anna semeniuk

Bartosz Surman

Lubelska rozgrywająca w kadrze na MŚ w Serbii

Trener reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej Kim Rasmussen ogłosił nazwiska 16 zawodniczek, które pojadą na grudniowe mistrzostwa świata w Serbii. W kadrze znalazła się jedna zawodniczka z Lublina - Alina Wojtas.

Pięć lublinianek powołanych do reprezentacji Polski

Trener Kim Rasmussen powołał pięć zawodniczek SPR Lublin na zgrupowanie kadry narodowej oraz mecze towarzyskie z Holandią.

Vistal Łączpol Gdynia - Zagłębie Lubin 20:30. Udany rewanż wicemistrzyń Polski

Środowe spotkanie w Gdyni było powtórką z finału play-off Superligi kobiet ubiegłego sezonu. Tym razem górą były wicemistrzynie Polski, Zagłębie Lubin, które pokonały złote medalistki, Vistal Łączpol Gdynia 20:30

Znamy szeroki skład Polek na MŚ. Niespodzianek nie ma

Maliczkiewicz, Patrycja Mikszto, Anna Wysokińska. Obrotowe: Joanna Drabik, Patrycja Kulwińska, Aleksandra Paluch, Monika Stachowska. Skrzydłowe: Bogna Dybul, Joanna Gadzina, Kinga Grzyb, Katarzyna Janiszewska, Agnieszka Jochymek, Katarzyna Koniuszaniec, Karolina Konsur, Monika Migała. Rozgrywające: Kinga Byzdra

Vistal siłą reprezentacji Polski. Stawić czoła mistrzyniom Europy

zagrają na mundialu. KADRA POLSKI NA MECZ Z CZARNOGÓRĄ: Patrycja Kulwińska, Iwona Niedźwiedź, Katarzyna Janiszewska, Małgorzata Gapska (wszystkie Vistal Gdynia), Karolina Semeniuk-Olchawa, Agnieszka Jochymek (obie MKS Zagłębie Lubin), Kinga Grzyb, Katarzyna Koniuszaniec (obie EKS Start Elbląg

Mniej mistrzyń w kadrze. Znamy skład na Czarnogórę i Czechy

), Karolina Semeniuk- Olchawa, Agnieszka Jochymek (obie Zagłębie Lubin), Kinga Grzyb, Katarzyna Koniuszaniec (obie Start Elbląg), Monika Stachowska, Małgorzata Stasiak (obie Pogoń Szczecin), Alina Wojtas (MKS Lublin), Monika Migała (Ruch Chorzów), Karolina Kudłacz, Karolina Szwed-Orneborg (obie HC Lipsk

Euforia. Jest 17 złoto. MKS Selgros mistrzem Polski! [ZDJĘCIA]

sprzed tygodnia. Na parkiecie mniej było fauli i brutalnej gry w obronie, a zdecydowanie więcej ładnych i kombinacyjnych akcji w wykonaniu obu zespołów. MKS Selgros wyszedł na prowadzenie dzięki bramce Małgorzaty Majerek, ale za chwile drużyna gości wyrównała, po skutecznym rzucie Anny Pałgan z rzutu

Czy SPR zdobędzie 16. złoto dla Lublina już w sobotę?

Globusie nie zasługujemy na złoty medal - mówi na oficjalnej stronie klubu Karolina Semeniuk-Olchawa, która i tak była najlepszą zawodniczką Zagłębia w ostatnich meczach. W Lublinie zawiodła zwłaszcza Kinga Byzdra. Rozgrywająca, która po tym sezonie odejdzie z Lubina do Podgoricy, w niczym nie przypominała

Skrzydła Pogoni zagrożą wicemistrzyniom Polski?

. Więcej problemów z absencjami ma jednak Zagłębie. Od dawna niezdolne do gry są Karolina Semeniuk-Olchawa, Anna Pałgan, Paulina Tracz i Juliana Malta Varela. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 18.30 w Lubinie. Transmisja telewizyjna w Polsat Sport News.

MKS Selgros po raz drugi przegrywa w Lubinie. O tytule zadecyduje piąty mecz

jej samym początku gole zdobyły Gęga, a potem Drabik i przewaga lublinianek wzrosła do pięciu trafień. W dodatku Dzhukeva obroniła rzut karny wykonywany przez Annę Pałgan, a chwilę potem kolejnego gola zdobyła Gęga. Zagłębie pierwsze trafienie w drugiej odsłonie zdobyło dopiero po jedenastu minutach

Pierwszy krok do złota! Ograły Zagłębie po horrorze!

straty. Przyjezdne wykorzystały osłabienie liczebne lublinianek i w 18. minucie po golu Jeleny Bader z kontrataku przegrywały już tylko 7:8 Podopieczne Edwarda Jankowskiego zupełnie nie radziły sobie z dobrą i agresywną obroną Zagłębia. W 23. minucie najlepsza w szeregach gości Karolina Semeniuk-Olchawa

Dwie zawodniczki MKS Selgros Lublin powołane do kadry

. Kulwińska Patrycja - Vistal Gdynia 2. Niedźwiedź Iwona - Vistal Gdynia 3. Janiszewska Katarzyna - Vistal Gdynia 4. Gapska Małgorzata - Vistal Gdynia 5. Zych Aleksandra - Vistal Gdynia 6. Semeniuk - Olchawa Karolina - Zagłębie Lubin 7.

Wielki mecz i wielki sukces polskiej reprezentacji. Zawodniczki Vistalu w półfinale mistrzostw świata!

rzuty karne broniła Anna Wysokińska. Na zespół Kima Rasmussena tego dnia nie było mocnych. Niedźwiedź zdobyła w sumie trzy bramki. Kulwińska jedną. Najlepszą zawodniczką meczu została Karolina Siódmiak (pięć trafień). Pięć goli rzuciła również Alina Wojtas. Obie w przeszłości grały w AZS AWFiS Gdańsk

Puchar Śląska juniorek w piłce ręcznej: Dania - Polska 27:21

Podoba 6, Karolina Semeniuk 4, Katarzyna Wiktorowska 3, Ewelina Przygodzka, Katarzyna Duran i Anna Markiewicz po 2, Karolina Pawlak i Katarzyna Bałazy po 1. 1. Dania 2 4 pkt 54-47 2. Polska 2 2 48-45 3. Rumunia 2 2 42-50 4. Rosja 2 0 49-51 W niedzielę, w ostatnim dniu turnieju zagrają Dania z Rumunią i

Brazylia i Polska przygotowywały się na Pomorzu do MŚ

reprezentować będzie biało-czerwone barwy w Serbii: Wysokińska Anna - SG BBM Bietigheim (Niemcy), Gapska Małgorzata - Vistal Gdynia, Grzyb Kinga - EKS Start Elbląg, Jochymek Agnieszka - MKS Zagłębie Lubin, Niedźwiedź Iwona - Vistal Gdynia, Wojtas Alina - MKS Lublin, Kudłacz Karolina - HC Lipsk (Niemcy), Byzdra

Trzy zawodniczki Vistalu pewne udziału w mistrzostwach świata

Danii, a 31 grudnia wystąpi w turnieju z Energą Koszalin i Pogonią Szczecin. Piłkarki pewne udziału na mundialu: Bramkarki: Anna Wysokińska (SG BBM Bietigheim, Niemcy), Małgorzata Gapska (Vistal Gdynia) Skrzydłowe: Kinga Grzyb, Katarzyna Koniuszaniec (Start Elbląg), Agnieszka

Kadry śląskich drużyn

), Kinga Bryłka (87), Iwona Muszoł (86). Rozgrywające: Barbara Winkler , Małgorzata Liwa (83), Anna Pawlik (74), Olena Pohrebniak (75), Joanna Pastuszczyk (76), Kamila Rzeszutek (86), Agnieszka Ślusarz (82). Skrzydłowe: Joanna Bogusz (78), Barbara Rogocz (79), Anita Semeniuk - Sikorska (80), Anna Strączek

Porażka Zagłębia, remis Jeleniej Góry

, i podyktował dla zespołu z Rudy Śl. rzut karny. Anna Pawlik wykorzystała szansę i doprowadziła ponownie do remisu. Gospodynie próbowały jeszcze przeprowadzić szalony atak, ale akcja Iriny Latyshevskiej nie przyniosła zwycięstwa. AZS Politechnika Koszalińska - Interferie Zagłębie Lubin 28:22 (13:13

Zagłębie Lubin - Łącznościowiec Szczecin 31:15

- twierdzi Zalewski. Z konieczności w zespole Łącznościowca debiutowały dwie kolejne 17-latki. Kołowa Anna Gryglicka leczy anginę, więc zastąpiła ją Iga Dżegan, a na lewym skrzydle Karolina Malisz zastąpiła Magdę Zielonkę, która zrezygnowała z gry w zespole. - Pozytywnie oceniam ich występ, choć grały krótko

Młodzi siatkarze z Tomaszowa i Ozorkowa w czołówce rozgrywek Pucharu Kinder + Sport

: Katarzyna Malinowska 2. Bzura Ozorków - Jakub Kurowski, Kacper Kuropatwa, Seweryn Sztekmiler, Damian Świątkiewicz. Trener: Krzysztof Jurek 3. MKS Banimex Będzin - Maks Semeniuk, Dawid Rak, Szymon Janus, Piotr Samborski. Trener: Paweł Dorecki MVP: Michał Pierko Trójki dziewcząt 1. MKS Dwójka Zawiercie

Mistrzostwa Polski do lat 16 w pływaniu

Nasze województwo na mistrzostwach będzie reprezentować siódemka młodych pływaków z trzech klubów. Będą to: Joanna Kostecka, Beata Winogradow, Ewa Burzykowska ze Zrywu Opole, Anna Krasnowska, Patrycja Ignacy i Artur Semeniuk z MMKS-u Kędzierzyn-Koźle oraz Łukasz Siewierski z MMKS-u Zdzieszowice

Remis Zagłębia, porażka Jelfy

straty. W 53. min było 19:19. Gdańszczanki objęły jednak ponownie dwubramkowe prowadzenie, ale dzięki golom Semeniuk i Kot Zagłębie znowu remisowało. W końcówce akademiczki z Gdańska miały dwa rzuty wolne. Po pierwszym piłka musnęła słupek i wyszła na aut. Drugi był niecelny. Mercus Zagłębie: Kubisztal

Dwie łyżki dziegciu w beczce miodu - SPR po rundzie zasadniczej

różnicy, jaka w tamtym spotkaniu dzieliła obie drużyny. Zwycięski, przynajmniej ligowy (w europejskich pucharach już tak różowo nie było) pochód SPR trwał do końca anno domini 2012, a nowy rok rozpoczął się od hitowego starcia z Zagłębiem i dla kibiców 15-krotnych mistrzyń Polski zaczął się fatalnie. We

Ekstraklasa piłkarek ręcznych: Kolporter Kielce - Zgoda Ruda Śląska, sobota godz. 16

. Wspomagają je młode Agnieszka Ślusarz czy Anna Semeniuk. To będzie trzeci z rzędu wyjazdowy mecz Zgody. Ostatnio drużyna z Rudy Śląskiej przegrywała na boiskach drużyn z czołówki tabeli - w Jeleniej Górze z Vitaralem Jelfa 22:28 oraz tydzień temu w Gdańsku z Natą AZS AWF 22:31. Kielczanki mają natomiast

Ekstraklasa piłkarek ręcznych

(Politechnika, 58. minuta). W 47. minucie przewaga Zagłębia urosła do sześciu goli (19:25). Rzucona 15 sekund przed końcem meczu bramka Anny Tałaj na 28:29 obudziła jednak nadzieje kibiców koszalinianek. Ale piłkę miało Zagłębie. Wynik ustaliła, urywając rozgrywająca Marzena Kot, jedna z autorek sukcesu

. minutą nie trafiły ani razu i Zgoda wyszła na prowadzenie 8:5. Świetnie w śląskim zespole spisywała się Anna Pawlik, która wykazywała się wręcz niewiarygodną skutecznością. I właśnie zatrzymanie Pawlik okazało się kluczem do sukcesu. W drugiej połowie bardzo dobrze w obronie zagrała Renata Jakubowska

Wygrane piłkarek ręcznych Zagłębia i Jelfy

, Kicińska. Zagłębie: Kubisztal, Tshvirko - Sztefan 3, Daszewska 2, Ziółkowska 4, Romańczukiewicz 2, Kot 3, Jakubowska 5, Ciepłowska 6, Jacek 2, Semeniuk 2, Kordić 2, Krynicka. Vitaral Jelfa Jelenia Góra - Zgoda Ruda Śląska 25:23 (15:11) Bardzo zacięty mecz, w którym spotkały się zespoły z czołówki tabeli

Remis piłkarek ręcznych Jelfy, porażka Zagłębia

Młot bramkę na wagę remisu zdobyła Anna Dyba. Vitaral Jelfa: Alberciak, Surma - Pociecha 0, Dyba 3, Młot 4, Stefanowska 0, Saczuk 0, Szafulska 1, Oreszczuk 0, Wypych 6, Jeż 10, Duran 2, Ślusarczyk 0, Buchcic 0. Nata Gdańsk - Mercus Zagłębie Lubin 30:27 (14:11) Od pierwszych minut Zagłębie grało bardzo

Kolporter Kielce - Mercus Zagłębie Lubin 24:25 (13:10)

, ładne gole z dystansu zdobywała Anna Czaplińska. Od stanu 14:13 zespół zdobył pięć goli z rzędu i w 40. min wygrywał już 19:13. Upragnione punkty wydawały się bardzo blisko. W 43. min było 20:14. Wtedy rozpoczął się dramat kielczanek. Artsiomenka już nie miała siły zdobywać kolejnych goli, a poza tym

Porażki piłkarek ręcznych

rzutem prze całe boisko zdobyła bramkę. W ataku brylowała natomiast Anna Świszcz. Lubinianki z minuty na minutę grały coraz słabiej i bez wiary w zwycięstwo. Podopieczne Bożeny Karkut zupełnie nie mogły sobie poradzić ze szczelną obroną rywalek. W defensywie również było gorzej niż w poprzednich