anna mendak

tp

Igrzyska Paraolimpijskie Rio 2016. Joanna Mendak na piątym miejscu

Joanna Mendak zajęła piąte miejsce w rywalizacji na 50 metrów stylem dowolnym na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Startują igrzyska paraolimpijskie w Rio! 97 niepełnosprawnych polskich sportowców powalczy o medale [KALENDARZ STARTÓW]

W całej historii igrzysk paraolimpijskich Polska zdobyła 692 medale. Czy w Rio ten dorobek się powiększy? Na pewno! Do Rio poleciało 97 śmiałków, którzy zadbają o kolejne sukcesy polskiego sportu. Kiedy będą startować?

Trzeci medal Mendak w Pekinie

Joanna Mendak stanęła po raz trzeci na podium podczas paraolimpiady w Pekinie. Po złotym i srebrnym medalu w piątek sięgnęła po brąz w pływackim wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym

Nagrody marszałka województwa dla sportowców

, Krzysztof Smorczewski (oboje Start Białystok, lekkoatletyka), Anna Omielan, Joanna Mendak, Adam Włoskowski, Agnieszka Twierdochlib (wszyscy Start Białystok, pływanie), Barbara Barszcz, Mirosława Turowska (oboje Start Białystok, tenis stołowy). Aż 36 osób zostało uhonorowanych za osiągnięcia w 2007 roku w

Sportowcy ze stypendiami. Dostaną od 150 do 1200 zł miesięcznie

) Anna Narel-Ościłowicz 800 zł PSSON START Białystok (pływanie, tenis stołowy) Joanna Mendak 800 zł Anna Omielan 800 zł

Najlepsi sportowcy nagrodzeni. Od badmintonistów, przez boks, do Jagiellonii.

sposób, że na czwartym miejscu uplasowały się dwie osoby - Edyta Dzieniszewska i Anna Jesień. Pierwsza z nich, kajakarka Sparty Augustów, co prawda nie zakwalifikowała się na igrzyska w Londynie, ale w ubiegłym roku miała kilka udanych startów. Na początku sezonu w K1 na 1000 metrów zajęła drugie miejsce

"Startować dla takiej publiczności to coś pięknego" . Entuzjastyczne powitanie paraolimpijczyków

(F20) Maciej Lepiato - Skok wzwyż (F46) Joanna Mendak - Pływanie, 100 metrów stylem motylkowym (S12) Mateusz Michalski - Bieg 200 metrów (T12) Barbara Niewiedział - Bieg 1500 metrów (T20) Natalia Partyka - Tenis stołowy, gra pojedyncza (kl. 10) Dariusz Pender - Szermierka na wózkach, szpada

Medale podlaskich pływaków na mistrzostwach Polski 14-latków

pływaczki miały w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym. Drużyna w składzie: Karolina Morusiewicz, Mendak, Sawicka, Anna Woźnialis, uzyskała jednak czwarty czas. Nieco skromniejszy dorobek medalowy przywieźli z Puław pływacy Juvenii. Dwukrotnie na podium stawał Bartosz Bogdan, który na 200 metrów motylkiem

Paraolimpiada. Igrzyska herosów

liczy 101 osób, ale medali przywiezie więcej. Cztery lata temu w Pekinie wywalczyła 30 krążków, wśród pewniaków do złota, poza Natalią Partyką wymieniani są m.in. pływaczki Joanna Mendak i Katarzyna Pawlik i biegacz Marcin Awiżeń. Pierwszy medal dla Polski zdobyła w czwartek Anna Harkowska, która była

Białostocki pływak multimedalistą mistrzostw Polski 16-latków

była trzecia (50 m). Do tego dorobku po brązowym medalu dorzucili: Tomasz Jasionowski (50 m stylem klasycznym) oraz Joanna Mendak (100 m stylem motylkowym). Trzy medale zdobyli także 15-latkowie Juvenii. Bartosz Bogdan był drugi na 100 m delfinem, a trzeci na dystansie o połowę krótszym. Maciej

Niepełnosprawny olimpijczyk Krzysztof Paterka do TVP: Walcie się w bekę!

Polskę na igrzyskach pełnosprawnych sportowców w tenisie stołowym. Polska wystawia następujący skład: KOLARSTWO Anna Harkowska (1980, Warmia i Mazury Olsztyn) wyścig ze startu wspólnego, jazda na czas, 500 m i 3000 m na torze Monika Pudlis (1977, Smok Orneta) wyścig ze startu wspólnego, jazda na czas

Mendak bez czwartego medalu

dwóch medali. Zdobyła złoty i brązowy krążek. Inna z naszych zawodniczek, Anna Omielan, nie zdołała w sobotę zakwalifikować się do finałów. 15-letnia białostoczanka w swym biegu eliminacyjnym na 100 metrów stylem grzbietowym zajęła szóste miejsce. 11. pozycja to z kolei wynik w rzucie dyskiem Anny

Mendak siódma na paraolimpiadzie

. Niedowidząca zawodniczka dziś startuje na 100 m motylkiem, na którym przed czterema laty w Atenach wywalczyła olimpijskie złoto. Na pływalni w Pekinie rywalizowała wczoraj również pochodząca z Białegostoku Anna Omielan. 15-letnia zawodniczka płynęła na 100 m motylkiem, ale nie zdołała awansować do finału