osa

Porażka Basketu

Kolejnej porażki w rozgrywkach PLK doznali koszykarze Bank BPS Basket Kwidzyn

Basket wygrał w Zgorzelcu

Bank BPS Basket Kwidzyn pokonał drugi raz w ciągu tygodnia kandydata do tytułu mistrza Polski.

Basket znów zwycięski

Bank BPS Basket Kwidzyn odniósł 10. zwycięstwo w sezonie. Zespół z Kwidzyna pokonał w swojej hali Kotwicę Kołobrzeg

Basket Kwidzyn poległ

, którego przyjezdni nie oddali do końca meczu. Bank BPS Basket Kwidzyn 83 Sokołów Znicz Jarosław 87 Kwarty: 31:23, 20:23, 20:19, 12:22. Bank BPS

Nierówny Basket Kwidzyn

sobotnią wygraną. Górnik Wałbrzych - Bank BPS Basket Kwidzyn 98:93. Kwarty:20:20, 23:21, 27:21, 28:31. Basket: Tuljković 15 (3), Żurawski 14, Mazur 12 (2), Ibrahim 12, Eldridge 3 (1) oraz Barkley 20 (4), Ansley 9 (1), Hicks 4 (1), Dąbrowski 4.

Pechowa końcówka Basketu

tak będzie również na koniec sezonu, to lepszy będzie Basket, który wygrał pierwszy mecz 76:64. AZS Koszalin 79 Bank BPS Basket Kwidzyn 77 Kwarty

Zła passa Basketu Kwidzyn

. Bank BPS Basket Kwidzyn 73 Anwil Włocławek 99 Kwarty: 24:22, 19:23, 20:24, 10:30. Bank BPS: Weeden 20 (6), Kuebler 16 (1), Tica 12 (1), Dixon 7, Potulski 1 oraz Dąbrowski 10 (2), Garner 5

Urlep i jego Basket ponownie zwycięscy

;Baskecie Amerykanin Cliff Hawkins. Sportino Inowrocław 60 Bank BPS Basket Kwidzyn 71 Kwarty: 15:14, 12:16, 18:20, 15:21. Sportino: Landry 12, Lee 9

Basket Kwidzyn nie zagra w play-off

przed końcem Kotwica prowadziła 70:64. Po chwili za trzy trafił Tomasz Cielebąk i to odebrało graczom Basketu ostatnie nadzieje. Kotwica Kołobrzeg - Bank BPS Basket Kwidzyn 78:67. Kwarty: 20:18, 16:18, 17:15, 25:16. Basket: Barkley 11 (1), Żurawski 11, Eldridge 7, Tuljković 6 (1), Ibrahim 4 oraz Hicks

Czarni zagrają w fazie play-off

rywalowi. Pierwszy mecz z Kotwicą Czarni zagrają 3 kwietnia w Kołobrzegu. Energa Czarni Słupsk 71 Bank BPS Basket Kwidzyn 63 Kwarty: 18:29, 23:5, 12:14

Urlep jeszcze nie pomógł, Basket znów przegrał

zespołowo jak nigdy dotąd - w sumie miał 20 asyst. Bank BPS Basket Kwidzyn 84 AZS Koszalin 95 Kwarty: 27:23, 12:21, 21:23, 24:28. Bank BPS Basket

Urlep pokonał Pacesasa

spotkania został Garner, który w czwartej kwarcie zdobył aż 15 pkt. To m.in. po jego trzech celnych trójkach z rzędu na początku tej części gry Basket zniwelował dziewięciopunktową przewagę Prokomu. Bank BPS Basket Kwidzyn - Asseco Prokom Sopot 74:73. Kwarty: 24:23, 15:19, 13:19, 22:12. Bank BPS: Weeden

Kolejna porażka Basketu

. Kotwica Kołobrzeg 75 Bank BPS Basket Kwidzyn 69 Kwarty: 23:12, 17:16, 16:17, 19:24. Kotwica: Mills 18 (3), Naymick 17, Hamilton 15 (3), Cielebąk 6 (2), Barrett 5 oraz Kikowski 10 (2), Crone 3 (1

Horror dla Polpharmy

- przegranej. Bank BPS Basket Kwidzyn 65 Polpharma Starogard 66 Kwarty: 13:15, 20:23, 18:14, 14:14. Basket: Eldrigde 16 (2), King 14 (3), Żurawski 8

Basket poległ w Zgorzelcu

Bank BPS Basket Kwidzyn 71 Kwarty: 25:16, 28:22, 24:19, 15:14. Turów: Turek 12, Roszyk 7 (1), Daniels 7, Bailey 5 (1), Harris 5 (1) oraz Copeland 28 (4), Townes 10, Radonijć 5 (1), Bochno 5 (1), Kitzinger 5, Witka 3 (1), Strzelecki 0. Basket: Tica 16

Basket wygrywa w Słupsku

. Było to również spowodowane tym, że jeżeli Czarni zwolniliby ich przed niedzielą, wówczas ograniczyliby sobie poważnie rotację meczową. Energa Czarni Słupsk - Bank BPS Basket Kwidzyn 72:81. Kwarty: 11:16, 26:25, 21:22, 14:18. Czarni: Cesnauskis 17 (3), Kedzo 12 (1), Bennett 11, Leończyk 7, Bakić 6

Słaba pierwsza kwarta i porażka Basketu

kontrolować przebieg meczu. W pogoń za rywalem próbowali ruszyć Courtney Eldridge (10 pkt w trzeciej kwarcie) oraz Erick Barkley, jednak nie mogli oni dorównać całemu zespołowi z Wrocławia. Udanie w barwach Basketu zadebiutował Sani Ibrahim. ASCO Śląsk Wrocław - Bank BPS Basket Kwidzyn 94:80. Kwarty: 36:25

Porażka Basketu z Kotwicą

. Słupszczanie swój pierwszy mecz z Polpakiem Świecie rozegrali już w środę i wygrali na wyjeździe 80:74. W sobotę o godz. 18.30 odbędzie się drugi mecz w Słupsku i jeśli Czarni ponownie wygrają, to awansują do play-off. Bank BPS Basket Kwidzyn - Kotwica Kołobrzeg 80:83. Kwarty: 16:15, 24:24, 19:13, 12:19

Basket nie zdobył Kołobrzegu

zasłużenie wygrali. Kotwica Kołobrzeg - Bank BPS Basket Kwidzyn 76:64. Kwarty: 25:7, 20:22, 10:21, 21:14. Kotwica: Daniels 19, Armstrong 19 (3), Snow 16 (1), Bigus 8, Mrożek 2 oraz Cielebąk 6, Barrett 3, Bree 2, Machowski 1, Szalay 0. Bank BPS Basket: Tuljković 17 (1), King 11 (1), Ansley 5 (1), Mazur 3 (1

Czarna seria Czarnych przerwana

BPS Basket Kwidzyn - Enrga Czarni Słupsk 76:82. Kwarty: 25:20, 9:22, 14:20, 28:20. Bank BPS Basket: Ansley 20 (2), King 16 (2), Żurawski 11, Dąbrowski 11 (2), Eldridge 2 oraz Tuljković 14 (2), Potulski 2, Mazur 0. Energa: Kudriawcew 19 (2), Frasunkiewicz 8 (2), Barlett 7 (1), Hughes 6, Scott 0

Rozregulowany celownik Davida Logana

Pacesas. Słabo zagrali Mateusz Kostrzewski i Adam Łapeta, który w drugiej kwarcie popisał się jednak efektownym wsadem. Asseco Prokom Sopot 75 Bank BPS Basket Kwidzyn 60

Po dramatycznym meczu Polonia nadal w grze o utrzymanie

ze Śląskiem Wrocław u siebie), albo na porażki Górnika Wałbrzych (z Prokomem u siebie) lub Energi Czarnych Słupsk (w obu meczach - z Polpakiem w Świeciu i Basketem u siebie). Sytuacja jest niezmiernie skomplikowana, ale jeszcze nie beznadziejna dla warszawskiego zespołu. Bank BPS Basket Kwidzyn

Zwycięstwo Basketu w Warszawie

tych drużyn, a przegrał tylko z Czarnymi. SPEC Polonia Warszawa - Bank BPS Basket Kwidzyn 78:80. Kwarty: 16:17, 11:21, 32:23, 19:19. Polonia: Harrington 19 (3), Riley 16 (4), Miller 14 (2), Richardson 11 (1), Szubarga 8 (2) oraz Radke 8, Hunt 2, Sarzało 0, Szybilski 0. Basket: Tuljković 19 (1

Wygrane Polpharmy i Czarnych

spowodowały, że musieliśmy wrócić do szatni i utrzymać koncentrację. Jesteśmy dopiero w połowie drogi. Nie będę oceniał stylu gry ani statystyk, ważne jest to, że prowadzimy 1:0 - mówił trener Czarnych Gasper Okorn. Energa Czarni Słupsk - Bank BPS Basket Kwidzyn 90:72. Kwarty: 27:27, 17:18, 27:19, 19:8

Szczęście Czarnych

Kotwicą Kołobrzeg. Energa Czarni Słupsk 81 Bank BPS Basket Kwidzyn 92 Kwarty: 26:17, 22:25, 12:22, 21:28. Energa Czarni: Barlett 27, Kudriawcew 14 (3

Turów za silny dla Basketu

treningi - podsumował szkoleniowiec Basketu. Bank BPS Basket Kwidzyn - Turów Zgorzelec 74:83. Kwarty: 17:15, 23:16, 11:26, 23:26. Basket: King 18 (1), Żurawski 16, Ansley 12, Eldridge 7, Mazur 2 oraz Tuljković 10 (1), Andrzejewski 5 (1), Dąbrowski 4 (1), Potulski 0, Nate 0. Turów: Kelati 28 (5

Niesamowity Basket Kwidzyn

BPS Basket Kwidzyn 100 Anwil Włocławek 97 Kwarty: 25:28, 21:15, 19:16, 35:38. Basket: Tuljković 15 (2), Ansley 12, Ibrahim 10, Eldridge 9, Dąbrowski 4 oraz Barkley 29 (6), Puncewicz 15 (2

Polpharmy walka o lidera

bowiem Bank BPS Basket Kwidzyn. Będzie to jednak także pojedynek dwóch najbardziej utytułowanych trenerów, którzy pracują obecnie w PLK - Eugeniusza Kijewskiego (PBG) i Andreja Urlepa (Bank BPS). Obaj przyzwyczaili się raczej do starć między sobą na szycie ligi. Teraz rozstrzygną, który z

Polpharma Starogard Gdański wciąż nie do zatrzymania

Bank BPS Basket Kwidzyn 75 Kwarty: 23:17, 20:18, 24:20, 14:20. Polpharma: Tuljković 15 (2), Hicks 13 (3), Eldridge 9, Sulowski 6 (2), Żurawski 6 oraz Barkley 11 (3), Kowalczuk 10 (2), Coleman 9, Glavas 2, Jarecki 0. Basket: Dixon 17, Garner 14 (2

Polonia ofiarą Pomorza?

drużyny z Pomorza - Bank BPS Basket Kwidzyn, Energa Czarni Słupsk i Polpharma Starogard Gdański. Aby wszystkie zespoły z północy w komplecie utrzymały się w lidze, potrzebny jest zespół, który - zamiast nich - opuści DBE. Najłatwiejszym celem może być SPEC Polonia Warszawa. 7. Górnik Wałbrzych (bilans

Energa Czarni wciąż niepewni utrzymania

23 35 1832:1833 7. AZS Koszalin 23 35 1778:1738 8. Bank BPS Basket Kwidzyn 23 33

Urlep będzie trenerem Turowa

brązowy medal, ale kolejny sezon rozpoczął słabo i został zwolniony. Do PLK wrócił w połowie poprzednich rozgrywek - do Basketu. Zespół z Kwidzyna zaczął grać świetnie, ale ostatecznie nie awansował do play-off. W Zgorzelcu Urlep ma mieć do dyspozycji zawodników, z którymi współpracował w Śląsku - Turów

Groźny center Basketu

z obsadzeniem roli centra. Do uzupełnienia składu brakuje jednak jeszcze jednego zawodnika na tę pozycję oraz wartościowego koszykarza grającego jako niski skrzydłowy. Kontrakty z Basketem Kwidzyn mają już podpisane: obrońcy - Greg Davis, Piotr Dąbrowski, Chris Garner, Hubert Mazur, Bartosz

Basket nadrabia zaległości

notował średnio w 13 meczach 6,8 punktu i 4 zbiórki. Ibrahim znalazł miejsce w Baskecie zamiast Denga Gai'a, który po odejściu ze Śląska miał wzmocnić drużynę z Kwidzyna. Gai ociągał się z wyrobieniem sobie wizy i dlatego Basket postanowił z niego zrezygnować. Mimo wzmocnienia ciężko będzie Basketowi

Derby podwyższonego ciśnienia w Kwidzynie

kluczowy mecz, dlatego czekamy na niego z niecierpliwością - mówi trener Basketu Mariusz Karol. - Zresztą po takim spotkaniu jak w ostatniej kolejce z Polpakiem Świecie [Basket wygrał 91:60 - red.] zarówno ja, jak i zawodnicy jak najszybciej chcemy rozegrać następne. - dodaje szkoleniowiec. Do jego zespołu

Ważne zwycięstwo Polpharmy w Kwidzynie

- piłkę weźmie w ręce lider Copeland, poczeka kilkanaście sekund i sam wykona decydującą akcją. Tak też się stało. Gwiazda "Kociewskich Diabłów" na 3 s przed końcem wbiegła pod kosz Basketu i wpadła na Kinga. Jeden z sędziów pokazał faul w ataku, drugi przewinienie w obronie. Ku ogromnemu

Czarni i Basket coraz mocniejsi

prezes Czarnych Andrzej Twardowski. Basket postawił za to na koszykarza już w Polsce sprawdzonego. Tica (27 lat, 208 cm wzrostu) w poprzednich rozgrywkach reprezentował barwy Polpaku Świecie. Rozegrał tam 23 mecze, z czego 10 w pierwszej piątce. Średnie Ticy z minionego sezonu Dominet Bank Ekstraligi to

Basket Kwidzyn na nowo

Budowę nowego zespołu rozpoczęto w Kwidzynie od zatrudnienia szkoleniowca Pawła Mrozika. 30-latek debiutuje w Polsce na ławce trenerskiej, ale ostatnie lata spędził pracując jako trener w USA. Dlatego też kibice w Kwidzynie mogą oczekiwać od niego transferów zdolnych Amerykanów. Pierwszym z nich

Basket będzie walczyć nie tylko dla siebie

Zajęcie ósmej pozycji jest ważne, bo daje przewagę własnego parkietu w eliminacjach do play-off. Drużyna z tej pozycji spotyka się z zespołem, który zakończy rozgrywki na dziewiątym miejscu. Ewentualne zwycięstwo Basketu będzie nie tylko cenne dla samych koszykarzy z Kwidzyna. Kciuki będą trzymać

Basket z Mrozikiem, Czarni bez Okorna

. Nowym szkoleniowcem Basketu został natomiast Paweł Mrozik. Dla 30-letniego trenera będzie to debiut w PLK. Ostatnio pracował jako asystent trenera na Uniwersytecie Valparaiso w USA, którego zespół występował w akademickiej lidze NCAA. Tym samym wiadomo, że w Kwidzynie nie zobaczymy już Urlepa, który

Basket zwolnił Prabuckiego

Decyzja specjalnie nie dziwi, można się tylko zastanawiać, czy nie została podjęta zbyt późno. Zespół z Kwidzyna to najsłabszy zespół Polskiej Ligi Koszykówki, przegrał do tej pory osiem z dziewięciu rozegranych meczów. Jedyne zwycięstwo kwidzynianie odnieśli 8 października, kiedy na własnym

Koszykówka: trzy mecze na Pomorzu

Warszawa - 105:69. Sopocianie mają natomiast na swoim koncie cztery porażki z rzędu - po dwie w Eurolidze i PLK. Ostatni raz w lidze przegrali przed własną publicznością z... Polonią 64:72. W niedzielę trzeci raz w tym sezonie Andrej Urlep poprowadzi Bank BPS. Kwidzynianie zagrają w Inowrocławiu z

Szpital w Prokomie. Mecz w Kwidzynie przełożony

naszych informacji wynika, że Basket bardzo chciał zagrać z Prokomem i nie zgodziłby się na przełożenie meczu. Klub z Kwidzyna nie miał jednak wyjścia, bo decyzję podjęła liga.

Spacerek mistrza Polski z Sopotu

koszykarze z Kwidzyna. Ale będzie o to ciężko. Basket zagra z wicemistrzem Polski Turowem Zgorzelec. Jest to trzeci z czterech ciężkich meczów, jakie zespół z Kwidzyna ma na starcie sezonu. Wcześniej uległ na wyjeździe Prokomowi i u siebie Enerdze Czarni Słupsk. - Nie będziemy robili sobie wyrzutów z tego

Prokom znów chce być liderem

.], zostaniemy liderem przed play-off - zauważa trener Tomas Pacesas. W meczu beniaminków, Górnik podejmie Basket (sobota, godz. 17). Pierwsze spotkanie w Kwidzynie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 74:61. Najskuteczniejszym graczem Basketu był wtedy Mike King (14 pkt), który opuścił już jednak zespół. Ale

Dominet Bank Ekstraliga: kolejka sentymentalna

realną szansę, aby odnieść drugie zwycięstwo w sezonie. Tym bardziej że gra u siebie. O wiele trudniejsze zadanie czeka zespół Basketu. Co prawda Prokom ma kłopoty, jednak zwycięstwo kwidzynian w Sopocie byłoby ogromną sensacją. Na ten mecz (sobota, godz. 18) szczególnie czekają trener Basketu Mariusz

Urlep ukarany przez PLK. Zapłaci 10 tys. złotych

z Energą Czarni Słupsk 72:90 na wyjeździe. Jeśli Basket przegra we wtorek w Kwidzynie, to zakończy sezon na 10. miejscu.

PBG przegrywa, ale mówi: Nie zwolnimy Kijewskiego

Andrzej Grupa: Zespół przegrywa mecz za meczem. Czy trener Kijewski może stracić pracę? Bartłomiej Tomaszewski, dyrektor sportowy PBG: - Nie, jego pozycja jest bardzo mocna. Jeżeli przeprowadzimy jakiekolwiek ruchy kadrowe, to tylko wśród zawodników, ale to po wtorkowej rozmowie z trenerem. Na szczę

Urlep testuje Amerykanina

Hawkins ma 27 lat i mierzy 186 cm wzrostu. Przed obecnym sezonem Amerykanin był już testowany w Polsce przez AZS Koszalin, jednak klub ten nie zdecydował się na jego zatrudnienie. Jeśli koszykarz spodoba się Urlepowi, to wybiegnie na parkiet już w najbliższym spotkaniu Basketu, w niedzielę w

Polonia podejmuje Basket

szanse na utrzymanie się w ósemce po sezonie zasadniczym (daje przewagę własnego parkietu w preplay-off), ale porażka z Basketem (9-12, dziewiąte miejsce) mogłaby wprowadzić niepotrzebną nerwowość i presję. Aby wygrać dzisiaj, Polonia musi zagrać lepiej niż ostatnio - ograniczyć straty, umożliwić akcje

2. kolejka PLK i drugie derby Pomorza

Zdecydowanym faworytem pojedynku w Kwidzynie są goście. Podopieczni Andrieja Podkowyrowa w niezłym stylu rozpoczęli sezon, pokonując w Słupsku beniaminka ekstraligi PBG Basket Poznań 77:73. Świetny mecz rozegrał wówczas Demetric Bennett, który na swoim koncie zgromadził 22 pkt. Razem

Basket znów wygrał

Kibice zgromadzeni w hali w Kwidzynie znów oglądali fantastyczne widowisko i kolejny świetny występ swoich ulubieńców. Mecz od samego początku miał bardzo wyrównany przebieg, a oba zespoły zdecydowanie postawiły na atak. W ekipie gospodarzy świetnie spisywał się Dariusz Puncewicz. Dla borykającego

Nowa Polonia musi wygrać

Po 11 meczach Dominet Bank Ekstraligi zespoły Polonii i Basketu mają po cztery wygrane i siedem porażek. Mają punkt straty do ósmego miejsca dającego przewagę własnego parkietu w tzw. preplay-off, gdzie zespoły z miejsc 5-12 zagrają o awans do zasadniczej walki o mistrzostwo. Beniaminek z Kwidzyna

Mariusz Karol nie boi się Prokomu

awansowałem z Basketem, dostałem telefon z Sopotu i usłyszałem: "znowu będziesz nas prześladował". Kiedyś, przed meczami z moimi drużynami, koledzy z Sopotu mówili, że strasznie mnie zleją. Teraz mówią, że chcą wygrać choć jednym punktem. Ale nawet to im się nie udaje. Wygraliście, bo Basket jest

Sportowy weekend

w Gdańsku. Bilety: 8 zł. NASI NA WYJEŹDZIE Hokej Akuna Naprzód Janów - Energa Stoczniowiec Gdańsk, mecz PLH, niedziela, godz. 17. Koszykówka Atlas Stal Ostrów Wielkopolski - Bank BPS Basket Kwidzyn, mecz ekstraligi mężczyzn, sobota, godz. 17. Piłka ręczna AZS AWF Warszawa - Łączpol Gdynia, mecz

HOKEJ Energa Stoczniowiec Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec, mecz PLH, niedziela, godz. 17, hala Olivia przy ul. Bażyńskiego w Gdańsku. Bilety: 12 zł (dzieci do lat 7 bezpłatnie). KOSZYKÓWKA Energa Czarni Słupsk - Bank BPS Basket Kwidzyn, mecz PLK, niedziela, godz. 18, hala Gryfia przy ul

Pick and rolle przyznane

Lotos PKO BP Gdynia), koszykarz polski - Filip Dylewicz, koszykarz zagraniczny - David Logan (obaj Asseco Prokom Sopot), trener - Mariusz Karol (Bank BPS Basket Kwidzyn, Polpharma Starogard). Nagroda specjalna im. Wojciecha Pietkiewicza przyznana została Starogardowi Gdańskiemu za "

Świetny weekend dla PBG

odpowiedział Iwo Kitzinger, a w końcówce poznaniacy dobrze wykonywali rzuty wolne. Bank BPS Kwidzyn - PBG Basket Poznań 72:80 Kwarty: 18:22, 15:18, 21:19, 18:21. BPS: Weeden 13 (3x3), Wallace 9 (2x3), Hawkins 6, Tica 5, Dąbrowski 4 (1x3) oraz Kuebler 19 (3x3), Hyży 12, Kowalewski 4, Garner 0, Mróz 0. PBG

Amerykański koncert Basketu

się do poziomu prezentowanego przez swoich rodaków z Basketu. Bank BPS Basket Kwidzyn - Stal Ostrów 90:76. Kwarty: 22:16, 17:23, 18:13, 33:24. Basket: King 31 (4), Ansley 22, Eldridge 14 (2), Żurawski 8, Dąbrowski 4 oraz Tuljkovic 11, Mazur 0, Potulski 0, Andrzejewski 0.

Debiuty centrów w DBE

zaprezentują, po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu, nowego centra Michaela Andersena. Duńczyk z amerykańskim paszportem zdążył już z drużyną rozegrać sparingowy mecz z Bankiem BPS Basket Kwidzyn, który zakończył się porażką Czarnych. Jednak w niedzielę gra toczyć się będzie na poważnie, co powinno być

Porażki Basketu i Polpharmy

więcej opcji strzeleckich, a do tego dobrze wykonywali rzuty wolne (17/21 w całym meczu). Bank BPS Basket Kwidzyn - PBG Basket Poznań 72:80. Kwarty: 18:22, 15:18, 21:19, 18:21. Bank BPS: Weeden 13 (3), Wallace 9 (2), Hawkins 6, Tica 5, Dąbrowski 4 (1) oraz Kuebler 19 (3), Hyży 12, Kowalewski 4

Koszykówka Bank BPS Basket Kwidzyn - PBG Basket Poznań, mecz ekstraligi mężczyzn, niedziela, godz. 18, hala przy ul. Mickiewicza w Kwidzynie. Bilety: 20 i 10 zł. Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych, piątek, godz. 10, Polonia Warszawa - Pyra Poznań, godz. 12, Polonia 2011 Warszawa -

Hokej Energa Stoczniowiec Gdańsk - GKS Tychy, mecz PLH, niedziela, godz. 17, hala Olivia przy ul. Bażyńskiego w Gdańsku. Bilety: 12 zł Koszykówka Bank BPS Basket Kwidzyn - Polpharma Starogard, mecz ekstraligi mężczyzn, sobota, godz. 18, hala przy ul. Mickiewicza w Kwidzynie

Koszykarze Sokołowa Znicz kończą sezon

, Atlas Stal Ostrów Wlkp. - Polonia Gaz Ziemny Warszawa, Polpharma Starogard Gdański - Victoria Górnik Wałbrzych, Sokołów Znicz Jarosław - Anwil Włocławek, Sportino Inowrocław - Kotwica Kołobrzeg. Pauzują Turów Zgorzelec i Bank BPS Basket Kwidzyn.

W starciu beniaminków lepszy Basket

pozostania w ekstraklasie. Bank BPS Basket Kwidzyn - Górnik Wałbrzych 71:64. Kwarty: 25:16, 18:22, 14:6, 17:17. Bank BPS Basket: King 14 (3), Eldridge 11, Żurawski 11, Tulijković 11 (1), Ansley 10 oraz Andrzejewski 12, Dąbrowski 5 (1), Potulski 0, Mazur 0. Górnik: Zabłocki 3 (1), Montgomery 10, Wichniarz 14

Porażka koszykarzy Basketu w Ostrowie

. Stal Ostrów 94 Bank BPS Basket Kwidzyn 85 Kwarty: 18:14, 28:25, 24:15, 24:31. Stal: Kadziulis 11 (1), Szawarski 10, Oden 8, Hughes 7 (1), Sroka 5 (1) oraz Cota 16 (2), Boykin 13, Freeman 11

Pierwsze zwycięstwo Basketu

. Bank BPS Basket Kwidzyn 85 Atlas Stal Ostrów Wlkp. 78 Kwarty: 27:15, 21:22, 17:17, 20:24. Basket: Garner 27 (4), Dąbrowski 14 (2), Kuebler 12 (1), Dixon 12, Tica 7 (1) oraz Lubeck 10

Nasi w Meczu Gwiazd DBE

Filip Dylewicz (wszyscy Prokom Trefl), Hernol Hall (Polpharma) i Michael Ansley (Bank BPS Basket Kwidzyn). Drużynę poprowadzi Tomas Pacesas (Prokom Trefl), którego asystentem będzie, zaproszony przez władze ligi, Jerzy Binkowski. W przerwach meczu, pomiędzy kwartami, odbywać się będą konkursy wsadów

Koszykówka: Nasze gwiazdy w Warszawie

Wójcik (PBG Basket Poznań). Rezerwowych wybrały władze Polskiej Ligi Koszykówki, a wśród nich znaleźli się: Qyntel Woods, Pat Burke (obaj Prokom), Brandon Wallace (Bank BPS Basket Kwidzyn), Paweł Leończyk, Mantas Cesnauskis (obaj Energa Czarni Słupsk) oraz Javier Mojica (AZS Koszalin) i Kevin Hamilton

Wygrana Kociewskich Diabłów. W Kwidzynie górą Basket

Czarni w pierwszym meczu pewnie wygrali z Bankiem BPS Basket Kwidzyn 90:72. Przed wtorkowym meczem byli więc bliżej awansu do ćwierćfinału play-off, ale potrzebowali do tego zwycięstwa w Kwidzynie. Tam z kolei atmosfera była napięta po tym jak PLK ukarała trenera Basketu Andreja

HOKEJ Energa Stoczniowiec Gdańsk - Cracovia, mecz PLH, pt., godz. 18, mała hala Olivia przy ul. Bażyńskiego w Gdańsku. Bilety: 10 zł. KOSZYKÓWKA Bank BPS Basket Kwidzyn - Górnik Wałbrzych, mecz ekstraklasy mężczyzn, pt., godz. 18, hala przy ul. Mickiewicza w Kwidzynie. Bilety: 20 i 10 zł. Prokom

Koszykarze w telewizji

przegrał jedyny mecz w swojej hali z beniaminkiem Bankiem BPS Basket Kwidzyn. Pod znakiem zapytania stoi występ obrońcy Prokomu Dajuana Wagnera, który cały czas ma kłopoty z kostką. Czarni mają pecha. Przegrali trzy z rzędu mecze z mocarzami ligi - Prokomem, Turowem Zgorzelec i Anwilem Włocławek, choć w

Szósta porażka koszykarzy Turowa Zgorzelec

meczu ustalił wynik spotkania. Turowowi nie pomógł nawet znakomity występ w ataku, gdzie zgorzeleccy koszykarze trafili aż czternaście razy z dystansu - w tym sam kapitan zespołu Robert Witka trafił takich rzutów aż pięć. Bank BPS Basket Kwidzyn - PGE Turów Zgorzelec 74:71 Kwarty: 17:21, 23:18, 15:21

Nowi w Krośnie, Resovii i Sokole

Marcin Malczyk i Mirosław Babiarz zostali nowymi zawodnikami lidera I ligi koszykarzy, MOSiR-u Krosno. 27-letni Malczyk (191 cm wzrostu) w tym sezonie był zawodnikiem występującego w Polskiej Lidze Koszykówki zespołu Bank BPS Basket Kwidzyn. Wystąpił w 10 meczach, w których średnio zdobywał 1.8

: 50, 40, 30, 20 i 10 zł. NASI NA WYJEŹDZIE Hokej Naprzód Janów - Energa Stoczniowiec Gdańsk, mecz PLH, niedziela, godz. 17. Koszykówka Sportino Inowrocław - Bank BPS Basket Kwidzyn, mecz ekstraligi mężczyzn, niedziela, godz. 18.30. Piłka nożna Polonia Warszawa - Arka Gdynia, mecz ekstraklasy

Koszykarze Znicza muszą wreszcie wygrać

Łuszczewski. Początek meczu o godz. 18. Pary 19. kolejki: Atlas Stal Ostrów Wlkp. - Bank BPS Basket Kwidzyn, Polpharma Starogard Gdański - PBG Basket Poznań, Sokołów Znicz Jarosław - AZS Koszalin, Victoria Górnik Wałbrzych - Sportino Inowrocław, Anwil Włocławek - Polonia Warszawa. Mecz Energa Czarni Słupsk

Daleki wyjazd koszykarzy Sokołowa Znicza Jarosław

- kończy trener Szczubiał. Pary 24. kolejki: PBG Basket Poznań - Polonia Gaz Ziemny Warszawa, Energa Czarni Słupsk - Sokołów Znicz Jarosław, Bank BPS Basket Kwidzyn - Victoria Górnik Wałbrzych, Asseco Prokom Sopot - Kotwica Kołobrzeg, Sportino Inowrocław - Atlas Stal Ostrów Wlkp. Mecz PGE Turów Zgorzelec

Koszykówka Bank BPS Basket Kwidzyn - SPEC Polonia Warszawa, mecz ekstraligi mężczyzn, sobota, godz. 18, hala przy ul. Mickiewicza w Kwidzynie. Bilety: 20 i 10 zł. Piłka nożna Rodło Kwidzyn - Elana Toruń, mecz III ligi, sobota, godz. 11, stadion przy ul. Sportowej w

: 10, 7 i 5 zł. Bank BPS Basket Kwidzyn - Asseco Prokom Sopot, mecz ekstraligi mężczyzn, niedziela, godz. 18, hala przy ul. Mickiewicza w Kwidzynie. Bilety: 20 i 10 zł. Piłka ręczna AZS AWFiS Gdańsk - Ruch Chorzów, mecz ekstraklasy kobiet, sobota, godz. 16, hala przy ul. Kazimierza Górskiego w

, 15 i 9 zł. Prokom Trefl Sopot - Turów Zgorzelec, mecz ekstraklasy mężczyzn, sobota, godz. 20, hala przy ul. Goyki w Sopocie. Bilety: 30, 25 i 20 zł. Bank BPS Basket Kwidzyn - Stal Ostrów, mecz ekstraklasy mężczyzn, niedziela, godz. 17, hala przy ul. Mickiewicza w Kwidzynie. Bilety: 20 i 10 zł. Lotos

Koszykówka Bank BPS Basket Kwidzyn - Anwil Włocławek, mecz ekstraligi mężczyzn, piątek, godz. 18.15, hala przy ul. Mickiewicza w Kwidzynie. Wstęp wolny. Asseco Prokom Sopot - Znicz Jarosław, mecz ekstraligi mężczyzn, niedziela, godz. 17, hala przy ul. Goyki w Sopocie. Bilety: 35, 25 i 15 zł. Lotos

. Kazimierza Górskiego (dawna ul. Wiejska) w Gdańsku. Bilety: 8 zł. Młodzież szkolna i studenci wstęp wolny. NASI NA WYJEŹDZIE KOSZYKÓWKA Anwil Włocławek - Bank BPS Basket Kwidzyn, mecz ekstraklasy mężczyzn, sobota, godz. 18. SPEC Polonia Warszawa - Energa Czarni Słupsk, mecz ekstraklasy mężczyzn, niedziela

Polpharma górą w Słupsku

Jeszcze w 26. min było 42:42, ale potem dominowali goście. Kiedy w 37. min wyszli na prowadzenie 68:57, było jasne, że wygrają. Czarnych po raz ostatni prowadził Mirosław Lisztwan. Teraz zespół obejmie trener Gasper Okorn. Dziś Basket Kwidzyn zagra z Anwilem Włocławek, a w niedzielę Asseco Prokom

PBG jest ostatnie

dnie ligi. - Tak to już jest, raz walczysz o mistrza, raz o utrzymanie się. Najgorzej jest wtedy, gdy nie walczysz o nic - mówił Urlep. I chwalił swój zespół: - W ataku zagraliśmy znakomicie. Trzynaście trójek przy 50 proc. skuteczności, to coś wspaniałego. PBG Basket Poznań - Bank BPS Kwidzyn 70:84

Prokom przegrał u siebie z Polonią!

najszybciej - powiedział Logan. Debiutującemu w roli szkoleniowca Banku BPS Basket Kwidzyn Andrejowi Urlepowi nie udało się pokonać AZS Koszalin. Prowadzeni przez Jeffa Nordgaarda goście wygrali 95:84. W tabeli z bilansem 8-2 prowadzą PGE Turów Zgorzelec (czwartkowy mecz z Anwilem Włocławek w TVP Sport o

Koszykówka Energa Czarni Słupsk - Bank BPS Basket Kwidzyn, 3. mecz pre play-off ekstraligi mężczyzn, piątek, godz. 18.30, hala przy ul. Szczecińskiej w Słupsku. Bilety: 35, 25, 20, 15 i 9 zł. Lotos PKO BP Gdynia - Wisła Can Pack Kraków, 1. i 2. mecz półfinału play-off ekstraklasy kobiet, sobota

Koszykówka Bank BPS Basket Kwidzyn - Kotwica Kołobrzeg, mecz ekstraligi mężczyzn, niedziela, godz. 18, hala przy ul. Mickiewicza w Kwidzynie. Bilety: 20 i 10 zł. Prokom Trefl Sopot - Anwil Włocławek, mecz ekstraligi mężczyzn, niedziela, godz. 18.25, hala 100-lecia przy ul. Goyki w Sopocie. Bilety

Grand Prix Sopotu w narciarstwie alpejskim, sobota, godz. 11, Łysa Góra. Zapisy prowadzone będą do godz. 11. Zawody odbędą się w czterech kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. NASI NA WYJEŹDZIE Koszykówka Polonia Warszawa - Bank BPS Basket Kwidzyn, mecz ekstraklasy mężczyzn, sobota, godz. 18

przy ul. Szczecińskiej w Słupski. Bilety: 35, 25, 20, 15 i 9 zł. Bank BPS Basket Kwidzyn - Victoria Górnik Wałbrzych, mecz ekstraligi mężczyzn, sobota, godz. 18, hala przy ul. Mickiewicza w Kwidzynie. Bilety: 20 i 10 zł. Asseco Prokom Sopot - Kotwica Kołobrzeg, mecz ekstraligi mężczyzn, niedziela

Koszykówka Bank BPS Basket Kwidzyn - PGE Turów Zgorzelec, mecz DBE, sobota, godz. 17, hala przy ul. Mickiewicza w Kwidzynie. Bilety: 20, 10zł. Piłka Nożna Lechia Gdańsk - Wisła Płock, mecz 1/8 Pucharu Polski, niedziela, godz. 13, stadion przy ul. Traugutta w Gdańsku. Bilety: 20, 10zł

Znicz z Kowalenko podejmie Sportino

Słupsk, PBG Basket Kwidzyn - Bank BPS Basket Kwidzyn. Pauzują Asseco Prokom Sopot i AZS Koszalin.

Koszykówka Polpharma Starogard Gdański - Bank BPS Basket Kwidzyn, mecz DBE, sobota, godz. 17, hala przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich w Starogardzie Gdańskim. Bilety: 20 i 12 zł. Piłka nożna Rodło Kwidzyn - Zdrój Ciechocinek, mecz III ligi, sobota, godz. 11, stadion przy ul. Sportowej w

Mecz Gwiazd PLK - wystąpi aż 11 Polaków

), Brandon Wallace (Bank BPS Basket Kwidzyn), Paweł Leończyk (Energa Czarni Słupsk), Mantas Cesnauskis (Czarni). Trenerzy: Tomas Pacesas (Prokom), Sebastian Machowski (Kotwica). Południe Pierwsza piątka: Łukasz Koszarek (Anwil Włocławek), Andrzej Pluta (Anwil), Chris Daniels (PGE Turów Zgorzelec), Marko

PLK: Grają Polpharma i Czarni

Czarnych Słupsk. Pozostałe spotkania pomorskich drużyn - Victoria Górnik Wałbrzych - Bank BPS Basket Kwidzyn i Kotwica Kołobrzeg - Asseco Prokom Sopot - odbędą się w sobotę.

Jak Urlep odmienił Basket

. Bank BPS Basket wygrał po raz piąty z rzędu i z bilansem 6-10 zrównał się z mającą dużo większe ambicje Stalą. Ale kto wie, jakie ambicje mają teraz w Kwidzynie? Po dziewięciu porażkach w dziesięciu pierwszych meczach Basket wydawał się pewniakiem do spadku. 17 listopada zatrudniono jednak Urlepa (obok

PLK. Zapaść Czarnych Słupsk

przyszedł Słoweniec Gasper Okorn, z którego sposobu pracy klubowi działacze są zadowoleni. Sęk w tym, że Okorn nie ma wyników - w lidze przegrał 5 z 8 meczów. Wyniki ma za to jego rodak Andrej Urlep, który wygrał z Bankiem BPS Basketem Kwidzyn trzy ostatnie mecze na wyjeździe i pnie się w górę tabeli

Gaspar Okorn już wygrywa

6 oraz Sroka 13 (1), Ingram 11 (3), Ratajczak 8, Cesnauskis 5 (1), Malesa 0. Pozostałe wyniki 9. kolejki: Stal Ostrów - Sportino Inowrocław. Mecze Kotwica Kołobrzeg - Asseco Prokom Sopot, Victoria Górnik Wałbrzych - Bank BPS Basket Kwidzyn i Polonia Warszawa - PBG Basket Poznań odbędą się w sobotę

. Goyki w Sopocie. Bilety: 35, 25 i 15 zł. Bank BPS Basket Kwidzyn - Sokołów Znicz Jarosław, mecz PLK, sobota, godz. 18, hala przy ul. Mickiewicza w Kwidzynie. Bilety: 20 i 10 zł. Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec mecz PLK, sobota, godz. 20.10, hala przy ul