anna nijaki

Filip Łazowy, Warszawa

Bijatyka w meczu Nova Trading/Kani z SMS Warszawa

Bijatyka między zawodniczkami, wstrząśnienie mózgu Anny Nijaki i 16-punktowa porażka - to efekt pojedynku koszykarek Nova Trading/Kani w Warszawie.

Przedwczesny koniec sezonu toruńskich koszykarek

Koszykarki Nova Trading/Kania przegrywając z Unią Swarzędz odpadły z dalszej rywalizacji o awans do ekstraklasy. Porażka w tym spotkaniu oznacza także dla podopiecznych Macieja Broczka koniec zmagań ligowych w tym sezonie.

Nova Trading/Kania rozpoczyna rywalizację z Unia Swarzędz

- stwierdził Broczek. Nova Trading/Kania wystąpi w tym spotkaniu w pełnym składzie. Anna Nijaki, która za kopnięcie rywalki w meczu w Warszawie otrzymała przewinienie dyskwalifikujące także będzie do jego dyspozycji. Trener zawodniczek z grodu Kopernika liczył na wzmocnienie drużyny Żanetą Karwat, ale z powodu

Tomasz Bednarek walczy w turnieju mistrzowskim

, 6:1. W kolejnym meczu Bednarek zmierzy się z Radosławem Nijakim z "AZS-u Poznań. Najwcześniej z turniejem pożegnał się Wiktor Skugariew (Bo-Go Szczecin), który w drugiej rundzie eliminacji przegrał w trzech setach z Piotrem Szczepanikiem (WKT "Mera" Warszawa). W pierwszej rundzie

AZS/UMK gra we Wrocławiu

może mieć kłopot właśnie z obsadą składu wśród wysokich koszykarek, bowiem również Anna Nijaki dopiero wznowiła treningi po tym, jak skręciła kostkę. - Naszych rywalek nie widzieliśmy wcześniej ani razu, więc trudno ocenić ich siłę. Ale trochę informacji o beniaminku mamy - przede wszystkim są tam

Inauguracja I ligi kobiet

Dobrzelecka, Dominika Gnaś, Anna Rumińska, Magdalena Budzińska, Katarzyna Januszek, Anna Mrówka, Monika Drozdowska skrzydłowe: Katarzyna Maksel, Patrycja Czajkowska, środkowe: Anna Nijaki, Katarzyna Rzemień, Martyna Hołownia

Porażka Nova Trading/Kani w inauguracji play-off

przewagi i w 34 min. na tablicy wyników było 65:65. Jednak z dystansu trafiła Anna Talarczyk, a chwilę później w ataku pomyliła się Ewelina Zaniewska. Szybka kontra gospodyń zakończyła się sukcesem. Na pięć minut przed końcem pojedynku koszykarki ze Swarzędza wygrywały 71:65. Już do końca meczu koszykarki

Zwycięstwo koszykarek Kani/AZS w I lidze

parkiecie przebywały głównie rezerwowe. W ekipie Kanii/AZS najlepszą zawodniczką na parkiecie była Jolanta Sowińska-Broczek, która praktycznie w ciągu trzech kwart zdobyła ponad połowę całego dorobku meczowego przeciwniczek. Nieźle z konstruowania akcji wywiązała się Anna Rumińska, która zanotwała 5 asyst

Katarzyna Bosacka: "W mojej kuchni nie ma kompromisów"

Jak ćwiczy Ania Mucha, Kasia Zielińska i Anna Popek? Zapytaliśmy! Magda Derewecka: Zawsze byłaś zainteresowana zdrowym odżywianiem i zdrowym stylem życia? Katarzyna Bosacka: Zawsze smakowało mi domowe jedzenie, bo wychowałam się w rodzinie, w której zarówno mama, jak i tata gotowali. Mama jest

Koszykarki AZS/UMK rozpoczynają rozgrywki

zawodniczki, które rok temu grały w rezerwach, nie są wiele słabsze od tamtej ekipy. Na pewno mają duży potencjał i warto je ogrywać z myślą o przyszłości. not. rzek Kadra AZS/UMK Kamila Dobrzelecka, Katarzyna Maksel, Monika Karpińska, Agnieszka Meszyńska, Anna Mrówka, Justyna Nieznalska, Anna Nijaki Ilona

Zaległy mecz AZS/UMK

Torunianki miały zmierzyć się z zespołem ze Śląska już w sobotę, ale wtedy Anna Rumińska (na zdjęciu) i Katarzyna Maksel walczyły w Warszawie w turnieju akademickim. Obie koszykarki wczoraj były wyraźnie zmęczone, a ta pierwsza nie zdołała zdobyć żadnego punktu. W 22 min. oba zespoły zgromadziły po

Kania lepsza od Piątki Tczew

torunianki skupiały się przede wszystkim na uniknięciu niepotrzebnej kontuzji. - Musiałyśmy grać bardzo ostrożnie na gumie, która służy jako nawierzchnia w Tczewie. Nie jesteśmy do tego przyzwyczajone. Okazało się jednak, że poradziłyśmy sobie całkiem nieźle - posumował rozgrywająca Kani Anna Rumińska

Ligowy sukces koszykarek AZS/UMK

zwiększały przewagę celnymi rzutami wolnymi. - Wszystkie mecze traktuję jednakowo i wiedziałem, że łatwo o zwycięstwo nie będzie. Nie chcieliśmy nagłaśniać naszych problemów, ale do końca nie było wiadomo czy przyjedzie kontuzjowana Agnieszka Meszyńska, mało trenowała Anna Nijaki, na bóle pachwiny narzeka

Sport w skrócie

prestiżowy. O ile Atena Poznań wysoko przegrała z wicemistrzem Polski Czarnymi Sosnowiec 0:6 (0:4), tak do małej niespodzianki doszło w Koninie, gdzie Medyk pokonał AZS Wrocław 4:2 (0:0) - po bramkach Anny Gawrońskiej, Natalii Ryżewsicz, Pauliny Rytwińskiej i Katarzyny Rusek. Inne wyniki: Checz Gdynia - Cisy

Action) wygrał Nocne Kryterium Kolarskie w Stargardzie. LEKKA ATLETYKA Monika Pyrek (MKL Szczecin) wygrała konkurs skoku o tyczce w mityngu Grand Prix IAAF w Sewilli. Zwycięstwo dała wysokość 4,48 m. Pyrek już wcześniej uzyskała minimum na tegoroczne mistrzostwa świata. Anna Sobczak (Ósemka Police) i

Ligowa porażka toruńskich koszykarek

na początku sobotniego meczu niewiele jednak zapowiadało późniejsze problemy akademiczek. W 3 min, po indywidualnej akcji Anny Rumińskiej, Kania/AZS prowadziła 11:4. Ale następne cztery minuty przegrały aż 0:12!. Niemoc rzutową przerwała w końcu Katarzyna Maksel, zdobywając z rzędu pięć punktów i

Najmodniejsza dziesiątka w sporcie

ścisłe. I choć jej wybory nie zawsze wzbudzają nasz entuzjazm, to doceniamy to, że przynajmniej się stara. W przeciwieństwie na przykład do nijakiej (pod względem ubioru) Juju.     6. Kolarz Lance Armstrong - podejrzewamy, że na topie przede wszystkim ze względu na randki z gwiazdami

AZS UMK TORUŃ - WISŁA II KRAKÓW 61:64

Zwykle torunianki traciły dystans do rywalek na początku spotkaniu. We wczorajszym pojedynku w pierwszych minutach nie było źle. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, a w 9. minucie po punktach Anny Rumińskiej torunianki wygrywały nawet 14:12. Niestety było to jedyne prowadzenie miejscowych w tym

Skandal w meczu Kani/AZS w Poznaniu

Magdaleny Budzińskiej, przyjezdne w końcówce trzeciej kwarty prowadziły nawet 48:37. Od tej chwili kolejne torunianki były karane seriami przewinień osobistych. Najpierw parkiet musiały opuścić Patrycja Czajkowska i Anna Rumińska, dzięki czemu w 35 min Kania/AZS prowadziła zaledwie 52:49. W kluczowym

AZS/UMK pokonał Unię Swarzędz

Trener torunianek Maciej Broczek miał niewielkie możliwości manewru w składzie "Katarzynek". Rozgrywająca Anna Mrówka przeszłą już operację po kontuzji wiązadeł kolana i są nawet szanse, że być może wróci do gry na ostatni miesiąc sezonu. W składzie gospodyń zabrakło również najlepszej

I liga koszykarek

Monika Pecold (36. min), zaś w AZS Toruń: Katarzyna Maksel (23. min), Anna Nijaki (34. min), Anna Rumińska (36. min) i Patrycja Czajkowska (36. min). Na dodatek aż cztery kolejne koszykarki z Torunia miały po cztery przewinienia. MUKS skończył mecz z dorobkiem 33 przewinień, AZS - 36! Mimo, że w

Kadus - Kania/AZS 61:81 w derby I ligi koszykarek

prowadziłyby, gdyby nie fatalnie wykonywane rzuty wolne: spudłowały 9 z 10 prób (Sowińska cztery, Anna Rumińska pięć, Katarzyna Maksel jeden z dwóch). Ten element poprawiły w drugiej kwarcie (12/14). Bydgoszczanki nie nadążały w obronie za szybkimi akcjami katarzynek i bardzo często faulowały. Jeszcze w 18 min

Kania/AZS lepsza w derby regionu od koszykarek Kadusa

mnóstwo strat, a celne rzuty można było policzyć na palcach jednaj ręki. Skuteczność rzutów wolnych wołała wręcz o pomstę do nieba. W samej pierwszej części tego meczu torunianki nie wykorzystały kolejnych dziewięciu osobistych (cztery pudła "Sowy" i pięć Anny Rumińskiej, trafiła tylko Katarzyna

TENIS Michał Przysiężny (KKT Wrocław) wygrał turniej z cyklu ITF Men's Futures - Toyota Cup (pula nagród 10 tys. dol.) rozgrywany w Koszalinie. W finale pokonał 6:3, 6:3 Australijczyka Sadika Kadira. Debla wygrała polska para Radosław Nijaki i Dawid Olejniczak (obydwaj AZS Poznań). PIŁKA NOŻNA III

Uniwersjada - złoty medal Skolimowskiej

. Z rywalizacji odpadli już wszyscy nasi zawodnicy. Najdalej zaszli Filip Urban i Radosław Nijaki, którzy odpadli w 1/8 finału. Urban przegrał z Francuzem Pierre'em Metenierem 4:6, 4:6, a Nijaki z Rosjaninem Artiomem Sitakiem 6:3, 4:6, 6:8. W turnieju pań w drugiej rundzie odpadła Olga Brózda po

Nova Trading/Kania bliska niespodzianki w Jeleniej Górze

, Zaniewska 6, Nijaki 4, Budzińska, Hołownia   Pozostałe wyniki: Duda/Gąsior Leszno - Unia Swarzędz 48:46, SMS Warszawa - MUKS Poznań 80:75, Wisła II Kraków - Włókniarz Białystok 68:51 Tabela I ligi 1. AZS KK J.Góra 11 20 790-676 2. SMS Warszawa 11 18 747-718 3. Wisła II Kraków 11 18 715-712 4

Koszykarki Kani/AZS wygrały w Swarzędzu

koszykarki. Pierwsze minuty zapowiadały zaciętą rywalizację. W 2 min. po celnym rzucie za trzy punkty Anny Talarczyk miejscowe objęły prowadzenie 5:4. Jednak już 60 sekund później po trafieniu Katarzyny Maksel to torunianki zyskały sześciopunktową przewagę wygrywając 11:5. Jednak w 9 min. przewaga

Hity i kity igrzysk, czyli olimpijskie Trójmiasto w Londynie [FOTO]

swoją urodą i wdziękiem. Może pod względem sportowym jej występ nie przejdzie do annałów polskiego sportu, jednak na pewno był to jednym z milszych trójmiejskich akcentów na igrzyskach w Londynie Anna Rogowska (SKLA Sopot) zapowiadała walkę o podium, jednak było to bardziej zaklinanie rzeczywistości

AZS/UMK/VIII LO - MUKS 65:51

mniejszyć strat. Wynik meczu AZS/UMK/VIII LO - MUKS 65:51 Kwarty: 16:8, 17:13, 11:10, 19:20 AZS/UMK/VIII LO: Sowińska-Broczek 18 (5), Meszyńska 17, Mrówka 8, Rumińska 7 (2), Maksel 4 oraz Nieznalska 9 (1), Zaniewska 3, Nijaki 0 Najwięcej dla MUKS: Budnik 20, Malendowicz 15 (1) Pozostałe wyniki: Unia