adam głowala

Sebastian Chrostowski

Rajd Barbórka. Jak wypadł start legendarnym polonezem?

Adam Dowgird z pilotem Marcinem Klonowskim z Olsztyna startowali podczas 54. Rajdu Barbórka FSO Polonez 2000 C w klasyfikacji Legend.

Liderzy sezonu 2017 wg statystyk PZLA, na liście zabrakło kilku znaczących nazwisk, w tym Adama Kszczota

Lider na każdym dystansie może być tylko jeden. Zebrane dane to statystyki dostępne na oficjalnej stronie PZLA. Nie zawsze najlepszy rezultat jest odzwierciedleniem największego sukcesu. Pytanie tylko, czy udało się zebrać wszystkie wyniki?

Polpak wygrał turniej w Świeciu

Największy sukces Polpaku to zwycięstwo nad AZS Koszalin. Turniej pokazał, że zespołowi brakuje środkowego

Sopot 2014. Udany występ polskich biegaczy w HMŚ

Polaków okazali się Amerykanie, Rosjanie, Etiopczycy, Brytyjczycy i Jamajczycy. Szóste miejsce to zasługa medalistów - Angeliki Cichockiej , Adama Kszczota i startującej w skoku wzwyż - Kamili Lićwinko . Kamila Lićwinko w sobotnim konkursie skoku wzwyż wyrównała swój rekord kraju - 2.00 m i wspólnie z

SIDEn: zmieniony, a czy efektowny?

Koszykówka Nowym szkoleniowcem drużyny jest Grzegorz Sowiński - były najlepszy strzelec toruńskiego zespołu. Odeszli zawodnicy podstawowego składu (obrońcy Dariusz Kondraciuk i Tomasz Tlałka, skrzydłowy Grzegorz Szulc, środkowy Adam Głowala). Wrócili natomiast byli koszykarze AZS Toruń z czasu, gdy

SIDEn młodszy, ale z nadziejami

-ligowego rywala Bonduelle Gniewkowo), skrzydłowy Grzegorz Szulc, rozgrywający Dariusz Kondraciuk i środkowy Adam Głowala. Nowy SIDEn jest teraz złożony z graczy młodszych - dzieki temu ma grać agresywniej w obronie i szybciej w ataku. Drużynę jako trener prowadzić będzie Grzegorz Sowiński, który dwa lata

Lechia idzie śladami Zagłębia Lubin. Skończy tak samo, jak "Miedziowi"?

obrońcę Ludogorca Razgrad Lubomira Guldana, a z wypożyczeń powrócili Paweł Oleksy i Deniss Rakels. Dodając do tego pozyskanych w poprzednich latach Adama Banasia czy Roberta Jeża, a także Davida Abwo i Michala Papadopulosa skład "Miedziowych" na papierze wyglądał bardzo obiecująco. Lechia z

Turów Zgorzelec - Polpak 84:69

Taka koszmarna kwarta przydarzyła się koszykarzom Polpaku w sobotę na parkiecie Turowa. Po pierwszej zremisowanej, w drugiej doznali pogromu różnicą 20 pkt. Drużyna ze Zgorzelca odcięła od podań zwłaszcza wysokich zawodników Polpaku. Duet Piotr Kamiński-Adam Głowala rzucił łącznie zaledwie 10 pkt i

Polpak zaczyna sezon w I lidze

z przymusu grał jako środkowy. Brak centra (obok Cywińskiego jest jeszcze w Polpaku Adam Głowala) to na razie największy mankament zespołu. Jednak o awansie do Era Basket ligi w Świeciu jeszcze nie marzą. Główną przeszkodą jest brak odpowiedniej hali. Polpak gra od lat w sali szkolnej z 300-osobową

Viking Gdynia - Polpak Świecie 72:88

Adam Głowala. Miał 6 na 9 trafień z półdystansu i wykorzystał 3 z 4 wolnych. Przez nieco ponad kwadrans trwała wyrównana walka w spotkaniu dawnych znajomych z Astorii m. in. Artura Gliszczyńskiego, braci Doriana i Oliviera Szyttenholmów z Jarosławem Kalinowskim i trenerem Aleksandrem Krutikowem po

Piąte zwycięstwo Polpaku w I lidze koszykarzy

Cywiński (w meczu miał 7 trafień na 8 za 2 pkt) i Adam Głowala (7 zbiórek). Łodzianie mieli udany zryw tylko na początku trzeciej kwarty, gdy po rzucie Wojciecha Leśniaka zbliżyli się na 60:48. Szybko odpowiedzieli Andrzej Molenda i Robert Morkowski (trzy "trójki" w tej kwarcie). W ostatniej

Koszykarze ŁKS przegrali piąte spotkanie w I lidze

O wygranej gospodarzy przesądziło trio: Adam Głowala, Dariusz Cywiński, Robert Morkowski. Dla gości dobre chwile w pojedynku z Polpakiem skończyły się po czterech minutach. Później łodzianie szybko biegali, ale nie byli w stanie dorównać gospodarzom. n POLPAK ŚWIECIE - ŁKS 96:75 (29:12, 27:25, 17

Polpak Świecie - Kotwica Kołobrzeg 81:85 w sparingu koszykarzy

.), Adamem Gołąbem (Zastal) i byłym rozgrywającym Ostromecko/Astorii Jarosławem Kalinowskim. - Sprawdzian z pretendującą do awansu do EBL Kotwicą był bardzo pożyteczny - stwierdził Gzella. W piątek w Kołobrzegu odbędzie się rewanż. 24 sierpnia zakończy się zgrupowanie w Chojnicach. POLPAK ŚWIECIE - KOTWICA

Pięciu nowych zawodników w Polpaku Świecie

pojawi się 5 nowych koszykarzy: środkowy Paweł Mazurek i skrzydłowy Maciej Kowalczyk i rozgrywający Krzysztof Kalinowski z Polpharmy Starogard Gd. oraz Radosław Broda i Piotr Kamiński (obaj grali w Vikingu Rumia). Pozostają z dawnego składu Grzegorz Skiba, Adam Głowala, Tomasz Herman, Arkadiusz Sondej

Jarosław Kalinowski bliski przejścia do Polpaku Świecie

Polpaku byłoby już dwóch Kalinowskich. Umowę z klubem przedłużył bowiem jako pierwszy Krzysztof Kalinowski. Ważny kontrakt ma środkowy Adam Głowala, a zespół opuszczą bydgoszczanin Marcin Grocki i Piotr Kamiński. Drużyna rozpocznie przygotowania treningami 19 lipca. Pod koniec miesiąca zaplanowano

Polpak - Kotwica 87:91

- trafił aż 14 z 20 rzutów za 2 pkt i jedyny wykonywany wolny, ponadto pod koszami zebrał 10 piłek, dwie przechwycił, zablokował dwa rzuty rzuty gości, miał jeszcze dwie asysty. Niestety ani on ani Adam Głowala, który szybko złapał cztery faule nie potrafili zatrzymać Kukuczki. Przy 82:76 dla Polpaku w 36

Kolejna wygrana Polpaku w I lidze koszykarzy

rzut za 2 pkt, trafił 3/5 "za trzy", oba wolne, zebrał też 5 piłek z tablic. Pod koszami rządził Marcin Grocki - 9 zbiórek (8 w obronie) oraz Adam Głowala i Tomasz Herman - po 7. Koszykarze Polpaku bardzo dobrze wykonywali rzuty wolne, trafiając 17 z 20 prób. Najwięcej kłopotów świecianom

SIDEn: trzecia porażka z rzędu, czy przełamanie?

jest cel drużyny. Awans do I ligi? - Powiedzmy tak: zajęcie jak najlepszej pozycji. Jeśli ktoś interesuje się koszykówką, wie jaki jest skład w porównaniu z zeszłym sezonem. Odeszli Adam Głowala, Dariusz Kondraciuk i Grzegorz Szulc. To byli ważni gracze w drużynie. Apetyty kibiców rozbudziły

Lechia Gdańsk na tydzień przed ligą. Trojmiasto.sport.pl typuje pierwszą jedenastkę na mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała

rozgrywkach.   fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta O tym, że wie na czym polega gra w piłkę, dał dowód już w zeszłym sezonie. Frankowski najlepiej czuje się na boisku jako klasyczna "dziesiątka" i jest przymierzany przez trenera Probierza do gry na tej pozycji od pierwszych minut w meczach

Cenne zwycięstwo Polpaku w I lidze koszykarzy

kwarcie podopieczni Aleksandra Krutikowa prowadzili już 24:6. Gdy jednak na parkiet weszli zmiennicy w Polpaku, cała przewaga przed przerwą została zmarnowana. Decydujące było otwarcie trzeciej kwarty. Najrówniej grający Adam Gołąb trafił dwukrotnie z dystansu, trzy akcje wykończył Dariusz Cywiński i

PLK dla kibica: Polpak Świecie

: Krzysztof Kalinowski, Andrzej Molenda (Kager Gdynia), Jarosław Kalinowski (Zastal Zielona Góra), Adam Głowala (Siden Toruń), Adam Gołąb (AZS Radom), Arkadiusz Sondej (został kierownikiem drużyny), Maciej Kowalczyk (CKS Czeladź), Przemysław Migała (Tytan Częstochowa), Łukasz Żytko (Noteć), Tomasz Herman

Polpak wygrywa w I lidze koszykarzy

Kowalczyk rzutem z dystansu, a zaraz potem po kontrataku kolejną "trójką" popisał się Adam Gołąb (choć akurat rzuty za 3 pkt. był słabą stroną świecian - trafili tylko 4 z 21 prób!). Polpak prowadzenia już nie oddał. Udanie w Polpaku zadebiutował rozgrywający Łukasz Żytko, pozyskany z Czarnych

Łatwa wygrana Polpaku w I lidze koszykarzy

Kalinowskiego (w całym meczu wyróżnił się aż 10 asystami) i trzem rzutom wolnym Adama Gołąba. W drugiej kwarcie na parkiecie pojawił się pozyskany z Tytana środkowy Przemysław Migała (203 cm wzrostu). W kwadrans trafił 2 z 3 rzutów spod kosza i oba wolne, zebrał 2 piłki z tablic, miał 2 asysty, przechwyt

Pewna wygrana Polpaku w I lidze koszykarzy

. Gdy indywidualną akcją i dwiema "trójkami" popisał się Adam Gołąb (w całym meczu trafił 4 z 5 za 2 pkt i wszystkie 4 "za trzy"), a jeszcze jedną "trójkę" dołożył Krzysztof Kalinowski, pierwszy raz w drugiej kwarcie przewaga wzrosła do 20 pkt (42:22). Na początku ostatniej

wśród Wielkopolan na parkiecie wiedli Wojciech Ziółkowski i Piotr Janowicz. KKS zbliżył się w 24. min na 43:34. Potem jednak dał znać o sobie Adam Gołąb. Trafił dwukrotnie z dystansu i jeszcze za 2 pkt. Było 55:42 w 29. min. Po trójkach Janowicz pięć minut przed końcem zrobiło się jednak tylko 62:57

Mistrzostwa drużynowe w kendo

). Krakowianie pokonali w finale drużynę gospodarzy 2:1. W składzie UKS Kendo Morąg wystąpili: Paweł Sekulski, Sebastian Sekulski, Bartłomiej Michalak, Adam Pyjor Mateusz Głowala i Maciej Łapiński. Trzecie miejsce zajęła drużyna Shodokan Olsztyn (Marcin Markowski, Agnieszka Wial, Marek Gorke, Andrzej Malkiewicz

Polpak lepszy od Legii w I lidze koszykarzy

, dwie zablokował, miał jeszcze jedną asystę). Na parkieice brakowało już Adama Głowali, który zszedł z kompeletm przewinień ale powstrzymał pod koszami Krzysztofa Dryję (zdobył złoto ekstraklasy z Mazowszanką Pruszków i był do niedawna środkowym reprezentacji). W połowie ostatniej kwarty, przy

Polpak - Tytan 89:88

- O ile w poprzednich meczach wyjazdowych zabrakło nam trochę spokoju czy szczęścia, to teraz przede wszystkim obiektywizmu sędziego - mówi drugi trener Tytana Arkadiusz Urbańczyk. - Nie ma słów na to, co wyprawiał pan Adam Lis. Mecz rozpoczął się dobrze dla naszej drużyny, która wygrała pierwszą

Porażka Polpaku w I lidze koszykarzy

Tadeusz Gzella. Przewrotnie "Kalego" godnie zastąpił w tym elemencie Adam Gołąb, który rzucił 7 z 11 prób zza linii 6,25 m. To właśnie dzięki trzem "trójkom" z rzędu Gołąba świecianie odrobili w drugiej kwarcie straty do Sokoła (było 28:22 dla ekipy z Łańcuta i Gołąb wyrównał w 15

Kolejna wygrana koszykarzy Polpaku w I lidze

przez trzy kwarty spokojnie jednak powiększali przewagę. Po pół godzinie gry było 82:50, po tym jak Adam Gołąba trzy razy z rzędu trafił z dystansu i dołożył rzut wolny. Bardzo dobrze kierował akcjami Jarosław Kalinowski, notując 9 asyst (za to słabo rzucał, bo trafił tylko 4 próby z 12 z gry). Pod

Koszykarze Polpaku przegrywają ważny mecz w I lidze

. Niestety, zwłaszcza w pierwszych dwóch kwartach, chłopacy zagrali ospale - opowiada Gzella. Minutę przed końcem pierwszej kwarty było już 19:10 dla Sokoła, na szczęście przed krótka przerwą straty trafieniem z dystansu zmniejszył Adam Gołąb. Przewaga blisko 10 punktów na korzyść Sokoła utrzymywała się

Polpak słabszy od lidera I ligi koszykarzy

gracze Polpaku, przy agresywnej obronie Basketu, oddali tylko 13 prób z dystansu i tylko raz trafił Adam Gołąb. Trener Polpaku Aleksander Krutikow zadowolony mógł być tylko ze skuteczności rzutów wolnych (20 trafień z 24 prób; 5/5 Dariusza Cywińskiego, 9/10 Łukasza Żytko) i walki pod tablicami (33:18 w

Polpak zakończył zwycięską serię w I lidze koszykarzy

rzutów wolnych (trafili 15 z 16 prób, w tym Maciej Kowalczyk 6/6), to pudłowali raz za razem z dystansu (Morkowski 1/7, Adam Gołąb 2/9). Przede wszystkim jednak w obronie nie radzili sobie z trójką Michał Saran-Tomasz Milewski (obaj nie zeszli z parkietu nawet na sekundę)- Janusz Sośniak. Pierwsi dwaj

Koszykarze Polpaku Świecie w Era Basket Lidze!!!

pkt.. Niestety, pierwszych pięć rzutów zza linii 6,25 m (trzy Jarosława Kalinowskiego, po jednym Adama Gołąba i Łukasza Żytko) było chybionych. Dopiero w 14 min J. Kalinowski trafił "trójkę" (do przerwy zdobył 14 z 30 pkt dla Polpaku), a że wcześniej dobrą zmianę i kilka punktów dał Dariusz

Polpak Świecie - Siarka Tarnobrzeg 65:75, Kotwica Kołobrzeg - Stal Stalowa Wola 86:76

górą. Pierwsza kwarta meczu była bardzo wyrównana, a żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej przewagi. W efekcie po dziesięciu minutach na tablicy był wynik 19:19, ale początek drugiej odsłony należał zdecydowanie do miejscowych graczy. Po trafieniach Andrzeja Molendy, Adama Głowali, Tomasza

Wygrane Sokoła, Znicza i Siarki, porażka Stali w I lidze koszykarzy

stronie boiska było natomiast inaczej. Najpierw akcją 2+1 popisał się Piotr Miś i Polpak wygrywął już tylko 66:63. Za chwilę dwóch wolnych nie wykorzystał najlepszy w drużynie ze Świecia Adam Gołąb (23 punkty i siedem celnych trójek w całym meczu). Ta sztuka udała się Ireneuszowi Chromiczowi i Sokół

Sokołów Znicz Jarosław - Kager Viking Gdynia 74:82, Spójnia Stargard Szczeciński - Sokół Łańcut 56:54, Polpak Świecie - Stal Stalowa Wola 76:63, Siarka Skobud Tarnobrzeg - Górnik Wałbrzych 85:84

realizowali tego, co im mówiłem. Po przerwie to zrozumieli, co od razu miało przełożenie na wynik - tłumaczył po meczu trener Vikinga Adam Prabucki. - Przygotowywałem zespół na atak gości w trzeciej kwarcie. Niestety, nie udało mi się dotrzeć do zawodników - mówił z kolei trener Gierczak. Do końca trzeciej