agnieszka karpiesiuk

osa

Trójka lekkoatletów na mistrzostwa świata

Trzy zawodniczki z Pomorza wystartują na rozpoczynających się w piątek w Walencji halowych mistrzostwach świata w lekkiej atletyce

Srebrna Łukasik, Dudzińska czwarta

LEKKOATLETYKA. Z jednym medalem wrócili zawodnicy ZTE Radom z halowych mistrzostw Polski seniorów, które rozegrano w Spale. Srebro w biegu na 400 m wywalczyła Bożena Łukasik.

Łukasik pobiegła w Walencji

LEKKOATLETYKA. Debiut na halowych mistrzostwach świata seniorów ma za sobą Bożena Łukasik z ZTE Radom.

Łukasik na mistrzostwach świata

, że Łukasik pobiegnie na ostatniej zmianie sztafety. Przed nią wystąpią Agnieszka Karpiesiuk (AZS AWFiS Gdańsk), Małgorzata Pskit (AZS AWF Wrocław) i Jolanta Wójcik (AZS AWF Kraków). W rywalizacji weźmie udział siedem reprezentacji. Oprócz Polek będą to: Białorusinki, Czeszki, Jamajki, Rumunki

Finisz Pomorza w Pekinie

-osobowego finału. Szansy startu w lekkoatletycznych sztafetach nie dostali wczoraj nasi biegacze. Marta Jeschke (SKLA Sopot) nie pobiegła w finale 4x100 m (Polki zostały w nim zdyskwalifikowane), natomiast Agnieszka Karpiesiuk i Piotr Wiaderek (oboje AZS AWFiS Gdańsk) nie wystąpili w półfinałach 4x400 m

Lekkoatleci dla Janusza Sidły

Piwnicka, Barbara Madejczyk, Igor Janik (rzut oszczepem), Anna Rogowska, Joanna Piwowarska (skok o tyczce), Agnieszka Karpiesiuk (bieg na 200 m), Kamila Chudzik (pchnięcie kulą), Łukasz Chyła, Marta Jeschke (bieg na 100 m). Poza Polakami do rywalizacji staną lekkoatleci z Ukrainy, Szwecji, Norwegii

Rogowska poza podium w MŚ

Brazylijka Fabiana Murer (4,70). Trzecia z naszych zawodniczek - Agnieszka Karpiesiuk z AZS AWFiS - biegła w składzie polskiej sztafety 4x400 m, która zajęła 6. miejsce. Zwyciężyły Rosjanki.

Pekin: Madejczyk 7., Jeschke w finale

- maczugi i wstążka (12) Agnieszka Karpiesiuk (AZS AWFiS Gdańsk) - sztafeta 4x400 m, eliminacje (13.40) Marta Jeschke (SKLA Sopot) - sztafeta 4x100 m, finał (15.15) ew. Piotr Wiaderek (AZS AWFiS Gdańsk) - sztafeta 4x400 m, eliminacje (14.10)

Osiem medali pomorskich lekkoatletów w HMP

. Supremację na dystansie 200 m potwierdziła Jeschke, która obroniła tytuł sprzed roku, a czasem 23,75 s wyrównała swój rekord życiowy. Na najwyższym stopniu podium stanęły również Agnieszka Karpiesiuk (AZS AWFiS Gdańsk), która wygrała bieg na 400 m (53,19 s) i jej klubowa koleżanka Karolina Tymińska najlepsza

Anna Rogowska w finale skoku o tyczce HMŚ

zwycięstwo w ostatniej konkurencji - biegu na 800 m -i ostatecznie Tymińska z wynikiem 4580 pkt zajęła 6. miejsce. W niedzielę wystartuje jeszcze jedna zawodniczka z Pomorza. Agnieszka Karpiesiuk (AZS AWFiS Gdańsk) pobiegnie w sztafecie 4x400 m.

Ostatnia szansa lekkoatletów

. Wśród faworytów swoich konkurencji znajdują się m.in. Agnieszka Karpiesiuk (AZS AWFiS Gdańsk) na 400 m, Łukasz Chyła (SKLA Sopot) na 100 m oraz jego koleżanka klubowa Marta Jeschke na 200 m.

Dziesięć medali łódzkich lekkoatletów

biegu rozstawnym 4x100 m łodzianie w składzie Dąbrowski, Bródka, Niemyjski i Michał Korczyński przegrali z Gwdą Piła i AZS AWF Warszawa. Kobiety wywalczyły tylko trzy medale. W trójskoku srebro zdobyła Joanna Szczygielska z AZS (12,90 m). W biegu na 400 m ppł za Agnieszką Karpiesiuk (LKS Ostróda

Sport w skrócie

generalnym sprawdzianem podopiecznej Leszka Trzosa przed halowymi mistrzostwami świata, które już w najbliższy weekend odbędą się w Walencji. Łukasik razem z Agnieszką Karpiesiuk (AZS AWFiS Gdańsk), Jolantą Wójcik (AZS AWF Kraków) i Małgorzatą Pskit (AZS AWF Wrocław) pobiegnie w sztafecie 4x400 m. ZAPASY

Lekkoatleci ZTE ze zmiennym szczęściem

będziemy trenować - mówi trener Trzos. Dodajmy, że pierwsze miejsce w serii, w której biegła Łukasik, zajęła Agnieszka Karpiesiuk z AZS AWFiS Gdańsk (52,45 s), a najszybsza w obu biegach była Anna Jesień z AZS AWF Warszawa, która uzyskała 51,99 s. Tymczasem klubowi koledzy Łukasik wystartowali w sobotę w

Wyniki 84. Mistrzostw Polski

) 52,18 3. Jolanta Wójcik (ULKS Technik Trzcinica) 52,52 4. Izabela Kostruba (KS Agros Zamość) 52,91 5. Agnieszka Karpiesiuk (AZS AWFiS

Lekkoatletyczny Mityng Trzeciomajowy

(UKS 19 Bojary) 26,75; 2. Anna Cichocka (ZS 4 Suwałki) 27,03; 3. Monika Chartanowicz (Dystans Ełk) 27,18. 400 m: 1. Agnieszka Karpiesiuk 57,83; 2. Marlena Gorczyńska (obie MLKS Ostróda) 1:00,99; 3. Katarzyna Protasiewicz (Juvenia) 1:01,95. 1000 m młodziczek o puchar Podlaskiej Rady Olimpijskiej PKOL: 1