adam rener

TYTAN - Viking Gdynia 88:85

22 LUTEGO Koszykarze Tytana znów wygrali. Nadal są na dziesiątym miejscu w tabeli, ale mają już tyle samo punktów co dwie drużyny przed nimi.

Koszykarze UMKS podejmują lidera drugiej ligi - CMKS Czeladź.

Prawdziwy egzamin czeka w sobotę koszykarzy UMKS Kielce, którzy podejmować będą lidera II Ligi - CMKS Czeladź.

Ambitne plany koszykarskiego klubu z Czeladzi

salonu samochodowego Fiata, a wiceprezesem Andrzej Będkowski, szef firmy Ger-Pol, zajmującej się importem w branży wędliniarskiej. Trenerowi Służałkowi i jego asystentowi Jackowi Dyi udało się skompletować mocny skład. 31-letni rozgrywający Adam Rener grał ostatnio w pierwszoligowym Vikingu Gdynia, a

I liga koszykarzy

drugiej połowie prezentowali się już trochę lepiej, ale niewiele to pomogło. Po dwóch lepszych meczach znowu zawiódł Adam Rener, który podczas 34 minut na parkiecie miał tylko dwie asysty i nie zdobył żadnego punktu. Viking Gdynia 59

W przyszłym sezonie w I lidze koszykarskiej na pewno będą występować dwa zespoły z naszego regionu

drużyny grającej w I lidze, czyli Alby-Elcho Chorzów. Doświadczony trener (dwukrotnie zdobywał z Zagłębiem Sosnowiec mistrzostwo Polski) stworzył mocną drużynę. Krzysztof Morawiec, Adam Rener i Maciej Guzik rozegrali wiele spotkań w ekstraklasie. Na tablicach znakomicie spisuje się najwyższy koszykarz na

Przed meczem Viking Rumia - Basket Kwidzyn

? - Trudno powiedzieć, przecież to dopiero początek sezonu - mówi Adam Prabucki, trener Vikinga. - Basket ma nad nami przewagę na niektórych pozycjach. Ma większe pole manewru na pozycji rozgrywającego i lepszych skrzydłowych. My natomiast mamy przewagę pod koszem. Może nie wzrostową, ale na pewno mamy

Viking Gdynia wygrał z Polpharmą Starogard w trzecim meczu play-off koszykarzy

je weźmiemy dziś - powiedział po spotkaniu trener Vikinga Adam Prabucki. Viking Gdynia 99 Polpharma Starogard 95 Kwarty: 18:13, 19:23, 25:15, 13:24, dogrywki: 12:12, 12:8 Viking: Przerwocki 27 (4), Malczyk 23 (3), R. Olszewski 15 (2), Rener 12 (1), Lipiński 7 (1) oraz Gliszczyński 8 (1), Nikiel 5

I liga koszykarzy: zwycięstwa Basketu, Vikinga i Polpharmy

Gdynianie grali w Chorzowie z Albą i mecz kończył się w dramatycznych okolicznościach. Jeszcze cztery minuty przed końcem gospodarze prowadzili 69:60, ale gracze Vikinga rozpoczęli w tym momencie pościg. W ostatnich dwóch minutach za trzy punkty trafili Adam Rener oraz Roman Olszewski i 25 sekund

nadawaliśmy tempo grze, wynik był w granicach remisu - mówi Adam Prabucki, trener Vikinga. Po przerwie jego zespół zagrał już dużo lepiej, przewaga dość szybko wzrosła do 30 punktów. - Goście nie mieli nic do stracenia. Wiedzieli, że mogą, ale nic nie muszą - dodaje Prabucki. Najlepszym zawodnikiem był Tomasz

Vikingowie coraz groźniejsi

, Marculewicz 8, Exner 6, Jagoda 0, Rybczyński 0 VIKING - STAL 85:74 Coraz lepiej gra Viking Gdynia, który tydzień temu pokonał w Warszawie Legię, a w sobotę wygrał z groźnym i nieobliczalnym zespołem Stali Stalowa Wola. To kolejne (trzecie z rzędu) ważne zwycięstwo drużyny prowadzonej przez trenera Adama

, Miecznikowski 0 Fatalny początek, ale w Tarnobrzegu, mieli też koszykarze Vikinga Gdynia. - Byliśmy zmęczeni podróżą, a poza tym w hali było bardzo zimno - tłumaczy trener gdyńskiej drużyny Adam Prabucki. Z każdą kolejną kwartą jego drużyna była jednak coraz bardziej rozgrzana i po udanym pościgu w 34. minucie

Viking Rumia - Tytan Częstochowa 88:84

zdobywając 6 pkt. z rzędu. Gospodarze nie pozwolili jednak naszej drużynie na odrobienie strat. Tytan doskoczył co prawda na dwa punkty (32:30), jednak dwa razy z rzędu za trzy punkty trafił Adam Rener i przewaga urosła do jedenastu punktów (41:30). Zresztą rzuty za trzy zdecydowały o wygranej Vikinga. Jego

I liga koszykarzy: wygrana Alby, porażka Pogoni

Kobielę, a szczególnie rutynowanego Romana Olszewskiego oraz ograniczyć poczynania doświadczonych obrońców, Tomasza Przewrockiego i Adama Renera - tłumaczył taktykę swojego zespołu Mardoń. Do przerwy niewielką przewagę mieli gospodarze, ale początek III kwarty chorzowianie wygrali 13:2. Było 42:47 i

Pogoń Ruda Śląska przed sezonem

Newbill, Augenijus Vaskys (koniec kontraktów), Duane Cooper (Blachy Pruszyński), Krzysztof Morawiec, Andrzej Wierzgacz (Wisła Kraków), Marcin Sroka (Azoty-Unia), Wojciech Szczubiał (Zagłębie Sosnowiec), Adam Rener (szuka klubu). Przyszli: Chromicz (AZS Toruń), Airosius (Alita Alitus), Staskunas (Spójnia

Rusza I liga koszykarzy

zagra u siebie z SMS PZKosz Kozienice (sobota, godz. 19, hala przy ul. Olimpijskiej w Gdyni, wstęp wolny) Kadra: Adam Rener (30, 185, obrońca), Artur Gliszczyński (22, 178, obrońca), Daniel Syldakt (19, 195, obrońca), Marcin Malczyk (21, 191, obrońca), Łukasz Zimniewicz (24, 193, skrzydłowy), Tomasz

Przeegzaminowali Zepter - rozmowa z trenerem Wojciechem Krajewskim

zawodnikom Śląska gra się bardzo trudno. Po meczach we Wrocławiu zapowiadał Pan, że w spotkaniu w Rudzie więcej będzie Pan korzystał z zawodników rezerwowych. Tymczasem zbyt wiele nie przebywali na parkiecie. - Próbowałem. Byli przecież na parkiecie Marcin Sroka, Mirosław Frankowski czy Adam Rener. Niestety

Koszykarki z Rybnika przed sezonem

obiekt w Boguszowicach musiał przejść niezbędny remont, by sprostać wymogom ekstraklasy. - Dziewczyny mają nieobrzucone kosze. Teraz przed każdym treningiem oddają i po 300 rzutów. Szkoda, że nie zaczęliśmy trenować u siebie dwa tygodnie wcześniej. Tego czasu może zabraknąć - kręci głową Adam Rener

zacięty, niż wskazuje na to wynik. Wyraźniejszą przewagę osiągnęliśmy dopiero w samej końcówce meczu, a tak spotkanie cały czas było wyrównane - mówi Adam Prabucki, trener Vikinga. Znakomity mecz zagrali w jego zespole Sebastian Kobiela i Artur Gliszczyński. Ten pierwszy popisał się dodatkowo

Mecz nr 3: Pogoń Ruda Śląska - Zepter-Idea Wrocław 72:83

Kwarty: 18:19, 13:17, 21:20, 20:27. Pogoń: Newbill 15, Vaskys 12 (2), Wierzgacz 10, Cooper 8 (2), Tankosić 5 (1) oraz Frankowski 9 (1), Morawiec 7 (1), Rener 2, Sroka 2, Kruk 2. Zepter: Wójcik 27, Adomaitis 11 (1), Zieliński 11 (1), Miglinieks 9 (3), Jamison 2 oraz McNaull 16, Kościuk 7, Helmanis 0

Mecz nr 2: Zepter-Idea Śląsk Wrocław - Pogoń Ruda Śląska 84:73

Kwarty: 21:21, 17:19, 22:20, 24:13. Zepter: Adomaitis 17 (1), Zieliński 13, Wójcik 10, Miglinieks 9 (3), Jamison 8 oraz McNaull 16, Kościuk 7, Helmanis 3 (1). Pogoń: Wierzgacz 21 (1), Vaskys 17 (3), Cooper 13 (2), Tankosić 11 (1), Newbill 11 oraz Frankowski 0, Rener 0. Gracz meczu: Dainius

19. kolejka ligi koszykarzy

Wrocławianie grając pewnie i spokojnie zdobywali, wydawało się z wielką łatwością, kolejne punkty. Słupszczanom tymczasem zdobywanie punktów przychodziło z wielkimi kłopotami. Pod koszem Broka rządził Adam Wójcik, którego nie mogli zatrzymać Gordan Zadravec i Jim Havrilla. Na tle świetnie

Prognozy "Gazety" przed play off ekstraklasy koszykarzy

82,4. Mecze 2000/01: 75:59 we Wrocławiu i 90:81 w Rudzie. Pierwsze piątki. Zepter: Raimonds Miglinieks (190 cm), Maciej Zieliński (199), Dainius Adomaitis (201), Adam Wójcik (208), Harold Jamison (203). Pogoń: Duane Cooper (186), Augenijus Vaskys (193), Drażen Tankosić (195), Andrzej Wierzgacz (204