kono

Opolska drużyna awansowała do ekstraklasy

Zespół AZS-u KU Politechnika Opolska zwyciężył rozgrywki I ligi lekkoatletycznej i w przyszłym roku wystąpi w ekstraklasie.

Brązowy medal mistrzostw Polski naszej kulomiotki. Do srebra zabrakło 5 cm

21-letnia lekkoatletka Anna Wloka (LUKS Podium Kup) stanęła na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski seniorów, które odbywają się w Szczecinie. Do drugiego miejsca zabrakło jej zaledwie 5 cm.

Lekkoatleci Politechniki najlepsi w kraju!

Reprezentacja Politechniki Opolskiej doskonale spisała się podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkoatletyce, które w weekend odbyły się w Łodzi. Nasi panowie zdobyli złoty medal, a panie wywalczyły czwarte miejsce i dodatkowo srebrny krążek wśród uczelni technicznych.

Piotrków przegrywa na wyjazdach

uległy AZS Politechnice Koszalin i spadły na ósmą pozycję w tabeli. Szkoleniowiec był jednak zadowolony, bo drużyna rozegrała jeden z najlepszych meczów w ostatnich tygodniach. Skutecznie zagrała Agata Wypych, która z powodu choroby przez kilka dni nie trenowała. Następny mecz piłkarki Piotrcovii

Piotrcovia zagra o złoto!

piotrkowianki wyrównały, a w 57 min po rzucie karnym Agaty Wypych prowadziły 23:22. W następnej akcji Natalia Ciepłowska rzuciła w ręce Wypych. Piotrkowianka skutecznie zakończyła kontrę i zwycięstwo było bardzo blisko. Lubinianki zdążyły jeszcze zmniejszyć straty, ale nie były w stanie doprowadzić do dogrywki

Szkolne mistrzostwa Lublina w koszykówce

Czwórka uczestników final four była już znana. Mecze o prymat w konferencjach decydowały o składzie par w pierwszej rundzie finału. W konferencji I zwyciężyło V LO, które wysoko pokonało I LO 70:30, w kwartach 14:10, 21:4, 25:4, 10:12. V LO: Małgorzata Dębicka 14, Agata Zielińska 13 (1), Magda

Dwójka z Pucharem Wiosny

Zawody organizowane przez Ognisko TKKF Omega, Szkołę Podstawową nr 52 i redakcję "Gazety Wyborczej" odbyły się już po raz trzeci. - Grają tu nasi koledzy, więc przyjechałyśmy im kibicować - mówią zgodnie Agata Stachura i Oliwia Azjan z SP 52 na Felinie. - Obie chodzimy do 4b i jest tu z

Czwartki królowej

, 3. Liliana Szłapa 56,50 (obie SP 14); 600 m - 1. Katarzyna Pietrzak (SP 39) 2.02,21, 2. Sylwia Mańka (G 5) 2.08,73; skok wzwyż - 1. Agata Świetlicka (SP 14) 110, 2. Karolina Ośko (SP 28) 105, 3. Dominika Robak (SP 39) 105; skok w dal - 1. Patrycja Massalska (SP 28) 3,88, 2. Agata Daniewska 3,83, 3

Zawody w biegach przełajowych opolskiej młodzieży

), 3. Michał Baciński (PSP 15) Rocznik 1992 (VI klasa) 1. Adam Michałowski (PSP 20), 2. Paweł Kołodziej (PSP 24), 3. Paweł Gadżała (PSP 20) Gimnazja Dziewczęta Rocznik 1991 (I klasa) 1. Wioletta Wróblewska (PG 2), 2. Agata Furman (PG 5), 3. Krystyna Kurpierz (PG 1) Rocznik 1990 (II klasa) 1. Sylwia

SPORT W SKRÓCIE

wywalczyła Anna Skrzypczak (Hetman Ostrowiec), 11. był Zbigniew Drogosz (Żak) w kategorii do 14 lat, a 12. miejsca w grupie 12 lat zajęli Konrad Cieśla i Justyna Furman (Fart Kielce). Dzień później Moranda był już bezkonkurencyjny i został zwycięzcą organizowanego w tej samej miejscowości ogólnopolskiego

Sport w skrócie

dziewcząt do lat 12 (9 pkt. na 11 możliwych). To historyczny pierwszy medal z imprezy mistrzowskiej klubu z Ostrowca. Blisko podium były również dwie kielczanki. W grupie do lat 16 piąta była Joanna Giemza (Fart), to samo miejsce w kategorii do lat 14 zajęła Justyna Furman z Żaka. Na ósmym miejscu

Nasi w Atenach - sobota

Podnoszenie ciężarów Agata Wróbel w wadze powyżej 75 kg zdobyła BRĄZOWY MEDAL. W rwaniu zaliczyła 130 kg, a w podrzucie 160 kg - w sumie 290 kg. Żeglarstwo Mateusz Kusznierewicz wygrał ostatni, 11. wyścig klasy Finn i zdobył BRĄZOWY MEDAL. Przemysław Miarczyński zajął 9. miejsce w siódmym i 16

Wyniki turniejów ćwierćfinałowych juniorów młodszych w piłce ręcznej

0, 0, 0, Piwko 0, 0, 0 UMKS Busko Zdrój: Kula - Cygan 10, 10, 11, Szymańska 8, 8, 15, Zawadzińska 1, 3, 2, Misiakiewicz 0, 1, 4, Nizioł 1, 1, 0, Palonek 0, 0, 1, Mączyńska 0, 1, 0, Anna Kucharska 0, 0, 0, Agata Kucharska 0, 0, 0, Furman 0, 0, 0, Nowaczkiewicz 0, 0, 0, Jałocha 0, 0, 0, Nengo 0, 0, 0

Massalska (SP 28) 52,1, 3. Weronika Krzewicka (SP 14) 53,5; 600 m - 1. Ewelina Gozdek (SP 14) 1.57,90, 2. Katarzyna Pietrzak (SP 39) 1.58,00, 3. Weronika Wierzbicka (SP Leszkowice) 1.58,25; skok wzwyż - 1. Agata Daniewska (SP 39) 130, 2. Agata Świetlicka (SP 14) 120, 3. Anita Góźdź, Patrycja Massalska