kris, Polsat

Adam Ledwoń nie żyje

Były reprezentant Polski Adam Ledwoń nie żyje. 34-letni obrońca, występujący w ostatnim sezonie w Austrii Kaernten popełnił samobójstwo we własnym domu w Klagenfurcie.

"Napiszcie, że będę dyndał na jakiejś latarni". Ojciec Adama Ledwonia: Mój syn żyłby, gdyby nie był piłkarzem

To był czerwiec 2008 roku, trwało Euro w Austrii i Szwajcarii. - Jak nie wygramy z Austrią, to się normalnie powieszę. Napiszcie, że będę dyndał na jakiejś latarni w Klagenfurcie - mówił Adam Ledwoń. Mecz był za trzy dni, Ledwoń miał być ekspertem w studiu Polsatu. Dzień wcześniej, 11 czerwca, powiesił się w swoim domu.

Adam Ledwoń był prawdziwym "Gieksiarzem"

Samobójcza śmierć Adama Ledwonia zaszokowała wszystkich w GKS-ie Katowice. - Był przecież jednym z nas - tłumaczą ludzie związani z klubem. Pierwszy trening ?Gieksy" po przerwie urlopowej zszedł na dalszy plan.

Adam Ledwoń w Admirze Wacker

28-letni polski piłkarz Adam Ledwoń, który do tej pory występował w Austrii Wiedeń, został zawodnikiem innego pierwszoligowca - Admiry Wacker Moedling. W Austrii były reprezentant Polski występował z Krzysztofem Ratajczykiem i Radosławem Gilewiczem, natomiast w Admirze jego kolegami będą Marek

Czy Adam Ledwoń wróci do GKS Katowice?

Były reprezentant Polski Adam Ledwoń, który do niedawna był zawodnikiem Austrii Wiedeń, a ostatnio gra w Admirze Wacker Moedling, myśli o kolejnej zmianie klubu. Piłkarz zastanawia się nad grą w Rapidze Wiedeń, niewykluczone jednak, że wróci do Polski. Ledwoń wyraził ostatnio chęć gry w GKS-ie

Czy i kiedy Adam Ledwoń wróci do GKS Katowice?

Były reprezentant Polski Adam Ledwoń, który występuje w Admirze Wacker Moedling, myśli o powrocie do Polski. Ledwoń wyraził chęć gry w GKS Katowice. Kiedy miałoby to nastąpić? Adam Ledwoń, piłkarz Admiry Wacker: - Jeśli wrócę do Polski, to tylko do GKS Katowice. Obiecałem to prezesowi Marianowi

Tłumy przyjaciół i kibiców pożegnały Adama Ledwonia

- Na boisku potrafił ograć, oszukać, okiwać tylu piłkarzy. Niestety, kiedy człowiek zostaje sam, trudno poradzić mu sobie ze swoimi problemami - mówił w kazaniu odprawiający mszę pogrzebową ks. Jan Mucha. Tydzień temu Ledwoń został znaleziony we własnym mieszkaniu w Klagenfurcie, wszystko wskazuje

Ostatnie pożegnanie Adama Ledwonia

Bramka Ledwonia w lidze austriackiej

Ledwoń wpisał się na listę strzelców w 43. minucie, pokonując bramkarza rywali z rzutu karnego. Po jego trafieniu (pierwszym w sezonie) Admira objęła prowadzenie 2:1. Później jednak trzy gole zdobyli goście. Oprócz Ledwonia (grał cały mecz) w Admirze występuje dwóch innych Polaków - Grzegorz

Bramki Ledwonia i Iwana dla Admiry Wacker

Obaj Polacy zostali uznani za najlepszych zawodników w swoim zespole. W Admirze w tym meczu grali także Marek Świerczewski i Sebastian Olszar.

Rodło Opole z Admirą

- Z Adamem znamy się od kilku lat, jeszcze z czasu jego gry w Odrze, a teraz wreszcie udało się doprowadzić do spotkania naszych zespołów - mówi trener Rodła Grzegorz Bryłka. - Jedziemy do Austrii na weekend, potrenujemy w dobrych warunkach, a na koniec staniemy do walki na boisku. Dla jego

Kolega Adama Ledwonia: Dzwonił do mnie, mam wyrzuty sumienia. Nie wierzę w jego samobójstwo

W klubie nie wiedzieli o jego depresji. Koledzy nie podejrzewali. Kibice pytali: jak to? On? Taki walczak, twardziel, kolekcjoner żółtych kartek? - My widzieliśmy - mówią rodzice Adama Ledwonia, który 12 lat temu popełnił samobójstwo. To był czerwiec 2008 roku, trwało Euro w Austrii i Szwajcarii

Nie była to niespodzianka. Właśnie ten duet zdobył w lipcu brązowy medal mistrzostw Polski juniorek. Drugie miejsce przypadło parze Natalia Płodowska - Marta Szajer, a trzecie duetowi Joanna Gryma - Dominika Bałdys. W turnieju panów wśród medalistów znaleźli się: 1. Adam Potempa i Adrian Wiewióra

Ojciec Adama Ledwonia, 18-krotnego reprezentanta Polski: Mój syn żyłby, gdyby nie był piłkarzem

- Dlaczego uważa pan, że syn wciąż by żył, gdyby zamiast piłkarzem został nauczycielem? - Bo nie byłoby tych wszystkich sukcesów. Przyszły za szybko, przerosły go. Wie pan, on kruchy był, wrażliwy - mówi Ryszard Ledwoń, który dwanaście lat temu pochował syna Adama,18-krotnego reprezentanta Polski

Bramki Iwana i Olszara w lidze austriackiej

W zespole gospodarzy zagrali jeszcze: Marek Świerczewski, Adam Ledwoń i Paweł Sobczak. Świerczewski i Olszar zostali uznani za najlepszych zawodników spotkania. Po 30. kolejkach austriackiej Max-Bundesligi zespół z Moedling zajmuje przedostatnie, dziewiąte miejsce.

Grzegorz Szamotulski: W każdej szatni powinno być dwóch bandziorów

, jak kiedyś robił to śp. Adam Ledwoń - mówi "Szamo". - Gdybym był trenerem, właśnie na takich zabijakach budowałbym zespół - dodaje na zakończenie. Zobacz, co o Legii piszą nasi blogerzy na Warszawa.sport.pl

GKS Katowice pamięta o Adamie Ledwoniu

Władze katowickiego klubu postanowiły, że podczas pierwszego meczu tego sezonu, który GKS rozegra na własnym boisku (w środę o godz. 18 ze Zniczem Pruszków), zostanie uczczona pamięć byłego piłkarza "Gieksy" Adama Ledwonia. Na spotkaniu mają pojawić się mama i brat zmarłego zawodnika oraz

Liga austriacka. Gol Olszara

Olszar pokonał bramkarza rywali w 42. minucie, strzelając pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Potem jednak Austria, w składzie której grali Krzysztof Ratajczyk i Radosław Gilewicz, zdobyła dwa gole i wygrała to spotkanie. W Admirze grali także Tomasz Iwan i Adam Ledwoń, który dostał żółtą kartkę.

Ratajczyk będzie grał w Austrii Wiedeń

ujawnione. W zespole Austrii grają już dwaj inni polscy piłkarze - Tomasz Iwan i Adam Ledwoń.

Lech Poznań. Tomasz Iwan: Fakt, że Nenand Bjelica prowadził topowy klub w Austrii, jest znaczący [ROZMOWA]

stanowiliśmy w Admirze Wacker polską grupę piłkarzy, którzy mieli już... nazwijmy to luźny koniec kariery piłkarskiej. Poza mną należeli do niej Grzegorz Szamotulski, Marek Świerczewski i nieżyjący już Adam Ledwoń. Nasze podejście było adekwatne do momentu kariery, w którym się znajdowaliśmy. I przyznam, że

Lucjan Gralak mistrzem Polski w zapasach

), Adam Sobieraj w wadze do 55 kg (brąz). Poniżej oczekiwań wypadli utytułowani Marek Garmulewicz (na zdjęciu) i Marcin Jurecki. Brąz wywalczył również Rafał Ledwoń z AKS-u Białogard, który był trzeci w wadze do 84 kg.

Jeleń strzela, debiut Bąka

Austria Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - 90. min z LASK Linz (1:1)Arkadiusz Radomski (Austria) - leczy kontuzjęTomasz Rząsa (SV Ried) - 90 min. z Altach (3:2)Tomasz Wisio (LASK Linz) - na ławce w meczu z Austrią (1:1)Adam Ledwoń (Austria Kaernten) - 90 minut w meczu z Red Bull Salzburg (1:0) Rosja Mariusz Jop

Sobota, 30 grudnia w TV

Eredivisie Ajax Amsterdam, zaś o 16.20 Celtic Glasgow zagra na wyjeździe z Motherwell. Również w Polsacie Sport o 20.10 relacja z sylwestrowego towarzyskiego turnieju piłkarskiego w Białymstoku, w którym wystąpią byli i obecni reprezentanci Polski: Grzegorz Szamotulski, Tomasz Kłos, Michał Żewłakow, Adam

Cracovia zagra sparig z Admirą

W austriackim zespole gra trzech polskich piłkarzy: Adam Ledwoń, Grzegorz Szamotulski i Tomasz Iwan. Trenerzy Cracovii nie zbierali przedmeczowych informacji, licząc jedynie na to, że rywale zagrają w najsilniejszym składzie. Cracovia niezmiennie ćwiczy dwa razy dziennie - przed południem motorykę

"Szamo", czyli książka, po której już nigdy nie spojrzycie na piłkarzy tak samo

zmarłym tragicznie Adamie Ledwoniu, z którym Szamotulski grał w Austrii w dwóch klubach - Admirze Wacker Moedling i Sturmie Graz. Historie opisujące pomocnika, który na boisku łamał nosy przeciwnikom (m.in. Radosławowi Gilewiczowi), a poza nim siał wokół siebie spustoszenie, sprawiają, że czytelnik raz

Admira zamiast Atletico w Deyna Cup

Admira w minionym sezonie austriackiej ekstraklasy zajęła szóstą lokatę. W tej drużynie występuje trójka Polaków: Adam Ledwoń, Marek Świerczewski i Tomasz Iwan. Ten ostatni był na finałowym spotkaniu Pucharu Polski przy Łazienkowskiej. W Lechu Poznań gra jego przyjaciel z reprezentacyjnych czasów

Jedenastu naszych piłkarzy grało w meczach Polska - Niemcy. Wygrali dwaj

pojawił się pochodzący z naszego regionu, kolejny wychowanek Małejpanwii Ozimek i były gracz Odry, Adam Ledwoń. "Ledek" występował wówczas w barwach GKS-u Katowice, a Polacy znów niestety przegrali 0:2. W maju tego roku, w spotkaniu towarzyskim, które dla Niemców było sprawdzianem przed

Remis Amiki Wronki w sparingu w Austrii

rozpoczynającym się w środę nowym sezonem. W sobotę Amica tylko zremisowała z przeciętną drużyną z III ligi austriackiej - rezerwami Admiry Wacker Mödling, w której do niedawna grali Tomasz Iwan, Adam Ledwoń i Grzegorz Szamotulski. - Sprawdzaliśmy sporo wariantów personalnych, wynik w tej sytuacji nie jest

Janas powołuje na mecz z Francją

Wronki w Pucharze UEFA z Grazerem AK. W weekend selekcjoner będzie na ligowym meczu Admiry Wacker Moedling (w której grają Grzegorz Szamotulski, Adam Ledwoń i Tomasz Iwan) z SV Salzburg. Nazwiska piłkarzy z polskich klubów Janas ogłosi w przyszłym tygodniu. Do stolicy Francji reprezentanci z klubów

Gdzie te zwycięstwa? GieKSa znów zawiodła

obdarzył do szkoleniowiec. Co ciekawe, Olkowski zaczynał karierę w Małejpanwi Ozimek. Klub z Opolszczyzny "dostarczył" już niegdyś świetnego zawodnika do GKS-u. Był nim Adam Ledwoń. Czy Olkowski pójdzie w jego ślady? Zmarłego tragicznie byłego lidera GieKSy już przypomina pod względem ostrości w

Kopalnia talentów, bułgarski Lampard i nasz reprezentant z Euro 2012. Przedstawiamy sparingpartnerów Pogoni

Szczecinie, a karierę zaczynał w Dębie Dębno. Poza nim w drużynie 3-krotnego mistrza Austrii występowali też inni Polacy: Grzegorz Szamotulski, Adam Ledwoń, Marek Świerczewski i Jerzy Brzęczek. Obecnie gra tam Aleksandar Todorovski, macedoński obrońca, którego kibice nad Wisłą pamiętają z Polonii Warszawa

Dziesięciu naszych piłkarzy grało w meczach Polska - Niemcy. Wygrał tylko jeden

połowie spotkania pojawił się pochodzący z naszego regionu, kolejny wychowanek Małejpanwii Ozimek i były gracz Odry, Adam Ledwoń. "Ledek" występował wówczas już w barwach GKS-u Katowice, a Polacy znów niestety przegrali 0:2. Aż trzy razy w starciu Niemcy - Polska okazję zagrać miał inny piłkarz

Wygrana Cracovii na zgrupowaniu w Turcji

. Austriacy nie zmusili nas do wielkiego wysiłku - skomentował wygraną trener Wojciech Stawowy. W opinii trenera Admira broniła się i grała z kontry. Żaden z Polaków (Grzegorz Szamotulski, Tomasz Iwan i Adam Ledwoń) nie zagrał w sparingu. Trener Stawowy najbardziej zawiódł się na testowanych obcokrajowcach

I liga. Nieoczekiwany dylemat utalentowanego gracza z Bukowej

Adam Ledwoń, zmarły tragicznie przed trzema laty. - Pewnie, że wszyscy go tam znaliśmy. Jego zdjęcia wisiały w klubie. Często zdarzało się, że przyjeżdżał do Ozimka i grał na podwórku ze znajomymi. Do takich drużyn dobierano też młodych chłopców. Kiedyś i mnie zdarzyło się z nim zagrać w taki sposób

Tomasz Iwan: w styczniu wznawiam treningi

Wiedeń 1:2, a zdaniem Austriackiej Agencji Prasowej (APA) w barwach pokonanych wyróżnili się Iwan i inny polski zawodnik tego zespołu - Grzegorz Szamotulski (gra tam także Adam Ledwoń). Kilka dni później Iwan znów błysnął formą, strzelając w meczu sparingowym przeciwko drużynie Floridsdorfer AC trzy

Admira Wacker Mödling - Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 2:0 (2:0)

rozegrali Adam Ledwoń i Grzegorz Szamotulski. Ten drugi, były bramkarz Amiki Wronki, w 55. min obronił strzał Ivicy Kriżanaca z rzutu karnego. Admira Wacker Mödling - Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 2:0 (2:0) Bramki: 1:0 Iwan (14. min, z rzutu karnego), 2:0 Peraica (22.) Dyskobolia: Liberda - Sablik, Pawlak

Zdziesiątkowana Wisła gra z austriackim przeciętniakiem

. Ktokolwiek zagra, będzie miał ciężko, bo musi rywalizować z mistrzem prowokacji, reprezentantem Austrii Dietmarem Kühbauerem. Przykre zajście z kapitanem SVM miał rok temu Adam Ledwoń ze Sturmu Graz, który po meczu usłyszał od niego: "Śmierdzisz Polską". - Grałem razem z nim w Rapidzie i wiem

Dobry "Wielki Brat" Klaudiusz

ręczną zaraziła innych. - Powiedziałem o inicjatywie znajomym, oni swoim znajomym. Dziś dziewczynom pomagają m.in. piłkarze: Tomek Iwan, Adam Ledwoń, Damian Gorawski czy Jacek Kowalczyk. Dużo sprzętu dla klubu kupił Piotrek Świerczewski. Do współpracy zaprosiliśmy kilka małych firm - z dumą wymienia

Pierwszy gol Mięciela

Kazimierczak (Wycombe) - na ławce w meczu z Notts County (3:1) Tomasz Cywka (Wigan) - poza składem na mecz z Manchesterem United (0:4) AUSTRIA Krzysztof Ratajczyk (SV Mattersburg) - poza składem na mecz ze Sturmem Graz (0:0) Tomasz Rząsa (SV Ried) - nie grał w meczu z Austrią Wiedeń (1:2) Adam Ledwoń (Austria

Weekend Polaków w ligach zagranicznych

Ślusarski (West Bromwich) - poza składem z Lincoln (4:0) Ben Starosta (Brentford) - 90 minut i żółta kartka z MK Dons (0:3) AUSTRIA Krzysztof Ratajczyk (SV Mattersburg) - poza składem z Red Bullem (1:2) Tomasz Rząsa (SV Ried) - 90 minut z Wackerem (0:0) Adam Ledwoń (Austria Kaernten) - 90 minut i żółta

Polacy rządzą w Borussii

Tomasz Rząsa (SV Ried) - 90 min z Austrią Wiedeń (0:1) Krzysztof Ratajczyk (SV Mattersburg) - poza kadrą na mecz ze Sturmem Graz (2:2) Adam Ledwoń (Austria Kaernten) - spotkanie z Rapidem przełożono na 8 sierpnia Tomasz Wisio (LASK Linz) - na ławce w meczu z Red Bull Salzburg (1:2) NORWEGIA Sebastian

Ultimatum dla Olisadebe

- Amica Wronki, a w weekend obejrzy ligowy mecz Admiry Wacker Mödling, w której grają Grzegorz Szamotulski i Adam Ledwoń. Trzeci z Polaków w Admirze Tomasz Iwan leczy kontuzję.

Paweł Czado: łamacze nóg, łamacze nosów

nikogo i niczego. Paru "przecinaków" na naszych boiskach przeszło do historii. W latach 80. sfaulować bez litości potrafił Krystian Walot z Ruchu, żywemu nie przepuścił też Marek Kostrzewa z Górnika. Potem pojawił się zupełnie wyjątkowy w tej dziedzinie Adam Ledwoń z GKS, który do perfekcji

Wieczorem mecz z Anglikami. W końcu wygramy? [GŁOSUJ]

roku z Chorzowa, kiedy Polacy przegrali 0:2, a wystąpił w nim kolejny były gracz Odry Adam Ledwoń. Jaki będzie wynik wtorkowego spotkania? Głosowanie poniżej

Cztery polskie gole za granicą

) - 90 minut ze Sturmem (2:1) Adam Ledwoń (SK Sturm Graz) - 90 minut Grzegorz Szamotulski (SK Sturm Graz) - poza kadrą FRANCJA Ireneusz Jeleń (Auxerre) - 90 minut i gol z Troyes (1:0) HISZPANIA Antoni Łukasiewicz (Elche) - poza kadrą na mecz Vecindario (4:1) Tomasz Frankowski (Tenerife) - nie

Bundesliga. O problemach polskich nastolatków. Milik odwróci trend?

Matysek, Tomasz Bobel, Adam Ledwoń, wspomniany wcześniej Zdebel i Mirosław Spiżak, który nota bene również wyjechał z Polski jako nastolatek. W Niemczech został do końca kariery, ale grywał w niższych ligach. Terlecki twierdzi, że Milik dołączy do Leśniaka, Buncola i Krzynówka. - Dajmy mu jednak trochę

Jak grali Polacy w zagranicznych klubach

Moedling, w której barwach przez cały mecz grali Tomasz Iwan, Adam Ledwoń, Sebastian Olszar i Marek Świerczewski, a w 61. minucie na boisku pojawił się Paweł Sobczak Bartosz Tarachulski i Remigiusz Jezierski (Hapoel Beer Szewa) strzelili po jednej bramce w wygranym 5:1 meczu ligi izraelskiej z Ironi

Były zawodnik Lechii Paweł Pęczak: Młodym piłkarzom brakuje charakteru [DŁUGA ROZMOWA]

unieszkodliwić rywala. Tak jak Vinnie Jones, który nawet wydał na ten temat specjalny podręcznik. Albo pana przyjaciel z GKS Katowice Adam Ledwoń. - "Ledek"... Jemu zawdzięczam bardzo dużo, on dla nas młodych był kimś, chociaż nie był ode mnie dużo starszy [trzy lata]. Został kapitanem w wieku 21 lat

Pięć goli Polaków z zagranicznych klubów

Mattersburgiem Krzysztof Ratajczyk (Mattersburg) - 90 minut w meczu z Wacker Grzegorz Szamotulski (Sturm Graz) - 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Ried Adam Ledwoń (Sturm) - 90 minut i asysta w meczu z Ried Marcin Żewłakow (Excelsior Mouscron) - 90 minut i żółta kartka z Beerschot (0:1) Michał Żewłakow

Deyna Cup w Płocku?

Na lipcowy turniej poświęcony pamięci jednego z najlepszych w historii polskich piłkarzy Kazimierza Deyny mają przyjechać trzy zespoły z zagranicy: francuskie Montpellier, holenderskie ADO Den Hag i austriacka Admira Wacker Moedling (a z nią polscy piłkarze Tomasz Iwan, Adam Ledwoń i Grzegorz

Grali Polacy w ligach zagranicznych

Szamotulski (Sturm Graz) - 90 minut w meczu z Admirą (1:1) Adam Ledwoń (Sturm) - nie grał w meczu z Admirą Marcin Żewłakow (Metz) - nie grał w meczu z Troyes (0:0) Michał Żewłakow (Anderlecht) - mecz z Standardem został odwołany Tomasz Wałdoch (Schalke) - nie grał z Werderem, ma poważną kontuzję kolana

Gol Lewandowskiego

półfinale Pucharu Anglii (4:1) AUSTRIA Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - poza składem z Mattersburgiem (1:3) Krzysztof Ratajczyk (SV Mattersburg) - poza składem Adam Ledwoń (SK Sturm Graz) - 90 minut z Red Bullem (0:2) Grzegorz Szamotulski (SK Sturm Graz) - poza składem Radosław Gilewicz (Superfund

Kronika złych przypadków Tomasza Owczarka

ekstraklasie. Za plecami Janusz Jojko, obok Sławek Wojciechowski i świętej pamięci Adam Ledwoń. Wielkie przeżycie! Grałem na tyle dobrze, że zgłosiła się Wisła. Przejście do Krakowa to był wielki błąd. Przesunięto mnie do rezerw. Sądziłem się o pieniądze prawie trzy lata, a co najgorsze - przestałem grać w

Brzęczek, Świerczewski i spółka triumfują w Bielsku-Białej

. Wyniki: Reprezentacja Śląska - Lambada 7:8Black Power - Bielsko-Biała 4:7Bielsko-Biała - Lambada 5:7Black Power - Reprezentacja Śląska 1:4Bielsko-Biała - Reprezentacja Śląska 2:2Black Power - Lambada 4:5 Składy: Lambada C.F.:Radosław Majdan (Polonia Warszawa)Piotr Świerczewski (Korona Kielce)Adam Ledwoń

Polscy piłkarze za granicą.

Rodą Kerkrade Radosław Gilewicz i Krzysztof Ratajczyk zagrali 90 min w przegranym 0:2 meczu z Admirą Wacker Moedling. W Admirze cały mecz rozegrali Adam Ledwoń i Tomasz Iwan, Sebastian Olszar grał 71 min, a zmienił go Paweł Sobczak. Na ławce rezerwowych Admiry siedział Marek Świerczewski. Jerzy

Dlaczego Katowice są liderem?

szczęścia; - bo na Bukowej znowu są reprezentanci. W lutym Mirosław Sznaucner i Jacek Kowalczyk zadebiutowali w meczu z Macedonią. Ostatnim zawodnikiem GKS, który grał w reprezentacji Polski, był Adam Ledwoń. Było to 14 czerwca 1997 roku w meczu z Gruzją (4:1 w Katowicach); - bo okazuje się, że w polskiej

(Nie) Grali Polacy w ligach zagranicznych

minut w meczu z Salzburgiem (2:0) Adam Ledwoń (Austria Kaernten) poza składem na mecz z SV Mattersburg (2:5) Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) powraca do formy po ciężkiej

) - na ławce w meczu z Grimsby (3:0) Tomasz Cywka (Wigan) - poza składem na mecz z Portsmouth (0:2) AUSTRIA Krzysztof Ratajczyk (SV Mattersburg) - poza składem na mecz z Altach (0:0) Tomasz Rząsa (SV Ried) - 90 minut w meczu z LASK Linz (3:0) Adam Ledwoń (Austria Kärnten) - 90 minut i żółta kartka

(Nie) grali Polacy w ligach zagranicznych

Tomasz Wisio (LASK Linz) 90 minut z SCR Altach (2:2) Adam Ledwoń (Austria Kaernten) poza składem FRANCJA Ireneusz Jeleń (Auxerre) 90

Grali Polacy za granicą

Fabiański (Arsenal Londyn) - poza kadrą na mecz z Blackburn. Tomasz Frankowski (Wolverhampton) - poza kadrą na mecz z Sheffield Wed. (3:1) AUSTRIA Tomasz Rząsa (SV Ried) - 90 min ze Sturmem Graz (5:3) Adam Ledwoń (Austria Kaernten) - Austria Kaernten w weekend nie grała Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - 90

Boniek ogląda kandydatów do reprezentacji

w ligowym spotkaniu z GAK Graz - w zespole ze stolicy Austrii grają obrońca Krzysztof Ratajczyk, pomocnik Adam Ledwoń i napastnik Radosław Gilewicz. Na celowniku Bońka: Mariusz Lewandowski 23-letni piłkarz może występować na pozycji lewego obrońcy lub lewego pomocnika, ale w Szachtarze, a więc i w

Rasiak na króla strzelców

) - od 66 minuty w meczu ze Sturmem Graz (0:1) Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - 90 minut i żółta kartka w meczu ze Sturmem Grzegorz Szamotulski (Sturm Graz) - 90 minut w meczu z Austrią Adam Ledwoń (Sturm) - 90 minut w meczu z Austrią Tomasz Rząsa (SV Ried) - nie grał w meczu z Altach (1:2) Radosław

Gol i asysta Kaźmierczaka

ławce z Arsenalem (4:1) Tomasz Kuszczak (Manchester United) - na ławce w Blackburn (4:1) Austria Adam Ledwoń (SK Sturm Graz) - 90 minut z Superfund (2:1) Grzegorz Szamotulski (SK Sturm Graz) - poza składem Radosław Gilewicz (Superfund) - wszedł w 54. minucie Krzysztof Ratajczyk (SV Mattersburg) - poza

Dwa gole Mięciela

) Jerzy Brzęczek (FC Wacker) - nie zagrał z Red Bullem Salzburg (0:3) Adam Ledwoń (SK Sturm Graz) - 90 minut i żółta kartka z Graz AK (2:0) Grzegorz Szamotulski (SK Sturm Graz) - nie zagrał Francja Ireneusz Jeleń (Auxerre) - 90 minut z RC Lens (1:0) Grecja Michał Żewłakow (Olympiakos) - 87 minut w meczu z

Jak grali Polacy za granicą

Rząsa (SV Ried) - 90 minut z SCR Altach (2:0) Grzegorz Szamotulski (SK Sturm Graz) - nie zagrał z Austrią (0:1) Adam Ledwoń (SK Sturm Graz) - 74 minuty Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - wszedł w 89. minucie FRANCJA Ireneusz Jeleń (Auxerre) - 90 minut w meczu z PSG (1:0). "L'Equipe"

Mięciel superstar!

) - kontuzjowany, nie było go na ławce Tomasz Rząsa (SV Ried) - 90 minut z Grazerem AK (2:2) Radosław Gilewicz (Superfund) - 90 minut i żółta kartka ze Sturmem (1:0) Grzegorz Szamotulski (Sturm Graz) - 90 minut z Superfund (0:1) Adam Ledwoń (Sturm Graz) - zszedł w 90. minucie, dostał żółtą kartkę Jerzy

4 gole Polaków za granicą

Sturmem (0:0) Grzegorz Szamotulski (Sturm Graz) - 90 minut w meczu ze Sturmem (0:0) Adam Ledwoń (Sturm Graz) - 90 minut w meczu ze Sturmem (0:0) GRECJA Michał Żewłakow (Olympiakos) - 90 minut w meczu z Atromitosem Athinon (0:1) FRANCJA Marek Saganowski (Troyes

Polscy piłkarze za granicą

Tomasz Wisio. Marcin Adamski (Rapid Wiedeń) - 90 minut w wygranym 2:1 meczu z FK Kaernten. Tomasz Iwan (Admira Wacker Moedling) strzelił jedną bramkę w wygranym 2:1 meczu ze Sturmem Graz. W zwycięskiej drużynie cały mecz rozegrali również Marek Świerczewski i Adam Ledwoń, Sebastian Olszar grał przez 69

Jak grali polscy piłkarze w swoich klubach za granicą

(Sturm Graz) - zagrał cały mecz z Casino Bregenz (1:1). Marek Świerczewski, Adam Ledwoń, Tomasz Iwan (Admira Wacker Moedling) - zagrali cały mecz wygrany z SV Pasching 1:0. Przez 80 min grał Sebastian Olszar, na ostatnie sześć wszedł Paweł Sobczak. W drużynie pokonanych całe spotkanie rozegrał Tomasz

Duże miasta bez wielkiej piłki - futbolowa Polska B

. Ostatni raz miało to miejsce w 1994, gdy w składzie "GieKSy" znajdowali się m.in. Janusz Jojko, Adam Ledwoń i Piotr Świerczewski. Kibice z rozrzewnieniem wspominają czasy, gdy na Bukową przyjeżdżały takie zespoły jak Glasgow Rangers, Bayer Leverkusen, Benfica Lizbona, czy Girondis de Bordeaux

Grali kadrowicze Beenhakkera

2:4 meczu z Werderem. Żółta kartka za faul w polu karnym, ale rywale zmarnowali "jedenastkę" Andrzej Juskowiak (Erzgebirge Aue) - 90 min i gol przeciwko SpVgg Unterhaching (1:0) Austria Adam Ledwoń (Sturm Graz) - gol w meczu z SCR Altach (1:4) Radosław Gilewicz (FC Superfund) - wszedł w 75

Polacy w ligach zagranicznych

. Ze zwycięstwa mogli się także cieszyć dwaj polscy gracze Sturmu Graz, który u siebie pokonał 3:1 SV Ried. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał bramkarz Grzegorz Szamotulski, a do 67. minuty na boisku występował Adam Ledwoń. Sebastian Mila rozpoczął mecz jego Austrii Wiedeń z SV Salzburg w

Cztery gole Polaków w ligach zagranicznych

także Tomasz Wisio (SV Pasching), Krzysztof Ratajczyk (SV Mattersburg) oraz Grzegorz Szamotulski i Adam Ledwoń (Strum Graz).

Dawna gwiazda Gieksy zarabia na życie w Londynie

granicą - ktoś podpowiada. W końcu odnajdujemy go w Londynie. Dzwonimy. - Wywiad do "Gazety"? To ktoś mnie jeszcze w ogóle pamięta? Przecież ja zwykłym szaraczkiem byłem. Adam Ledwoń i Slawek Wojciechowski - to były gwiazdy - dziwi się. Maciej Blaut: Dlaczego wyemigrował Pan do Anglii? Grzegorz

(Nie) grali Polacy

Ratajczyk (SV Mattersburg) - poza składem w meczu z SV Ried (5:1)Tomasz Rząsa (SV Ried) - dostał czerwoną kartkę w 44. minucie meczu z SV Mattersburg (1:5)Adam Ledwoń (Austria Kaernten) - 90 minut w meczu z LASK Linz (1:4)Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - poza składem na mecz z Sturmem GrazJacek Bąk

Jeleń bohaterem Auxerre

:2) Radosław Gilewicz (Superfund Pasching) - 90 minut z Salzburgiem (0:1) Jerzy Brzęczek (Tirol Innsbruck) - 62 minuty i gol z GAK (2:3) Tomasz Rząsa (SV Ried) - 90 minut z Mattersburgiem (2:1) Grzegorz Szamotulski (SK Sturm Graz) - nie grał z Altach (3:1) Adam Ledwoń (SK Sturm Graz) - nie grał z

Rośnie forma napastników przed mundialem

(Austria Wiedeń) - 90 minut i żółta kartka z SV Ried Radosław Gilewicz (FC Superfund) - 90 minut ze Sturmem Graz (1:1) Tomasz Wisio (FC Superfund) - 90 minut i żółta kartka Grzegorz Szamotulski (Sturm Graz) - 90 minut Adam Ledwoń (Sturm) - nie zagrał Jerzy Brzęczek (FC Wacker) - nie zagrał z Admirą

Żurawski - the best, Saganowski - hat trick

Szamotulski (Sturm Graz) - 90 minut w wygranym 4:0 meczu z Salzburgiem Adam Ledwoń (Sturm) - 90 minut i asysta Jerzy Brzęczek (FC Wacker) - 85 minut i gol w wygranym 1:0 meczu z SV Pasching Radosław Gilewicz (SV Pasching) - 90 minut Tomasz Wisio (SV Pasching) - 90 minut Sebastian Mila (Austria Wiedeń

Najwierniejszy kibic Odry Opole

- wylicza jednym tchem. Wśród ulubionych piłkarzy są nie tylko ci z przełomu lat 70. i 80. - Z późniejszych to Jerzy Misztur, Marek Czakon z najlepszym wyskokiem - mistrz główek, Darek Wolny, Adam Ledwoń i żywa legenda Odry Józek Żymańczyk, który poświęcił dla tego klubu blisko czterdzieści lat: od kibica

Boniek dla Gazety: Muszę zobaczyć wszystkich kandydatów

bardzo dobry szkoleniowiec, inteligentny. Wierzę, że nasi zawodnicy dobrze rozwiną się pod jego ręką. Na koniec podróży był Pan w Wiedniu na meczu Austrii, w której występują Radosław Gilewicz, Adam Ledwoń i Krzysztof Ratajczyk... - Prawdę mówiąc, zależało mi wyłącznie na obserwacji tego ostatniego, bo

Sparingi piłkarskich ligowców

W Wiedniu zawodnicy Odry Wodzisław przegrali z drużyną Admiry-Wacker Mödling. W wyjściowym składzie, zajmującej aktualnie szóste miejsce w austriackiej Bundeslidze, drużyny znalazło się trzech Polaków: Tomasz Iwan, Adam Ledwoń i Marek Świerczewski. - Byli wyróżniającymi się piłkarzami Admiry

40 lat GKS "Katowice" - co słychać u byłych piłkarzy?

klubach: Odrze Wodzisław, SV 07 Elversberg, Lechu, ŁKS, Rozwoju Katowice. Ostatnio Kolejarz Stróże (IV liga małopolska), a także Jango Mysłowice (liga futsalowa). Ledwoń Adam (30) - ps. "Ledek". Nic tak nie rozbijało twarzy rywali jak jego łokcie. Dziś deklaruje, że na zakończenie chciałby