agnieszka-kosmatka

Natalia Lasoń, Reprezentacja.net

Agnieszka Kosmatka: Z takim przeciwnikiem nie można popełniać tylu błędów

- Z takim przeciwnikiem jak Bergamo nie można popełniać tylu błędów. Po drugiej stronie siatki były naprawdę bardzo dobre zawodniczki - o spotkaniu w Lidze Mistrzyń oraz najbliższej przyszłości Farmutilu opowiada Agnieszka Kosmatka.

Zawodniczki i trener po meczu Atom Trefl Sopot - PPTS Piła (3:0)

Spotkanie oceniają Izabela Bełcik, Agnieszka Kosmatka i Mirosław Zawieracz.

Legendarna siatkarka z Piły zakończyła karierę

Agnieszka Kosmatka - znacząca postać w historii wielkopolskiego sportu - przestała być czynną siatkarką. Zostanie teraz menedżerem zespołu PTPS Piła

Rywalki Banku BPS Muszynianki Fakro zawiedzione: "Prawie byłyśmy w autobusie do finału"

Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Bank BPS Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl » PTPS zajmuje dopiero ósme miejsce w tabeli, a mistrzynie Polski są pierwsze i prawdopodobnie wygrają sezon zasadniczy. Na parkiecie przepaści nie było jednak widać. -

Nowa kapitan siatkarskiej drużyny PTPS Piła

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA! Monika Naczk, nowa kapitan pilskich siatkarek, zastąpi w tej roli Agnieszkę Kosmatkę, która w PTPS była kapitanem przez 10 sezonów. Agnieszka postanowiła zakończyć karierę sportową i spróbować sił jako manager zespołu. - Zawsze marzyłam aby

Trzy sety i Dąbrowa pokonana

. Wreszcie w ataku zaczęły trafiać Agnieszka Kosmatka i Agnieszka Bednarek, kilka ważnych punktów w ataku zdobyła Edyta Kucharska. Fenomenalna pogoń pilanek powiodła się - siatkarki Farmutilu wygrały partię do 23 i cały mecz 3:0. Farmutil Piła - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 Sety: 25:22, 26:24, 25:23 Farmutil

Mecz Gwiazd bez bydgoskich siatkarek

. Składy na Mecz Gwiazd Północy: Klaudia Kaczorowska, Michela Teixeira, Agnieszka Kosmatka, Paulina Maj, Milena Sadurek, Agnieszka Bednarek, Alena Hendzel (wszystkie Farmutil), Agata Karczmarzewska, Dominika Koczorowska, Izabela Żebrowska (wszystkie AZS Białystok), Anna Woźniakowska, Magdalena

Triumf po pięciu latach

pokazałyśmy, można określić jednym słowem - katastrofa - oceniła kapitan PTPS-u Agnieszka Kosmatka. Wtorkowy pojedynek był ostatnim rozegranym w tym sezonie przez nasze siatkarki w Łuczniczce. Teraz rywalizacja przenosi się do Piły, gdzie już w sobotę odbędzie się kolejne spotkanie tych drużyn. Jeśli wygra

Trener siatkarek Budowlanych tłumaczy porażkę z PTPS Piła: - Zabrakło koncentracji w najważniejszych momentach

pierwszym secie, to myślę, że spotkanie zakończyłoby się w trzech partiach, a nie w czterech - mówiła Agnieszka Kosmatka, kapitan drużyny gości. - To dla nas nauczka i musimy z niej wyciągnąć wnioski, aby w rewanżu w Pile przypieczętować awans do następnej rundy. Zadowolony z występu swojej drużyny

Porażka siatkarek z Piły w meczu pełnym błędów

minionych latach. Ekipa z Wielkopolski dominowała w drugim secie. Następne dwie partie miały bardzo słaby poziom. - Dodatkowo sędziowie dołożyli swoje błędy, ich decyzje momentami były żenujące - denerwowała się Agnieszka Kosmatka, atakująca z Piły. W tie-breaku najpierw błąd za błędem popełniały

Marco Bonitta zaskoczył powołaniami

turnieju w Montreaux w Szwajcarii, nie wypadła z reprezentacji. Została zatem Agnieszka Kosmatka, która zdobywała w Szwajcarii najwięcej punktów i na niej ma spocząć ciężar gry w ataku. Kosmatka wróciła do reprezentacji po sześciu latach przerwy. Ponieważ co sezon ta siatkarka utrzymuje się w bardzo

Siatkarki z Dąbrowy zagrają o medale....

trener PTPS-u Mirosław Zawieracz. - Gra obronna rzeczywiście była naszym atutem. Wyprowadzaliśmy kontry tak długo, aż rywal w końcu się zniechęcił - ocenił Kawka.. Agnieszka Kosmatka, kapitan drużyny z Piły podkreślała, że z taką grą MKS zakończy sezon w finale. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

Muszynianka Fakro daleko od Pucharu Polski

nie zapowiadał porażki - w ataku prawie nie myliła się Joanna Mirek, dobrze wspierała ją Agata Karczmarzewska. Pilanki poprawiły jednak blok, odrobiły straty, a za sprawą Michaeli Teixeiry zyskały przewagę. W końcówce o zwycięstwie przesądziła Agnieszka Kosmatka. W drugim secie ta sama siatkarka

Piła stoi na drodze Centrostalu do czwórki

Centrostalem nie mają na to szans. Po długim powrocie z Bergamo musiały się zbierać do Bydgoszczy. Milena Sadurek, Agnieszka Bednarek, Agnieszka Kosmatka, Alena Hendzel to jednak bardzo dobre siatkarki, które umieją, mimo zmęczenia, wygrać z każdym. Kuczyńska: Farmutil jest w naszym zasięgu

Taka przewaga PTPS i nic

zawodniczkom Klaudia Kaczorowska, dysponująca świetną zagrywką. Nie ustępowały jej Agnieszka Kosmatka i Katarzyna Konieczna. Piątą partię, a zwłaszcza jej drugą część, kibice oglądali na stojąco. Ich ulubienice przegrywały bowiem aż 3:9. Nie poddały się jednak. Dzięki świetnym obronom i skuteczności w ataku

Bolesna lekcja siatkarek Gedanii

Farmutil wygrał 3:0, a w pierwszym secie wręcz zdeklasował Gedanię. Gdańska drużyna stanowiła jedynie tło dla świetnie broniącej Marty Jarek, skutecznych Klaudii Kaczorowskiej i Agnieszki Kosmatki oraz dobrze funkcjonującego bloku Farmutilu. Pierwsze minuty drugiego seta nie wskazywały, że obraz

Pilanki się rozpędzają

zespołu Agnieszka Kosmatka. Dzięki niej oraz wielkim problemom gdańszczanek w przyjęciu pilskiej zagrywki Farmutil wygrał pierwszą partię bardzo wysoko. Dopiero w drugim secie Gedania powalczyła. Choć przegrywała w początkowej fazie tej partii, po dobrych akcjach blokiem zdołała wyjść na prowadzenie 11:10

Głosuj na nasze siatkarki w Meczu Gwiazd

najbardziej aktywni są kibice Farmutilu Piła. Obecnie w pierwszej szóstce Północy znajdują się same pilanki: Milena Sadurek, Alena Hendzel, Agnieszka Bednarek, Klaudia Koczorowska, Michela Teixeira i Agnieszka Kosmatka. W głosowaniu na libero Północy wygrywa Paulina Maj, też z Farmutilu. A z bydgoszczanek

Fantastyczny początek siatkarek PTPS Piła

pilanki potrafiły zatrzymać, a już zwłaszcza "przećwiczyć" dobrą zagrywką, która pozwalała im ustawić blok. Trener Mirosław Zawieracz tak wiele zmieniać nie musiał. Zdjął Agnieszkę Kosmatkę, zmienił ustawienie, wpuścił Natalią Krawulską na przyjęcie. Słabiej w ataku na siatce spisywała się

Siatkarskie parkiety pełne gwiazd

ekstraklasy i zamierza się w niej utrzymać. - Bezpieczne pozostanie w lidze, bez konieczności gry w barażach na pewno leży w zasięgu tego zespołu. Zbudowaliśmy drużynę opartą na zawodniczkach, które mają spore doświadczenie z boisk ekstraklasy, jak Agnieszka Kosmatka, Joanna Kuligowska czy Monika Naczk, ale w

Sensacja w Iesi! 3:0 dla Piły!

zarazem awans z grupy Ligi Mistrzów. Piła dołączyła do Kalisza. Już podczas pierwszej technicznej przerwy pilanki prowadziły 8:5. Znakomicie grała Agnieszka Kosmatka, która asem serwisowym zdobyła punkt na 11:6. Przy stanie 12:6 włoski trener wziął czas. Nic to nie dało - na drugą przerwę techniczną

Derby Wielkopolski w ciszy i spokoju

Archangielska, która stała się kandydatką do drugiej w tym sezonie nagrody MVP meczu. Ostatecznie nagrodę dostała Agnieszka Kosmatka. Kapitan Farmutilu Piła miała początkowo poważne problemy z kończeniem akcji, które dręczą ją od początku sezonu. To jednak ona zadecydowała o przebiegu trzeciego seta, gdy weszła

Kadra na ME: Brakuje czterech Złotek

, Agnieszka Kosmatka (wszystkie Farmutil Piła), Zuzanna Jefimienko (SMS Sosnowiec), Milena Sadurek, Joanna Staniucha-Szczurek (Aluprof Bielsko-Biała), Milena Rosner (Foppapedretti Bergamo), Maria Liktoras (Dynamo Moskwa), Joanna Frąckowiak (AZS AWF Poznań), Berenika Tomsia (Gedania Gdańsk), Dominika

Psychika wzmocniona przez Ligę Mistrzów

Farmutil Piła w czwartek wieczorem pokonał 3:2 słynny francuski zespół RC Cannes. - Mieliśmy kupę szczęścia - mówiła po spotkaniu kapitan pilskiej drużyny Agnieszka Kosmatka. - Po raz pierwszy chyba muszę się nie zgodzić z kapitanem - stwierdził trener ekipy Jerzy Matlak. - To Cannes miało mnóstwo

Centrostal chce wygrać z Farmutilem

blok zespołu z Piły. - Chcemy przedłużyć rywalizację o brąz przynajmniej do niedzieli - zapowiada Kowalkowska. Zawodniczki Farmutilu są jednak faworytkami. Decyduje o tym siła zespołu, w którym przewodzą reprezentantki Polski: Milena Sadurek, Agnieszka Bednarek oraz kapitan Farmutilu Agnieszka Kosmatka

Bonitta powołał kadrę

, Berenika Tomsia Przyjmujące : Anna Barańska, Joanna Frąckowiak, Klaudia Kaczorowska, Joanna Kuligowska, Milena Rosner, Joanna Staniucha, Dorota Świeniewicz Atakujące : Agnieszka Kosmatka, Anna Podolec Libero: Dominika Leśniewicz, Paulina Maj, Mariola Zenik

Siatkarki Energi Gedania podejmują Farmutil Piła

maraton meczów z pilankami - mówi trener Gedanii Leszek Milewski. - To mocny zespół, który ma doskonałą rozgrywającą Katarzynę Skorupę, dobre środkowe, a przede wszystkim prawdziwą liderkę, czyli Agnieszkę Kosmatkę. Ale pilanki mają też słabości, które postaramy się wykorzystać -

Piła - Bielsko, czyli hit mimo wszystko

reklamowany jako hit mecz zmieni się w nudną egzekucję pilskiej drużyny. Wskazywał na to nawet jeszcze trzeci set, w którym przy 5:8 Agnieszka Kosmatka wołała do koleżanek: - Co jest?! Dlaczego głowy zwieszamy?! Na zagrywkę w końcu weszła Agnieszka Bednarek - silna broń Farmutilu pozwoliła odrobić straty

Siatkarki pod specjalną ochroną

antyterrorystycznej. - Mamy jeszcze 100 biletów z rezerwacji telefonicznej. Jeśli nie zostaną odebrane, będą do kupienia w kasach półtorej godziny przed meczem - dodał Grzyb. Skład na Mecz Gwiazd Północ: Agnieszka Bednarek, Alena Hendzel, Klaudia Kaczorowska, Agnieszka Kosmatka, Paulina Maj, Milena Sadurek, Michela

Przez Piłę do trzeciego miejsca

Milenę Sadurek i środkową z kadry Agnieszkę Bednarek oraz tak doświadczone zawodniczki jak Agnieszka Kosmatka, Białorusinka Alena Hendzel i Brazylijka Michela Teixeira. - Znamy doskonale ich możliwości. Zespół Farmutilu niewiele się zmienił w porównaniu z poprzednim sezonem. Obejrzeliśmy nagrania z kilku

Siatkarska elita dzięki znajomościom

. Gospodynie posłały piłkę w aut, popełniły błąd podwójnego odbicia, a dwa ataki skończyła Agnieszka Kosmatka, skrzydłowa z Piły. Farmutil wygrała seta do 22. - Jesteśmy w okresie pracy plażowo-siłowej - wyjaśniał Matlak. Mimo dwóch porażek zadowolony był także Kędryna. - Miałem zagwarantowane doświadczenia

Złe wieści dla siatkówki w Pile

nagle zrobiło się 24:24, po czym Farmutil przegrał partie i stracił trzy punkty. Można by powiedzieć, że przez brak doświadczenia młodych siatkarek, gdyby nie fakt, że błędy popełniały też tak rutynowane zawodniczki jak Agnieszka Kosmatka. To bloki ustawiane na niej były w kilku przypadkach decydujące

Tragiczny występ Farmutilu Piła

nie można mieć po meczu z Aluprofem większych pretensji. Bardzo starała się także Julia Szełuchina, której ataki z obejścia dawały efekt. Agnieszka Kosmatka z zaciśniętymi zębami próbowała przełamać swą niemoc w ataku. Nie udawało się. - Pozostaje mi tylko przeprosić kibiców za ten mecz i prosić, aby

Farmutil Piła pogrąża się w kryzysie i przegrywa mecze

Jerzy Matlak użył nawet niedawno określenia, iż jego siatkarki są "zaorane". - One muszą mieć pełen tydzień na odpoczynek i przygotowanie się do kolejnego meczu. A wobec startu w Pucharze Europy takiego tygodnia nie mamy - mówił. Pytanie, czy sam odpoczynek wystarczy. Agnieszka Kosmatka np

Trener Makowski na ławce Północy w Meczu Gwiazd

Dąbrowie Górniczej. Składy zespołów Północ: Milena Sadurek (Farmutil), Agnieszka Bednarek (Farmutil), Klaudia Kaczorowska (Farmutil), Agnieszka Kosmatka (Farmutil), Alena Hendzel (Farmutil), Michela Teixeira (Farmutil), Paulina Maj (Farmutil) oraz Anna Woźniakowska (Calisia), Agata

Wielka sensacja w Pile!

- stwierdził pilski szkoleniowiec, który nie zdążył jeszcze przetrawić środowego horroru z Ligi Mistrzów (Piła uległa Perugii 2:3, choć wygrywała 2:0 i miała piłkę meczową). Poziom, który zaprezentował Farmutil w starciu z Gwardią Wrocław, pilska siatkarka Agnieszka Kosmatka określiła jako "żaden"

Mistrzyni Brazylii zagra w Łodzi

Kaczorowska i Paulina Maj oraz grająca w reprezentacji Belgii Marta Szczygielska, a także skuteczna Agnieszka Kosmatka. Przeciwko swojemu dawnemu klubowi zagrają za to Julia Szeluchina i Teixeira.

Złotka w rozsypce. Nieudany eksperyment Bonitty

niewiele siatkarek drużyny z Montreux grało dotąd na takim szczeblu rozgrywek. Liktoras, Rosner i Zenik jako jedyne pamiętają regularne występy u Niemczyka. Agnieszka Kosmatka (dawniej Orłowska) wróciła do kadry po sześciu latach. - Nie wiem, czy będę grać w niej na stałe. Pojechałam na pierwsze

Porażka mielczanek w meczu o play-off. Będą baraże?

- odpowiedziała z kolei Agnieszka Kosmatka, kapitan PTPS-u Piła. Po zwycięstwie w Mielcu pilanki odskoczyły Stali na trzy punkty i są bliżej play-off. Mielczanki dzięki zdobytym jednym punkcie opuściły ostatnie miejsce w tabeli, ale nadal są zagrożone grą w barażach, tym bardziej że w końcówce sezonu grają z

Telewizja usztywniła siatkarki z Bielska-Białej

prztyczka w nos, ale potrafiłyśmy się z tego otrząsnąć - cieszyła się Agnieszka Kosmatka, najskuteczniejsza zawodniczka Farmutilu (22 punkty). Trener Wiktor Krebok przyznał, że wygrał zespół bardziej waleczny. - Determinacja rywalek w grze obronnej była niesamowita. Po naszych 5, 6 atakach piłka czasami

Wielkopolscy trenerzy kontra Bonitta

mojej strony dodaję Agnieszkę Kosmatkę i Julię Szełuchinę. Resztę zespołu postanowiłem dobrać według dwóch kryteriów. Po pierwsze: z zespołów czołówki ligi. Po drugie: z ekip, które do Bielska będą miały blisko. Zaprosiłem zatem: Natalię Bamber, Paulinę Maj, Joannę Staniuchę i Jolantę Studzienną z

Porażki siatkarek Gwardii

. Przy 24:24 dwa skuteczne ataki wykonały jednak Brazylijka Michela Teixeira i Agnieszka Kosmatka. W tym fragmencie gry Gwardia była najbliższa wygrania seta. Co prawda, w trzecim secie gwardzistki miały moment, w którym doprowadziły do stanu 12:14 (po atakach Aleksandry Kruk), ale potem potencjał

Straszna bitwa w Bydgoszczy. Farmutil obronił swą pozycję

Michela Teixeira obroniła ważną piłkę, podbijając ją nogą. - Chyba tylko ona w naszej lidze to potrafi. Jest Brazylijką, więc pewnie ma to we krwi - śmiała się po meczu Agnieszka Kosmatka, kapitan Farmutilu. Centrostal Bydgoszcz - Farmutil Piła 2:3 Sety: 25:23, 28:30, 12:25, 25:20, 13

PlusLiga Kobiet. Maj: Zmiany trenera wpływają na zawodniczki

Reprezentacja.net: Poczułyście, że weszłyście w mecz po pierwszym secie, w którym właściwie sytuację załatwiła Agnieszka Kosmatka? Paulina Maj: - Agnieszka ładnie poszła zagrywką w pierwszym secie. Dąbrowianki po prostu nie mogły przyjąć tych piłek. Każda, która się dotknęła - psuła. Nie mogły

Następca Matlaka lepszy od jego asystenta

, ale nie aż tak. Na dodatek można było mieć obawy co do formy pilanek po fatalnym meczu z Budowlanymi Organiką Łódź i porażce 1:3 w środę. - Nie było po tym meczu za wesoło - nie kryła kapitan pilskiej drużyny Agnieszka Kosmatka, wybrana wczoraj MVP meczu z Centrostalem. Ona wraz z Katarzyną Wellną

Siatkarki BKS-u Aluprof nie zagrają w finale

silnych na ataki Agnieszki Kosmatki i pełne poświęcenia akcje w obronie Brazylijki Teixeiry. Mecz zakończył atak Kosmatki. - Szkoda, że po takim maratonie ostatni mecz gramy u siebie i przegrywamy. Szkoda. Wielka szkoda - wzdychała Milena Sadurek. - Zabrakło u nas wojowników - podsumował równie smutny

Farmutil Piła zagra o złoto w lidze siatkarek

wysiłkiem wzięły się w garść i... odrobiły straty (14:13). Znowu jednak na finiszu nie było silnych na ataki Agnieszki Kosmatki i na pełne poświęcenia akcje w obronie Brazylijki Micheli Teixeiry. Mecz zakończył atak Kosmatki. Potem była szaleńcza radość przyjezdnych i łzy smutku bielszczanek... - Moje

Liga Siatkówki Kobiet: Pogoń Muszyny

szykowali się na tie-break. Wtedy jednak Przybysz dała sygnał do ataku. Zablokowała atak rywalki, Agnieszka Kosmatka i Bednarek zaczęły się mylić i Muszynianka wyrównała (21:21). Później Przybysz nie myliła się w ataku, ale żeby wygrać, gospodynie potrzebowały siedmiu piłek meczowych. Muszynianka ma tylko

Piła awansowała w wielkim stylu

tę piłkę podbija jeszcze Agnieszka Kosmatka, zauważyły dopiero, jak Michela Teixeira przebija piłkę na ich stronę. Radość szybko umknęła, Włoszki znów zaatakowały. Ale nie dały rady - pilanki się wybroniły, a Edyta Kucharska posłała piłkę na niebronione pole Włoszek. Zrobiło się 11:11 i znów Farmutil

Calisia Kalisz bez siatkarek. PTPS Piła z nowymi

przenieść się do Włoch bądź Hiszpanii. W PTPS Piła zostały zatem Agnieszka Kosmatka, Paulina Maj, Ewa Kasprów, Edyta Kucharska, Klaudia Kaczorowska i Gabriela Wojtowicz. Doszła Katarzyna Wellna. Ewę Kasprów na pozycji rozgrywającej wspomoże też Ewa Matyjaszek. Zupełnie nowy będzie za to środek pilskiej

Twierdza Bielsko zdobyta

przegrał i to gładko! - Kilka soczystych czap podniosło nasz zespół i wygraliśmy - podsumowała finał Agnieszka Kosmatka z Piły. Po meczu w jednym z klubowych korytarzy można było zaobserwować niecodzienny obrazek - trener Bonitta całkiem nieźle sylabizował po polsku! - Jestem trenerem reprezentacji Polski

Jest szansa na siatkarskie derby Wielkopolski w Lidze Mistrzów

najlepszym rywalem w pierwszej rundzie play-off byłby dla Farmutilu zespół Winiar Kalisz. - Chciałabym, abyśmy na siebie trafili. Byłoby fajnie, także chyba dla kibiców - mówi kapitan pilskiej drużyny Agnieszka Kosmatka. Na taki pomysł entuzjastycznie zapatruje się wiceprezes pilskiego klubu Radosław

Piła już od dawna nie boi się Rawwy

przeciwstawić. Rawwa instruowała koleżanki jak pani w klasie, ale one - szczególnie rozgrywające - popełniały poważne błędy. I Gruzinka permanentnie była blokowana. Farmutil prowadził wysoko (21:12), a jednak roztrwonił to i zrobiło się 24:24. Nie działał bowiem atak; niemrawa była Agnieszka Kosmatka. Piła

Centrostal nadal czwarty w ligowej tabeli

naszej lidze to potrafi. Jest Brazylijką, więc pewnie ma to we krwi - śmiała się po meczu Agnieszka Kosmatka, kapitan Farmutilu. Ostatecznie po zablokowaniu Ewy Kowalkowskiej to Farmutil cieszył się z końcowej wygranej. Za tydzień nasz zespół w ostatniej kolejce rundy zasadniczej zmierzy się na

Jedna wygrana Centrostalu na otwarcie sezonu

ekipie z Muszyny gra m.in. Sylwia Pycia, Joanna Mirek i Aleksandra Przybysz. Jerzy Matlak z Piły ma do dyspozycji Julię Szeluchinę i Agnieszkę Kosmatkę. - Poza tym te turnieje rządzą się swoimi prawami. Warunki były nierówne, bo my mieliśmy krótką przerwę w sobotę między pierwszym meczem a drugim. Piła

znajdują się obecnie same podopieczne Jerzego Matlaka: Milena Sadurek, Alena Hendzel, Agnieszka Bednarek, Klaudia Kaczorowska, Michela Teixeira i Agnieszka Kosmatka. W głosowaniu na libero wygrywa Paulina Maj, też z Farmutilu, chociaż niedawno na pierwszej pozycji była białostocka siatkarka Magdalena Saad

Niesamowity mecz w Perugii! Farmutil Piła przegrał thriller

klasą, że poderwała koleżanki. Znów zaczął działać betonowy blok Piły, znów zaczęła wychodzić siatkarkom Farmutilu zagrywka - i Milenie Sadurek, i Agnieszce Kosmatce. Było 11:5 dla Piły. Niebywałe, ale Polki straciły tę przewagę przy jednym ustawieniu, by za chwilę jednak mieć piłkę meczową! Coś takiego

Farmutil Piła triumfuje w Poznaniu!

- lidera po rundzie zasadniczej ekstraklasy. W pierwszym secie finału dominował nad Piłą wyraźnie. I nic to nie dało! - Jak to zrobiłyście? - pytali dziennikarze Agnieszkę Kosmatkę, jedyną siatkarkę Farmutilu, która pamięta złote czasy Nafty Piła i Puchar Polski zdobyty w 2003 r. - Nie mam pojęcia - dukała

Matlak tworzy zespół wojowniczek

Białegostoku czy Gdańska. Ze składu Farmutilu z zeszłego sezonu zostanie niewiele siatkarek - Agnieszka Kosmatka, Michela Teixeira, Klaudia Kaczorowska czy Agnieszka Bednarek, która odrzuciła oferty wielu klubów. - Nigdy dotąd aż tak nie przemeblowywałem zespołu, ale nie martwię się. Może bowiem powstać

Cudów siatkarek z Piły ciąg dalszy

na siatkówce nie znam - powtarza często Jerzy Matlak, który w pilanki tchnął niebywałego ducha bojowego. Ten duch pozwolił im przezwyciężyć zmęczenie i wygrywać. I - jak zapewnia kapitan zespołu Agnieszka Kosmatka - wystarczy go jeszcze, by powalczyć z Muszyną w finale. Gdyby Farmutilowi udało się

Winiary i Farmutil grają o półfinał Ligi Mistrzyń

Lidze Mistrzów i podróże. My spędziliśmy cały piątek na spacerkach po Placu Czerwonym, po tym jak nas wymeldowano w południe z hotelu. Potem podróż do Warszawy, autobusem do Białegostoku, to się musiało odbić na zawodniczkach - tłumaczy. - Z moich siatkarek tylko Agnieszka Kosmatka grała na tym poziomie

Mistrzynie Polski już z nożem na gardle

, ale liczę, że w kolejnym spotkaniu spiszemy się lepiej - mówił Serwiński w Polsacie Sport. Mistrzynie Polski w niedzielę może i popełniały mniej błędów, ale fatalnie szło im w przyjęciu. Zupełnie zawodziły atakujące: Kamila Frątczak i rezerwowa Joanna Kaczor zdecydowanie ustępowały Agnieszce Kosmatce

Piła musi się odzwyczaić od trenera Matlaka

im spokój i cierpliwie czekać na play-off. Co zatem z rewanżowym meczem z Foppapedretti Bergamo? Farmutil Piła przegrał u siebie 0:3 i choć trener Matlak mówi, że "przecież na parkiecie się w rewanżu nie położymy", to jednak można przewidywać, iż w Bergamo odpoczywać będą zapewne Agnieszka

I już po Lidze Mistrzyń?

będę - powiedziała najbardziej doświadczona pilska siatkarka Agnieszka Kosmatka. - Czeka nas okres meczów co trzy dni i trzeba to zaakceptować, a nie się tym zasłaniać. Albo odpuścimy sobie myślenie o tym, że jesteśmy przemęczone, albo będziemy przegrywały. - Każdy, kto patrzył na mecz z Foppapedretti

Cała pula dla Farmutilu Piła

wysokie prowadzenie np. 13:8 czy 16:10. Siła ataku mistrzyń Polski była wtedy bardzo duża. Jeśli dobrze przyjęły serwis Piły, trudno było je zatrzymać. Farmutil, mimo dobrej postawy Klaudii Kaczorowskiej i Agnieszki Kosmatki, przegrywał wtedy bezdyskusyjnie. Kaczorowska i Kosmatka były bohaterkami

Porażka siatkarek w Pile

atakami popisywała się Agnieszka Kosmatka. Miejscowe odskoczyły na 17:15 i nie oddały prowadzenia już do końca partii. A seta udanym atakiem zakończyła była zawodniczka białostockiego klubu grająca obecnie w Pile Elena Hendzel. Druga odsłona spotkania miała podobny przebieg do pierwszej. Na początku

Farmutil Piła wreszcie wygrał mecz

. Z trzech punktów przewagi zrobił się jeden, ale nie na długo - po chwili znów Holenderki wygrywały trzema punktami. - One już grają. A wy musicie grać lepiej niż one - strofował już nieco głośniej Matlak. Pilanki przebudziły się - w końcu świetny blok Henzel i Agnieszki Kosmatki doprowadził do

Centrostal pokonany do zera

- Pozostaje się tylko cieszyć, że tradycji stało się zadość - mówiła po spotkaniu Agnieszka Kosmatka, kapitan Farmutilu. Bydgoszczanki od siedmiu lat nie potrafią pokonać pilanek w ich własnej hali. Tym razem szansą na przełamanie tej fatalnej passy miała być przede wszystkim silna zagrywka naszych

Wreszcie jest zwycięstwo - bo inaczej tym razem być nie mogło

uległy w meczu, w którym obie strony miały na koncie grubo ponad 30 własnych błędów. - Potrzebowałyśmy tej wygranej jak ryba wody - odetchnęła Agnieszka Kosmatka z Farmutilu. - Wygraliśmy dzięki "pomocy i uprzejmości" zespołu z Kalisza - ironizował trener Matlak. - To, co się ostatnio wyrabiało

Gwardia wygrała w Pile!

;stwierdziła już po meczu Agnieszka Kosmatka, siatkarka Farmutilu. - Nie byłyśmy zespołem, nie zaprezentowałyśmy żadnego poziomu, a nie trzeba było wspiąć się na wyżyny, żeby wygrać ten mecz. Ostatni set to już prawdziwy popis gwardzistek, które w pewnym momencie prowadziły 17:13 i wówczas

Siatkarskie wicemistrzynie pokonane w Białymstoku

się zwycięstwem miejscowych. - Nie grałyśmy swojej siatkówki, pozwoliłyśmy sobie praktycznie w każdym elemencie na zbyt dużą ilość błędów - mówi atakująca Farmutilu Agnieszka Kosmatka. W drugiej odsłonie pilanki popełniały zdecydowanie mniej błędów. Ponadto na boisku wróciła Teixeira, która zastąpiła

Białostockie siatkarki grają z wicemistrzyniami

Agnieszka Kosmatka czy Agnieszka Bednarek. Pierwsza z nich od lat jest jedna z najlepiej punktujących w lidze, druga ma za sobą udział na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. - Na pewno teoretycznie, na papierze, faworytem jest zespół z Piły, ale my zrobimy wszystko, aby pojedynek zakończył się jak najlepszym

Dziewczyny z Piły jednak srebrne

należała do Muszyny, której sygnał do ofensywy dał pojedynczy blok Doroty Pykosz na Agnieszce Kosmatce. Już jednak drugi set należał do Farmutilu - i to niemal od początku, od prowadzenia 3:0 po autowym ataku Kamili Frątczak. Muszynianka tego dnia miała w swych szeregach wybraną potem MVP (Najbardziej

Finał siatkarek jak sprzed dziewięciu lat

wyjście obronną ręką z tie-breaku, w którym przegrywa się już z kaliskim wunderteamem 0:6, było wielką sztuką. Wtedy już na ławce pilskiej drużyny siedział Jerzy Matlak, a w jej składzie grała np. Agnieszka Kosmatka (wtedy Orłowska). Były też Irina Archangielska (dziś AZS AWF Poznań), Beata Strządała

Matlak bał się Centrostalu

. Było odwrotnie niż miało być, to siatkarki Farmutilu zmuszały bydgoskie rozgrywające do gonienia piłki po złym przyjęciu. Szczególnie zabójcze były serie zagrywek Agnieszki Bednarek i Agnieszki Kosmatki. To dzięki nim pilanki zdobyły wysoką przewagę w pierwszym secie. Na dodatek Łunkiewicz i Gałkinie

Piła dołączy do Kalisza?

, że Volero jest mocnym zespołem. Groźny może być także inny zespół, którego nazwa nie budzi takiego strachu, jak nazwy klubów włoskich czy rosyjskich - holenderski Martinus Amstelveen. To lider grupy E. - Ciekawa jestem, kogo wylosujemy - mówi kapitan Farmutilu Piła Agnieszka Kosmatka. - A może by tak

Pilski kompleks Cannes

powoli bułgarska przyjmująca Ewa Janewa czy czy Włoszka Nadia Centoni. Miejsce w składzie ma też środkowa Straszimira Filipowa, która niedawno grała w Kaliszu. Matlak tak znanych nazwisk w swoim zespole nie ma. - Poza Agnieszką Kosmatką [dawniej Orłowską - red.] wszystkie właściwie debiutują w Lidze

Cała pula dla Kalisza

skutecznej zagrywce Agnieszki Kosmatki między Annę Woźniakowską a libero Agatą Sawicką wygrywały 8:6. Oglądaliśmy naprawdę piękne pojedynki, zwłaszcza te przy siatce, gdzie o powodzeniu decydowały centymetry wzrostu plus spryt. Po wspaniałej obronie Woźniakowskiej w polu, kaliszanki wyszły w końcu na

Przegrana pilanek na dobranoc

stronę i gimnastycznych popisów siatkarek Farmutilu. Argumentów, by zdobywać punkty i wygrać z Iesi brakowało. - Miały?my ugrać w Lidze Mistrzów, ile się da. Wydaje mi się jednak, że dałoby się więcej niż jednego seta - komentowała po meczu Agnieszka Bednarek. Agnieszka Kosmatka dodała: - W pierwszym

GCB Centrostal - piąta siła ekstraklasy siatkarek

Barańska, Eleonora Dziękiewicz, Agata Sawicka Farmutil Piła (2.) Agnieszka Bednarek, Agnieszka Kosmatka, Katarzyna Skorupa Aluprof Bielsko-Biała (3.) Milena Sadurek, Karolina Ciaszkiewicz, Beata Strządała, Natalia Bamber Muszynianka (5.) Izabela Bełcik, Sylwia Pycia, Joanna Mirek, Mariola Zenik

Siatkarki decydują o swej karierze i... życiu

przełomowy dla naszej kadry. I może oznaczać otwarcie drzwi do niej dla wielu nowych zawodniczek. Na razie na zapleczu reprezentacji Polski są Agnieszka Kosmatka z Piły (uczestniczka ME w Bułgarii w 2001 r., ostatnich przed wejściem Polski na szczyt) oraz znacznie mniej od niej doświadczone Agnieszka

Bój ognia z wodą - o brąz w lidze siatkarek

sezonu - ocenia kapitan Farmutilu Agnieszka Kosmatka. Matlak nigdy też się nie bał mówić bez ogródek o sytuacji w polskiej siatkówce i o sobie - W Polsce jest tylko dwóch trenerów w żeńskiej siatkówce: jednym z nich jestem ja, drugiego nazwiska nie wymienię - tak stwierdził np. rok temu. To też jeden z

Piła nadal niezdobytą twierdzą

prostej akcji, a kontra Farmutilu zakończyła się atakiem najlepszej na boisku Agnieszki Kosmatki. Do końca seta punkty zdobywały już tylko pilanki. Druga partia miała niemal identyczny przebieg. Bydgoszczanki prowadziły w niej 12:8. Matlak wziął czas i zespół z Piły zdobył kolejno pięć punktów. Serię

Hit PlusLigi Kobiet: Nawet Matlak nie dał im rady

boisko i tak, że po przyjęciu rywalek piłka lądowała w trybunach. Młoda środkowa pokazała, że m.in. w niej trzeba szukać przyszłości polskiej reprezentacji. W kolejnym secie na bohaterkę wyrosła inna pilanka Agnieszka Kosmatka. W ataku pomyliła się może tylko raz, grała niemal bezbłędnie i dzięki niej

Piła zawsze zaskoczy

kończyła wszystkie ataki. A jeśli nie, to zawsze była jeszcze Walewska na środku, względnie dwumetrowa Julia Mierkułowa. Kiedy więc Agnieszka Kosmatka, a następnie Agnieszka Bednarek nie tylko odrzuciły od siatki rywalki swą zagrywką, ale jeszcze tym serwisem punktowały, Farmutil nawiązał walkę i wygrał

W Pucharze Polski - jak w Wielki Piątek

Agnieszka Kosmatka. Efekt? W trzecim i czwartym secie gdańszczanki były już cieniem pilanek. Farmutil Piła 3 Energa Gdańsk 1 Sety: 25:20, 23:25, 25:19, 25:13 Farmutil: Kosmatka (21 pkt), Teixeira (5), Szełuchina (16), Skorupa (8), Kaczorowska (3), Bednarek (15) oraz Kuehn-Jarek (libero), Chojnacka (10

Pierwsza wygrana białostockich siatkarek

. - Trener ostrzegał nas, abyśmy nie zrobiły sobie same krzywdy, niestety nabiłyśmy sobie guza - podsumowuje spotkanie Agnieszka Kosmatka, kapitan Farmutilu. - Jest nam wstyd i przykro, że tak się stało, ale z takiego spotkania też trzeba wyciągnąć wnioski, aby grać lepiej. - Zwycięstwo było długo

Składy drużyn PlusLigi Kobiet

) 178 8. Edyta Kucharska (środkowa - 31) 181 11. Michela Teixeira (Brazylia, libero - 31) 176 12. Agnieszka Kosmatka (atakująca - 30

Trener Złotek: Nie jestem katem

wygrywały dwie ostatnie edycje po finałach z Chinkami. Skład Polek. Rozgrywające: Magdalena Godos, Milena Sadurek. Przyjmujące: Joanna Frąckowiak, Milena Rosner, Joanna Staniucha-Szczurek, Dorota Świeniewicz. Środkowe: Agnieszka Bednarek, Eleonora Dziękiewicz, Maria Liktoras. Atakujące: Agnieszka