anna pamuła

mp

Anna Pamuła w Meblotapie

KOSZYKÓWKA. Ekstraklasa kobiet. Kolejną zawodniczką, która podpisała kontrakt z Meblotapem AZS Chełm jest młoda rozgrywająca Anna Pamuła, absolwentka SMS Warszawa i młodzieżowa reprezentantka Polski

Anna Pamuła rozpoczyna treningi ze Starym Browarem-AZS Poznań

Koszykarka z Chełma dołączy do drużyny w środę

AZS Poznań ma już sześć koszykarek

Dwie kolejne zawodniczki, które podpisały umowy z akademickim klubem to Joanna Lorek i Anna Pamuła

Pamuła w Starym Browarze-AZS Poznań?

pozyskanie środkowej młodzieżowej reprezentacji Polski Anny Pamuły (niespełna 20 lat, 180 cm wzrostu). Zawodniczka ta - nazywana przez koleżanki "Pumą" - występowała ostatnio w Meblotapie Chełm, ale grała niewiele (średnio przez 15 minut w meczu) i mało efektywnie (tylko 3,3 pkt i 1,7 zbiórki). W

Porażka brzeskich koszykarek

, Anna Pamuła 2, Agata Rafałowicz 1, Olga Pacyńska 0. Cukierki Odra Brzeg: Ludmiła Lyubarska 10, Shantia Owens 10, Khaili Sanders 9, Justyna Daniel 9, Joei Clyburn 6, Daria Cybulak 5, Magdalena Rzeźnik 2, Marta Szymańska 0.

Politechnika nie potrzebuje Karwowskiego

powrocie ze zwolnienia lekarskiego Leszek usiądzie na ławce i będzie grał dalej - zapowiada Dolecka. Polonia 2011 nie ma obecnie prezesa po rezygnacji Waltera Jeklina, który kilka tygodni temu został wiceprezesem Asseco Prokomu Gdynia. Prokurentem w spółce nazywającej się obecnie KSP PL2011 jest Anna

AZS rządzi w Poznaniu

wznowieniu gry za 3 pkt trafiły Amy Sanders i Anna Pamuła i zrobiło się 67:47. To był dziewiąty rzut z dystansu akademiczek, a niedługo później Pamuła trafiła po raz 10.! W 35 min przewaga AZS wzrosła do rekordowych 22 pkt (75:53). - Presja była ogromna. Nawet gdy prowadziłyśmy różnicą 20 pkt i siadałam na

AZS Poznań zabija swoich przeciwników

11 pkt, a w ostatniej minucie powiększyły ją do 14. Gdy bowiem rywalki niebezpiecznie się zbliżyły, natychmiast któraś z koszykarek Inei odpowiadała im udaną akcją. Także rezerwowa Anna Pamuła, która trafiła spod kosza, a po chwili zanotowała przechwyt i rozpoczęła kontratak, po którym kosza na 76:66

Koszykarskie wieści

OSTRÓW. Skrzydłowa młodzieżowej reprezentacji Polski Anna Pamuła będzie mogła wystąpić w barwach Starego Browaru-AZS Poznań w niedzielnych derbach z Ostrovią Ostrów Wlkp. - Mamy już wszystkie dokumenty z jej macierzystego klubu Stali Stalowa Wola oraz Meblotapu Chełm, w którym grała ostatnio. W piątek

, Reda Aleliunaite-Jankowska 13, Joanna Jarkowska 8, Małgorzata Myćka 8, Agata Rafałowicz 5, Beata Krupska-Tyszkiewicz 5, Weronika Idczak 5, Joanna Lorek 3, Paulina Dąbkowska 2, Anna Pamuła 0, Marlena Wdowczyk 0

Koszykarki AZS Poznań w komplecie

Aleliunaite-Jankowska. Wiadomo też, że w poznańskim klubie nie będzie już występować Małgorzata Kaniowska. Być może w Poznaniu pozostanie Anna Pamuła - jest też opcja pozyskania jej koleżanki z SMS Warszawa Edyty Błaszczak. - Wszystko zależy od tego, ile będzie trzeba zapłacić ich byłym klubom, SMS w

AZS w Izraelu, zawodniczka bierze ślub

często jeździć do Poznania - mówiła Sibora w ubiegłym tygodniu. Rozgrywająca Inei klubu jednak nie zmieni. Wcześniej dwuletnią umowę z AZS podpisała także Agata Rafałowicz. Oprócz nich ważne kontrakty z Ineą mają jeszcze Weronika Idczak, Małgorzata Myćka, Anna Pamuła, Natalia Mrozińska, Joanna Jarkowska

W sobotę brzeskie koszykarki zakończą meczem w Krakowie pierwszą rundę ligowych spotkań

zakończyły się fiaskiem. - Rozmawialiśmy z Joanną Górzyńską ze Ślęzy, ale ona wybrała Chełm. Sama się do nas zgłosiła Anna Pamuła, ale gdy tylko wszyscy się dowiedzieli, że rozwiązała w Chełmie kontrakt, to podkupił nam ją Poznań - tłumaczy Krauze. - Zespół musimy jednak wzmocnić. Teraz szukaniem nowych

Inea przegrała z drużyną doskonałą

parkiecie sporo minut - Jelena Skerović prawie 36, Anna DeForge 34, a Candice Dupree 30.Co prawda w drugiej kwarcie wiślaczki wygrywały już 30:17, ale kilka świetnych akcji Joanny Jarkowskiej sprawiło, że po pierwszej połowie AZS tracił do rywalek tylko punkt. - Będą się denerwować - motywował swoje

ŁKS Siemens przegrał trzeci mecz z rzędu

Koszykarki ŁKS Siemens, podopieczne trenera Mirosława Trześniewskiego, rozpoczęły spotkanie stremowane. Po akcjach Agaty Rafałowicz i Anny Pamuły gospodynie pod koniec drugiej kwarty prowadziły 26:20. Ale Jennifer Humphrey, Sylwia Wlaźlak i Edyta Koryzna nie pozwalały akademiczkom na uzyskanie

Dołgorukowa odchodzi z Meblotapu

wczoraj prezes Baran. Nieoficjalnie wiadomo, że zawodniczka inaczej oceniała swoją grę i nie zgodziła się na obniżenie kontraktu. Dołgorukowa jest trzecią zawodniczką, która odeszła w ostatnim czasie z Meblotapu - wcześniej zrobiły to, z różnych powodów, Tatiana Łowiec i Anna Pamuła. W dzisiejszym meczu

Ekstraklasa koszykarek - AZS - CCC 55:57

kosza i mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Polkowic. AZS - Monika Ciecierska 18, Natalia Mrozińska 12, Beata Krupska-Tyszkiewicz 10, Aleksandra Karpińska 7, Monika Sibora 5, Joanna Lorek 2, Reda Aleliunaite-Jankowska 1, Anna Pamuła 0; CCC - Olga Żytomirska 14, Edyta Koryzna 11, Justyna Kłosińska

Niewiele brakowało, by przegrały do zera

rówieśniczek bardzo dobrze wypadła Weronika Idczak (22 pkt, 7 asysty, 6 zbiórek i 5 przechwytów), nieźle Agata Rafałowicz i Anna Pamuła, sporo walczyła, choć nie zawsze z dobrym skutkiem Paulina Dąbkowska. W drugiej połowie emocje przybrały inny wymiar. W trzeciej kwarcie wszystko wskazywało na to, że SMS

Ostre przetarcie Wisły przez Euroligą

Jarkowskiej AZS do przerwy przegrywał tylko 38:39. - Zabrakło koncentracji - tłumaczyła Agnieszka Pałka, centerka Wisły. Jelenie Skerović zdarzył się niecelny rzut spod samego kosza, Marcie Fernandez głupi faul w ataku, Annie Wielebnowskiej rzut, który nawet nie doleciał do obręczy, a Annie DeForge podanie

Wielkopolska koszykówką stoi

miała za dużo strat w Gorzowie, lepiej nawet od niej spisywała się Agata Rafałowicz. Z kolei Anna Pamuła gra tylko na treningach - narzeka Haber. W sobotę już czwarty mecz we własnej hali zagra Duda Leszno. Tym razem leszczynianki zmierzą się z czwartą drużyną poprzedniego sezonu - AZS Gorzów Wlkp

Co by było bez tej Djenebou Sissoko

Walich była przeziębiona, Małgorzata Mycka czuje ból łękotki, a Anna Pamuła ma zapalenie kaletki w rzucającej lewej ręce. - Nie było dnia, bym miała cały zespół na treningu - opowiada trenerka Inei. Katarzyna Dydek obawia się przewagi wzrostu rywalek na obwodzie: - To może być

Duda Leszno - Inea AZS Poznań 77:72 w derbach Wielkopolski

grały już nieźle i obnażyły wszystkie braki swoich rywalek. Przede wszystkim słabą grę w obronie - i na obwodzie, i pod tablicami. Rewelacyjnie spisywała się rezerwowa rozgrywająca Anna Talarczyk, którą wspomagała Agnieszka Makowska, a pod koszami także Daria Mieloszyńska. Leszczynianki zdobyły 15 pkt z

Spacerek Wisły Can-Pack

Sibory nie pokazały nic godnego uwagi. Tymczasem Wisła grała najmniejszym nakładem sił, niemalże bez defensywy. Co krakowianki straciły w obronie, szybko odrabiały w ofensywie, głównie za sprawą trójki Amerykanek: Candice Dupree, Anny DeForge i Kary Braxton, najlepiej punktujących w zespole. Po zmianie

Koszykarki Starego Browaru-AZS Poznań grają w środę w Arenie z Lotosem Gdynia

dostaną rezerwowe, zwłaszcza młode Natalia Mrozińska i Anna Pamuła. - Niech się sprawdzą w starciu silnym rywalem. Jak długo będą grać, to będzie zależeć od rozwoju sytuacji - mówi Herkt. Poznański zespół był bliski pokonania Lotosu już w grudniowym spotkaniu w Arenie. Stary Browar przegrał wtedy 62:67

Wisła Can-Pack wygrywa z przewagą 51 punktów!

zaprezentowała się Anna DeForge, która nie zdobyła nawet punktu mimo sześciu rzutów. Z powodu choroby w Wiśle nie zagrały Agata Gajda i Anna Wielebnowska. W czwartek (godz. 18) drugie spotkanie. Gra się do trzech zwycięstw. Wisła Can-Pack Kraków 87

Prezes Klepka: być w trójce - to nasz cel

- kontuzjowana jest Monika Ciecierska, którą czeka tydzień przerwy. W pierwszej piątce zastąpi ją brązowa medalistka uniwersjady Anna Pamuła. Po kilku dniach przerwy, spowodowanych urazem pięty, do gry wraca za to Beata Krupska-Tyszkiewicz, która wczoraj wznowiła treningi.

Meblotap AZS Chełm - Wisła Can-Pack Kraków 69:70

krakowianki natychmiast zredukowały straty do bezpiecznych rozmiarów. W ostatniej minucie tej kwarty z kolei Wisła miała dziewięć punktów przewagi, ale w ciągu 60 sekund po czterech osobistych Anny Kędzior i rzucie z gry Anny Szyćko stopniała ona do trzech (32:35). Rywale dysponowali odmiennymi atutami

Meblotap czwarty w turnieju w Brzegu Opolskim

. - Anna Kędzior 14, Anna Pamuła 12, Anna Szyćko 11 i Piątkowska 10. Najlepsze w wykonaniu Meblotapu było, mimo porażki, trzecie spotkanie ze zwyciężczyniami turnieju ŁKS Łódź. Chełmianki przegrały je 81:83, ale prowadziły przez większość meczu. Ponownie bardzo skuteczna była Piątkowska (17 pkt

Olga Muraszkina w Meblotapie

, jakie ostatnio zaszły w zespole. Odeszły z niego Tatiana Łowiec i Anna Pamuła. Łowiec nie zgodziła się na zmniejszenie kontraktu, jaki zaproponował jej zarząd. Pamułę szefowie klubu chcieli zatrzymać, ale ze względów oszczędnościowych dążyli do zmiany jej statusu na wypożyczenie. Macierzysty klub

Nasze koszykarki trzeci raz z rzędu w czwórce!

mniej boli ją ręka). I wtedy to nasze koszykarki zdobyły 10 pkt z rzędu. Trzema przepięknymi przechwytami popisała się Anosike, a "trójki" dały Justyna Maruszczak i Anna Breitreiner. Inea nie poddała się. Wiele krwi psuła nam utalentowana 20-latka Agnieszka Skobel (11 pkt w pierwszej połowie

Pożegnanie Inei-AZS nie było złe

że Gorzów przejął inicjatywę po trafieniach Nkoliki Anosike i Anne Breitreiner. Inea miała jednak szanse doprowadzić choćby do dogrywki - na 10 sekund przed końcem meczu poznanianki zaczynały akcję z połowy boiska. Rzut za 3 pkt Anny Pamuły był jednak niecelny. - Znam trochę Darka i wiem, że nie jest

Wszystkie kwarty dla Wisły

musiała zejść Dorota Gburczyk. W Wiśle nie ma wielu Polek, które są w stanie grać na poziomie tego zespołu. A kiedy kontuzjowana jest Anna Wielebnowska, są tylko dwie: Kobryn i właśnie Gburczyk. Przepisy PLKK mówią, że w każdym zespole na parkiecie muszą przebywać dwie Polki, więc Wisła znalazła się w

Wisła Kraków - Stary Browar-AZS Poznań 53:59

popełniła najskuteczniejsza na parkiecie Olga Pantelejewa (aż 18 pkt w pierwszej połowie!). Dobre zmiany dały jednak Anna Pamuła i Małgorzata Kaniowska. Ta ostatnia w ważnym momencie, na początku czwartej kwarty, oddała celny rzut za 3 pkt, a później dwukrotnie "złapała" rywalki na faulach w ataku

Beata Krupska-Tyszkiewicz wraca do Poznania

zmiana w podstawowej piątce akademiczek - ważne umowy z Ineą mają bowiem Joanna Jarkowska, Monika Sibora i Reda Aleliunaite-Jankowska, zaś Monika Ciecierska, zdaniem działaczy, też uzgodniła warunki nowego kontraktu. W rezerwie pozostaną zaś m.in. Weronika Idczak, Anna Pamuła, Małgorzata Myćka czy

Nieudany początek koszykarek AZS Poznań

skład, który obecnie ma do dyspozycji trener Roman Skrzecz, wystarczy do pokonania każdego rywala w Polsce. W drugiej kwarcie poznanianki uwierzyły, że są w stanie napsuć krwi swoim rywalkom. Za 3 pkt trafiła Anna Pamuła, spod kosza rzucała Joanna Jarkowska, a Monika Sibora punktowała z rzutów wolnych

Trudne mecze coś im dają

. Tyle że w czwartej kwarcie po serii rzutów Justyny Żurowskiej gorzowianki wygrywały nawet 62:51. Celne "trójki" Anny Pamuły i Moniki Sibory dały jeszcze poznaniankom nadzieję - w 37. min było już tylko 59:62, a na minutę przed końcem - 63:66. Po chwili dwukrotnie spod samego kosza nie trafiła

Przed meczem Lotos VBW Clima Gdynia - Meblotap AZS Chełm

Lotos w tym sezonie jeszcze nie przegrał żadnego meczu i trudno sobie wyobrazić, żeby miało do tego dojść dzisiaj. Meblotap od grudnia przechodzi burzliwe zmiany, które się już zakończyły. Z zespołu odeszły trzy zawodniczki - Tatiana Łowiec, Anna Pamuła i Oksana Dołgorukowa, przybyło zaś sześć nowych

Cukierki Odra Brzeg - Meblotap AZS Chełm 73:66

przerwy prowadziły trzema punktami, a na dwie minuty przed końcem drugiej kwarty ich przewaga wynosiła nawet dziesięć punktów (32:22). Wypracowały ją dzięki dobrej grze w tym okresie Oksany Dołgorukowej, Doroty Piątkowskiej, kontrom w wykonaniu Tatiany Łowiec (na zdjęciu), Anny Szyćko i Anny Kędzior

Drugie w sezonie zwycięstwo koszykarek SMS

z syreną trafiła Magdalena Skorek i na tablicy widniał remis 68:68. Szok! Dogrywka to już horror. Wynik zmieniał się z minuty na minutę, ale żadnemu z zespołów nie udawało się odskoczyć choćby na dwa kosze. 76:76 i ostatnia akcja meczu. Piłka dla SMS. Paulina Pawlak podaje do Anny Błaszczak, a ta

AZS Poznań i Ostrovia zgłoszone do rozgrywek

Kraków i wątpliwe, aby poznański klub zdołał ją utrzymać. - Chcemy, by w naszej drużynie zostały Natalia Mrozińska i Anna Pamuła, jest kilka byłych zawodniczek Quay, które też zgłosiły chęć powrotu. Mamy na oku również koszykarki SMS Warszawa, zamierzamy też rozejrzeć się na rynku białoruskim - opowiada

Stary Browar-AZS Poznań - Lotos Gdynia 74:60

poznanianki odrobiły te straty. Wtedy Herkt dał szansę występu rezerwowym - Małgorzacie Kaniowskiej i Annie Pamule. Po ich wejściu gra nie układała się najlepiej i od początku czwartej kwarty na parkiet wróciły Pantelejewa i Beata Krupska-Tyszkiewicz. Ta ostatnia świetnie dyrygowała poczynaniami koleżanek

Koszykarskie emocje w Ostrowie Wlkp.

kontuzji w niedzielę nie zagra najwyższa zawodniczka Ostrovii Marta Korgiel. W tej sytuacji cały ciężar walki pod koszami z wysokimi zawodniczkami z Poznania spadnie na barki Ilony Mądrej. W ekipie z Poznania na pewno zadebiutuje skrzydłowa polskiej młodzieżówki Anna Pamuła. Wczoraj została uprawniona do

Przed meczem Meblotap AZS Chełm - Lotos VBW Clima Gdynia

/ wzrost 163 cm), Małgorzata Pietraś (1980/187), Anna Szyćko (1978/172), Agnieszka Pazur (1979/175), Anna Kędzior (1977/182), Magdalena Czajkowska (1979/169), Daria Cybulak (1981/177), Dorota Piątkowska (1977/186), Tatiana Łowiec (1982/171), Oksana Dołgorukowa (1973/185), Anna Pamuła (1984/180). Przybyły

Koszykarki KSSSE AZS PWSZ trafiły w dziesiątkę

szkoleniowiec akademiczek. Na minutę przed końcem spotkania Joanna Walich trafiła za dwa i KSSSE AZS PWSZ wygrywał tylko 66:63. Tak jak przez cały mecz i w decydującym momencie gorzowianki pokazały przykładny spokój oraz dojrzałość. Do kosza trafiały już tylko Zohnova i Anna Breitreiner. - A kibice mieli fajne

Ocena występów koszykarek AZS Poznań

czterech kolejkach (to dzięki niej AZS wygrał z Meblotapem Chełm), później spisywała się słabo. Nasza ocena 2 Anna Pamuła (1 pkt) Była reprezentantka polskiej młodzieżówki do AZS Poznań trafiła w ostatniej chwili i pewnie tego żałuje. Nie dostawała bowiem wielu szans do pokazania się - w dwunastu

AZS Poznań bez Tomasza Herkta

Herkta wątpliwe jest, aby w Poznaniu pozostała Beata Krupska-Tyszkiewicz, która świetnie rozumiała się z tym szkoleniowcem. Niewykluczone, że z drużyny z ubiegłego sezonu, teraz pozostanie tylko część nazwy i kilka koszykarek rezerwowych: Natalia Waligórska, Anna Pamuła czy Małgorzata Kaniowska. Szefowie

Meblotap AZS Chełm - ŁKS Łódź 61:67

Meblotapu od początku walczyły bardzo zmobilizowane, do końca meczu utrzymywały wysokie tempo gry. W pierwszej kwarcie uzyskały nawet przewagę nad trzecią drużyną poprzedniego sezonu. Poddane silnej presji zawodniczki ŁKS popełniały wiele błędów, które wykorzystywały gospodynie. W czwartej minucie rzut Anny

BS Sure Shot Wołomin - Meblotap AZS Lublin 78:58. Dymisja Depty

w meczu 63:35, które mimo wejścia zawodniczek rezerwowych zmniejszyło się tylko nieznacznie w czwartej kwarcie. Postawę Meblotapu najlepiej podsumowała zdobywczyni 15 punktów Anna Szyćko: - Brak słów. Pokazałyśmy strasznie słabą koszykówkę zarówno w obronie jak i w ataku. Naprawdę trudno mi to

Inea-AZS Poznań

) sezon 2006/07 Inea-AZS 5 min 1,2 pkt 0,4 zb sezon 2005/06 Olimpia Poznań (I liga) nr 11 Anna Pamuła (obrońca, 23 lata, 180 cm

Koszykówka. PLKK: Wisła Can-Pack Kraków - AZS Poznań 78:56

trener AZS-u Grzegorz Szajek pieklił się podczas przerwy: - Nie możemy tak grać, że każdy rzut Wisły to są punkty dla nich. Ale kobieta zmienną jest i za moment to wiślaczki straciły osiem punktów w dwie minuty. A najskuteczniejszej w Wiśle Annie DeForge zdarzało się nie trafić do pustego kosza. Dobrze

Wielkopolski spec sportowy

rozgrywającej gra w swym zespole: a) Anna Pamuła, koszykarka Inea-AZS Poznań b) Okeisha Howard, koszykarka MUKS Poznań c) Małgorzata Cieśla, siatkarka AZS AWF Poznań d) Fernanda Janaina Cassia de Oliveira, siatkarka Winiar Bakalland Kalisz