Tomasz Osowski

Chorwacki obrońca blisko Lechii. Jest już w Gdańsku

Chorwacki środkowy obrońca Hajduka Split Mario Maloca przyjechał do Gdańska ze swoim agentem na rozmowy dotyczące ustalenia warunków kontraktu z Lechią. Póki co nie został on jeszcze podpisany, ale może się to wydarzyć lada chwila.

W gimnastyce zrobili pierwszy krok. Zawody w Dyminach [ZDJĘCIA]

67 zawodników z 15 szkół wzięło w piątek udział w XV międzyszkolnych zawodach szkół podstawowych ?Pierwszy krok gimnastyczny?, które odbyły się w kieleckim ZSO nr 11 w Dyminach.

I runda Pucharu Polski za nami. Skakali po balach i głazach [ZDJĘCIA]

Na placu trialu rowerowego w Świdniku zawodnicy zmagali się na trasie I rundy Pucharu Polski oraz Mistrzostw Lubelszczyzny w Trialu Rowerowym. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci naszego regionu.

Juniorzy Śląska Wrocław zagrają z Fiorentiną, Hajdukiem Split oraz Sturmem Graz

Wojtyla Cup: Bramkarze: Wojciech Kocielski, Kornel Sagan, Jakub Wrąbel; Obrońcy: Kamil Dankowski, Rafał Mikła, Piotr Reczka, Sebastian Szefner, Marcin Wdowiak, Kamil Wrótny; Pomocnicy: Nikodem Aleksandrowicz, Maksymilian Dawidow, Paweł Kohut, Daniel Łuczak, Patryk Misik, Adrian Repski, Grzegorz Rodzik

To białaczka miała pecha, że trafiła na Sinisę Mihajlovicia. Wojownika, jakich mało

, a później opluł Adriana Mutu. Rasistą, gdy nazwał Patricka Vieirę "pieprzoną czarną małpą". Nacjonalistą po tym, jak będąc selekcjonerem Serbii wyrzucił z kadry Adema Ljalicia za to, że nie śpiewał hymnu. I neonazistą, po stwierdzeniu, że inny zbrodniarz wojenny - Ratko Mladić to "

14 lat temu Wisła Kraków wygrała z Interem Mediolan [WIDEO]

Facebook? » | A może Twitter? » 30 października 2001 roku Włosi przyjechali do Krakowa na mecz rewanżowy drugiej rundy Pucharu UEFA. Wcześniej zespół Franciszka Smudy wyeliminował faworyzowany Hajduk Split, do tego w tabeli ligowej zajmował pierwsze miejsce, więc do spotkania

Rywale Legii w Hiszpanii: Austria, Hajduk...

tego, który kończył rundę jesienną, choć najprawdopodobniej zabraknie Adriana Paluchowskiego. 22-letni napastnik ustalił warunki umowy z Polonią Bytom i zapewne zostanie wypożyczony do śląskiego klubu. Korona Kielce chce z kolei wypożyczyć obrońcę Artura Jędrzejczyka. PGE GKS Bełchatów rozpocznie

Zapaśnicy jadą do Tbilisi, po medale mistrzostw Europy

Wielkopolan - Radosław Baran - był piąty. Cały skład reprezentacji Polski: Styl wolny 55 kg - Adrian Hajduk (Slavia Ruda Śląska) 66 kg - Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) 66 kg - Rafał Statkiewicz (Grunwald Poznań) 74 kg - Tomasz Rogisz (Grunwald Poznań) 84 kg - Radosław Marcinkiewicz (Orzeł Namysłów) 96

Rekordowe zwycięstwo Hutnika

Już do przerwy podopieczni trenera Dariusza Sieklińskiego strzelili rywalom aż sześć bramek, a liczna widownia domagała się powtórki z Kielc, gdzie Polska pokonała San Marino aż 10:0 w eliminacjach do mistrzostw świata w Republice Południowej Afryki. Plan legł w gruzach, bo w 60. minucie Adrian

Agnieszka Wieszczek poza kadrą Polski. Jest za to Edgar Babajan

Paulina (ZTA Zgierz) Styl wolny 55 kg - Adrian Hajduk (Slavia Ruda Śląska) 60 kg -Rafał Statkiewicz (Grunwald Poznań) 74 kg - Krystian Brzozowski (Górnik Łęczna) 84 kg - Radosław Marcinkiewicz (Górnik Łęczna) 96 kg - Radosław Baran (Grunwald Poznań) Styl klasyczny 55

Koszykarze Lafarge Nida Gips rozpoczynają drugoligowy sezon

, 190), Adrian Pawłowski (20, 202), Paweł Pietraszczyk (21, 196), Szymon Rzońca (18, 194), Kamil Wasik (21, 180)

ME: Korona wygrywa po raz siódmy

to poniekąd efekt przypadku. Adrian Kasztelan próbował dograć piłkę w kierunku stojących w polu karnym partnerów z drużyny. Nikt nie przeciął dośrodkowania i futbolówka nieoczekiwanie wpadła do siatki. - Większość akcji w tym meczu przechodziła przez Kasztelana, który naprawdę nieźle spisywał się na

Niespodzianka na Wyspiańskiego. Resovia przegrała z Pogonią

bardzo niecelne. Z drugiej strony "soczystym" strzałem z dystansu Pietrykę próbował zaskoczyć aktywny Marczak. Bez powodzenia. Za chwilę groźnie lecz na szczęście dla Resovii niecelnie z 18 metrów uderzał jeszcze Adrian Dziubiński. W przerwie trener gospodarzy zdecydował się dokonać dwóch zmian

Wolne Strefy Stoku. Znów

Łakomski, Damian Bujak, Arek Koneckiewicz. MK 100k - WS Kije 3:3 (3:3, 1:0) karne 3:2 Bramki: Adrian Przybylski 2, Grzegorz Pyrek - Dominik Gawior 2, Marian Sobczyk. Mecz o 3. miejsce: WS Krakowska - WS Kije 5:4 (4:4, 1:1) po dogrywce Bramki: Piotr Maciejewski 2

Krychowiak polskim MVP, czyli czego dowiedzieliśmy się po finale Ligi Europy

długo przed środowym finałem. Dnipro zaczęło sezon od porażki w eliminacjach Ligi Mistrzów z przeciętnym FC Kopenhaga. Później niewiele brakowało, by Ligę Europy zakończyło na IV rundzie kwalifikacji - gdyby nie gol Jewhena Szachowa w 88. minucie rewanżu, w fazie grupowej zagrałby Hajduk Split. Potem

Legia znana od szyi w dół

:0 meczu ze Zniczem Pruszków. Obaj mają jednak ten sam problem - zdrowie. Jesienią rzadko rywalizowali o miejsce w składzie, bo zwykle gdy jeden był zdrowy, drugi narzekał. Wspólnie wystąpili tylko w trzech meczach, łącznie 174 minuty. W drużynie nie ma już wypożyczonego do Piasta Gliwice Adriana

Pasieka zachowuje spokój mimo braku zwycięstw

przypuszczał, że poważnej kontuzji dozna Marcin Budziński. Potem mniejsze i większe problemy mieli dwaj bramkarze: Hirek Zoch i Michał Szromnik, z drużyną przez kilka dni nie trenował Miroslav Bożok, Wojciech Wilczyński, Adrian Sulima, Emil Noll i Rafał Siemaszko. Trochę tego było, ale mogło być gorzej. Z

Ekstraklasa. Legia wciąż bezzębna

razy. W tym sezonie mało prawdopodobne, by jakikolwiek legionista powtórzył ten wyczyn. Marcin Mięciel ma cztery gole, Bartłomiej Grzelak trzy, a Chinyama i Adrian Paluchowski po dwa. Ten ostatni został zresztą kilka tygodni temu wypożyczony do Piasta Gliwice. Lepszą skuteczność w lidze w tym sezonie

ŁKS przegrał z trzecioligowcem

wylądował w rowie wypełnionym wodą) oraz Andreson i Wojciech Mordzakowski. Brazylijczyk zagrał po prawej stronie obrony, spisał się nieźle i może rywalizować o miejsce na tej pozycji z Robertem Łakomym. Młody Mordzakowski może być za to alternatywą na lewą stronę boiska dla Adriana Woźniczki i Arkadiusza

Sport w skrócie

turnieju wybrano Marka Nowaka z Legionu. Skład Legionu: Daniel Grzegorczyk, Mateusz Mazurek, Paweł Nowicki, Rafał Leszczyński, Konrad Łobodzin, Adrian Dziubiński, Marek Nowak, Michał Molga, Bartek Michalski, Maciej Hajduk, Patryk Krupa, Sebastian Michałek, Maciej Machnio, Bartek Kozicki, Piotr Szczodry

Dublet rzeszowskich trzecioligowców

szans. Oprócz trzech bramek goście, którzy w pierwszej połowie nie zmusili Marcina Pietryki do wielkiego wysiłku, stracili także zawodnika. Tuż przed przerwą drugą żółtą kartkę zobaczył Adrian Mielec i musiał opuścić boisko. Po przerwie pewni swego gospodarze mocno spuścili z tonu, a grającym ambitnie

III liga piłkarska. Nasze drużyny znów bez bramek

: Wróblewski - Piotrowski, Gołąbek, Bętkowski, Grzyb - Stanek (62. Kołodziejczyk Ż ), Kita (83. Trybek), Lniany, M. Kleszcz Ż (90. Hajduk), Piwowarczyk Ż - Kubicki (77. P. Kleszcz). Najbliżej zdobycia zwycięskiego gola był Adrian Frańczak. W 26. minucie jego uderzenie z ostrego kąta z 20 metrów trafiło w

Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1

. min strzałem głową Wojciech Ankowski po idealnej wrzutce Tomasza Wacka. Jednak była to dopiero pierwsza poważniejsza akcja gospodarzy. Wyrównał w 72. min Adrian Sikora, który w sytuacji "sam na sam" pokonał Marcina Cabaja. Bramkarz Cracovii w końcówce dwukrotnie znakomicie obronił strzały

Inne rewanżowe mecze III rundy eliminacji Ligi Mistrzów

: dla Lazio - Hernan Crespo - dwie (48, 62), Claudio Lopez (64), Stefano Fiore (90); dla Kopenhagi - Sibusiso Zuma (81). Sędziował: Helmut Krug (Niemcy) Awans do LM: Lazio Dynamo Kijów - Steaua Bukareszt 1:1 (0:1) Bramki: dla Dynama - Ołeksandr Melaszczenko (46); dla Steauy - Adrian Nagy 30. Czerwona

Wisła II Kraków - Pogoń Staszów 0:2

sposób zlekceważyć - mówił trener Pogoni Janusz Batugowski. W końcu dopięli swego. W 74. min w środku pola piłkę łatwo stracił Adrian Mrowiec (podał do rywala), Marcin Szmańkowski wypuścił Mariusza Mężyka, a napastnik Pogoni strzelił pod nogą Sarnata. Wynik ustalił w 85. min były wiślak Jacek Matyja

Czwartki królowej sportu

. Marta Basznianin (SP 21) 56,56; 600 m - 1. Adriana Rzechowska (SP 23) 2.11,18, 2. Agnieszka Wilkołaska (SP 2) 2.12,36, 3. Marlena Kucharczyk (SP 11) 2.14,11; skok w dal - 1. Tustanowska (SP 50) 3,99, 2. Woźniak (SP 27) 3,57, 3. Wilkołaska (SP 2) 3,72; skok wzwyż - 1. Anna Bajwoluk (SP 2) 120, 2. Klaudia

Wszystkie składy na Euro 2016. Kto pojedzie do Francji, a kto obejrzy je w telewizji?

), Cosmin Moti (Ludogorets), Dragos Grigore (Al-Sailiya), Razvan Rat (Rayo Vallecano), Steliano Filip (Dinamo Bucharest). Pomocnicy: Mihai Pintilii (Steaua Bucharest), Ovidiu Hoban (Hapoel Beer Sheva), Andrei Prepelita (Ludogorets), Adrian Popa (Steaua Bucharest), Gabriel Torje (Osmanlispor), Alexandru

Podstawowe informacje i kadra Szachtara

04-05-1985 Brazylia Atlético Paranaense Adriano Luiz 12-04-1987 Brazylia Internacional Oleksij Gai 06

Serie A. Przekleństwo San Siro. Czy Milan zwolni trenera?

Kazań, a także przegrali z Hajdukiem Split (0:2), Romą (1:3) i - wczoraj - Sieną (0:2). Tak czarnej passy ten stadion chyba nie pamięta. A potentaci tam jeszcze w tym sezonie nie przyjeżdżali. W Interze na razie nie panikują. Drużyna rehabilituje się na wyjazdach (3:0, 2:0, 3:0, 2:0), niestabilność

III liga: Hutnik przestaje być "drużyną podwórkową"

Marcin Pietryka, ale nie miał nic do powiedzenia przy strzałach Marcina Stefanika i Adriana Basty. Resovia - Kolejarz Stróże 1:2 (1:0) Bramki: Hajduk (38.) - Stefanik (54.), A. Basta (86.) Kolejarz: Pyskaty - A

Ściągawka dla Fornalika: Niezwykłe gole Polaków, latający Ćwielong, marznący Boruc i piłkarz ręczny Boenisch

Eskisehirsporem (3:2) - Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) zagrał 87 minut w wygranym meczu z Karabuksporem (1:0). Brał udział w akcji bramkowej i o mało co sam nie strzelił gola z rzutu wolnego. - Mariusz Pawełek (Rizespor) nie znalazł się w kadrze na mecz z Gaziantepsporem (5:2) z powodu kontuzji. Belgia

III liga piłkarska: filmowe gole w Ostrowcu

), Glanowski, Jurczyk Ż , Twardawa Ż - Górski (82. Porębski), Juszczyk (90. Kacprzak) Już w 12 minucie goście objęli prowadzenie, strzałem z 10 metrów Norberta Barana pokonał zupełnie niepilnowany Adrian Mielec. Jędrzejowianie mieli dwie wyśmienite okazje do wyrównania, ale ani Michałowi Bale (27.), ani

Problemy Wisły przed meczem z Legią

, Adrian Mrowiec i Adam Paluszek. - Mamy dużo problemów, ale ja nie jestem pesymistą. Na pewno Legia to silniejsza drużyna niż Polonia, z którą wygraliśmy 4:1. Jeśli jednak w środę zagramy tak jak w pierwszej połowie meczu z "Czarnymi Koszulami", powinniśmy wygrać - powiedział szkoleniowiec Wisły

Globalny Kraśnik

wywalczyli w sumie siedem medali: jeden złoty, cztery srebrne i dwa brązowe. Zwycięzcą wśród juniorów został w kategorii 84 kg Paweł Zarczuk z Włodawianki Włodawa, zaś klasyfikację klubową w tej samej kategorii wagowej wygrała drużyna gospodarzy LUKS Suples Kraśnik WYNIKI Kadeci kat. 42 kg: 1. Adrian

Raport z II-ligowych klubów piłkarskich

Przytuła (Szczakowianka Jaworzno). W kręgu zainteresowań: Mandrin Piegzik (Górnik Zabrze). RKS RADOMSKO Odchodzą: Sebastian Tomasiak, Michał Osiński, Sebastian Pluta, Adrian Klepczyński, Marcin Markiewicz (szukają klubów). W kręgu zainteresowań: Tomasz Żelazowski (KSZO Ostrowiec), Sebastian Nowak

IV runda pucharu Polski na szczeblu okręgowym

Mecz w Krasnem od początku toczył się pod dyktando lidera III-ligowych rozgrywek, Stali Rzeszów. Jednak pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze. W 24. minucie po podaniu Witolda Górnego w dobrej sytuacji był Adrian Szczepański, ale trafił w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Łukasza

Tylko Kolejarz wygrał spośród małopolskich III-ligowców

drugie spotkanie w sezonie. - Nie robimy tragedii, jeszcze nieraz zejdziemy z boiska pokonani - twierdzi Antoni Szymanowski, trener Przeboju. Jego podopieczni już do przerwy przegrywali z Resovią 0:3, a tuż przed zejściem do szatni stracili Adriana Mielca, który zobaczył drugą żółtą kartkę. - Sędzia tego

Legia gra z Widzewem

, Aleksandar Vuković, Piotr Giza, Roger Guerreiro, Edson da Silva - Bartłomiej Grzelak. Widzew: Bartosz Fabiniak - Robert Kłos, Joseph Oshadogan, Ugochukwu Ukah, Tomasz Lisowski - Adrian Budka, Alain Bono, Piotr Kuklis, Stefano Napoleoni - Sasza Bogunović, Grzegorz Piechna. Legia i Mucha po rekord Legia tylko

Wyroki wiszą nad drugą ligą

miasta nad Brynicą. Tym razem składu nie budowano, tylko go uzupełniono. Po tym jak Bartłomiej Chwalibogowski odszedł do GKS Bełchatów, trenerzy i działacze stawali na głowie, żeby zakontraktować lewonożnych piłkarzy. Znaleźli dwóch - Davida Topolskiego i Adriana Mierzejewskiego. Co ciekawe, na skrzydle

Przed meczem Wisła Płock - Górnik Łęczna

stanowią trzon drużyny trenera Mirosława Jabłońskiego, ale do Płocka przyjechało czterech nowych graczy. Są nimi - obrońca Piotr Duda z ŁKS, napastnik Boris Kondew (Dobrudża Dobricz), pomocnicy: Krzysztof Kazimierczak (Zagłębie Lubin) i Adrian Mierzejewski (Widzew Łódź). Natomiast nie ujrzymy już w Wiśle

Dlaczego utalentowani małopolscy juniorzy nie robią piłkarskich karier?

), Łukasz Wołczyk (Szreniawa), Andrzej Zięba (Puszcza). Wicemistrzowie Polski juniorów młodszych 2001 r., trener Waldemar Kocoń. Sławomir Jeziorek, Piotr Błachacz, Maciej Papież, Adrian Kapelak, Marek Łukasz, Marcin Kułak, Adrian Mielec, Łukasz Madej, Tadeusz Kaczor, Rafał Łach i Dariusz Dutka (wszyscy

Puchar UEFA: Inter - Wisła 2:0

Przez godzinę wiślacy byli równorzędnym partnerem dla słynnej włoskiej drużyny. Momentami nawet częściej atakowali. Sęk w tym, że grali zbyt bojaźliwie i mało precyzyjnie w decydujących momentach. Gdyby piłkarze Interu byli odziani w stroje Hajduka Split, z którą to drużyną Wisła walczyła bez

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - dwa złote i jeden srebrny medal dla Świętokrzyskiego

. Diana Zychowicz, 15. Izabela Gromada (wszystkie Znicz Podzamcze Chęcińskie). Podnoszenie ciężarów (pozostałe miejsca zawodników ze Świętokrzyskiego): 58 kg: 6. Wioletta Madejska, 7. Anna Leśkiewicz (obie Stal Kunów), 69 kg: 14. Jacek Latała (Star Starachowice). Badminton: gra pojedyncza: 5-8. Adrian

W Parmie się boją: Wisła? To straszne!

konfrontacji z Interem nie mógł wspomóc kolegów przez czerwoną kartkę, jaką dostał w meczu z Hajdukiem Split. - Teraz będzie inaczej. Mówię to z przekonaniem - na pewno nie przestraszymy się słynniejszego rywala - obiecuje "Kosa". Lewoskrzydłowy krakowian podkreśla, że jego zespół nie może zagrać

Wisła przed meczem z Interem

kontynuuję ideę przyświęcającą założeniu 93 latat temu FC Internazionale (promocja zawodników zagranicznych). Przypuszczalne składy: Inter: Toldo - J. Zanetti (Vivas), Cordoba, Materazzi , Georgatos - Seedorf, Di Biagio, Dalmat, Guglielminpietro - Kallon, Ventola (Adriano). Wisła: Sarnat - Kuzera, B. Zając

I runda Pucharu UEFA - Warzycha bohaterem Aten

- CSKA Moskwa 3:2 (1:2) Bramki: Parmy - Adrian Mutu (65, 90), Adriano (8) - Sergiej Siemak - dwie (36, 43). Pierwszy mecz - 1:1. Awans - AC Parma. Viking Stavanger - Chelsea Londyn 4:2 (2:1) Bramki: Erik Nevland (60, 87), Morten Berre (9), Peter Kopteff (34) - Frank Lampard (45), John Terry (62

Puchar UEFA: Czy Wisła wyeliminuje Inter?

. Inter z 40-minutowym opóźnieniem przyleciał wczoraj do Polski, w Novotelu zajął całe piąte piętro. Dla Ronaldo Wisła podstawiła specjalnie mercedesa. Ale Brazylijczyk, nie mogąc się opędzić od łowców autografów, usiadł w autobusie obok swego rodaka Adriano. Inter trenował o 14. - Nie ma co zwracać uwagi

Wyniki Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Wielkopolska 2004

kg: 1. Adrian Hajduk (Slavia Ruda Śl.), 2. Paweł Pieprzak (Syrena Wola Chojnicka), 3. Rafał Smętek (Suples Kraśnik). 46 kg: 1. Kamil Skaskiewicz (AKS Białogard), 2. Łukasz Kowalski (Spartakus Pyrzyce), 3. Michał Bohdziewicz (AKS Białogard) i Kordian Bohm (Orzeł Namysłów), 5. Jakub Team (Sobieski

Trener piłkarskiej reprezentacji Polski dla Sport.pl. Drużyna Smudy musi iść na całość

siebie wszystko, a nawet jeszcze więcej. Wśród tych, których pan powołał, ktoś panu zaimponował, wywarł niezwykłe wrażenie? - Adrian Mierzejewski. Umiejętności ma niesamowite jak na nasze warunki. A teraz jeszcze wiary nabierze - z Serbią i Finlandią grał kapitalnie, na dłużej trafił do reprezentacji