dado prso

nn, pap

Van Nistelrooy jak Van Basten

Holender Ruud Van Nistelrooy strzelił cztery bramki dla Manchesteru United w środowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Sparcie Praga (4:1). W ten sposób wyrównał osiągnięcie rodaka Marco van Bastena (AC Milan), Włocha Simone Inzaghiego (Lazio Rzym) i Chorwata Dado Prso (AS Monaco).

Novo w Rangers

Wicemistrz Szkocji Glasgow Rangers kupił za 450 tys. funtów (829 tys. dol.) hiszpańskiego napastnika Nacho Novo, który grał ostatnio w Dundee.

Celtic nadal liderem

Celtic Glagow pokonał Aberdeen w szóstej kolejce ligi szkockiej. Bramkę zdobył niedawno sprowadzony przez "The Bhoys" Holender Jan Vennegoor of Hesselink.

Liga Mistrzów. Rekord Messiego. Pięć goli w jednym meczu

piłkarz trafił w meczu pięć razy. Cztery bramki zdobywali Marco van Basten (Milan), Simone Inzaghi (Lazio), Dado Prso (Monaco), Ruud van Nistelrooy (Manchester United), Andrij Szewczenko (Milan), Messi (Barcelona), Bafetimbi Gomis (Lyon). Messi dzięki pięciu bramkom w środowy wieczór w sumie w Lidze

Rangers pokonali Celtic

W meczu na szczycie szkockiej ekstraklasy zespół Glasgow Rangers pokonał na własnym boisku Celtic Glasgow 2:0. Gole zdobyli Nacho Novo (w 15 min z rzutu karnego) i Dado Prso (w 36. min). Goście kończyli mecz w dziewiątkę. Najpierw czerwoną kartkę za uderzenie rywala dostał Alan Thompson (w 37. min

Krytykowany Marcel Desailly

dziś jest juz zbyt wolny. Koledzy z drużyny go jednak chronią, bo nadal jest bardzo użyteczny. Zwłaszcza w negocjowaniu premii" - uważa Cohn-Bendit. W meczu z Chorwatami koszmarny błąd 36-letniego obrońcy umożliwił Dado Prso zdobycie drugiego gola. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Hibernian Małkowskiego rozgromił Rangers

Polski bramkarz popisał się udanymi interwencjami po strzałach w stuprocentowych sytuacjach Stevena Thompsona, Dado Prso i Thomasa Buffela. - Stworzyliśmy tyle okazji do zdobycia bramek, że po meczu nie mogłem uwierzyć, że to nie my wygraliśmy 3:0 - powiedział Alex McLeish, trener Glasgow Rangers

Lista transferowa - Chorwacja

3249 Darijo Srna P 3250 Nenad Bjelica P 3261 Giovanni Rosso P 4206 Dado Prso N

Po zwycięstwie Monaco w Lidze Mistrzów: Muszkieterowie ataku

Deschamps. Największy podziw prasy budzi gra ofensywna Monaco. Z 25 golami jest to najskuteczniejszy zespół w tej edycji LM. Osiem bramek Fernando Morientesa zapewnia mu pozycję lidera w klasyfikacji najlepszych strzelców (Dado Prso z siedmioma jest drugi). Deschamps niemal po każdym meczu ligi francuskiej

Trener Chorwacji: jesteśmy lepsi od Szwecji

wyżej cenię umiejętności naszego Dado Prso - uważa szkoleniowiec. - Zresztą każdy z moich zawodników jest lepszy od szwedzkiego odpowiednika na danej pozycji. W Sztokholmie poradziliśmy sobie z trzema szwedzkimi diabłami - Ibrahimoviciem, Fredrikiem Ljungbergiem i Henrikiem Larssonem i wygraliśmy 1:0

Liga Mistrzów. Nudne Monaco po przejściach

, gdyby nie Dmitrij Rybołowlew. Huśtawka nastrojów W 2004 roku AS Monaco sensacyjnie awansowało do finału Ligi Mistrzów. Trzon tej niesamowitej ekipy tworzyli tacy piłkarze jak Dado Prso, Jerome Rothen, Ludovic Giuly, Patrice Evra czy wypożyczony z Realu Madryt Fernando Morientes. Po drodze do finału (0-3

Przed środowym półfinałem Ligi Mistrzów: Chelsea - Monaco

Jerome Rothen, ale już bramkostrzelnego Dado Prso (obolały palec) z powodzeniem zastąpić powinien wracający do pełnej formy król strzelców ligi francuskiej minionego sezonu Shabani Nonda. Prawdopodobne składy: Chelsea: Carlo Cudicini - Glen Johnson (Mario Melchiot), William Gallas (Robert Huth), John

Gwiazda Togo - Emmanuel Sheyi Adebayor

się jego kłopoty na boisku i poza nim. W pierwszym sezonie był rezerwowym, policja złapała go gdy prowadził po pijanemu samochód. - Nic mi nie wychodziło. Myślałem, że piłka jest moim wrogiem - mówił. Później po odejściu z Monaco Dado Prso i Fernando Morientesa coraz częściej grywał w pierwszym

Lens nie sprzeda zimą Bąka

). Ale transfer Polaka do jednego z najbardziej renomowanych klubów francuskich jest teraz mało realny. Środowe wydanie "Le Parisien" podaje, że dla PSG priorytetem jest w tej chwili znalezienie pomocnika i napastnika. Paryżanie są bliscy kupienia Vikasha Dhorasoo z Lyonu, Dado Prso z Monaco

Rasiak odejdzie z Southampton?

, że Rasiak na stałe wyleciał z drużyny. - Może zagrać od pierwszej minuty już w następnej kolejce - dodaje Leitch. Wtedy znów ma go obserwować wysłannik Rangers. Trener 51-krotnego mistrza Szkocji Walter Smith szuka napastnika, bo prawdopodobnie po sezonie odejdzie Chorwat Dado Prso. Od kilku dni

Ligowe zwycięstwa rywali Amiki w Pucharze UEFA

Rozgrywki grupowe Pucharu UEFA rozpoczną się w najbliższy czwartek, a Amica zmierzy się na własnym boisku z Glasgow Rangers. Wicemistrzowie Szkocji w spotkaniu 9. kolejki tamtejszej ekstraklasy pokonali na wyjeździe drużynę Motherwell 2:0. Oba gole zdobył reprezentant Chorwacji Dado Prso, w 7. i 83

To nie futbol, to Leo Messi

. Lionel Messi potrzebował 20 minut, by ustrzelić czwartego hat tricka w tym roku. Po przerwie dołożył czwartą bramkę - przed nim dokonało tego w wieczorze LM tylko pięciu ludzi (Marco van Basten, Andrij Szewczenko, Simone Inzaghi, Dado Prso, Ruud van Nistelrooy). Półtora miesiąca przed końcem sezonu

Celtic lepszy w derbach Glasgow

miał zbyt wiele pracy, a w 78. minucie wyręczył go Lee Naylor, który po strzale Dado Prso wybił piłkę z linii bramkowej. - To były najlepsze derby od kiedy jestem trenerem Celticu - powiedział po meczu Gordon Strachan. - Obie drużyny okazały się siebie godne. To fantastyczne, że Thomas i Kenny właśnie

Polacy wprowadzą Southampton do Premier League?

drużyny (18 goli w lidze) w 11 meczach zdobył ledwie dwie bramki. Jego los także zależy od awansu Southampton. Gazety uparcie informują, że Rasiaka bardzo chciałby sprowadzić do Glasgow Rangers trener Walter Smith. Polak miałby zastąpić Dado Prso. Jego konkurentem jest najskuteczniejszy piłkarz eliminacji

Dudek kontra Saviola

AS Monaco, finalista poprzedniej edycji LM wybiera się do Liverpoolu na mecz z drużyną Jerzego Dudka. Zespół z Księstwa przed sezonem stracił kluczowych piłkarzy ofensywnych - Fernando Morientesa, Dado Prso, Ludovica Giuly i Jerome Rothena. Didier Deschamps znalazł jednak godnych następców

Początek końca?

Mistrzów Fernando Morientes wróci do Realu Madryt zapewne tylko po to, żeby zostać sprzedany za godziwe pieniądze drużynie Romana Abramowicza. Dado Prso już wybrał ofertę Glasgow Rangers, Jerome Rothenem interesuje się kilka klubów z Barceloną na czele, a Ludovic Giuly po siedmiu sezonach spędzonych na

Czy wiecie, że w Monaco...

Europy z dwoma klubami (wcześniej w barwach Realu w 1998, 2000 i 2002). - Monaco ma dwóch najskuteczniejszych strzelców tej edycji LM - Fernando Morientesa (dziewięć goli), Dado Prso (siedem). - Monaco zajęło trzecie miejsce w lidze francuskiej, jeśli nie pokona Porto, będzie musiało wystąpić w

AS Monaco - Wisła Kraków 1:2

Morientesa, Eduarda Cisse, Sebastiena Squillaciego, kontuzjowanego Ludovica Giuly'ego i Patrice'a Evry. Zagrali za to m.in. bramkostrzelny Chorwat Dado Prso i czwarty napastnik Monaco Emmanuel Adebayor. AS Monaco 1 (0) Wisła Kraków 2 (0) Strzelcy bramek AS Monaco: Lanteri 72. (z rzutu karnego). Wisła: Kłos

Wisła wygrała z osłabionym AS Monaco 2:1

: Fernando Morientesa, Eduarda Cisse, Sebastiena Squillaciego, kontuzjowanego Ludovica Giuly'ego i Patrice'a Evry. Zagrali za to m.in. bramkostrzelny Chorwat Dado Prso, czwarty napastnik Monaco Emmanuel Adebayor i argentyński obrońca Hugo Ibarra. AS Monaco 1 (0) Wisła Kraków 2 (0) Strzelcy bramek AS Monaco

Puchar UEFA - program meczów

Motherwell 2:0. Oba gole zdobył znany z występów w Monaco reprezentant Chorwacji Dado Prso. W ośmiu grupach Pucharu UEFA rywalizować będzie 40 drużyn. Każda ekipa rozegra po cztery spotkania (dwa u siebie, dwa na wyjeździe), tylko raz mierząc się z grupowymi rywalami. Pozostałe kolejki zaplanowano na 4 i 25

Piłkarze Rangers przylecieli do Polski

zwiększyłyby nasze szanse awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Dlatego na pewno nie będziemy się bronić - przyznał McLeish. Najbardziej znanym piłkarzem Glasgow Rangers obecnie jest chorwacki napastnik Dado Prso. - Miałem udany poprzedni sezon w AS Monaco. Awansowaliśmy do finału Ligi Mistrzów. Ale zawodowy

Wisła zmierzy się z AS Monaco

mecz o stawkę, a poza tym dopiero w samej końcówce Wisła straciła czwartego i piątego gola". Gwiazdami AS Monaco są teraz Chorwat Dado Prso - najlepszy strzelec drużyny, pozyskany z Realu Madryt Fernando Morientes oraz reprezentant Senegalu Souleymane Camara (aktualnie w Pucharze Narodów Afryki

Monaco

7 Lucas Bernardi pomocnik 8 Ludovic Giuly pomocnik 9 Dado Prso napastnik

Szwajcaria - Chorwacja 0:0

Chapuisat (54. Fabio Celestini), Alexander Frei. Chorwacja: Tomislav Butina - Dario Simic (61. Darijo Srna), Robert Kovac, Josip Simunic, Boris Zivkovic Ż - Ivica Mornar Ż, Niko Kovac, Nenad Bjelica Ż (74. Dovani Rosso), Ivica Olic (46. Milan Rapaic Ż) - Dado Prso Ż, Tomislav Sokota.

Arsenal, Real, Milan i Monaco w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Londyn - Celta Vigo 2:0 (0:0): Henry (14., 34.). W 74. minucie czerwoną kartkę dostał Pablo Contreras z Celty. Pierwszy mecz 3:2. AS Monaco - Lokomotiw Moskwa 1:0 (0:0): Prso (60.). W 18. minucie Dado Prso zmarnował rzut karny. Pierwszy mecz 1:2.

Chorwacja - Francja 2:2. Blisko sensacji

Kiedy Dado Prso wykorzystał kolejny błąd Marcela Desailly'ego, kiedy uderzył piłkę z całej siły, jakby chciał, żeby się rozpadła, chwile grozy przeżyli porządkowi. Chorwaccy kibice, chyba najgłośniejsi i najbardziej zwariowani na Euro, z obłędem w oczach rzucili się do barierek. Kilkunastu chciało

Liga francuska. 31. kolejka. Zwycięstwa liderów

Ligi Mistrzów, Van Buyten nie zmieni klubu. Monaco w osiem minut strzeliło trzy gole Le Havre. Dobra gra lidera Ligue 1 dała powołanie do reprezentacji Francji pomocnikowi Jerome Rothenowi (lider asyst w lidze), a napastnikowi Dado Prso - do kadry Chorwacji. Stałe miejsce w drużynie narodowej Republiki

Bieniuk: Rangers są lepsi, ale nie o pięć bramek

wynik? - Gdy oni zdobyli drugiego gola. Zresztą po pięknej akcji. Pan wtedy stał przy Dado Prso, który podał piętą do Hiszpana Novo i zaliczył piękną asystę. Nie mógł Pan przeszkodzić Chorwatowi? - Nie bardzo. Koncentrowałem się, by Prso się nie odwrócił i nie zakończył tej akcji strzałem. Przy tej

Japonia - Chorwacja. Festiwal strzeleckiej niemocy

szybkim tempie, zarówno Chorwaci, jak i Japończycy odważnie atakowali bramkę przeciwnika - groźnie strzelali między innymi Kranjcar i Nakata. W 21. minucie Dado Prso świetnie wbiegł w pole karne i został podcięty przez Miyamoto. Do rzutu karnego podszedł Dario Srna - strzelił precyzyjnie, ale Yoshikatsu

Monaco

1982 Francja Napastnicy: ? Fernando Morientes 1976 Hiszpania 9 Dado Prso 1974

Kiepska forma i porażki Kostaryki i Ekwadoru

. minucie Mohammad Nosrati zagrał do niepilnowanego w polu karnym Aliego Karimiego i ten pokonał Stipe Pletikosę. Dziesięć minut później silnym uderzeniem z 15 metrów wyrównał Dado Prso. Drugi gol dla Iranu był prezentem od obrońcy Stjepana Tomasa, który nieczysto trafił w piłkę, ta upadła pod nogi Arasha

Liga francuska. 34. kolejka. Walka o mistrzostwo trwa

Znana z ostrej gry Nicea nie oszczędzała grających ofensywnie piłkarzy Monaco. Nie wiadomo czy Jerome Rothen i Dado Prso zagrają w środowym meczu na Stamford Bridge z Chelsea. Monaco nie rezygnuje z walki o tytuł, choć do końca sezonu gra z OM (bije się o Puchar UEFA), Strasbourgiem (walczy o

Liga francuska. 31. kolejka

3:3, przegrywając do przerwy 0:3! A trzeciego gola ratującego punkt Dado Prso strzelił w doliczonym czasie gry. Lyon uległ u siebie Marsylii, którą w czwartek czeka mecz w Pucharze UEFA z Interem Mediolan. Kapitalne spotkanie rozegrał w bramce OM Fabien Barthez. Wyniki 31. kolejki n OLYMPIQUE LYON

Półfinał Ligi Mistrzów: Monaco - Chelsea 3:1

i piłka, zanim uderzył ją głową Dado Prso, zdążyła się jeszcze... odbić od ziemi. Wszystko przez Hernana Crespo, który w polu karnym rywala imponuje intuicją do gry w powietrzu, ale we własnym minął się z futbolówką, myląc Marcela Desailly'ego i innych obrońców gości. Chorwat strzelił więc siódmego

Dziś finał Ligi Mistrzów FC Porto - Monaco

Liverpool. 26-letniego Ferreirę chciałby także menedżer MU Alex Ferguson. Oferty z Anglii ma również napastnik z RPA Benny McCarthy, a z Milanu środkowy obrońca Ricardo Carvalho (pseudonim Baresi). Rozpadnie się też Monaco. Chorwacki napastnik Dado Prso (zdobywca czterech goli w meczu z Deportivo) zdążył

Środa w Lidze Mistrzów. Wieczór szaleństwa

zostałby zapewne bohaterem Francji, gdyby nie chorwacki napastnik Monaco Dado Prso, który strzelił w środę aż cztery bramki i jest na ustach wszystkich. Zrównał się w ten sposób z Marco Van Bastenem i Simone Inzaghim, jedynymi, którzy w Lidze Mistrzów strzelili po cztery bramki w jednym meczu. Francuska

Kompromitacja Amiki Wronki w Pucharze UEFA

nie uznał gola zdobytego przez chorwackiego gwiazdora Dado Prso. Co się odwlecze... Pięć minut później po kapitalnym odegraniu przez Prso Malarza zaskoczył Hiszpan Nacho Novo. A później Szkoci grali już tak, jak na środowej gierce "w dziadka". Amica była bezradna, a kolejne bramki Szkoci

Amica gra dziś z Glasgow Rangers

, Grazer AK i Glasgow Rangers. Właśnie 50-krotny mistrz Szkocji, który w losowaniu był rozstawiony w pierwszym koszyku, będzie pierwszym rywalem wronczan. Gwiazdą Rangers jest Chorwat Dado Prso, który do Glasgow przyszedł przed tym sezonem z finalisty Ligi Mistrzów AS Monaco. - To gwiazda w wyrównanym

Wtorek w LM. Chelsea - Liverpool? Już dość

Dado Prso i Nacho Novo. Zamiast radości w Glasgow byłby jednak smutek, bo debiutująca w LM Artmedia w drugiej połowie zdominowała Porto i miała kilka okazji do strzelenia gola. - Graliśmy świetnie i byliśmy o krok od realizacji marzeń. Szkoda, że awansowali Rangersi, bo moim zdaniem byliśmy lepsi

Dziś losowanie Pucharu UEFA i Ligi Mistrzów

*), Hakan Sukur (Galatasaray*), Roy Makaay (Bayern Munich), Dado Prso (AS Monaco) 4 - Juninho Pernambucano (Olympique Lyon), Fernando Morientes (AS Monaco), Wesley Sonck (Ajax Amsterdam*), David Trezeguet (Juventus), Ruud van Nistelrooy (Manchester United) * - te kluby nie grają już w LM Kraje, które mają

Liga francuska. 33. kolejka. Lyon wygrał z Bordeaux

Korsyce z Ajaccio 4:2. Wszystkie gole piłkarze z Księstwa strzelili w 26 minut. Doskonale wypadła czwórka ofensywnych zawodników: Shabani Nonda, Dado Prso, Jerome Rothen, Ludovic Giuly. Dwa gole Ajaccio strzeliło w drugiej połowie, mimo że piłkarze grali bez jednego zawodnika (czerwona kartka dla Regragui

Liga francuska - 33. kolejka

weszli Fernando Morientes, Jerome Rothen, Lucas Bernardi. Nie zagrali lekko kontuzjowani bramkarz Flavio Roma i napastnik Dado Prso. Po tych, którzy wyszli na boisko, znać było ogromne zmęczenie. - Widziałem jak Marama ucieka. Normalnie bym go dogonił, ale czułem się, jakbym nie miał nóg - tłumaczył się

Wtorek w Lidze Mistrzów: Betis utarł nosa Mourinho

przegrali z Charlton Athletic i odpadli z Pucharu Ligi Angielskiej. Największe emocje były jednak w Bratysławie, gdzie Artmedia ambitnie walczyła z Glasgow Rangers. Mistrzowie Słowacji dwukrotnie się podnosili - najpierw po golu Dado Prso w 3. minucie, potem po trafieniu Stevena Thompsona tuż przed przerwą

Liga francuska. 14. kolejka. Kontuzja Bąka

meczu Pucharu UEFA z tureckim Gazientep (w pierwszym meczu Lens przegrało 0:3). Monaco to jedna z najbardziej ofensywnie grających drużyn we Francji i Europie. O jej sile najlepiej świadczy ostatni wynik w Lidze Mistrzów - 8:3 z Deportivo La Coruna. Zdobywca czterech bramek w tym meczu Dado Prso w

Przed środowymi meczami Ligi Mistrzów

strzelców ligi francuskiej. W ataku Monaco jego partnerem będzie najprawdopodobniej Chorwat Dado Prso. - Nie sposób nie patrzeć z przyjemnością na grę takiego piłkarza jak Morientes. Jednak chyba wszyscy przyjmą ze zrozumieniem, że ucieszę się, jeśli nie będę musiał oglądać go na boisku w środowy wieczór

FC Porto wygrało Ligę Mistrzów

, ale zszedł już w 23. minucie z naciągniętym mięśniem. Zastępujący go Dado Prśo był cieniem napastnika, który wbił cztery gole Deportivo. Do końca nie wiadomo było, czy w finale zagra największy bohater tej edycji Ligi Mistrzów, niechciany w Realu Madryt Fernando Morientes. Najskuteczniejszy strzelec

Supersensacja w Stambule: Łotwa w finałach ME!

przewagą jednego zawodnika. Czerwoną kartką ukarany został Igor Tudor. Kilkadziesiąt sekund później zwycięskiego gola strzelił bardzo ostatnio skuteczny (cztery gole w meczu Ligi Mistrzów) napastnik Monaco Dado Prso. Po wyjazdowym remisie 1:1 Słoweńcy stracili szansę na trzeci z rzędu, po Euro 2000 i

Ruszyła liga francuska. Lille pierwszym liderem

Mistrzów, sprowadzony z Monaco. Zespół z Księstwa mimo exodusu twórców największego sukcesu w historii klubu - awansu do finału LM (nie ma już w Monaco Ludovica Giuly, Rothena, Dado Prso i Fernando Morientesa) - pozostanie w czołówce. Trenerem jest wciąż Didier Deschamps, który sprowadził do klubu m.in

Grupa F: Brazylia - skazani na sukces

nogi jak Robert Kovac, Igor Tudor, Dario Simic, Dado Prso czy Ivan Klasnic. Australijczycy, wychowani na futbolu brytyjskim to też nie ułomki i grają bardzo twardo. Może o drugim miejscu w grupie przesądzi osobowość trenera Australii Guusa Hiddinka. Zapewnił on drużynie z Antypodów awans na mundial w

Liga Mistrzów. Rekordowa wygrana Monaco, Bayern przegrywa z Lyonem

takiego zwycięstwa nikt się nie spodziewał. Ba, myślano, że Hiszpanie już w środę zapewnią sobie awans do jednej ósmej finału. Zwłaszcza że gospodarze grali bez swego największego gwiazdora Fernando Morientesa. Tymczasem byłego napastnika Realu Madryt godnie zastąpił Dado Prszo, który popisał się

Amica Wronki - Wisła Płock 2:1

menedżera Alexa McLeisha wygrał 2:0, a obie bramki dla wicemistrza Szkocji zdobył chorwacki gwiazdor Dado Prso (w 7. i 83. min). Glasgow Rangers to najbliższy rywal Amiki - wronczanie zmierzą się z nim już w najbliższy czwartek. Grę Rangers w spotkaniu z Motherwell obserwował asystent trenera Skorży