Krzysztof Zaborowski, orlen-liga.pl

Legionovia z nowym szyldem. Celem play-off Orlen Ligi

Nowy sponsor tytularny, przebudowana drużyna z nowym trenerem, która powalczy o play-off Orlen Ligi - tak w sezonie 2013/14 będzie wyglądała Siódemka SK bank Legionovia.

Pierwsza porażka siatkarek Impelu Wrocław w sezonie

Po trzech efektownych wygranych z rzędu siatkarki Impelu Wrocław przegrały pierwszy mecz w sezonie. Wrocławianki uległy na wyjeździe Siódemce SK Bank Legionovia Legionowo 1:3.

Cztery sety Pałacu z Siódemką [ZDJĘCIA]

Punkt był blisko, ale siatkarki Pałacu nie zdołały doprowadzić do tie-breaku. Siódemka pokonała bydgoszczanki 3:1 - zasłużenie.

Spokój w końcówkach i solidna gra w bloku. Chemik dobrze zaczął rundę play-off.

- między innymi dzięki dobrej grze na linii blok-obrona - policzanki wywalczyły w drugiej połowie seta (16:12). Ta przewaga pozwoliła im kontrolować dalszy przebieg partii i spokojnie triumfować 25:17. Inauguracyjną część meczu potężnym punktowym serwisem zakończyła kapitan Anna Werblińska. W drugiej

Muszynianka: błąd gonił błąd

Tylko w pierwszej partii mistrzynie Polski dotrzymywały kroku Francuzkom. A to raz zmobilizowała asem Anna Rybaczewska, a to znowu postraszyła rywalki z drugiej linii Natalia Bamber. Dzięki temu średnio grające Małopolanki deptały rywalkom po piętach. Podczas przerwy (17:21) trener Bogdan Serwiński

Sezon dla cudotwórcy. Pałac zaczyna walkę w lidze siatkarek

, Magdalena Mazurek, Ivana Plchotova (Czechy) Impel Wrocław - Frauke Dirickx (Belgia), Maren Brinker (Niemcy), Joanna Kaczor Budowlani Łódź - Anita Kwiatkowska, Olga Tracz (Ukraina), Noris Cabrera (Kuba) Siódemka Legionowo - Anna Rybaczewska (Francja), Berenika Tomsia, Tamara Rakić (Serbia)

Najbliższy rywal Beef Master Budowlanych przeprasza kibiców. Za co?

, Aleksandra Wójcik, Anna Rybaczewska, Olga Raonić, Katarzyna Witczak, Piotr Olenderek, Christian Verona, Robert Strzałkowski, Jolanta Studzienna, Maciej Kosmol".

Siatkarki Chemika dały szansę Legionovii tylko w drugim secie

kolejnej partii. Zdobyły 12 punktów z rzędu i prowadziły 12:1. Ambitne przyjezdne zerwały się jeszcze do walki, ale nie miały szans zagrozić Chemikowi. Policzanki po raz kolejny wygrały do 13 i cały mecz 3:1. Na MVP została wybrana Anna Werblińska. Za tydzień, na zakończenie pierwszej rundy, policzanki

Orlen Liga. Siatkarki Legionovii przegrały po tie-breaku z Budowlanymi Łódź

wśród kandydatów do zdobycia mistrzostwa Polski. Do tego punkt urwała brązowym medalistkom z poprzedniego sezonu - Muszyniance Muszyna. Na trybunach Areny Legionowo zasiadł w sobotę Mirosław Rybaczewski, legenda polskiej siatkówki, a prywatnie ojciec występującej w Legionowie Anny Rybaczewskiej

Szpital przed Ligą Mistrzyń

atakujących równy mecz musi w końcu zagrać Anna Rybaczewska. Jak na razie kapitan reprezentacji Francji ma z tym ogromne kłopoty. - Sam nie wiem, czego mogę się po niej spodziewać. Jeszcze nie znam tej dziewczyny - mówi szczerze Serwiński. Dzisiejsze spotkanie transmituje Polsat Sport oraz Radio Kraków (godz

Piła już od dawna nie boi się Rawwy

Francuski mistrz Racing Cannes nigdy dotąd nie wygrał w meczu przeciwko pilskiej drużynie w Polsce. A teraz, z Anną Rybaczewską (dawniej grała w Muszyniance) i Straszimirą Filipową (dawniej Kalisz) ekipa Cannes wyglądała nad wyraz swojsko. Pilanki w ogóle się jej nie bały. W pierwszym secie

Muszynianka w wielkim dole

bydgoszczanki zdobyły sześć punktów z kolei. Przyjęcie było najsłabszym elementem gry Muszynianki. Siatkarki Centrostalu celowały w libero Magdalenę Banecką i Annę Rybaczewską, skutecznie utrudniając jej grę w ataku. - Bydgoski zespół zagrał bardzo ładnie, a my ponosimy konsekwencje Ligi Mistrzyń, bo ostatnio w

Chemik kontra tuzy żeńskiej siatkówki

przerwie między rozgrywkami dołączyły do zespołów. Największe zmiany w tym czasie przeszła Muszynianka. Działacze klubowi niezadowoleni z wyników uzyskiwanych w poprzednim sezonie zrezygnowali z usług większości siatkarek. Odeszły: Anna Rybaczewska, Dominika Sieradzan, Tina Lipicer, Ewa Cabajewska czy

Dream team Serwińskiego startuje po złoto

Sosnowiec), Przybysz (Rebecchi Volley Rivergaro). Odeszły: Ewa Cabajewska (MKS Dąbrowa Górnicza), Anna Rybaczewska (RC Cannes), Tina Lipicer (CSKA Moskwa), Ewelina Tsvetanowa (Karsiyaka Izmir), Ingrid Siscovich (liga włoska), Magdalena Banecka (Stal Mielec), Maja Soja (Budowlani Toruń), Anna Szydełko (AZS

Nafta Piła zafundowała widzom dreszczowiec

nie radziła sobie tak dobrze jak Bełcik. Muszyna popełniła sporo błędów w ataku, gdy wielokrotnie biła po autach. Popsuła też kilka zagrywek i dołożyła do tego niemoc w przyjęciu. Pilanki upodobały sobie zwłaszcza wracającą do polskiej ligi Annę Rybaczewską i męczyły ją niemiłosiernie. Nafta

Kontuzja Anny Barańskiej w siatkarskich derbach Wielkopolski

wylądowała na przeciwległej trybunie. Złość nie pomogła. Skuteczny atak wyprowadziła nawet niewysoka (174 cm) rozgrywająca Archangielska! Zrobiło się 14:12 dla poznanianek. Tej przewagi nie udało się im jednak utrzymać za sprawą Anny Barańskiej. Liderka Winiar jest ostatnio w słabszej dyspozycji, ale gdy

Mieleckie siatkarki zrealizowały plan

starały się jak mogły, to wyjść zwycięsko z konfrontacji z takimi zawodniczkami jak choćby Anna Rybaczewska czy Natalia Bamber było im niezmiernie ciężko. - Nie liczę teraz na łut szczęścia. Wygląda na to, że pomalutku musimy myśleć o barażach - podsumował zrezygnowany Wiśniewski po porażce w Muszynie