Agata Cebula z Pogoni Baltiki: Mój świat raptem został zawieszony

Energia mnie rozpiera, bo już chciałabym coś konkretniejszego zrobić, ale wiem, że muszę się wstrzymywać - mówi rozgrywająca piłkarek ręcznych Pogoni Szczecin Agata Cebula.

Wielki pech zawsze uśmiechniętej Agaty Cebuli z Pogoni Baltiki

Agata Cebula zerwała więzadła w kolanie. Wróci do gry za kilka miesięcy. - Była w życiowej formie. Fantastycznie wyglądała na treningach - mówi ze smutkiem Adrian Struzik, trener Pogoni Baltiki Szczecin.

Debiut Agaty Cebuli w reprezentacji Polski. Od razu z bramkami

Polska wygrała międzynarodowy turniej w Chebie piłkarek ręcznych. W naszej kadrze wystąpiły dwie szczypiornistki Pogoni - Agata Cebula i Monika Stachowska.

Agata Cebula z Pogoni Baltica Szczecin: Musimy zagrać dobrze w obronie i konsekwentnie w ataku

Spotkanie inaugurujące nowe rozgrywki ekstraklasy Pogoń rozpocznie w środę 3 września o godz. 20 w hali przy ul. Szafera. Podejmie zespół Ruchu Chorzów. Rozmowa z rozgrywającą Pogoni Maciej Żmudzki: Czujecie się przygotowane do nowego sezonu? Agata Cebula: Oczywiście! Miałyśmy kupę roboty, w pełni

Agata Cebula przekroczyła "setkę". Kiedy trafi do kadry? "Trzeba dalej pracować"

Cebula w tym sezonie zdobyła już 101 goli. Ustępuje pod tym względem tylko Agacie Wypych z Piotrcovii (117). Okrągłą barierę stu trafień przekroczyła w sobotnim meczu z Ruchem, w którym pięć razy pokonała bramkarki przeciwniczek. - Oczywiście, że to jest miłe. Gra się przecież po to, żeby zdobywać

Dwoje szczecińskich pretendentów przegrało o włos. Pora na pierwszą koronację

popisać się co najmniej hat trickiem. W sześciu meczach grupy mistrzowskiej lechita strzelił do tej pory dwa gole. Skutecznością w tym sezonie błyszczeli również szczecińscy szczypiorniści. Agata Cebula z Pogoni Baltica rzuciła 203 bramki. Nikt w ekstraklasie nie zdobył więcej, ale tytuł

Trzy ze Szczecina, trzy z Koszalina. Nasze kandydatki do występu na ME w piłce ręcznej

Halle-Neustadt/Niemcy), Izabela Prudzienica (Energa AZS Koszalin), Anna Wysokińska (SG BBM Bietigheim/Niemcy). Rozgrywające: Kinga Byzdra (ZRK Buducnost Podgorica/Czarnogóra), Agata Cebula (Pogoń Baltica Szczecin), Marta Gęga (MKS Lublin), Karolina Kudłacz (HC Lipsk/Niemcy), Iwona Niedźwiedź, Aleksandra

Pogoń Baltica sprowadzona do parteru. Wysoko przegrywa pierwszy mecz w Lublinie

występ Agaty Cebuli, która zaczyna dochodzić do wysokiej formy po kontuzji. Jeśli w niedzielę pozostałe koleżanki wskoczą na jej poziom, Pogoń jest w stanie wygrać i wrócić do Szczecina na decydujące o mistrzostwie spotkanie. Kolejny mecz w Lublinie jutro o 15. Jeśli szczecinianki przegrają, Selgros

Pogoń Baltica nie dała rady mistrzyniom Polski. Pierwsza porażka w lidze

zaliczył delikatny falstart. Odpadnięcie z Ligi Mistrzów i porażka z Vistalem Gdynia spowodowały, że Sabinę Włodek zastąpił Chorwat Neven Hrupec. W pierwszej połowie minimalnie lepsze były szczecinanki. Nieźle na skrzydle grały Daria Zawistowska i Patrycja Królikowska, z rzutów karnych nie myliła się Agata

Pogoń Baltica pokonuje czerwoną latarnię i wygrywa sezon zasadniczy!

do parteru i zaczęły bezlitośnie punktować. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 38:27. Małą cegiełkę (dwie bramki, w tym jedna z połowy boiska) do okazałego zwycięstwa dorzuciła Agata Cebula. Gwiazda Pogoni wróciła na ligowe parkiety po ponad półrocznej pauzie spowodowanej kontuzją. Teraz po

Pogoń Baltica przegrywa rewanż w Danii. To koniec przygody z Pucharem EHF

one były lepsze o jedną bramkę (13:12). Dobrze dysponowana między słupkami była Adrianna Płaczek, a celnie rzucały Agata Cebula i Moniky Bancilon. Na półmetku minimalne prowadzenie odzyskały jednak Dunki (17:15). Przebudziła się największa gwiazda gospodyń - Kristina Kristiansen. Końcówka dla Dunek W

Skuteczny pościg Pogoni Baltica. Czwarte zwycięstwo z rzędu

do czerwoności. Swoją bramkę zaczarowała Płaczek (trzy kapitalne interwencje), a Pogoń na 20 sekund przed końcem wywalczyła rzut karny. Zimną krew zachowała Agata Cebula i to szczecinianki wygrały 24:23. Kram Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 23:24 (13:11) Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka

Ligia Costa podpisała dwuletni kontrakt z Pogonią

poszukuje nowej zawodniczki, która zapełniłaby lukę po stracie Agaty Cebuli. Najlepsza snajperka zespołu odniosła kontuzję kolana i wróci na parkiet za kilka miesięcy. Costa tak rzutowo usposobiona nie jest. - Karolina Kochaniak i Monika Głowińska świetnie sobie radziły w turnieju Baltica Sammer Cup [Pogoń

Szczypiornistki Pogoni tylko remisują w Tczewie. A mogło być jeszcze gorzej

lekką inicjatywą Samboru) przejęły przewagę i małą różnicę bramkową trzymały do 56. minuty. Po rzucie Agaty Cebuli prowadziły na 4 minuty przed końcem 18:16. Tczewianki grały jednak do końca - trafiły z koła, po chwili po karnym i był remis. Pogoń rozprowadziła dobrą akcję, ale zmarnowała sytuację ze

Szczypiornistki Pogoni po zaciętej końcówce pokonały Piotrcovię

. Wyrównała Małgorzata Stasiak, a o zwycięstwie przesądził gol Agaty Cebuli z rzutu karnego. Rozgrywająca Pogoni zdobyła 6 bramek, ale w pojedynku najskuteczniejszych szczypiornistek w ekstraklasie musiała uznać wyższość Agaty Wypych. Zawodniczka Piotrcovii dopisała do swojego konta 10 trafień, bezbłędnie

Wielki comeback Pogoni Baltica. Vistal zatrzymany po raz pierwszy w sezonie [ZDJĘCIA]

, ale była osamotniona. Gospodynie gola nie rzuciły nawet w momencie, gdy zespół przyjezdny grał w osłabieniu. W ostatniej minucie udało się nieco zmniejszyć straty (Adrianna Płaczek obroniła, Agata Cebula strzeliła) i na półmetku było 12:9 zamiast 13:8. Inna Pogoń W drugiej połowie na parkiet wyszła

Najważniejsze zwycięstwo Pogoni Baltiki w historii. Zwycięstwo w Lublinie

zawodniczek o pobudkę na parkiecie. Nic to nie dało, bo Pogoń poczuła moc i powiększała przewagę. W 35. minucie prowadziła już 17:10. Atak Pogoni na kwadrans wytracił impet. Lublinianki ograniczyły swobodę Agaty Cebuli, ale zapomniały o Małgorzacie Stasiak. To jej bramki dały spokojny finisz i sensacyjne dwa

Kolejne zwycięstwo szczypiornistek Pogoni według sprawdzonego scenariusza. Porażka Politechniki [ZDJĘCIA]

Pogoni. Agata Cebula 13 razy pokonała bramkarki Piotrcovii. Ani razu nie musiała szukać sposobu na swoją ciocię - Beatę Skurę, która reprezentuje piotrkowski zespół, ale w Szczecinie nie zagrała. W Piotrcovii zagrały dwie byłe zawodniczki Pogoni - Aleksandra Kucharska nie rzuciła bramki, a Katarzyna

Remis w rywalizacji piłkarek ręcznych Pogoni o trzecie miejsce

tym elemencie bezbłędna. Podopieczne Adriana Struzika w ostatnich dwóch minutach grały w osłabieniu, ale to one miały szansę rozstrzygnąć losy meczu. Bohaterką mogła zostać Agata Cebula. Najpierw zdobyła wyrównującą bramkę, a na kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną egzekwowała rzut karny

Piłkarki ręczne Pogoni pożegnały się z marzeniami o Pucharze Polski

fatalną skuteczność. Szczecinianki miały problem z pokonaniem Małgorzaty Gapskiej (MVP meczu) nawet z rzutów karnych. Gospodynie zmarnowały aż siedem takich prób! Z linii 7 metrów solidarnie pudłowały Agata Cebula, Monika Głowińska, Monika Stachowska, Hanna Jaszczuk i Patrycja Noga. W końcówce na

Pogoń Baltica rozbiła na wyjeździe beniaminka

miały o 7 bramek więcej, a w drugiej połowie niemal podwoiły przewagę. Najwięcej bramek dla Pogoni rzuciła Agata Cebula (7). Szansę, by nieco dłużej zaprezentować się na parkiecie, dostały młode szczypiornistki. Rozgrywająca Romana Fornalik i skrzydłowa Justyna Szulc zdobyły w piątek po trzy bramki

Szczypiornistki Pogoni i AZS z szansami na wyjazd do Serbii

składzie młodej bramkarki PB Adrianny Płaczek, która prezentuje bardzo dobrą formę w ostatnich tygodniach, a i poprzedni sezon miała udany. Nominacji nie otrzymała również Agata Cebula (rozgrywająca PB), która zajmuje 2. miejsce na liście najskuteczniejszych szczypiornistek ekstraklasy.

Zapowiada się historyczny sezon Pogoni Baltica

Pogoń może zgarnąć mistrzowski tytuł nie opuszczając własnej hali. Co istotne, dopiero wtedy może "wpaść" na Selgros Lublin, a możliwość rozegrania dwóch pierwszych spotkań w Szczecinie, będzie w tym przypadku nieocenionym atutem. Dodatkowo, zespół będzie wzmocniony Agatą Cebulą. Zawodniczka w

Tylko remis i aż remis szczecińskich szczypiornistek w starciu z wiceliderem

wszystkim zdecydowało końcowe 60 sekund. Po rzucie karnym egzekwowanym przez Agatę Cebulę było 23:22 dla gospodyń. Trener Vistalu, Jens Steffensen, wziął czas i przygotował zaskakującą akcję, w której do ataku pobiegła bramkarka Małgorzata Gapska. Przyjezdne wywalczyły rzut karny, który na decydującą o

Pogoń Baltica zdobyła brązowy medal ekstraklasy piłkarek ręcznych

co prawda obronić pierwszy rzut szczecinianek, ale przy drugiej próbie Agaty Cebuli była już bezradna. Elblążanki w swojej pierwszej akcji popełniły błąd, Pogoń wyszła z kontrą, którą Start przerwał faulem. Aleksandra Zimny pewnie trafiła z rzutu karnego. W 15. minucie Pogoń prowadziła już 10:6 i

Pogoń Baltica wygrywa, ale męczyła się z Olimpią

remisu, Pogoń zawdzięcza bramkarkom i nieskuteczności przyjezdnych. Ale te same uwagi można odnieść do gospodyń - zamiast do siatki trafiały w bramkarki lub reklamy. A że takie kłopoty mogą nastąpić, pokazał już pierwszy rzut karny Agaty Cebuli. Najskuteczniejsza pogoniarka przestrzeliła, co zdarza jej

Szczypiornistki Pogoni Baltica zaczęły rok od zwycięstwa

. Doświadczona rozgrywająca grała niemal wyłącznie w obronie. Najsmutniejsze wspomnienia z wygranego sześcioma golami meczu będzie miała Agata Cebula. Szczecinianka po zdobyciu jednej z bramek upadła tak niefortunnie, że uderzyła głową o parkiet i rozbiła łuk brwiowy. Końcówkę meczu zamiast na parkiecie spędziła

Pogoń Baltica przegrywa z mistrzyniami Polski

. W dodatku miały w swoim składzie dwie indywidualności: Weronikę Gawlik w bramce i Alinę Wojtas w drugiej linii. Reprezentacyjna rozgrywająca zdobyła 9 bramek, z czego kilka po efektownych rzutach z dystansu. Lepszym dorobkiem mogła się pochwalić niezawodna Agata Cebula (10 goli) z Pogoni, ale jej

Formę Pogoni Baltica sprawdzą szczypiornistki Piotrcovii

najskuteczniejszych (41 bramek), o sześć trafień wyprzedzając drugą Agatę Cebulę z Pogoni. Ważne role w zespole z Piotrkowa odgrywają też byłe zawodniczki PB: skrzydłowa Katarzyna Pasternak i rozgrywająca Aleksandra Kucharska. Początek meczu w hali przy ulicy Twardowskiego w sobotę o 17. Bilety w cenie 5 zł.

W końcu ważny, międzypaństwowy mecz w Azoty Arenie

Baltiki i w jego kadrze pewniakiem jest Monika Stachowska (kołowa). W MŚ 2013 w Serbii uczestniczyła Małgorzata Stasiak, a coraz mocniej do kadry puka Agata Cebula (obie są rozgrywającymi). Trójka szczecinianek jest obecnie z reprezentacją na turnieju towarzyskim we Francji. Polki zagrają z Norwegią

Reprezentacja polskich piłkarek ręcznych gra Golden League

Wysokińska (SG BBM Bietigheim - Niemcy); zawodniczki z pola: Patrycja Kulwińska, Iwona Niedźwiedź, Aneta Łabuda (wszystkie Vistal Gdynia), Monika Stachowska, Agata Cebula, Małgorzata Stasiak (wszystkie Pogoń Szczecin), Joanna Drabik (MKS Selgros Lublin), Agnieszka Jochymek (Zagłębie Lubin), Kinga Grzyb

Pogoń Baltica lepsza od Zagłębia. Z ligowego hitu nic nie wyszło

Zagłębie przed tym sezonem nie pożegnało większości zawodniczek, które tak przeciętnie spisywały się w poprzednich rozgrywkach. Pozostały najważniejsze ogniwa, a doszło kilka szczypiornistek spoza Polski. A Pogoń? Nie dość, że latem straciła reprezentantkę Polski Monikę Stachowską, to jeszcze Agata

Piłkarki ręczne Pogoni pokonały Piotrcovię. Zmiana hali im nie przeszkadza [AKTUALIZACJA]

środę podejmie dużo mocniejszy Vistal Gdynię. Wygrana otworzyłaby szczeciniankom drogę do podium na koniec rundy zasadniczej, czyli łatwiejszego przeciwnika w ćwierćfinałach play-off. Dodajmy, że w składzie Piotrcovii zagrały trzy były szczypiornistki Pogoni - Stefka Agowa rzuciła osiem bramek, a Agata

Zachodniopomorskie będzie miało swojego króla strzelców? Są kandydaci

Konitz - red.] i będzie grał tylko w prawo (śmiech). Także takie żarty się pojawiają, ale nikt do tego poważnie nie podchodzi - mówił Zydroń w rozmowie ze szczecin.sport.pl. W rywalizacji pań najskuteczniejsza jest w tej chwili Agata Cebula. Rozgrywająca Pogoni Baltica Szczecin rzuciła już 71 bramek i

Piłka ręczna. Polki zdemolowały Ukrainki w barażu o udział w mistrzostwach świata [DUŻO ZDJĘĆ]

:22 (17:9). MVP spotkania polskiego zespołu została Małgorzata Stasiak, zawodniczka Pogoni Baltiki Szczecin. Oprócz niej - zagrały jeszcze dwie inne szczypiornistki PB - kołowa Monika Stachowska sporo napracowała się w obronie, a Agata Cebula dostała niespełna kwadrans i to ona zdobyła ostatnią bramkę

Wysoka fala zalała Elbląg, czyli Pogoń Baltica podbija Start i czołówkę

kilka podań pewnie trafiłoby do TOP10 kolejki. Absolutnie nie ustępowała jej Agata Cebula. I jeśli można mieć zastrzeżenia o jakiś element gry to na pewno była to obrona. Start dzielnie się trzymał i nawet jak przegrywał 6 (w pierwszej połowie) czy 8 bramkami (w drugiej), to zaczynał odrabiać straty

Aleksandra Zimny z Pogoni Baltiki: Chciałyśmy mocno zaatakować Zagłębie

większość z bramek rzucały po kontrach pośrednich. Nie chcę porównywać gry Pogoni bez Agaty Cebuli. Ten klub latem dokonał solidnych transferów, nie przyszły anonimowe zawodniczki, tylko takie, które już w tej ekstraklasie pograły. Trener Struzik mógłby wystawić w miarę równe dwa składy ze swojego zespołu

Udana inauguracja piłkarek ręcznych. Szczypiorniści też poszli za ciosem

nawet brak dwóch ważnych ogniw - Agaty Cebuli i Darii Zawistowskiej, które są kontuzjowane. Pogoń przez całe spotkanie kontrolowała przebieg meczu i nawet gdy zdarzył się moment przestoju na początku drugiej połowy, wynik ani przez chwilę nie był zagrożony. Efektownie było szczególnie na samym początku

Puchar Polski piłkarek ręcznych: awans Pogoni, smutek w Koszalinie

sześcioma bramkami i zapewniła sobie awans do najlepszej czwórki pucharowych rozgrywek. Przed rokiem była gospodarzem i zajęła 3. miejsce. Dodajmy, że z 33 bramek rzuconych przez nasz zespół 15 było autorstwa powołanych do reprezentacji Małgorzaty Stasiak, Agaty Cebuli i Moniki Stachowskiej. Kim Rasmussen

Szczypiornistki Pogoni wygrały ze Startem i o awans do półfinału powalczą w Szczecinie

prowadzenie 8:7. W końcówce pierwszej połowy skutecznymi akcjami błysnęły jeszcze Agata Cebula oraz Katarzyna Sabała i na przerwę przyjezdne schodziły, wygrywając 12:15. Po powrocie na parkiet szybko jednak roztrwoniły tę przewagę. W 40. minucie było już po 17. Zażarta walka trwała o każdą piłkę, ale powoli

Pogoń Baltica w ostatnich sekundach straciła zwycięstwo ze Startem

wydawało się, że gospodynie przejęły już kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Wykorzystywały proste błędy elblążanek (kroki, piłki wyrzucane w aut) i wypracowały sobie cztery bramki przewagi. Bardzo skuteczna była Agata Cebula. Defensywa rywalek zupełnie nie mogła sobie poradzić z jej rzutami z podłoża i

Trzy zawodniczki MKS Selgros Lublin w kadrze Polski

(wszystkie GTPR Gdynia), Skrzyniarz Kamila, Kocela Agnieszka, Gęga Marta (MKS Lublin), Semeniuk - Olchawa Karolina, Piechnik Paulin, Maliczkiewicz Monika MKS Zagłębie Lubin), Czarna Izabela, Matuszczyk Sylwia (Piłka Ręczna Koszalin S.A.), Stachowska Monika, Cebula Agata (SPR Pogoń Szczecin), Grzyb Kinga

Szczypiornistki Pogoni lepsze od zespołu z Bundesligi

Oldenburg to 5. drużyna ubiegłego sezonu silnej niemieckiej ekstraklasy. Z powodzeniem prowadzi ją polski szkoleniowiec - Leszek Krowicki. W środę musiał on jednak uznać wyższość ekipy trenera Adriana Struzika. Szczeciński szkoleniowiec nie mógł skorzystać z aż czterech ważnych zawodniczek. Agata

Świetne 40 minut to za mało. Pogoń Baltica przegrała z Zagłębiem [ZDJĘCIA]

pierwszej linii. Skrzydłowe oraz grające na kole Monika Stachowska seriami zdobywały bramki lub wywalczały rzuty karne. Swoje gole dokładała jak zwykle Agata Cebula, a między słupkami można było liczyć na niezawodną Adriannę Płaczek. Pierwsze dziesięć minut drugiej części to koncert gry Stefki Agovej. Jej

Ekstraklasa piłkarek ręcznych: wygrana Pogoni, porażka Politechniki

Pogoń Baltica prowadziła od początku, ale jak to miało miejsce przed tygodniem w spotkaniu z Olkuszem, przewagę powiększyła dopiero po przerwie. Już w 40. minucie szczecinianki prowadziły 20:14 i do końca nie były zagrożone. Ostatecznie wygrały 34:22 (15:12). Skład PB: Szywierska, Płaczek - Cebula

Szczypiornistki Pogoni zrobiły pierwszy krok w kierunku brązowych medali!

(11 trafień), a ważne bramki w drugiej połowie dołożyły Monika Stachowska (łącznie 6) i Agata Cebula (7). W obronie udało się wyłączyć z gry reprezentacyjną rozgrywającą z Gdyni - Iwonę Niedźwiedź (tylko dwa gole). Drugi mecz w walce o trzecie miejsce zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 12 w Gdyni

Szczypiornistki Pogoni wygrały, ale za nisko. 6. miejsce

defensywie i zmuszały gości do błędów. W 55. minucie PB prowadziła 27:25 i grała w przewadze na parkiecie. Po rzucie Agaty Cebuli z karnego przewaga wzrosła do trzech bramek. Jeleniogórzanki trafić nie potrafiły, ale zrobiły to po celnym rzucie Sylwii Piontke (trafiła na 29:25). Na bramkę KPR znów

Porażka Pogoni Baltica na inaugurację Szczecin Arena [ZDJĘCIA]

W efektownej scenerii nowiutkiej Szczecin Areny piłkarki Pogoni nie zaprezentowały się efektownie. W osłabionym składzie (bez Agaty Cebuli, Adrianny Płaczek, Małgorzaty Stasiak i Lucyny Wilamowskiej) nie były w stanie przeciwstawić się silnej duńskiej drużynie. Zresztą trener Adrian Struzik, tak

Ligowy przystanek mistrzyń Polski w drodze do Danii

Pogoni stanowi także etatowa reprezentantka Polski, kołowa Monika Stachowska oraz bramkostrzelna Agata Cebula. Początek czwartkowego meczu w Szczecinie o godzinie 18.

Szczypiornistki Pogoni wygrały, ale namęczyły się bardziej niż się spodziewały [ZDJĘCIA]

W 20. minucie pogoniarki prowadziły aż 17:10. Kolejne minuty pierwszej odsłony to już jednak koszmar - piotrkowianki korzystały ze strat w ataku i pudeł gospodarzy i odrobiły straty. W drugiej części to one sprawiały lepsze wrażenie, a na boisku rządziła doświadczona była reprezentantka kraju Agata

KSS: Nie mogły przegrać, a przegrały... I to wysoko [GALERIA ZDJĘĆ]

bramce świetnie spisała się Iwona Staś, która zatrzymała rzut z siedmiu metrów Agaty Cebuli, ale ta sama zawodniczka mogła ponowić próbę, przy biernej postawie rywalek. To był symboliczny początek pierwszej fatalnej serii KSS-u. Po trzech golach z rzędu z kontry szczecinianki już w 25. minucie

Piłka ręczna. Polska pokonała Islandię w nieoficjalnym meczu towarzyskim

zawodniczką z pola, w miejsce bramkarki na środku rozegrania pojawiła się Agata Cebula. Obie drużyny popełniały sporo błędów w ataku, ale wyspiarki lepiej prezentowały się w defensywie i ich przewaga wzrosła do czterech trafień (9:5). Szkoleniowiec polskiego zespołu już po raz drugi poprosił o przerwę w grze

Piłka ręczna: Szósta z rzędu wygrana szczypiornistów Pogoni. Tylko remis pań

bramek dla PB: Katarzyna Duran 6, Monika Stachowska 5, Agata Cebula 4.

Polska z Ukrainą w Arenie o awans do mundialu w Danii

dobrą atmosferę w zespole i dyscyplinę. Nie mamy nad sobą bicza, ale same sobie narzucamy charakter pracy. Rasmussen ma w reprezentacji trzy zawodniczki Pogoni Baltiki Szczecin: Agatę Cebulę, Monikę Stachowską i Małgorzatę Stasiak. PB wiosną grała z Galiczanką Lwów w finale Challenge Cup i dwukrotnie

Nieudana pogoń MKS. Pierwsza porażka mistrzyń w sezonie

. min oszołomione przebiegiem rywalizacji lublinianki przegrywały już 10:17. Koncertowo grała szczególnie Agata Cebula, która w całym meczu zdobyła aż dziesięć goli. W lubelskich szeregach sygnał do ataku dały Gęga, która co rusz rozrywała siatkę w bramce rywalek potężnymi bombami z dystansu, oraz

MKS Selgros chce umknąć szczecińskiej Pogoni

krajowych parkietach, ale także na arenie międzynarodowej. Pogoń Baltica dotarła do finału rozgrywek Challenge Cup. W szeregach tej drużyny prowadzonej przez Adriana Struzika występują takie zawodniczki jak Monika Stachowska, bardzo skuteczna Agata Cebula, Monika Głowińska, bramkarka Sołomija Szywerska czy

Ciekawe wydarzenia w Szczecinie (i nie tylko) w cieniu Pogoni i memoriału

, bo tydzień temu kontuzji doznała najlepsza zawodniczka zespołu w dwóch poprzednich sezonach Agata Cebula. Środkowa rozgrywająca doznała zerwania więzadeł w prawym kolanie, jest już po operacji, ale na parkiety wróci najwcześniej wiosną. Turniej BSC będzie dla trenera Pogoni Adriana Struzika okazją

Cebula, herbata, zdrowe tłuszcze - jak powinna wyglądać dieta na odporność?

chudym mięsie, rybach, nasionach roślin strączkowych, jajach, gruboziarnistych kaszach i brązowym ryżu, a selen w morskich rybach oraz produktach pełnoziarnistych - płatkach owsianych, otrębach czy razowym pieczywie. Domowe sposoby na przeziębienie - cebula i czosnek Shutterstock W diecie

W derbowym pojedynku szczypiornistki Pogoni o jedną bramkę słabsze

drugiej połowy szczecinianki miały problem ze skonstruowaniem składnej akcji. Dwa razy traciły piłkę ze względu na pasywną grę. Dzięki indywidualnym szarżom Małgorzaty Stasiak i Agaty Cebuly utrzymywały cały czas kontakt z rywalkami. Zwłaszcza że akademiczki też gubiły się w ataku. Przyjezdne pierwsze

Liderzy tabel przyjeżdżają do Szczecina, a więc hity

lubinianki grały bez polotu. Ten sezon rozpoczęły od mocnego uderzenie, bo pokonały w derbach Dolnego Śląska KPR Jelenią Górę 40:21. 10 bramek rzuciła Żana Marić, po 8 Joanna Obrusiewicz i Sanja Premović. Pogoń też wygrała wysoko - 29:19 z UKS Kościerzyną, a radziła sobie już bez Agaty Cebuli. To właśnie

Plan na weekend. Cztery hitowe spotkania drużyn z Pomorza Zachodniego

Szczecin (sobota, godz. 17). Na parkiecie w Piotrkowie zmierzą się dwie najskuteczniejsze szczypiornistki w ekstraklasie. Agata Wypych z Piotrcovii (117 bramek) i Agata Cebula z Pogoni (101). Szczecinianki chcą po maratonie lutowych spotkań dalej zajmować 4. miejsce, więc muszą z terenu niżej notowanej

Nagrodzeni sportowcy: żeglarz, kickbokser, akrobatki

Pawłowski, Michał Stawowski, Michał Słoma (wszyscy wioślarstwo, AZS UMK), Michał Wszelak (kickboxing, TKK Smok), Agata Wiśniewska (wspinaczka sportowa, Klub Wysokogórski). Młodzieżowcy: Michał Paradziński, Jarosław Szeps (speedrower, TSŻ), Katarzyna Truszczyńska (pływanie w płetwach, MKP Toruńczyk

Weganizm - w pogoni za mitami

energii dla organizmu, lecz węglowodany - przypomina Agata Radosh, promotor zdrowia i dietetyk, jak sama o sobie mówi, w 95 proc. weganka. - Można być weganinem i sportowcem, trzeba tylko wiedzieć, jak zbilansować dietę. Innymi słowy absolutnie nie wystarczy wykreślić z jadłospisu mięsa i nabiału. Weganin

Siatkarki Chemika zdobyły 20. złoty medal dla Pomorza Zachodniego. Kto stawał wcześniej na najwyższym stopniu podium?

- Teresę Żurowską i Stefanię Tobjasz oraz bramkarkę Barbarę Kukwę. Dziś o miejsce w pamięci szczecińskich kibiców walczą m.in. Monika Stachowska, Agata Cebula, i Adrianna Płaczek. Wraz z Pogonią Baltica są już w najlepszej czwórce w Polsce, ale o powtórzenie sukcesów z ubiegłego wieku będzie niezwykle

Politechnika kontra Pogoń Baltica. Derby o szczególnym znaczeniu

parkiecie Start Elbląg 34:30. Choć nie uniknęły przestojów w grze, w ataku prezentowały się bardzo dobrze. - Oglądając ich ostatnie mecze, widać, że wyraźnie przyspieszyły swoją grę - analizuje Dąbrowska. - Grają szybkim środkiem. Dużo bramek zdobywają ze skrzydeł. Mocnym punktem jest w drugiej linii Agata

KSS lepszy od Sośnicy

Początek spotkania wyrównany. W 7. minucie, po trafieniu z rzutu karnego Edyty Szymańskiej, był remis 5:5. Wówczas trener gospodarzy Marian Siewruk zmienił obronę z 6-0 na wysuniętą 5-1. Kamila Bugajska (a potem Aleksandra Pokrzywka) kryła indywidualnie Agatę Cebulę, która zdobyła pierwsze cztery

Medalistki olimpijskie i triumfatorki europejskich pucharów "otworzą" Arenę Szczecin

Piłkarkom ręcznym Pogoni przypadnie zaszczyt rozegrania pierwszego spotkania w nowej hali widowiskowo-sportowej. Szczecinianki przez trzy dni będą mierzyć się z medalistkami mistrzostw Polski, Niemiec, Norwegii i Danii. Radzić będą musiały sobie bez Agaty Cebuli, Adrianny Płaczek (biorą udział w

Nasiona chia i jagody goji. Polska odpowiedź na modne jedzenie

warzyw liściastych jedzone regularnie - mówi Agata Ziemnicka-Łaska, dietetyk i psycholog. - Więcej nie znaczy lepiej. Zapotrzebowanie organizmu na związki organiczne czy minerały trzeba zaspokoić, ale to nie jest gąbka, która wszystko wchłonie. Jeśli nie jesteśmy wyczynowymi sportowcami, faszerowanie się

Pierwsza porażka KSS-u. Najlepszy... wynik

(24:31). Do końca meczu trafiały już jednak tylko kielczanki (aż sześć bramek w 240 sekund), walczące o jak najmniejszą porażkę. KSS wykorzystał fakt, że aż trzy zawodniczki gości (Katarzyna Bassek, Agata Cebula i Natalia Tarnowska) zobaczyły czerwone kartki po gradacji kar. - Może to nie tak, że

KSS: Pierwszy mecz u siebie pierwsze punkty

końcówki. Jeszcze w 55. minucie po bramce dla gości Justyny Weselak był remis 22:22. Wtedy KSS zadał decydujące ciosy. Najpierw trafiła Stradomska (w odpowiedzi Kawka znów pokazała klasę, broniąc mocny rzut Mirelli Kaczyńskiej), potem pierwszą bramkę w tym sezonie zdobyła lewoskrzydłowa Agata Kabała, a na