alicja szajek

Rozmawiał Waldemar Gabis

Rozmowa z Alicją Szajek, siatkarką Energi Gedania

- Zwycięstwo z Muszynianką jest przełomowe. No bo ile można się ogrywać i porażki tłumaczyć młodym wiekiem i brakiem doświadczenia? - mówi Alicja Szajek, kapitan i najlepsza siatkarka Energi Gedania

Siatkarki Energi Gedania grają w Poznaniu

Tydzień po pierwszej wiktorii w lidze, siatkarki Energii Gedania zamierzają zdobyć Poznań. - AZS AWF jest w naszym zasięgu - przekonuje Alicja Szajek, kapitan gdańskiej drużyny

Siatkarki Energii-Gedania pokonały AZS AWF Poznań 3:2

- Skoncentrujcie się, laski, przecież wszystkie chcemy wygrać ten mecz - krzyczała przed ostatnim setem do koleżanek z zespołu Alicja Szajek. Zawodniczki Gedanii posłuchały kapitana i pokonały AZS AWF Poznań

Pierwsze zwycięstwo siatkarek Energi Gedania

Asem kier w talii trenera Jerzego Skrobeckiego jest 21-letnia Alicja Szajek. To ona ma najwięcej do powiedzenia w drużynie, to ona najczęściej mobilizuje koleżanki w trudnych chwilach, to ona w każdym spotkaniu zdobywa po kilkanaście punktów. Mimo jej dobrej gry Gedania przegrała wszystkie

Przegrana Energi Gedania na inaugurację serii A siatkarek

gdańszczanki przegrały 18:25, nie zapowiadał długiej, dwugodzinnej batalii. Drugi, wygrany przez gospodynie, mógł być uznany za wypadek przy pracy. Gdy jednak w trzecim secie kolejne znakomite ataki wyprowadzały Alicja Szajek, Margarita Szyjanowa czy Aleksandra Kruk, o przypadkowości nie mogło być mowy. O

Przygotowania siatkarek Energii Gedania

spisywała na prawym ataku albo na środku, ale musi grać na skrzydle, bo odeszły Reimus i Szajek. Emilia Reimus w nadchodzącym sezonie będzie grała w Belgii, Alicja Szajek zasili Dantera Poznań. W gdańskim klubie nadal szukają zawodniczki, która mogłaby wspomóc zespół. Na testach przebywała już Tatiana

Energa Gedania podejmuje wicelidera

. Spotkanie rozegrane zostanie w hali przy ul. Kościuszki w Gdańsku. Początek o godz. 17. Dla Gazety Alicja Szajek kapitan Gedanii Centrostal Adriana to zespół, który możemy pokonać. Przed rozpoczęciem sezonu grałyśmy przeciwko nim wiele razy. Znamy dziewczyny, znamy ich zagrywki i zagrania taktyczne

Energa Gedania - Muszynianka 3:1 w serii A siatkarek

Asem kier w talii trenera Gedanii Jerzego Skrobeckiego jest 21-letnia Alicja Szajek. To ona ma najwięcej do powiedzenia w drużynie, to ona najczęściej mobilizuje koleżanki w trudnych chwilach, to ona w każdym spotkaniu zdobywa po kilkanaście punktów. Mimo jej dobrej gry Gedania przegrała wszystkie

AZS AWF Poznań - Muszynianka Muszyna 0:3

Laskowskiej siatkarki znad Popradu prowadziły już 19:12. Wtedy o czas poprosił Jacek Skrok, a fatalną passę przerwał skuteczny atak Alicji Szajek. Losów tego seta poznanianki odmienić jednak nie dały rady. Próbowały wprawdzie wykorzystać swoją najmocniejszą broń, czyli trudną zagrywkę, ale z mizernym skutkiem

Gedania Gdańsk - Winiary Kalisz 2:3

Bełcik. Jedynym wzmocnieniem zespołu znad morza był więc powrót skrzydłowej Alicji Szajek. Ale gdańszczanki i ich trener Jerzy Skrobecki mogły po meczu chodzić z podniesionymi czołami. Pierwsza partia spotkania nie zapowiadała długiej, dwugodzinnej batalii. Po zmianie stron seta wygrała Gedania, ale

Koszykarki AZS Poznań wznawiają treningi

Nowy trener AZS Grzegorz Szajek postanowił datę pierwszego treningu wyznaczyć na poniedziałek 8 sierpnia. Akademiczki nie rozpoczną jednak przygotowań w pełnym składzie. Zabraknie Redy Aleliunaite-Jankowskiej, która z reprezentacją Litwy przygotowuje się do mistrzostw Europy oraz Natalii

Stal Mielec - Gedania 3:2 w ekstraklasie siatkówki kobiet

przepuścić Gedania, która nie zadowoliła się wyciągniętą dłonią. Od razu chwyciła całą rękę. Wreszcie dała o sobie znać Dominika Kuczyńska, dobre zmiany dawała Margeritta Szyjanowa, punktowała także Alicja Szajek. Dobrze grającym gdańszczankom dały się jednak we znaki nerwy. Myliły się Aleksandra Kruk

Bułgarka Cekowa w Centrostalu

trenera Jacka Grabowskiego będzie zależało, jakie miejsce znajdzie dla tej zawodniczki. Zdecyduje, co będzie lepsze dla zespołu. To także stwarza dla nas pole manewru - mówi menedżer Centrostalu Waldemar Sagan. Na pozycji atakującej Cekowa będzie rywalizować o miejsce w wyjściowej szóstce z Alicją Szajek

Komentarz Adama Mauksa

Siatkarki Gedanii wygrały pierwszy mecz w lidze. Przy Kościuszki święto, ale to akurat zrozumiałe, bo gdańszczanki już bardzo dawno nie wygrały. Zawodniczka Alicja Szajek stwierdziła nawet w rozmowie z "Gazetą" (czytaj na stronie 15), że ona i jej koleżanki zdążyły się już przyzwyczaić do

Zwycięstwo siatkarek Nafty Piła

Orłowskiej, wciąż uskarżającej się na bóle mięśni brzucha. Chociaż pilanki rozpoczęły mecz od dwupunktowego prowadzenia (udanie atakowały Beata Strządała i Gabriela Buławczyk), to szybko do głosu doszły siatkarki znad morza. Świetnie atakowały skrzydłowe: Alicja Szajek i Anna Sołodkowicz, a gdy Dominika

Sponsor dla Pałacu

złotych. Także w środę drużyna Piotra Makowskiego rozpocznie przygotowania do sezonu. Przypomnijmy, że w zespole nie będzie grać Dominika Leśniewicz, która idzie na roczny urlop. Nową zawodniczką w ekipie jest za to skrzydłowa Gedanii Alicja Szajek.

Porażka siatkarek AZS AWF Poznań w Bydgoszczy

powodowały, że końcówki setów należały do nich. Mamy młody zespół, na dorobku, któremu brakuje konsekwencji w grze, spokoju, opanowania i twardości w końcówkach partii - oceniał trener akademiczek Jacek Skrok. W pierwszym secie siatkarki Adriany tylko raz oddały prowadzenie: po zbiciu Alicji Szajek było 3:4

Siatkarki AZS AWF Poznań zagrają o siódme miejsce

Karolinę Ciaszkiewicz. Siatkarka ta grała wcześniej w Poznaniu, toteż mogła usłyszeć w poznańskiej sali, jak widzowie skandują jej pseudonim "Ciacho". Wkrótce potem po ataku Alicji Szajek AZS AWF prowadził 16:13 i przewagę tę utrzymał. To właśnie Szajek była najlepszą zawodniczką w tej partii

AZS AWF Poznań - TeleNet Mielec 0:3 (22:25, 17:25, 23:25)

. Ale niespodzianki nie było. Już przy stanie 3:2 dla Poznania, gdy mieleckie siatkarki wybroniły łatwy, ale autowy atak poznanianek, trener Jerzy Matlak nie wytrzymał i ryknął na nie. Potem trudna zagrywka Alicji Szajek powiększyła przewagę AZS AWF. Przewaga poznanianek jeszcze wzrastała (11:5

Puchar Top Teams siatkarek. Porażka Centrostalu

. Agnieszka Śrutowska też jednak zawodziła i już w tej samej partii Godos wróciła na boisko. Mało skuteczne były bydgoskie skrzydłowe: Karolina Ciaszkiewicz i Ewa Kowalkowska (zmieniona z niezłym skutkiem przez Alicję Szajek). Rumunkom do wygrania dwóch pierwszych setów wystarczyła szybka gra rozgrywającej

Siatkarki zagrają z Centrostalem

zaskoczeniem, gdyż skład tego zespołu prezentuje się bardzo solidnie. Byłe reprezentantki Polski Ewa Kowalkowska, Dominika Leśniewicz, Dorota Ściurka, do tego solidne Joanna Kuligowska i Aleksandra Liniarska, a także dwie byłe zawodniczki Gedanii - Dominika Kuczyńska oraz Alicja Szajek-Malinowska. Największym

Siatkarskie derby dla Nafty Piła

stanu 0:6 wicemistrzynie Polski zaczęły mozolnie odrabiać straty, głównie dzięki świetnej w tej części meczu grze w ataku Alicji Szajek. Dzięki trzem kolejnym punktom zdobytym przez Magdalenę Walczak i Szajek po drugiej przerwie technicznej poznanianki doprowadziły do remisu 16:16. Potem było jeszcze 19

Winiary Kalisz lepsze w derbach Wielkopolski, zwycięstwo Nafty Piła w Gdańsku

rzędu zdobyły akademiczki, po akcjach Dominiki Koczorowskiej i Alicji Szajek. Było 9:8 i nieoczekiwanie AZS AWF już nie oddał prowadzenia w tym secie! Poznanianki grały bez respektu, nieźle broniły, miały też wreszcie sporo szczęścia. Zdenerwowany trener Winiar Czesław Tobolski jeszcze pod koniec

AZS AWF Poznań trzeci w Belgii

nie potrafiliśmy skończyć tej jednej piłki. Zawiodło przyjęcie. Alicja Szajek miała trzy piłki na skrzydle, a jednak to Belgijki wygrały tę partię i cały mecz 3:1. Z holenderskim Volco Ommen poszło nieco łatwiej. AZS AWF Poznań wygrał ten mecz 3:0 (25:20, 26:24, 27:25). - Wyniki dwóch ostatnich setów

Jaka będzie Gedania?

Europy juniorek i brązowa medalistka mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej. Oprócz Bełcik nikt więcej Gedanii nie opuścił. Pozostałe zawodniczki podpisały indywidualne umowy z klubem, obowiązujące od roku do trzech lat. - Aktualnie drużyna składa się z 11 zawodniczek. Doszła Alicja Szajek, która na

Przegrana siatkarek Energi Gedania

spotkanie przełomowe - zapewniała kapitan gdańskiej drużyny Alicja Szajek tydzień temu. - W sobotę do Poznania jedziemy po zwycięstwo - dodawała. To zwycięstwo było bardzo bliskie, było na wyciągnięcie ręki, ale w ostatniej chwili gdańszczanki tę rękę cofnęły. - W dwóch pierwszych setach prowadziliśmy w

Przed meczem Stal Mielec - Gedania Gdańsk (sobota, godz. 17)

to nie może deprecjonować naszego sukcesu. Teraz najważniejsze jest utrzymanie wysokiej formy, a to będzie dużo trudniejsze niż wygranie jednego meczu - mówi Alicja Szajek, kapitan Gedanii. - Nie ukrywam, że chcemy wygrać w Mielcu. Na pewno po stronie Stali jest wiele atutów: wygrała z nami w Gdańsku

Czwarte zwycięstwo bydgoskich siatkarek w serii A I ligi

. Potem kilka razy z wyczuciem do pojedynczego bloku skakała Iljana Goczewa i zatrzymywała ataki rywalek (było 18:15). W bardzo wyrównanej końcówce (23:22), sprytnie po bloku Gedanii zaatakowała Joanna Kuligowska, a za chwilę nasz blok na Alicji Szajek dał zwycięstwo w secie. Zdecydowanie najsłabiej

Siatkówka. AZS AWF Poznań szuka rozgrywającej

zawodniczka - nie, więc chyba nie unikniemy przeniesienia sporu na forum Polskiego Związku Piłki Siatkowej - mówi prezes klubu z Poznania Marek Bykowski. Poza Kingą Baran do zespołu doszła też młoda, 19-letnia Alicja Szajek - środkowa Gedanii Gdańsk. Uczestniczyła już nawet w ostatnim obozie. Skład uzupełnią

Siatkarki z Gdańska najlepsze w Europie

- Niemcy 3:0 (8, 22, 25) ONE ZDOBYŁY ZŁOTY MEDAL Alicja Szajek, Agnieszka Drzewiczuk, Justyna Ordak, Dominika Kuczyńska, Aleksandra Kruk, Monika Benderska, Anna Sołodkowicz, Karolina Wiśniewska, Małgorzata Jeromin (wszystkie Gedania), Ewa Kowalkowska (Adriana Bydgoszcz)

Łatwe zwycięstwo siatkarek BKS Bielsko w Poznaniu

Krzyżanowski uznał, że grozi mu strata seta. Wprowadził na parkiet Jagodinę, po chwili Smak. I Stal raz-dwa skończyła partię. W trzecim secie punkty dla AZS AWF zdobywała zwłaszcza Alicja Szajek, której co jakiś czas udawało się "ukąsić" rywalki atakami z lewego skrzydła. Nieźle spisywała się też

Porażka siatkarek AZS AWF Poznań w Muszynie

, a żadna z drużyn nie mogła w pierwszym secie odskoczyć na znaczną odległość. Po dobrych atakach Dominiki Sieradzan i Marleny Mieszały zespół z Muszyny zdobył czteropunktową przewagę (18:14), ale najlepsze wśród przyjezdnych Alicja Szajek i Trała doprowadziły szybko do remisu 18:18. W końcówce

Zwycięstwo siatkarek AZS AWF Poznań

- 21:19. Mało tego: prowadziły w tie-breaku 9:7, by przegrać 13:15. Poznanianki były w sobotę bardzo zmobilizowane. Pierwszy punkt zdobyła wprawdzie Gedania, po soczystym zbiciu Alicji Szajek, ale potem bardzo długo żadna z drużyn nie mogła zdobyć wyraźnej przewagi. Oba zespoły nieźle grały w ataku

ZEC SV Gwardia - Gedania Gdańsk 3:0

:19, w aut zaatakowała Kruk, a po chwili seta udanym atakiem zakończyła Barańska. - Pierwszy set najlepiej jak najszybciej wymazać z pamięci - mówiła po meczu Alicja Szajek z Gedanii. - Ale z naszą grą właśnie tak jest, że zwykle brakuje nam kilku punktów, by wygrać choć jednego seta. - Chcieliśmy

Co słychać u siatkrek AZS AWF Poznań?

ekipy wicemistrzyń Polski w koszykówce, a tylko 200 tys. dla siatkarek (8. miejsce w serii A). - Przed rokiem to my byliśmy w trudnej sytuacji, ale więcej pieniędzy wcale nie dostaliśmy - przypomina dziś Marek Bykowski. Po odejściu z drużyny Alicji Szajek, Ewy Matyjaszek i Ewy Kotewicz AZS AWF wzmocniły

Zmiany w AZS AWF Poznań

Jana Gromyko, 32-letnia lewoskrzydłowa zagra w przyszłym sezonie w AZS AWF Poznań. Doświadczona Białorusinka zastąpi na tej pozycji dotychczasową kapitan drużyny Alicję Szajek, która wróciła do Gedanii Gdańsk. Gromyko, była zawodniczka reprezentacji Białorusi, grała dotąd w Biełbiznesbanku Mińsk. W

Stal Mielec - Gedania Gdańsk 3:2 (25:21, 25:18, 28:30, 24:26, 15:11)

Kuczyńska, niezłe zmiany dawała Margarita Szyjanowa, punktowała także Alicja Szajek. To przełożyło się na wysokie prowadzenie przyjezdnych 17:9. Gospodynie jednak ocknęły się. Dzięki Katarzynie Wysockiej zniwelowały część strat. Presję wyniku odczuły przyjezdne, myliły się bez wyjątku Kruk, Szajek i Tomsia

Co się zmieni w wielkopolskich klubach siatkarskich?

kapitan zespołu Alicja Szajek. To zależy od jej rozmów z Gedanią Gdańsk i tego, czy gdański zespół utrzyma się w serii A. - Szajek ma ambitny plan dokończenia studiów na wydziale turystyki gdańskiej AWF i to powoduje, że nie wiadomo, czy zagra w następnym sezonie w Poznaniu - mówi prezes Bykowski.

W sobotę siatkarki AZS AWF grają ze Stalą, a Winiary podejmują Gedanię

drugiego i trzeciego - uśmiecha się kapitan AZS AWF Alicja Szajek. Początek meczu o godz. 17.30 w hali przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu. Winiary Kalisz podejmują dziś w hali przy ul. Łódzkiej Gedanię Gdańsk (początek o godz. 17.30). Swój ostatni mecz wyjazdowy gdańszczanki wygrały - pokonały przed

AZS AWF Poznań - Adriana Bydgoszcz 3:0

na kolejne soczyste zbicie, bydgoszczanki lekko, ale precyzyjnie posyłały piłkę na odsłonięty fragment parkietu po poznańskiej stronie siatki. Na dodatek blok Adriany kilka razy zatrzymał Alicję Szajek. Trener Jacek Skrok poprosił o czas, ale zaraz po wznowieniu gry kolejny punkt dorzuciła Aleksandra

Porażka siatkarek AZS AWF Poznań

raz-dwa skończyła partię. W trzecim secie punkty dla AZS AWF zdobywała zwłaszcza Alicja Szajek, której co jakiś czas udawało się "ukąsić" rywalki atakami z lewego skrzydła. Nieźle spisywała się też Dominika Koczorowska. Kiedy jednak na zagrywkę weszła Joanna Staniucha, bielszczanki objęły

Porażki wielkopolskich siatkarek w Pucharze Polski

ładnych akcji pokazała Alicja Szajek, podobać się mogły niektóre zagrania Wellny, Trały czy Żebrowskiej. W czwartej odsłonie, kiedy poznanianki przegrywały już 5:10 reprymenda trenera Skroka spowodowała, że chwilę pó?niej było już tylko 11:12. Kiedy po ?wietnej zagrywce Koczorowskiej trzy kolejne

Porażka Piasta i Bałtyku-Morza

secie przełomowe chwile nastąpiły przy stanie po 15. Szczecinianki zablokowały atak Alicji Szajek, potem Żebrowska zaatakowała w siatkę. Przewaga szybko urosła i stąd wysokie zwycięstwo. Drugą partię poznanianki powinny wygrać, jednak przy prowadzeniu 24:22 popełniały błędy. Seta silnym atakiem

Sparingi kobiecych drużyn z Wielkopolski

- 25:18, 25:17. - Kiedy nie było presji wyniku, pograliśmy ładnie agresywną zagrywką. Nieźle zaprezentowały się Monika Trała i Alicja Szajek. Sęk w tym, ze pod nieobecność Izabeli Żebrowskiej [jest na Pucharze Świata w Japonii - przyp. red.] nie na swojej pozycji musi grać Katarzyna Wellna - ocenił

W sobotę Nafta gra z Winiarami, AZS AWF jedzie do Bydgoszczy

drużynie - mówi trener akademiczek Jacek Skrok. - Na początku tygodnia zdolnych do treningu było ledwie pięć zawodniczek, w tym trzy juniorki. Przeziębione i chore na anginę były Ewa Kotewicz, Alicja Szajek, Dominika Koczorowska i Kinga Baran. Wprawdzie w czwartek wznowiły treningi i pewnie będą musiały

Siatkarki AZS AWF Poznań znów przegrały po tie-breaku

. Trener Jacek Skrok poprosił o przerwę, a po chwili, dzięki udanym akcjom Alicji Szajek i Katarzyny Wellny, AZS zdobył cztery punkty z rzędu! Ale od stanu 10:10 warunki dyktowały już gdańszczanki. Świetnie zagrały zwłaszcza blokiem: w jednej z akcji Wellna dopiero za trzecim razem zdołała przebić się

Ligowe zwycięstwo siatkarek GCB/Adriany/GP

siatkarki GCB/Adriany/GP tylko raz oddały prowadzenie: po zbiciu Alicji Szajek było 3:4. Później swoje "pięć minut" miała Aleksandra Liniarska. Trzykrotnie zatrzymała w pojedynkę blokiem piłki po atakach Moniki Trały i Izabeli Żebrowskiej - bydgoszczanki odskoczyły na 9:5. - Rzeczywiście Ola się

Siatkarki Energi Gedania rozpoczynają sezon

(nr 1 na koszulce), 23 lata, wzrost: 196 cm, pozycja: środkowa bloku. W Gedanii od 2001 roku Justyna Ordak (2), 20 lat, wzrost: 176, pozycja: rozgrywająca. W Gedanii od 1993 roku Agnieszka Drzewiczuk (3), 22 lata, wzrost: 188, pozycja: środkowa bloku. W Gedanii od 2001 roku Alicja Szajek (6), 21 lat

Wielkopolskie drużyny siatkarskie przed sezonem 2003/2004

Niemczyka. Ponadto do Poznania przyszły: Kinga Baran z Rawy Mazowieckiej (via ŁKS Łódź), doświadczona Ewa Kotewicz z Bydgoszczy, a także Alicja Szajek z Gdańska. W zespołach siatkarskich numeruje się 12-osobową kadrę zawodniczek numerami od 1 do 12. AZS AWF Poznań jest wyjątkiem - tu siatkarki noszą numery

Gładkie zwycięstwa Nafty i Winiar. Porażka siatkarek AZS AWF

- Skoncentrujcie się, laski, przecież wszystkie chcemy wygrać ten mecz - krzyczała przed ostatnim setem do koleżanek z zespołu Alicja Szajek z Gedanii. Drużynie z Poznania zwycięstwo było bardzo potrzebne. Dlatego zawodniczki AZS przystąpiły do meczu niesamowicie umotywowane i zmobilizowane

Ocena występów koszykarek AZS Poznań

ćwierćfinałowym w Krakowie była tu wyjątkiem od reguły. I dlatego akademiczki nie zasłużyły w tym roku na nic więcej. Nie wiadomo za to, jak będzie wyglądał skład AZS w następnym sezonie. Prawdopodobnie Habera, który pozostanie dyrektorem AZS, zastąpi Grzegorz Szajek. To trener znający poznańską koszykówkę jak

Występy wielkopolskich siatkarek w Serii A

bielszczanki od razu objęły wysokie prowadzenie. Kinga Baran i Alicja Szajek najbardziej starały się zatrzymać mistrzynie z Bielska - na próżno. Dopiero przy stanie 23:13 bielszczanki zlekceważyły AZS AWF i wtedy poznanianki odrobiły kilka punktów. Autowy atak Baran zakończył jednak partię. W drugim secie

Seria A siatkarek

... Trener poznanianek Jacek Skrok był zadowolony. - Cieszą zdobyte punkty, bo zdaję sobie sprawę, że nie jesteśmy ligowym potentatem. Bardzo dobrze wypadła Alicja Szajek [jeszcze rok temu była zawodniczką Gedanii - przyp. red.]. Jeżeli chodzi o grę przy siatce, to Ala wyrasta u nas na liderkę. Gedania i

Nieoficjalne wyniki 4. Poznań Maraton

Miejsce Nazwisko i imię Kraj Czas netto Czas brutto 1 Krzyścin Andrzej Polska 02:16:53