agnieszka jasiurkowska

kono

Judocy AZS jadą na mistrzostwa akademików

- W weekendowej imprezie startować mogą nie tylko reprezentanci AZS-ów, ale także wszyscy studenci - informuje trener opolskiego AZS-u Edward Faciejew. - Niestety, termin mistrzostw jest trochę niefortunny, gdyż jest to okres maturalny, a poza tym część zawodników i zawodniczek jest na zgrupowaniach kadry.

Medalowe zdobycze opolskich dżudoków

Zawodnicy i zawodniczki dwóch opolskich klubów - Gwardii i AZS-u - w ostatnim czasie aż ośmiokrotnie stawali na podium zawodów krajowych i międzynarodowych.

Sześć medali opolskich dżudoków

W rozpoczynającym tegoroczny sezon krajowy seniorskim Pucharze Polski w Opolu reprezentanci naszego miasta wywalczyli sześć medali.

Skandal na mistrzostwach Polski w dżudo

podium MMP stanęła jeszcze czwórka reprezentantów Opola: Sebastian Janicki (Gwardia), który zdobył złoto w kategorii 60 kg oraz Agnieszka Jasiurkowska (52 kg), Marta Licznar (57 kg) i Marcin Kośniewski (90 kg), wszyscy z AZS-u, którzy sięgnęli po brązowe krążki. Na miejscach punktowanych znaleźli się

Judo. Zmiana warty w AZS-ie

najniższym stopniu podium. Poza tym do czołówki krajowej należą jeszcze dwie dżudoczki: Agnieszka Jasiurkowska i Małgorzata Świerszcz. Wojnarowicz i Węgrzyn judo uprawiają od piętnastu lat i obie należą do bardzo silnej grupy wychowanek trenera Edwarda Faciejewa. Oprócz nich największe sukcesy święciły

Dziesięciu reprezentantów Opola wystąpi w mistrzostwach Polski w dżudo

najbardziej doświadczona w grupie 19-letnia Agnieszka Jasiurkowska i jej o rok młodszy kolega Marcin Kośniewski. - Bardzo się cieszę, że udało nam się wywalczyć sześć miejsc, ale jestem realistą i wiem, że na razie na medale nas nie stać. Zabieram ze sobą na imprezę samych juniorów, którzy jeszcze nawet za