz 23 (2), Białek 17, Wilson 12, Vaskys 11 (2), Kriwonos 2 oraz Frank 13 (2), Cielebąk 10 (1). Start: Brown 31 (7), Marciniak 13 (1), Olejniczak

20. kolejka PLK: Idea spadła na 4. miejsce

oraz Chromicz 8 (1), Doliński 0, Lofton 13 (3), Potulski 3. GRACZ MECZU: EARL BROWN - za 100 proc. skuteczność w dogrywce (7 pkt.) Polonia Warbud Warszawa - Komfort Stargard 102:79 KWARTY: 23:14, 27:22, 23:27, 29:16. POLONIA: Jeklin 20 (2), O'Bannon 19 (1), Sidor 18 (1), Jaruczis 13, Taylor 11 oraz

Start Lublin - Anwil Włocławek 62:70

trójki z rzędu. Być może za późno wprowadziłem Michała Sikorę, bo Earl Brown był już zmęczony... Rozmawiał: Wiesław Pawłat

Przed meczem Start Lublin - Anwil Włocławek

Buije. Jednak w tym przypadku nie ma czego żałować, bo mierzący 210 cm center okazał się wielkim nieporozumieniem i rozstanie się z tym koszykarzem było bardzo rozsądnym posunięciem. Pozostali zawodnicy są zdrowi. W sylwestra powrócił zza oceanu Earl Brown. - Czeka nas bardzo ciężka przeprawa

Start Lublin - AZS Gaz Ziemny Koszalin 80:84

Konare. Był on chyba najlepszy z trójki wysokich graczy gospodarzy. Zaczął trafiać Earl Brown, ale Amerykanin miał utrudnione zadanie, gdyż grał w tym meczu z wybitym palcem. Przewaga AZS stopniała do sześciu punktów (51:45). Niestety po chwili wszystko wróciło do normy. Do gry Startu ponownie wkradł się

Era Basket Liga: Unia/Wisła Paged Kraków - Start Lublin 78:69

prowadził Start 56:55. Wszystko dzięki trafieniu Earla Browna z ostatniej sekundy za trzy punkty. W czwartej kwarcie na boisko wrócił Ansley i waleczny Mujo Tuljković, a Hughes rozpoczął swój koncert. Trzy rzuty za trzy punkty "Bronka" i dwa rzuty osobiste dały gospodarzom prowadzenie 74:64 na

NBA. Michael Jordan zdobył 51 pkt!

przeniósł się w czasie do starych lat - mówił skrzydłowy Hornets P.J. Brown. - Chyba ma w sobie trochę dumy? - pytał retorycznie trener Wizards Doug Collins. Jordan trafił 21 z 38 rzutów z gry i 9 z 10 wolnych, miał także siedem zbiórek i cztery asysty. 51 punktów to drugi wynik w tym sezonie w NBA, po 53

31. kolejka PLK. Prokom wygrał z Ideą

- Prokom Trefl Sopot 70:71 Kwarty: 14:21, 27:9, 16:20, 13:21 Idea: Marciulionis 3 (1), Giedraitis 4, Zieliński 15 (2), Wiekiera 5, Earl 10 oraz Tomczyk 11 (1), Skibniewski 9 (2), Kul 9, Mróz 0. Prokom: Barry 8 (2), Maskoliunas 3 (1), Jagodnik 19 (3), Masiulis 11, McNaull 21 oraz Marković 4, Żidek 0

Start Lublin - Noteć Inowrocław 90:78

KWARTY: 24:20, 23:19, 16:19, 27:20 START: Kosior 30 (6), Marciniak 21 (1), Brown 9 (1), Olejniczak 9, Konare 8, oraz Sikora 7, Miś 4, Pelczar 2, Ostrowski 0. NOTEĆ: Austin 22 (1), Sneed 18, Mrożek 13 (3), Kościuk 9, Turkovie 0 oraz Czaska 7 (1), Radke 6, Bajdakow 2, Żytko 1, Szubarga 0. GRACZE

W 14. kolejce Polskiej Ligi Koszykówki

Konare i Earl Brown. Anwil ma nieco kłopotów - zapalenie opon mózgowych (co najmniej dwa miesiące przerwy) leczy Armands Skele, a kłopoty z kręgosłupem ma Tomas Pacesas. Klub szuka gracza obwodowego, ale przeciwko Startowi będzie mógł wystawić tylko Igora Milicicia i Andrzeja Plutę. Kto wygra? Anwil

Prokom Trefl Sopot - Start Lublin 100:71

KWARTY: 22:21, 22:12, 31:17, 25:21 PROKOM: Jankowski 21 (2), Vranković 20 (3), Masiulis 10, Jagodnik 6, Barry 2 oraz Marković 11 (1), Maskoliunas 9 (1), Dylewicz 9 (1), Wilczek 7 (1), Krzykała 5 (1) START: Konare 13, Marciniak 13, Olejniczak 11, Łuszczewski 8, Brown 3 (1) oraz Kosior 17 (3), Miś 6

PLK. Noteć - Start 98:65

- w 26. min - Noteć wygrywała aż 60:31. Lublinianie zdobyli jeszcze 5 pkt z rzędu (wolny Earla Browna i dwie akcje Łuszczewskiego), ale na więcej nie było ich już stać. Sześć minut przed końcem, gdy znowu celnie rzucił Łuszczewski, Start zbliżył się na 74:52. Inowrocławianie w trzy minuty

Fruwając pod koszem: Epitafium dla Isiah

potęgi stali się outsiderem. Do Jerry'ego Westa (eksmenedżer Lakers, legenda NBA) nikt z Knicks nawet nie zadzwonił. Ogłoszenie: 68-letni trener z wielkim doświadczeniem i fantastycznym CV desperacko szuka pracy. Larry Brown (m.in. mistrzostwo NBA z Pistons), przyznaje: "Tak bardzo chcę wrócić

Draft 2001: kolejność zawodników

I runda 1. Washington Wizards - Kwame Brown (szkoła średnia w stanie Georgia) - 19 lat, 211 cm, silny skrzydłowy 2. Los Angeles Clippers - Tyson Chandler (szkoła średnia w stanie Kalifornia) - 19 lat, 214 cm, silny skrzydłowy ----- Chandler został później oddany do Chicago Bulls, razem z Brianem

18. kolejka PLK. Pogrom Idei w Ostrowie

6, Kul 2, Wiekiera 0 oraz Earl 15, Colson 9 (1), Zieliński 8 (1). Start Lublin - Legia Warszawa 93:54. Start: Olejniczak 21, Kosior 12 (2), Konare 8, Łuszczewski 6, Brown 2 oraz Marciniak 18 (1), Pelczar 14, Sikora 4, Ostrowski 4, Miś 4. Legia: Sulima 18 (2), Malewski 13 (1), Sinielnikow 6 (1

Wybrani w drafcie 2001 - nr 1 to Kwame Brown

Garnettem, Kobe Bryantem i Tracym McGradym. Zgodnie z przewidywaniami aż czterech koszykarzy prosto ze szkół średnich znalazło się w pierwszej rundzie. Wszyscy zostali wybrani w pierwszej dziesiątce, a Kwame Brown (nr 1) i Chandler (2) pobili rekord Dariusa Milesa, który w poprzednim drafcie znalazł się na

7. kolejka PLK: Lider Miglinieks

nerwowo. Wśród zespołów skazywanych na walkę o utrzymanie Startowi Lublin nie udało się sprawić kolejnej, po zwycięstwie z Polonią, niespodzianki w Warszawie. Beniaminek wyraźnie przegrał z Legią, a nowy nabytek Startu Earl Brown spisał się znacznie poniżej oczekiwań. Zwycięstwo na wagę utrzymania

21. kolejka PLK: Idea przegrała w Warszawie

. - To bardzo bolesna porażka. W ostatniej akcji trener nakazał mi szukać Andriusa, ale zagrałem sam i przegraliśmy. Ciężko się gra w ośmiu - komentował Colson. Wrocławianie wystąpili bez chorych Dainiusa Adomaitisa i Kestutisa Marciulionisa, a obaj środkowi Acie Earl i Aleksander Kul byli mało przydatni

Tydzień w PLK: Z dwóch kieszeni?

.), Raimonds Miglinieks (30), Łukasz Żytko (30), Wojciech Majchrzak (31), Earl Brown (34) i Goran Kalamiza (35). LICZBA TYGODNIA. 50 - tyle zbiórek według ostrowskich statystyków zanotowali koszykarze Gipsaru w meczu z Komfortem, wyrównując rekord sezonu należący do Prokomu. Pozostaje jednak tajemnicą, jak to