agnieszka bartczak

az

Piotr Jaroszewski na Paraolimpiadzie w Atenach

Oprócz zawodnika IKT Płock na igrzyska pojadą Tadeusz Kruszelnicki (SKS Konstancin Jeziorna), Albin Batycki (Spartakus Koźmin Wlkp.) i Agnieszka Bartczak (LOB Wrocław). Zarówno Jaroszewski, jak i Kruszelnicki na Paraolimpiadzie wystąpią po raz trzeci z rzędu

Płoccy tenisiści na wózkach w dobrej formie

Już tylko miesiąc do paraolimpiady, a nasi reprezentanci - Piotr Jaroszewski i Jerzy Kulik z płockiego Integracyjnego Klubu Tenisa - w coraz wyższej formie. W weekend potwierdzili ją podczas silnego turnieju międzynarodowego we Wrocławiu

Majówka na sportowo z MOSiR Sopot [ZDJĘCIA]

Dużym zainteresowaniem ze strony uczestników i kibiców cieszyła się ?Sopocka Majówka na sportowo? zorganizowana przez miejscowy MOSiR. W jej ramach odbył się turniej siatkówki plażowej Ziaja Cup, który był równocześnie otwarciem sezonu na sopockiej plaży.

Paraolimpijczycy wylatują do Pekinu

igrzysk w Atenach, gdzie wywalczył dla Polski złoty medal w pchnięciu kulą. W tenisie na wózkach nasze województwo będzie reprezentować Agnieszka Bartczak. Tenisistka LOB Wrocław jest aktualną mistrzynią Polski w grze pojedynczej, które odbyły się w tym roku we Wrocławiu. Z

W 2009 r. jubileuszowy Orlen Polish Open

Polsce, płocczanina Piotra Jaroszewskiego (IKT Płock), który w światowym rankingu zajmuje 26. miejsce. Wśród pań będziemy mogli podziwiać aktualną mistrzynię Polski i najwyżej sklasyfikowaną w światowym rankingu (14. miejsce) Agnieszkę Bartczak (LOB Wrocław) oraz 67. w rankingu Lucynę Skorupińską. Pula

Osiem medali Mistrzostw Polski dla płockich wózkarzy

, występujący w parze z Markiem Pienczynem (SKT Wózkarzy Sopot). Zawodniczki IKT nie były gorsze. Indywidualnie Agnieszka Gidzińska-Kubiak sięgnęła po tytuł wicemistrzowski ulegając Agnieszce Bartczak (LOB Wrocław) 0:6, 0:6. Brąz przypadł w udziale Judycie Olszewskiej, która tak jak koleżanka przegrała z

Ślubowanie paraolimpijczyków

pierwszy. Będzie grał tylko debla razem z Albinem Batyckim (Spartakus Koźmin Wlkp.). W Atenach będzie walczyć jeszcze Agnieszka Bartczak (LOB Wrocław), a trenerem polskiej drużyny jest Rafał Paluch. Początek turnieju tenisowego nastąpi 19 września. Finały rozegrane zostaną 26 września.

Judyta Olszewska

wrocławianką Agatą Struzik na mistrzostwach Polski sięgnęły po brązowy medal. Natomiast w tym roku, w krajowym czempionacie rozgrywanym w hali, razem z Wandą Cejnową z Wejherowa zajęły drugie miejsce. - Rywalizacja ze starszymi zawodniczkami dużo daje. Najbardziej lubię grać z Agnieszką Bartczak, moją idolką

Kulik wygrał na pocieszenie

losowanie. Miał pecha, bo trafił od razu na zdecydowanie silniejszego przeciwnika. W turnieju kobiet nieźle wypadła Judyta Olszewska. Na pokonanie Agnieszki Bartczak nie miała co prawda większych szans, podobnie jak w starciu z Niemką Kathariną Kruger, która zresztą wygrała Orlen Polish Open. Płocczanka

Zawodnicy potwierdzeni. Zmiana obozu Jagi

Potwierdzeniem zawodników do gry w europejskich rozgrywkach zajmowała się Agnieszka Syczewska. Chciała to zrobić wczoraj, chociaż czas na to jest do poniedziałku, ponieważ wówczas ma reprezentować w Nyonie białostoczan podczas losowania rywali w dwóch pierwszych rundach kwalifikacyjnych do Ligi

Zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Świata w tenisie na wózkach

zakończyła turniej na 8. miejscu. Na drodze Polek w walce o wyższą lokatę stanęła drużyna Korei Południowej, która pewnie wygrała 3:0. Agnieszki Gidzińska i Bartczak nie sprostały Ju-Youn Park i Hing Young-Suk. Jednak mimo porażki w obu grach singlowych (Gidzińska przegrała 1:6, 2:6 z Park, a Bartczak 3:6, 4

Debel Jaroszewski/Kruszelnicki ze złotem

Agnieszka Bartczak, rozstawiona z numerem 1. i Amerykanka Beth Arnoult (turniejowa dwójka), która od kilku lat odwiedza nasze miasto. Niestety, obie odpadły w półfinałach. Bartczak musiał uznać wyższość Kaithlyn Verfuerth - 4:6, 4:6. Arnoult przegrała zaś z Yuką Chokyu 2:6, 4:6. Tym samym w wielkim finale

Dziewięć medali płockich wózkarzy

rzecz się miała w kobiecym deblu. Tu też po obu stronach siatki w decydującym boju spotkały się płocczanki. Z jednej strony Gidzińska-Kubiak w parze z Agnieszką Bartczak (LOB Wrocław), z drugiej Judyta Olszewska i Wanda Ceynowa (SKT Wózkarzy Sopot). Wygrał ten pierwszy debel i to dość gładko 6:1, 6:1

Rakiety i wózki

paraolimpijskich w Atlancie złoty medal. Wystąpi też jego największy rywal Amerykanin Stephen Welch, od 10 lat zajmujący niezmiennie miejsce w pierwszej 10. światowego rankingu, srebrny medalista z Atlanty i Sydney. A z Polaków wystąpi najlepsza nasza zawodniczka Agnieszka Bartczak (na zdjęciu) z Wrocławia (26

Pierwszy cel: puchary. Jagiellonia wznawia treningi

Już do poniedziałku kluby muszą bowiem zgłosić zawodników, którzy mają ich reprezentować w spotkaniach 30 czerwca i 7 lipca. Później mogą dopisać tylko jednego gracza - wyjaśnia Agnieszka Syczewska, zajmująca się w Jagiellonii m.in. tego typu sprawami. Osobiście planuje zrobić to do piątku, bo w

Orlen Polish Open jednak bez Legnera

później wjechać na kort jako zgrany team, w półfinale turnieju deblowego. Oj, będzie na co popatrzeć. Wśród pań bliska sprawienia niespodzianki była zawodniczka IKT Judyta Olszewska. Płocczanka postawiła wysoko poprzeczkę jednej z najlepszych zawodniczek w historii Orlen Polish Open Agnieszce Bartczak

Jerzy Kulik pojedzie do Aten

, zawodnikiem Spartakusa Koźmin Wlkp. Przypomnijmy, że wcześniej takie kwalifikacje uzyskali: w grze singlowej - Tadeusz Kruszelnicki (SKS Konstancin), Piotr Jaroszewski, Batycki i Agnieszka Bartczak (LOB Wrocław); w grze deblowej Jaroszewski z Kruszelnickim. Z Kulikiem nie udało nam się skontaktować. - Jurek

Świętokrzyskie piłkarki i piłkarze ręczni otrzymali powołania do reprezentacji

rezerwowy Michał Bartczak z Vive oraz Piotr Swat i Rafał Stachera z KSSPR Końskie) zajęli trzecie miejsce w grupie eliminacyjnej, a w pierwszym meczu drugiej fazy pokonali wczoraj 31:21 (13:12) Łotwę. Turniej w Szwecji potrwa do soboty. Wśród juniorów młodszych swoich reprezentantów na międzynarodowy

Startuje XI Orlen Polish Open

w rankingu ITF. Wśród kobiet z numerem 1. wystąpi Agnieszka Bartczak (21. na świecie). Z dwójką rozstawiona została Niemka Katharina Kruger, a na wysokich pozycjach są też Rosjanki Ludmila Bubnova i Natalia Bakhmatova. Warto zauważyć, że po raz pierwszy do Polski i na płocki turniej zawitali

XI Orlen Polish Open już prawie dopięty

kortów ceglastych. Wśród pań z numerem 1 będzie grać Agnieszka Bartczak (21. LOB Wrocław), a z dwójką Katharina Kruger (28. - Niemcy). Płock reprezentowała będzie Judyta Olszewska. Zawodniczka IKT jest jeszcze juniorką i to z trzecim rankingiem na świecie, ale ponieważ nikt w jej kategorii się nie

Rusza X Orlen Polish Open 2004

(19.) z Kimberly Blake (25.). Najwyżej sklasyfikowaną Polką w turnieju jest Agnieszka Bartczak (LOB Wrocław - 34.). Płocczankom zaś przewodzić będzie Agnieszka Gidzińska- Kubiak(2. w Polsce, 97. na świecie). To główni faworyci do medali. A czy ktoś jeszcze jest w stanie pokrzyżować im szyki? Jeżeli

Podwójne mistrzostwo płockich wózkarzy

Batyckiego (Spartakus Koźmin) i Agnieszki Bartczak (LOB Wrocław). Kruszelnicki miał lecieć do USA, ale pozostał w kraju ze względu na chorobę mamy. Pozostała trójka startowała w German Open. Drużyna IKT, która w III drużynowych mistrzostwach Polski startowała po raz trzeci, została rozstawiona z numerem 1. I

Sport w skrócie

:21). Tytuł mistrzyń zdobyły Anna Białobrzeska i Joanna Kuchczyńska z Gminy Rewal. TENIS ZIEMNY MEDALE NA WÓZKACH. Teresa Szyszka ze Spartakusa Koźmin Wlkp. zdobyła we Wrocławiu tytuł wicemistrzyni Polski w tenisie na wózkach. Szyszka przegrała w finale z Agnieszką Bartczak z LOB Wrocław 0:6, 3:6

Piotr Jaroszewski wicemistrzem świata

finale kobiet Holenderki pokonały 2:0 Szwajcarię. Holendrzy dołożyli jeszcze zloty medal w kategorii juniorów. Jednak Polacy jeszcze nie wracają do domów. Od wtorku w Christchurch będą grać w turnieju ITF New Zealand Open. Oprócz Jaroszewskiego i Batyckiego wystąpi w nim jeszcze Agnieszka Bartczak