redPor

Brydżyści odlecieli do Salt Lake City

Cezary Balicki, Adam Żmudziński (AZS Politechnika Wrocław), Michał Kwiecień, Jacek Pszczoła, Jacek Poletyło i Marek Wójcicki (Unia Winkhaus Leszno) zagrają od 2 do 6 lutego w Salt Lake City w 4. Grand Prix MKOl w brydżu. W piątkowe południe odlecieli do miasta zimowych igrzysk olimpijskich.

ŁKH G&G Express nadal wygrywa. Sopot poległ w Łodzi

Hokeiści ŁKH G&G Express bez litości dla rywali. W sobotę pokonali Mad Dogs Sopot.

Kolejny wygrany sparing hokeistów ŁKS

Hokeiści ŁKS po raz pierwszy wyjechali na lodowisko w łódzkiej Bombonierce, które przygotowane jest do organizacji oficjalnych spotkań. Tam też będą podopieczni Adama Kopczyńskiego będą rozgrywać od września mecze ligowe. W sobotę ŁKS pokonał rezerwy GKS Katowice 8:4 (3:2, 1:1, 4:1). Gole dla

Martin Matus bohaterem Podbeskidzia

Dla gospodarzy był to mecz niezwykle ważny. Tylko zwycięstwo mogło uspokoić kibiców i podtrzymać nadzieje na awans do ekstraklasy. Dlatego trener Marcin Brosz wystawił od początku aż trzech napastników - Adama Brzezinę, Krzysztofa Chrapka i Matusa. Początek był jednak trudny. Gospodarze razili

Brązowy medal polskich brydżystów

Reprezentacja polskich brydżystów zdobyła na Teneryfie brązowy medal drużynowych mistrzostw Europy w brydżu, przegrywając tylko z broniącymi tytułu Włochami oraz Norwegią. Polski zespół grał w składzie: Cezary Balicki - Adam Żmudziński (AZS Politechnika Wrocław), Michał Kwiecień - Jacek Pszczoła

Bermuda Bowl: Polska - Indonezja 14:16

Polska przegrała w Paryżu z Indonezją 14:16 w meczu dziesiątej rundy drużynowych mistrzostw świata Bermuda Bowl w brydżu. W klasyfikacji generalnej reprezentanci Polski - Cezary Balicki, Adam Żmudziński, Michał Kwiecień, Jacek Pszczoła, Marcin Leśniewski i Krzysztof Martens - z dorobkiem 190 pkt

III liga piłkarska. Chrobry-Jastrzębie 3:2

ośmieszył Adam Pojnar. W 60. minucie uciekł prawą stroną, zacentrował na pole karne, a niepilnowany przez nikogo Żmudziński przyłożył tylko nogę i znów pokonał bramkarza gości. Rozstrzygający gol padł dwie minuty później. Chrobry miał wykonywać rzut wolny za zagranie ręką jednego z obrońców Górnika. Do

Polscy brydżyści wygrali z Islandią

Polskę w mistrzostwach Europy reprezentują: Cezary Balicki - Adam Żmudziński (AZS Politechnika Wrocław), Michał Kwiecień - Jacek Pszczoła (Unia Winkhaus Leszno) oraz Marcin Leśniewski (Relpol Warszawa) - Krzysztof Martens (Prokom Warszawa). Prowadząca Norwegia jest uważana przez fachowców za

DME w brydżu: porażka z Bułgarią

Polskę reprezentują: Cezary Balicki - Adam Żmudziński (AZS Politechnika Wrocław), Michał Kwiecień - Jacek Pszczoła (Unia Winkhaus Leszno) oraz Marcin Leśniewski (Relpol Warszawa) - Krzysztof Martens (Prokom Warszawa). Tytułu mistrzowskiego, zdobytego przed dwoma laty na Malcie, bronią Włosi. Polska

Słowacy nowymi bohaterami Podbeskidzia

beniaminka z Polkowic, bronionej przez Sebastiana Szymańskiego, byłego gracza ...Podbeskidzia. Tempo grze w ataku nadawali sprowadzeni latem Adam Cieśliński i Demjan. Słowak jest piłkarzem, na jakiego pod Klimczokiem czekano od co najmniej kilkunastu miesięcy - ruchliwy, aktywny, a co najważniejsze skuteczny

Przed startem I ligi: Podbeskidzie Bielsko-Biała

, czasami w lidze coś się zacina. Mam nadzieję jednak, ze te nasze wyniki znajdą odzwierciedlenie w sezonie - dodaje. Odeszli: Paweł Żmudziński, Sebastian Szymański (Górnik Polkowice), Krzysztof Chrapek (Lech Poznań), Maciej Szmatiuk (Arka Gdynia), Sebastian Ziajka (Dolcan Ząbki), Adam Brzezina (koniec

Pechowa porażka Miedzi, Remis Chrobrego

trafiła bowiem w słupek, po czym odbiła się od pleców bramkarza i wpadła do bramki. W 74. minucie Żmudziński już nie miał tyle szczęścia. Po akcji Adama Pojnara oddał strzał i znów trafił słupek. Tym razem jednak piłka po odbiciu nie znalazła się w siatce. Bramki: 0:1 Sosna (67.), 1:1 Żmudziński (68

Sparing Polonii Bytom z Podbeskidziem bez goli

piłkarzu, który strzela czternaście goli w sezonie. Bez Kołodzieja będziemy grali inaczej - zapowiedział. W szeregach Podbeskidzia grali zakontraktowani właśnie Czech - Adam Brzezina i Michał Osiński. Ten pierwszy to doświadczony napastnik, natomiast drugi grał wcześniej w ŁKS Łódź i Ruchu Chorzów

Tajemniczy Czech i niepoważni bełchatowianie

klubie tego nie potwierdza, ale niewykluczone, że to 28-letni Lukas Adam, który ostatnio grał w Bohemiansie Praga. W 64. min sędzia podyktował kolejny rzut karny dla gospodarzy, tym razem Stolarczyk bramkę zdobył. W końcówce niezłą okazję na gola miał jeszcze Krzysztof Zaremba, ale jego strzał z ostrego

Podbeskidzie lepsze od GKS-u, Gorczyca przeprasza za skopanie drzwi

bramkarze gości. Wszystko przez zdarzenie z 18 minuty. Na bramkę zespołu z Katowic pędził wtedy Paweł Żmudziński, a już za polem karnym strzał bielszczanina powstrzymał Jacek Gorczyca. Sędzia uznał, że pomógł sobie przy tym ręką i pokazał mu czerwoną kartkę. - Za nic nie dotknąłem jej ręką. Uderzyła mnie w

Motobi Kąty Wrocławskie - Chrobry Głogów 0:1

mogli stracić kolejne gole, gdyby Adam Żmudziński zakończył lepszym strzałem kontratak, albo gdyby Foltyn nie wyjął piłki w ostatniej chwili spod nóg szarżującego Pojnara. Gospodarze właściwie tylko raz zagrozili bramce Cupera, ale strzał Chęcińskiego z narożnika pola karnego przeleciał wysoko nad

Remis piłkarzy z Czarnowąs

oglądać wielu sytuacji podbramkowych. Goście objęli prowadzenie w 33. minucie. Łukasz Plewko wykorzystał błąd Aleksandra Sobockiego i było 0:1. Kwadrans wcześniej Adam Kania instynktownie obronił strzał Jarosława Helwiga. Również Scorpio miało w pierwszej części gry sytuację do zdobycia gola. Radosławowi

Fantastyczny debiut Podbeskidzia w Czechowicach

uderzeniu Czecha Adama Brzeziny. Po przerwie bielszczanie zdawali się znać już każdą kępkę trawy na stadionie, bo raz za razem zagrażali bramce gości. Jako pierwszy gola w tej części gry zdobył Chrapek, który po kilkudziesięciu sekundach mógł raz jeszcze pokonać Kafkę, ale trafił w słupek. Potem zaczął się

Wycenili snajpera na 1,5 miliona złotych

Żmudzińskiego i Sebastiana Szymańskiego, którzy przechodzą do Górnika Polkowice, napastnik Adam Brzezina przymierza się do zakończenia kariery. Czecha prześladują kontuzje. Maciej Szmatiuk rozpoczął właśnie testy w Arce Gdynia. Łukasz Merda nadal będzie pierwszym bramkarzem Podbeskidzia. Kto zostanie numerem

Dwunasta wygrana Zawiszy w II lidze

. Zawiszanie długo zmagali się z rywalem, bo Górnik pokazał ciekawy futbol. Polkowiczanie skutecznie się bronili i, szczególnie w pierwszej połowie, wyprowadzali groźne kontrataki. Aktywny w ataku był ich najlepszy strzelec Kamil Witkowski. W 18 min miał świetną okazję. Po podaniu Pawła Żmudzińskiego był sam

Łódzkie harnasie wygrały w Bielsku-Białej

autografem). W składzie bielszczan niespodzianka - w osiemnastce w ogóle nie było duetu napastników - Martina Matusa i Krzysztofa Zaremby! Powód? Zwłaszcza Słowak zawodzi ostatnio na całej linii. W wyjściowej jedenastce pojawił się Czech Adam Brzezina, a w rezerwie - po raz pierwszy Nigeryjczyk Bernard

Chrobry Głogów - Śląsk Wrocław, sobota godz. 17

kluczowi zawodnicy, którzy dotąd nie grają - Adam Żmudziński i Łukasz Plewko. - Żeby ktoś strzelał gole, to ktoś inny musi dogrywać piłki. Nasi napastnicy zdobywali je po dośrodkowaniach właśnie Żmudzińskiego i Plewki. W pierwszych meczach nie mogli grać, ale na Śląsk wrócą - zapowiada Przygrodzki.

III liga piłki nożnej

. Sędziował: Adam Szubielski (Łódź). Widzów: 4500. Zdaniem trenerów Krzysztof Tochel (Zagłębie) Zespół Miedzi bardzo mi się podobał. Porównałbym ją do prowadzonego kiedyś przeze mnie KSZO Ostrowiec. Piłkarze o dobrych warunkach fizycznych, walczyli na całym boisku. Myślę, że w następnych meczach Miedź

Chrobry Głogów - Śląsk Wrocław 1:1

zakończyć strzałem na bramkę. Szczególnie groźny był grający po prawej stronie Paweł Żmudziński. Dwukrotnie w pierwszych minutach udało mu się uciec obrońcom Śląska i stworzyć zagrożenie pod bramką wrocławską, ale na przeszkodzie stawali obrońcy. Natomiast wrocławianie grali pasywnie, w stylu, który w

Abler mistrzem Halowej Ligi Piłkarskiej

Consulting - Toruńskie Wodociągi 6:9, bramki: Adam Kiciński 3, Michał Czarnecki, Radosław Jaworski, Przemysław Moroz - Janusz Rajca 3, Jarosław Marczewski 2, Rafał Czeszewski, Mariusz Tuszyński, Krzysztof Zając, Jarosław Żmudziński; Partex - FB Fijałkowski 12:5, bramki: Krystian Maksoń 8, Przemysław

Toruńska Halowa Liga Piłkarska

, Marcin Blumkowski - Waldemar Czarnecki 3, Tomasz Krysiński, Robert Makowski, Marcin Błażkiewicz; F.G. KOR - Queenfryz 10:2, bramki: Adam Samborski 3, Paweł Ryszkowski 3, Jarosław Fijałkiewicz 2, Jakub Klarkowski, Rafał Hartowicz - Wojciech Szafran, Jarosław Gryckiewicz; Pomorek - J.G. Sport 9:7, bramki

Wyniki toruńskiej halowej ligi piłkarskiej

; SKP Borkowski Chełmża - Tacho 8:5, bramki: Kamil Ciesielski 3, Łukasz Brandt 2, Robert Fornalik 2, Przemysław Legutko - Karol Czarnecki, Miłosz Materna, Sławomir Pławiński, Witold Page, Adam Urbański; Marwit - BiurFol 3:5, bramki: Maciej Broczek, Wiesław Malinowski, Kamil Zieliński - Radosław

Chrobry Głogów przed sezonem

Jarosław Helwig i Adam Pojnar strzelali jak na zawołanie bramki w rozgrywkach IV-ligowych. Ten pierwszy zdobył aż 38 goli, zostając królem strzelców, drugi nie był już aż tak skuteczny, ale strzelenie 26 bramek w sezonie też robi wrażenie. Nie jest jeszcze do końca przesądzone, czy w klubie

Remis Chrobrego i porażka Miedzi w III lidze piłki nożnej

, stąd nielicznie zebrani kibice nie mieli okazji oglądać wielu sytuacji podbramkowych. Goście objęli prowadzenie w 33. minucie. Łukasz Plewko wykorzystał błąd Aleksandra Sobockiego i było 0:1. Kwadrans wcześniej Adam Kania instynktownie obronił strzał Jarosława Helwiga. Również Scorpio miało w

Sparingi Dolnoślązaków

zespołu zabrakło tylko kontuzjowanego Adama Pojnara. W środę Chrobry zagra sparing z Pogonią Rudna. Górnik Polkowice - Piast Gliwice 2:0 (2:0). Bramki: Narwojsz 2 (33, 42). Górnik: Banaszyński - Romaniuk, Jeziorny, Żelasko, Malawski, Gorząd, Soboń, Jamróz, Maciejewski, Moskal, Narwojsz. Po przerwie

Widzew lepszy w meczu na wodzie

rzucie rożnym. W Bielsku, przy tak fatalnych warunkach, to była zresztą bardzo niebezpieczna broń. Więcej goli w pierwszej połowie już nie padło, chociaż gospodarze - a dokładnie Adam Brzezina - mieli dwie niezłe okazje. Gra obu zespołów, chociaż z każdą minutą boisko było gorsze, mogła się podobać

Piłkarska III liga: 26. kolejka

zaskoczył zasłoniętego Marka Kolonkę. Kiedy wydawało się, że faworyt wygra, gola niespodziewanie zdobyli goście. Przebywający zaledwie od trzech minut na boisku Adam Giesa przeprowadził indywidualną akcję i ładnym technicznym strzałem umieścił piłkę w bramce Ruchu. - Nie pamiętam, kiedy ostatni raz po tak

Toruńska Liga Szóstek Piłkarskich

Chrząstek; Trans/Gaz - Towix 6:1, bramki: Adam Samborski 4, Jarosław Fijałkiewicz, Paweł Ryszkowski - Kamil Lisiński; Meritum/Queenfryz - Wodociągi 4:1, bramki: Tomasz Krysiński 2, Tomasz Błędzki, Robert Makowski - Karol Nowak; Sigma - Petros 0:6, bramki: Maciej Bieńkowski 5, Marek Waszak; Trans/Gaz

Śląsk w pościgu za Piastem

, a Adam Kompała z Piasta nie wykorzystał rzutu karnego. Dzięki takim wynikom wrocławianie mają jeszcze teoretyczne szanse na wyprzedzenie zarówno Piasta, jak i Znicza. Oczywiście zdecydowanie bardziej realny jest scenariusz, w którym drużyna trenera Tarasiewicza będzie w

, Piotr Przymus; Petros - Toruńskie Wodociągi 0:4, bramki: Rafał Czeszewski, Jarosław Żmudziński, Dawid Neuman, Miłosz Lipka. V kolejka: Skarpa - Trans/Gaz 3:5, bramki: Leszek Tofil, Grzegorz Jeliński, Tomasz Kłosowski - Przemysław Lubowicz, Adam Samborski, Jarosław Fijałkiewicz, Wojciech Krasiński i

Drugoligowy raport pilkarski

Michalski (Cypr), Michał Probierz (koniec kariery) czy Adam Piekutowski (powrót do Wisły) Podbeskidzie Bielsko-Biała (5. miejsce): testuje wielu zawodników, także zagranicznych - nieźle wypadli Nigeryjczyk Obi Uche i Czech Martin Opic; z zespołem na obóz wyjechali m.in. Tomasz Copik ze Szczakowianki

Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów 3:1

Tomasiak, który znalazł się sam na sam z Janukiewiczem i płaskim strzałem pokonał bramkarza wrocławian. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego w ostatniej minucie mogli zdobyć jeszcze czwartego gola, ale wychodzącego na czysta pozycję Michała Struzika powalił na ziemię Adam Buczek, za co sędzia ukarał go

Invest - Auto Złomańczuk 3:4, bramki: ECO Invest - Adam Samborski 3, Auto Złomańczuk - Dariusz Pigłowski, Robert Dąbrowski, Marcin Jabłoński, Janusz Pigłowski, Matopat - Bella Nova 4:6, bramki: Motopat - Grzegorz Nadolecki 2, Krzysztof Jankowski, Wiesław Nadstawny, Bella Nova - Jacek Bekier 2, Rafał

Śląsk - Polonia 3:1

Mecz rozpoczął się dosyć nieoczekiwanie. Śląsk miał wygrać z Polonią pewne i wysoko, a tymczasem po sześciu minutach prowadzili goście. Po niedokładnym podaniu Adama Samca piłkę na połowie wrocławian przejął Kamil Nowakowski. Zawodnik Polonii podbiegł jeszcze kilka metrów, uderzył na bramkę

Piłkarska III liga: Polonia Bytom wiceliderem

bramkarzowi gospodarzy. Jeszcze w tej części gry goście powinni podwyższyć wynik, ale Adam Bosowski, a potem Wróbel strzelali obok bramki. W II połowie gra się wyrównała. Marka Kolonkę strzałami głową bez większego efektu próbował pokonać Artur Anioł. W 70. min piłkarze z Brynowa mogli rozstrzygnąć losy meczu

Sport w skrócie

BADMINTON SREBRNI WETERANI. W Częstochowie rozegrane zostały nieoficjalne Mistrzostwa Polski par deblowych i mikstowych 100-letnich (suma lat partnerów) weteranów w badmintonie. W zawodach tych bardzo dobrze spisał sie debel weteranów z Nowej Dęby Adam Bunio/Zbysław Krasowski, który wywalczył tytuł

Piłkarska III liga: 14. kolejka

strzelał Tomasz Wróbel, ale piłka przeleciała nad bramką gospodarzy. Chwile później było 1:1. Dokładne dośrodkowanie Przemysława Konika wykorzystał najmłodszy w drużynie z Opolszczyzny, 18-letni Adam Krok. Za chwilę przyjezdni mogli znowu prowadzić, ale lob Wróbla był minimalnie niecelny. Losy meczu

30. (ostatnia) kolejka piłkarskiej III ligi - Polonia Bytom w barażach

pełni zasłużenie. Mecz zaczął się jednak bardzo obiecująco dla gospodarzy. Już w 10. min po błędzie bramkarza Polonii Marcina Suchańskiego w zamieszaniu podbramkowym z bliska do siatki trafił Adam Mostowski. Radość w obozie Motobi trwała jednak krótko. Dwie minuty później po rzucie rożnym i biernym

20. kolejka piłkarskiej III ligi

kierunku bramki gospodarzy. Dwa razy otarli się o bramkowe powodzenie. W 37. min Grzegorz Rajman mógł stanąć do pojedynku sam na sam z Mirosławem Kasprzakiem, bramkarzem Lechii, ale zapętlił się przy przyjęciu dobrego zagrania. W 43. min Adam Bosowski nieco z przypadku przejął podanie przed polem karnym

Piłkarska III liga: 12. kolejka

bramkarza gości strzelił Adam Banaś, a chwilę później Łukasz Wesecki nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Damianem Perwińskim. - Już przestałem liczyć "setki" zmarnowane przez Łukasza - martwił się później trener Ruchu Jan Pietryga. W 26. min padła wreszcie bramka dla gospodarzy. Strzał Banasia

Śląsk Wrocław - Walka Zabrze 1:1

tylko raz poważnie zagrozili bramce Włókniarza. Było to w 32. minucie, kiedy to doskonałej okazji nie wykorzystał Adam Pojnar. Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla głogowian, którzy strzelili pierwszą bramkę w meczu. W 55. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Rozmus minął trzech obrońców

III liga piłki nożnej: Ruch Radzionków liderem

pozwoliliśmy odebrać sobie zwycięstwa - tłumaczył Adam Nocoń, obrońca Ruchu. W 72. min dwukrotnie z rzutu wolnego próbował strzelać Kamil Loch, jednak za każdym razem lepszy okazywał się Marceli Różanka, bramkarz Ruchu. - Marceli był dzisiaj silnym punktem naszej drużyny. Wybronił sporo trudnych piłek