carlos vela

mariw

MŚ 2010 - sparingi. Meksyk wygrał z Włochami

Mistrzowie świata po słabym meczu przegrali z Meksykiem 1:2. Gianluigiego Buffona pokonali Carlos Vela i Alberto Medina. Trafienie Leonardo Bonucciego z 89. minuty nie miało już znaczenia dla losów spotkania. Spotkania bardzo zaciętego - aż siedmiu piłkarzy obejrzało żółte kartki.

Fulham chce Carlosa Velę oraz gotówkę w zamian za Marka Schwarzera

Negocjacje pomiędzy Arsenalem i Fulham dotyczące przejścia australijskiego bramkarza na Emirates Stadium utknęły w martwym punkcie. Arsenal nie zamierza płacić 4 milionów funtów za 37-letniego bramkarza. Fulham wystosowało więc propozycję transakcji wiązanej, w ramach której na Craven Cottage miałby trafić Carlos Vela.

RPA 2010. Nieuznany gol Meksyku. Słuszna decyzja arbitra z Uzbekistanu

W 38 minucie bramkę dla Meksyku strzełem głową zdobuł Carlos Vela. Sędzia gola nie uznał, bo Meksykanin był na spalonym. W meczu otwarcia RPA zremisowało z Meksykiem 1:1.

I Bóg stworzył Jacka Wilshere'a

Smolarek po debiucie: Jestem zadowolony Trener juniorów Arsenalu uważa, że młody Anglik jest równie utalentowany co Lionel Messi. Inni, szukając podobieństw na brytyjskim podwórku twierdzą, że Wilshere przypomina raczej Aleksandra Hleba lub Wayne'a Rooney'a, który oklaskiwany debiutując w Evertoni

Polska - Meksyk. Javier Hernandez zagra w Gdańsku

(Betis), Hector Herrera (Porto), Edson Alvarez (Club America), Jonathan dos Santos (Los Angeles Galaxy) Giovani dos Santos (LA Galaxy), Omar Govea (Mouscron), Uriel Antuna (Groningen).Napastnicy: Carlos Vela (Real Sociedad), Hirving Lozano (PSV), Jesus Corona (Porto), Javier Aquino (Tigres), Jurgen Damm

Primera Division. Barcelona zremisowała z Realem Sociedad

strzelił Leo Messi. W 78. minucie gospodarze zdobyli drugą bramkę, jednak sędzia niesłusznie jej nie uznał odgwizdując spalonego. W końcówce w słupek bramki strzeżonej przez Marca Andre ter-Stegena trafił Carlos Vela. @sidlowe No offside. pic.twitter.com/APbRHivViL— younguang (@younguang) November 27

Real Sociedad - Malaga. La Liga 14 maja. Podsumowanie. Bramki. Składy. Kartki

- Vela (64. Canales), Willian Jose, Juanmi (58. Oyarzabal)Malaga:Bramki: Hernandez (45.), Recio (76.)Kartki: Torres, Santos - żółtaSkład: Kameni - Torres, Munoz, Llorente, Ricca - Recio, Fornals - Keko (78. Demichelis), Jony (71. Castro), Carlos - Ramirez (88. Santos) Przyszłe spotkania: Obie drużyny już

Puchar Konfederacji. Portugalia zremisowała z Meksykiem. Szalona końcówka

czym skorzystał Carlos Vela, który dośrodkował wprost na głowę Javiera Hernandeza. Druga połową rozpoczęła się od intensywnego pressingu Meksykanów. Portugalczycy przez kilkanaście minut byli zmuszeni do defensywy, ale gola nie stracili. Do dobrej gry mistrzowie Europy wrócili po zmianach dokonanych

Premier League. Arsenal chce odzyskać Velę

Meksykanina za podobną kwotę. - Arsenal poinformował klub, że w przyszłym sezonie Carlos znów będzie ich zawodnikiem - powiedział w poniedziałek prezydent baskijskiego klubu Jokin Aperribay. Co ciekawe, Vela twierdził niedawno, że nie bierze pod uwagę powrotu do Londynu, gdzie nie czuł się dobrze. 25-letni

Primera Division. Atletico przegrało z Realem Sociedad

Już w pierwszym kwadransie meczu padły dwie bramki. Prowadzenie dla gości po podaniu Raula Garcii zdobył Mario Mandżukić. Po dwóch minutach wyrównał pięknym uderzeniem z dystansu Carlos Vela. Na początku drugiej połowy sytuacja Atletico skomplikowała się po tym, jak dwie żółte kartki w ciągu trzech

RPA 2010. Znamy składy przed meczem Francja - Meksyk. Brak Gourcuffa

, Francisco Rodriguez, Carlos Salcido - Gerardo Torrado, Hector Moreno, Ricardo Osorio, Carlos Vela - Giovani Dos Santos, Guillermo Franco. Zobacz profil Yoanna Gourcuffa  »

Liga Mistrzów. Wenger krytykuje system z pięcioma sędziami

Wszystkie bramki Ligi Mistrzów » W 77. minucie, przy stanie 0:0 Marouane Chamakh i Carlos Vela rozegrali akcję na jeden kontakt, ten drugi minął Alberto Rodrigueza i już wychodził sam na sam, gdy został przez meksykańskiego obrońcę powalony na ziemię! Sędzia Viktor Kassai gwiżdże - rzut

Średnia ocena Fabiańskiego za mecz z Hull

gola) i Theo Walcott. Takie same Alex Song i Carlos Vela. Po meczu doszło do skandalu, drugi trener Hull Brian Horton oskarżył Cesca Fabregasa o oplucie.

Złoty Puchar CONCACAF. Kibice z Meksyku obrzucali piłkarza z Trynidadu i Tobago, a ten jednym podaniem ich uciszył [WIDEO]

Spotkanie z Trynidadem miało zadecydować o pierwszym miejscu w grupie. Po pierwszej połowie Meksyk prowadził 1:0. W drugiej odsłonie kibice zobaczyli jednak prawdziwy festiwal bramek. Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Carlos Vela. Gdy Meksyk zaczynał czuć się komfortowo, piłkarze Trynidadu i Tobago

Kiedroquiz 62. Omówienie odpowiedzi na pytania

1. W zeszłym roku najlepszymi strzelcami ligi hiszpańskiej byli Cristiano Ronaldo, Lionel Messi i Diego Costa. Kto był na czwartym miejscu? Alexis Sanchez zdobył 19 goli, Karim Benzema - 17, Carlos Vela - 16, a Gareth Bale - 15. 2. W poprzednim sezonie Atletico złamało duopol Barcelony i Realu

Dyrektor reprezentacji Meksyku ustępuje

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas » Pod koniec września Carlos Vela i Efrain Juarez zostali decyzją de la Torre wyrzuceni z kadry na sześć miesięcy za zorganizowanie imprezy przy okazji meczu towarzyskiego z Kolumbią. Ukarano też 11 innych piłkarzy, w większości uczestników mundialu w

Osorio w wywiadzie Staszewskiego: Pod choinkę chcę dostać mecz z Polską na mundialu. Ale z Lewandowskim w składzie!

zwrócone są na Leo Messiego. Belgowie mają Edena Hazarda, a wy – Lewandowskiego. A Meksykanie mają swojego nowego Cuauhtémoca Blanco? Tak, już mamy. Jest trójka zawodników, która rywalizuje ze sobą na pozycji rozgrywającego. To Jesús Corona z Porto, Carlos Vela z Realu Sociedad i

Transfery. Arsenal sprzedaje kolejnego piłkarza

Arsenal sprzedał Samira Nasriego, Ceska Fabregasa, Emmanuela Eboue i Gaela Clichy'ego, a na wypożyczenie udali się Carlos Vela i Denilson. W zamian Kanonierzy kupili Gervinho, Aleksa Oxlade-Chamberlaine'a, Carla Jenkinsona i Joela Campbella. Zaklepany jest też zakup Parka Chu-Younga. Dotychczasowe

Puchar Ligi angielskiej. Arsenal - Wigan 2:0. Szczęsny bez wpadki

zaczynają osiągać piłkarze Wigan. Wciąż jednak nie potrafią stworzyć ze swoich ataków zagrożenia. 24 min. Bardzo aktywny jest Carlos Vela, pokazywać się stara się też Laurent Koscielny. Wciąż jednak nic z tego. 20 min. Arsenal coraz bardziej beztrosko gra w pomocy. Zaczyna tracić piłki. Wciąż bez większych

Fabiański: To co ci młodzi grają, to masakra

Fabiański popisał się świetną interwencją. - Zagrałem na zero, gramy dalej w Pucharze Ligi. Koledzy zagrali znakomicie, a przecież wszyscy mówią, że to dzieciaki. Gdybyście widzieli co na treningach z piłką robi taki Carlos Vela! Inni piłkarze mogą czuć się poniżeni - powiedział Fabiański. Zawodnikiem

Ukarani reprezentanci Meksyku grożą federacji bojkotem

Za głównych winowajców uznano Carlosa Velę z londyńskiego Arsenalu i Efraina Juareza z Celticu Glasgow. Obaj piłkarze nie zagrają w kadrze przez pół roku oraz zapłacą po 50 tysięcy peso (12 tysięcy złotych). Vela i Juarez złamali cztery przepisy reprezentacyjne, inni piłkarze - tylko jeden, dlatego

Arsenal pokonał Burnley 3:0 w Pucharze Anglii

Zczuba.tv: Zobacz jak Fabiański i Arsenal pokonali Burnley » Tym samym Arsenal zemścił się za porażkę z Burnley w Pucharze Ligi, która miała miejsce w grudniu. Znakomite bramki strzelali Carlos Vela i Eduardo da Silva, który w niedzielę był kapitanem swojego zespołu. Był to dopiero drugi

MŚ 2010. Meksyk pokonał Francję

obfitowały w akcje z obu stron boiska, jednak niecelne uderzenia zapisywali na swoim koncie Carlos Vela, Nicolas Anelka, Guillermo Franco i Carlos Salcido. Więcej z gry mieli jednak Meksykanie, których akcje były dokładniejsze, przez co częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich. W 27. minucie swoją lepszą

Porażka Arsenalu i sędziów

poprzednim sezonie pomysł sprawdzano w Lidze Europejskiej, w tym roku w LM. - To nie jest rozwiązanie problemu - grzmi Wenger. We wtorek na 17 minut przed końcem meczu, gdy utrzymywał się bezbramkowy remis, Carlos Vela wpadł w pole karne i został powalony przez Alberto Rodrigueza. Sędzia Viktor Kassai uznał

Liga Mistrzów. Jak Antoine Griezmann "zemścił się" na ukochanym klubie

Mijała 17. minuta pierwszego meczu czwartej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Z lewej strony boiska piłkę wrzucał Carlos Vela. Dośrodkowanie wyglądało na niegroźne, piłka już miała opuścić pole karne, gdy nagle na uderzenie zdecydował się Griezmann. Stojąc tuż przed linią kończącą pole karne

Fabiański i Kuszczak w kolejnej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej

broniąc dobitkę Amra Zakiego z trzech metrów. O wiele lepiej grali jego partnerzy w ataku. Pierwszą bramkę dla Arsenalu strzelił jeszcze przed przerwą Jay Simpson. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 w 67 minucie, a na 3:0 już trzy minuty później podwyższył Vela i Arsenal pewnie awansował do kolejnej rundy

Kuszczak nawet nie na ławce

spotkaniu popisał się 19-letni Carlos Vela, dwie bramki dołożył Nicklas Bendtner. Jedno trafienie zaliczył także szesnastolatek Jack Wilshere. Najstarszy wśród zawodników z Londynu Łukasz Fabiański grał przez 90 minut i nie miał zbyt dużo pracy - przeciwnicy oddali na jego bramkę przez cały mecz tylko jeden

Piłka dla Afryki - GloBall wiezie ją na miejsce

Trafiła tu do rąk najlepszych piłkarzy świata, takich jak Nicklas Bendtner (Dania), Robin van Persie (Holandia), Carlos Vela (Meksyk), Emmanuel Eboue (WKS), Alexandre Song (Kamerun), Cesc Fabregas (Hiszpania). Ozdobiona ich podpisami wróciła do Polski, by rozpocząć epicką trasę, której meta

Jak Stoke strzela gole w Premier League

bramkarza Stoke obejrzał Robin van Persie. Istnieje więc groźba, że na sobotni hit z Manchesterem United na stadionie "The Emirates" linię ataku "Kanonierów" tworzyć będą 19-letni Meksykanin Carlos Vela i rok starszy Duńczyk Nicklas Bendtner. - Sytuacja nie jest za wesoła. Jednak nie

Liga hiszpańska. 2. Kolejka. Real i Barca zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak, jak jest

wychowankach mają pomóc wypożyczeni McDonald Mariga (Inter) i Carlos Vela (Arsenal). Gwiazdą Sociedad jest skrzydłowy Antoine Griezmann, który rok temu zdobył z Francją mistrzostwo Europy do lat 19. Latem Atletico Madryt oferowało za niego 9 mln euro oraz Frana Méridę i Raula Garcię. Trenerem został 47

Meksyk, czyli seks, doping i kamery wideo

selekcjoner Javier Aguirre zrezygnował z jego młodszego brata Jonathana. Blanco został nagrany, gdy wychylał się z okna i palił papierosa. W jego pokoju trwała impreza. Później było jeszcze gorzej. We wrześniu złoci medaliści z 2005 r. Carlos Vela (Arsenal) i Efrain Juarez (Celtic) urządzili orgię po sparingu

Premier League: Manchester dobije Arsenal?

-letni debiutant Amaury Bischoff, 18-letni Carlos Vela i rok młodszy Aaron Ramsey. Manchester zagra bez Owena Hargreavesa i Paula Scholesa. Ale w 21-osobowej kadrze jest tylko jeden piłkarz niemający jeszcze 20 lat (Rafael da Silva). Za to mnóstwo takich, którzy dzięki Fergusonowi wygrali już w futbolu

Arsenal już nigdy nie kupi wielkiej gwiazdy?

Wengera w tym oknie transferowym. Pierwszy ma 21 lat, a drugi 24 lata. Miesiąc temu za 5 mln funtów z Cardiff kupiono 18-letniego Aarona Ramseya, po dwóch latach wypożyczenia do Hiszpanii wrócił rok starszy Carlos Vela. Obaj już jesienią mają grać w pierwszym składzie. - Chcemy trzymać się polityki

Gra Liga Mistrzów. Kanonada Arsenalu, faworyci nie zawiedli

; Kanonada na Emirates Stadium! Piłkarze Arsene Wengera wpakowali Sportingowi Braga aż sześć bramek, to najwięcej w tej kolejce Ligi Mistrzów. Rozpoczął Fabregas z rzutu karnego, a przed przerwą trafiali jeszcze Arszawin i Chamakh. Po przerwie swoją drugą bramkę dołożył Fabregas, a dwie kolejne zdobył Carlos

MŚ 2010. Francja zasypia, Meksyk się budzi

temu zdobyli młodzieżowe mistrzostwo świata. Z tamtej reprezentacji na mundial w RPA zdołało dorosnąć czterech piłkarzy. Nie robią jeszcze karier, jakie im wieszczono. Carlos Vela przywarł do ławki Arsenalu, Giovani dos Santos podbił na razie tylko II ligę angielską. Ale coraz więcej młodych Meksykanów

Liga hiszpańska. Barcelona wciąż w grze. Trzy punkty z Sociedad

, którego zdobył Carlos Vela. Po tym trafieniu Real miał jeszcze okazje na wyrównanie, ale zdecydowanie lepsza w tym meczu Barcelona zdołała utrzymać prowadzenie do końca. Kontuzja Busquetsa Dzięki temu zwycięstwu Barcelona wciąż może marzyć o tytule mistrza Hiszpanii. Do prowadzącego w tabeli Primera

Arsenal Londyn - skład

Irlandia 18 lat46 Henri Lansbury Anglia 19 lat54 Mark Randall Anglia 20 lat58 Nicholas Yennaris Anglia 17 latNapastnicynumerimię i nazwiskokrajwiek10 Robin van Persie Holandia 27 lat11 Carlos Vela Meksyk 21 lat14 Theo Walcott Anglia 21 lat23 Andrey Arshavin Rosja 29 lat29 Marouane Chamakh Maroko 26 lat33

Poznaliśmy wszystkie grupy przyszłorocznych mistrzostw świata!

się... dwie minuty wcześniej, zastępując Jurgena Damma. Największą gwiazdą drużyny nie jest jednak Lozano, a Javier Hernandez - na co dzień grający w West Ham United. A kluczowi piłkarze 'El Tri' to m.in. Guillermo Ochoa (Standard Liege), Carlos Vela (Real Sociedad) i Giovani dos Santos (Los Angeles

Awans Chile, Meksyku i USA! Argentyna uratowana w doliczonym czasie

dwie wyśmienite okazje zmarnował Carlos Pavon. Najpierw fatalnie przestrzelił karnego, a chwilę później w doskonałej sytuacji nie trafił strzałem głową. Szanse na bezpośredni awans na mundial w RPA zachowała Kostaryka, która rozbiła u siebie 4:0 Trynidad i Tobago. Ze strefy CONCACAF do piłkarskich

RPA 2010. Po meczu RPA - Meksyk. Chłopak z Soweto i butelka brazylijskiego trenera

gospodarzami. Rywale nacierali śmielej, to ich prowadzili fruwający po skrzydłach Carlos Vela i Giovanni dos Santos, to z ich figur wynikało, że umieją więcej. Piłkarze RPA rozpoczęli przyczajeni, chyba nawet sparaliżowani świadomością, że dźwigają nadzieje całego narodu. Do przerwy nie oddali celnego strzału

MŚ 2010. Grupa A: RPA, Meksyk, Urugwaj, Francja

, mistrzowie świata do lat 17 z 2005 roku: Giovani Dos Santos, Carlos Vela i kupiony niedawno do Manchesteru Utd. Javier Hernandez. Meksyk grał najwięcej meczów towarzyskich ze wszystkich uczestników mundialu - aż 12 w tym roku. Reguła była do ostatnich dni jasna: wygrywał ze słabymi (m.in. Korea Płn., Angola

Arcydzieło prawie gratis

. Niemieszczących się w kadrze rozsyła na wypożyczenia, by nabrali doświadczenia, zyskali na wartości. W napadzie Osasuny Pampeluna biega np. zakontraktowany w Arsenalu Carlos Vela - ledwie od marca pełnoletni Meksykanin, którego pozyskano rzecz jasna dopiero wtedy, gdy potwierdził możliwości, sięgając po tytuł

Liga Mistrzów. Arsenal przegrał z Szachtarem. RELACJA

broni. Pilnuje, by piłka była daleko od jego pola karnego. 85 min. Groźnie z pola karnego strzelał Carlos Vela, ale bramkarz Szachtara stał właśnie tam gdzie poleciała piłka. 87 min. Fabiański broni strzał Eduardo. Arsenal zamiast atakować, traci piłkę w środku pola. 90 min. I jeszcze jedna obrona

MŚ 2010. Przed meczem z Argentyną: Meksyk czeka na ścięcie

jednak czekają na 1/8 finału jak na ścięcie, wyżej umieli wyskoczyć tylko wtedy, gdy mundial organizowali. Historia ewidentnie im ciąży, choć teraz po urazie wraca do zespołu świetny na początku MŚ Carlos Vela. - Niestety, zawsze brakuje nam pewności siebie niosącej inne reprezentacje. Próbujemy się

Urugwaj - Meksyk, czyli ciężko wierzyć w cuda

dwukrotnie, krajową ligę oglądają pasjami (nawet stutysięczne frekwencje na trybunach), hojnie opłacają lokalne gwiazdy. Ostatnio te gwiazdy wreszcie próbują rozbłysnąć w Europie, a jedna z nich - Carlos Vela z Arsenalu - nie zagra we wtorek z powodu urazu mięśniowego. To przede wszystkim Meksykanie mają

Legia Warszawa przegrała sparing z Arsenalem 5:6

. Korespondent: Fala meksykańska, którą robi 23 tys. ludzi robi ogromne wrażenie. 46 min. Początek drugiej połowy. Za Fabiańskiego, Rosickiego, Walcotta, Frimponga wejdą Wojciech Szczęsny, Kieran Gibbs, Carlos Vela, Emmanuel Eboue. 45 min. + 1 Koniec pierwszej połowy. 45 min. Sędzia dolicza jedną minutę. 43 min

Rusza Premier League: Trzeci raz Manchesteru?

. Eduardo wróci na boisko w grudniu, a Emmanuel Adebayor chce odejść? Nie ma problemu, przecież w końcu pozwolenie na pracę dostał 19-letni Carlos Vela. Zbliżają się eliminacje Ligi Mistrzów, a kontuzje leczy Cesc Fabregas? Przecież może zagrać 18-letni Aaron Ramsey, który w poprzednim sezonie wystąpił w 16

Liga Mistrzów - bezcenna

szkockiej (Anthony Stokes) po drugą hiszpańską (Carlos Vela). Marketingowe potwory Real Madryt, Manchester United Potwory, które dziś faworytami nie są. Problemem obu kolosów, czyli najbogatszych klubów świata, jest brak odporności na srebro. One muszą zawsze i wszystko wygrywać, bo z marką niezwyciężonych

piłka nożna

Piłka nożna

Piłka nożna jest to gra zespołowa. Uznawana jest obecnie za jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Gra w piłkę nożną polega na rozgrywaniu zawodów zwanych meczami piłkarskimi. W meczach piłki nożnej rywalizują ze sobą dwie drużyny. Celem gry jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika jak największą ilość razy. Mecze piłki nożnej rozgrywa się na boiskach piłkarskich wyłożonych trawą. Mecz trwa 90 minut i jest rozgrywany w dwóch połowach.

Drużyna piłkarska składa się z 11 zawodników, wśród których znajdują się: bramkarz, obrońcy, napastnicy i pomocnicy. Gra w piłkę nożną polega na utrzymywaniu się w posiadaniu piłki tak, aby nie weszła ona w posiadanie przeciwnika i żeby trafiła do jego bramki. Nie jest dozwolone dotykanie piłki rękami, może to robić jedynie bramkarz w swoim polu karnym. Pozostali zawodnicy kopią piłkę lub podają ją przez tzw. "główkę", czyli poprzez odbicie piłki głową.

Piłka nożna od 1900 roku jest dyscypliną olimpijską. W turnieju piłkarskim biorą udział reprezentacje narodowe.

FIFA to ważna nazwa w świecie piłkarskim. Jest to Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej. Przynależy do niej 209 narodowych federacji piłki nożnej. FIFA organizuje światowe rozgrywki piłkarskie, takie jak: turnieje olimpijskie, mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn oraz grup młodzieżowych oraz ustala przepisy gry w piłkę nożną. Jest też zwierzchnią organizacją wobec federacji regionalnych.

Mundial jest ważnym wydarzeniem piłkarskim. Jest to potoczna nazwa wydarzenia jakim są Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Mundial odbywa się co cztery lata.

Liga Mistrzów UEFA to najpopularniejszy klubowy turniej piłki nożnej w Europie. Organizowany jest przez UEFA. Biorą w nim udział najlepsze drużyny Europy.

Najpopularniejsi piłkarze: od lat w tym gronie pojawiają się nazwiska takie jak: Christiano Ronaldo, Leo Messi, Xavi Hernandez, Andres Iniesta, David Beckham.