agata kantorska

Rozmawiał Andrzej Grupa

Rozmowa z florecistką Agatą Kantorską

Zawodniczka Warty Poznań w sobotę w Lesznie wygrała zawody Młodzieżowego Pucharu Świata. To nie jest jednak jej pierwszy sukces tej jesieni - miesiąc temu Kantorska została wicemistrzynią Europy do 20 lat

Wielkopolscy szermierze bez sukcesów

Florecistce Agacie Kantorskiej oraz szablistkom Annie Wesołowskiej i Joannie Daniłowskiej nie udało się zakwalifikować nawet do czołowej szesnastki Młodzieżowych Mistrzostw Europy

Czołowe miejsca młodych szermierzy z Wielkopolski

Agata Kantorska (Warta Poznań) zajęła drugie miejsce we floretowym Pucharze Polski do lat 20, a jej klubowa koleżanka Martyna Synoradzka była trzecia. Trzecią pozycję wśród szablistek zajęła Karolina Budna z KKSz Konin

Puchar Polski florecistek dla Małgorzaty Wojtkowiak

gdańszczanka Dominika Kulczycka - Wojtkowiak wygrała jednak 15:11. Jedną z faworytek zawodów była też, będąca ostatnio w znakomitej formie inna florecistka poznańskiej Warty - Agata Kantorska. Dla młodzieżowej wicemistrzyni Europy i triumfatorki ostatniego Pucharu Świata sobotni Puchar Polski był jednak drogą

Szkofia Baśki Wołodyjowskiej znów dla Gruchały

tym razem własne ściany. Agata Kantorska walczyła dzielnie, dotarła do ćwierćfinału, ale w nim uległa 10:15 gdańszczance Katarzynie Chlewińskiej. Martyna Synoradzka już w 1/8 finału spotkała się z broniącą "Szkofii Baśki Wołodyjowskiej" Katarzyną Kryczało i uległa jej tylko 13:14. Z kolei

Młodzieżowy Puchar Polski

międzynarodowych. Wśród florecistek zdecydowanie prowadzi na razie aktualna wicemistrzyni Europy Agata Kantorska z Warty Poznań. Dwa kolejne miejsca zajmują gdańszczanki Anna Lidzbarska i Agnieszka Kulczycka, na ich dobry występ liczą trenerzy Sietomu. W rankingu florecistów prowadzi Michał Majewski z AZS Warszawa

Mocek wygrał Puchar Polski florecistów w Gdańsku

cyklu jest Anna Janas z AZS AWF Warszawa, która w finale zwyciężyła Mroczkiewicz 15:8. Wcześniej gdańszczanka pokonała 15:7 inną poznaniankę - Agatę Kantorską.

Medale wioślarzy z regionu w MŚ konkurencji nieolimpijskich

Wika i Piotr Basta (AZS AWF Gorzów) oraz sternik Rafał Cholewiński (PTW Płock) w hiszpańskim Banyoles pod Barceloną przegrali złoty medal z Włochami o sekundę i 17 setnych. Znacznie mniej zabrakło juniorce Agacie Zieleniewskiej z Bydgostii-Kabla także do wicemistrzostwa. Płynąc w ósemce: Aleksandra

Wojewódzkie talenty bogatsze. O kilkaset zł

wysokości 250 zł. Lista nagrodzonych z naszego regionu: Marta Cieplińska (karate, AKK Toruń), Marta Hausman, Emilia Rygielska, Hanna Łyczbińska, Marta Łyczbińska (szermierka, Budowlani Toruń), Agata Tasz, Jakub Piechowiak (pływanie w płetwach, Laguna Toruń), Łukasz Przybytek (żeglarstwo, Dobrzyński Klub

Sport w skrócie

w Bratysławie. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się gdańszczanka Katarzyna Kryczało z Sietomu-AZS AWF, a do czołowej ósemki awansowała poznanianka Agata Kantorska. Florecistka Warty przegrała walkę o półfinał z Włoszką Olimpią Troili 8:15. Ostatecznie Kantorska zajęła 7. miejsce, a 53. była

Leszczyński florecista drugi w Pucharze Polski

:15, a Agata Kantorska uległa Corrine Maitrejean z Francji 6:15. W klasyfikacji końcowej Kantorska zajęła 56. miejsce, a Wojtkowiak - 59. Świetnie spisała się gdańszczanka Anna Rybicka, która dopiero w finale uległa czwartej zawodniczce ostatnich igrzysk - Węgierce Aidzie Mohamed. | Pierwszej

Wielkopolanie w szermierczych młodzieżowych mistrzostwach Europy

. Mniejsze oczekiwania są związane ze startem Anny Wesołowskiej i Joanny Daniłowskiej. - To 17-letnie dziewczyny, które nie mają jeszcze doświadczenia - dodaje Piguła. Wśród florecistek z Wielkopolski wystąpi tylko poznanianka Agata Kantorska. Florecistka Warty była ostatnio w dobrej formie - dwa tygodnie

Marcin Wika w finale wioślarskich MŚ w konkurencjach nieolimpijskich

MŚ juniorów we wtorek popłynęły trzy osady z zawodnikami klubów Pomorza i Kujaw (czwórki podwójne i ósemka kobiet). Najbliżej awansu od razu do finału była ósemka. Monika Zdrojewska (Wisła Grudziądz/SMS Toruń), Kinga Kantorska, Katarzyna Wołna, Magdalena Madziewicz (wszystkie WTW Włocławek/SMS Toruń

Bogna już jest w dziesiątce

i florecistki AZS AWF Poznań. Tomasz Ciepły w portugalskim Espinho zajął 12. pozycję - przegrał w 1/8 finału z późniejszym finalistą zawodów Francuzem Bricem Guyartem. W Budapeszcie Agata Kantorska była 47., a Martyna Synoradzka - 58.

Turniej o Bursztynowy Floret w Gdańsku

pokonując Chinkę Ping Yuan 15:12. Teraz powinna sobie poradzić i awansować do 1/4 finału, dlatego reszta zawodniczek będzie zapewne walczyć o pozostałe miejsca na podium. Zapowiada się zacięta rywalizacja, bo druga Kryczało nad szóstą Agatą Kantorską ma tylko 13 punktów przewagi. Florecistki walczą o premie

Szermiercze wieści

Victorowi Sintesowi z Francji). * Bez medalu. Wielkopolanie nie zdołali zdobyć medalu w turniejach indywidualnych Młodzieżowych i Juniorskich Mistrzostw Świata, które trwają w Linzu. Słabo spisała się zwłaszcza aktualna mistrzyni Europy Agata Kantorska (Warta Poznań), która w Austrii zajęła dopiero 44

SZERMIERKA Alina Kujawa (MKS Kusy Szczecin) zwyciężyła w pierwszych w nowym sezonie zawodach młodzieżowego Pucharu Polski we florecie. Szczecinianka w finale warszawskiego turnieju pokonała Agatę Kantorską (Warta Poznań) 13:12. KOSZYKÓWKA I liga mężczyzn: Siarka Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 65:77

Rusza Puchar Polski we florecie

- Magdalena Mroczkiewicz. Zaciętą walkę o awans do finałowej czwórki stoczą zapewne zawodniczki, które właśnie awansowały do grona seniorek (Joanna Bórkowska i Katarzyna Kryczało) oraz poznanianka Agata Kantorska. Córka wiceprezesa Warty Pawła Kantorskiego jest bowiem w znakomitej formie - w listopadzie

Gdańscy floreciści rozpoczęli starty

FLORECISTEK Ćwierćfinały: Anna Janas (AZS AWF Warszawa) - Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:7, Magdalena Knop (Sietom) - Katarzyna Kryczało (Sietom) 15:14, Agata Kantorska (Warta Poznań) - Klaudia Tomkowiak (Korona Kielce) 15:1, Małgorzata Wojtkowiak (Warta)- Agnieszka Kulczycka (Sietom) 15:11

Polki zawaliły i turnieju może nie być

Rajczak (AZS AWF Warszawa), 71. Marta Matysik (AZS AWF Warszawa), 82. Marta Łyczbińska (Budowlani), 89. Justyna Anuszewska (Sietom), 90. Agata Kantorska (AZS AWF Poznań). Polska przegrała z Ukrainą! Nie będą dobrze wspominać niedzielnego poranka polskie florecistki i kibice, którzy mimo wczesnej pory

Młodzieżowy Puchar Polski we florecie w Gdańsku

W stawce zawodników zabrakło aktualnej wicemistrzyni Europy Agaty Kantorskiej z Warta Poznań, którą wyeliminowała choroba, oraz brązowego medalisty ME Stanisława de Bazelaire (mieszka i studiuje we Francji, nie udało mu się dojechać). Frekwencja i tak była rekordowa w historii zawodów o

Pomorscy wioślarze płyną w MŚ

- Monika Zdrojewska (Wisła Grudziądz/SMS Toruń), Kinga Kantorska, Katarzyna Wołna, Magdalena Madziewicz (wszystkie WTW Włocławek/SMS Toruń), Agata Zieleniewska (Bydgostia-Kabel), Anna Podsiedlak, Marta Staniszewska (obie AZS/SMS Toruń), w czwórce podwójnej juniorek - Kornelia Nitzler (ChTW Chełmża/SMS T

Sukcesy florecistów Warty Poznań

. Miejsca pozostałych Wielkopolanek: 13. Martyna Synoradzka, 14. Agata Kantorska, 18. Agata Szczepka (wszystkie z Warty Poznań), 35. Magdalena Stachowska, 38. Karolina Skibiak (obie Warta Śrem). Końcowa klasyfikacja Pucharu Polski - Sietom Tour: 1. Sylwia Gruchała (Sietom Gdańsk), 2. Anna Janas (AZS AWF

Słabe występy wielkopolskich szermierzy

Pozdniakowa. W klasyfikacji PŚ Jaskot jest 20., Nowinowski 39., a Tomczak - 58. JUNIORKI DALEKO. Nie powiodło się wielkopolskim florecistkom także w młodzieżowym Pucharze Świata. W turnieju w niemieckim Waldkirch Agata Kantorska z Warty Poznań zajęła dopiero 46. miejsce, a jej klubowa koleżanka Martyna

Agata Kantorska (Warta Poznań). W ćwierćfinale Polki wygrały z Węgierkami 45:33, w półfinale w takim samym stosunku przegrały z zespołem Rosji, a w meczu o trzecie miejsce podopieczne trenera Roberta Mrozowskiego uległy Niemkom 41:45. Złoty medal wywalczyły florecistki Rosji, które w finale pokonały