badminton mś

Agnieszka Kocańda

Polki mistrzyniami świata w speed badmintonie!

Janina Karasek w parze z Martą Sołtys zdobyły w niedzielę złoty medal mistrzostw świata w speed badmintonie. Polki pokonały w finale debla kobiet niemiecką parę Andrea Horn, Verena Horn 12:16, 16:7, 16:12. Dzień wcześniej Marta Sołtys zdobyła również brąz w grze pojedynczej, przegrywając dopiero w półfinale z późniejszą mistrzynią, Jasminą Keber.

19-latek z Kędzierzyna-Koźla podwójnym wicemistrzem świata!

Bartłomiej Mróz (MMKS Kędzierzyn-Koźle) jest jedynym sportowcem w Polsce grającym zawodowo w parabadmintona. Właśnie zdobył dwa srebrne medale mistrzostw świata, wcześniej stoczył - kto wie, czy nie jeszcze trudniejszy - bój o zdobycie środków, żeby w ogóle tam wystąpić.

Najważniejsze wydarzenia sportowe roku 2011

Rok 2011 nie jest tak bogaty w wielkie wydarzenia sportowe jak 2010. W kalendarzu nie ma piłkarskich mistrzostw świata czy Europy ani igrzysk olimpijskich. Emocji jednak na pewno nie zabraknie. Dla nas najciekawiej zapowiadają się mistrzostwa świata w piłce ręcznej, mistrzostwa Europy siatkarek i siatkarzy oraz mistrzostwa świata w narciarskich biegach i skokach.

Szachy. Polak mistrzem świata do lat 20 po piorunującej końcówce

jeden z najmłodszych szachistów który zdobył tytuł arcymistrza międzynarodowej federacji szachowej FIDE. Jest wielokrotnym mistrzem Polski. Z zeszłorocznych do lat 20 przywiózł brązowy medal. Nastoletnie gwiazdy sportu. Zobacz siedmioro, którzy osiągnęli najwięcej przed 18-ką » Chińska

SPORT W SKRÓCIE

barwach startował na i dwukrotnie na ME, a także zdobywał medale mistrzostw Polski. Potem przeniósł się do stołecznej Gwardii, gdzie od wielu lat jest trenerem. Oficjalnie zespół narodowy obejmie 2 stycznia, a z zawodnikami spotka się po raz pierwszy na zgrupowaniu w Wiśle. Zagłosuj już teraz

Sport w skrócie

Babica 17. na Na takim miejscu zakończył kolejny start w bilardowych mistrzostwach świata w odmianę 9 bil, które rozgrywane są w Manili na Filipinach, Radosław Babica z Contactu Kielce. W nagrodę otrzyma czek na 3 tys. dolarów. W pojedynku o awans do najlepszej szesnastki kielecki zawodnik

Mijający rok sypnął medalami międzynarodowych imprez [ZOBACZ]

opolskim sporcie w 2013 roku odniósł z kolei ciężarowiec Budowlanych Opole Bartłomiej Bonk, który stanął na najniższym stopniu podium. Jeszcze kilka miesięcy wcześniej nie było pewne nie tylko czy wystartuje w , ale nawet czy w ogóle będzie dźwigał. Jego kariera sportowa stanęła pod znakiem

Jak wygląda egzotyczny sport, w który Polska organizuje mistrzostwa świata? [WIDEO]

najdłuższe mecze trwają do dwóch godzin). Świetnie kształtuje mięśnie łydek, ud oraz pośladków. Najbardziej bezpośredni sport rakietowy - w tenisie stołowym od przeciwnika oddziela nas stół, w tenisie ziemnym i badmintonie - siatka. Squash jest jedynym sportem rakietowym, w którym jesteśmy zmuszeni zajmować

Reprezentacja Polski przyleciała do Wiednia

na obrzeżach miasta. Wokół znajdują się niemal wyłącznie tereny zielone, m.in. dziewięciodołkowe pole golfowe. Amatorzy czynnego wypoczynku mogą skorzystać także z boisk do badmintona, tenisa i squasha. W tym samym ośrodku mieszkali podczas niedawnej wizyty w stolicy Austrii z okazji meczu Pucharu

Racketlon. Cztery rakiety Marty Jeż

tenisowe medale: srebrny w deblu w hali, brązowe w deblu latem i drużynowo w hali. - Wcześniej zagrałam tylko w dwóch turniejach w Polsce - mówi. - Początkowo traktowałam to jako zabawę, ale gdy w listopadzie na pierwszym swoim turnieju zajęłam piąte miejsce i dostałem propozycję wyjazdu na

Nieznane polskie sukcesy z ostatnich kilku lat

-ponga przez badminton, squash po tenis ziemny. W każdym z tych sportów zawodnicy rozgrywają po jednym secie (do 21) według reguł danej dyscypliny. Po rozegraniu czterech setów sumuje się punkty - wygrywa ten, który zdobył ich najwięcej. Jeśli jest remis, po czterech setach decyduje tzw. złoty punkt w

(na różnych dystansach i kategoriach wiekowych) w sumie wystąpiło 2 tys. sportowców. KARATE XIX seniorów w Karate WKF rozpoczęły się w Tokio. W składzie polskiej kadry znaleźli się Szymon Grzywacz, Piotr Szumiło (Bodaikan Szczecin) i Daria Szulc (Kamikaze Gryfino). Zaraz po naszych

Nie pojadą do Aten - lista nieobecnych

Polska Aleksander Waleriańczyk (skok wzwyż) - nie zaliczył minimum Marek Plawgo (400 m ppł) - nie zaliczył minimum Paweł Januszewski (400 m ppł) - nie zaliczył minimum Robert Maćkowiak (400 m) - nie uzyskał minimum w biegu indywidualnym; do sztafety nie dostał nominacji Nadia Kostiuczyk (badminton

przegrała - z piątą na Paulą Paretto z Argentyny oraz w repasażach z Kanadyjką Isabel Latulippe. Mistrzynią świata w tej kategorii została Japonka Ryoko Tani. Vive zaprasza rodziców i opiekunów Spotkanie z rodzicami i opiekunami zawodników trenujących w grupach młodzieżowych organizuje dziś Vive Kielce

Najważniejsze wydarzenia ostatnich 12 miesięcy

została ukarana 10 walkowerami za występy Kadiego Kazadiego w rundzie jesiennej. Z 1. pozycji "wyspiarze" spadli na ostatnią, ale tylko do czasu odwołania. 10. Ogólnopolski Turniej Badmintona Netto Cup z udziałem 200 sportowców. To był najlepszy turniej w historii. Olga Brózda (Poznań) i Błażej

Dwa medale naszego parabadmintonisty w Chinach [ZDJĘCIA]

Południowej, dwóch Chińczyków i zawodnika z Hongkongu. W spotkaniu finałowym turnieju zmierzył się z kolei z aktualnym mistrzem globu Liek Hou Cheah z Malezji. Niestety tak jak przed dwoma laty w finale kędzierzynianin i tym razem musiał uznać wyższość rywala, a mecz zakończył się wynikiem 0:2 (15:21, 19

Polska przegrała z Ukrainą. Fornalik postawił na dwóch legionistów

Rusz się. W sobotę biegówki, trening przed maratonem i badminton. Co jeszcze w Warszawie? W wyjściowym składzie na mecz z Ukrainą znalazł się Łukasik. Legionista stworzył parę dwóch defensywnych pomocników razem z Grzegorzem Krychowiakiem. W 57. minucie, kiedy Polacy przegrywali już 1:3 Fornalik