aeroklub ostrowski

cw

Modelarstwo. Najlepsi w Rudnikach

W sobotę i niedzielę na lotnisku w Rudnikach rozegrane zostaną Mistrzostwach Polski Latających Makiet Samolotów w kategoriach F4B, F4C, F4G, zawody Europa Star Cup oraz XXIX Memoriał Zdzisława Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego

Sporty samolotowe. Przybywa imprez na lotnisku w Rudnikach

Działacze Aeroklubu Częstochowskiego mają ciekawe plany na sezon 2008. Coś dla siebie znajdą miłośnicy szybownictwa, sportów samolotowych oraz modelarstwa.

Sport w skrócie

Julia Michalska z Trytona Poznań zdobyła złoty medal wioślarskich mistrzostw świata. Sukces grupy Action nVidia Mróz w Małopolskim Wyścigu Górskim. 11. pozycja sztafety Polski z udziałem Roberta Banacha z Grunwaldu Poznań na MŚ w biegach na orientację. Wyniki zawodów szybowcowych w Ostrowie Wlkp. i wyniki poznanianków w żeglarskich regatach Idea Gdynia Sailing Days.

Aeroklubu Leszczyńskiego zdobył na lotnisku Rudniki pod Częstochową tytuł mistrza Polski w szybowcowej klasie standard. Poźniak zwyciężył też w klasyfikacji międzynarodowej, w której wyprzedził reprezentanta Niemiec Mirosława Matkowskiego. Mistrzostwa trwały 13 dni, ale z powodu złej pogody rozegrano tylko

Modelarstwo. Makiety nad Rudnikami

Padający deszcz i silny wiatr, szczególnie w sobotę krzyżował szyki zawodnikom.- Pomimo, że aura nie była łaskawa, trzeba przyznać, że zawody stały na wysokim poziomie - zapewnia Robert Majewski z Aeroklubu Częstochowskiego. - Dla tego sportu szczególnie dokuczliwy jest porywisty wiatr. A w sobotę

Mistrzowie modelarstwa

kręgach, aby zaprezentować makiety samolotów, kategoria F4B. - Być może pogoda odstraszyła zawodników - zastanawia się Marek Stala z sekcji modelarskiej Aeroklubu Częstochowskiego. - Nie jest za ciekawa, a w czasie deszczu trudno rozgrywać konkurencje. - To jest troszeczkę inaczej - mówi Marian Kaziród

Rozpoczynają się Ogólnopolskie Zawody Makiet Latających

- F4B. - W tym roku spodziewamy się około 30 zawodników - mówi Dariusz Jaworski z Aeroklubu Częstochowskiego. - Lista nie została jeszcze zamknięta i być może w ostatniej chwili liczba uczestników wzrośnie. W sobotę o godz. 10 zaplanowano ocenę i loty makiet sterowanych radiem. W niedzielę do